Головна Спрощенний режим Опис Шлюз Z39.50
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Шаламай, У. П.$<.>)
Загальна кiлькiсть документiв : 6
Показанi документи с 1 за 6
1.
Шифр: АУ26/2017/1
   Журнал

Архів клінічної медицини [Текст] : науково-практичний журнал. - Івано-Франківськ : Видавництво Івано-Франківського національного медичного університету, 2002 - . - Виходить двічі на рік
2017р. № 1
Зміст:
The modern aspects of acute heart failure management. - С.4-6. - Бібліогр. в кінці ст.
Геник, Б. Л. Дослідження стану тканин протезного ложа у хворих на акантолітичну міхурницю / Б. Л. Геник, М. М. Рожко. - С.7-10. - Бібліогр. в кінці ст.
Dzhus, M. B. Juvenile idiopathic arthritis in adults: long-term observation of ukrainian patients / M. B. Dzhus. - С.10-14. - Бібліогр. в кінці ст.
Кошель, І. В. Епігенетична регуляція активності генів слизової оболонки носової порожнини в пацієнтів із поліпозним риносинуситом / І. В. Кошель. - С.14-18. - Бібліогр. в кінці ст.
Лікування ексудативного середнього отиту. - С.19-21. - Бібліогр. в кінці ст.
Rumaneh, W. Plasma level of high-sensitive C-reactive protein in patients with acute myocardial infraction and arterial hipertension / W. Rumaneh. - С.21-23. - Бібліогр. в кінці ст.
Savchuk, N. V. Dynamics of heart failure markers in patients after past myocardial infarction with the use of potassium and magnesium salts of gluconic acid, eplerenone and rivaroxaban / N. V. Savchuk, I. P. Vakaliuk. - С.23-27. - Бібліогр. в кінці ст.
Солдатюк, В. М. Індексна характеристика стану органів ротової порожнини в пацієнтів із частковими дефектами зубних рядів / В. М. Солдатюк, М. М. Рожко, Г. В. Кіндрат. - С.27-29. - Бібліогр. в кінці ст.
Шаламай, У. П. Тиреоїдний статус дітей із латентним залізодефіцитом / У. П. Шаламай. - С.30-32. - Бібліогр. в кінці ст.
A case of arteriovenous malformation involving the hand. - С.33-34. - Бібліогр. в кінці ст.
Солоджук, Ю. І. Хірургічне лікування кусаної рани верхньої губи з одночасним використанням пластики місцевими тканинами / Ю. І. Солоджук, А. П. Івасів. - С.35-37. - Бібліогр. в кінці ст.
Анкетування студентів стоматологічного факультету як засіб внутрішнього моніторингу навчального процесу на кафедрі. - С.38-40. - Бібліогр. в кінці ст.
Децик, О. З. Порівняльна характеристика дотримання стандартів діагностики в стаціонарних хворих на уролітіаз у закладах охорони здоров'я різної форми власності / О. З. Децик, Д. Б. Соломчак. - С.41-45. - Бібліогр. в кінці ст.

Знайти схожі
Перейти до описів статей

2.
Шифр: AУ50/2017/4
   Журнал

Art of Medicine [Текст] : науково-практичний журнал. - Івано-Франківськ : ІФНМУ, 2017 - . - ISSN 2521-1455. - Виходить кожного кварталу
2017р. № 4
Зміст:
Вірстюк, Н. Г. Вплив урсодезоксихолевої кислоти на клінічний перебіг хронічного некаменевого холециститу на тлі неалкогольної жирової хвороби печінки і метаболічного синдрому / Н. Г. Вірстюк, Н. Р. Сенютович, Б. Р. Вацеба. - С.6-12. - Бібліогр. в кінці ст.
Зміни функціонального стану печінки при застосуванні аміодарону у хворих з фібриляцією передсердь. - С.13-18. - Бібліогр. в кінці ст.
Структурні зміни ендотелію ендокарда лівого шлуночка щурів у післястресовому періоді. - С.19-22. - Бібліогр. в кінці ст.
Костюк, І. Р. Клініко-рентгенологічна оцінка ефективності лікування хронічного гранулюючого періодонтиту постійних зубів у дітей / І. Р. Костюк, В. М. Костюк. - С.24-32. - Бібліогр. в кінці ст.
Чурпій, К. Л. Вплив озону на центральну гемодинаміку і печінковий кровоток у хворих старечого та похилого віку в ранньому післяопераційному періоді / К. Л. Чурпій, І. К. Чурпій, В. К. Чурпій. - С.33-38. - Бібліогр. в кінці ст.
Шаламай, У. П. Показники фізичного розвитку школярів із латентним залізодефіцитом та легким ступенем йододефіциту / У. П. Шаламай, Н. М. Воронич-Семченко, В. Г. Міщук. - С.39-44. - Бібліогр. в кінці ст.
Литвинець, С. А. Ефективність медикаментозної корекції антиоксидантного захисту у хворих із гестаційним пієлонефритом / С. А. Литвинець, В. Є. Литвинець, Я. В. Гоцуляк. - С.45-48. - Бібліогр. в кінці ст.
Пасько, А. Я. Механізми виникнення гіпопаратиреозу після операцій на щитоподібній залозі і значення активних форм кисню в розвитку даного ускладнення / А. Я. Пасько, В. Д. Скрипко. - С.49-53. - Бібліогр. в кінці ст.
Скрипко, В. Д. Морфологічні зміни печінки при експериментальній гострій тонкокишковій непрохідності / В. Д. Скрипко. - С.54-59. - Бібліогр. в кінці ст.
Голод, Н. Р. Метод оцінки рухової дієздатності / Н. Р. Голод. - С.60-68. - Бібліогр. в кінці ст.
Іваночко, Н. Я. Адаптаційні механізми до опанування самостійної роботи студентами стоматологічного факультету з вивчення хірургії / Н. Я. Іваночко, І. К. Чурпій, В. Д. Скрипко. - С.69-72. - Бібліогр. в кінці ст.
Скрипко, В. Д. Використання симуляційного методу навчання на етапі формування лікаря-інтерна хірургічного профілю / В. Д. Скрипко. - С.73-76. - Бібліогр. в кінці ст.
Роль аліментарного ожиріння у виникненні структурно-функціональних змін нирок, серця та судин . - С.77-82. - Бібліогр. в кінці ст.
Методики хірургічного лікування атрофії коміркого відростка верхньої щелепи та частини нижньої щелепи (Огляд літератури). - С.83-89. - Бібліогр. в кінці ст.
Гончар, М. Г. Хірургічна еволюція пахових гриж / М. Г. Гончар, I. В. Мельник, Я. М. Кучірка. - С.90-95. - Бібліогр. в кінці ст.
Якубовська, І. О. Сторінка гомеопата, профілактика і лікування сезонних простудних захворювань / І. О. Якубовська, Л. В. Рожко. - С.96-104. - Бібліогр. в кінці ст.
Педпроцес вищої медичної школи, як ми його бачимо (авторські роздуми). - С.105-108. - Бібліогр. в кінці ст.
Первинний біліарний цироз печінки: підходи до діагностики та лікування в умовах реальної клінічної практики . - С.109-113. - Бібліогр. в кінці ст.

Знайти схожі
Перейти до описів статей

3.


    Шаламай, У. П.
    Тиреоїдний статус дітей із латентним залізодефіцитом [Текст] / У. П. Шаламай // Архів клінічної медицини : науково-практичний журнал. - 2017. - № 1. - С. 30-32. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
АНЕМИЯ ЖЕЛЕЗОДЕФИЦИТНАЯ (патофизиология)
ИОД (дефицит)
ДЕТИ
Анотація: Для збереження тиреоїдного гомеостазу суттєву роль відіграє не тільки належне забезпечення організму йодом, але й іншими ессенціальними мікроелементами, зокрема, залізом. Залізо бере участь у перетворенні амінокислоти L-фенілаланіну в L-тирозин, входить до складу активного центру тиреопероксидази, яка каталізує реакції окислення та організації йоду в процесі біосинтезу тиреоїдних гормонів. У той же час недостатня секреція гормонів щитоподібної залози призводить до муцинозного набряку слизової шлунка і закриття вивідних протоків його залоз та зниження виділення шлункового соку і засвоєння заліза. Мета дослідження: з'ясувати вплив латентного залізодефіциту на тиреоїдний статус дітей шкільного віку. Матеріали та методи. Обстежено 68 хлопчиків та 65 дівчат віком від 6-ти до 11-ти років (І-ша група) та від 12-ти до 18-ти років (ІІ-га група). Для оцінки обміну заліза визначили вміст гемоглобіну у капілярній крові, рівень сироваткових заліза та феритину, залізозв'язувальну здатність сироватки. Для з'ясування тиреоїдного статусу в сироватці крові визначили вміст вільних трийодтироніну (fT3) i тироксину (fT4), тиреотропного гормону аденогіпофізу (ТТГ), концентрацію йоду в сечі, встановлювали розміри щитоподібної залози та оцінювали їх із урахуванням статі та площі поверхні тіла за нормативами тиреоїдного об'єму (97 перцентиль). Результати. Установлено, що латентний залізодефіцит може зумовлювати порушення тиреоїдного гомеостазу, на що вказує зростання вмісту ТТГ у сироватці крові дівчаток на 37,5% (р0,01) щодо контрольних даних. Ймовірність формування тиреоїдної дисфункції суттєво зростає за умов комбінованого йодо- та залізодефіциту. Установлено розвиток субклінічного гіпотиреозу у 90,0% хлопчиків і 89,0% дівчаток віком 6-11 років та в 100,0% юнаків і 75,0% дівчат віком 12-18 років із легким йододефіцитом та латентним залізодефіцитом. У школярів із мікроелементозом виявлено збільшення щитоподібної залози в 66,6% юнаків і 75,0% дівчат І-ї групи та в половини юнаків і дівчат ІІ-ї групи. Висновки. Дефіцит заліза може зумовлювати зміни тиреоїдного гомеостазу навіть на стадії доклінічних порушень. Латентний залізодефіцит потенціює розвиток субклінічного гіпотиреозу за умов легкого йододефіциту.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

4.


    Шаламай, У. П.
    Показники фізичного розвитку школярів із латентним залізодефіцитом та легким ступенем йододефіциту [Текст] / У. П. Шаламай, Н. М. Воронич-Семченко, В. Г. Міщук // Art of Medicine : науково-практичний журнал. - 2017. - № 4. - С. 39-44. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2521-1455
MeSH-головна:
ШКОЛЬНИКИ
ЖЕЛЕЗО (дефицит)
ИОД (дефицит)
Анотація: У статті представлені результати дослідження фізичного розвитку 68 юнаківта 65 дівчат віком 6-18 років із належним йодо-та залізозабезпеченням (контрольна група), латентним залізодефіцитом, легким ступенем йододефіцитута їх поєднанням. Фізичний розвиток характеризували за основними антропометричними показниками (зростом та масою тіла, окружністю грудної клітки) та визначали гармонійність розвитку. Установлено, що у школярів контрольної групи незалежно від віку та гендерних особливостей переважає гармонійний фізичний розвиток. У дітей із легким ступенем йододефіциту (у 33% дівчаток та у 44% хлопчиків віком 6-11 років) виявлено дисгармонійний фізичний розвиток переважно із надлишком маси тіла. У 25% школярів із латентним залізодефіцитом з однаковою частотою діти мають як дефіцит, так і надлишок маси тіла незалежно від гендерних особливостей. У дітей із комбінованим мікроелементозом дисгармонійність фізичного розвитку (переважно надлишок маси тіла) виявлено у 50% обстежених. Аналогічна тенденція спостерігається і у старших школярів, проте зростає частка юнаків із надлишком маси тіла. Отже, дефіцит йоду та заліза супроводжується змінами фізичного розвитку і характеризується зростанням частки школярів із дисгармонійністю фізичного розвитку (головним чином за умов йодододефіциту). Комбінований дефіцит мікроелементів супроводжується більш суттєвими розбіжностями антропометричних показників від вікових стандартів.


Дод.точки доступу:
Воронич-Семченко, Н.М.; Міщук, В.Г.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

5.
Шифр: AУ50/2019/4
   Журнал

Art of Medicine [Текст] : науково-практичний журнал. - Івано-Франківськ : ІФНМУ, 2017 - . - ISSN 2521-1455. - Виходить кожного кварталу
2019р. № 4
Зміст:
Аравіцька, М. Г. Визначення ефективності впровадження програми фізичної терапії для хворих ожирінням ІІІ ступеня за динамікою метаболічних параметрів / М. Г. Аравіцька. - С.6-11. - Бібліогр. в кінці ст.
Баскевич, О. В. Зміни якості життя людей з розладами психіки та поведінки внаслідок вживання алкоголю після фізичної терапії / О. В. Баскевич. - С.12-17. - Бібліогр. в кінці ст.
Вадзюк, С. Н. Стан автономної регуляції у молодих осіб із запальними захворюваннями пародонта / С. Н. Вадзюк, Ю. В. Болюк, І. Я. Папінко. - С.18-24. - Бібліогр. в кінці ст.
Вадзюк, С. Н. Вазомоторна функція ендотелію у молодих осіб різного соматотипу з нормальним та підвищеним артеріальним тиском / С. Н. Вадзюк, Л. І. Горбань, І. Я. Папінко. - С.25-30. - Бібліогр. в кінці ст.
Вадзюк, С. Н. Особливості автономної регуляції у молодих осіб із різним рівнем артеріального тиску / С. Н. Вадзюк, П. С. Табас, Л. Б. Лозіна. - С.31-35. - Бібліогр. в кінці ст.
Вадзюк, С. Н. Вплив вестибулярного навантаження на систему кровообігу за різних типів погоди / С. Н. Вадзюк, Р. М. Шмата, Л. Б. Лозіна. - С.36-43. - Бібліогр. в кінці ст.
Вацеба, Т. С. Дослідження механізмів онкологічного ризику у хворих із цукровим діабетом 2 типу / Т. С. Вацеба, Л. К. Соколова. - С.44-49. - Бібліогр. в кінці ст.
Аналіз методики реабілітації пацієнтів після холецистектомії на віддаленому етапі реабілітіції у відділені "Лаванда" санаторно-курортного комплексу "Моршинкурорт". - С.50-57. - Бібліогр. в кінці ст.
Гуранич, С. П. Зміни структури та мінерального складу зубоальвеолярного комплексу у щурів із комбінованою ендокринопатією / С. П. Гуранич, М. М. Багрій, H. M. Воронич-Семченко. - С.58-64. - Бібліогр. в кінці ст.
Дейкало, І. М. Зміни амплітудно-частотного спектру коливань кровотоку під час оперативних втручань з приводу спайкової кишкової непрохідності / І. М. Дейкало, В. В. Буката, А. В. Чорномидз. - С.65-72. - Бібліогр. в кінці ст.
Козовий, Р. В. Виявлення математичної залежності між якісними та кількісними показниками проведеного дослідження довгожителів / Р. В. Козовий. - С.73-79. - Бібліогр. в кінці ст.
Вплив L-аргініну та особливості фармакокорекції стану ендотелію серця щурів в умовах дії емоційно-больового стресу, ускладненого гіперхолестеринемією. - С.80-83. - Бібліогр. в кінці ст.
Мойсеєнко, Н. М. Патогенетичні аспекти нейропротекторної терапії при травматичній оптичній невропатії / Н. М. Мойсеєнко. - С.84-91. - Бібліогр. в кінці ст.
Наконечна, С. П. Програма фізичної терапії студентів 17-19 років з плоскостопістю і функціональними порушеннями постави у фронтальній площині / С. П. Наконечна. - С.92-96. - Бібліогр. в кінці ст.
Побігун, Н. Г. Дослідження впливу фізичного навантаження та стресу на стан щитоподібної залози при гіпотиреозі / Н. Г. Побігун. - С.97-101. - Бібліогр. в кінці ст.
Ромаш, І. Р. Динаміка показників стану соціального функціонування при метаболічному синдромі у хворих на параноїдну шизофренію на тлі застосування атипових нейролептиків та корекції супутньої патології / І. Р. Ромаш, М. І. Винник. - С.102-109. - Бібліогр. в кінці ст.
Предиктори тромбозів шунтів у пацієнтів з атеросклеротичними оклюзійно-стенотичними ураженнями артерій нижніх кінцівок. - С.110-118. - Бібліогр. в кінці ст.
Стецев'ят, В. Б. Вплив інсулінорезистентності на тиреоїдний гомеостаз щурів за умов вродженого та набутого йододефіциту / В. Б. Стецев'ят, Н. М. Воронич-Семченко. - С.119-123. - Бібліогр. в кінці ст.
Тисевич, Т. В. Рухова активність -основа фізичного здоров'я / Т. В. Тисевич, Є. Є. Лойко. - С.124-127. - Бібліогр. в кінці ст.
Шаламай, У. П. Вікові та гендерні особливості когнітивних функцій у дітей шкільного віку із легким йододефіцитом та латентним залізодефіцитом / У. П. Шаламай. - С.128-135. - Бібліогр. в кінці ст.
Човганюк, О. С. Діагностика інсулінорезистентності у хворих на артеріальну гіпертензію / О. С. Човганюк, М. А. Оринчак, І. О. Гаман. - С.136-140. - Бібліогр. в кінці ст.
Абуватфа, С. І.Х. Реалізація міжпредметних зв'язків при вивченні природничо-наукових дисциплін у закладах вищої медичної освіти / С. І.Х. Абуватфа. - С.141-144. - Бібліогр. в кінці ст.
Андріїв, А. В. Аспекти викладання реабілітації в онкологічній практиці на кафедрі онкології для студентів спеціальності "Фізична терапія, ерготерапія" в руслі комплексного лікування пацієнтів з злоякісною патологією молочних залоз / А. В. Андріїв, Т. І. Терен. - С.145-148. - Бібліогр. в кінці ст.
Данилюк, О. І. Проблеми викладання навчальної дисципліни "Клінічна лабораторна діагностика" студентам факультету підготовки іноземних громадян / О. І. Данилюк. - С.149-152. - Бібліогр. в кінці ст.
Кіцера, Н. І. Застосування сучасних підходів до викладання основ онкогенетики для студентів-медиків / Н. І. Кіцера. - С.153-157. - Бібліогр. в кінці ст.
Сучасні аспекти вивчення теми "Основи фізичної реабілітації" на медичних факультетах закладів вищої освіти. - С.158-165. - Бібліогр. в кінці ст.
Механізм розвитку таксан-індукованих нейрофізіологічних змін у онкологічних хворих. - С.166-171. - Бібліогр. в кінці ст.

Знайти схожі
Перейти до описів статей

6.


    Шаламай, У. П.
    Вікові та гендерні особливості когнітивних функцій у дітей шкільного віку із легким йододефіцитом та латентним залізодефіцитом [Текст] / У. П. Шаламай // Art of Medicine : науково-практичний журнал. - 2019. - № 4. - С. 128-135. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2521-1455
MeSH-головна:
КОГНИТИВНОЕ НАРУШЕНИЕ УМЕРЕННОЕ (патофизиология, этиология)
ИОД (дефицит)
ЖЕЛЕЗО (дефицит)
ВОЗРАСТНЫЕ ФАКТОРЫ
ШКОЛЬНИКИ
Анотація: Актуальність дослідження зумовлена поширеністю йодо- та залізодефіцитних станів в Україні. Нестача заліза в ранньому дитинстві призводить до затримки мовних навичок, зниження коефіцієнта інтелекту (IQ), здатності до навчання. У підлітковому віці дефіцит заліза супроводжується погіршенням пам’яті, адаптаційних можливостей ЦНС. Недостатній уміст йоду в раціоні харчування зумовлює порушення тиреоїдного гомеостазу, особливо в дитячому віці, яке призводить до затримки психічного та фізичного розвитку дітей. У статті представлені результати дослідження психофізіологічного розвитку 133 школярів віком 6-18 років із належним йодо- та залізозабезпеченням (контрольна група), латентним залізодефіцитом, легким йододефіцитом та за умов їх поєднанням. Для оцінки когнітивних функцій у школярів визначали коефіцієнт інтелекту, проводили коректурну пробу (визначали швидкість опрацювання інформації, коефіцієнти точності виконуваної роботи та стійкості уваги); досліджували показники темпу сенсорних реакцій та особливостей уваги (психічну стійкість, ефективність роботи, ступінь включення в роботу) за модифікованими таблицями Шульте. Установлено, що дефіцит мікроелементів (заліза та йоду) зумовлює порушення когнітивних функцій, особливо при комбінованому їх впливі. У таких дітей встановлено зниження коефіцієнта інтелекту у 74 % обстежених, зниження ефективності роботи на 48 % (p0,05), ступеня включенняв в роботу на 32 % (p0,05), швидкості опрацювання інформацій на 46 % (p0,01), коефіцієнта стійкості уваги на 36% (p0,05) та збільшення кільклсті дітей із нестійкою кривою виснаження. Ступінь психофізіологічних порушення залежить від віку (більш чутливі діти молодшого віку), статі (більше схильні дівчата) та ґенезу мікроелементозу (суттєвіші порушення виявленні при комбінованому йодо- та залізодефіциті)

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)