Головна Спрощенний режим Опис Шлюз Z39.50
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Остапів, Р. Д.$<.>)
Загальна кiлькiсть документiв : 2
Показанi документи с 1 за 2
1.
Шифр: ФУ6/2015/61/6
   Журнал

Фізіологічний журнал [Текст] : науково-теоретичний журнал. - Киiв : Інститут фізіології ім. О. О. Богомольця НАН України, 1955 - . - ISSN 0201-84892522-9028. - Виходит раз на два місяця
2015р. Т. 61 № 6
Зміст:
Драчук, К. О. Донор сірководню NAHS відновлює конститутивний синтез NO та ендотелійзалежне розслаблення в аорті старих щурів / К. О. Драчук, А. В. Коцюруба, В. Ф. Сагач. - С.3-10. - Бібліогр. в кінці ст.
Вплив неонатальних судомних нападів на синаптичну пластичність соматосенсорної кори мозку щурів. - С.11-16. - Бібліогр. в кінці ст.
Накопичення Са+ у мітохондріях серця щурів за умов підтримання мітохондріального потенціалу. - С.17-25. - Бібліогр. в кінці ст.
Вплив Lys-плазміногену на секрецію тромбоцитів людини. - С.26-34. - Бібліогр. в кінці ст.
Енергетичний та антиоксидантний статус мітохондрій печінки щурів за умов гіпоксії-реоксигенації різної тривалості. - С.35-45. - Бібліогр. в кінці ст.
НАДФН-діафоразна активність у вентральному розі спинного мозку котів при гострому м'язовому запаленні. - С.46-52. - Бібліогр. в кінці ст.
Кровотік в органах травлення щурів з гострим панкреатитом за умов застосування корвітину. - С.53-59. - Бібліогр. в кінці ст.
Функціональна активність клітин аденокарциноми Ерліха після обробки гібридними нанокомплексами. - С.60-68. - Бібліогр. в кінці ст.
Чернозуб, А. А. Особливості визначення оптимальних безпечних режимів фізичного навантаження для військовослужбовців при підготовці та в умовах, близьких до бойових дій / А. А. Чернозуб, Ю. А. Радченко. - С.69-75. - Бібліогр. в кінці ст.
Транспорт води через епітелій товстої кишки за умов експериментального дисбіозу. - С.76-85. - Бібліогр. в кінці ст.
Склад шлункового соку та жовчі щурів при хронічному панкреатиті. - С.86-95. - Бібліогр. в кінці ст.
Вуглеводний обмін при цукровому діабеті 1-го типу у щурів за умов застосування водного екстракту лушпиння квасолі звичайної. - С.96-103. - Бібліогр. в кінці ст.
Остапів, Р. Д. Дихання та окисне фосфорилювання мітохондрій тканин щурів за перорального введення таурину / Р. Д. Остапів, В. В. Манько. - С.104-113. - Бібліогр. в кінці ст.
Вплив обмеження харчування в період розвитку Drosophila melanogaster на активність ферментів системи антиоксидантного захисту. - С.114-118. - Бібліогр. в кінці ст.
Думанська, Г. В. Вплив гіпоксії на синаптичну передачу між гангліозними клітинами сітківки та нейронами superior colliculus в умовах кокультури / Г. В. Думанська, О. В. Рихальський, М. С. Веселовський. - С.119-128. - Бібліогр. в кінці ст.
Чекман, І. С. Фізіологічні та фармакологічні властивості нанорозмірних структур / І. С. Чекман. - С.129-138. - Бібліогр. в кінці ст.
19-й з'їзд Українського фізіологічного товариства ім. П. Г. Костюка з міжнародною участю, присвяченого 90-річчю від дня народження академіка П. Г. Костюка (Львів, 24-26 травня 2015 р.)

Знайти схожі
Перейти до описів статей

2.


    Остапів, Р. Д.
    Дихання та окисне фосфорилювання мітохондрій тканин щурів за перорального введення таурину [Текст] / Р. Д. Остапів, В. В. Манько // Фізіологічний журнал : науково-теоретичний журнал. - 2015. - Т. 61, № 6. - С. 104-113. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 0201-8489
MeSH-головна:
ТАУРИН (терапевтическое применение)
МИТОХОНДРИИ ПЕЧЕНИ (действие лекарственных препаратов)
МОЗГ ГОЛОВНОЙ (действие лекарственных препаратов)
МИТОХОНДРИИ (физиология)
КРЫСЫ
Анотація: Досліджували вплив тривалого перорального введення таурину на інтенсивність дихання мітохондрій та окисне фосфорилювання у тканинах печінки, головного мозку, сім'яників і стегнового м'яза щурів. Для цього самців щурів лінії Вістар масою 190-220 г розділили на три дослідні групи, яким щоденно протягом 28 діб вводили питну воду (контрольна група) або розчин таурину у розрахунку 40 чи 100 мк/кг (І та ІІ дослідні групи відповідно). Швидкість дихання визначали полярографічно з використанням електрода Кларка під час окиснення ендогенних субстратів (V1), за додаванням екзогенних альфа-кетоглутарату (5 ммоль/л) або сукцинату (1 ммоль/л;VS4), коли додавали АДФ до кінцевої концентрації 200 мкмоль/л (V3) та після використання АДФ мітохондріями (V4АТФ). З'ясувалося, що за тривалого введення таурину V1 зросла у тварин обох дослідних груп у печінці та мозку на 50-60%, проте знижувалась у сім'яниках та м'язах І дослідної групи на 48-73%. У печінці тварин І дослідної групи як за окиснення альфа-кетоглутарату, так і сукцинату VS4, V3 та V4АТФ були у 4-7 разів вищими за контроль. У печінці тварин ІІ дослідної групи за окиснення альфа-кетоглутарату ці показники були вищими на 57-126%. У м'язах І дослідної групи у разі додавання альфа-кетоглутарату і сукцинату VS4, V3 та V4АТФ були нижчими на 41,4-60,9% у м'язах тварин ІІ дослідної групи під час окиснення альфа-кетоглутарату V3 була на 23,7% вища. При додаванні сукцинату VS4, та V4АТФ зросли на 31-70% у сім'яниках тварин обох дослідних груп та у мозку І дослідної групи. Однак у мозку тварин ІІ дослідної групи інтенсивність дихання VS4 була на 38,3% нижчою. Отже, вплив тривалого введення таурину на інтенсивність споживання кисню мітохондріями є дозозалежним і тканиноспецифічним і, вочевидь, має різне значення та реалізується різними механізмами.


Дод.точки доступу:
Манько, В.В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)