Головна Спрощенний режим Опис Шлюз Z39.50
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Нововведення у сфері охорони здоров'я (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Залигіна, Є. В.$<.>)
Загальна кiлькiсть документiв : 9
Показанi документи с 1 за 9
1.
Шифр: ФУ18/2017/6
   Журнал

Фармакологія та лікарська токсикологія [Текст] : двомісячне науково-практичне, медичне видання. - Киiв : ТОВ "Видавничий дім "Авіцена", 2007 - . - ISSN 2227-7943. - Виходит раз на два місяця
2017р. № 6
Зміст:
Шаяхметова, Г. М. Етанол-індукована перебудова метаболізму: наслідки для репродуктивної функції / Г. М. Шаяхметова. - С.3-14. - Бібліогр. в кінці ст.
Стечишин, І. П. Антиоксидантна та гіпоглікемічна активність біофлавоноїдів за цукрового діабету ІІ типу / І. П. Стечишин, А. І. Дуб. - С.15-22. - Бібліогр. в кінці ст.
Подольський, І. М. Роль опіоїдергічної ланки антиноцицептивної системи в механізмі аналгетичної дії атристаміну / І. М. Подольський, С. Ю. Штриголь. - С.23-30. - Бібліогр. в кінці ст.
Бондарєв, Є. В. Вплив препаратів глюкозаміну та ацетилсаліцилової кислоти на артеріальний тиск і показник ЕКГ за умов експериментальної холодової травми / Є. В. Бондарєв, С. Ю. Штриголь. - С.31-36. - Бібліогр. в кінці ст.
Антибактеріальна активність амінопропанолів з адамантильним і N-алкіларильним радикалом відносно біоплівок E.coli. - С.37-42. - Бібліогр. в кінці ст.
Кравченко, И. А. Противовоспалительная активность густого экстракта имбиря (Zingiber officinale) при трансдермальном введении / И. А. Кравченко, А. А. Коберник, Л. В. Эберле. - С.43-49. - Библиогр. в конце ст.
Вітамін D у комплексному лікуванні експериментального цукрового діабету. - С.50-58. - Бібліогр. в кінці ст.
Павлов, С. В. Вплив селективних модуляторів естрогенових рецепторів на експресію та синтез HSP 70 білків у кардіоміоцитах щурів з гострим інфарктом міокарда / С. В. Павлов, К. В. Левченко, О. М. Камишний. - С.59-65. - Бібліогр. в кінці ст.
Шебеко, С. К. Дослідження впливу Глюкваміну на перебіг гломерулонефриту з нирковою недостатністю в експерименті / С. К. Шебеко, І. А. Зупанець, А. С. Шаламай. - С.66-71. - Бібліогр. в кінці ст.
Залигіна, Є. В. Порівняльне вивчення токсичності густого водно-спиртового екстракту з незрілих плодів горіха волоського та препарату Альтан за повторного введення щурам / Є. В. Залигіна. - С.72-82. - Бібліогр. в кінці ст.
Юрій Миколайович Максимов (до 80-річчя з дня народження). - С.85-86
Пам'яті вченого та вчителя Олександр Олександрович Столярчук (18.08.1920-03.10.2017). - С.87-89

Знайти схожі
Перейти до описів статей

2.


    Залигіна, Є. В.
    Порівняльне вивчення токсичності густого водно-спиртового екстракту з незрілих плодів горіха волоського та препарату Альтан за повторного введення щурам [Текст] / Є. В. Залигіна // Фармакологія та лікарська токсикологія : двомісячне науково-практичне, медичне видання. - 2017. - № 6. - С. 72-82. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2227-7943
MeSH-головна:
РАСТЕНИЙ ЭКСТРАКТЫ (токсичность)
ОРЕХ (токсичность)
Анотація: Мета дослідження – вивчення профілю безпеки екстракту густого водно-спиртового з незрілих плодів горіха волоського (ЕГВС) (Juglans regia L.) за субхронічного введення порівняно з препаратом «Альтан». Дослідження субхронічної токсичності ЕГВС було проведено відповідно до «Методичних рекомендацій з експериментального вивчення токсичної дії потенційних лікарських засобів». Показано, що за субхронічного (протягом 90 діб) введення ЕГВС у дозі 25 мг/кг та Альтану 1 мг/кг маса тіла експериментальних тварин залишається стабільною, відхилень від фізіологічної норми не відмічено, не відзначали також статистично значущих змін показників поведінки тварин у тесті «Відкрите поле» порівняно з вихідним станом. Встановлено, що досліджувані препарати за субхронічного внутрішньошлункового введення щурам не викликають зміни гематологічних та більшості біохімічних показників у крові за винятком зменшення наприкінці експерименту вмісту глюкози, загальних ліпідів та ?-ліпопротеїдів під впливом ЕГВС (на відміну від Альтану), що, на нашу думку, може бути зумовлено специфічними фармакологічними (зокрема, гіпоглікемічними й антиатерогенними) властивостями досліджуваного екстракту та потребує подальших досліджень. Гістологічна будова внутрішніх органів щурів, які отримували ЕГВС та препарат Альтан, не мала суттєвих відмінностей від групи контролю, патологічних змін не виявлено, що свідчить про безпечність застосування ЕГВС. Таким чином, отримані результати досліджень дозволяють розглядати ЕГВС як безпечний лікувальний засіб, придатний для тривалого застосування.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

3.


   
    Отримання густих екстрактів з незрілих плодів горіха волоського та дослідження кількісного вмісту юглону в їхньому складі [Текст] / Є. В. Залигіна [и др.] // Фармакологія та лікарська токсикологія : двомісячне науково-практичне, медичне видання. - 2018. - № 3. - С. 86-93. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2227-7943
MeSH-головна:
ОРЕХИ
Анотація: Мета дослідження - отримати густий водний і водно-спиртові екстракти з незрілих плодів горіха волоського, розробити методику визначення юглону, дослідити його кількісний уміст у складі цих екстрактів. Екстракти були одержані шляхом комплексної переробки незрілих плодів молочно-воскової стиглості горіха волоського. Розробку методики визначення, дослідження вмісту юглону в складі екстрактів проводили з використанням ВЕРХ. За допомогою методу ВЕРХ у густих екстрактах з незрілих плодів горіха волоського, де як екстрагент використано воду, 30 і 70% спирт етиловий, юглону виявлено не було. У густому екстракті з незрілих плодів горіха волоського, де як екстрагент використано 96% етанол, уміст юглону становить близько 1 мкг/г. Таким чином, було виготовлено густі екстракти з незрілих плодів горіха волоського з використанням різних екстрагентів, розроблено методику визначення юглону з використанням ВЕРХ і визначено кількісний уміст цієї речовини в складі досліджуваних екстрактів.


Дод.точки доступу:
Залигіна, Є.В.; Подплетня, О.А.; Слєсарчук, В.Ю.; Соколова, К.В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

4.
Шифр: ФУ18/2018/4/5
   Журнал

Фармакологія та лікарська токсикологія [Текст] : двомісячне науково-практичне, медичне видання. - Киiв : ТОВ "Видавничий дім "Авіцена", 2007 - . - ISSN 2227-7943. - Виходит раз на два місяця
2018р. № 4/5
Зміст:
Дейко, Р. Д. Нейропептиди та їхнє місце в лікуванні захворювань нервової системи (частина І) / Р. Д. Дейко, С. Ю. Штриголь. - С.3-17. - Бібліогр. в кінці ст.
Степанюк, Н. Г. Лікарські засоби як модулятори апоптозу в лікуванні серцево-судинної патології / Н. Г. Степанюк. - С.18-24. - Бібліогр. в кінці ст.
Синтез й аналгезуюча активність 6,7,8,9-тетрагідро-5Н-[1,2,4]триазоло[4,3-а]азепінів. - С.25-31. - Бібліогр. в кінці ст.
Вплив нової фітокомпозиції на спектр ліпідів крові на моделі гіперліпідемії в щурів. - С.32-37. - Бібліогр. в кінці ст.
Протипухлинна активність похідного хіназоліну - 2-(3-аліл-4-оксо-3,4-дигідро-хіназолін-2-ілсульфаніл)-N-(2,6-дихлорофеніл)-ацетаміду на гетеротрансплантатах недрібноклітинного раку легенів людини. - С.38-41. - Бібліогр. в кінці ст.
Експериментальне дослідження фармакологічної активності назального спрею моментазону з оксиметазоліном. - С.42-52. - Бібліогр. в кінці ст.
Bondarenko, L. B. Effects of two antituberculosis agents compositions on DNA fragmentation in Wistar albino male rats / L. B. Bondarenko, G. M. Shayakhmetova, V. M. Kovalenko. - С.53-57. - Бібліогр. в кінці ст.
Зайченко, Г. В. Вивчення гострої токсичності крему з наночастинками церію діоксиду за різних шляхів введення / Г. В. Зайченко, О. А. Покотило, Н. С. Нікітіна. - С.58-63. - Бібліогр. в кінці ст.
Білай, І. М. Фармакологічна безпека комбінації аторвастатину з триметазидином за умов експериментальної гіперліпідемії / І. М. Білай, О. В. Цис, Є. О. Михайлюк. - С.64-68. - Бібліогр. в кінці ст.
Залигіна, Є. В. Визначення вмісту суми флавоноїдів у складі густих екстрактів з незрілих плодів горіха волоського / Є. В. Залигіна, О. А. Подплетня, К. В. Соколова. - С.69-73. - Бібліогр. в кінці ст.
Современные аспекты нормирования и контроля профиля примесей в лекарственных препаратах. - С.74-88. - Библиогр. в конце ст.

Знайти схожі
Перейти до описів статей

5.


    Залигіна, Є. В.
    Визначення вмісту суми флавоноїдів у складі густих екстрактів з незрілих плодів горіха волоського [Текст] / Є. В. Залигіна, О. А. Подплетня, К. В. Соколова // Фармакологія та лікарська токсикологія : двомісячне науково-практичне, медичне видання. - 2018. - № 4/5. - С. 69-73. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2227-7943
MeSH-головна:
ФЛАВОНОИДЫ (терапевтическое применение)
ОРЕХИ
Анотація: Флавоноїди – найчисельніша і найвивченіша група рослинних фенольних сполук, які містять у молекулі реакційноздатні фенольні радикали та карбонільну групу. Завдяки цьому вони беруть участь у різноманітних метаболічних процесах, що зумовлює їхню біологічну активність. Усі природні флавоноїди малотоксичні, вони виявляють широкий спектр дії на організм людини. Останнім часом ідентифікують нові флавоноїди, які можуть бути перспективним джерелом антиоксидантів для людини. Сьогодні найперспективнішим напрямом прикладних досліджень є вивчення антиоксидантних, антибактеріальних, цитотоксичних властивостей флавоноїдів з метою отримання безпечних препаратів природного походження для фармацевтичної промисловості. Пошук нових джерел флавоноїдів рослинного походження може бути ефективною, екологічно та економічно вигідною альтернативою їхнім синтетичним аналогам. Нашу увагу привернули густі екстракти з незрілих плодів горіха волоського, які виявляють протимікробну, гастропротекторну та протизапальну активність. Мета дослідження – визначити вміст суми флавоноїдів у складі густих екстрактів з незрілих плодів горіха волоського. Екстракт густий водний та екстракти густі водно-спиртові з концентрацією спирту етилового 30, 70 і 96 % були одержані на базі НФаУ під керівництвом професора В. А. Георгіянц шляхом комплексної переробки незрілих плодів молочно-воскової стиглості горіха волоського. Визначення суми флавоноїдів у перерахунку на рутин у густих екстрактах з незрілих плодів горіха волоського проводили методом УФ-спектрофотометрії. У дослідженні виявлено, що випробовувані розчини з екстракту густого водного та екстрактів густих водно-спиртових з концентрацією спирту етилового 30, 70 і 96 % характеризуються наявністю максимуму поглинання за довжини хвилі 412 нм, що є близьким до максимуму поглинання розчину стандартного зразка рутину, приготованого за таких самих умов. Уміст суми флавоноїдів у перерахунку на рутин для водного екстракту склав 0,43 %, а для водно-спиртових (30, 70, 96 %) – 0,37 %, 0,51 %, 0,40 % відповідно. Таким чином, методом УФ-спектрофотометрії було визначено суму флавоноїдів у складі всіх досліджуваних густих екстрактів з незрілих плодів горіха волоського. Найбільшу кількість флавоноїдів уміщує водно-спиртовий 70 % екстракт (0,51 %), найменшу – водно-спиртовий 30 % (0,37 %).


Дод.точки доступу:
Подплетня, О.А.; Соколова, К.В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

6.
Шифр: КУ4/2018/22/3
   Журнал

Клінічна фармація [Текст]. - Харків : Національний фармацевтичний університет, 1997 - . - ISSN 1562-725х. - Виходить кожного кварталу
2018р. т. 22 № 3
Зміст:
Tsubanova, N. A. The study of the effect of a new gel containing the extract of oak bark and aloe extract on the mucous membrane of the oral cavity under the conditions of the experimental stomatitis / N. A. Tsubanova, D. S. Zhurenko, T. S. Sakharova. - С.4-10
Konovalenko, І. S. The study of acute toxicity of drugs on the basis of the plant raw material for non-hormonal therapy of the climacteric syndrome / I. S. Konovalenko [et al.]. - С.11-16
Інші автори: Polovko N. P., Litkyn D. V., Zagayko A. L.
Markina, А. Yu. The study of the peculiarities of the diuretic action of 2-oxoindoline acylated derivative - N-[(2-oxoindoliniliden-3)-2-oxyacetyl]-valine propyl ester / А. Yu. Markina, O. Ya. Mishсhenko. - С.17-21
Шебеко, С. К. Гістоморфологічне дослідження нефропротекторних властивостей Глюкваміну при експериментальному гломерулонефриті / С. К. Шебеко [та ін.]. - С.22-28
Інші автори: Зупанець І. А., Пропіснова В. В., Шаламай А. С.
Товчига, О. В. Вплив екстракту та настойки яглиці звичайної (Аegopodium podagraria L.) на поведінкові реакції мишей на тлі кофеїн-бензоату натрію / О. В. Товчига, С. Ю. Штриголь, О. А. Баля. - С.29-37
Фіцнер, О. А. Вплив мелатоніну та N-ацетилцистеїну на стан орієнтовно-дослідницької активності щурів за умов експериментального цукрового діабету / О. А. Фіцнер [та ін.]. - С.38-45
Інші автори: Хайтович М. В., Рижко І. М., Голопихо Л. І.
Залигіна, Є. В. Противиразкова дія екстракту густого водно-спиртового з незрілих плодів горіха волоського на моделі гострої спиртово-преднізолонової виразки шлунка щурів у різних режимах введення / Є. В. Залигіна, О. А. Подплетня, К. В. Соколова. - С.46-51
Місюрьова, С. В. Забезпечення якості біохімічних досліджень за допомогою валідаційних процедур у лабораторії клінічної діагностики Клініко-діагностичного центру Національного фармацевтичного університету на прикладі методик визначення рівнів загального та прямого білірубіну у біологічних рідинах / С. В. Місюрьова [та ін.]. - С.52-57
Інші автори: Доброва В. Є., Свід Н. О., Отрішко І. А., Сахарова Т. С.

Знайти схожі
Перейти до описів статей

7.


    Залигіна, Є. В.
    Противиразкова дія екстракту густого водно-спиртового з незрілих плодів горіха волоського на моделі гострої спиртово-преднізолонової виразки шлунка щурів у різних режимах введення [Текст] / Є. В. Залигіна, О. А. Подплетня, К. В. Соколова // Клініч. фармація. - 2018. - Том 22, № 3. - С. 46-51
MeSH-головна:
ПРОТИВОЯЗВЕННЫЕ СРЕДСТВА (фармакология)
БОЛЕЗНЬ, МОДЕЛИ НА ЖИВОТНЫХ
ЖЕЛУДКА ЯЗВА (лекарственная терапия)
Кл.слова (ненормовані):
ОРЕХ ГРЕЦКИЙ -- РАСТЕНИЙ ЭКСТРАКТЫ ГУСТЫЕ
Анотація: Значимість рослинних препаратів неможливо переоцінити. Наявність у складі горіха волоського (ГВ) сукупності БАР обумовлює велику кількість фармакологічних ефектів: протизапального, антиоксидантного, мембраностабілізувального, репаративного, пом’якшувального, в’яжучого та антимікробного, що робить густий екстракт з незрілих плодів ГВ перспективним засобом для лікування або профілактики виразкової хвороби шлунка (ВХШ). Мета дослідження. Дослідження противиразкової активності густого екстракту з незрілих плодів ГВ при різних режимах введення на моделі спиртово-преднізолонової виразки у щурів. Матеріали та методи. Об’єкт дослідження – густий водно-спиртовий (30 % етанол) екстракт з незрілих плодів горіха волоського (ЕГВС 30). Противиразкові властивості ЕГВС 30 вивчали на спиртово-преднізолоновій моделі експериментальних виразок. Густий екстракт вводили у профілактичному, лікувальному, лікувальнопрофілактичному режимах внутрішньошлунково в дозі 25 мг/кг. Оцінку інтенсивності виразкового ураження і противиразкової активності проводили за макроскопічними показниками інтенсивності утворення виразкових дефектів у СОШ. Оцінювали показники стану ШКТ та СОШ. Результати. Противиразкова активність ЕГВС 30 у дозі 25 мг/кг на моделі спиртово-преднізолонової виразки шлунка щурів у профілактичному режимі введення перевищує активність препарату порівняння на 16,67 %, у лікувальному – на 15,30 %, у лікувально-профілактичному – на 15,38 %. Отримані результати підтверджують морфологічні дослідження. Введення ЕГВС у дозі 25 мг/кг у лікувально-профілактичному режимі сприяло значному поліпшенню стану структур слизової оболонки шлунка, були відсутні виразкові ушкодження, а гістологічна картина відповідала помірно вираженому реактивному гастриту. Висновки. Введення спиртово-преднізолонової суміші призвело до розвитку гострого виразкового ураження шлунка, про що свідчать дані макроскопічного дослідження СОШ. ЕГВС 30 у дозі 25 мг/кг при даній патології у різних режимах введення виявляє противиразкову активність, що не поступалася активності препарату порівняння.


Дод.точки доступу:
Подплетня, О. А.; Соколова, К. В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

8.
Шифр: МУ95/2020/5/1
   Журнал

Медицина болю [Текст] : міждисциплінарний науково-практичний журнал. - Київ : Фармак, 2016 - . - ISSN 2414-38122519-2752. - Виходить кожного кварталу
2020р. т.5 № 1
Зміст:
Березницький, В. Я. Досвід застосування мультимодального знеболення пацієнтів у періопераційному періоді у медичному центрі "Garvis" / В. Я. Березницький, Є. В. Залигіна, Н. І. Скубицька. - С.5-13. - Бібліогр. в кінці ст.
Закальська, Х. А. Парацетамол як базовий компонент сучасного підходу до адекватного періопераційного знеболення / Х. А. Закальська, О. М. Бабійчук. - С.15-22. - Бібліогр. в кінці ст.
Свербіж як початок болю (частина 2). - С.23-36. - Бібліогр. в кінці ст.
Сравнительная оценка преинфузии при кесаревом сечении, выполненном в условиях спинальной анестезии. Результаты мультицентрового исследования. - С.37-42. - Библиогр. в конце ст.
Лемешов, О. С. Діагностика та лікування тунельних нейропатій / О. С. Лемешов, Ю. Л. Чирка. - С.44-51. - Бібліогр. в кінці ст.
Гріжимальський, Є. В. Сучасний підхід до седації під час регіонарної анестезії в гінекології / Є. В. Гріжимальський, А. Й. Гарга. - С.52-56. - Бібліогр. в кінці ст.
Глазов, Е. А. Применение блокады пространства разгибателя спины у ребенка с пиотораксом: описание клинического случая / Е. А. Глазов, Д. С. Миргородская. - С.57-59. - Библиогр. в конце ст.

Знайти схожі
Перейти до описів статей

9.


    Березницький, В. Я.
    Досвід застосування мультимодального знеболення пацієнтів у періопераційному періоді у медичному центрі "Garvis" [Текст] / В. Я. Березницький, Є. В. Залигіна, Н. І. Скубицька // Медицина болю = Pain Medicine : Міждисциплінарний науково-практичний журнал. - 2020. - Том 5, № 1. - С. 5-13. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2414-3812. - ISSN 2519-2752
MeSH-головна:
ПОСЛЕОПЕРАЦИОННЫЙ ПЕРИОД
АНЕСТЕЗИРУЮЩИЕ СРЕДСТВА
Анотація: На сьогодні не існує “золотого стандарту” для лікування післяопераційного болю. Від вираженого больового синдрому, за статистикою, продовжують страждати від 30 до 75% пацієнтів хірургічних відділень. Мета. Оцінити практичну значимість і якість післяопераційного знеболювання шляхом використання вдосконалених методик стандартної операційної процедури. Матеріал і методи. Оцінка показників ефективності, безпеки та фармакоекономічної доцільності проводилася згідно зі стандартною операційною процедурою (СОП УП.01-03). Результати й обговорення. У медичному центрі “GarvisТМ” впроваджено мультимодальний підхід у терапії болю, в основі якого лежить застосування парацетамолу (Інфулган). Даний препарат характеризується найкращим співвідношенням “ціна – якість”.


Дод.точки доступу:
Залигіна, Є.В.; Скубицька, Н.І.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)