Головна Спрощенний режим Опис Шлюз Z39.50
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Нововведення у сфері охорони здоров'я (6)
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Шебеко, С. К.$<.>)
Загальна кiлькiсть документiв : 68
Показанi документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Зупанець І. А., Голубовська О. А., Шкурба А. В., Шебеко С. К., Шаламай А. С.
Назва : Перспективи вивчення застосування препаратів кверцетину в лікуванні COVID-19
Місце публікування : Український медичний часопис. - 2020. - Т. 1, № 2. - С. 75-78 (Шифр УУ13/2020/1/2)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
Предметні рубрики: Квертин
Корвітин
MeSH-головна: КОРОНАВИРУСНЫЕ ИНФЕКЦИИ
КВЕРЦЕТИН
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): коронавірус
Знайти схожі

2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Таттіс А., Зупанець І. А., Шебеко С. К., Отрішко І. А., Грінцов Є. Ф.
Назва : Дослідження гепатопротекторних властивостей препарату "Альцинара" за умов розвитку гострого гепатиту у щурів
Місце публікування : Одеський медичний журнал. - О., 2016. - N 5. - С. 5-11 (Шифр ОУ2/2016/5)
Примітки : Бібліогр.: с.10-11
Предметні рубрики: Альцинар
MeSH-головна: ГЕПАТИТ
КРЫСЫ
ГЕПАТОПРОТЕКТОРЫ
Знайти схожі

3.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Шебеко С. К., Зупанець І. А., Пропіснова В. В., Шаламай А. С.
Назва : Гістоморфологічне дослідження нефропротекторних властивостей Глюкваміну при експериментальному гломерулонефриті
Місце публікування : Клініч. фармація. - Х., 2018. - Том 22, № 3. - С. 22-28 (Шифр КУ4/2018/22/3)
Предметні рубрики: Глюквамин
MeSH-головна: ГЛОМЕРУЛОНЕФРИТ
ПОЧЕЧНЫЕ СРЕДСТВА
ГЛЮКОЗАМИН
КВЕРЦЕТИН
ПОЧКИ
Анотація: Гломерулонефрит є однією з головних причин виникнення хронічної хвороби нирок (ХХН). Розвиток даної патології призводить до неминучої ниркової недостатності та інвалідизації хворих. Тому при пошуку нових засобів лікування ХХН доцільним є дослідження їх нефропротекторних властивостей за умов розвитку експериментального гломерулонефриту. Мета дослідження. Експериментальне вивчення впливу препарату Глюквамін на морфологічну структуру ниркової тканини щурів із гломерулонефритом для обґрунтування доцільності застосування в терапії ХХН. Матеріали та методи. Дослідження проводили на моделі активного нефриту Хеймана на 50 щурах. Для оцінки нефропротекторних властивостей дослідних препаратів на 120 добу експерименту у тварин проводили гістоморфологічне вивчення нирок за допомогою стандартних методів світлової мікроскопії. Результати. В ході дослідження було показано, що після введення Глюкваміну впродовж двох місяців під його впливом у щурів з гломерулонефритом спостерігалось значне покращення морфологічної структури нирок порівняно з групою контрольної патології. Препарат сприяв збереженню нормальної цитоархітектоніки нефронів, зменшував прояви в них проліферативних і деструктивних процесів та дегенеративно-дистрофічні зміни нефроцитів. При цьому за ступенем нефропротекторного впливу Глюквамін перевершував активність препаратів порівняння кверцетину та леспефрилу. Висновки. За умов розвитку гломерулонефриту у щурів Глюквамін чинить виразний протекторний вплив на морфоструктуру ниркової тканини, що підтверджує його нефропротекторні властивості, а, отже, є перспективним засобом лікування ХХН.
Знайти схожі

4.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Набока Ю. М., Зубицька Н. П., Шебеко С. К., Отрішко І. А.
Назва : Оцінка впливу препарату «Артритан» на морфофункціональний стан внутрішніх органів щурів за умов вивчення хронічної токсичності
Місце публікування : Клініч. фармація. - Х., 2018. - Том 22, № 4. - С. 52-57 (Шифр КУ4/2018/22/4)
MeSH-головна: РАСТИТЕЛЬНЫЕ ПРЕПАРАТЫ
ПРОТИВОВОСПАЛИТЕЛЬНЫЕ СРЕДСТВА НЕСТЕРОИДНЫЕ
РАСТЕНИЙ ЭКСТРАКТЫ
ГИСТОЛОГИЧЕСКИЕ МЕТОДЫ
ТОКСИЧНОСТИ ТЕСТЫ
Анотація: На теперішній час все інтенсивніше зростає попит на продукти для здорового способу життя і зокрема на природні препарати: понад 80 % населення планети з лікувальною та/або профілактичною метою використовують препарати рослинного походження. Мета дослідження. Експериментальне вивчення впливу препарату «Артритан» на морфологічну структуру внутрішніх органів щурів за умов вивчення хронічної токсичності. Матеріали та методи. Вивчення хронічної токсичності препарату «Артритан» проводили на 80 білих нелінійних щурах обох статей при щоденному внутрішньошлунковому введенні впродовж 6 місяців. Гістоморфологічне вивчення внутрішніх органів здійснювали за допомогою стандартних методів світлової мікроскопії. Результати. Під впливом тестового препарату «Артритан» при хронічному внутрішньошлунковому введенні у всіх досліджуваних дозах не відбувається будь-яких значимих змін у морфофункціональному стані внутрішніх органів щурів, що свідчить про відсутність кардіо-, гепато- та нефротоксичної дії, а також негативного впливу на стан центральної нервової, ендокринної та імунної систем, що характеризує даний засіб як високобезпечний при тривалому застосуванні навіть у надвисоких дозах. Висновки. При хронічному внутрішньошлунковому введенні у щурів впродовж 180 діб препарат «Артритан» у дозах 0,1, 0,2 та 0,5 мл/кг не викликає загибелі тварин, не чинить токсичного впливу на загальний стан, поведінку та динаміку маси тіла, не викликає достовірних відмінностей у показниках лабораторних аналізів сечі та крові, практично не впливає на функціональний стан сечовидільної та гепатобіліарної систем тварин.
Знайти схожі

5.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Шебеко С. К., Шаламай А. С., Ляпунова О. О.
Назва : Експериментальне дослідження місцевоподразнювальної дії N-ацетилглюкозаміну та кверцетину при внутрішньом’язовому введенні
Місце публікування : Клініч. фармація. - Х., 2018. - Том 22, № 4. - С. 46-51 (Шифр КУ4/2018/22/4)
MeSH-головна: ЛЕКАРСТВА КОМБИНИРОВАННЫЕ
ГЛЮКОЗАМИН
КВЕРЦЕТИН
ПРОТИВОВОСПАЛИТЕЛЬНЫЕ СРЕДСТВА НЕСТЕРОИДНЫЕ
ИНЪЕКЦИИ ВНУТРИМЫШЕЧНЫЕ
Анотація: Актуальною проблемою сучасної медико-фармацевтичної галузі є недостатня кількість ефективних та безпечних засобів політропної дії для лікування ішемічних та запально-деструктивних захворювань різних органів. Науковий інтерес у цьому плані викликають фармацевтичні комбінації на основі похідних глюкозаміну та кверцетину у лікарських формах для парентерального застосування. Мета дослідження. Експериментальне вивчення місцевоподразнювальної дії N-ацетилглюкозаміну, кверцетину та їх комбінації при внутрішньом’язовому введенні. Матеріали та методи. Дослідження проводили із застосуванням 40 інтактних щурів. Для оцінки місцевоподразнювальної дії дослідних препаратів проводили гістоморфологічне вивчення стану м’язової тканини щурів у місці введення за допомогою стандартних методів світлової мікроскопії. Результати. В ході дослідження було показано, що після 10-ти денного внутрішньом’язового введення розчину N-ацетилглюкозаміну та його комбінації з кверцетином у м’язовій тканині щурів не спостерігалось суттєвих змін, які б свідчили про місцевоподразнювальну дію даних препаратів. В той же час розчин кверцетину чинив помірний місцевоподразнювальний вплив, який мав виражений зворотний характер. Отримані результати свідчать про високий рівень безпеки та широкі можливості застосування у клінічній практиці дослідних засобів при внутрішньом’язовому шляху введення. Висновки. За умов внутрішньом’язового введення N-ацетилглюкозамін, кверцетин та їх комбінація не чинять значимого місцевоподразнювального впливу, що обумовлює доцільність впровадження даних препаратів у ін’єкційних лікарських формах.
Знайти схожі

6.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Шебеко С. К., Зупанець І. А., Шаламай А. С.
Назва : Експериментальне вивчення впливу Глюкваміну на електролітний обмін у щурів з нирковою недостатністю
Місце публікування : Клініч. фармація. - Х., 2018. - Том 22, № 2. - С. 61-65 (Шифр КУ4/2018/22/2)
MeSH-головна: ВОДНО-ЭЛЕКТРОЛИТНЫЙ БАЛАНС
РЕНАЛЬНАЯ НЕДОСТАТОЧНОСТЬ ХРОНИЧЕСКАЯ
ГЛЮКОЗАМИН
КВЕРЦЕТИН
Анотація: Ниркова недостатність, що є основним клінічним проявом хронічної хвороби нирок (ХХН), супроводжується розвитком важких порушень електролітного обміну. Тому при пошуку ефективних засобів лікування ХХН доцільним є дослідження їх впливу на обмін електролітів за умов розвитку ниркової недостатності. Мета дослідження. Експериментальне вивчення впливу препарату Глюквамін на електролітний обмін у щурів з нирковою недостатністю для обґрунтування доцільності застосування в терапії ХХН. Матеріали та методи. В якості моделі ниркової недостатності використовували сулемову нефропатію у щурів. У тварин визначали екскрецію із сечею іонів натрію, калію та хлоридів, також розраховували фільтраційний заряд натрію, його відносну реабсорбцію та натрій-калієвий коефіцієнт. Результати. Через 3 тижні після відтворення ниркової недостатності під впливом Глюкваміну спостерігалось вірогідне збільшення стосовно нелікованих тварин екскреції іонів натрію, калію та хлоридів, що свідчить про нормалізацію видільної функції нирок. Також спостерігався посилюючий вплив на показники фільтраційного заряду натрію, його відносної реабсорбції та зниження натрій-калієвого коефіцієнту, що говорить про нормалізацію обміну електролітів. При цьому за ступенем впливу Глюквамін за більшістю показників вірогідно перевершував активність препаратів порівняння кверцетину та леспефрилу. Висновки. За умов розвитку ниркової недостатності у щурів Глюквамін нормалізує сечову екскрецію іонів, чинить позитивний вплив на електролітний обмін та є перспективним засобом лікування ХХН.
Знайти схожі

7.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Шебеко С.К., Зупанець І.А., Шаламай А.С.
Назва : Дослідження впливу Глюкваміну на перебіг гломерулонефриту з нирковою недостатністю в експерименті
Місце публікування : Фармакологія та лікарська токсикологія: двомісячне науково-практичне, медичне видання. - Киiв: ТОВ "Видавничий дім "Авіцена", 2017. - № 6. - С. 66-71. - ISSN 2227-7943 (Шифр ФУ18/2017/6). - ISSN 2227-7943
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ГЛОМЕРУЛОНЕФРИТ
РЕНАЛЬНАЯ НЕДОСТАТОЧНОСТЬ
ГЛЮКОЗАМИН
Анотація: Гломерулонефрит має вагоме медико-соціальне значення, оскільки є однією з головних причин виникнення хронічної хвороби нирок (ХХН). Розвиток даної патології призводить до неминучої ниркової недостатності, інвалідизації хворих і втрати соціальної активності. Сьогодні в медичній практиці відсутні ефективні засоби лікування гломерулонефритів. Мета дослідження – експериментальне вивчення впливу Глюкваміну на перебіг гломерулонефриту для обґрунтування доцільності його застосування в терапії ХХН. Дослідження проводили на моделі активного нефриту Хеймана на 50 щурах. У тварин проводили дослідження сечі, визначали масовий коефіцієнт нирок, швидкість клубочкової фільтрації (ШКФ), уміст загального білка, альбуміну, креатиніну та сечовини в крові. У ході дослідження було показано, що під впливом Глюкваміну станом на 120 добу дослідження спостерігали вірогідне зменшення рівня протеїнурії, масового коефіцієнта нирок та збільшення відносного діурезу й показнику ШКФ, що свідчить про нормалізацію функціонального стану нирок. Також у тварин спостерігали збільшення вмісту в крові загального білка й альбуміну та зменшення креатиніну й сечовини, що говорить про покращання білкового та азотистого обмінів. При цьому за ступенем впливу Глюквамін перевершував активність препаратів порівняння Кверцетину та Леспефрилу. Дослідний препарат Глюквамін, що містить кверцетин і похідні глюкозаміну за умов розвитку гломерулонефриту з нирковою недостатністю в щурів чинить виражену нефропротекторну й гіпоазотемічну дію та є перспективним засобом лікування ХХН.
Знайти схожі

8.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Шебеко С. К., Зупанець І. А., Сахарова Т.С.
Назва : Вплив комбінації N-ацетилглюкозаміну та кверцетину в ін'єкційній формі на перебіг ішемічної гострої ниркової недостатності в щурів
Місце публікування : Медична та клінічна хімія: науково-практичний журнал. - Тернопіль, 2019. - Т. 21, № 3. - С. 5-12. - ISSN 1681-2557 (Шифр МУ92/2019/21/3). - ISSN 1681-2557
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ПОЧЕК ОСТРОЕ ПОВРЕЖДЕНИЕ
КВЕРЦЕТИН
АЦЕТИЛГЛЮКОЗАМИН
Анотація: Вступ. Оптимізація лікування гострої ниркової недостатності (ГНН) – важлива медико-фармацев­тична проблема. Гостра ниркова недостатність є поширеним ускладненням не тільки захворювань нирок, а й різних паліативних та оперативних методів лікування. В окремих групах хворих смертність від неї сягає 80 %. Тому пошук ефективних засобів корекції ГНН є актуальним завданням сучасної експериментальної фармакології. Перспективним підходом у вирішенні даної проблеми може стати впровадження фармацевтичної комбінації на основі флавоноїду кверцетину та аміноцукру N-ацетилглюкозаміну в ін’єкційній формі. Мета дослідження – провести експериментальне вивчення ефективності комбінації N-ацетилглюкозаміну та кверцетину в ін’єкційній формі за умов розвитку ішемічної гострої ниркової недостатності. Методи дослідження. Дослідження виконували на моделі ішемічної ГНН у щурів, яку відтворювали шляхом тотальної оклюзії ниркових судин протягом 75 хв. Досліджувану комбінацію вивчали в дозі 30 мг/кг при щоденному внутрішньовенному введенні протягом 3-х діб порівняно з кверцетином (препарат “Корвітин”), який вводили внутрішньовенно у дозі 34 мг/кг. Ефективність препаратів оцінювали за загальним фізичним станом тварин, видільною функцією нирок та показниками азотистого обміну. Результати й обговорення. Під впливом досліджуваної комбінації в щурів з ГНН вірогідно (p0,05) відносно нелікованих тварин знижувалася летальність, спостерігали зменшення діурезу в 1,5 раза, протеїнурії у 2,4 раза, посилення клубочкової фільтрації у 3,0 рази та канальцевої реабсорбції на 9,9 %, підвищення сечової екскреції креатиніну в 1,4 раза і сечовини в 1,9 раза, що в цілому свідчило про нормалізацію функціонального стану нирок й азотистого обміну. Що стосується ефективності, то комбінація при цьому вірогідно (p0,05) перевершувала дію корвітину за всіма дослідженими показниками. Висновки. Комбінація N-ацетилглюкозаміну та кверцетину – ефективний засіб корекції гострої нир­кової недостатності, який можна вводити внутрішньовенно. Доцільним є подальше вивчення цього препарату як засобу лікування ниркової патології.
Знайти схожі

9.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Таттіс А., Зупанець І.А., Шебеко С.К., Отрішко І.А.
Назва : Дослідження підгострої токсичності препарату "Альцинара": вплив на функціональний стан і лабораторні показники у щурів
Місце публікування : Одеський медичний журнал: науково-практичний журнал. - Одеса: Одеський медуніверситет, 2015. - № 6. - С. 37-41. - ISSN 2226-2008 (Шифр ОУ2/2015/6). - ISSN 2226-2008
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: АРТИШОК
Анотація: Представлены данные экспериментального изучения безопасности препарата «Альцинара», таблетки для перорального применения производства ПАО НПЦ «Борщаговский ХФЗ». В ходе исследования токсикологических характеристик препарата «Альцинара» при повторных введениях было определено, что в условиях субхронического применения в дозах 50, 100 и 500 мг/кг у крыс данное средство не вызывает гибели животных, не оказывает токсического воздействия на общее состояние, поведение и динамику массы тела, не вызывает достоверных различий в показателях лабораторных анализов мочи и крови, не влияет на показатели функционального состояния мочевыделительной и гепатобилиарной систем. Результаты проведенных исследований свидетельствуют о том, что «Альцинара» является препаратом практически безопасным для человека, почти не оказывает токсического воздействия на организм не только при однократном, но и при длительном применении в сверхвысоких дозах.
Знайти схожі

10.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Набока Ю. М., Зубицька Н. П. , Зупанець І. А., Шебеко С. К., Отрішко І. А.
Назва : Експериментальне дослідження впливу препарату «Артритан» на індуковану та спонтанну больові реакції
Місце публікування : Укр. біофармац. журнал. - Х., 2020. - № 1. - С. 43-49 (Шифр УУ50/2020/1)
Предметні рубрики: Артритан
MeSH-головна: АНАЛГЕЗИРУЮЩИЕ СРЕДСТВА
РАСТИТЕЛЬНЫЕ ПРЕПАРАТЫ
ЛЕКАРСТВ ОЦЕНКА ДОКЛИНИЧЕСКАЯ
АРТРИТ
Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)