Шифр: AУ50/2022/1
   Журнал

Art of Medicine [Текст] : науково-практичний журнал. - Івано-Франківськ : ІФНМУ, 2017 - . - ISSN 2521-1455. - Виходить кожного кварталу
2022р. № 1
Зміст:
Транскультурна адаптація та валідація україномовної версії спеціалізованого флебологічного опитувальника оцінки якості життя. - С.9-13. - Бібліогр. в кінці ст.
Лікувально-оздоровчі продукти із фруктово-ягідних порошків та їх використання в медичній практиці. - С.14-17. - Бібліогр. в кінці ст.
Вакалюк, І. П. Особливості оксидативного стресу у хворих на гострий інфаркт міокарда із залізодефіцитною анемією / І. П. Вакалюк, О. С. Бойчук. - С.18-22. - Бібліогр. в кінці ст.
The role of dermoscopy in the differential diagnosis of skin diseases caused by human papilloma virus. - С.23-28. - Бібліогр. в кінці ст.
Гвоздецька, Г. С. Зміни імунологічного статусу у вагітних із ранніми гестозами / Г. С. Гвоздецька. - С.29-32. - Бібліогр. в кінці ст.
Вплив пандемії COVID-19 на основні показники онкологічної, зокрема онкогінекологічної, захворюваності та смертності в Україні. - С.33-38. - Бібліогр. в кінці ст.
Заяць, Л. М. Стан прооксидантної та антиоксидантної систем крові у білих щурів при експериментальному цукровому діабеті / Л. М. Заяць, Ю. В. Федорченко. - С.39-43. - Бібліогр. в кінці ст.
Куца, С. О. КПКТ - радіологічна анатомія порожнини носа та приносових пазух / С. О. Куца. - С.44-49. - Бібліогр. в кінці ст.
Куравська, Ю. В. Ефективність відновлення психоемоційного та фізичного статусу жінок, які перенесли кесарів розтин, засобами фізичної терапії / Ю. В. Куравська, М. Г. Аравіцька. - С.50-55. - Бібліогр. в кінці ст.
Лавринович, О. М. Особливості дефіциту вітаміну D і його впливу на показники ліпідного обміну у хворих на неалкогольну жирову хворобу печінки в поєднанні з остеоартрозом / О. М. Лавринович, Н. Г. Вірстюк. - С.56-60. - Бібліогр. в кінці ст.
Локота, Ю. Є. Клінічна оцінка атрофічних змін тканин протезного ложа при лікуванні пацієнтів повними знімними пластинковими протезами з використанням озонотерапії / Ю. Є. Локота. - С.61-67. - Бібліогр. в кінці ст.
Maslovskyi, V. I. Analysis of the occurrence of various cardiovascular events in patients with myocardial infarction without ST segment elevation during 6th and 12th months / V. I. Maslovskyi. - С.68-72. - Бібліогр. в кінці ст.
Оріщак, І. К. Наслідки програми допоміжних репродуктивних технологій у жінок з гіперпластичними процесами ендометрію / І. К. Оріщак. - С.73-78. - Бібліогр. в кінці ст.
Деякі практичні аспекти менеджменту пацієнток з хронічним тазовим болем. - С.79-83. - Бібліогр. в кінці ст.
Парахоняк, Р. Л. Залежність інтенсивності больового синдрому після лапароскопічної операції від залишкового об'єму робочого газу в черевній порожнині / Р. Л. Парахоняк. - С.84-88. - Бібліогр. в кінці ст.
Redushko, Yu. V. Study of cytological profile of mucous membrane of prosthetic bed in patients, used by different adhesive agents for fixation of complete removable plate prostheses / Yu. V. Redushko, T. M. Dmytryshyn. - С.89-97. - Бібліогр. в кінці ст.
Цимбала, Е. М. Зміни білкової та ліпідної пероксидації в органах гепатопанкреатобіліарної системи, ферментативних антиоксидантів у щурів за умов перебування на дієтах з надмірним вмістом вуглеводів або жирів / Е. М. Цимбала, Н. М. Воронич-Семченко. - С.98-102. - Бібліогр. в кінці ст.
Shulyatnikova, T. V. Immunohistochemical study of the brain aquaporin-4 in the rat acute liver failure model / T. V. Shulyatnikova, V. O. Tumanskiy. - С.103-108. - Бібліогр. в кінці ст.
Shchukina, O. S. Features of the clinical course of non-ST-segment elevation acute coronary syndrome depending on the indicator of the pulse wave velocity / O. S. Shchukina. - С.109-114. - Бібліогр. в кінці ст.
Biben, A. V. Students' democratic values formation - a guarantee of higher education quality / A. V. Biben. - С.115-119. - Бібліогр. в кінці ст.
Дубель, Н. І. Дослідження впливу дистанційної форми навчання на життєдіяльність студентів-фармацевтів в умовах пандемії COVID-19 / Н. І. Дубель. - С.120-123. - Бібліогр. в кінці ст.
Значення студентського наукового гуртка "Патологічна анатомія" у процесі формування сучасного лікаря. - С.124-127. - Бібліогр. в кінці ст.
The role of environmental education in society's development. - С.128-137. - Бібліогр. в кінці ст.
Застосування ударно-хвильової терапії в нейрореабілітації (огляд літератури). - С.138-143. - Бібліогр. в кінці ст.
Теоретичне обгрунтування засобів фізичної терапії хворих на остеохондроз поперекового відділу хребта. - С.144-148. - Бібліогр. в кінці ст.
Сучасні погляди на поширеність пневмоній у дітей, роль лабораторної та інструментальної діагностики: огляд літератури. - С.149-153. - Бібліогр. в кінці ст.
Сучасний стан ерготерапії в Україні. - С.154-160. - Бібліогр. в кінці ст.
Скринька пандори або феномен "no-reflow" (клінічний випадок). - С.161-168. - Бібліогр. в кінці ст.




    Shulyatnikova, T. V.
    Immunohistochemical study of the brain aquaporin-4 in the rat acute liver failure model [Text] / T. V. Shulyatnikova, V. O. Tumanskiy // Art of Medicine : науково-практичний журнал. - 2022. - № 1. - P103-108. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2521-1455
MeSH-головна:
ПЕЧЕНОЧНАЯ НЕДОСТАТОЧНОСТЬ ОСТРАЯ (диагностика)
АКВАПОРИН 4 (химия)
Анотація: Астроцитарний набряк вважається ключовою ознакою гострої печінкової енцефалопатії, проте точні молекулярні механізми цього явища вимагають подальшого вивчення. Мета. Імуногістохімічне визначення рівня експресії мозкового аквапорину-4 (AQP4) при експериментальній гострій печінковій недостатності у щурів. Матеріали та методи. Дослідження проведено на щурах лінії Вістар: 5 контрольних тварин та 10 щурів з моделлю гострої печінкової недостатності (ГПН), індукованої ацетамінофеном (AILF). Імуногістохімічне дослідження експресії AQP4 проводили у сенсомоторній корі, підкірковій білій речовині, гіпокампі, таламусі та хвостатому ядрі/скорлупі в період між 12 і 24 год після ін'єкції ацетамінофену. Результати. У групі померлих щурів AILF-B з 16 до 24 год спостерігалося достовірне регіон-специфічне динамічне підвищення рівня AQP4: у корі – на 405.17%, гіпокампі – на 387.38%, хвостатому ядрі/скорлупі – на 314.11%; з 12 год: у таламусі – на 342.66% та підкірковій білій речовині – на 297.77%; з найбільшим підвищенням у корі серед інших областей: у 5.05 раза порівняно з контролем. Висновки. AILF у щурів викликає динамічне підвищення рівня AQP4 у корі, гіпокампі та хвостатому ядрі/скорлупі до 12 год, а в білій речовині та таламусі – до 16 год після ін'єкції ацетамінофену з найбільшим підвищенням у корі. Неоднорідність підвищення AQP4 у різних відділах мозку потенційно вказує на області, більш сприйнятливі до системного токсичного впливу при ГПН, а також на неоднорідну реактивну відповідь локальної астроглії протягом певного періоду. Більш високі рівні AQP4 у корі тварин, що вижили, в умовах ГПН можуть відображати значущість змін AQP4 у танатогенетичних механізмах.


Дод.точки доступу:
Tumanskiy, V.O.
Экземпляры: всего 1 : чит. зал для проф.-викл. складу (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит. зал для проф.-викл. складу (1 экз.)