Шифр: КУ26/2024/23/1
   Журнал

Клінічна анатомія та оперативна хірургія [Текст] : науково-практичний медичний журнал. - Чернівці : Буковинський державний медичний університет, 2002 - . - ISSN 1727-0847. - Виходить кожного кварталу
2024р. Т. 23 № 1
Зміст:
Кількісний морфологічний аналіз особливостей ремоделювання гемомікроциркуляторних судин у сім'яниках експериментальних тварин в умовах етанолової інтоксикації. - С.6-11. - Бібліогр. в кінці ст.
Кольцова, Л. В. Відстань між соскоподібними відростками черепа людини: закономірності індивідуальної мінливості / Л. В. Кольцова, О. Ю. Степаненко. - С.12-17. - Бібліогр. в кінці ст.
Каратєєва, С. Ю. Морфометрична характеристика розмірів стегна у студентів Буковини / С. Ю. Каратєєва. - С.18-25. - Бібліогр. в кінці ст.
Дмитренко, Р. Р. Топографоанатомічні особливості бічної ділянки голови у плодів людини / Р. Р. Дмитренко, О. В. Цигикало. - С.26-31. - Бібліогр. в кінці ст.
Особливості будови слухової труби у пренатальному періоді розвитку людини. - С.32-39. - Бібліогр. в кінці ст.
Ошурко, А. П. Анатомічна мінливість відділів нижнього коміркового нерва у людей другого періоду зрілого та літнього віку / А. П. Ошурко, І. С. Макарчук. - С.40-48. - Бібліогр. в кінці ст.
Савчук, А. Ю. Прогнозування спайкової хвороби очеревини після оперативних втручань на органах очеревинної порожнини / А. Ю. Савчук, В. П. Польовий. - С.49-52. - Бібліогр. в кінці ст.
Особливості розвитку і становлення топографії міхурово-пупкового трикутника у пренатальному періоді онтогенезу людини. - С.53-61. - Бібліогр. в кінці ст.
Коваль, О. А. Фетальна анатомія артерій тильної ділянки кисті / О. А. Коваль. - С.62-66. - Бібліогр. в кінці ст.
Врахування морфо-функціональних змін у складових трикутника Кало при гострому холециститі та їх вплив на особливості техніки виконання лапароскопічної холецистектомії. - С.67-74. - Бібліогр. в кінці ст.
Качановський, Я. В. Морфологічна характеристика змін периульцерозної зони кровоточивих гастродуоденальних виразок залежно від ступеня активності кровотечі за Forrest / Я. В. Качановський, І. Я. Дзюбановський. - С.75-79. - Бібліогр. в кінці ст.
Kalinichenko, M. O. Fractal analysis of branching of human cerebellar arteries / M. O. Kalinichenko, O. Yu. Stepanenko. - С.80-87. - Бібліогр. в кінці ст.
Якименко, Р. О. Особливості форми та розмірів верхньої щелепи та верхнього зубного ряду залежно від статі та краніотипу / Р. О. Якименко. - С.88-96. - Бібліогр. в кінці ст.
Цуманець, І. О. Анатомічне моделювання поверхневих м'язів шиї в перинатальному періоді онтогенезу / І. О. Цуманець. - С.97-103. - Бібліогр. в кінці ст.
Диференціювальній підхід при комбінованому хірургічному лікуванні варикозної хвороби вен нижніх кінцівок за даними результатів ультразвукової доплерографії. - С.104-112. - Бібліогр. в кінці ст.
Дубінін, Д. С. Характеристика внутрішньопечінкових жовчних проток у людини та ссавців з різними типами харчування / Д. С. Дубінін, В. І. Шепітько. - С.113-120. - Бібліогр. в кінці ст.
Спосіб тригонізації (низведення) шийки сечового міхура у ложе простати при виконанні лапароскопічної залобкової простатектомії у хворих на доброякісну гіперплазію простати. - С.121-129. - Бібліогр. в кінці ст.
Метод макромікроскопічного препарування поверхневих судин і нервів лиця. - С.130-137. - Бібліогр. в кінці ст.
Гавалешко, В. П. Підвищення якості викладання ортопедичної стоматології з використанням інноваційних технологій / В. П. Гавалешко, О. І. Рощук. - С.138-143. - Бібліогр. в кінці ст.
Стогнієнко-Ільїна, В. Ю. Стромальні пухлини шлунково-кишкового тракту. Прогнозування перебігу та діагностичні алгоритми / В. Ю. Стогнієнко-Ільїна, С. Д. Хіміч. - С.144-152. - Бібліогр. в кінці ст.
Бакун, О. В. Сучасні неінвазивні методи діагностики генітального ендометріозу, асоційованого із безпліддям / О. В. Бакун. - С.153-159. - Бібліогр. в кінці ст.
Псарюк, Ю. Ю. Особливості перебігу вагітності на тлі генітальних інфекцій / Ю. Ю. Псарюк, І. В. Каліновська. - С.160-166. - Бібліогр. в кінці ст.




    Кольцова, Л. В.
    Відстань між соскоподібними відростками черепа людини: закономірності індивідуальної мінливості [Текст] / Л. В. Кольцова, О. Ю. Степаненко // Клінічна анатомія та оперативна хірургія : науково-практичний медичний журнал. - 2024. - Т. 23, № 1. - С. 12-17. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1727-0847
MeSH-головна:
СОСКОВИДНЫЕ ТЕЛА (анатомия и гистология)
ЧЕРЕП (анатомия и гистология)
Анотація: Статевий диморфізм соскоподібних відростків скроневих кісток, а саме їхніх лінійних розмірів, величини і форми та відстані між ними, використовуються при проведенні досліджень, метою яких є визначення статевої приналежності черепів. Відстань між відростками вимірюється або між соскоподібними точками, mastoidale, розташованими на їх верхівках, або між точками на бічних поверхнях лівого і правого відростків; це – максимальна, або бічна міжсоскоподібна відстань. Обидва показники впливають на визначення статевої приналежності черепів краще за лінійні розміри. В той же час, у попередніх дослідженнях статевих відмінностей міжсоскоподібної відстані не враховувалися взаємозв’язки цього показника з морфометричними показниками, що характеризують величину черепа. Мета дослідження: встановити закономірності індивідуальної мінливості максимальної міжсоскоподібної відстані, а саме – її зв’язок із мінливістю ширини основи черепа, ширини потилиці і ширини мозкового відділу черепа. Дослідження проведено на 50 черепах (33 – осіб чоловічої статі, та 17 – жіночої) з краніологічної колекції кафедри анатомії людини ХНМУ. Встановлено, що максимальна міжсоскоподібна відстань у чоловіків значущо більша, ніж у жінок (M±сігма: відповідно 127,4±5,6 та 118,5±3,5; p0,05). Це пояснюється більшими розмірами чоловічого черепа порівняно з жіночім та особливостями соматотипів чоловічого і жіночого організмів. У чоловіків статистичні взаємозв’язки між максимальною соскоподібною відстанню, з одного боку, та шириною основи черепа (y0,05). Форма черепа не впливає на відстань між соскоподібними відростками, як у чоловіків, так і у жінок.


Дод.точки доступу:
Степаненко, О.Ю.
Экземпляры: всего 1 : чит. зал для проф.-викл. складу (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит. зал для проф.-викл. складу (1 экз.)