Шифр: ЛУ2/2020/5/6
   Журнал

Лікарська справа [Текст] : науково-практичний журнал. - Киiв : ІНЦ "Лікарська справа", 1918 - . - ISSN 1019-5297. - Виходить 8 раз на рік
2020р. № 5/6
Зміст:
Пронюк, Х. О. Ультрасонографія легень в умовах пандемії СОVID-19: чому? як? коли? / Х. О. Пронюк, А. Д. Висоцький. - С.3-12. - Бібліогр. в кінці ст.
Атеросклероз: роль липопротеинового дискоколлоидоза и физико-химического метаморфоза холестерина в индукции гранулематоза вокруг эндогенных инородных тел в интиме артерий. - С.13-28. - Библиогр. в конце ст.
Сучасний погляд на проблему психогенного непліддя у подружній парі. - С.29-41. - Бібліогр. в кінці ст.
Шамсия, Абу Р. Н. Острый аппендицит у беременных: современное состояние проблемы, диагностика / Абу Р. Н. Шамсия, В. В. Скиба. - С.42-51. - Библиогр. в конце ст.
Кісельова, М. М. Профілактика кровотеч, асоційованих з пізнім дефіцитом вітаміну К у немовлят перших трьох місяців життя, - тактика зменшення смертей і важкої інвалідності / М. М. Кісельова. - С.52-60. - Бібліогр. в кінці ст.
Прогнозування дистресу плода у вагітних з гіпертензивними розладами та гіпергомоцистеїнемією. - С.61-72. - Бібліогр. в кінці ст.
Возможные осложнения антидепрессантов и их коррекция. - С.73-80. - Библиогр. в конце ст.
Протас, С. В. Реалії та перспективи превентивної медицини в Україні / С. В. Протас. - С.81-86. - Бібліогр. в кінці ст.
Зброжек, С. І. Вивчення доступності обігу лікарських засобів для різних контингентів пацієнтів на рівні первинної медико-санітарної допомоги / С. І. Зброжек. - С.87-94. - Бібліогр. в кінці ст.




    Зброжек, С. І.
    Вивчення доступності обігу лікарських засобів для різних контингентів пацієнтів на рівні первинної медико-санітарної допомоги [Текст] / С. І. Зброжек // Лікарська справа = Врачебное дело : науково-практичний журнал. - 2020. - № 5/6. - С. 87-94. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 0049-6804
MeSH-головна:
МЕДИЦИНСКАЯ ПОМОЩЬ ПЕРВИЧНАЯ
СЕМЕЙНАЯ ПРАКТИКА
ЛЕКАРСТВЕННОГО ОБЕСПЕЧЕНИЯ СИСТЕМЫ
Анотація: Вступ. В умовах пандемії коронавірусної інфекції актуальність розвитку первинної медико-санітарної допомоги у світлі організації доступності обігу лікарських засобів для різних категорій пацієнтів на первинному рівні стає одним із головним напрямком реформування та розвитку системи охорони здоров’я в України. Її метою є покращення якості та ефективності медичної допомоги, підвищення доступності обігу лікарських засобів, збереження та зміщення здоров’я людини. Матеріали і методи. Амбулаторії загальної практики сімейної медицини на прикладі Харківської області групувалися за певними ознаками за формулою Стерджеса з подальшим побудуванням дискретних рядів варіацій та полігону розподілення. Результати та їх обговорення. Проведений контент-аналіз районів області дозволив визначати кількісні показники амбулаторій загальної практики сімейної медицини у досліджуваний період та розподілити їх за групами. Організація доступності обігу лікарських засобів для населення через первинну медико-санітарну допомогу здійснюється відповідно до чинного законодавства амбулаторіями загальної практики сімейної медицини. Останні в межах своєї компетенції на засадах сімейної медицини забезпечують проведення комплексу профілактичних заходів з попередження та зниження захворюваності, інвалідності та смертності, раннього виявлення захворювань, відповідають за створення нормативно-визначеного асортименту ЛЗ та інше. У свою чергу, під час дослідження встановлено, що найбільше закладів охорони здоров’я знаходиться у 9 районах регіонального рівня, які увійшли до 3 групи. Висновки. Встановлено тенденцію до збільшення амбулаторій загальної практики сімейної медицини у 9 районах на регіональному рівні. Акцентовано увагу на необхідності проведення подальших досліджень щодо встановлення кореляції між популяцією, що постійно проживає на вказаній території та кількісним складом місцевих закладів охорони здоров’я.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)



   
    Опрацювання режиму контролю лікарських засобів для фармакотерапії хронічного больового синдрому в межах паліативної допомоги [Текст] / С. І. Зброжек [та ін.] // Лікарська справа = Врачебное дело : науково-практичний журнал. - 2019. - № 5/6. - С. 111-118. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 0049-6804
MeSH-головна:
ЛЕКАРСТВЕННЫХ СРЕДСТВ ОЦЕНКА
ПАЛЛИАТИВНАЯ ПОМОЩЬ
Анотація: У світі на хронічний больовий синдром хворіють від 10 до 55 % осіб. Тому своєчасне зменшення больового синдрому сприятиме покращанню якості їх життя у всіх сферах життєдіяльності. Для удосконалення організаційно-правової процедури забезпечення пацієнтів лікарськими засобами в межах паліативної допомоги було опрацьовано режим контролю нестероїдних протизапальних лікарських засобів, ненаркотичних і наркотичних (опiоїдних) аналгетиків та ад’ювантних (допоміжних) лікарських засобів, що призначають лікарі при хронічному больовому синдромі. Матеріалом дослідження були чинні нормативно-правові, законодавчі та інструктивно-методичні документи; статистичні дані МОЗ України; інструкції для медичного застосування ЛЗ, сайти Верховної Ради України, МОЗ України, Державного експертного центру МОЗ України тощо. Використовували документальний, порівняльний, системний і нормативно-правовий методи аналізу. На підставі аналізу нормативної бази проаналізовано медико-технологічні документи з фармакотерапії хронічного больового синдрому, виділено три класи лікарських засобів. Опрацьовано режим контролю нестероїдних протизапальних лiкарських засобiв, ненаркотичних і наркотичних (опіоїдних) аналгетикiв та ад’ювантних (допоміжних) лікарських засобів, що призначають лікарі при хронічному больовому синдромі. Проаналізовано нормативно-правові документи з порядку обігу наркотичних, психотропних і сильнодіючих лікарських засобів у медичних та аптечних установах охорони здоров’я відповідно до ліцензійних умов ведення господарської діяльності. Встановлено, що обіг лікарських засобів для фармакотерапії хронічного больового синдрому в межах паліативної допомоги в медичних установах здійснюється на підставі ліцензії на медичну практику, а в аптечних установах – на підставі ліцензії з оптової та роздрібної торгівлі лікарських засобів.


Дод.точки доступу:
Зброжек, С.І.; Шаповалова, В.О.; Шаповалов (мол.), В.В.; Андрєєва, В.В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)