Шифр: ФУ6/2018/64/6
   Журнал

Фізіологічний журнал [Текст] : науково-теоретичний журнал. - Киiв : Інститут фізіології ім. О. О. Богомольця НАН України, 1955 - . - ISSN 0201-84892522-9028. - Виходит раз на два місяця
2018р. Т. 64 № 6
Зміст:
Influence of rs1137101 gene polymorphism of leptin receptor on the development of diabetes mellitus type 2 and obesity. - С.3-8. - Бібліогр. в кінці ст.
Інгібування мітохондріального синтезу сірководню посилює окисний стрес та погіршує роботу електронно-транспортного ланцюга. - С.9-16. - Бібліогр. в кінці ст.
Фармакологічна блокада протеазоактивованих рецепторів 1 не впливає на соціальну поведінку щурів після епілептичного статусу. - С.17-22. - Бібліогр. в кінці ст.
Вплив природних отрут на характеристики катіонних каналів великої провідності внутрішньої ядерної мембрани нейронів Пуркіньє мозочка щурів. - С.23-31. - Бібліогр. в кінці ст.
Оптимізація методу отримання незрілих дендритних клітин. - С.32-39. - Бібліогр. в кінці ст.
Bogdaniuk, A. O. Spatial dimension of nigral astrogliosis bserved in rotenone model of Parkinson's disease / A. O. Bogdaniuk, A. G. Nikonenko. - С.40-46. - Бібліогр. в кінці ст.
Stimulation of the reproductive function of cows by kvatronan-Se preparation and complexes of nanocarboxylates. - С.47-54. - Бібліогр. в кінці ст.
Сосновський, В. В. Характеристики функціональних станів регуляторних систем організму у бігунів на середні дистанції при довгостроковій адаптації до умов середньогір'я / В. В. Сосновський, В. А. Пастухова, В. М. Ільїн. - С.55-62. - Бібліогр. в кінці ст.
Мельник, В. О. Морфологічні особливості капсули кришталика у пацієнтів з псевдоексфоліативним синдромом / В. О. Мельник, Н.O. Мельник, Л. В. Кикоть. - С.63-67. - Бібліогр. в кінці ст.
Вплив низькоінтенсивного світлового випромінювання на глікемічний профіль та фізико-хімічні характеристики еритроцитів за умов цукрового діабету у щурів. - С.68-76. - Бібліогр. в кінці ст.
Morphofunctional state of rat kidneys under the conditions of cisplatin-induced acute kidney injure and its correction by melatonin. - С.77-84. - Бібліогр. в кінці ст.
Возіанов, С. О. Зміна вмісту вітаміну D у осіб з кальцій-оксалатним нефролітіазом єдиної нирки / С. О. Возіанов, А. І. Бойко, Д. І. Купрін. - С.85-90. - Бібліогр. в кінці ст.
Довгань, І. М. Структурні та електрофізіологічні зміни у сідничному нерві після внутрішньомозкового крововиливу у щурів / І. М. Довгань. - С.91-98
Ігор Сільвестрович Магура (до 90-річчя з дня народження). - С.99-100




    Сосновський, В. В.
    Характеристики функціональних станів регуляторних систем організму у бігунів на середні дистанції при довгостроковій адаптації до умов середньогір'я [Текст] / В. В. Сосновський, В. А. Пастухова, В. М. Ільїн // Фізіологічний журнал : науково-теоретичний журнал. - 2018. - Т. 64, № 6. - С. 55-62. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 0201-8489
MeSH-головна:
СПОРТСМЕНЫ
БЕГ
СЕРДЕЧНЫХ СОКРАЩЕНИЙ ЧАСТОТА
АНОКСИЯ (патофизиология, этиология)
АДАПТАЦИЯ ФИЗИОЛОГИЧЕСКАЯ
Анотація: Досліджували особливості змін функціонального стану регуляторних систем організму у 12 спортсменів - легкоатлетів, що спеціалізуються в бігу на середні дистанції (кваліфікація МС і МСМК, віком 24,5+-3,06 років), під час навчально-тренувального збору в умовах середньогір'я на висоті 2100 м. Всі спортсмени брали участь у ритмокардіографічному обстеженні. Розраховували статистичні, варіаційні та спектральні характеристики варіабельності серцевого ритму на 2-3-тю і на 11-12 добу перебування в горах. На основі аналізу її особливостей всі обстежені спортсмени в початковий період адаптації до умов середньогір'я розділені на дві групи. У спортсменів першої (41,7%) відзначалися підвищена напруженість регуляторних процесів в організмі і перевантаження симпатичних впливів. У спортсменів другої групи (58,3%) спостерігалася збалансованість симпатичних і парасимпатичних впливів і помірне напруження регуляторних систем організму. Виявлена залежність між індивідуальними особливостями варіабельності серцевого ритму і характером адаптації до умов середньогір'я, а також виділені фактори, що визначають функціональний стан регуляторних систем організму. Показано, що ефективність гірськрї підготовки була вище у спортсменів другої групи. Водночас 12-добовий термін перебування в умовах середньогір'я був недостатнім для повної адаптації до хронічної гіпоксії.


Дод.точки доступу:
Пастухова, В.А.; Ільїн, В.М.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)