Мойсеєнко, В. О.
    Гастроентерологічні розлади у хворих з ураженням нирок [Текст] / В. О. Мойсеєнко, Т. С. Альянова // Лікарська справа. - 2014. - N 11. - С. 10-13. - Библиогр.: с. 13-15 . - ISSN 0049-6804
MeSH-головна:
ЖЕЛУДОЧНО-КИШЕЧНЫЕ БОЛЕЗНИ (этиология)
ДИСПЕПСИЯ (этиология)
ЖЕЛУДОЧНО-КИШЕЧНОЕ КРОВОТЕЧЕНИЕ (этиология)
(патофизиология)
Кл.слова (ненормовані):
МАЛЬНУТРИЦІЯ


Дод.точки доступу:
Альянова, Т.С.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)

Шифр: ВУ86/2021/3
   Журнал

Вестник Клуба Панкреатологов [Текст] : издание для практикующих врачей. - К. : MediLand. - ISSN 2077-5067. - Виходить кожного кварталу
2021р. № 3
Зміст:
Губергріц, Н. Б. Терапевтична ефективність мікротаблетованого ферментного препарату Ерміталь у клінічній практиці / Н. Б. Губергріц, Н. В. Бєляєва. - С.5-11. - Бібліогр. в кінці ст.
Губергріц, Н. Б. Синдром Жильбера і панкреатит: сучасні уявлення про патогенез, діагностику і лікування / Н. Б. Губергріц. - С.12-20. - Бібліогр. в кінці ст.
Христич, Т. М. Сучасні погляди на варіанти перебігу хронічного панкреатиту при цукровому діабеті / Т. М. Христич, Д. О. Гонцарюк. - С.21-27. - Бібліогр. в кінці ст.
Мальнутриція на тлі замісної ферментної терапії у хворих на хронічний панкреатит: фактори ризику у реальній світовій практиці. - С.28-38. - Бібліогр. в кінці ст.
Стеатоз підшлункової залози на комп'ютерній томограмі - рання прогностична ознака раку підшлункової залози: попереднє дослідження пацієнтів із надмірною масою тіла. - С.39-46. - Бібліогр. в кінці ст.
Губергріц, Н. Б. Чужий серед своїх, або як діагностувати автоімунний поліендокринний синдром / Н. Б. Губергріц, Н. В. Бєляєва, Т. Л. Можина. - С.47-66. - Бібліогр. в кінці ст.
Губергріц, Н. Б. Дві королеви - протистояння із сумними наслідками. / Н. Б. Губергріц, Н. В. Бєляєва. - С.67-69. - Бібліогр. в кінці ст.
Циммерман, Я. С. Лікарське кредо / Я. С. Циммерман. - С.70-76. - Бібліогр. в кінці ст.




   
    Мальнутриція на тлі замісної ферментної терапії у хворих на хронічний панкреатит: фактори ризику у реальній світовій практиці [Текст] / M. Arutla [et al.] // Вестник Клуба Панкреатологов = Herald of Pancreatic Club : издание для практикующих врачей. - 2021. - № 3. - С. 28-38. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2077-5067
MeSH-головна:
ПАНКРЕАТИТ ХРОНИЧЕСКИЙ (лекарственная терапия)
ПИТАНИЕ НЕДОСТАТОЧНОЕ (этиология)
ФЕРМЕНТ-ЗАМЕСТИТЕЛЬНАЯ ТЕРАПИЯ (использование)
Анотація: Вступ. Рандомізовані клінічні дослідження, які показали поліпшення коефіцієнта абсорбції жиру при замісній терапії панкреатичними ферментами (ЗТПФ), рідко оцінювали вплив на загальний статус харчування. Мета. У даному дослідженні ми оцінили фактори, відповідальні за збереження мальнутриції на тлі ЗТПФ. Методи. До цього перехресного обсерваційного дослідження були включені пацієнти відповідно до заздалегідь визначених критеріїв включення. Пацієнти були поділені на тих, хто отримував ЗТПФ регулярно (група A), нерегулярно (група B), і тих, хто не отримував (група C) її протягом не менше 3 місяців. Була проведена оцінка антропометричних показників, нутритивної підтримки і раціону харчування. Мальабсорбція визначалася за допомогою шкали суб’єктивної глобальної оцінки. Взаємозв’язок між замісною ферментною терапією, харчовим раціоном і нутритивним статусом оцінювався з використанням стандартних статистичних методів. Для виявлення факторів, пов’язаних зі збереженням мальнутриції на тлі ЗТПФ, використовувалася логістична регресія. Результати. До дослідження було включено 377 пацієнтів з хронічним панкреатитом і 50 пацієнтів контрольної групи. 95 (25,2%) пацієнтів з хронічним панкреатитом були включені до групи A, 106 (28,1%) — до групи B і 176 (46,7%) — до групи C. 130 (34,5%) пацієнтів мали мальнутрицію, з яких 76 (58,5%) отримували ЗТПФ. Не було виявлено відмінностей клінічних та біохімічних показників, пов’язаних з дієтичними особливостями харчування, між групами A, B і C. Дефіцит калорій і щоденне споживання калорій, вміст білків, вуглеводів і жирів не відрізнялися між учасниками, які отримували і не отримували ЗТПФ, але були значно нижче у осіб з мальнутрицією. Логістична регресія продемонструвала недостатнє споживання їжі як незалежний фактор ризику збереження мальнутриції. Висновок. Незважаючи на те, що ЗТПФ ефективна при панкреатичній недостатності, повна нутритивна підтримка, індивідуальні консультації з харчування і тривалості терапії хворих з екзокринною недостатністю підшлункової залози є обов’язковими.


Дод.точки доступу:
Arutla, M.; Sarkar, P.; Raj, M.A.; Unnisa, M.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)