Головна Спрощенний режим Опис Шлюз Z39.50
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Шинкарук, О. А.$<.>)
Загальна кiлькiсть документiв : 16
Показанi документи с 1 за 16
1.


    Шинкарук, О. А.
    Функциональная подготовленность высококвалифицированных гребцов на байдарках, специализирующихся на разных соревновательных дистанциях [Текст] / О. А. Шинкарук, Е. Н. Лысенко, В. Е. Самуйленко // Спортивна медицина : науково-теоретичний журнал для наукових співробітників, фахівців у галузі спортивної медицини, тренерів. - 2013 . - № 2. - С. 61-69. - Библиогр. в конце ст. . - ISSN 1992-7894
MeSH-головна:
СПОРТСМЕНЫ


Дод.точки доступу:
Лысенко, Е. Н.; Самуйленко, В. Е.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

2.


   
    Психофизиологическое состояние спортсменов с разнім уровнем личностной и ситуативной тревожности в сложнокоординационных видах спорта [Текст] / Федорчук С.В. [и др.] // Спортивна медицина і фізична реабілітація : науково-теоретичний журнал для наукових співробітників, фахівців у галузі спортивної медицини, тренерів. - 2017. - № 1. - С. 26-32. - Библиогр. в конце ст. . - ISSN 1992-7894
MeSH-головна:
СПОРТСМЕНЫ (психология)
ПОГРУЖЕНИЕ ПОД ВОДУ (психология, физиология)
ТРЕВОГИ СОСТОЯНИЕ (паразитология, психология)
ЛИЧНОСТИ РАССТРОЙСТВА (патофизиология, психология)
Анотація: Мета. Визначення зв’язку психофізіологічного стану з рівнем особистісної і ситуативної тривожності спортсменів високого класу, які спеціалізувалися в складнокоординаційних видах спорту. Методи. Для визначення психофізіологічних властивостей нервової системи використовували діагностичний комплекс «Діагност-1»; для оцінки особистісної та ситуативної тривожності – тест Спілбергера–Ханіна; для визначення інтегральних рис темпераменту – тест Г. Айзенка. Результати. Чим вищим був рівень особистісної тривожності респондентів, тим менш стабільною була швидкість складної сенсомоторної реакції вибору, тим меншими сила нервових процесів і стійкість центральної нервової системи до наростаючого ступеня втоми. Зниження рівня ситуативної тривожності у спортсменів було відзначено із збільшенням спортивного стажу, зростанням емоційної стійкості, зниженням особистісної тривожності і збільшенням сенсомоторної витривалості. Висновки. Більш високий психофізіологічний статус спортсменів відповідав меншому рівню особистісної тривожності. Функціональний стан центральної нервової системи спортсменів не асоціювався з ситуативною тривожністю, що дає підстави для сприятливого прогнозу результативності їх змагальної діяльності.


Дод.точки доступу:
Федорчук С.В.; Тукаев С.В.; Лысенко, Е. Н.; Шинкарук, О. А.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

3.
Шифр: СУ65/2019/1
   Журнал

Спортивна медицина і фізична реабілітація [Текст] : науково-теоретичний журнал для наукових співробітників, фахівців у галузі спортивної медицини, тренерів. - Киiв, 2003 - . - ISSN 2709-2070. - періодичність невідома
2019р. № 1
Зміст:
Андасова, Ж. М. Подготовка спортивных врачей в Казахстане / Ж. М. Андасова. - С.3-9
Застосування копінг-стратегій у практиці сучасного гандболу. - С.10-15. - Бібліогр. в кінці ст.
Шинкарук, О. А. Актуальные проблемы медицинского и научного обеспечения в олимпийском спорте / О. А. Шинкарук. - С.18-27. - Библиогр. в конце ст.
Циганенко, О. І. Екологічне здоров'я спортсменів: проблеми та шляхи їх вирішення / О. І. Циганенко, І. В. Уряднікова, Н. А. Склярова. - С.28-35. - Бібліогр. в кінці ст.
Динамика показателей белой крови спортсменов в процессе их вибрационной тренировки. - С.36-42. - Библиогр. в конце ст.
Роль экологически неблагоприятных факторов в развитии патологических процессов у спортсменов - велосипедистов. - С.43-47. - Библиогр. в конце ст.
Скронево-нижньощелепний суглоб: анатомічні та функціональні особливості в віковому аспекті, етіологія і поширеність захворювань серед спортсменів. - С.48-54. - Бібліогр. в кінці ст.
Електронейроміографічні критерії ризику травматизму у різних гендерних групах спортсменів, що спеціалізуються у боксі. - С.55-62. - Бібліогр. в кінці ст.
Горенко, З. А. Участь вітаміну D у збереженні морфофункціонального стану опорно-рухового апарату / З. А. Горенко, Б. Є. Очеретько, А. В. Ковельська. - С.63-73. - Бібліогр. в кінці ст.
Путро, Л. М. Аминокислоты, аминокислотные смеси, применяемые в практике спорта высших достижений (достоинства м недостатки) / Л. М. Путро, Д. Н. Котко, Н. Л. Гончарук. - С.74-80. - Библиогр. в конце ст.
Базові положення побудови профілактично-оздоровчих програм для працівників атомних електростанцій. - С.81-85. - Бібліогр. в кінці ст.
Сороколіт, Н. С. Моніторинг скерування студентів І-ІІ курсів до підготовчої медичної групи з фізичного виховання / Н. С. Сороколіт, М.М. Кухар, Т. І. Яворський. - С.86-91. - Бібліогр. в кінці ст.
Pashov, A. Clinical features of disruption in reciprocal inhibition of facial muscles-antagonists as justification for application of rehabilitation programs in patients with long-standing Bell's palsy / A. Pashov, I. Zharova. - С.92-98. - Бібліогр. в кінці ст.
Кашуба, В.О. Інтеграція програм фізичної реабілітації в процес першого-третього етапів підготовки спортсменів при дисфунуціях систем їх організму / В.О. Кашуба, С. С. Люгайло, С. М. Футорний. - С.99-112. - Бібліогр. в кінці ст.
Клапчук, В. В. Комплексна фізична реабілітація людей похилого віку у ранні терміни після інсульту / В. В. Клапчук, А. О. Мирненко, Д. А. Пономарьов. - С.113-118. - Бібліогр. в кінці ст.
Ризик розвитку остеоартрозу у хворих на ожиріння: мета-аналіз джерел літератури. - С.119-124. - Бібліогр. в кінці ст.

Знайти схожі
Перейти до описів статей

4.


    Шинкарук, О. А.
    Актуальные проблемы медицинского и научного обеспечения в олимпийском спорте [Текст] / О. А. Шинкарук // Спортивна медицина і фізична реабілітація : науково-теоретичний журнал для наукових співробітників, фахівців у галузі спортивної медицини, тренерів. - 2019. - № 1. - С. 18-27. - Библиогр. в конце ст. . - ISSN 1992-7894
MeSH-головна:
СПОРТИВНАЯ МЕДИЦИНА (организация и управление, тенденции)
НАУКА О СПОРТИВНОМ ПИТАНИИ
УКРАИНА
Анотація: Одним з основних напрямків реалізації олімпійської підготовки в Україні є вдосконалення системи медичного забезпечення спортсменів; організація збалансованого харчування і відновлювальних заходів залежно від рівня навантаження в процесі тренування; профілактика застосування допінгових препаратів у спорті. Особливого значення у вирішенні проблемних питань наукового та медичного супроводу надає Міжнародний олімпійський комітет, наукова та медична комісія якого постійно здійснює моніторинг проблем спортивної медицини, науково-методичного та медичного супроводу. Мета дослідження – на основі аналізу діяльності наукової і медичної комісії МОК, організацій, що відповідають за науковий та медичний супровід, виявити актуальні проблеми медичного і наукового забезпечення. Методи дослідження: аналіз спеціальної наукової літератури та даних Інтернет, матеріалів наукової і медичної комісії МОК, зіставлення, порівняння, систематизація та узагальнення. Результати. Досліджено актуальні проблеми спортивної медицини, характерні для сучасного спорту, що розглядаються Медичною і науковою комісією МОК за 2003–2018 рр.: психічне здоров’я спортсменів високого класу; важкі травми колінного суглоба у дітей; застосування харчових добавок спортсменами високого класу; управління болем у спортсменів високого класу; проблеми здоров’я внаслідок насиченого спортивного календаря; відносний дефіцит енергії в спорті (RED-S) за межами тріади жінок-спортсменок; переслідування і зловживання в спорті; вагітність у спорті; зміна статі і гіперандрогенізм; профілактика і лікування хронічних захворювань; струс мозку в спорті; здоров’я і працездатність у спорті; здоров’я і придатність молоді до рухової активності та спорту; використання плазми, збагаченої тромбоцитами (PRP) в спортивній медицині; спортивне харчування; періодична оцінка здоров’я спортсменів високого класу; голодування і спорт; травми коліна; астма у елітних спортсменів; молекулярна основа травм сполучної тканини і м’язів в спорті; сексуальні домагання і зловживання в спорті; спортивна підготовка перспективних талановитих дітей; тріада жінок-спортсменок; раптова серцево-судинна недостатність і смерть у спорті; зміна статі спортсменів.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

5.
Шифр: СУ65/2020/1
   Журнал

Спортивна медицина і фізична реабілітація [Текст] : науково-теоретичний журнал для наукових співробітників, фахівців у галузі спортивної медицини, тренерів. - Киiв, 2003 - . - ISSN 2709-2070. - періодичність невідома
2020р. № 1
Зміст:
Громадське здоров'я: дискусійні питання, шляхи їх практичного вирішення . - С.3-9. - Бібліогр. в кінці ст.
Колосова, О. В. Оцінка постурального балансу юніорів, що спеціалізуються в гандболі / О. В. Колосова, Б. Ю. Коломієць, Е. І. Петрушевський. - С.10-17. - Бібліогр. в кінці ст.
Ландырь, А. П. Внезапная сердечная смерть у спортсменов / А. П. Ландырь. - С.18-32. - Библиогр. в конце ст.
Психофізіологічна характеристика стану спортсменів-гандболістів з різним рівнем мотивації до спортивного результату . - С.33-39. - Бібліогр. в кінці ст.
Фурман, Ю. М. Оцінка функціональної підготовленості підлітків 11-12 років за показниками аеробної й анаеробної продуктивності / Ю. М. Фурман, О. Ю. Брезденюк, В. М. Мірошніченко. - С.40-43. - Бібліогр. в кінці ст.
Циганенко, О. І. Екологічна епідеміологія як новітній напрям спортивної медицини / О. І. Циганенко, Н. А. Склярова. - С.44-48. - Бібліогр. в кінці ст.
Шинкарук, О. А. Функціональний стан серцево-судинної системи веслувальників високої кваліфікації в процесі інтенсивної змагальної діяльності / О. А. Шинкарук, Л. О. Тайболіна. - С.49-60. - Бібліогр. в кінці ст.
Ніканоров, О. К. Структурно-функціональні особливості п'яткового (ахіллового) сухожилка, етіологія, патогенез пошкодження / О. К. Ніканоров, В. Б. Заєць. - С.61-63. - Бібліогр. в кінці ст.
Нарушения опорно-рессорной функции стопы юных баскетболистов и ее профилактика в тренировочном процессе . - С.64-73. - Библиогр. в конце ст.
Коваленко, Т. М. Комплексна фізична та психоемоційна підготовка жінок до пологів з ризиком переношування / Т. М. Коваленко. - С.74-79. - Бібліогр. в кінці ст.
Котко, Д. Н. Влияние двигательной активности на состояние здоровья лиц пожилого возраста / Д. Н. Котко, Н. Л. Гончарук, Л. М. Путро. - С.80-86. - Библиогр. в конце ст.
Андрєєва, О. В. Оцінювання фізичного стану дітей 5-6 років, які займаються оздоровчим фітнесом з елементами спортивних танців / О. В. Андрєєва, А. О. Чеверда. - С.87-93. - Бібліогр. в кінці ст.
Баннікова, Р. О. Сучасний погляд на корекцію постуральної нестійкості в осіб з хворобою Паркінсона: огляд зарубіжного досвіду / Р. О. Баннікова, В. В. Брушко, А. О. Тишкевич. - С.94-99. - Бібліогр. в кінці ст.
Консервативна реабілітація опікових реконвалесцентів при реконструкції рубцевих деформацій. - С.100-104. - Бібліогр. в кінці ст.
Клапчук, В. В. Ефективність комплексної програми фізичної реабілітації хворих на бронхіальну астму в поєднанні з патологією гепатобіліарної системи / В. В. Клапчук, Н. В. Марюхніч, Т. Ю. Фоменко. - С.105-110. - Бібліогр. в кінці ст.
Костенко, B. П. Застосування сучасних інформаційних технологій у кардіореабілітації: огляд зарубіжного досвіду / B. П. Костенко, М. С. Балаж. - С.111-114. - Бібліогр. в кінці ст.
Лабінський, А. Й. Засоби фізичної терапії в корекції немоторних проявів хвороби Паркінсона / А. Й. Лабінський, Г. Б. Лабінська. - С.115-118. - Бібліогр. в кінці ст.
Лазарєва, О. Б. Заходи фізичної терапії та ерготерапії, спрямовані на відновлення якості життя в осіб з ушкодженнями периферичних нервів верхньої кінцівки після реконструктивно-відновлювальних операцій / О. Б. Лазарєва. - С.119-125. - Бібліогр. в кінці ст.
Особливості реабілітаційних заходів для дітей шкільного віку із зони конфлікту на сході України. - С.126-131. - Бібліогр. в кінці ст.
Сибірякін, Я. В. Проблема реабілітації осіб із сенсомоторною афазією внаслідок гострого порушення мозкового кровообігу з позиції фізичного терапевта / Я. В. Сибірякін, М. С. Балаж. - С.132-136. - Бібліогр. в кінці ст.
Дмитрієва, Є. Р. Автоматизація розрахунку нормативу використання води для фізкультурно-спортивних комплексів / Є. Р. Дмитрієва, О. О. Шматова. - С.137-142. - Бібліогр. в кінці ст.

Знайти схожі
Перейти до описів статей

6.


    Шинкарук, О. А.
    Функціональний стан серцево-судинної системи веслувальників високої кваліфікації в процесі інтенсивної змагальної діяльності [Текст] / О. А. Шинкарук, Л. О. Тайболіна // Спортивна медицина і фізична реабілітація : науково-теоретичний журнал для наукових співробітників, фахівців у галузі спортивної медицини, тренерів. - 2020. - № 1. - С. 49-60. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2709-2070
MeSH-головна:
СПОРТИВНАЯ МЕДИЦИНА (классификация, методы)
СЕРДЕЧНО-СОСУДИСТАЯ СИСТЕМА (рентгенография)
СПОРТСМЕНЫ (классификация)
Анотація: Мета. Довести ефективність та практичну реалізацію методу векторкардіографії (ВКГ) для оцінки функціонального стану серцево-судинної системи веслувальників високої кваліфікації в умовах інтенсивної змагальної діяльності. Методи. Аналіз змагальної діяльності (відеоаналіз, аналіз протоколів змагань), педагогічне спостереження, метод векторкардіографії, методи математичної статистики. Для вивчення адаптаційної перебудови серцево-судинної системи спортсменів високої кваліфікації застосовувався електрофізіологічний метод дослідження кількісної просторової векторкардіографії за ортогональною системою відведень К. Хупке і Р. Венгера із застосуванням розробленого для цієї системи кількісного просторового методу аналізу. Дослідження проводилися щодня, вранці, в стані відносного спокою, відразу після сну. Контингент – члени збірної команди з веслування на каное. Результати. Доведено перевагу методу ВКГ перед ЕКГ щодо більш ранньої діагностики початкових форм гіпертрофії. ВКГ дозволяє краще виявити резервні можливості серця, стабільність її графіки при динамічних спостереженнях, розкриває перспективи використання ВКГ як інформативного методу дослідження поточного функціонального стану в різних струткурних утвореннях річного циклу. За результатами досліджень є можливість проведення корекції тренувального процесу, заходів відновлювальної терапії. Відзначено, що в одному екіпажі – каное двійці – спостерігається індивідуальна адаптація серцевого м’яза на змагальні навантаження протягом п’яти днів. У першого спортсмена на другий день змагань спостерігалась тенденція до реалізації можливостей серцевого м’яза і на третій день його максимальна реалізація, реагування на змагальні навантаження правих відділів серцевого м’яза та накопичення на четвертий день змагань (після проходження пяти стартів та виходу у фінал на олімпійській дистанції С2 1000 м) втомлення та ознаки недовідновлення. У другого спортсмена в екіпажі реалізацію можливостей серцевого м’яза відзначено на третій день змагань, на змагальні навантаження переважно реагували ліві відділи серцевого м’яза. Про це свідчить і виступ спортсменів на третій день змагань у полуфіналі та потрапляння до фіналу на олімпійській дистанції 1000 м. Проходження олімпійської дистанції 1000 м від попереднього до фінального заїздів свідчить про максимальну реалізацію можливостей саме в полуфінальному заїзді, де екіпаж продемонстрував проходження дистанції без западінь з утриманням швидкості, кращий час на відрізках. Висновок. Адаптація серцевого м’яза під впливом змагальних навантажень у змагальному періоді, спрямована на розкриття та реалізацію функціональних можливостей, мала суто індивідуальні прояви. Прояви індивідуального ремоделювання, серцевого м’яза пов’язані з віком, кваліфікацією, спортивним стажем та інші. Застосування методу векторкардіографії дозволило здійснювати постійний моніторинг навантажень, вносити корекцію в тренувальний процес та підвести спортсменів до реалізації функціональних можливостей серцевого м’яза в дні, на які припадали полуфінальні та фінальні заїзди.


Дод.точки доступу:
Тайболіна, Л.О.
Экземпляры: всего 1 : чит. зал для проф.-викл. складу (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит. зал для проф.-викл. складу (1 экз.)
Знайти схожі

7.


   
    Нарушения опорно-рессорной функции стопы юных баскетболистов и ее профилактика в тренировочном процессе [Текст] / К. Н. Сергиенко [и др.] // Спортивна медицина і фізична реабілітація : науково-теоретичний журнал для наукових співробітників, фахівців у галузі спортивної медицини, тренерів. - 2020. - № 1. - С. 64-73. - Библиогр. в конце ст. . - ISSN 2709-2070
MeSH-головна:
БАСКЕТБОЛ (повреждения, физиология)
СТОПЫ ДЕФОРМАЦИИ ПРИОБРЕТЕННЫЕ (патофизиология, профилактика и контроль, рентгенография, этиология)
Анотація: Мета. Розробити технологію профілактики нефіксованих порушень стопи й перевірити її ефективність. Методи. Аналіз і узагальнення науково-методичної літератури, даних мережі Інтернет, документальних матеріалів; антропометрія з використанням стопометра; біомеханічний відеокомп’ютерний аналіз опорно-ресорних властивостей стопи за програмою «BigFoot»; тензо-динамометрія із застосуванням тензоплатформи «Kistler»; відеокомп’ютерний аналіз рухів системи «Qualisys»; методи математичної статистики. Результати. Виявлено негативний вплив порушень стопи на опорну реакцію юних баскетболістів при виконанні основних технічних прийомів: при виконанні стрибка вгору з місця відштовхуванням двома ногами максимальна сила реакції опори при відштовхуванні коливається в межах 1243–1476 Н, при приземленні – 2437–2976 Н; зареєстрована висота стрибка становила від 0,28 до 0,41 м. У початківців з порушеннями опорно-ресорних влас- тивостей стопи зазначені показники становили 1315,42 і 2806,67 Н відповідно при висоті стрибка 0,34 м. У юних баскетболістів з нормальною стопою вище показники висоти стрибка вгору-вперед з розбігу відштовхуванням однією ногою (p 0,05), довжини стрибка (p 0,05), довжини траєкторії переміщення ОЦМ за стрибок (p 0,05) порівняно зі спортсменами, які мають порушення опорно-ресорної функції стопи. Порушення стану стопи негативно позначається на виконанні спортсменами зупинок стрибком і кроком. Розроблена технологія профілактики порушень опорно-ресорних властивостей стопи юних баскетболістів дозволила ввести комплекс фізичних вправ на нестійкій опорі, що передбачають використання балансуючої платформи «bosu», на пружній і м’якій поверхнях, рухливі ігри, які сприяють зміцненню м’язово-зв’язкового апарату стопи юних баскетболістів. Висновок. Перспективним напрямом вдосконалення тренувального процесу юних баскетболістів є спеціальні технології профілактики порушень опорно-ресорної функції стопи, яка була нами розроблена на основі встановлених особливостей взаємодій між стопою і опорою при грі в баскетбол.


Дод.точки доступу:
Сергиенко, К.Н.; Строганов, С.О.; Шинкарук, О.А.; Бышевец, Н.Г.
Экземпляры: всего 1 : чит. зал для проф.-викл. складу (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит. зал для проф.-викл. складу (1 экз.)
Знайти схожі

8.
Шифр: СУ28/2013/2
   Журнал

Спортивна медицина [Текст] : науково-теоретичний журнал для наукових співробітників, фахівців у галузі спортивної медицини, тренерів. - Киiв, 2003 - . - ISSN 1992-7894. - періодичність невідома
2013р. № 2
Зміст:
Банникова, Р. А. Синдром хронической профессиональной перезагрузки: факторы риска, механизмы развития, стратегия профилактики / Р. А. Банникова, А. А. Плгребняк, В. А. Куценко. - С.3-11. - Библиогр. в конце ст.
Аутоиммунные процессы у спортсменов высшей квалификации в разные периоды тренировочного цикла. - С.12-16. - Библиогр. в конце ст.
Трофанова, Т. Г. Перспективы применения вековых традиций и современных достижений восточной китайской медицины в поддержке здоровья спортсменов и профилактике / Т. Г. Трофанова. - С.17-22. - Библиогр. в конце ст.
Чередниченко, Д. В. Проатерогенные и антиатерогенные липопротеины у спортсменов высокого класса / Д. В. Чередниченко, М. Д. Дидур, В. Н. Лебедев. - С.23-26
Шахлина, Л. Я. -Г. Железодефицитные состояния у женщин в практике спорта высших достижений / Л. Я. -Г. Шахлина, Ю. Л. Вовчаныця, Т. А. Терещенко. - С.27-33. - Библиогр. в конце ст.
Андасова, Ж. М. Управление спортивной подготовкой высококвалифицированных спортсменок в тхэквондо / Ж. М. Андасова. - С.34-38. - Библиогр. в конце ст.
Андрійчук, Ю. М. Оптимізація фізичної працездатності та рухової підготовленості школярів у процесі секційних занять волейболом / Ю. М. Андрійчук, В. В. Чижик. - С.39-44. - Библиогр. в конце ст.
Маслова, О. В. Урахування особливостей біологічного розвитку юних спортсменок при підготовці у спортивних іграх / О. В. Маслова. - С.45-48. - Библиогр. в конце ст.
Погодіна, С. В. Особливості реакцій стрес-реалізуючих систем організму у ветеранів гирьового спорту при виконанні змагальних вправ / С. В. Погодіна, С. Н. Козлова, М. М. Філіппов, М. Л. Кирилюк. - С.49-53. - Библиогр. в конце ст.
Фурман, Ю. М. Підвищення ефективності навчально-тренувального процесу велосипедистів 13-14 років із застосуванням методики ендогенно-гіпоксичного дихання / Ю. М. Фурман, Н. В. Гаврилова. - С.54-60. - Библиогр. в конце ст.
Шинкарук, О. А. Функциональная подготовленность высококвалифицированных гребцов на байдарках, специализирующихся на разных соревновательных дистанциях / О. А. Шинкарук, Е. Н. Лысенко, В. Е. Самуйленко. - С.61-69. - Библиогр. в конце ст.
Оксамитна, Л. Ф. Визначення хронотипів системи травлення осіб, які займаються фітнесом, для забезпечення оптимального режиму їх харчування / Л. Ф. Оксамитна
Першегуба, Я. В. Програма формування мотивації до правильної харчової поведінки осіб, які займаються фітнесом / Я. В. Першегуба
Путро, Л. М. Регуляция водного баланса спортсменов при интенсивной мышечной нагрузке / Л. М. Путро, А. А. Осипенко. - С.81-84. - Бібліогр. в кінці ст.
Циганенко, О. І. Оцінка харчового статусу дорослих осіб, які займаються фітнесом, у порівнянні з населенням України / О. І. Циганенко, Н. А. Склярова. - С.85-90. - Бібліогр. в кінці ст.
Коритко, З. І. Корекція функціональних можливостей і працездатності кваліфікованих бігунів на короткі дистанції з використанням гомеопатичних засобів / З. І. Коритко. - С.91-97. - Бібліогр. в кінці ст.
Левенець, В. Н. Лікування остеоартрозу спортсменів за допомогою хондропротектора "Остеоартізі актив плюс" / В. Н. Левенець. - С.98-101. - Бібліогр. в кінці ст.
Гурбич, Е. А. Современный взгляд на использование глинотерапии в практике спортивного врача / Е. А. Гурбич. - С.102-104. - Библиогр. в конце ст.
Зазірний, І. М. Алгоритм лікування первинного зміщення надколінка у спортсменів: огляд літератури / І. М. Зазірний, В. Г. Євсєєнко. - С.105-109. - Библиогр. в конце ст.
Полякова, О. Н. Применение комплексной методики оздоровительной физической культуры с использованием электромиографической обратной связи у спортсменов с болевым синдромом в поясничном отделе позвоночника / О. Н. Полякова
Коган, Б. Г. Комплексная реабилитация пациентов с хроническим неспецифическим простатитом / Б. Г. Коган, Е. А. Верба. - С.115-122. - Библиогр. в конце ст.
Марченко, О. К. Комплексная физическая реабилитация при остеохондрозе грудного отдела позвоночника с нарушением осанки / О. К. Марченко, В. Н. Манжуловский, Е. Г. Дешевый. - С.123-125. - Библиогр. в конце ст.
Ібрагімов, М. М. Біоетика в спортивній медицині / М. М. Ібрагімов, Т. А. Рожкова. - С.127-133. - Бібліогр. в кінці ст.

Знайти схожі
Перейти до описів статей

9.


   
    Прояв спеціальної працездатності жінок-боксерів високого класу [Текст] / О. М. Лисенко [та ін.] // Спортивна медицина, фізична терапія та ерготерапія : наук. журнал . - 2021. - № 2. - С. 23-29. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2709-2070
MeSH-головна:
БОКС
ТРУДОСПОСОБНОСТИ ОЦЕНКА
Анотація: Останнім часом у жіночому боксі зростає напруження змагальної боротьби. Тому в системі підготовки жінок-боксерів все більше уваги приділяється вдосконаленню тих компонентів підготовленості, які дозволяють забезпечити високий рівень працездатності в умовах підвищеного напруження функціонального забезпечення змагальної діяльності. Мета. Визначити особливості прояву спеціальної працездатності і її функціонального забезпечення у жінок-боксерів високого класу залежно від рівня їх тренованості. Методи. Хронодинамометрія «Спудерг-10», спірометрія і газоаналіз («Meta Max 3B» («Cortex», Німеччина)), математична статистика. Результати. Жінки-боксери високого класу мають відмінності за рівнем та особливостями прояву спеціальної працездатності залежно від того, чи були вони лідерами, чи аутсайдерами у команді в період проведення дослідження. Жінки-боксери, що є лідерами у команді, демонструють більш високий рівень анаеробних можливостей організму. Так, при проведенні тесту «40 с», що вимагає максимальної мобілізації анаеробних гліколітичних можливостей, майже однаковий сумарний «тоннаж» нанесених ударів за тест досягається різними шляхами. Більш високий ступінь позитивного взаємозв’язку кількості нанесених ударів з рівнем виділення СО2 (r = 0,530; р 0,05), ніж з рівнем споживання О2 (r 0,05), що свідчить про більше значення дихальної компенсації зростаючого ступеня ацидозу для досягнення високого рівня спеціальної працездатності жінок-боксерів вже при короткочасному анаеробному навантаженні максимальної інтенсивності. Визначено, що більша кількість нанесених ударів за меншої їх сили відзначається у жінок-боксерів високого класу – лідерів команди, що є більш раціональною моделлю прояву спеціальної працездатності з огляду на те, що у жінок-боксерів високого класу, які здобули перемогу на чемпіонатах світу, Іграх Олімпіад, відзначається достовірно більша кількість нанесених ударів, ніж у їх суперниць. Для формування високого темпу нанесення ударів, навіть при короткочасній роботі анаеробного характеру, найбільш сприятливим є економний тип дихальної реакції, коли високий рівень легеневої вентиляції формується за рахунок збільшення дихального об’єму.


Дод.точки доступу:
Лисенко, О.М.; Гасанова, С.Ф.; Шинкарук, О.А.; Федорчук, С.В.; Колосова, О.В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

10.
Шифр: СУ69/2022/1
   Журнал

Спортивна медицина, фізична терапія та ерготерапія [Текст] : наук. журнал . - Киiв, 2003 - . - ISSN 2709-2070. - періодичність невідома
2022р. № 1
Зміст:
Андасова, Ж. М. Совершенствование системы восстановления спортсменов в современном спорте высших достижений / Ж. М. Андасова, А. Т. Тулендиева, Г. Ш. Танабаева. - С.3-8. - Библиогр. в конце ст.
Імас, Є. В. Гармонізація природокористування як перспективний напрям виконання положень концепції сталого розвитку спорту / Є. В. Імас, С. М. Футорний, О. І. Циганенко. - С.9-14. - Бібліогр. в кінці ст.
Неханевич, О. Б. Критерії раннього відновлення гравців у хокей з шайбою після черепно-мозкових травм / О. Б. Неханевич, В. А. Секретний. - С.15-20. - Бібліогр. в кінці ст.
Осадча, О. І. Екологічна дезадаптація в спорті: профілактика та шляхи корекції / О. І. Осадча, С. М. Футорний. - С.21-27. - Бібліогр. в кінці ст.
Емоційне вигорання у кваліфікованих спортсменів. - С.28-32. - Бібліогр. в кінці ст.
Взаємозалежність психофізіологічних та електронейроміографічних показників у кваліфікованих спортсменів-веслувальників. - С.33-41. - Бібліогр. в кінці ст.
Функціональний стан центральної нервової системи спортсменів-веслувальників за показниками реакції на рухомий об'єкт. - С.42-48. - Бібліогр. в кінці ст.
Шинкарук, О. А. Психологічний та психофізіологічний моніторинг стану кваліфікованих спортсменок у черліденгу в дисципліні чер-данс фристайл під час підготовки до головних змагань / О. А. Шинкарук, Г. С. Андрієнко, С. В. Федорчук. - С.49-59. - Бібліогр. в кінці ст.
Wolfgang, Bock. The role of testing and household transmission in the COVID-19 pandemic from the modellers perspective / Bock Wolfgang. - С.60-65. - Бібліогр. в кінці ст.
Круцевич, Т. Ю. Особливості фізичного розвитку учнів старших класів, які проживають у міській та сільській місцевості / Т. Ю. Круцевич, О. Ю. Марченко. - С.66-74. - Бібліогр. в кінці ст.
Маринич, В. Л. Інклюзивність у дискурсах освіти та фізичної культури і спорту: національний вимір / В. Л. Маринич, І. О. Когут. - С.75-80. - Бібліогр. в кінці ст.
Матасар, І. Т. Наукове обгрунтування величин фізіологічних потреб в енергії та нутрієнтах як шлях до підвищення індексу здоров'я людини / І. Т. Матасар. - С.81-87. - Бібліогр. в кінці ст.
Чурпій, В. К. Фактори ризику розвитку порушень маси тіла у студентів закладів вищої освіти / В. К. Чурпій. - С.88-93. - Бібліогр. в кінці ст.
Антонова-Рафі, Ю. В. Роль психотерапії у лікуванні дітей, хворих на цукровий діабет / Ю. В. Антонова-Рафі, І. Ю. Худецький, Л. А. Андріянова. - С.94-98. - Бібліогр. в кінці ст.
Антонова, О. І. Дослідження ефективності експериментальної програми фізичної реабілітації постінсультних хворих / О. І. Антонова, А. В. Пасенко, П. А. Віндюк. - С.99-106. - Бібліогр. в кінці ст.
Фактори низької прихильності хворих на ішемічну хворобу серця до участі в програмах кардіореабілітації. - С.107-113. - Бібліогр. в кінці ст.
Бісмак, О. В. Оптимізація реабілітаційного процесу в осіб з невропатіями верхньої кінцівки на основі міждисциплінарного підходу / О. В. Бісмак, О. Б. Лазарєва. - С.114-120. - Бібліогр. в кінці ст.
Регенерація мікропошкоджень скелетних м'язів як основа процесу фізичної реабілітації: запальні процеси, відчуття болю та роль стовбурових клітин. - С.121-129. - Бібліогр. в кінці ст.

Знайти схожі
Перейти до описів статей

11.
Шифр: СУ69/2022/2
   Журнал

Спортивна медицина, фізична терапія та ерготерапія [Текст] : наук. журнал . - Киiв, 2003 - . - ISSN 2709-2070. - періодичність невідома
2022р. № 2
Зміст:
Andasova, Zh. M. Monitoring of the effectiveness of health-enhancing and rehabilitation activities in the sanatorium "Almaty Resort" based on the assessment of the quality of life of vacationers / Zh. M. Andasova, S. Sh. Bisembayeva, S. D. Essengaraeva. - С.3-6. - Бібліогр. в кінці ст.
Гончаренко, Є. В. Формування культури здорового способу життя спортсменів Спеціальної Олімпіади / Є. В. Гончаренко, І. О. Когут. - С.7-12. - Бібліогр. в кінці ст.
Вибір екологічно безпечних територій для проведення спортивних заходів як складова концепція сталого розвитку спорту. - С.13-18. - Бібліогр. в кінці ст.
Осадча, О. І. Оксидантний стрес у спорті / О. І. Осадча, О. В. Борисова, С. М. Футорний. - С.19-22. - Бібліогр. в кінці ст.
Терещенко, Т. О. Ризик розвитку рефідинг-синдрому в атлетів у практиці сучасного спорту / Т. О. Терещенко. - С.23-26. - Бібліогр. в кінці ст.
Статеві відмінності в реакції на рухомий об'єкт кваліфікованих спортсменів-веслувальників з різним рівнем стресу. - С.27-32. - Бібліогр. в кінці ст.
Вплив мотивації досягнення успіху та уникнення невдач на властивості уваги кваліфікованих гандболісток. - С.33-38. - Бібліогр. в кінці ст.
Шахліна, Л. Я.-Г. Особливості спеціалізованої роботоздатності спортсменок високої кваліфікації, які спеціалізуються у дзюдо, в різні фази менструального циклу / Л. Я.-Г. Шахліна, М. О. Чистякова, А. В. Авінов. - С.39-44. - Бібліогр. в кінці ст.
Шинкарук, О. А. Моніторинг антропометричних показників кваліфікованих спортсменок як елемент управління підготовкою до змагань у черліденгу / О. А. Шинкарук, А. С. Андрієнко. - С.45-52. - Бібліогр. в кінці ст.
Шматова, О. О. Вплив пандемії COVID-19 на розвиток спортивної індустрії / О. О. Шматова. - С.53-58. - Бібліогр. в кінці ст.
Реактивність організму школярів в умовах дистанційної форми навчання як ендоекологічний показник рівня їхнього здоров'я. - С.59-64. - Бібліогр. в кінці ст.
Маринич, В. Л. Інструменти впровадження інклюзивної моделі фізкультурно-спортивної роботи в закладах позашкільної освіти / В. Л. Маринич, І. О. Когут. - С.65-72. - Бібліогр. в кінці ст.
Марченко, О. Ю. Національні стандарти і тести в структурі визначення рівня фізичної підготовки студентської молоді Китайської Народної Республіки / О. Ю. Марченко, Се Чжімінь. - С.73-81. - Бібліогр. в кінці ст.
Факторний аналіз для виявлення лімітуючих складників фізичної підготовленості учнів молодшого шкільного віку різних медичних груп. - С.82-87. - Бібліогр. в кінці ст.
Фурман, Ю. М. Адаптація підлітків чоловічої статі Вінниччини до фізичної роботи в аеробному й анаеробному режимах енергозабезпечення / Ю. М. Фурман, О. Ю. Брезденюк, В. Є. Онищук. - С.88-92. - Бібліогр. в кінці ст.
Аналіз освітніх програм та навчальних планів з фізичної терапії в країнах Європи. - С.93-99. - Бібліогр. в кінці ст.
Формування загальних та фахових компетентностей в освіті фізичних терапевтів у країнах Європейського Союзу. - С.100-106. - Бібліогр. в кінці ст.
Особливості індивідуального підходу до фізичної терапії осіб з хронічним неспецифічним болем у спині на основі мотиваційного інтерв'ювання. - С.107-111. - Бібліогр. в кінці ст.
Кононенко, Н. М. Сучасний погляд на корекцію порушень ходьби у пацієнтів після інсульту: особливості комплексної реабілітації / Н. М. Кононенко, В. В. Чікіткіна. - С.112-117. - Бібліогр. в кінці ст.
Лазарєва, О. Б. Покази для ерготерапії як частини міждисциплінарної терапії годування дітей з церебральним паралічем / О. Б. Лазарєва, О. О. Мангушева. - С.118-124. - Бібліогр. в кінці ст.
Поляруш, І. А. Огляд сучасних підходів до застосування засобів фізичної терапії при сколіотичній хворобі у підлітків / І. А. Поляруш, Є. В. Василенко, О. В. Кобінський. - С.125-131. - Бібліогр. в кінці ст.
Лазарєва, О. Б. Оцінювання ризику падінь у осіб похилого та старечого віку / О. Б. Лазарєва, Ю. В. Шевчук. - С.132-137. - Бібліогр. в кінці ст.
Юшковська, О. Г. Кафедрі фізичної реабілітації, спортивної медицини, фізичного виховання і валеології - Одеського національного медичного університету - 90 років / О. Г. Юшковська. - С.138-141

Знайти схожі
Перейти до описів статей

12.


   
    Взаємозалежність психофізіологічних та електронейроміографічних показників у кваліфікованих спортсменів-веслувальників [Текст] / С. В. Федорчук [та ін.] // Спортивна медицина, фізична терапія та ерготерапія : наук. журнал . - 2022. - № 1. - С. 33-41. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2709-2070
MeSH-головна:
СПОРТСМЕНЫ (психология)
Анотація: Питання зв’язку психофізіологічних властивостей та фізіологічної реакції функціональних систем на зміни внутрішнього середовища організму найбільш гостро постає під час вивчення життєдіяльності людини в екстремальних умовах, коли стійкість до стресу й ефективність адаптації до змін умов життя багато в чому визначається психофізіологічними особливостями індивіда та його індивідуальною реактивністю. Одним з методів прогнозування надійності та успішності змагальної діяльності є моніторинг стану психофізіологічних функцій, а також функціонального стану нервово-м’язової системи спортсмена. Мета. Проведення кореляційного аналізу психофізіологічних та електронейроміографічних показників у кваліфікованих спортсменів веслувальників. Методи. Тепінг-тест, електронейроміографічне дослідження, методика визначення швидкості проведення нервового імпульсу по моторних та сенсорних волокнах серединного нерва верхньої кінцівки. Результати. Кореляційний аналіз отриманих даних за критерієм Spearman показав, що з віком та спортивним стажем були пов’язані як деякі психофізіологічні, так і (меншою мірою) електронейроміографічні показники. З віком і зі збільшенням стажу спортивного тренування дещо збільшувався моторний компонент сенсомоторних реакцій, разом з тим зменшувався час центральної обробки інформації, крім того зростала стабільність сенсомоторних реакцій. Амплітуда м’язових відповідей у деяких випадках зменшувалася з віком і збільшенням спортивного стажу. Спортсмени з вищою швидкістю реакції на зоровий стимул мали вищу швидкість проведення нервового імпульсу по моторних та сенсорних волокнах серединного нерва, який іннервує м’язи-згиначі вказівного пальця руки, котрі беруть участь у реалізації руху для відповіді на стимул. Спортсмени з вищою швидкістю реакції на зоровий стимул та динамічною м’язовою витривалістю під час рухів кисті мали також вищу амплітуду м’язових відповідей на стимуляцію моторних та сенсорних волокон. Отримані дані можуть зробити внесок у розкриття механізмів функціонування нервово-м’язової системи людини, зокрема в умовах адаптації до довготривалого фізичного навантаження у спорті.


Дод.точки доступу:
Федорчук, С.В.; Колосова, О.В.; Лисенко, О.М.; Шинкарук, О.А.
Экземпляры: всего 1 : чит. зал для проф.-викл. складу (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит. зал для проф.-викл. складу (1 экз.)
Знайти схожі

13.


   
    Функціональний стан центральної нервової системи спортсменів-веслувальників за показниками реакції на рухомий об'єкт [Текст] / С. В. Федорчук [та ін.] // Спортивна медицина, фізична терапія та ерготерапія : наук. журнал . - 2022. - № 1. - С. 42-48. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2709-2070
MeSH-головна:
СПОРТСМЕНЫ (психология)
НЕРВНАЯ СИСТЕМА ЦЕНТРАЛЬНАЯ (физиология)
Анотація: Розглянуто вплив реакції на рухомий об’єкт на функціональний стан центральної нервової системи спортсменів-веслувальників. Мета. Оцінка впливу рівня психоемоційного напруження та ефективності психічної саморегуляції на функціональний стан центральної нервової системи за показниками реакції на рухомий об’єкт (РРО) кваліфікованих спортсменів, котрі спеціалізуються у циклічних видах спорту (на прикладі веслування), та нетренованих осіб (студентів). Методи. Вимірювання за допомогою діагностичного комплексу «Діагност-1» (М. В. Макаренко, В. С. Лизогуб), тестування за методом М. Люшера. Результати. Спортсмени порівняно з нетренованими особами продемонстрували нижчий рівень стресу та більш оптимальний нервово-психічний стан, ефективність психічної саморегуляції та адаптивності. Вони показали вищу точність у реакції на рухомий об’єкт, менший час і кількість реакцій запізнювання порівняно з нетренованими особами. В групі спортсменів показники РРО для обох рук значуще не відрізнялись, тоді як у контрольній групі точність РРО домінантної руки була вищою, що вказує на зменшення функціональної асиметрії у досвідчених веслувальників як результат ефективної адаптації до тренувань. Показники реакції на рухомий об’єкт спортсменів можуть мати прогностичний характер для оцінювання рівня стресу, рівня ефективності психічної саморегуляції та адаптивності, а у студентів – рівня емоційної стійкості.


Дод.точки доступу:
Федорчук, С.В.; Куценко, Т.; Ярошенко, О.; Лисенко, О.М.; Шинкарук, О.А.
Экземпляры: всего 1 : чит. зал для проф.-викл. складу (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит. зал для проф.-викл. складу (1 экз.)
Знайти схожі

14.


    Шинкарук, О. А.
    Психологічний та психофізіологічний моніторинг стану кваліфікованих спортсменок у черліденгу в дисципліні чер-данс фристайл під час підготовки до головних змагань [Текст] / О. А. Шинкарук, Г. С. Андрієнко, С. В. Федорчук // Спортивна медицина, фізична терапія та ерготерапія : наук. журнал . - 2022. - № 1. - С. 49-59. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2709-2070
MeSH-головна:
СПОРТСМЕНЫ (психология)
АДАПТАЦИЯ ФИЗИОЛОГИЧЕСКАЯ
Анотація: Завданням психологічного та психофізіологічного моніторингу та корекції у роботі зі спортсменами є формування адаптивності та копінг-ресурсів особистості. Збагачення особистісних ресурсів подолання стресу у спортсменів є передумовою стресостійкості, як динамічної властивості цілісного комплексу адаптаційних засобів до стресогенних умов змагальної та тренувальної діяльності. Психологічна складова є значущою під час підготовки спортсменок в черліденгу до головних змагань, вивчення нової індивідуальної програми. Для стабільного виконання змагальної програми спортсменкам необхідно мати психологічну стійкість, бути стресостійкими. Мета. Здійснити психологічний та психофізіологічний моніторинг стану кваліфікованих спортсменок у черліденгу під час підготовки до головних змагань та довести ефективність його практичної реалізації. Методи. Теоретичний аналіз та узагальнення даних науково-методичної літератури та мережі Інтернет, систематизація, статистичні методи. Результати. Під час підготовки до головних змагань року етап безпосередньої підготовки до змагань містив три мезоцикли: втягуючий, контрольно-підготовчий та змагальний. У ході підготовки індивідуальний моніторинг здійснювали за показниками, що дозволили оцінити рівень стресу, тривожності, саморегуляції та адаптивності, емоційне напруження, змагальну особистісну тривожність, психологічне подолання стресу, варіанти копінг-поведінки, самопочуття, активність, настрій. Експериментальні дослідження свідчать про недостатній рівень стресостійкості спортсменок, їхню особистісну тривожність. При цьому спортсменки за функціональним станом та коефіцієнтом Шипоша готові до навантажень, перенесення різних видів роботи. На окремі психологічні показники впливає віковий розвиток спортсменок. У них відзначається різний рівень реактивності. Всі учениці досить швидко виходять на високу ефективність сенсомоторної діяльності, рівні сенсомоторної витривалості, сили нервових процесів – знижений, проте, вони можуть мобілізуватися впродовж виконання тесту, рівень функціонального стану нервово-м’язового апарату – середній. При монотонній роботі спортсменки демонструють нижчий за середній та середній рівні функціональної рухливості нервових процесів. З ускладненням сенсомоторної діяльності в окремих спортсменок відмічається зміна швидкості моторного компонента реакції з погіршенням часу центральної обробки інформації, що може бути лімітуючим фактором під час виконання змагальних навантажень. У черліденгу під час виконання складної змагальної програми важливими виступають емоційна стійкість, вміння протистояти стресу, швидко реагувати на зміни ситуації змагальної діяльності тощо. Надано індивідуальні рекомендації, що дозволили підвищити рівень психологічної стійкості, знизити емоційну напруженість перед змаганнями, покращити показники функціональної рухливості нервових процесів, реакцію спортсменок тощо. Доведено ефективність індивідуального моніторингу психологічного стану та психофізіологічних показників спортсменок під час підготовки до головних змагань в черліденгу.


Дод.точки доступу:
Андрієнко, Г.С.; Федорчук, С.В.
Экземпляры: всего 1 : чит. зал для проф.-викл. складу (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит. зал для проф.-викл. складу (1 экз.)
Знайти схожі

15.


   
    Статеві відмінності в реакції на рухомий об'єкт кваліфікованих спортсменів-веслувальників з різним рівнем стресу [Текст] / С. В. Федорчук [та ін.] // Спортивна медицина, фізична терапія та ерготерапія : наук. журнал . - 2022. - № 2. - С. 27-32. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2709-2070
MeSH-головна:
СПОРТСМЕНЫ (психология)
Анотація: Досягнення високих спортивних результатів передбачає застосування значних фізичних та нервово-емоційних навантажень у тренувальному процесі, які спортсменам доводиться виконувати протягом тривалого часу. Мета. Визначення статевих відмінностей стану психофізіологічних функцій за показниками реакції на рухомий об’єкт кваліфікованих спортсменів-веслувальників з різним рівнем стресу. Методи. Діагностування за допомогою комплексу «Діагност-1»; тестування за методикою М. Люшера. Результати. Чоловіки порівняно з жінками продемонстрували вищу точність реакції на рухомий об’єкт за сумарним та середнім часом відхилення, сумарним часом запізнення та середнім часом випередження під час тестування субдомінантною рукою, та меншу кількість реакцій запізнення під час тестування домінантною рукою. Крім того, обстежені чоловіки та жінки відрізнялись за співвідношенням кількості реакцій випередження та кількості реакцій запізнення у ході тестування домінантною рукою: у чоловіків більшою мірою превалювали реакції випередження. За деякими показниками обстежені веслувальники чоловіки порівняно з жінками продемонстрували вищі результати. Цілком ймовірно, що це пояснюється переважанням у них функцій зорово-просторової координації, пов’язаної із правою тім’яною асоціативною корою. В обстеженій групі спортсменів чоловіки і жінки за вимірюваними психологічними характеристиками не відрізнялись. Виявлені відмінності можуть мати прогностичну цінність і використовуватися для оптимізації спортивного удосконалення в даному виді спорту.


Дод.точки доступу:
Федорчук, С.В.; Куценко, Т.В.; Яковенко, О.; Лисенко, О.М.; Шинкарук, О.А.
Экземпляры: всего 1 : чит. зал для проф.-викл. складу (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит. зал для проф.-викл. складу (1 экз.)
Знайти схожі

16.


    Шинкарук, О. А.
    Моніторинг антропометричних показників кваліфікованих спортсменок як елемент управління підготовкою до змагань у черліденгу [Текст] / О. А. Шинкарук, А. С. Андрієнко // Спортивна медицина, фізична терапія та ерготерапія : наук. журнал . - 2022. - № 2. - С. 45-52. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2709-2070
MeSH-головна:
АНТРОПОМЕТРИЯ
СПОРТСМЕНЫ
СПОРТ (обучение)
Анотація: Для черліденгу, як складно-координаційного виду спорту, значущими показниками, що дозволяють оцінювати рівень підготовленості спортсменок, поряд з технічними, фізичними складовими визначають і морфологічні, такі як розміри, склад, маса тіла. Мета. Проаналізувати теоретичні та практичні напрацювання і довести значущість морфологічних показників кваліфікованих спортсменок як інформативного критерію управління під час підготовки до змагань у черліденгу. Методи. Теоретичний аналіз та узагальнення даних науково-методичної літератури та мережі Інтернет, систематизація; інструментальні методи визначення складу тіла біоімпедансним методом на вагах-аналізаторах, методи математичної статистики. Результати. В ході дослідження доведено значущість морфологічних показників для моніторингу стану спортсменок у черліденгу в процесі підготовки до змагань. Група спортсменок, які взяли участь у дослідженні, за показниками масо-зростового індексу (BMI) в цілому знаходиться в межах фізіологічної норми, за показником необхідного основного обміну на добу – BMR Ме (25;75) 1554,5 (1479; 1622). Відзначено зв’язок між масою тіла та показником BMR – чим більша маса тіла у спортсменок, тим більший основний обмін на добу. Аналіз компонентного складу тіла спортсменок свідчить, що у всіх співвідношення жирової та активної маси, вміст води знаходяться в межах фізіологічної норми. Асиметрії за всіма показниками по руках не виявлено, виражена асиметрія спостерігається в ногах у всіх спортсменок, яка становить різницю від 400 г і вище. Отримані морфологічні показники дозволили скорегувати підготовку спортсменок, підібрати пару для виступу з урахуванням біомеханічних, психофізіологічних та технічних складових.


Дод.точки доступу:
Андрієнко, А.С.
Экземпляры: всего 1 : чит. зал для проф.-викл. складу (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит. зал для проф.-викл. складу (1 экз.)
Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)