Головна Спрощенний режим Опис Шлюз Z39.50
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Тудоси, В. Г.$<.>)
Загальна кiлькiсть документiв : 3
Показанi документи с 1 за 3
1.
Шифр: AУ50/2020/1
   Журнал

Art of Medicine [Текст] : науково-практичний журнал. - Івано-Франківськ : ІФНМУ, 2017 - . - ISSN 2521-1455. - Виходить кожного кварталу
2020р. № 1
Зміст:
Аравіцька, М. Г. Зміни харчової поведінки у осіб з ожирінням під впливом програми фізичної терапії / М. Г. Аравіцька. - С.7-13. - Бібліогр. в кінці ст.
Аналіз взаємозв'язку показників варіабельності серцевого ритму і загальної фізичної працездатності у представників ігрових видів спорту. - С.14-20. - Бібліогр. в кінці ст.
Результати впровадження програми фізичної терапії за показниками осіб похилого віку із хворобою Альцгеймера . - С.21-27. - Бібліогр. в кінці ст.
Бирчак, В. М. Аналіз впливу програми фізичної терапії на показники функціонування передпліччя та китиці у хворих з постіммобілізаційними контрактурами променево-зап'ясткового суглоба / В. М. Бирчак. - С.28-35. - Бібліогр. в кінці ст.
Богомолов, А. Є. Аналіз діагностичних параметрів імуноблотінгу різних виробників для визначення сенсибілізації до кліщових та епідермальних алергенів у пацієнтів з респіраторними алергічними захворюваннями / А. Є. Богомолов, С. В. Зайков. - С.36-42. - Бібліогр. в кінці ст.
Динамічна прогностична шкала визначення ступеня ризику венозних тромбозів та емболій у пацієнтів з ізольованою та тяжкою поєднаною травмою живота. - С.43-49. - Бібліогр. в кінці ст.
Василик, Т. П. Гістометрична та ультраструктурна організація нервово-м'язових закінчень м'язів передньої стінки живота при постопераційній вентральній грижі / Т. П. Василик. - С.50-55. - Бібліогр. в кінці ст.
Хірургічна тактика у пацієнтів із кровотечею з гастроезофагеальних варикозно розширених вен. - С.56-59. - Бібліогр. в кінці ст.
Гармаш, О. В. Динаміка біохімічних показників ротової рідини як маркер ризику розвитку каріозних уражень у осіб різного віку, які народилися макросомами / О. В. Гармаш. - С.60-69. - Бібліогр. в кінці ст.
Голод, Н. Р. Характеристика пацієнтів із гострим калькульозним холециститом на стаціонарному етапі реабілітації / Н. Р. Голод. - С.70-74. - Бібліогр. в кінці ст.
Спектральний аналіз серцевого ритму у молодих людей різної статі з різними рівнями невротичності, депресивності та емоційної лабільності. - С.75-80. - Бібліогр. в кінці ст.
Денефіль, О. В. Зміни показників про- та антиоксидантного статусу в крові та серці високо- та низькоемоційних щурів при етаноловому гепатиті / О. В. Денефіль, О. А. Костюк, А. А. Костюк. - С.81-86. - Бібліогр. в кінці ст.
Дубівська, С. С. Зміни вуглеводного обміну при післяопераційних порушеннях когнітивної функції / С. С. Дубівська, Ю.Б. Григоров. - С.87-91. - Бібліогр. в кінці ст.
Купновицька, І. Г. Вплив інгібітора IF-каналів синусового вузла на перебіг стабільної ІХС й нейрогуморальну регуляцію судин у хворих після внутрішньосудинної коронарної ангіопластики / І. Г. Купновицька, Н. М. Романишин. - С.92-98. - Бібліогр. в кінці ст.
Мангушева, В.Ю. Вміст інтерлейкіну-17А у хворих на атопічний дерматит залежно від статі та тяжкості перебігу захворювання / В.Ю. Мангушева. - С.99-104. - Бібліогр. в кінці ст.
Марковська, І. В. Клінічна оцінка ефективності стоматологічного профілактичного комплексу для робітників, які піддаються впливу електромагнітного випромінювання / І. В. Марковська, І. І. Соколова. - С.105-110. - Бібліогр. в кінці ст.
Матвєєнко, М. С. Окисний стрес у хворих на травматичну хворобу при політравмі після багатоетапної оперативної корекції / М. С. Матвєєнко. - С.111-116. - Бібліогр. в кінці ст.
Притуляк, О. М. Оцінка перебігу відновного лікування хворих після перенесеного інфаркту міокарда з супутньою артеріальною гіпертензією / О. М. Притуляк. - С.117-121. - Бібліогр. в кінці ст.
Сарапук, В. І. Динаміка електроміографічних показників musculus masseter та musculus temporalis під впливом стимуляції групи м'язів, які забезпечують тонку координацію жувальної мускулатури в процесі ортопедичного лікування пацієнтів з повною відсутністю зубів / В. І. Сарапук, М. М. Рожко. - С.122-128. - Бібліогр. в кінці ст.
Особливості впливу мелатоніну на хронометричну організацію кислоторегулювальної функції нирок під впливом блокади синтезу монооксиду нітрогену за умов гіпофункції шишкоподібної залози. - С.129-133. - Бібліогр. в кінці ст.
Скрипко, В. Д. Світлооптичні та субмікроскопічні особливості патологічних змін у гемороїдальних вузлах, видалених різними інструментами / В. Д. Скрипко, О. Г. Попадинець, П. В. Соломчак. - С.134-139. - Бібліогр. в кінці ст.
Фізична терапія в післяопераційному періоді у хворих на рак легені . - С.140-145. - Бібліогр. в кінці ст.
Implementation of credit-module system at higher medical school education in the conditions of medical sector reforming. - С.146-149. - Бібліогр. в кінці ст.
Готюр, О. І. Застосування методу "Професійно-практичної здорової конкуренції" серед студентів медичних вузів / О. І. Готюр. - С.150-154. - Бібліогр. в кінці ст.
Лещенко, Т. О. Об'єктивний структурований практичний іспит із дисципліни "Українська мова як іноземна": спроба впровадження європейського досвіду у вітчизняний навчальний процес / Т. О. Лещенко, М. М. Жовнір, І. О. Могілевкіна. - С.155-161. - Бібліогр. в кінці ст.
Савчук, Н. В. Досвід проведення наукового гуртка для студентів факультету підготовки іноземних громадян у професійній підготовці лікаря / Н. В. Савчук. - С.162-165. - Бібліогр. в кінці ст.
Сніжко, С. С. Особливості викладання модулю "Хірургія" з врахуванням теорії поколінь Strauss-Hove / С. С. Сніжко, С. А. Кримець. - С.166-169. - Бібліогр. в кінці ст.
Чурпій, І. К. Теоретико-правові аспекти реформування системи охорони здоров'я / І. К. Чурпій, I. В. Мельник, Н. В. Чурпій. - С.170-174. - Бібліогр. в кінці ст.
Сучасні аспекти реабілітаційного обстеження при порушенні постави у людей молодого віку. - С.175-179. - Бібліогр. в кінці ст.
Застосування прогностичних шкал у сучасній кардіологічній практиці (Частина 1). - С.180-193. - Бібліогр. в кінці ст.
Талько, В. І. Порівняльна морфологія прямої кишки людини та свині у нормі / В. І. Талько, І. В. Керечанин, О. Р. Плахотний. - С.194-201. - Бібліогр. в кінці ст.
Тудоси, В. Г. Особливості застосування засобів фізичної терапії при хворобі Паркінсона / В. Г. Тудоси. - С.202-206. - Бібліогр. в кінці ст.

Знайти схожі
Перейти до описів статей

2.


    Тудоси, В. Г.
    Особливості застосування засобів фізичної терапії при хворобі Паркінсона [Текст] / В. Г. Тудоси // Art of Medicine : науково-практичний журнал. - 2020. - № 1. - С. 202-206. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2521-1455
MeSH-головна:
ПАРКИНСОНА БОЛЕЗНЬ (реабилитация, терапия)
ФИЗИЧЕСКАЯ КУЛЬТУРА ЛЕЧЕБНАЯ (использование, методы)
Анотація: Хвороба Паркінсона була відкрита і описана вже більше ніж 250 років тому Дж. Паркінсоном. Вона є найрозповсюдженішим хронічним захворюванням, що уражає людей переважно похилого віку (старше 60 років). В основі захворювання лежить прогресуюче руйнування нейронів, які виробляють нейромедіатор дофамін у чорній субстанції. З часом недостатність вироблення дофаміну веде до виникнення моторних і немоторних проявів захворювання. Ознаки хвороби Паркінсона – ригідність рухів, тремор, гіпокінезія, постуральні порушення, вегетативні, когнітивні і психологічні порушення, проблеми з мовою і ковтанням. У 1976 році Хеном і Яром було запропоновано 5 стадій захворювання, перехід з однієї стадії в іншу відзначається 3-ма типами прогресування. Більшість авторів відмічають доцільність застосування різних реабілітаційних заходів і медикаментозного лікування. Завдання фізичної терапії – попередження або зменшення темпів прогресування симптоматики і пристосування хворих до вже наявних рухових порушень. Позитивно на організм впливає масаж – він сприяє нормалізації функцій ЦНС і відновлює м’язову рухливість. Ціль ерготерапії полягає в тому, щоб забезпечити незалежність пацієнта в повсякденній діяльності від сторонньої допомоги, облаштувати його оточення зручними та безпечними речами. За допомогою методу біоуправління у хворого формується рухова навичка самостійного контролю положення центра тиску, яка в подальшому допомагає рухатися без втрати рівноваги. Доцільним є впровадження в комплекс фізичної терапії приформованих фізичних факторів – гідротерапія (прісні, перлинові, хлориднонатрієві, йодобромні, сірчані ванни), електросудомна терапія.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

3.


   
    Методики дослідження функціонального стану вестибулярного апарату у дітей з сенсоневральною втратою слуху [Текст] / В. Г. Тудоси [та ін.] // Art of Medicine : науково-практичний журнал. - 2021. - № 2. - С. 135-139. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2521-1455
MeSH-головна:
СЛУХА ПОТЕРЯ НЕЙРОСЕНСОРНАЯ (осложнения)
ВЕСТИБУЛЯРНОГО АППАРАТА ФУНКЦИОНАЛЬНЫЕ ТЕСТЫ
ДВИГАТЕЛЬНЫХ НАВЫКОВ РАССТРОЙСТВА (этиология)
ДЕТИ
Анотація: В статті розглядаються методи дослідження і особливості функціонального стану вестибулярного апарату і вестибулярних порушень в дітей із сенсоневральною втратою слуху. Користувалися методами аналізу, узагальнення та систематизації даних вітчизняних та закордонних літературних джерел, щодо методів дослідження вестибулярного апарату в дітей із сенсоневральною втратою слуху. Визначили, що функція рівноваги і координації рухів є однією з найскладніших і складається з декількох аналізаторів – зорового, вестибулярного, пропріоцептивного і тактильного. Патологічний процес в слуховому аналізаторі змінює функцію вестибулярного апарату, через їх близьке розташування в лабіринті і іннервацією одним черепно-мозковим нервом, а зміни у вестибулярному апараті, своєю чергою, сприяють формуванню рухових порушень. Тому ми можемо спостерігати певний загальний принцип роботи слухової і вестибулярної систем. У дітей, які мають низьку вестибулярну стійкість, будь-які перевороти, нахили, різка зміна напрямку руху викликає дисбаланс координації і рівноваги рухів. Всі ці відставання у фізичному розвитку, на думку багатьох авторів, мають сукупний характер і обумовлюються самим слуховим дефектом, недостатнім надходженням інформації з навколишнього середовища, важкістю висловлення думок і бажань словесно, а також станом рухового аналізатора і акти вністю вестибулярного. Діти з порушенням слуху мають недостатній рівень розвитку координації, фізичного розвитку, статичної і динамічної рівноваги, просторової орієнтації. Дослідження вестибулярного апарату, а саме функції координації і рівноваги, проводять по декількох категоріях: дослідження тонічних вестибулярних реакцій, координації рухів та статичної і динамічної рівноваги.


Дод.точки доступу:
Тудоси, В.Г.; Чупрій, І.К.; Войчишин, Л.І.; Заставна, О.М.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)