Головна Спрощенний режим Опис Шлюз Z39.50
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Лаврін, О. Я.$<.>)
Загальна кiлькiсть документiв : 2
Показанi документи с 1 за 2
1.
Шифр: МУ92/2017/19/1
   Журнал

Медична та клінічна хімія [Текст] : науково-практичний журнал. - Тернопіль, 1999 - . - ISSN 2410-681Х. - Виходить кожного кварталу
2017р. Т. 19 № 1
Зміст:
Shiyntum, H. N. Differences in the content of metallothinein in rodent brain under postnatal development and cadmium intoxication / H. N. Shiyntum, G. О. Ushakova. - С.5-11. - Бібліогр. в кінці ст.
Нечипорук, В. М. Вплив тиреоїдних гормонів на процеси реметилування та транссульфування сірковмісних амінокислот в органах щурів / В. М. Нечипорук, Н. В. Заічко, М. М. Корда. - С.12-18. - Бібліогр. в кінці ст.
Куюн, Л. О. Порівняння локального запалення при загостренні хронічного обструктивного захворювання легень та перитоніті з урахуванням цитокінового профілю / Л. О. Куюн. - С.19-24. - Бібліогр. в кінці ст.
Зміна деяких показників антиоксидантної системи в щурів з токсичним ураженням ацетамінофеном на тлі цукрового діабету 2 типу. - С.25-30. - Бібліогр. в кінці ст.
Slivinska, O. M. A complex influence of chromium and zinc citrates on antioxidant defense system in rars'organism with an experimentally induced diabetes mellitus / O. M. Slivinska, R. J. Iskra. - С.31-39. - Бібліогр. в кінці ст.
Некрут, Д. О. Рівень інсуліноподібного фактора росту-1 та гідроген сульфіду в щурів з неалкогольною жировою хворобою печінки, асоційованою з гіпергомоцитеїнемією / Д. О. Некрут, Н. В. Заічко, О. Б. Струтинська. - С.40-46. - Бібліогр. в кінці ст.
Діагностика цитолітичного синдрому у хворих на туберкульоз легень. - С.47-52. - Бібліогр. в кінці ст.
Ліснянська, Н. В. Роль оксидативного стресу в патогенезі хронічного ентероколіту на фоні експериментального діабету / Н. В. Ліснянська. - С.53-59. - Бібліогр. в кінці ст.
Logoyda, L. S. Robustness evaluation of the chromatographic determination of verapamil hidrochloride / L. S. Logoyda. - С.60-64. - Бібліогр. в кінці ст.
Федосов, А. І. Дослідження інуліну в артишоку суцвіттях, заготовлених в Україні та Франції / А. І. Федосов, B. C. Кисличенко, О. М. Новосел. - С.65-70. - Бібліогр. в кінці ст.
Заєць, Т. А. Особливості впливу крововтрати на динаміку поглинально-видільної та глікогенсинтезувальної функцій печінки внаслідок краніоскелетної травми / Т. А. Заєць, M. I. Марущак, І. Я. Підгайна. - С.71-75. - Бібліогр. в кінці ст.
Особливості змін показників системи гемостазу та рівня С-реактивного протеїну у хворих на гострий холецистит. - С.76-80. - Бібліогр. в кінці ст.
Лаврін, О. Я. Біохімічні зміни пародонта в щурів на тлі дії тютюнового диму / О. Я. Лаврін, В. В. Щерба, І. Я. Криницька. - С.81-86. - Бібліогр. в кінці ст.
Отруєння фосфорорганічними сполуками: варіанти перебігу, діагностична та лікувальна тактика бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги. - С.87-94. - Бібліогр. в кінці ст.
Мельник, А. В. Гендерні особливості впливу гіпергомоцистеїнемії на метаболізм сірковмісних амінокислот та гідроген сульфіду в печінці / А. В. Мельник, Н. В. Заічко. - С.95-101. - Бібліогр. в кінці ст.
Фурдичко, Л. О. Порушення імунного гомеостазу в ранній період розвитку виразкової хвороби шлунка на тлі експериментальної пневмонії / Л. О. Фурдичко. - С.102-105. - Бібліогр. в кінці ст.
Бондарчук, В. І. Морфометрична характеристика слизової оболонки порожнини рота і зміни показників гуморального імунітету при впливі різних типів запальної реакції за умови експериментального гастродуоденіту / В. І. Бондарчук. - С.106-113. - Бібліогр. в кінці ст.
Окиснювальна модифікація білків у щурів різного віку за умов гострого отруєння токсинами блідої поганки. - С.114-118. - Бібліогр. в кінці ст.
Руцька, А. В. Токсичний вплив глутамату натрію на живий організм (огляд літератури) / А. В. Руцька, Н. В. Гецько, І. Я. Криницька. - С.119-127. - Бібліогр. в кінці ст.

Знайти схожі
Перейти до описів статей

2.


    Лаврін, О. Я.
    Біохімічні зміни пародонта в щурів на тлі дії тютюнового диму [Текст] / О. Я. Лаврін, В. В. Щерба, І. Я. Криницька // Медична та клінічна хімія = Medical Chemistry : науково-практичний журнал. - 2017. - Т. 19, № 1. - С. 81-86. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1681-2557
MeSH-головна:
ПЕРИОДОНТА БОЛЕЗНИ (патофизиология)
ТАБАК (вредные воздействия)
Анотація: Вступ. На даний час куріння є одним із значущих чинників ризику розвитку запальних захворювань пародонта. У літературних джерелах багато робіт присвячено дослідженню впливу куріння на стан пародонта. Однак ряд аспектів, зокрема стан вільнорадикального окиснення, залишений без належної уваги. Мета дослідження – оцінити показники вільнорадикального окиснення у тканинах пародонта щурів на тлі дії тютюнового диму. Методи дослідження. Експериментальне дослідження виконано на 20 статевозрілих білих щурах-самцях масою 160–180 г. Тварин було поділено на дві групи: контрольну (10 особин) і дослідну (10 особин). Моделювали пасивнео тютюнокуріння шляхом поміщення щурів у спеціально сконструйовану камеру, в якій розподіляли тютюновий дим. Тривалість експерименту становила 21 день. Концентрацію 8-ізопростану визначали імуноферментним методом за допомогою набору “8-isoprostane ELISA” фірми “USBiological” (США). Кількісну оцінку вмісту метаболітів нітроген (ІІ) оксиду проводили за визначенням їх суми. Вміст вiдновленого глутатiону, активність супероксиддисмутази і каталази в гомогенаті тканин пародонта визначали за загальноприйнятими методиками. Результати й обговорення. Концентрація 8-ізопростану в супернатанті гомогенату пародонта щурів контрольної групи становила (3,94±0,18) пг/мл. У тварин дослідної групи даний показник достовірно зріс у 2,9 раза. Це свідчить про те, що на тлі дії тютюнового диму в тканинах пародонта розвивається оксидативний стрес, що характеризується збільшенням інтенсивності продукування активних форм оксигену. На 22-гу добу експерименту було зафіксовано достовірне зниження активності супероксиддисмутази в гомогенаті тканин пародонта на 40,9 % та каталази у 2,4 раза відносно контрольної групи. Відомо, що SH-групи (зокрема, цистеїнових та метіонінових фрагментів білкових молекул) найлегше окиснюються активними формами оксигену з утворенням зворотних і незворотних модифікацій. На 22-гу добу експерименту спостерігали достовірне зниження вмісту відновленого глутатіону в гомогенаті тканин пародонта на 24,4 % відносно контрольної групи. Вміст метаболітів NO в супернатанті гомогенату пародонта щурів дослідної групи достовірно зменшився у 2,1 раза. Потужними факторами, що інактивують NO, є вільні радикали, серед яких – супероксидний радикал. Його взаємодія з NO призводить до утворення пероксинітриту, що як сильний окиснювач має високий ступінь цитотоксичності. Висновки. На тлі дії тютюнового диму в тканинах пародонта щурів достовірно зростає генерація активних форм оксигену, знижуються активність супероксиддисмутази, каталази і вміст відновленого глутатіону, що вказує на виражений дисбаланс вільнорадикального гомеостазу. Також на тлі дії тютюнового диму в тканинах пародонта пригнічуються нітроксидергічні процеси за рахунок достовірного зменшення вмісту метаболітів оксиду азоту, що призводить до зниження захисного антибактеріального потенціалу.


Дод.точки доступу:
Щерба, В.В.; Криницька, І. Я.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)