Головна Спрощенний режим Опис Шлюз Z39.50
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Багрій, Д. А.$<.>)
Загальна кiлькiсть документiв : 4
Показанi документи с 1 за 4
1.
Шифр: УУ11/2020/27/5
   Журнал

Український кардіологічний журнал [Текст] : науково-практичний журнал. - Киiв : ТОВ "Четверта хвиля", 1994 - . - ISSN 1608-635х. - Виходит раз на два місяця
2020р. т.27 № 5
Зміст:
Роль heart team у діагностиці та лікуванні хронічної тромбоемболічної легеневої гіпертензії . - С.9-21. - Бібліогр. в кінці ст.
Соколов, М. Ю. Функціональний стан лівого шлуночка серця в пацієнтів із гострим інфарктом міокарда без елевації сегмента ST після реваскуляризації міокарда, яка проводилася в різні терміни від початку розвитку симптомів захворювання / М. Ю. Соколов, Ю. В. Кашуба, Ю. М. Соколов. - С.22-33. - Бібліогр. в кінці ст.
Коваль, О. А. Інтенсифікація антигіпертензивної терапії у хворих із неконтрольованою артеріальною гіпертензією та надлишковою масою тіла/ожирінням за даними українського дослідження SATISFACTION / О. А. Коваль. - С.34-50. - Бібліогр. в кінці ст.
Багрій, Д. А. Концентрація розчинного ST2 у плазмі крові та дисфункція серця в пацієнтів з есенціальною гіпертензією / Д. А. Багрій, О. Л. Старжинська, В. М. Жебель. - С.53-59. - Бібліогр. в кінці ст.
Клініко-інструментальна характеристика й п'ятирічне виживання чоловіків і жінок із хронічною серцевою недостатністю та зниженою фракцією викиду лівого шлуночка залежно від наявності цукрового діабету 2-го типу. - С.60-70. - Бібліогр. в кінці ст.
Перший досвід застосування в Україні системи Ultrasept для оклюзії вушка лівого передсердя в пацієнтів з фібриляцією передсердь. - С.71-77. - Бібліогр. в кінці ст.
Ісаєва, Г. С. Неспецифічний аортоартеріїт (хвороба Такаясу) / Г. С. Ісаєва, С. А. Тріполка. - С.78-85. - Бібліогр. в кінці ст.
Подвійна антитромбоцитарна терапія при ішемічній хворобі серця: оновлена версія 2017 року. - С.86-99

Знайти схожі
Перейти до описів статей

2.


    Багрій, Д. А.
    Концентрація розчинного ST2 у плазмі крові та дисфункція серця в пацієнтів з есенціальною гіпертензією [Текст] / Д. А. Багрій, О. Л. Старжинська, В. М. Жебель // Український кардіологічний журнал = Ukrainian Journal of Cardiology : науково-практичний журнал. - 2020. - Том 27, № 5. - С. 53-59. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1608-635х
MeSH-головна:
СЕРДЦЕ
ПЛАЗМА
ГИПЕРТЕНЗИЯ (кровь)
Анотація: Мета роботи – оцінити роль розчинного ST2 (sST2) як можливого біомаркера ремоделювання та дисфункції серця у хворих з есенціальною гіпертензією (ЕГ) різної тяжкості. Матеріали і методи. Обстежено 150 чоловіків з підтвердженою ЕГ різної тяжкості та 70 чоловіків без серцево-судинних захворювань, репрезентативних за віком, які становили контрольну групу. Критерії залучення в дослідження: вік 40–60 років, чоловіча стать, верифікований діагноз ЕГ. Рівень sST2 у плазмі крові визначали методом імуноферментного аналізу. Результати та обговорення. Встановлено, що концентрація пептиду в плазмі крові в чоловіків без серцево-судинних захворювань статистично значуще не корелює з віком та особливостями конституції, функцією нирок, станом системної та внутрішньосерцевої гемодинаміки, морфометричними показниками серця. У пацієнтів з ЕГ середній рівень sST2 у плазмі крові статистично значуще вищий, ніж у осіб контрольної групи. Виявлено, що до статистично значущого зростання концентрації пептиду в плазмі крові у хворих з ЕГ призводить формування гіпертрофії лівого шлуночка (ЛШ), незалежно від її типу, та діастолічної дисфункції серця. Також у пацієнтів з ЕГ і фракцією викиду (ФВ) ЛШ менше 40 % концентрація пептиду статистично значуще більша, ніж у хворих зі збереженою ФВ ЛШ. Висновки. Таким чином, у чоловіків з ЕГ різної тяжкості рівень sST2 у плазмі крові статистично значуще вищий, ніж у осіб без серцево-судинних захворювань. В обох випадках концентрація пептиду в плазмі крові не пов’язана з віком та особливостями конституції. У пацієнтів з неускладненою ЕГ статистично значуще вищі рівні sST2 асоціюються з розвитком гіпертрофії ЛШ, незалежно від її типу, та з порушенням діастолічної функції серця. У разі розвитку серцевої недостатності на тлі ЕГ рівень sST2 у плазмі крові також статистично значуще вищий, особливо при формуванні систолічної дисфункції серця з ФВ ЛШ 40 %.


Дод.точки доступу:
Старжинська, О.Л.; Жебель, В.М.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

3.
Шифр: БУ5/2023/27/1
   Журнал

Буковинський медичний вісник [Текст] : український науково-практичний журнал. - Чернівці : БДМУ, 1997 - . - ISSN 1684-7903. - Виходить кожного кварталу
2023р. Т. 27 № 1
Зміст:
Багрій, Д. А. Поширеність поліморфних варіантів гена IL1RL1 (rs950880) серед мешканців Подільського регіону України / Д. А. Багрій, В. М. Жебель. - С.3-7. - Бібліогр. в кінці ст.
Кулаєць, Н. М. Характеристика порушень ритму серця за даними холтерівського моніторингу ЕКГ у пацієнтів із серцевою недостатністю та фібриляцією передсердь / Н. М. Кулаєць. - С.8-14. - Бібліогр. в кінці ст.
Масна, З. З. Особливості будови пришийкової ділянки постійних зубів різних груп / З. З. Масна, Д. В. Якимович. - С.15-19. - Бібліогр. в кінці ст.
Особливості морфології матки ранніх плодів. - С.20-22. - Бібліогр. в кінці ст.
Мікро- та субмікроскопічна будова лівого передсердно-шлуночкового клапанного апарату людини зрілого віку в нормі. - С.23-27. - Бібліогр. в кінці ст.
Соломончук, А. В. Частота гострої серцевої недостатності у пацієнтів із гострим інфарктом міокарда після реваскуляризації / А. В. Соломончук. - С.28-36. - Бібліогр. в кінці ст.
Тиліщак, З. Р. Особливості ендотеліальної дисфункції та капілярного кровотоку у пацієнтів із коронавірусною хворобою (COVID-19) та супутнім цукровим діабетом 2-го типу / З. Р. Тиліщак. - С.37-41. - Бібліогр. в кінці ст.
Хребтій, Я. В. Використання хірургічних методів лікування тромбозів системи нижньої порожнистої вени / Я. В. Хребтій, Г. І. Хребтій. - С.42-46. - Бібліогр. в кінці ст.
Biduchak, A. S. Results of medical interaction analysis employees with mass information media (from claims to understanding) / A. S. Biduchak, N. V. Hopko, V. V. Gorachuk. - С.47-52. - Бібліогр. в кінці ст.
Bielinskyi, M. V. Association of markers of low-grade inflammation in patients with ST-elevation myocardial infarction with type 2 diabetes mellitus: a comparative analysis / M. V. Bielinskyi, N. M. Seredyuk. - С.53-60. - Бібліогр. в кінці ст.
Sorokman, T. V. The level of zinc in blood plasma and the course of gallstone disease in children / T. V. Sorokman, V. G. Ostapchuk. - С.61-66. - Бібліогр. в кінці ст.
Іваніцька, Т. І. Вплив каратину та соціальної ізоляції на психічний стан населення / Т. І. Іваніцька. - С.67-72. - Бібліогр. в кінці ст.
Коцаренко, М. В. Телемедицина як інструмент оптимізації та удосконалення способів надання медичної допомоги населенню / М. В. Коцаренко, О. О. Адамович, О. П. Адамович. - С.73-78. - Бібліогр. в кінці ст.
Проняєв, Д. В. Навчально-методичні основи викладання питань диференціації статі на морфологічних кафедрах медичного університету / Д. В. Проняєв, В. В. Кривецький, О. М. Бойчук. - С.79-84. - Бібліогр. в кінці ст.
Роговий, Ю. Є. Роль критичного мислення в покращанні викладання фундаментальних теоретичних та клінічних дисциплін / Ю. Є. Роговий, О. В. Білоокий, В. В. Білоокий. - С.85-89. - Бібліогр. в кінці ст.
Юрценюк, О. С. Особливості викладання навчальної дисципліни "Психіатрія та наркологія" студентам закладів вищої освіти в умовах воєнного стану / О. С. Юрценюк. - С.90-93. - Бібліогр. в кінці ст.
До 80-річчя від народження професора Олександра Івановича Волошина. - С.94-96

Знайти схожі
Перейти до описів статей

4.


    Багрій, Д. А.
    Поширеність поліморфних варіантів гена IL1RL1 (rs950880) серед мешканців Подільського регіону України [Текст] / Д. А. Багрій, В. М. Жебель // Буковинський медичний вісник = Bukovinian Medical Herald : український науково-практичний журнал. - 2023. - Т. 27, № 1. - С. 3-7. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1684-7903
MeSH-головна:
ПОЛИМОРФИЗМ ГЕНЕТИЧЕСКИЙ
ГИПЕРТЕНЗИЯ (генетика)
Анотація: Вивчення “генетичної архітектури” есенційної гіпертензії (ЕГ) набуває все більшої актуальності, зокрема, дослідження генетичної складової продукції пептидів, які застосовують як біомаркери в кардіології. Розчинний ST2 з родини рецепторів до інтерлейкіну-1 є перспективним маркером ремоделювання міокарда. Детального аналізу потребує генетична основа продукції ST2 - SNP rs950880 гена IL1RL1. Мета дослідження - вивчення поширеності поліморфних варіантів SNР rs950880 гена IL1RL1 серед чоловіків, мешканців Подільського регіону України, з есенційною гіпертензією (ЕГ) різної тяжкості. Матеріал і методи. У ході роботи обстежено 170 чоловіків віком від 40 до 60 років: 70 осіб без серцево-судинних захворювань та 100 хворих з ЕГ різної тяжкості (50 осіб з асимптомною ЕГ (АЕГ) та 50 хворих з ЕГ, ускладненою ХСН ІІ А стадії (ЕГ+ХСН)). Визначення поліморфізму rs950880 гена IL1RL1 проводили з використанням полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР). Статистичний аналіз результатів дослідження включав розрахунок відношення шансів, аналіз таблиць спряженості. Результати. Встановили, що серед мешканців Подільського регіону України найпоширенішим є варіант SNР rs950880 гена IL1RL1, що має алель С: серед чоловіків без серцево-судинних захворювань домінують носії варіантів СС та АС (45,72% та 42,86% відповідно), подібною є поширеність SNР rs950880 і серед хворих з ЕГ різної тяжкості (серед пацієнтів з АЕГ гомозигот СС 42,00%, гетерозигот АС - 46,00%; у групі ЕГ+ХСН - 38,00% та 48,00% відповідно). Варіант АА в усіх групах трапляється найрідше (11,42% - у групі контролю, 12,00% - серед пацієнтів з АЕГ, 14,00% - у групі ЕГ+ХСН). Висновки. За частотним розподілом поліморфізму rs950880 гена IL1RL1 чоловіки з есенційною гіпертензією різної тяжкості достовірно не відрізняються від загальної популяції мешканців Подільського регіону. Носійство досліджуваного поліморфізму не асоціюється з підвищеним ризиком розвитку есенційної гіпертензії чи ускладненням її хронічною серцевою недостатністю. Спостерігається варіабельність у частотному розподілі алелів SNР rs950880 гена IL1RL1 у різних популяціях.


Дод.точки доступу:
Жебель, В.М.
Экземпляры: всего 1 : чит. зал для проф.-викл. складу (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит. зал для проф.-викл. складу (1 экз.)
Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)