Головна Спрощенний режим Опис Шлюз Z39.50
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>S=Эзомепразол<.>)
Загальна кiлькiсть документiв : 8
Показанi документи с 1 за 8
1.


    Чернобровий, В. М.
    Взаємозв’язок інфекції Helicobacter pylori, цукрового діабету 2 типу та ожиріння: інтригуючі питання, які варті обговорення [Текст] = The relationship between Helicobacter pylori infection, type 2 diabetes mellitus and obesity: intriguing questions worthy of discussion / В. М. Чернобровий, О. І. Черноброва // Сучасна гастроентерологія. - 2017. - № 4. - С. 120-127. - Бібліогр.: в кінці ст.
MeSH-головна:
HELICOBACTER PYLORI (действие лекарственных препаратов, патогенность)
БАКТЕРИЙ ВЫВЕДЕНИЕ ИЗ ОРГАНИЗМА (действие лекарственных препаратов)
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ, ТИП 2 (метаболизм, патофизиология)
ОЖИРЕНИЕ (метаболизм, патофизиология)
КОМОРБИДНОСТЬ (тенденции)
ЭЗОМЕПРАЗОЛ (прием и дозировка, терапевтическое применение, фармакокинетика)
Анотація: Результати вивчення Н. pylori-інфікованості, її поширення, значення в діагностиці та лікуванні при екстрагастральних захворюваннях, а саме при цукровому діабеті 2 типу з абдомінальним ожирінням, метаболічним синдромом та інсулінорезистентністю, є суперечливими та потребують подальшого дослідження. Переважає думка, що Н. pylori-інфікованість у хворих на цукровий діабет 2 типу має більшу поширеність та корелює з тривалістю захворювання, наявністю симптомів диспепсії, серцево-судинної патології, вегетативної невропатії, а також з віком, статтю, індексом маси тіла, артеріальним тиском, рівнем глюкози натще та вмістом глікованого гемоглобіну (НbАІс). Причинно-наслідковий зв’язок між Н. pylori-інфікуванням і цукровим діабетом є предметом дискусії, тому необхідно провести додаткові дослідження впливу Н. pylori-інфекції на цукровий діабет 2 типу та оцінки тривалої вигоди ерадикації Н. pylori для профілактики прогресування діабету. Всебічний аналіз основних складових сучасних схем ерадикації, зокрема ефективності інгібіторів протонної помпи, є важливим для розуміння ефективності ерадикації Н. pylori. Згідно із сучасними рекомендаціями (Маастрихт V) пріоритет слід віддавати, зокрема, езомепразолу («Езолонг»). Це пов’язано з тим, що метаболізм езомепразолу значно менше залежить від фармакогенетики ізоферментів (CYP2C19 та CYP3A4) цитохрому Р450. Езомепразол має достатню кис- лотоінгібувальну ефективність, особливо в підвищених (подвійних стандартних) дозах двічі на добу згідно з вимогами Маастрихту V, що є важливою складовою сучасних схем ерадикації Н. pylori


Дод.точки доступу:
Черноброва, О. І.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

2.


    Шевченко, А.
    Антихеликобактерная терапия: сезонные проблемы [Текст] / А. Шевченко // Приватний лікар. - 2016. - N 4. - С. 33-35
Рубрики: Эзомепразол
   Эзолонг

MeSH-головна:
ЖЕЛУДКА БОЛЕЗНИ (лекарственная терапия, патофизиология, профилактика и контроль, этиология)
ДВЕНАДЦАТИПЕРСТНОЙ КИШКИ БОЛЕЗНИ (лекарственная терапия, патофизиология, профилактика и контроль, этиология)
HELICOBACTER PYLORI (действие лекарственных препаратов)
АНТАЦИДНЫЕ СРЕДСТВА (терапевтическое применение)

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

3.


    Высоцкий, М.
    Зачем нужны ИПП больному хроническим панкреатитом [Текст] / М. Высоцкий // Приватний лікар. - 2016. - N 5. - С. 30-31
Рубрики: Эзолонг
MeSH-головна:
ПАНКРЕАТИТ ХРОНИЧЕСКИЙ (лекарственная терапия, патофизиология)
ПРОТОННЫХ НАСОСОВ ИНГИБИТОРЫ (терапевтическое применение)
ЭЗОМЕПРАЗОЛ (терапевтическое применение)

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

4.


    Колеснікова, О. В.
    Інфекція Helicobacter pylori і кислотозалежні захворювання на тлі метаболічно-асоційованих станів: механізми розвитку і тактика ведення [Текст] = Helicobacter pylori infection and acid-related diseases against the background of metabolic-associated conditions: mechanisms of development and management / О. В. Колеснікова // Сучасна гастроентерологія. - 2019. - № 1. - С. 102-110. - Бібліогр.: в кінці ст.
Рубрики: Лактиале
MeSH-головна:
HELICOBACTER PYLORI (действие лекарственных препаратов, патогенность)
БАКТЕРИЙ ВЫВЕДЕНИЕ ИЗ ОРГАНИЗМА (действие лекарственных препаратов, иммунология)
ПИЩЕВАРИТЕЛЬНОЙ СИСТЕМЫ БОЛЕЗНИ (диагностика, микробиология, патофизиология)
МЕТАБОЛИЧЕСКИЙ СИНДРОМ X (диагностика, микробиология, патофизиология)
ПРОТОННЫХ НАСОСОВ ИНГИБИТОРЫ (прием и дозировка, терапевтическое применение)
ЭЗОМЕПРАЗОЛ (прием и дозировка, терапевтическое применение)
ПРОБИОТИКИ (прием и дозировка, терапевтическое применение)
Анотація: Наведено дані щодо участі інфекції Helicobacter pylori в ініціації та прогресуванні змін метаболічного статусу в пацієнтів з цукровим діабетом 2 типу (ЦД-2), інсулінорезистентністю, ожирінням, серцево-судинними захворюваннями. Доведено внесок інфекції H. pylori в збільшення частоти інфарктів міокарда та інсультів у пацієнтів з ЦД-2. Обґрунтовано тривалість застосування інгібіторів протонної помпи (ІПП) за наявності H. pylori при метаболічно-асоційованих станах, а також їх вплив на мікробіоту стравоходу і шлунка. Рішення про тривалість терапії ІПП не лише при кислотозалежних захворюваннях, а і при проведенні ерадикаційної терапії H. pylori слід приймати на підставі клінічних рекомендацій та протоколів лікування цих захворювань з урахуванням віку пацієнта, його індивідуальних особливостей, супутніх захворювань, динаміки перебігу захворювання і наявності ускладнень. Застосування ІПП змінює склад мікробіоти шлунка, підвищуючи рН 4,0. Це сприяє швидкому розмноженню Lactobacillus spp. і Streptococcus spp. та інших анаеробів. Однак результати досліджень щодо користі або шкоди таких змін суперечливі, що потребує проведення додаткових досліджень. Обґрунтовано доцільність застосування езомепразолу («Езонекса») у пацієнтів з метаболічно-асоційованими станами на підставі особливостей фармакокінетики, фармакодинаміки, а також клінічної ефективності та безпечності. Особливістю метаболізму езомепразолу є феномен стереоселективності, що забезпечує кращий контроль над секрецією, а також тривалішу дію в пацієнтів, котрі швидко метаболізують ІПП. Для поліпшення результатів лікування пацієнтів з метаболічно-асоційованими станами виправдане призначення пробіотика «Лактіалє»

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

5.


    Журавльова, Л. В.
    Сучасні підходи до лікування кислотозалежних захворювань [Текст] / Л. В. Журавльова, О. В. Огнєва // Ліки України. - 2019. - № 9/10. - С. 22-26. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ДУОДЕНО-ГАСТРАЛЬНЫЙ РЕФЛЮКС
ЭЗОФАГИТ ПЕПТИЧЕСКИЙ
ПЕПТИЧЕСКАЯ ЯЗВА
ДИСПЕПСИЯ
ПРОТОННЫХ НАСОСОВ ИНГИБИТОРЫ
ЭЗОМЕПРАЗОЛ
ЛЕЧЕНИЯ РЕЗУЛЬТАТОВ ОЦЕНКА
Анотація: У статті представлені сучасні уявлення про застосування інгібіторів протонної помпи в клінічній практиці лікаря-інтерніста. Огляд сфокусований на ефектах езомепразолу, сучасному спектрі застосування його препаратів у лікуванні кислотозалежних захворювань, а саме гастроезофагеальної рефлюксної хвороби, пептичної виразки, функціональної диспепсії. У літературному огляді наведено дані результатів світових досліджень щодо ефектів езомепразолу при використанні у пацієнтів із вищеперерахованими нозологіями. Продемонстровано виражену антисекреторну дію та частоту загоєння виразок й ерозій при використанні езомепразолу в порівнянні з іншими інгібіторами протонної помпи у хворих із гастроезофагеальною рефлюксною хворобою та рефлюксним езофагітом. Наведено дані про високу ефективність застосування езомепразолу в схемах антихелікобактерної терапії у пацієнтів з пептичною виразкою. Доведена достовірна роль езомепразолу в поліпшенні симптомів функціональної диспепсії в порівнянні з плацебо.


Дод.точки доступу:
Огнєва, О. В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

6.


    Беловол, А. Н.
    Клиническая фармакология антисекреторных препаратов. Фокус на ингибиторы протонной помпы [Текст] / А. Н. Беловол, И. И. Князькова // Ліки України. - 2019. - № 9/10. - С. 27-31. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
ЖЕЛУДОЧНО-КИШЕЧНЫЕ СРЕДСТВА (терапевтическое применение, фармакокинетика, фармакология)
АНТАЦИДНЫЕ СРЕДСТВА (терапевтическое применение, фармакокинетика, фармакология)
ПРОТОННЫХ НАСОСОВ ИНГИБИТОРЫ (терапевтическое применение, фармакокинетика, фармакология)
ПРОТОН-ПЕРЕНОСЯЩИЕ АТФАЗЫ
ФАРМАКОЛОГИЯ КЛИНИЧЕСКАЯ
ПОБОЧНЫЕ ЭФФЕКТЫ И НЕБЛАГОПРИЯТНЫЕ РЕАКЦИИ, СВЯЗАННЫЕ С ЛЕКАРСТВАМИ
ОМЕПРАЗОЛ (терапевтическое применение, фармакокинетика, фармакология)
ЭЗОМЕПРАЗОЛ
ЛАНСОПРАЗОЛ
РАБЕПРАЗОЛ
ДЕКСЛАНСОПРАЗОЛ
Анотація: Мета огляду - висвітлити питання клінічної фармакології, показання, протипоказання і особливості лікарських взаємодій інгібіторів протонної помпи. Основні положення. Інгібітори протонної помпи (ІПП) - найактивніші антисекреторні засоби, що безпосередньо блокують Н+, К+-АТФазу парієнтальних клітин шлунка, також відому як "протонна помпа". ІПП (омепразол, лансопразол, пантопразол, рабепразол, езомепразол, декслансопразол, дексрабепразол) здатні пригнічувати базальну і стимульовану секрецію соляної кислоти і мають власну антимікробну активність. Інгібітори Н+, К+-АТФази забезпечують потужне і тривале пригнічення кислотної продукції. ІПП мають найпотужніший ефект серед усіх антисекреторних засобів і найчастіше використовуються в лікуванні кислотозалежних захворювань органів травлення. Висновок. Інгібітори Н+, К+-АТФази пригнічують базальну і стимульовану секрецію соляної кислоти і мають власну антимікробну активність. Цей клас препаратів широко застосовується в клінічній практиці. Знання клінічної фармакології ІПП дозволяє грамотно підходити до вибору лікувальної стратегії і моніторингу безпеки та ефективності терапії пацієнтів з кислотозалежними захворюваннями.


Дод.точки доступу:
Князькова, И. И.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

7.


    Бондаренко, О. О.
    НПЗП-гастропатії, пов'язані з лікуванням інфекції SARS-CoV-2: як підвищити безпечність терапії? Фокус на езомепразол [Текст] / О. О. Бондаренко // Сучасна гастроентерологія = Contemporary gastroenterology : український науково-практичний спеціалізований журнал. - 2021. - № 4. - С. 21-31. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1727-5725
MeSH-головна:
КОРОНАВИРУСНЫЕ ИНФЕКЦИИ (осложнения)
ГАСТРИТ ГИПЕРТРОФИЧЕСКИЙ (лекарственная терапия)
ЭЗОМЕПРАЗОЛ (терапевтическое применение)
ПРОТИВОВОСПАЛИТЕЛЬНЫЕ СРЕДСТВА НЕСТЕРОИДНЫЕ (вредные воздействия)
Анотація: Мета - за допомогою опитувальника mFSSG визначити наявність гастроінтестинальних розладів, асоційованих з прийомом нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП), у хворих із середньотяжким перебігом інфекції SARS‑CoV‑2 та вивчити здатність езомепразолу («Езонекса», «Фармак») запобігати виникненню диспепсичних та рефлюксних симптомів у цих пацієнтів. Матеріали та методи. Всі хворі з установленим діагнозом коронавірусної хвороби (n = 85), які перебували на стаціонарному лікуванні в Центрі терапії клінічної лікарні швидкої медичної допомоги м. Львова, після отримання інформованої згоди стали учасниками відкритого контрольованого дослідження ефективності препарату «Езонекса» при цій патології. Препарат призначали в дозі 20 мг/добу вранці за 30 хв до їди, яку застосовували для профілактики НПЗП‑гастропатії, впродовж 28 днів. Хворі були рандомізовані простим сліпим методом на дві групи. У першій (n = 45) пацієнти приймали езомепразол, друга група (n = 40) була контрольною, активну профілактику НПЗП‑гастропатії в ній не проводили. Середній вік пацієнтів становив (69,4 ± 2,6) року. Середній вік чоловіків - (66,4 ± 2,4) року, жінок - (72,3 ± 2,7) року. Термін спостереження - 4 тиж. Усім пацієнтам проводили огляд і стандартизоване опитування для оцінки динаміки клінічних виявів захворювання на тлі лікування коронавірусної інфекції. Також хворі запов­нювали анкету‑опитувальник mFSSG для оцінки виразності диспепсичних та рефлюксних виявів. Огляд і опитування проводили в 1‑шу, на 10- 14‑ту та 28‑му добу спостереження. Оцінювали показники якості життя за опитувальником SF‑36 у всіх пацієнтів до початку терапії і через 4 тиж від початку дослідження. Результати. В 1‑шу добу дослідження за опитувальником mFSSG не виявлено статистично значущої різниці між пацієнтами обох груп щодо диспепсії та клінічних виявів рефлюксу. При повторному тестуванні на 10- 14‑ту добу у пацієнтів першої групи оцінка симптомів диспепсії та рефлюксу не змінилася, тоді як у другій групі зафіксовано наявність ознак НПЗП‑гастропатії з виразним диспепсичним та помірним рефлюксним синдромами у 49,6 % пацієнтів. На 28‑му добу в 11,3 % хворих першої групи та 78,6 % - другої виникли симптоми як диспепсії, так і рефлюксу. Порівняльний аналіз не виявив відмінностей між групами за віком та співвідношенням статей. Однак коморбідна патологія, з приводу якої пацієнти постійно приймали низькі дози ацетилсаліцилової кислоти, була додатковим обтяжливим чинником ризику розвитку НПЗП‑гастропатії. Аналіз показників якості життя хворих обох груп на початку дослідження виявив статистично значуще (р 0,05) зниження за більшістю шкал, крім шкал фізичного функціонування та болю. На тлі лікування езомепразолом зареєстрували позитивну динаміку за всіма показниками якості життя, найбільшу - за шкалами болю, життєздатності, соціального та рольового емоційного функціонування. Висновки. Езомепразол у добовій дозі 20 мг продемонстрував високу ефективність щодо захисту слизової оболонки шлунково‑кишкового тракту у літніх пацієнтів з групи високого ризику, які особливо чутливі до гастродуоденальної НПЗП‑індукованої токсичності навіть за короткотривалого курсу терапії з приводу інфікування коронавірусом. «Езонексу» можна вважати препаратом вибору для терапії НПЗП‑гастропатії, який тривало і стійко пригнічує кислотопродукцію, сприяє швидкому усуненню симптомів. Завдяки феномену стереоселективності препарат має фармакокінетичні особливості, що забезпечують його високу клінічну ефективність при кислотозалежних захворюваннях.

Экземпляры: всего 1 : чит. зал для проф.-викл. складу (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит. зал для проф.-викл. складу (1 экз.)
Знайти схожі

8.


   
    Застосування езомепразолу в комплексному лікуванні хворих із виразками шлунка і дванадцятипалої кишки, ускладненими шлунково-кишковою кровотечею [Текст] / П. В. Іванчов [та ін.] // Медицина невідкладних станів = Emergency medicine (Ukraine) : спеціаліз. реценз. наук.-практ. журн. - 2023. - Т. 19, № 1. - С. 38-41. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2224-0586
MeSH-головна:
ЖЕЛУДКА ЯЗВА (лекарственная терапия)
ДВЕНАДЦАТИПЕРСТНОЙ КИШКИ ЯЗВА (лекарственная терапия)
ЭЗОМЕПРАЗОЛ (терапевтическое применение)
ЖЕЛУДОЧНО-КИШЕЧНОЕ КРОВОТЕЧЕНИЕ (этиология)
Анотація: Подані відомості про езомепразол - противиразковий препарат, що є першою сполукою класу інгібіторів протонної помпи. Наводяться дані, що свідчать про високу ефективність езомепразолу в лікуванні ерозивно-виразкових уражень гастродуоденальної зони, його важливе місце в комплексному лікуванні хворих із виразками шлунка й дванадцятипалої кишки, ускладненими шлунково-кишковою кровотечею.


Дод.точки доступу:
Іванчов, П.В.; Козлов, С.М.; Курбанов, А.К.; Пруднікова, О.Б.; Біляченко, М.В.
Экземпляры: всего 1 : чит. зал для проф.-викл. складу (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит. зал для проф.-викл. складу (1 экз.)
Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)