Головна Спрощенний режим Опис Шлюз Z39.50
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=ШУ1/2018/2<.>
Загальна кiлькiсть документiв : 17
Показанi документи с 1 за 17
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Антонюк-Кисіль В. М., Дзюбановський І. Я., Єнікеєва В. М., Лічнер С. І., Липний В. М., Семенюк М. В.
Назва : Особливості хірургічного лікування варикозного розширення вен пахового каналу у вагітних
Місце публікування : Шпит. хірургія. - Тернопіль, 2018. - N 2. - С. 5-10 (Шифр ШУ1/2018/2)
MeSH-головна: БЕРЕМЕННОСТИ ОСЛОЖНЕНИЯ
ВАРИКОЗНОЕ РАСШИРЕНИЕ ВЕН
ПАХОВЫЙ КАНАЛ
Анотація: Розроблено і впроваджено тактику лікування даної патології залежно від форми та поширення. 48 (18,11 %) пацієнток дали згоду на проведення в плановому порядку хірургічного лікування даної патології в ІІ–ІІІ триместрах вагітності: 21 (43,75 %) жінка через неефективну консервативну терапію, коли захворювання клінічно прогресувало і поширювалось; 18 (37,5 %) вагітних з метою підготовки природного пологового шляху до пологів природним шляхом при вираженому варикозному розширенні вен зовнішніх статевих органів і промежини для зменшення ризиків кровотечі у випадку розриву варикозних вузлів та звуження показань до хірургічних пологів; 9 (18,75 %) вагітним на їх вимогу, для покращення косметичних проблем зовнішніх статевих органів і/або нижніх кінцівок, спричинених варикозним розширенням вен при відсутності протипоказань до втручання у вагітної з боку соматичного і акушерського статусів.Разработана и внедрена тактика лечения данной патологии в зависимости от формы и распространения. 48 (18,11%) пациенток дали согласие на проведение в плановом порядке хирургического лечения данной патологии во II-III триместрах беременности: 21 (43,75%) женщина из-за неэффективности консервативной терапии, когда заболевание клинически прогрессировало и распространялось; 18 (37,5%) беременных с целью подготовки природного родильного пути к родам естественным путем при выраженном варикозном расширении вен наружных половых органов и промежности для уменьшения рисков кровотечения в случае разрыва варикозных узлов и сужения показаний к хирургическим родам; 9 (18,75%) беременным по их требованию, для улучшения косметических проблем наружных половых органов и/или нижних конечностей, вызванных варикозным расширением вен при отсутствии противопоказаний к вмешательству у беременной со стороны соматического и акушерского статуса.
Знайти схожі

2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Грубник В. В., Бугридзе З. Д., Воротынцева К. О.
Назва : Выбор метода лечения рецидивных паховых грыж
Місце публікування : Шпит. хірургія. - Тернопіль, 2018. - N 2. - С. 11-15 (Шифр ШУ1/2018/2)
MeSH-головна: ГРЫЖА ПАХОВАЯ
Анотація: Пацієнти, які були прооперовані з використанням лапароскопічних методів, мають певні переваги в тривалості виконання операції, кількості післяопераційних ускладнень, наявності больового синдрому і відсутності рецидивів грижі. З технічної точки зору лапароскопічна герніопластика менш складна, ніж відкрита операція, відкриті операції досить травматичні, тому що є технічні проблеми при виділенні елементів сім'яного канатика з рубцевих тканин. Лапароскопічні операції забезпечують надійну пластику грижового дефекту. Однак необхідні подальші дослідження, які покажуть переваги лапароскопічної методики як при порівнянні ранніх, так і віддалених результатів. Пациенты, которые были прооперированы с использованием лапароскопических методов, имеют определенные преимущества в продолжительности выполнения операции, количества послеоперационных осложнений, наличия болевого синдрома и отсутствия рецидив грыжи. В техническом плане лапароскопическая герниопластика менее сложная, чем открытая операция, открытые операции достаточно травматичные, потому что есть технические проблемы при выделении элементов семенного канатика с рубцовых тканей. Лапароскопические операции обеспечивают надежную пластику грыжевого дефекта. Однако необходимы дальнейшие исследования, которые покажут преимущества лапароскопической методики как при сравнении ранних, так и отдаленных результатов.
Знайти схожі

3.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Стець М. М., Черненко В. М.
Назва : Прояви семіотики гострого апендициту залежно від його розташування та триместру у вагітних
Місце публікування : Шпит. хірургія. - Тернопіль, 2018. - N 2. - С. 16-23 (Шифр ШУ1/2018/2)
MeSH-головна: БЕРЕМЕННОСТИ ОСЛОЖНЕНИЯ
АППЕНДИЦИТ
Анотація: Раптовий початок болю спостерігали в І триместрі в 68,57 % пацієнток, в ІІ – 63,68 % та 69,7 % в третьому. Поєднання з нудотою та одно- або дворазовим блюванням встановлено в 77,14 %, 47,89 % та 36,36 %, відповідно. Ознаки ендогенної інтоксикації встановлено у 20,0 %, 45,26 %, 57,58 % вагітних у трьох триместрах відповідно. В ІІ та ІІІ триместрах вагітності визначення болючості в точках Мак-Бурнея, Ланца було неефективне в 90 % випадків. Серед біохімічних показників встановлено підвищення вмісту прокальцитоніну в 4 рази, концентрації ФНП – в 2,74 раза, вмісту Іл-1 - в 1,6 раза, вмісту ЦІК - в 1,46 та рівнів IgM і IgG - в 2,11 раза та 1,37 раза відповідно (щодо показників контрольної групи).Внезапное начало боли отмечали в I триместре у 68,57 % пациенток, во II – 63,68 % и 69,7 % в третьем. Сочетание с тошнотой и одно- или двукратной рвотой установлено в 77,14 %, 47,89 % и 36,36 % соответственно. Признаки эндогенной интоксикации установлено в 20,0 %, 45,26 %, 57,58 % беременных в трех триместрах соответственно. Во II и III триместрах беременности определение болезненности в точках Мак-Бурнея, Ланца было неэффективным в 90 % случаях. Среди биохимических показателей установлено повышение содержания прокальцитонина в 4 раза, концентрации ФНО - в 2,74 раза, содержания Ил-1 - в 1,6 раза, содержания ЦИК - в 1,46 и уровней IgM и IgG - в 2,11 раза и 1,37 раза соответственно (по сравнению с показателями в контрольной группе).
Знайти схожі

4.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Максименко А. В., Шипов Д. О., Мотречко О. О., Кузьменко Ю. Л., Довгалюк А. А.
Назва : Реінтервенції в пацієнтів з атрезією легеневої артерії та інтактною міжшлуночковою перегородкою після перфорації клапана легеневої артерії
Місце публікування : Шпит. хірургія/ к. - Тернопіль, 2018. - N 2. - С. 24-30 (Шифр ШУ1/2018/2)
MeSH-головна: ЛЕГОЧНОЙ АРТЕРИИ КЛАПАНА АТРЕЗИЯ
ВРОЖДЕННЫЕ, НАСЛЕДСТВЕННЫЕ И НОВОРОЖДЕННЫХ БОЛЕЗНИ И АНОМАЛИИ
Анотація: Визначено фактори, що впливають на частоту реінтервенцій у післяопераційному періоді після перфорації клапана легеневої артерії в пацієнтів з атрезією легеневої артерії та інтактною міжшлуночковою перегородкою (АЛАІМШП). Проведено ретроспективний аналіз періопераційних даних, отриманих за допомогою ехокардіографії та рентген-хірургічного обстеження, та даних про післяопераційний перебіг хвороби з медичних карт 77 пацієнтів з АЛАІМШП, яким проведена перфорація та балонна вальвулопластика клапана легеневої артерії за період з вересня 2003 до 31 грудня 2014 р. у Центрі дитячої кардіології та кардіохірургії. Определены факторы, которые влияют на частоту реинтервенций в послеоперационном периоде после перфорации клапана легочной артерии у пациентов с атрезией легочной артерии и интактной межжелудочковой перегородкой (АЛАИМЖП). Проведен ретроспективный анализ периоперационных данных, полученных с помощью эхокардиографии и рентген-хирургического обследования, и данных о послеоперационном течении заболевания из медицинских карт 77 пациентов с АЛАИМЖП, которым проведена перфорация и баллонная вальвулопластика клапана легочной артерии за период с сентября 2003 г. по 31 декабря 2014 г. в Центре детской кардиологии и кардиохирургии.
Знайти схожі

5.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Пилипчук В. І.
Назва : Спосіб оперативного втручання у хворих на хронічний панкреатит із біліарною гіпертензією
Місце публікування : Шпит. хірургія. - Тернопіль, 2018. - N 2. - С. 31-37 (Шифр ШУ1/2018/2)
MeSH-головна: ПАНКРЕАТИТ ХРОНИЧЕСКИЙ
ЖЕЛЧНЫХ ПУТЕЙ БОЛЕЗНИ
ГИПЕРТЕНЗИЯ
Анотація: Запропонований метод оперативного втручання (варіант реконструктивного етапу операції Фрея, який полягає в накладанні панкреато-ентеро-дуоденоанастмозу на ізольованій вставці тонкої кишки з гепатикоентероанастомозом на петлі кишки за Ру) у хворих на хронічний панкреатит із біліарною гіпертензією (БГ) є фізіологічним, дозволяє надійно усунути явища БГ та отримати добрі результати у віддалені після операції терміни.Предложенный метод оперативного вмешательства (вариант реконструктивного этапа операции Фрея, который состоит в наложении панкреато-энтеро-дуоденоанастмоза на изолированной вставке тонкой кишки с гепатикоэнтероанастомозом на петле кишки по Ру) у больных хроническим панкреатитом с билиарной гипертензией (БГ) является физиологическим, позволяет надежно ликвидировать проявления БГ и получить хорошие результаты в отдаленные после операции сроки.
Знайти схожі

6.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Татарчук Л. В.
Назва : Особливості місцевих імунних реакцій у порожній кишці при пострезекційній портальній гіпертензії
Місце публікування : Шпит. хірургія. - Тернопіль, 2018. - N 2. - С. 38-42 (Шифр ШУ1/2018/2)
MeSH-головна: ГИПЕРТЕНЗИЯ ПОРТАЛЬНАЯ
ТОЩАЯ КИШКА
ЭКСПЕРИМЕНТЫ НА ЖИВОТНЫХ
Анотація: Резекція 58,1% паренхіми печінки призводить до пострезекційної портальної гіпертензії та виражених змін локального імунного гомеостазу в слизовій оболонці порожньої кишки, які характеризуються зниженням рівнів SIgA і кількості плазмоцитів-продуцентів IgA, значними порущеннями співвідношень між імуноцитами, що синтезують IgA, IgM, IgG, IgE, появою імунних комплексів у стромі та стінці судин. Ступінь змін місцевих імунних реакцій збігається з глибиною та поширенням гемодинамічних розладів, дистрофічними, некробіотичними, інфільтративними та склеротичними процесами у досліджуваному органі. Резекция 58,1% паренхимы печени приводит к пострезекционной портальной гипертензии и выраженным изменениям локального имунного гомеостаза в слизистой оболочке тощей кишки, которые характеризируются снижением уровней SIgA и количества плазмоцитов-продуцентов IgA, значительными нарушениями соотношений между имуноцитами, что синтезируют IgA, IgM, IgG, IgE, появлением имунных комплексов в строме и стенке сосудов. Степень изменений местных имунных реакций совпадает с глубиной и распространением гемодинамических расстройств, дистрофическими, некробиотическими, инфильтративными и склеротическими процессами в исследуемом органе.
Знайти схожі

7.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Гудима А. А., Сушко Ю. І.
Назва : Особливості активації процесів ліпідної пероксидації в умовах краніоскелетної травми в щурів різного віку
Місце публікування : Шпит. хірургія. - Тернопіль, 2018. - N 2. - С. 43-49 (Шифр ШУ1/2018/2)
MeSH-головна: ЧЕРЕПНО-МОЗГОВЫЕ ТРАВМЫ
КОСТНО-МЫШЕЧНАЯ СИСТЕМА
КОМОРБИДНОСТЬ
ЭКСПЕРИМЕНТЫ НА ЖИВОТНЫХ
Анотація: Моделювання краніоскелетної травми супроводжується активацією процесів ліпідної пероксидації в печінці в особин різного віку, яка тривала в часі і не досягає рівня контролю впродовж 28 діб. У статевонезрілих особин внаслідок краніоскелетної травми до 3 доби вміст ТБК-активних продуктів ПОЛ у печінці наростає повільніше, ніж в особин інших вікових груп, проте через 7 діб настає виснаження механізмів антиоксидантного захисту й ступінь приросту показника стає найбільшим. У подальшому, завдяки вмиканню механізмів довгострокової адаптації, показник знижується більш інтенсивно і стає вірогідно нижчим, ніж в інших вікових груп. Динаміка вмісту ТБК-активних продуктів ПОЛ у печінці у статевозрілих і старих щурів протягом перших 14 діб посттравматичного періоду є подібною зі стрімким зростанням показника протягом однієї доби експерименту і досягненням ним максимуму через 7 діб, який практично не змінювався до 14 доби. В подальшому показник знижується, проте у статевозрілих тварин більш інтенсивно, ніж у старих. Отримані результати слід враховувати при розробці експериментальних методів корекції травматичної хвороби із врахуванням віку.Моделирование краниоскелетной травмы сопровождается активацией процессов липидной пероксидации в печени у особей разного возраста, которая продолжалась во времени и не достигает уровня контроля в течение 28 суток. У неполовозрелых особей вследствие краниоскелетной травмы до 3 суток содержание ТБК-активных продуктов ПОЛ в печени нарастает медленнее, чем у особей других возрастных групп, однако через 7 суток наступает истощение механизмов антиоксидантной защиты и степень прироста показателя становится наибольшей. В дальнейшем, благодаря включению механизмов долговременной адаптации, показатель снижается более интенсивно и становится достоверно меньше, чем в других возрастных группах. Динамика содержания ТБК-активных продуктов ПОЛ в печени у половозрелых и старых крыс в течение первых 14 суток посттравматического периода практически не отличается. Отмечается стремительный рост показателя в течение первых суток эксперимента с достижением максимума через 7 суток, который практически не менялся до 14 суток. В дальнейшем показатель снижается, однако у половозрелых животных более интенсивно, чем у старых. Полученные результаты следует учитывать при разработке экспериментальных методов коррекции травматической болезни с учетом возраста.
Знайти схожі

8.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Мельник О. І.
Назва : Вплив величини внутрішньочеревного тиску та ішемічно-реперфузійних порушень на прояви цитолітичного синдрому та його корекція тіоцетамом в експерименті
Місце публікування : Шпит. хірургія. - Тернопіль, 2018. - N 2. - С. 50-55 (Шифр ШУ1/2018/2)
MeSH-головна: ВНУТРИБРЮШНАЯ ГИПЕРТЕНЗИЯ
РЕПЕРФУЗИОННОЕ ПОВРЕЖДЕНИЕ
ЭКСПЕРИМЕНТЫ НА ЖИВОТНЫХ
Анотація: Моделювання підвищеного внутрішньочеревного тиску (ВЧТ) протягом 90 хв супроводжується вираженим цитолітичним синдромом, що проявляється істотним збільшенням активності в сироватці крові АлАТ. Найбільші порушення виникають після реперфузії при величині ВЧТ 20 і 30 мм рт. ст. За цих умов активність АлАТ у сироватці крові зростає ще більше, відмічається підвищення активності АсАТ з максимумом через 3-7 діб. Застосування з корегувальною метою тіоцетаму в дозі 250 мг/кг-? внутіршньоочеревинно протягом 6 діб супроводжується вираженим позитивним ефектом, який проявляється істотним зниженням активності АлАТ і АсАТ в сироватці крові при величинах ВЧТ 20 і 30 мм рт. ст. Моделирование повышенного внутрибрюшного давления (ВБД) в течение 90 мин сопровождается выраженным цитолитическим синдромом, проявляется существенным увеличением активности в сыворотке крови АлАТ. Наибольшие нарушения возникают после реперфузии при величине ВБД 20 и 30 мм рт. ст. В этих условиях активность АлАТ в сыворотке крови возрастает еще больше, отмечается повышение активности АсАТ с максимумом через 3-7 суток. Применение с коррекционной целью тиоцетама в дозе 250 мг/кг-? внутрибрюшинно в течение 6 суток сопровождается выраженным положительным эффектом, который проявляется существенным снижением активности АлАТ и АсАТ в сыворотке крови при ВБД 20 и 30 мм рт. ст
Знайти схожі

9.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Подпрятов С. С., Подпрятов С. Є., Макаров А. В., Маринський Г. С., Ткаченко В. А., Чернець О. В., Тарнавський Д. В., Лопаткіна К. Г.
Назва : Встановлення первинних вимог до експериментальних засобів дослідження та умов створення електрозварного з'єднання стінок кишечнику
Місце публікування : Шпит. хірургія. - Тернопіль, 2018. - N 2. - С. 56-60 (Шифр ШУ1/2018/2)
MeSH-головна: ЭЛЕКТРОХИРУРГИЯ
СВАРКА
АНАСТОМОЗ ХИРУРГИЧЕСКИЙ
Анотація: На основі ознак якості та міцності, що були впроваджені для заварювання артерій, сформулювали первинні вимоги до параметрів експериментального випробувального стенда. Джерелом електрозварювальних імпульсів був адаптований клінічний апарат ЕК-300М1. Використовували електрозварювальний пінцет у варіантах плоских електродів та із зубоподібними елементами, затискачі без кремальєри - та з кремальєрою, з підвищеними можливостями стискання. В умовах гострого експерименту на ділянках кишки свині наклали 3 скобкові анастомози діаметром 29 мм, які містили 2 ряди скобок, та по 8 електрозварних кожним з інструментів. Всі анастомози відразу видаляли та досліджували міцність з’єднання та візуальні якості перетворень тканини. На основе признаков качества и прочности, которые были внедрены для заваривания артерий, сформулировали первичные требования к параметрам экспериментального испытательного стенда. Источником электросварочных импульсов был адаптированный клинический аппарат ЕК-300М1. Использовали электросварочный пинцет в вариантах плоских электродов и с зубчатыми элементами, зажимы без кремальеры - и с кремальерой, повышенными возможностями сжатия. В условиях острого эксперимента на участках кишки свиньи наложили 3 скобковых анастомоза диаметром 29 мм, содержащих 2 ряда скобок, и по 8 электросварных каждым из инструментов. Все анастомозы сразу удаляли и исследовали прочность соединения и визуальные качества преобразований ткани.
Знайти схожі

10.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Шевчук І. М., Сніжко С. С.
Назва : Аналіз результатів лікування хворих із пошкодженнями стравоходу, ускладненими гострим гнійним медіастинітом
Місце публікування : Шпит. хірургія. - Тернопіль, 2018. - N 2. - С. 61-66 (Шифр ШУ1/2018/2)
MeSH-головна: ПИЩЕВОДА ПЕРФОРАЦИЯ
ПОСЛЕОПЕРАЦИОННЫЕ ОСЛОЖНЕНИЯ
НАГНОЕНИЕ
МЕДИАСТИНИТ
Анотація: Малоінвазивні операційні втручання за допомогою відеоасистованої торакоскопії можуть слугувати операціями вибору у хворих із перфорацією стравоходу при поширених формах гострого гнійного медіастиніту для санації і дренування гнійно-запального процесу в середостінні, стабілізації стану хворих та попередження розвитку септичних ускладнень.Малоинвазивные операционные вмешательства с помощью видеоассистированной торакоскопии могут служить операциями выбора у больных с перфорацией пищевода при распространенных формах острого гнойного медиастинита для санации и дренирования гнойно-воспалительного процесса в средостении, стабилизации состояния больных и предупреждения развития септических осложнений.
Знайти схожі

11.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Малиновский А. В., Майоренко М. Н., Сергеева А. С.
Назва : Первый опыт лапароскопической холедохолитотомии с флюоресцентной холангиографией
Місце публікування : Шпит. хірургія. - Тернопіль, 2018. - N 2. - С. 67-72 (Шифр ШУ1/2018/2)
MeSH-головна: ХОЛЕДОХОЛИТИАЗ
ЛАПАРОСКОПИЯ
ХОЛАНГИОГРАФИЯ
Анотація: При введенні індоціаніну зеленого встановлено відсутність виділення флюоресціюючого агента в холедох, що підтвердило повну його обструкцію конкрементом. Операція тривала 5 годин, пацієнта виписали зі стаціонару на 6-ту добу з добре функціонуючим дренажем Кера, без жовтяниці, з даними холангіографії про повну прохідність холедоха і відсутність конкрементів. Післеопераційних ускладнень не було. У двох інших випадках, де мав місце транзиторний холедохолітіаз при флюоресцентній холангіографії, спостерігалось виділення флюоресціюючого агента в холедох, а також заповнення ним початкових відділів голодної кишки. При введении индоцианина зеленого было установлено отсутствие выделения флюоресцирующего агента в холедох, что подтвердило полную его обструкцию конкрементом. Операция длилась 5 часов, пациент был выписан из стационара на 6-й день послеоперационного периода с хорошо функционирующим дренажом Кера, без желтухи, с данными холангиографии о полной проходимости холедоха и отсутствии конкрементов. Послеоперационных осложнений не было. В двух других случаях, где имел место транзиторный холедохолитиаз при флюоресцентной холангиографии, наблюдалось выделение флюоресцирующего агента в холедох, а также заполнение им начальных отделов тощей кишки.
Знайти схожі

12.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Терлецький О. М., Коломійцев В. І.
Назва : Проблема діагностики малосимптомного холедохолітіазу в пацієнтів із гострим калькульозним холециститом
Місце публікування : Шпит. хірургія. - Тернопіль, 2018. - N 2. - С. 73-77 (Шифр ШУ1/2018/2)
MeSH-головна: ХОЛЕДОХОЛИТИАЗ
ХОЛЕЦИСТИТ КАЛЬКУЛЕЗНЫЙ
Анотація: Відсутність таких симптомів, як жовтяниця, лихоманка, свербіж шкіри не виключають наявність конкрементів в жовчовивідних шляхах і, відповідно, не можуть бути причиною для відмови у подальшому пошуку можливості обструкції холедоха. Найбільш значимими із біохімічних показників холедохолітіазу є лужна фосфатаза та гама-глютамілтранспептидаза (78,4 % і 83,2 % відповідно). Підвищення хоча б одного з цих показників спостерігали у 88,6 % пацієнтів. Ендоскопічна ретроградна холангіопанкреатикографія і магнітно-резонансна холангіо-панкреатикографія мають високу діагностичну цінність у виявленні малосимптомних порушень прохідності жовчновивідних шляхів при гострому калькульозному холециститі.Отсутствие таких симптомов, как желтуха, лихорадка, зуд кожи не исключают наличие конкрементов в желчевыводящих путях и, соответственно, не могут быть причиной для отказа в дальнейшем поиске вероятности обструкции холедоха. Наиболее значимыми из биохимических показателей холедохолитиаза является щелочная фосфатаза и гамма-глютамилтранспептидазы (78,4% и 83,2% соответственно). Повышение хотя бы одного из этих показателей наблюдали у 88,6% пациентов. Эндоскопическая ретроградная холангиопанкреатикография и магнитно-резонансная холангиопанкреатикография имеют высокую диагностическую ценность в выявлении малосимптомных нарушений проходимости желчевыводящих путей при остром калькулезном холецистите.
Знайти схожі

13.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Кривокульський Б. Д., Жулкевич І. В.
Назва : Ризикадаптовані підходи до профілактики тромботичних ускладнень при гістеректомії
Місце публікування : Шпит. хірургія. - Тернопіль, 2018. - N 2. - С. 78-83 (Шифр ШУ1/2018/2)
MeSH-головна: ГИСТЕРЭКТОМИЯ
ПОСЛЕОПЕРАЦИОННЫЕ ОСЛОЖНЕНИЯ
ТРОМБОЗ
Анотація: Створено математичну модель для рівняння множинної регресії, яка може бути використана для прогнозу наявності (відсутності) тромбів у венах малого таза. Розроблено алгоритм оптимізації діагностичної та хірургічної тактики у хворих на рак ендометрія з урахуванням ризику можливих тромботичних ускладнень, який дозволяє оптимізувати діагностичну і хірургічну тактику, що сприяє активному виявленню тромбів у хворих із раком ендометрія. Создана математическая модель для уравнения множественной регрессии, которая может быть использована для прогноза наличия (отсутствия) тромбов в венах малого таза. Разработан алгоритм оптимизации диагностической и хирургической тактики у больных раком эндометрия с учетом риска возможных тромботических осложнений, который позволяет оптимизировать диагностическую и хирургическую тактику, что способствует активному выявлению тромбов у больных раком эндометрия.
Знайти схожі

14.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Шульга Д. Ф., Ткачук О. А., Чепіль І. В.
Назва : Клінічний випадок защемленої ретростернальної грижі
Місце публікування : Шпит. хірургія. - Тернопіль, 2018. - N 2. - С. 84-86 (Шифр ШУ1/2018/2)
MeSH-головна: ГРЫЖА ДИАФРАГМАЛЬНАЯ
Анотація: У статті висвітлено досвід успішного хірургічного лікування рідкісного випадку защемлення ретростернальної грижі в умовах хірургічного стаціонару Волинської обласної клінічної лікарні.В статье показали опыт успешного хирургического лечения редкостного случая ущемленной ретростернальной грыжи в условиях хирургического стационара Волынской областной клинической больницы.
Знайти схожі

15.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Крижевський В. В., Циганенко О. О., Шевчук М. В., Риб'янець Ю. В., Іванченко Р. В., Щеголь І. М., Тоан Н. Л.
Назва : Обгрунтування вибору малоінвазивних оперативних втручань при врослому нігті у хворих на цукровий діабет
Місце публікування : Шпит. хірургія. - Тернопіль, 2018. - N 2. - С. 87-90 (Шифр ШУ1/2018/2)
MeSH-головна: ДИАБЕТ САХАРНЫЙ, ТИП 1
НОГТИ ВРОСШИЕ
Анотація: Наведено приклад використання малоінвазивного методу ARCADA при лікуванні оніхокриптозу у хворих на цукровий діабет.Приведен пример использования малоинвазивного метода ARCADA при лечении онихокриптоза у больных сахарным диабетом.
Знайти схожі

16.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Горолюк А. Ю., Ботвінніков Д. Ю.
Назва : Післяін'єкційна медикаментозна гранульома
Місце публікування : Шпит. хірургія. - Тернопіль, 2018. - N 2. - С. 91-92 (Шифр ШУ1/2018/2)
MeSH-головна: ГРАНУЛЕМА
ИНЪЕКЦИИ
Анотація: Наведене спостереження демонструє рідкісну появу медикаментозної гранульоми, внаслідок введення нестероїдних протизапальних препаратів (анальгін, диклофенак), глюкокортикостероїдів (дексаметазон) та служить черговим нагадуванням необхідності первинно радикального оперативного втручання в подібних випадках.Приведенное наблюдение демонстрирует редкое появление медикаментозной гранулемы, вследствие введения нестероидных противовоспалительных препаратов (анальгин, диклофенак), глюкокортикостероидов (дексаметазон) и служит очередным напоминанием необходимости первично радикального оперативного вмешательства в подобных случаях.
Знайти схожі

17.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Дронов О. І., Процюк А. В., Скомаровський О. А., Горлач А. І., Лубенець Т. В.
Назва : Інноваційна діяльність та педагогічна комунікація викладача загальної хірургії
Місце публікування : Шпит. хірургія. - Тернопіль, 2018. - N 2. - С. 93-96 (Шифр ШУ1/2018/2)
MeSH-головна: ОБЩАЯ ХИРУРГИЯ
ОРГАНИЗАЦИОННАЯ ИННОВАЦИЯ
Анотація: У роботі зосереджено увагу на аспектах покращення інтелектуальних здібностей студентів на кафедрі загальної хірургії вищого медичного навчального закладу. Особливістює вплив самоменеджменту викладача на ефективність робочого процесу майбутніх спеціалістів. Передбачено збільшення продуктивності застосування знань у процесі навчання, що здійснюється шляхом виконання ряду сучасних методів оптимізації навчального процесу студентів. Знання основ менеджменту і само-менеджменту, практика самоменеджменту вдосконалює навички викладача та прискорює темпи формування національної інтелектуальної медичної еліти.В работе сосредоточено внимание на аспектах улучшения интеллектуальных способностей студентов на кафедре общей хирургии высшего медицинского учебного заведения. Особенностью влияния самоменеджмента преподавателя на эффективность рабочего процесса будущих специалистов. Предусмотрено увеличение производительности применения знаний в процессе обучения, осуществляется путем выполнения ряда современных методов оптимизации учебного процесса студентов. Знание основ менеджмента и самоменеджмента, практика самоменеджмента совершенствует навыки преподавателя и ускоряет темпы формирования национальной интеллектуальной медицинской элиты.
Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)