Головна Спрощенний режим Опис Шлюз Z39.50
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=ФУ6/2017/63/1<.>
Загальна кiлькiсть документiв : 15
Показанi документи с 1 за 15
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Мись Л.А., Будько А.Ю., Струтинська Н.А., Сагач В. Ф.
Назва : Піридоксаль-5-фосфат відновлює синтез сірководню та редокс-статус тканин серця і судин старих тварин
Місце публікування : Фізіологічний журнал. - К., 2017. - Том 63, N 1. - С. 3-9 (Шифр ФУ6/2017/63/1)
MeSH-головна: ОКСИДАТИВНЫЙ СТРЕСС
ОКИСЛИТЕЛЬНО-ВОССТАНОВИТЕЛЬНЫЕ РЕАКЦИИ
СЕРОВОДОРОД
СЕРДЕЧНО-СОСУДИСТАЯ СИСТЕМА
ПИРИДОКСАЛЬФОСФАТ
СТАРЕНИЕ
ЭКСПЕРИМЕНТЫ НА ЖИВОТНЫХ
КРЫСЫ
Анотація: Показано порушення обміну сірководню (Н[[d]]2[[/d]]S), а також розвиток оксидативного і нітрозативного стресу у серцево-судинній системі за старіння. Введення піридоксапь-5-фосфату, кофактора Н[[d]]2[[/d]]S-синтезувалъних ферментів, сприяло відновленню ендогенного вмісту Н[[d]]2[[/d]]S та редокс-статусу у тканинах серця та аорти. За цих умов суттєво знижувалися такі показники оксидативного стресу — швидкість генерації супероксидного (•О[[d]]2[[/d]][[p]]-[[/p]]) у 3 і 2,2 раза і гідроксильного (•ОН) аніон-радикалів у 1,8 та 2,2 раза відповідно у тканинах серця та аорти порівняно з суттєво підвищеним значенням цих показників у тканинах старих тварин. Про обмеження оксидативного стресу при старінні за умов стимуляції ендогенного синтезу H[[d]]2[[/d]]S свідчать також зниження вмісту продуктів неферментативного (дієнові кон’югати — ДК та малоновий діальдегід — МДА) та ферментативного (сечова кислота, пептидолейкотрієн С[[d]]4[[/d]] — LTC[[d]]4[[/d]] і тромбоксан B[[d]]2[[/d]] - ТхВ[[d]]2[[/d]]) окиснення ліпідів. Важливим наслідком стимуляції ендогенного синтезу сірководню при старінні є зниження показників нітрозативного стресу, а саме активності індуцибельної NO-синтази та нітратредуктази, а також відновлення активності конститутивної NO-синтази, що свідчить про важливу роль цього газового трансмітера у серцево-судинній системі. Отже, стимуляція ендогенного синтезу сірководню сприяла зниженню продукції активних форм кисню (оксидативного стресу) та азоту (нітрозативного стресу) в тканинах серця та аорти при старінні. Наявність вираженого антиоксидантного ефекту та модулювального впливу піридоксаль-5-фосфату на редокс-статус тканин серця і судин при старінні вказує на кардіопротекторні властивості досліджуваної речовини та перспективність подальших досліджень.
Знайти схожі

2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Лінник О.О., Гончар О.О., Носар В.І., Древицька Т. І., Ковальов О. М., Маньковська І. М.
Назва : Вплив куркуміну на мітохондріальну функцію кардіоміоцитів при доксорубіциніндукованому оксидативному стресі
Місце публікування : Фізіологічний журнал. - К., 2017. - Том 63, N 1. - С. 10-16 (Шифр ФУ6/2017/63/1)
MeSH-головна: ОКСИДАТИВНЫЙ СТРЕСС
ДОКСОРУБИЦИН
МИОЦИТЫ СЕРДЕЧНЫЕ
МИТОХОНДРИИ СЕРДЦА
КЛЕТКИ ВЫЖИВАНИЕ
КУРКУМИН
ЭКСПЕРИМЕНТЫ НА ЖИВОТНЫХ
КРЫСЫ
Анотація: Досліджено вплив куркуміну на життєздатність кардіоміоцитів, процеси окисного фосфорилювання в мітохондріях клітин, їх про- та антиоксидантний баланс при доксорубіциніндукованому оксидативному стресі. Виявлено, що введення доксорубіцину щурам призводило до підвищення в мітохондріях кардіоміоцитів вмісту активних продуктів тіобарбітурової кислоти (ТБК-АП) на 21% та перекису водню на 76%, зниження ферментативної активності мітохондріальної марганцевої супероксиддисмутази (Мn-СОД) на 14% і зростання активності каталази на 80% порівняно з контролем. При сумісному застосуванні доксорубіцину і куркуміну вміст ТБК-АП та Н[[d]]2[[/d]]O[[d]]2[[/d]] підвищувався лише на 14 та 26% відповідно, ферментативна активність каталази та Мn-СОД зростала на 52 і 9%. Після інкубації культури неонатальних кардіоміоцитів з доксорубіцином кількість живих клітин зменшилася на 30,4%, а некротично змінених зросла на 30,4% порівняно з контролем. Сумісне застосування доксорубіцину і куркуміну призводило до підвищення життєздатності клітин на 8%, а кількість некротично змінених зменшувалася на 8% порівняно із застосуванням лише доксорубіцину. При оцінці показників дихання мітохондрій щурів, котрі отримували ін’єкції доксорубіцину рівень активного дихання (V[[d]]3[[/d]]) знизився на 43,8%, ступінь спряженості окиснення з фосфорилюванням (V[[d]]3[[/d]]/V[[d]]4[[/d]][[p]]АТФ[[/p]]) - на 47%, а коефіцієнт ефективності фосфорилювання (АДФ/О) на 31,7% відповідно порівняно з контролем. Після сумісного застосування доксорубіцину і куркуміну показники мітохондріального дихання покращувалися відносно використання доксорубіцину: V[[d]]3[[/d]] підвищився на 25%, V[[d]]3[[/d]]/V[[d]]4[[/d]][[p]]АТФ[[/p]] на 18%, а АДФ/О на 12%.
Знайти схожі

3.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Falalyeyeva T.M., Leschenko І.К., Beregova T.V., Lazarenko L. M., Savchuk O. M., Sichel L. M., Tsyryuk O. I., Vovk T. B., Spivak M. Ya.
Назва : Probiotic strains of lactobacilli and bifidobacteria alter pro- and anti-inflammatory cytokines production in rats with monosodium glutamate-induced obesity
Місце публікування : Фізіологічний журнал. - К., 2017. - Том 63, N 1. - С. 17-25 (Шифр ФУ6/2017/63/1)
MeSH-головна: ОЖИРЕНИЕ
НАТРИЯ ГЛУТАМАТ
ЦИТОКИНИНЫ
ПРОБИОТИКИ
ЛАКТОБАЦИЛЛЫ
БИФИДОБАКТЕРИИ
ЭКСПЕРИМЕНТЫ НА ЖИВОТНЫХ
КРЫСЫ ЛИНИИ WISTAR
Анотація: Метою дослідження було визначення впливу пробіотичних штамів Lactobacillus casei ІMB В-7280, Bifidobacterium animalis VKL, В. animalis VKB (окремо) та композиції В. animalis VKL - В. animalis VKB - L. casei ІMB В-7280 на продукцію про- і протизапальних цитокінів у сироватці крові самців щурів лінії Вістар з ожирінням, індукованим глутаматом натрію (ГН). Встановлено, що неонатальне введення ГН щурам призводило до збільшення вмісту інтерлейкіну (ІЛ)-1? і ІЛ-12Вр40, а також до зменшення ІЛ-4, ІЛ-10 і фактора росту пухлини (ФРП)-?. Після ведення щурам з ожирінням композиції В. animalis VKL - В. animalis VKB - L. casei ІMB В-7280 вміст ІЛ-1? не відрізнявся від такого у щурів з ожирінням, які не отримували пробіотичні бактерії, але не було статистично значущої різниці порівняно з інтактними тваринами. Вміст ІЛ-12Вр40 зменшувався під впливом композиції В. animalis VKL - В. animalis VKB - L. casei ІMB B-7280 (18,9 %; P ‹ 0,05) та В. animalis VKL (10,5 %; P ‹ 0,05) порівняно зі щурами з ожирінням, що не отримували пробіотичні бактерії, але залишався вищим, ніж в інтактних тварин. Після введення щурами з ожирінням композиції В. animalis VKL - В. animalis VKB - L. casei ІMB В-7280 та В. animalis VKL вміст ІЛ-4, ІЛ-10 та ФРН-? підвищувався порівняно зі щурами з ожирінням, що не отримували пробіотичні бактерії. Вміст ІЛ-10 підвищувався також під впливом В. animalis VKB, а ІЛ-4 - під впливом L. casei ІMB В-7280. Отримані нами результати свідчать про те, що ці пробіотичні бактерії і пробіотична композиція здатні нормалізувати запалення у щурів з ожирінням, індукованим ГН, проте найсильнішу протизапальну дію мала пробіотична композиція. Здатність лактобацил і біфідобактерій впливати на продукцію про- і протизапальних цитокінів відкриває перспективи для створення нових методів лікування ожиріння і метаболічного синдрому на основі пробіотиків.
Знайти схожі

4.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Григор'єва Н.В., Поворознюк В.В., Гопкалова І.В., Орлик Т. В.
Назва : Вікові та статеві особливості показників мінеральної щільності кісткової тканини щурів
Місце публікування : Фізіологічний журнал. - К., 2017. - Том 63, N 1. - С. 26-32 (Шифр ФУ6/2017/63/1)
MeSH-головна: КОСТЬ И КОСТНЫЕ ТКАНИ
МИНЕРАЛЫ
КОСТИ ПЛОТНОСТЬ
АБСОРБЦИОМЕТРИЯ ФОТОННАЯ
ВОЗРАСТНЫЕ ФАКТОРЫ
ПОЛОВЫЕ ФАКТОРЫ
ЭКСПЕРИМЕНТЫ НА ЖИВОТНЫХ
КРЫСЫ ЛИНИИ WISTAR
Анотація: Прижиттєва оцінка мінеральної щільності кісткової тканини (МЩКТ) та її мінеральної насиченості (МНКТ) дає об’єктивну характеристику можливих темпів втрати кісткової тканини з віком і прирізних захворюваннях, а також відповіді на лікування засобами, які впливають на метаболізм кісткової тканини. Дослідження проведене на 376 білих щурах обох статей лінії Вістар, розподілених на 12 вікових груп з використанням методики двофотонної рентгенівської денситометрії. Вивчення МЩКТ та МНКТ залежно від віку й статі встановило відсутність «піка» кісткової маси в щурів обох статей. Як у самців, так і в самиць з віком виявлено достовірне збільшення МЩКТ, більшою мірою в самців. Ці відмінності відзначені у всіх вікових групах тварин. Встановлені вікові й статеві особливості МНКТ різних відділів скелета. У самиць вірогідний приріст МЩКТ і МНКТ виявлено у віці з 1,5 до 2 міс (на 33%), з 2 до 3 міс — на 12,5%. У самців приріст МЩКТ встановлено на 1 міс пізніше, крім того він був менш виражений (з 2 до 3 міс — на 27%, з 4 до 5 міс — на 5%). В інші вікові періоди динаміка МЩКТ мала тільки тенденцію до росту, проте достовірних відмінностей між групами не виявлено. Отримані значення МЩКТ і МНКТ та їх вікові й статеві особливості можуть бути використані для проведення подальших досліджень в остеології як референтні при моделюванні експериментального остеопорозу в щурів і вивченні відповіді на антиостеопоротичні засоби.
Знайти схожі

5.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Дубовик Є.І., Гарбузова В.Ю., Обухова О.А., Атаман О. В.
Назва : Аналіз зв’язку поліморфізму rs2592551 гена ?-глутамілкарбоксилази з розвитком ішемічного атеротромботичного інсульту
Місце публікування : Фізіологічний журнал. - К., 2017. - Том 63, N 1. - С. 33-42 (Шифр ФУ6/2017/63/1)
MeSH-головна: ИНСУЛЬТ
ПОЛИМОРФИЗМ ГЕНЕТИЧЕСКИЙ
ГЕТЕРОЗИГОТЫ ВЫЯВЛЕНИЕ
ГЕНЕТИЧЕСКИХ АССОЦИАЦИЙ ИССЛЕДОВАНИЯ
ГЛУТАМАТДЕКАРБОКСИЛАЗА
ФАКТОРЫ РИСКА
Анотація: Представлені результати визначення поліморфізму rs2592551 гена ?-глутамілкарбоксилази у 170 хворих на ішемічний атеротромботичний інсульт та 124 осіб без гострої цереброваскулярної патології (контрольна група). Встановлено, що існує асоціація між цих захворюванням і наведеним поліморфним варіантом. Ризик розвитку інсульту в осіб з генотипом Т/Т був вищий, ніж у носіїв основного С-алеля (відношення шансів (OR) = 3,117; 95% довірчий інтервал (СІ) = 1,016-9,566; Р = 0,047). Після поділу пацієнтів груп порівняння на підгрупи, сформовані за наявністю деяких факторів ризику атеросклерозу, подібний зв’язок був виявлений в осіб жіночої статі та без звички куріння. Водночас гетерозиготний генотип (С/Т) у жінок мав вірогідний протективний ефект щодо розвитку ішемічного інсульту, якщо порівнювати з генотипами С/С і Т/Т (OR = 0,460; 95% СІ = 0,213-0,994; Р = 0,048). Достовірність цих результатів зберігалася навіть після поправки на вік, індекс маси тіла, куріння та артеріальну гіпертензію.
Знайти схожі

6.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Грушка Н.Г.
Назва : Вплив інгібітора полі (АДФ-рибозо) полімерази 4-гідроксиквіназоліну на загибель імунокомпетентних клітин за умов імунокомплексної патології у мишей
Місце публікування : Фізіологічний журнал. - К., 2017. - Том 63, N 1. - С. 43-50 (Шифр ФУ6/2017/63/1)
MeSH-головна: ИММУНИЗАЦИЯ
АЛЬБУМИН СЫВОРОТОЧНЫЙ БЫЧИЙ
ПОЛИ(АДФ-РИБОЗА)-ПОЛИМЕРАЗЫ
КЛЕТКИ ЗАЩИТА
ЛИМФАТИЧЕСКИЕ УЗЛЫ
ТИМУС
ДНК-КОМЕТ МЕТОД
ИММУНОГИСТОХИМИЯ
МОДЕЛИ НА ЖИВОТНЫХ
МЫШИ
Анотація: Досліджували вплив інгібітора полі (АДФ-рибозо) полімерази (ПАРТІ) 4-гідроксиквіназоліну (4-ГК) на ступінь ушкодження ДНК та шляхи загибелі клітин лімфовузлів і тимуса мишей при моделюванні імунокомплексної патології для визначення його можливої цитопротективної дії. Встановлено, що за умов гіперімунокомплексемії, викликаної довготривалою імунізацією мишей лінії СВА бичачим сироватковим альбуміном (БСА), індекс ДНК-комет імунокомпетентних клітин збільшувався в 4 рази. Вірогідно збільшилася кількість клітин з сильним пошкодженням ДНК у препаратах тимуса з 1,5 до 77% і лімфовузлів з 0 до 80%. Введення 4-ГК на тлі імунізації БСА послаблювало генотоксичний стрес, зменшуючи кількість лімфоцитів з сильним ушкодженням ДНК, що сприяло зростанню відсотка клітин з інтактною ДНК. Застосування інгібітора ПАРП мало виражений цитопротективний ефект призводило до збільшення життєздатності імуноцитів переважно за рахунок зменшення їх некротичної загибелі, спричиненої імунізацією БСА. Отже, наші результати свідчать, що ПАРП може брати участь у розвитку ушкодження клітин тимуса та лімфовузлів за умов гіперімунокомплексемії, а також вказують на перспективність розробки препаратів на основі інгібіторів цьго ферменту з профілактичною та лікувальною метою при імунокомплексній патології.
Знайти схожі

7.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Хапіцька О.П., Іваниця А.О., Стефаненко І.С., Сарафинюк Л. А., Мороз В. М.
Назва : Зміни реографічних показників гомілки у спортсменів різних видів спорту
Місце публікування : Фізіологічний журнал. - К., 2017. - Том 63, N 1. - С. 51-59 (Шифр ФУ6/2017/63/1)
MeSH-головна: СПОРТ
АТЛЕТИКА ЛЕГКАЯ
ВОЛЕЙБОЛ
БОРЬБА СПОРТИВНАЯ
ДВИГАТЕЛЬНАЯ АКТИВНОСТЬ
ФИЗИЧЕСКОЕ НАПРЯЖЕНИЕ
КОНЕЧНОСТЬ НИЖНЯЯ
РЕОЛОГИЯ
ПОДРОСТКИ
Анотація: Визначали зміни часових, амплітудних і похідних від них показників реовазограми гомілки у спортсменів високого рівня майстерності юнацького віку, які займаються волейболом, легкою атлетикою і боротьбою зі спортивним стажем не менше ніж 3 роки. Встановлені вірогідні відмінності часових, амплітудних і похідних від них показників реовазограми гомілки залежно від впливу інтенсивних фізичних навантажень. У волейболістів порівняно з юнаками, які не займаються спортом, визначені більші значення загального тонусу артерій (на 11,2 %), артерій великого діаметра (на 8,2 %), середнього та малого діаметра (на 13,5%), часу висхідної частини реовазограми (на 2%) і повільного кровонаповнення (5,9 %) та менші дикротичний індекс (на 17 %), тривалість реографічної хвилі (на 3,7 %), час низхідної частини реовазограми (10 %). Особи контрольної групи мали більші значення базового імпедансу порівняно з борцями (на 9,9 %) і легкоатлетами (на ІЗ, 7 %) та всі амплітудні показники реограми гомілки порівняно з легкоатлетами (в середньому на 12-15 %) і борцями (на 22-23 %). Розмір та об’єм кровотоку артерій кінцівок адаптовані до метаболічних потреб відповідної мускулатури. У волейболістів порівняно з легкоатлетами менші тривалість реографічної хвилі (на 10 %), час низхідної частини реограми (на 12,7%), базовий імпеданс (на 17,2%), амплітуди систолічної хвилі (на 17 %) та швидкого кровонаповнення (на 21 %), всі тонічні показники (на 12,2-16,9 %) та більші значення часу висхідної частини реограми (на 3,5 %) і повільного кровонаповнення (на 5,9%). Борці порівняно з легкоатлетами мали меншу тривалість реографічної хвилі (на 6,1 %), час низхідної частини реограми (на 6,1 %), амплітуду систолічної хвилі (на 9,3 %); порівняно з волейболістами у них менші значення середньої швидкості швидкого кровонаповнення (на 15,6%), тонусу артерій різного діаметра (на 15-16,5 %), всіх амплітудних показників (на 20-28 %), часу повільного кровонаповнення (на 9,7 %), висхідної частини реограми (на 10,3 %). Отже, рівень фізичної активності та особливості м’язової діяльності суттєво позначаються на показниках регіонарного кровотоку.
Знайти схожі

8.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Шкуропат А.В., Тарасова О.О.
Назва : Зміни нормованої спектральної потужності ритмів електроенцефалограми дітей і підлітків із приглухуватістю
Місце публікування : Фізіологічний журнал. - К., 2017. - Том 63, N 1. - С. 60-68 (Шифр ФУ6/2017/63/1)
MeSH-головна: СЛАБОСЛЫШАЩИЕ
ЭЛЕКТРОЭНЦЕФАЛОГРАФИЯ
МОЗГА ВОЛНЫ
СРАВНИТЕЛЬНЫЕ ИССЛЕДОВАНИЯ
ДЕТИ
ПОДРОСТКИ
Анотація: У статті наведені результати порівняння параметрів нормованої спектральної потужності основних спектральних характеристик фонової ЕЕГ приглухуватих дітей та підлітків з їх однолітками. Нами з’ясовано, що дозрівання кіркової ритміки осіб з приглухуватістю підпорядковується тим самим закономірностям, що і фонова ритміка осіб, що нормально чують: з віком на фоновій ЕЕГ осіб з приглухуватістю спостерігається поступове збільшення ?-ритму, але все ж нормована спектральна потужність ?-ритму фонової ЕЕГ підлітків з приглухуватістю залишається нижче за аналогічні показники підлітків, що нормально чують, а представленість повільних хвиль більшою. З’ясовано, що на фоновій ЕЕГ підлітків з приглухуватістю спостерігається переміщення фокусу ?-активності потиличних у тім’яні зони кори, чого не спостерігається у приглухуватих дітей. Це може бути пов’язане з підвищенням активності лімбічної системи на фоні зниження тонусу кори приглухуватих підлітків.
Знайти схожі

9.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Черешнюк І.Л., Альчук О.І., Маринич Л.І., Кравець Р. А., Іваниця А. О., Ходаківський О. А.
Назва : Вплив блокаторів НМДА-рецепторів на динаміку внутрішньоочного тиску у кролів
Місце публікування : Фізіологічний журнал. - К., 2017. - Том 63, N 1. - С. 69-76 (Шифр ФУ6/2017/63/1)
Предметні рубрики: Адемол
MeSH-головна: ВНУТРИГЛАЗНОЕ ДАВЛЕНИЕ
РЕЦЕПТОРЫ N-МЕТИЛ-D-АСПАРТАТА
ВВЕДЕНИЕ ЛЕКАРСТВ В ГЛАЗА
МОДЕЛИ БИОЛОГИЧЕСКИЕ
КРОЛИКИ
Анотація: У дослідах на кролях з моделлю гострої тимчасової офтальмогіпертензії, яку створювали внутрішньошлунковим введенням води (100 мл/кг) встановлено, що внутрішньовенне застосування або інстиляції в око блокатора НМДА-рецепторів 1-адамантилетилокси-З-морфоліно-2-пропанолу гідрохлориду (адемол) на відміну від амантадину сульфату сприяє вірогідному зниженню внутрішньоочного тиску (ВОТ). Подібна офтальмогіпотензивна дія спостерігається і у тварин з незміненим офтальмотонусом. Зважаючи на нейроретинопротекторні та офтальмогіпотензивні властивості адемолу препарат є перспективним у терапії ішемічних захворювань сітківки та зорового нерва, особливо в умовах підвищеного ВОТ.
Знайти схожі

10.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Фіщенко Я.В., Заводовский Д.О., Мотузюк О.М., Матвієнко Т. Ю., Ноздренко Д. М.
Назва : Протифіброзна дія дипроспану, лонгідази та їх комбінацій при механічному травмуванні між хребцевих дисків у щурів
Місце публікування : Фізіологічний журнал. - К., 2017. - Том 63, N 1. - С. 77-83 (Шифр ФУ6/2017/63/1)
Предметні рубрики: Дипроспан
Лонгидаза
MeSH-головна: РАНЫ И ТРАВМЫ
МЕЖПОЗВОНКОВЫЕ ДИСКИ
МОЗГ СПИННОЙ
СОЕДИНИТЕЛЬНАЯ ТКАНЬ
ФИБРОЗ
БЕТАМЕТАЗОН
ПЕПТИД-ГИДРОЛАЗЫ
ЛЕКАРСТВА КОМБИНИРОВАННЫЕ
ЭКСПЕРИМЕНТЫ НА ЖИВОТНЫХ
КРЫСЫ ЛИНИИ WISTAR
Анотація: Досліджено формування фіброзу оболонок спинного мозку дорослих щурів, викликаного методом механічного травмування міжхребцевих дисків з епідуральним введенням суміші препаратів лонгідази та дипроспану. Епідуральне введення гіалуронідази та бетаметазону в складі препаратів дипроспану та лонгідази проявило високий синергічний ефект та антифіброзну активність. Протифіброзна дія цих двох лікарських препаратів суттєво перевищувала сумарний ефект порівняно з роздільним використанням. Так, зменшення максимальної товщини фіброзного шару становило 49% що до контрольних значень, а зменшення загальної площі фіброзного утворення — 46%. Виявлено протизапальну дію комплексу, що підсилює позитивний ефект препарату та дає підстави говорити про перспективу його використання для попередження епідурального фіброзу спинного мозку.
Знайти схожі

11.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Ткачов О.В., Шеремета В.І., Ткачова О.Л., Россоха В. І.
Назва : Фізіологічний зв'язок еритроцитарних антигенів із показниками спермограми коней
Місце публікування : Фізіологічний журнал. - К., 2017. - Том 63, N 1. - С. 84-90 (Шифр ФУ6/2017/63/1)
MeSH-головна: ЛОШАДИ
КРОВИ ГРУПП АНТИГЕНЫ
АЛЛЕЛИ
СПЕРМОГРАММА
Анотація: У статті показано можливу наявність фізіологічного зв’язку еритроцитарних антигенів систем груп крові А, С, D, К обстежених коней української селекції з основними показниками спермограм. Встановлено, що при успадкуванні апелів ad/bcm і dg/cgm системи групи крові D у жеребців спостерігається тенденція до зниження активності сперматозоїдів у середньому менше ніж на 5 балів; за наявності алелів ad/cgm, ad/d, ad/de, ad/dk, bcm/d, bcm/de, bcm/dg, bcm/dk, cegm/cgm, cegm/d, cegm/dg, cegm/dk, cgm/ceg, cgm/cgm, cgm/dg, cgm/dk, de/cgm, de/dk, dg/di, dk/d, dk/de, dk/dk було отримано спермограми середньої якості з активністю сперматозоїдів від 5 до 7 балів; при виявленні алелей bcm/cgm, dg/dk, de/d, cgm/d, cgm/de — отримання високих значень активності сперматозоїдів більше ніж 7 балів. Встановлена тенденція збільшення концентрації сперматозоїдів за наявності у жеребців а/- алеля системи групи крові С. Показано можливе зниження концентрації сперматозоїдів у коней в разі носійства а/- алеля системи групи крові К. Найбільшим кореляційним зв’язком із об’ємом еякуляту, активністю, концентрацією та кількістю патологічних форм сперматозоїдів мали алелі D-системи, коефіцієнт кореляції становив 0,36, 0,31, 0,43 і 0,27 відповідно. Водночас було встановпено, що алелі А, С і К-систем груп крові мали коефіцієнт кореляції з досліджуваними показниками сперми не більше ніж 0,07.
Знайти схожі

12.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Веселовська Н.М.
Назва : Зміни прижиттєвих морфологічних показників сітківки на тлі корекції ліпідного обміну у хворих на цукровий діабет 2-го типу
Місце публікування : Фізіологічний журнал. - К., 2017. - Том 63, N 1. - С. 91-94 (Шифр ФУ6/2017/63/1)
MeSH-головна: ДИАБЕТ САХАРНЫЙ, ТИП 2
ЖЕЛТОГО ПЯТНА ОТЕК
ЛИПИДНЫЙ ОБМЕН
СЕТЧАТКА
ЗРЕНИЯ ОСТРОТА
ФЕНОФИБРАТ
ТОМОГРАФИЯ ОПТИЧЕСКАЯ КОГЕРЕНТНАЯ
Анотація: Досліджували функціональні зміни прижиттєвих морфологічних показників макулярної зони сітківки в умовах тривалої дії фенофібрату у хворих на цукровий діабет 2-го типу. Проведено динамічне спостереження деяких офтальмологічних (гострота зору, товщина сітківки макулярної ділянки за результатами оптико-когерентної томографії) та системних (біохімічні показники вмісту ліпідних фракцій) функціональних показників в умовах тривалого застосування цього препарату у 20 хворих на ЦД2-го типу та діабетичного макулярного набряку протягом 8 міс. За цей час спостерігали певні позитивні зміни морфофункціонального стану макулярної зони сітківки: підвищення гостроти зору та зменшення товщини сітківки макулярної ділянки з одночасним покращенням ліпідного профілю в сироватці крові: зменшення вмісту вільного холестерину та ЛПНЩ з підвищенням вмісту ЛПВЩ.
Знайти схожі

13.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Матвієнко Т.Ю., Заводовський Д.О., Ноздренко Д.М., Міщенко І. В., Мотузюк О. П., Богуцька К. І., Скляров Ю. П., Прилуцький Ю. І.
Назва : М'язова втома: фактори розвитку та шляхи корекції
Місце публікування : Фізіологічний журнал. - К., 2017. - Том 63, N 1. - С. 95-104 (Шифр ФУ6/2017/63/1)
MeSH-головна: КОСТНО-МЫШЕЧНОЙ СИСТЕМЫ ФИЗИОЛОГИЧЕСКИЕ ФЕНОМЕНЫ
МЫШЕЧНОЕ УТОМЛЕНИЕ
АНТИОКСИДАНТЫ
Анотація: Узагальнено літературні дані щодо аналізу фізіологічних і біохімічних механізмів розвитку м’язової втоми та шляхів її запобігання. Проаналізовано дію найбільш поширених ендогенних та екзогенних антиоксидантів на біохімічні процеси у стомленому м’язі. Показано, що біосумісні нетоксичні водорозчинні С[[d]]60[[/d]]-фулерени як потужні антиоксиданти здатні виступати перспективними засобами для корекції розвитку втоми скелетних м’язів, в основі якої лежить деструктивна дія вільнорадикальних процесів.
Знайти схожі

14.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Назва : До 75-річчя з дня народження Василя Максимовича Мороза
Місце публікування : Фізіологічний журнал. - К., 2017. - Том 63, N 1. - С. 105-107 (Шифр ФУ6/2017/63/1)
MeSH-головна: НЕЙРОФИЗИОЛОГИЯ
Знайти схожі

15.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Назва : Життєвий та творчий шлях Макаренка Миколи Васильовича (до 80-річного ювілею)
Місце публікування : Фізіологічний журнал. - К., 2017. - Том 63, N 1. - С. 108-110 (Шифр ФУ6/2017/63/1)
MeSH-головна: ФИЗИОЛОГИЯ
Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)