Головна Спрощенний режим Опис Шлюз Z39.50
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=СУ26/2019/1<.>
Загальна кiлькiсть документiв : 19
Показанi документи с 1 за 19
1.


   
    Свербіж при вітряній віспі більше не проблема - допоможе гель Кучику®Вітряна віспа [Текст] // Современная педиатрия. - 2019. - N 1. - С. 6-7
MeSH-головна:
ВЕТРЯНАЯ ОСПА (осложнения)
ЗУД (лекарственная терапия, этиология)
РАСТИТЕЛЬНЫЕ ПРЕПАРАТЫ (прием и дозировка, терапевтическое применение)
ГЕЛИ
ДЕТИ

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

2.


    Dobrovanov, O.
    Ultrasound screening of congenital urinary defects and its prospects in Slovakia [Text] = Ультразвуковий скринінг вроджених дефектів сечової системи та його перспективи у Словаччині / O. Dobrovanov, K. Kralinsky, V. Kovalchuk // Современная педиатрия. - 2019. - N 1. - P8-12
MeSH-головна:
НОВОРОЖДЕННЫЙ, БОЛЕЗНИ
НОВОРОЖДЕННЫХ СКРИНИНГ (методы)
ПОЧКИ (аномалии, ультрасонография)
ПРЕНАТАЛЬНАЯ ДИАГНОСТИКА
СЛОВАКИЯ
Анотація: Основною метою неонатального ультразвукового скринінгу сечової системи є виявлення патології, яку необхідно усунути в неонатальному або ранньому дитячому віці. Мета: встановити частоту та структуру вроджених вад розвитку сечової системи в Словаччині, а також ретроспективно визначити частку пренатальної діагностики. Матеріали і методи. У дослідженні взяли участь 38 496 новонароджених, що становить 66,5% від загальної чисельності новонароджених (57 969 дітей) у 2017 році. У співпраці з національним центром медичної інформації були отримані й інші статистичні дані. Результати. Дилатація чашково мискової системи 1-го ступеня за класифікацією Гофманна становить 7%, 2 ступеня — 0,53%, 3 ступеня — 0,21% і 4 ступеня — 0,1%. Одностороння агенезія зустрічається приблизно у 0,1%. Ниркові кісти різної етіології зустрічаються приблизно у 0,05% дітей. За досліджувані роки частка пренатальної діагностики вроджених вад розвитку сечової системи збільшилася з 13,3% у 1995 році до 29,1% (у середньому 24,4%). Висновки. Частота вроджених вад розвитку сечової системи, що вимагають нефрологічної та урологічної допомоги вже в неонатальному віці, становить 31:10 000. Наразі за допомогою пренатальної діагностики у Словаччині діагностується тільки чверть цих вад. Високий рівень захворюваності, низька частота виявлення на підставі пренатальної діагностики, анамнезу та фізикального огляду, відсутність у багатьох випадках інфекції сечової системи і поганий прогноз патології доводять необхідність скринінгу у всіх відділеннях новонароджених Словацької Республіки.


Дод.точки доступу:
Kralinsky, K.; Kovalchuk, V.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

3.


   
    Кір - керована інфекція! Деякі епідеміологічні парадигми кору у Запорізькій області [Текст] / О. В. Усачова [та ін.] // Современная педиатрия. - 2019. - N 1. - С. 13-18. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики:
MeSH-головна:
КОРЬ (иммунология, профилактика и контроль, эпидемиология)
ИММУНИТЕТ ПОПУЛЯЦИОННЫЙ
ЗАБОЛЕВАЕМОСТЬ
ВАКЦИНАЦИЯ
ДЕТИЗапорожская область
Анотація: Мета: провести порівняльний аналіз охоплення вакцинацією проти кору, стану популяційного специфічного імунітету та захворюваності на кір у Запорізькій області у 2009–2018 роках. Матеріали і методи. Використані методології ретроспективного та оперативного епіданалізів зі статистичною обробкою цифрових даних основних звітних форм із вакцинації за період 2009–2018 рр.; проведена оцінка стану колективного імунітету дітей до вірусу кору за 2008– 2017 рр. Проаналізовані 1494 проби сироваток крові дітей віком до 18 років та вагітних — мешканців Запорізької області та 1157 — мешканців м. Запоріжжя. Проаналізовано стан популяційного імунітету населення до вірусу кору за 10 років. Додатково оцінювали рівень IgG у сироватці крові методом ІФА з 2011 р. Статистична обробка отриманих результатів проведена з використанням методів варіаційної статистики. Результати. У 2017 р. відмічено потужний підйом захворюваності на кір. Випадки захворювання на кір у 2017 р. реєструвалися однаково серед дітей (102 випадки) та дорослих (100 випадків). 88% дітей старше року, що хворіли на кір, були не вакциновані (показник захворюваності — 35,4 на 100 тисяч). У Запорізькій області у 2010, 2013, 2016 та 2017 рр. охоплення першою дозою вакцини КПК становило менше 50%, а у 2011, 2014, 2015 та 2018 рр. — 70–80%; охоплення другою дозою за останні десять років становило понад 50%, а в 2010 р. та 2016 р. — нижче за 20%. У м. Запоріжжя переважна більшість вагітних впродовж останнього десятиріччя була захищена від кору; діти 1–2-го років життя, які повинні були отримати першу дозу вакцини, найгірше були захищені від кору у 2008–2012 рр. та у 2016 р. (менше 50% мали антитіла до вірусу кору). Схожа тенденція відмічена і у групі дітей віком 7 та 15 років. Серед мешканців Запорізької області у всіх вікових групах захищеність протикоровими антитілами була нижчою, ніж мешканців м. Запоріжжя (серед вагітних у 2008, 2014, 2015, 2016 та 2017 рр. менше ніж 60% мали достатній рівень антитіл). Висновки. У 2017–2018 рр. в області мав місце підйом захворюваності на кір, обумовлений збільшенням неімунного прошарку, що пов'язано з незадовільним охопленням щепленням проти кору у 2009–2016 роках. Напруження епідемічного процесу підтримується великою кількістю невакцинованих дітей (88% серед перехворілих дітей старше року).


Дод.точки доступу:
Усачова, О. В.; Сіліна, Є. А.; Пахольчук, Т. М.; Конакова, О. В.; Дралова, О. А.; Пухір, В. П.; Фірюліна, О. М.; Зеленухіна, Є. В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

4.


    Шадрін, О. Г.
    Оптимізація лікування вірусіндукованих загострень бронхіальної астми у дітей із використанням лізатів молочнокислих бактерій Lactobacillus rhamnosus V [Текст] / О. Г. Шадрін, Г. А. Гайдучик, Л. Січел // Современная педиатрия. - 2019. - N 1. - С. 19-25. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Дел-Иммун
MeSH-головна:
АСТМА БРОНХИАЛЬНАЯ (лекарственная терапия, осложнения)
РЕСПИРАТОРНЫЕ ИНФЕКЦИИ (диагностика, лекарственная терапия, осложнения, этиология)
ВИРУСНЫЕ БОЛЕЗНИ (диагностика, лекарственная терапия, осложнения, этиология)
ЛЕКАРСТВЕННАЯ ТЕРАПИЯ КОМБИНИРОВАННАЯ
АДЪЮВАНТЫ ИММУНОЛОГИЧЕСКИЕ (прием и дозировка, терапевтическое применение)
ЛЕЧЕНИЯ РЕЗУЛЬТАТОВ АНАЛИЗ
ДЕТИ
Анотація: Мета: вивчення ефективності застосування лізатів молочнокислих бактерій Lactobacillus rhamnosus V у дітей із вірусіндукованими загостреннями бронхіальної астми. Матеріали і методи. Обстежено 35 пацієнтів віком від 3 до 16 років із загостренням бронхіальної астми на тлі гострої респіраторної вірусної інфекції. 25 дітей основної групи у складі комплексної терапії вірусіндукованого загострення астми отримували лізат молочнокислих бактерій Lactobacillus rhamnosus V (Дел-Іммун V®) у дозі 1 капсула 2 рази на день за 30 хвилин до їжі протягом 20 днів, а 10 пацієнтів групи порівняння — стандартну терапію. Використовували загальноклінічні, імунологічні, алергологічні та статистичні дослідження. Результати. Призначення лізатів клітин штаму молочнокислих бактерій Lactobacillus rhamnosus V у складі комплексної терапії дітям із вірусіндукованим загостренням бронхіальної астми призвело до достовірного зменшення частоти та важкості бронхообструктивного синдром у, що підвищує ефективність лікування. В основній групі відмічено достовірне підвищення концентрації IFN -γ та зниження концентрації цистеїнілових лейкотрієнів у сироватці крові, підвищення концентрації sIgA слини у динаміці лікування порівняно з показниками дітей групи порівняння. Висновки. Комплексна терапевтична дія лізатів молочнокислих бактерій Lactobacillus rhamnosus V, відсутність побічних ефектів та алергічних реакцій обґрунтовують доцільність їх включення у комплексну терапію вірусіндукованих загострень астми.


Дод.точки доступу:
Гайдучик, Г. А. ; Січел, Л.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

5.


    Хасанова, С. С.
    Прогностическое значение фекального кальпротектина у недоношенных с гестационным сроком при рождении менее 32 недель [Текст] / С. С. Хасанова, А. Т. Камилова // Современная педиатрия. - 2019. - N 1. - С. 26-29. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
МЛАДЕНЕЦ НЕДОНОШЕННЫЙ, БОЛЕЗНИ (профилактика и контроль)
НОВОРОЖДЕННЫХ СКРИНИНГ (методы)
ГЕСТАЦИОННЫЙ ВОЗРАСТ
ЭКСКРЕМЕНТЫ (химия)
ЭНТЕРОКОЛИТ НЕКРОТИЧЕСКИЙ (диагностика, профилактика и контроль)
ПРОГНОЗ
Анотація: У всьому світі категорія дітей з дуже низькою та екстремально низькою масою тіла при народженні визначає високу смертність, захворюваність та формування іинвалідизуючої патології серед дитячого населення. У зв`язку з переходом Республіки Узбекистан на реєстрацію дітей з вагою при народженні 500 г і терміном вагітності 22 тижні це набуває особливого значення. Мета —визначити прогностичне значення фекального кальпротектину (ФК) у недоношених дітей з гестаційним терміном при народженні менше 32 тижнів. Матеріали і методи. Було проведено проспективне дослідження 108 недоношених дітей, народжених у терміні від 22 до 32 тижнів гестації, і 27 доношених новонароджених, які склали контрольну групу. Недоношені діти були розподілені на дві групи. Середній гестаційний вік у першій групі склав 25,9±0,4 тижні (22,4–28), у другій групі — 29,9±0,1 тижні. Крім загальноприйнятого обстеження, на 3–4-й день життя проводили аналіз калу на кальпротектин методом імуноферментного аналізу із застосуванням тест/систем фірми PhiCal®. Результати. Виявлено, що рівень ФК і С-реактивного білка (СРБ) у першій групі був достовірно вищим, ніж у другій, та досягав 137,20±12,9 мкг/г проти 95,85±6,73 мкг/г. У першій групі відмічена позитивна кореляційна залежність між рівнем ФК та рівнем лейкоцитів сироватки при народженні (r=0,71), рівнем СРБ (r=0,63), тривалістю неінвазивної респіраторної підтримки (r=0,61). Крім того, позитивний зв`язок виявлений із затримкою початку стабільної прибавки маси тіла (r=0,51). Висновки. Визначення ФК є об'єктивним і неінвазивним тестом, що може застосовуватися у якості скринінгу, а також предиктора невиразкового ентероколіту у дітей, народжених у терміні до 28 тижнів. Раціональна стратегія діагностики на початкових етапах захворювання сприятиме своєчасній профілактиці і лікуванню ускладнень.


Дод.точки доступу:
Камилова, А. Т.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

6.


    Кирьянчук, Н. В.
    Моторные дисфункции желудка при сочетанных поражениях пищевода и органов гастродуоденальной зоны у детей [Текст] / Н. В. Кирьянчук // Современная педиатрия. - 2019. - N 1. - С. 30-33. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
ЖЕЛУДОЧНО-ПИЩЕВОДНЫЙ РЕФЛЮКС (диагностика, осложнения)
ГАСТРИТ ГИПЕРТРОФИЧЕСКИЙ (диагностика, осложнения)
ЖЕЛУДОЧНО-КИШЕЧНАЯ МОТОРИКА
ДЕТИ
Анотація: Мета —вивчення стану моторної функції шлунка у дітей з поєднаним ураженням стравоходу та органів гастродуоденальної зони. Матеріали і методи. Під спостереженням знаходилось 57 дітей віком від 12 до 17 років із поєднаним ураженням стравоходу та органів гастродуоденальної зони. Діагноз верифіковано за даними езофагогастродуоденоскопії. З метою вивчення моторної функції шлунка усім дітям проведено електрогастрографію. Результати. Моторні дисфункції шлунка у дітей з поєднаним ураженням стравоходу та органів гастродуоденальної зони представлено здебільшого гіпокінетичними дискінезіями (p0,05). У дітей з гастроезофагеальною рефлюксною хворобою з ураженням стравоходу гіпокінетичні дискінезії шлунка зустрічались частіше, ніж у дітей без змін слизової стравоходу (p0,5). Частота гіпокінетичних дискінезій шлунка залежить від ступеня виразності запальних змін слизової оболонки шлунка та дванадцятипалої кишки. Висновки. Результати дослідження підтверджують необхідність диференційованого підходу до корекції моторно-евакуаторних порушень у дітей з хронічною гастродуоденальною патологією з метою зниження частоти виникнення на її тлі гастроезофагеального рефлюксу.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

7.


    Козакевич, В. К.
    Оцінка ризику затримки мовленнєвого розвитку дітей, які народились з дуже і надзвичайно малою масою тіла [Текст] / В. К. Козакевич, О. Б. Козакевич, Л. С. Зюзіна // Современная педиатрия. - 2019. - N 1. - С. 34-38. - Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна:
МЛАДЕНЕЦ С ОЧЕНЬ НИЗКИМ ВЕСОМ ПРИ РОЖДЕНИИ
РИСКА ОЦЕНКА
РЕЧИ РАССТРОЙСТВА (диагностика)
ДЕТЕЙ РАЗВИТИЕ
Анотація: Мета: встановити клініко-генетичні детермінанти формування затримки мовленнєвого розвитку (МР) дітей, які народилися з дуже та надзвичайно малою масою тіла, та розробити алгоритм прогнозування вказаного стану. Матеріали і методи. Проведено когортне проспективне дослідження, в яке включено 155 дітей з дуже малою та надзвичайно малою масою тіла. Вивчено їх МР у 6, 12, 18, 24 та 36 місяців життя та встановлені детермінанти, що його визначають. Результати та висновки. Виявлено, що у 24 місяці скорегованого віку затримку МР мають 30,9% дітей, у 36 місяців — майже 25% дітей, які народилися з дуже малою та надзвичайно малою масою тіла. Важливими модулями, які сприяють затримці мовленнєвого розвитку, виявилися важкі внутрішньошлуночкові крововиливи, перенесена анемія на першому році життя, фізичний розвиток, соціально економічний статус родини. Розроблена модель прогнозування затримки МР у ранньому віці у дітей з дуже і надзвичайно малою масою тіла при народженні. Висновки. Запропонована модель має високу специфічність (84,88%) та помірну чутливість (55,88%), що свідчить про можливість її застосування у практичній медицині.


Дод.точки доступу:
Козакевич, О. Б.; Зюзіна, Л. С.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

8.


   
    Порушення імунітету у дітей підліткового віку, що страждають на часті гострі респіраторні захворювання [Текст] / Т. В. Починок [та ін.] // Современная педиатрия. - 2019. - N 1. - С. 39-45. - Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна:
РЕСПИРАТОРНЫЕ ИНФЕКЦИИ (диагностика, иммунология, микробиология)
ИММУНОЛОГИЧЕСКИЕ ТЕСТЫ (методы)
ПОДРОСТКИ
Анотація: Мета: визначити діагностичну цінність параметрів імунологічної резистентності у дітей, що страждають на часті гострі респіраторні захворювання (ГРЗ), провести аналіз мікрофлори слизових оболонок ротової порожнини у даної категорії дітей. Пацієнти і методи. Обстежено 60 дітей віком 10–16 років. Основну групу склали 30 дітей з частими ГРЗ (6–8 раз на рік), контрольну— 30 дітей, які хворіють епізодично (2–4 рази на рік). У всіх дітей оцінювався фізичний розвиток за методом центильних стандартів, проведені загальноклінічні обстеження, аналіз даних анамнезу дітей та їхніх батьків, мікробіологічне дослідження матеріалу з поверхні слизових оболонок ротової порожнини і зіва. Дослідження стану імунологічної реактивності включало визначення показників функціональної активності нейтрофілів периферичної крові за даними фагоцитозу і НСТ-тесту, вміст циркулюючих імунних комплексів (ЦІК), визначення концентрації імуноглобулінів класу G, A, M, секреторного імуноглобуліну А (sIgA) і лізоциму методом радіальної імунодифузії у гелі, а концентрацію інтерлейкіну 6 (IL-6) та інтерлейкіну 4 (IL-4) — імуноферментним методом. Результати. Встановлено, що діти основної групи значно частіше хворіли на фарингіт, ларингіт, тонзиліт. У них на тлі підвищення частоти виявлення умовно-патогенної флори порівняно з даними контрольної групи відмічається пригнічення фагоцитарної активності нейтрофілів — достовірне зниження активності фагоцитозу і зменшення резервних можливостей нейтрофілів в умовах їх стимуляції (р0,01). У дітей основної групи встановлено достовірне підвищення концентрації IgG, ЦІК і лізоциму у сироватці крові (р0,05). Верифіковано достовірне зниження параметрів місцевого імунітету (IgA, лізоциму) на тлі підвищення рівня IgG у слині (р0,01). У дітей основної групи концентрація IL-6 перевищувала контрольні значення, а концентрація IL-4 була за межами чутливості тест-системи (0,4 пг/мл) в обох групах. Висновки. Серед чинників, які сприяють формуванню групи дітей підліткового віку, що часто хворіють на ГРЗ, провідними є часті захворювання верхніх дихальних шляхів батьків, наявність у дітей ознак перенесеного рахіту, вітряної віспи, кору, оперативні втручання з використанням загального наркозу, порушення імунітету і дисбіоз слизової оболонки ротової порожнини та зіва. Усі ці фактори можуть виступати предикторами формування хронічної патології верхніх дихальних шляхів і служити прогностичним критерієм при оцінці ризику реактивації запального процесу у даної категорії дітей.


Дод.точки доступу:
Починок, Т. В.; Стамболі, Л. В. ; Сліпачук, Л. В.; Журавель, О. В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

9.


   
    Ефективність об'єктивного структурованого клінічного іспиту у післядипломній підготовці лікарів-інтернів за спеціальністю "Педіатрія" [Текст] / О. Б. Синоверська [та ін.] // Современная педиатрия. - 2019. - N 1. - С. 46-48. - Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна:
ПЕДИАТРИЯ (обучение)
ИНТЕРНАТУРА И РЕЗИДЕНТУРА
ПРОФЕССИОНАЛЬНОЙ КОМПЕТЕНТНОСТИ ОЦЕНКА
ОБРАЗОВАНИЕ МЕДИЦИНСКОЕ, ПОВЫШЕНИЕ КВАЛИФИКАЦИИ
Анотація: Традиційне клінічне обстеження, що складається із заплутаних об'ємних випадків (long cases), коротких клінічних сценаріїв, «живе» спілкування із пацієнтом має позитивні сторони, але, на жаль, суттєво обмежене щодо прогнозування надійності та об'єктивності. Поява структурованих тестів дозволила подолати такі обмеження. Об'єктивний структурований клінічний іспит (ОСКІ) був створений для підвищення достовірності оцінки результативності у додипломній та в післядипломній клінічній освіті. У 2018 р. співробітниками кафедри дитячих хвороб післядипломної освіти вперше проведено варіант всебічного контролю знань та умінь лікарів-інтернів 2-го року навчання на етапі заключної атестації за методологією ОСКІ. У відсотковому еквіваленті результативність іспиту виглядала наступним чином: «відмінно» — 10,5%, «добре» — 50,1, «задовільно» — 26,3%, «незадовільно» — 13,1%. Лікарі-інтерни, які склали ОСКІ незадовільно, мали можливість перездати іспит на наступний день (завдання були змінені, проте наближені за складністю до попередніх). Проведення екзамену ОСКІ — вимога сучасної медичної освіти. Більш широка вибірка компетенцій та використання структурованих маркувальних аркушів сприяють підвищенню надійності та обґрунтованості змісту, а отже неупередженості та об'єктивності іспиту.


Дод.точки доступу:
Синоверська, О. Б.; Цимбалиста, О. Л.; Семкович, Я. В.; Фоменко, Н. М.; Вовк, З. В.; Березна, Т. Г.; Сем'янчук, В. Б.; Бобрикович, О. С.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

10.


   
    Виром человека [Текст] / Д. С. Янковский [и др.] // Современная педиатрия. - 2019. - N 1. - С. 49-74. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
МИКРОБИОТА
ВИРУСЫ
БАКТЕРИОФАГИ
Анотація: Огляд присвячений вивченню вірусного компонента мікробіому людини — вірому. Наведені сучасні дані щодо складу вірому, його формування у процесі онтогенезу, ролі в патогенезі хвороб або підтримці гомеостазу. Особлива увага приділена бактеріофагам (фагобіому) як домінантному члену вірому. Наведені відомості про вплив бактеріофагів на стан прокаріотного співтовариства мікробіому, імунну систему та їх потенційну участь у розвитку патології. Розглянуті дискусійні питання, що стосуються перспектив використання бактеріофагової терапії у медицині.


Дод.точки доступу:
Янковский, Д. С.; Дымент, Г. С. ; Бережной, В. В.; Китам, В. О.; Химич, Н. В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

11.


   
    Диференціальна діагностика синдрому абдомінального болю у дітей [Текст] / В. М. Дудник [та ін.] // Современная педиатрия. - 2019. - N 1. - С. 75-81. - Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна:
БРЮШНАЯ ПОЛОСТЬ, БОЛИ (диагностика, классификация, этиология)
ДИАГНОСТИКА ДИФФЕРЕНЦИАЛЬНАЯ
ДЕТИ
Анотація: Біль у животі є однією з найчастіших скарг при зверненні до педіатра та однією з провідних причин екстреної госпіталізації дітей. У статті проаналізовано та узагальнено сучасні наукові дані щодо синдрому абдомінального болю у дітей. Пошук проводився у системі PubMed, базі даних систематичних оглядів Кокрана (Cochrane Database of Systematic Reviews), Центральному реєстрі контрольованих досліджень Кокрана (Cochrane Central Register of Controlled Trials) для публікацій з 2004 по 2018 рік. У дітей раннього віку дифузний біль у животі зустрічається найчастіше, зазвичай виникає гостро, колькоподібно. Якщо він не супроводжується підвищенням температури, не змінюються частота випорожнень і їх характер, відсутні зригування і блювання, спостерігається задовільна прибавка маси тіла, то це притаманне синдрому кишкової кольки дітей перших 3-х місяців життя. Абдоміналгії у ділянці верхнього квадранта живота справа виникають при порушенні функції правої легені, плеври, діафрагми, печінки і жовчного міхура, 12-палої кишки, нирки і верхніх ві дділів сечовивідних шляхів, головки і тіла підшлункової залози, червоподібного відростка при його високому розташуванні. Біль у верхньому квадранті живота зліва виникає при порушеннях з боку серця, нижньої частини лівої легені і плеври, діафрагми, шлунка, тіла і хвоста підшлункової залози, селезінки, лівої нирки і верхнього відділу сечовивідних шляхів, оскільки саме в цю ділянку проектуються названі органи. Абдоміналгії у нижньому квадранті живота справа виникають при змінах з боку клубової кишки, апендикса, правої нирки і сечовода, придатків матки, сечового міхура. Біль у нижньому квадранті живота зліва виникає при порушенні функції лівої нирки і сечоводу, придатків матки, товстої кишки, сечового міхура. Тому прояви абдомінального синдрому у дітей є індивідуальними. Правильна оцінка отриманих результатів клінічного обстеження дитини дозволяє провести диференціальну діагностику синдрому абдомінального болю в кожній клінічній ситуації.


Дод.точки доступу:
Дудник, В. М.; Мантак, Г. І.; Андрікевич, І. І. ; Звенігородська, Г. Ю.; Однорогова, Г. Г.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

12.


    Безруков, Л. О.
    Некласичний перебіг "класичної" мутації гена муковісцидозного трансмембранного регулятора (клінічний випадок) [Текст] / Л. О. Безруков, Є. П. Ортеменка, І. Б. Січкар // Современная педиатрия. - 2019. - N 1. - С. 82-88. - Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна:
КИСТОЗНЫЙ ФИБРОЗ (генетика, диагностика, лекарственная терапия)
МУТАЦИЯ ТОЧЕЧНАЯ
КИСТОЗНОГО ФИБРОЗА ТРАНСМЕМБРАННОЙ ПРОВОДИМОСТИ РЕГУЛЯТОР (генетика)
ДЕТИ
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ
Анотація: Муковісцидоз — це спадкове моногенне аутосомно рецесивне захворювання, яке характеризується розвитком універсальної екзокринопатії та вторинних змін, переважно в органах систем дихання та травлення, внаслідок мутації гена муковісцидозного трансмембранного регулятора. Почасти генотип хворих на муковісцидоз зумовлює не тільки термін дебюту перших проявів, характер та комбінацію клінічних ознак, але й важкість перебігу захворювання та його прогноз.


Дод.точки доступу:
Ортеменка, Є. П.; Січкар, І. Б.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

13.


    Бережний, В. В.
    Гострі респіраторні захворювання у дітей: ранній стартовий підхід до терапії. Доказова база даних (огляд) [Текст] / В. В. Бережний // Современная педиатрия. - 2019. - N 1. - С. 89-100. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Умкалор
MeSH-головна:
РЕСПИРАТОРНЫЕ ИНФЕКЦИИ (диагностика, классификация, лекарственная терапия, этиология)
РАСТЕНИЙ ЭКСТРАКТЫ (терапевтическое применение)
ЛЕЧЕНИЯ РЕЗУЛЬТАТОВ АНАЛИЗ
ДОКАЗАТЕЛЬНАЯ МЕДИЦИНА
ОБЗОР
ДЕТИ
Анотація: Стаття присвячена діагностиці та сучасним методам лікування гострих респіраторних захворювань (риносинусит, аденоїдит, бронхіт, тонзиліт) у дітей. Розглянуті питання етіології, патогенезу, класифікації. Показана ефективність лікування препаратом рослинного походження Умкалор захворювань верхніх дихальних шляхів у дітей. Застосування препарату запобігає розвитку ускладнень та знижує потребу у використанні антибіотиків.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

14.


    Квашніна, Л. В.
    Своєчасна корекція порушень вегетативного гомеостазу - профілактика розвитку артеріальної гіпертензії у дітей [Текст] / Л. В. Квашніна, Т. Б. Ігнатова, І. С. Майдан // Современная педиатрия. - 2019. - N 1. - С. 102-110. - Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна:
ГИПЕРТЕНЗИЯ (профилактика и контроль, этиология)
НЕРВНАЯ СИСТЕМА ВЕГЕТАТИВНАЯ (действие лекарственных препаратов, патофизиология)
ДЕТИ
Анотація: Мета: вивчення показників артеріального тиску (АТ) у дітей молодшого шкільного віку з проявами вегетативної дисфункції та порушенням ліпідного обміну й ендотеліальної функції. Матеріали і методи. Під спостереженням знаходилось 128 дітей віком від 6 до 10 років із синдромом вегетативної дисфункції (СВД), яким було проведено клініко-лабораторне та інструментальне обстеження. На основі проведеної оцінки добового АТ була відібрана група дітей (19,5% від усіх обстежених), у яких показники середнього систолічного і діастолічного АТ (САТ і ДАТ) знаходились на верхній межі норми (90–95 перцентиль, так званий «нормальний високий тиск»). Їм було проведено більш поглиблене дослідження: оцінка функції ендотелію, ліпідного спектра крові та стану окислювального гомеостазу. Для корекції виявлених порушень призначали комплекс препаратів: «Кратал для дітей», «Квертин» і «Смарт омега для дітей» у вікових дозах. Курс лікування становив два місяці. Оцінка ефективності проводилась до і наприкінці лікування. Результати та висновки. У дітей з «нормально високим» АТ виявлені порушення вегетативного гомеостазу у вигляді вихідної ваготонії (80,6% дітей) та вегетативної реактивності у вигляді гіперсимпатикотонії (46,5%) і симпатикотонії (38,9%). При добовому моніторуванні АТ виявлено його підвищення до «нормально високих» цифр, спостерігалася підвищена варіабельність АТ. У дітей виявлено різні типи ендотеліальної дисфункції з переважанням парадоксального типу (42,6% дітей), при якому визначалось підвищення рівня ендотеліну-1 в крові, що має ангіоспазматичну дію. Виявлено порушення у системі перекисного окислення ліпідів у бік її активації, порушення ліпідного обміну у вигляді різних дисліпідемій у 87,5% дітей. Використання комплексу препаратів дозволило значно знизити клінічні прояви, нормалізувати АТ (88,5% дітей), вегетативний гомеостаз (77,0%), ендотеліальну функцію (74,1%), ліпідний обмін (85,4%). Усі препарати добре переносяться, не мають токсичного впливу і не викликають алергічної реакції, є досить ефективними і безпечними в лікуванні дітей з проявами СВД і показниками «нормально високого» артеріального тиску.


Дод.точки доступу:
Ігнатова, Т. Б.; Майдан, І. С.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

15.


    Мокия-Сербина, С. А.
    Внегоспитальная пневмония у детей: проблемы диагностики на амбулаторном этапе [Текст] / С. А. Мокия-Сербина, Н. И. Заболотняя, А. А. Гордеева // Современная педиатрия. - 2019. - N 1. - С. 113-116. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
ПНЕВМОНИЯ (диагностика, рентгенография, эпидемиология)
ИНФЕКЦИИ ВНЕБОЛЬНИЧНЫЕ
АМБУЛАТОРНО-ПОЛИКЛИНИЧЕСКАЯ ПОМОЩЬ
ДЕТИ
Анотація: Діагностика позалікарняних пневмоній в амбулаторній практиці продовжує залишатися важким завданням. Дотепер доводиться стикатися як з гіпер, так і з гіподіагностикою, пізньою госпіталізацією дітей. Автори висвітлюють основні критерії діагностики пневмонії в Україні та інших країнах світу, пропонують їх уніфікацію для ефективної реєстрації захворювання, можливості використання світових методів діагностики і лікування.


Дод.точки доступу:
Заболотняя, Н. И.; Гордеева, А. А.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

16.


   
    Обгрунтування симптоматичної терапії респіраторно-вірусних інфекцій у дітей [Текст] / Т. О. Крючко [та ін.] // Современная педиатрия. - 2019. - N 1. - С. 117-122. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Эребра
MeSH-головна:
РЕСПИРАТОРНЫЕ ИНФЕКЦИИ (лекарственная терапия, осложнения, профилактика и контроль, этиология)
ТОНЗИЛЛИТ (лекарственная терапия, осложнения, этиология)
ФАРИНГИТ (лекарственная терапия, осложнения, этиология)
РАСТЕНИЙ ЭКСТРАКТЫ (прием и дозировка, терапевтическое применение)
ЛЕЧЕНИЯ РЕЗУЛЬТАТОВ АНАЛИЗ
ДЕТИ
Анотація: Тонзилофарингіт (ТФ) є найпоширенішим проявом гострої респіраторної вірусної інфекції (ГРВІ), займаючи провідне місце серед ЛОР-патології дитячого віку. Результати численних досліджень свідчать про необхідність уникати застосування антибіотиків при гострих ТФ нестрептококової етіології. Необґрунтована антибактеріальна терапія сприяє розвитку резистентності до антибіотиків, виникненню небажаних реакцій на ліки, а також здорожує лікування. За неускладненого перебігу гострого ТФ показана місцева симптоматична терапія, що має протизапальний, аналгетичний та імунокоригуючий ефекти. Мета: оцінка ефективності профілактичного курсу препарату «Еребра» у передепідемічний період ГРВІ та оцінка ефективності комплексної симптоматичної терапії гострого ТФ у дітей з ГРВІ. Матеріали і методи. Обстежено 55 дітей віком 6–10 років, що отримували Еребру профілактичним курсом у передепідемічний період ГРВІ впродовж двох тижнів (основна група), та 20 дітей аналогічного віку, яким зазначений профілактичний курс не проводився (група порівняння). Спостереження за дітьми здійснювалось під час запланованих візитів (один раз на місяць) та додатково, під час захворювання на ГРВІ. Результати. Показано достовірне зменшення частоти епізодів ГРВІ у 1,6 разу у дітей основної групи. Відсутність болю у ротоглотці на третю добу реєструвалася удвічі частіше в групі пацієнтів, що отримували в якості місцевої терапії Еребру (p0,05). За даними фарингоскопії, регрес основних симптомів також вірогідно швидше відбувався в основній групі дітей. Встановлено зниження (у 2,5 разу) ризику формування вторинних бактеріальних ускладнень у дітей з ГРВІ, що отримували Еребру. У дітей основної групи були порівняно менші об'єм симптоматичної терапії та тривалість пропусків шкільних занять (у 1,5 разу). Висновки. Включення до комплексної симптоматичної терапії гострого ТФ у дітей препарату «Еребра» забезпечує мінімізацію об'єму лікування та зниження частоти вторинних бактеріальних ускладнень. Застосування двотижневого профілактичного курсу у передепідемічний сезон зменшує ризик рекурентних респіраторних інфекцій.


Дод.точки доступу:
Крючко, Т. О.; Кушнерева, Т. В.; Харшман, В. П.; Кузьменко, Н. В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

17.


    Марушко, Ю. В.
    Роль магнію в організмі людини та вплив зменшеного вмісту магнію на якість життя дітей із гастроезофагеальною рефлюксною хворобою [Текст] / Ю. В. Марушко, А. О. Асонов, Т. В. Гищак // Современная педиатрия. - 2019. - N 1. - С. 124-130. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Магне-B6
MeSH-головна:
ЖЕЛУДОЧНО-ПИЩЕВОДНЫЙ РЕФЛЮКС (лекарственная терапия, моча, этиология)
МАГНИЙ (моча, физиология)
МАГНИЯ НЕДОСТАТОЧНОСТЬ (лекарственная терапия, моча, осложнения)
МАГНИЯ СОЕДИНЕНИЯ (прием и дозировка, терапевтическое применение)
ДЕТИ
Анотація: Серед патології елементного статусу у населення України недостатність магнію займає провідну позицію. Особливо часто такий дефіцит виявляється у дитячому і підлітковому віці, коли внаслідок інтенсивного розвитку дитини підвищені потреби у магнію не відповідають його надходженню з їжею. У статті наведено дані літератури і результати власних досліджень авторів, що свідчать про доцільність визначення рівня магнію при багатьох соматичних захворюваннях, а також необхідність своєчасної корекції магнієвого дефіциту. Корекція дефіциту магнію шляхом використання органічних солей магнію і піридоксину (Магне"В6®) сприяє поліпшенню клітинного метаболізму та енергозабезпечення, стабілізації мембрани і формуванню фізіологічних умов для сприйняття клітинами організму специфічної терапії основного захворювання. Застосування Магне"В6® дозволяє впливати на базові ланки патогенезу багатьох захворювань, пов'язаних із дефіцитом магнію, з порушеннями енергетичного та електролітного обмінів, а також сприяти відновленню адаптаційних резервів організму.


Дод.точки доступу:
Асонов, А. О.; Гищак, Т. В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

18.


    Терлецький, Р. В.
    Ефективність та безпечність застосування спрея Стоматофіту А міні порівняно із загальноприйнятими засобами при стоматитах у дітей [Текст] / Р. В. Терлецький // Современная педиатрия. - 2019. - N 1. - С. 132-136. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Стоматофит
MeSH-головна:
СТОМАТИТ (лекарственная терапия, микробиология, этиология)
ОРАЛЬНЫЙ СПРЕЙ
ПРОТИВОИНФЕКЦИОННЫЕ СРЕДСТВА ЛОКАЛЬНЫЕ (прием и дозировка, терапевтическое применение)
ЛЕЧЕНИЯ РЕЗУЛЬТАТОВ АНАЛИЗ
ДЕТИ
Анотація: У статті представлено результати післяреєстраційного дослідження шляхом анкетування щодо ефективності місцевого застосування засобу Стоматофіт А міні при стоматитах у дітей у порівнянні із загальноприйнятим лікуванням стоматиту традиційно застосовуваними засобами (метиленовий синій). У дослідженні взяли участь 1198 дітей з проявами стоматиту віком від 2 місяців до 14 років, яким надавалася педіатрична допомога в амбулаторіях України. Серед симптомів оцінювались: біль, дискомфорт дитини, порушення апетиту, наявність афтозних елементів на слизовій ротової порожнини, підвищення температури тіла та порушення загального стану дитини. Результати застосування спрея Стоматофіт А міні довели його виразну ефективність у боротьбі з локальними та загальними симптомами стоматиту у дітей, а також його гарну переносимість та безпеку.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

19.


    Свистільник, В. О.
    Діагностика та сучасні підходи до терапії прогресуючих м'язових дистрофій у дітей (лекція) [Текст] / В. О. Свистільник // Современная педиатрия. - 2019. - N 1. - С. 138-141. - Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна:
МЫШЕЧНАЯ ДИСТРОФИЯ ДЮШЕННА (генетика, диагностика, терапия)
ГЛИКОГЕНОЗ II ТИПА (генетика, диагностика, терапия)
ДИАГНОСТИКА ДИФФЕРЕНЦИАЛЬНАЯ
ДЕТИ
Анотація: М'язова дистрофія (МД) Дюшенна — Х-зчеплене рецесивне захворювання, яке віднесене до нервово м'язових хвороб з прогресуючим перебігом, що завершується летально. Метою даної публікації є вивчення та обговорення європейських і світових стандартів діагностики і лікування хворих з МД Дюшенна і хворобою Помпе (ХП) для своєчасного надання допомоги таким дітям. Клінічне обстеження дитини, поряд з генетичним тестуванням, — «золотий стандарт» діагностики МД. МД Дюшенна підтверджується на основі проведеного медико-генетичного обстеження, як результат делеції, дуплікації або точкових мутацій гена дистрофіну. Найсучаснішим методом генетичного обстеження при МД є MLPA тест. Результати генетичного обстеження хворих з МД Дюшенна дозволяють обирати лікування відповідно до виявленої мутації та персоналіз увати терапію. Призначення і проведення хворобомодифікуючої терапії таким дітям здатне уповільнити прогресування і стабілізувати перебіг захворювання. Своєчасне проведення генетичного тестування у пацієнтів з підозрою на МД Дюшенна є запорукою ранньої діагностики даної патології. Проведення пренатальної діагностики МД Дюшенна дозволить знизити частоту народження хворих. Нові діагностичні і терапевтичні підходи при МД Дюшенна зможуть уповільнити темпи прогресування захворювання та втрату рухових функцій, що особливо важливо у дитячому і молодому віці. За відсутності генетичного підтвердження у пацієнта з прогресуючою МД необхідно проводити диференціальну діагностику з іншими хворобами, зокрема з ХП. При своєчасному встановленні клінічного діагнозу ХП та його молекулярному підтвердженні розвитку ускладнень можна запобігти шляхом призначення замісної ферментотерапії.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)