Головна Спрощенний режим Опис Шлюз Z39.50
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=СУ26/2018/5<.>
Загальна кiлькiсть документiв : 19
Показанi документи с 1 за 19
1.


    Косаківська, І. А.
    Труднощі діагностики аденоїдних вегетацій у дітей [Текст] / І. А. Косаківська // Современная педиатрия. - 2018. - № 5. - С. 11-13. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
АДЕНОИДЫ (патология, патофизиология)
ДИАГНОСТИКА ДИФФЕРЕНЦИАЛЬНАЯ
ДИАГНОСТИЧЕСКИЕ МЕТОДЫ РЕСПИРАТОРНЫЕ (использование)
ДЕТИ
Анотація: Зазвичай діагностика аденоїдних вегетацій та хронічного аденоїдиту не викликає труднощів. Мета: підвищення якості діагностики аденоїдних вегетацій. Матеріали і методи. Під спостереженням знаходилося 183 дитини віком від 2 до 15 років з аденоїдними вегетаціями. При передній і задній риноскопії оцінювали величину аденоїдних вегетацій та їх стан (ознаки запального процесу, слизові чи гнійні виділення). При передній риноскопії використовували ендоскопи 0°, іноді 30°. Задню риноскопію проводили з використанням носоглоткового дзеркала або ендоскопа 70°. В окремих випадках проводили пальцеве дослідження носоглотки, що було зумовлено неможливістю візуальної оцінки носоглотки. Результати. У більшості випадків діагностика аденоїдних вегетацій не викликала труднощів. Аденоїдні вегетації ІІ ступеня мали місце у 27,3%, ІІІ ступеня — у 72,7%. У 2,7% лімфоїдна тканина з носоглотки поширювалась через хоани у порожнину носа. У однієї хворої аденоїдні вегетації проникали в порожнину носа на 3 см, причому лімфоїдна тканина була вкрита слизом та імітувала двобічний хоанальний поліп. У 6,6% пацієнтів мало місце викривлення перегородки носа, у 0,6% — синехії порожнини носа, у 3,8% — гіпертрофія носових раковин, у 5% — алергічний риніт, у 0,6% — мукоцеле решітчастого лабіринту, у 0,6% діагностована кіста Торнвальда, у 1,1% — сторонні тіла порожнини носа, у 1,6% — хоанальний поліп, що значно утруднювало або унеможливлювало проведення передньої риноскопії та огляд носоглотки ендоскопом через порожнину носа. Труднощі проведення задньої риноскопії були зумовлені віковими особливостями дитини або підвищеним блювотним рефлексом, у одного пацієнта задня риноскопія була утруднена наявністю рубців у носоглотці. У однієї дитини був діагностований ангіоматозний поліп носоглотки, у однієї — лімфома Беркета. Висновки. Аденоїдні вегетації є найпоширенішим захворюванням дитячого віку, діагностика якого зазвичай не викликає труднощів. Діагностика аденоїдних вегетацій при прямій риноскопії може бути утруднена через захворювання порожнини носа та приносових синусів, а при задній риноскопії — через пухлини або рубці в носоглотці та вікові анатомічні й фізіологічні особливості дитини. З метою диференційної діагностики аденоїдних вегетацій, за необхідності, слід використовувати КТ, МРТ та повторне гістологічне дослідження. Ключові слова: аденоїдні вегетації, діагностика, діти.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

2.


   
    Особливості метаболізму нейтрофілів і лімфоцитів крові при хронічному тонзиліті у дітей, хворих на цукровий діабет 1-го типу [Текст] / А. А. Лайко [та ін.] // Современная педиатрия. - 2018. - № 5. - С. 14-19. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ТОНЗИЛЛИТ (кровь, патофизиология)
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ, ТИП 1
КОМОРБИДНОСТЬ
НЕЙТРОФИЛЫ (метаболизм)
ЛИМФОЦИТЫ (метаболизм)
ГИСТОЦИТОХИМИЯ (использование)
Анотація: Захворювання пародонта посідають друге місце за частотою і поширеністю після карієсу та залишаються актуальною проблемою дитячої стоматології. Дана патологія виникає внаслідок дії цілого ряду факторів. Особливо часто патологічні процеси в пародонті зустрічаються у підлітків із загально-соматичними захворюваннями, зокрема в осіб із захворюваннями шлунково-кишкового тракту. Мета: вивчити особливості клінічного стану та мікробіоценозу тканин пародонта у підлітків із катаральним гінгівітом та хронічними гастродуоденітами з наступним плануванням лікувально-профілактичних заходів. Матеріали і методи. Проведено клінічне стоматологічне обстеження 38 підлітків віком від 12 до 18 років із генералізованим катаральним гінгівітом та хронічним гастродуоденітом, що склали основну групу. До групи порівняння увійшли 25 підлітків аналогічного віку з діагностованим генералізованим катаральним гінгівітом без соматичної патології. Контролем слугували дані аналогічних досліджень, проведених у 20 підлітків відповідного віку без ознак запалення ясен та соматичних захворювань. Також проводилися мікробіологічні дослідження вмісту зубо-ясенної борозни. Результати. Перебіг гінгівіту в осіб основної групи переважно був хронічним або в стадії загострення, середнього ступеня важкості, з основною скаргою на кровоточивість ясен. У групі порівняння переважно діагностували хронічний катаральний гінгівіт легкого ступеня важкості. Одержані результати мікробіологічних досліджень свідчать, що найбільш ймовірною причиною виникнення запального процесу в яснах може бути розвиток орального дисбіозу на тлі соматичної патології (хронічного гастродуоденіту) у поєднанні з недостатньою гігієною ротової порожнини. Висновки. Поширення катарального гінгівіту серед підлітків з хронічним гастродуоденітом вище, ніж у підлітків без супутньої соматичної патології. У підлітків з катаральним гінгівітом, що перебігає на тлі хронічного гастродуоденіту спостерігаються більш виразні кількісні та якісні зміни мікробіоценозу ясен.


Дод.точки доступу:
Лайко, А. А.; Гавриленко, Ю. В.; Карась, А. Ф.; Карась, Г. А.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

3.


    Лісецька, І. С.
    Клінічний стан та особливості мікробіоценозу тканин пародонта у підлітків із катаральним гінгівітом та хронічним гастродуоденітом [Текст] / І. С. Лісецька, М. М. Рожко, Р. В. Куцик // Современная педиатрия. - 2018. - № 5. - С. 20-25. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ПЕРИОДОНТА БОЛЕЗНИ (патофизиология, этиология)
ГАСТРИТ ГИПЕРТРОФИЧЕСКИЙ (патофизиология)
КОМОРБИДНОСТЬ
РОТОВОЙ ПОЛОСТИ ГИГИЕНА (использование, методы)
ПОДРОСТКИ
Анотація: Мета: вивчення активності основних ферментів енергетичного обміну в нейтрофілах і лімфоцитах крові на основі їх цитохімічного дослідження при хронічному тонзиліті (ХТ) у дітей, хворих на цукровий діабет 1-го типу (ЦД-1). Матеріали і методи. За період 2015–2016 років у дослідження було відібрано 51 дитину віком від 6 до 12 років, з них 27 хлопчиків і 24 дівчинки. У першу (основну) групу ввійшло 30 дітей (середній вік 9,5±0,4 року), у яких було діагностовано ХТ у поєднанні з ЦД-1. У другу групу (контрольну) — 11 осіб з діагнозом ХТ без ЦД-1 (середній вік 9,4±0,8 року). Третю групу склали 10 практично здорових дітей без вказаних захворювань та супутньої патології (середній вік 8,7±1,1 року). Тривалість ЦД-1 у дітей становила від 5 до 10 років. Усім дітям проведено цитохімічне дослідження сукцинатдегідрогенази (СДГ), лактатдегідрогенази (ЛДГ), гідролітичних ферментів кислої (КФ) та лужної (ЛФ) фосфатаз. Результати. Встановлено характерні особливості метаболізму, виразні відмінності активності ферментів енергетичного забезпечення та гідролітичних процесів у лейкоцитах крові при ХТ у дітей із ЦД-1. У дітей основної групи встановлено достовірне зниження активності ферменту СДГ у нейтрофілах і лімфоцитах крові при паралельному підвищенні активності ферменту гліколізу ЛДГ та зниженні активності гідролітичних ферментів КФ та ЛФ порівняно з групою контролю. Висновки. Отримані результати доповнюють наукові дані про коморбідний перебіг ХТ і ЦД-1 у дитячому віці. Порушення функціональної активності досліджуваних ферментів впливає на забезпечення бактерицидного та імунологічного захисту та зумовлює важчий перебіг загострень хронічних захворювань.


Дод.точки доступу:
Рожко, М. М.; Куцик, Р. В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

4.


    Маркін, А. І.
    Конструктивна валідність української версії запитальника HAEMO-QoL [Текст] / А. І. Маркін // Современная педиатрия. - 2018. - № 5. - С. 26-32. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ГЕМОФИЛИЯ A (патофизиология)
КАЧЕСТВО ЖИЗНИ
АНКЕТИРОВАНИЕ (использование)
Анотація: Описано процедуру та результати дослідження конструктивної валідності (КВ) української версії запитувальника Haemo-QoL. Мета: дослідити КВ української версії запитальника Haemo-QoL для оцінки якості життя, пов'язаної зі здоров'ям (ЯЖПзЗ), дітей з гемофілією. Матеріали і методи. Проаналізовано дані обстеження 106 респондентів-учасників дослідження (53 дітей, хворих на гемофілію А, та 53 їхніх батьків) кореспондентським методом. Анкетування проводилось з використанням пілотної української версії запитальника Haemo-QoL у формі індивідуального та електронного інтерв'ювання. Визначено показники інтенсивності суглобового болю з використанням візуальної аналогової шкали інтенсивності болі Вонга—Бейкера (ВАШІБ) у 53 пацієнтів, хворих на гемофілію А. Конструктивна валідність запитальника визначалася з використанням наступних методів: методу «відомих груп», аналізу кореляційних зв'язків у межах структури запитальника та за зовнішніми критеріями. Результати. Встановлено, що ЯЖПзЗ є найгіршою у пацієнтів із важкою формою гемофілії А і найкращою при легкій формі захворювання; батьки оцінюють ЯЖПзЗ гірше, ніж діти. ЯЖПзЗ достовірно погіршується зі збільшенням кількості крововиливів у суглоби; показники шкали «Фізичне здоров'я» достовірно корелюють з показниками ВАШІБ. Найбільші коефіцієнти кореляції виявлено між змістовно подібними шкалами «Фізичне здоров'я» та «Спорт і школа», які найменше корелюють зі шкалами соціального функціонування. Висновки. Пілотна українська версія запитальника Haemo-QoL має достатню КВ для використання її у вітчизняній практичній та теоретичній медицині як інструмента оцінки ЯЖПзЗ у пацієнтів з гемофілією А та їхніх батьків.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

5.


    Насібуллін, Б. А.
    Цито-енергетичний статус у дітей при позалікарняній пневмонії [Текст] / Б. А. Насібуллін, Л. І. Коваль, Г. О. Корецька // Современная педиатрия. - 2018. - № 5. - С. 33-36. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ПНЕВМОНИЯ (кровь, патофизиология)
КИСЛОРОД (анализ, кровь, метаболизм)
ГИСТОЦИТОХИМИЯ (использование)
ДЕТИ
Анотація: Мета: оцінити цито-енергетичний статус при позалікарняній пневмонії (ПП) у дітей. Матеріали і методи. Обстежено 63 дитини з діагнозом ПП, які були розподілені на три вікові групи: 1-а (n=21) — від 1 до 6 років, 2-а (n=22) — від 7 до 13 років, 3-я (n=20) — від 14 до 18 років. Активність лактатдегідрогенази (ЛДГ), сукцинатдегідрогенази (СДГ), малатдегідрогенази (МДГ), глутаматдегідрогенази (ГДГ) визначали цитохімічним методом у лімфоцитах. Розраховували співвідношення ЛДГ/СДГ. Результати. Аналіз активності мітохондріальних дегідрогеназ встановив, що інактивація МДГ була типовою для дітей з ПП усіх вікових груп. У дітей 1-ї групи з ПП спостерігалася активація анаеробного енергосинтезу, на що вказувало підвищення активності ЛДГ у 1,6 разу та ЛДГ/СДГ у 1,7 разу. У хворих 2-ї групи з ПП встановлено пригнічення циклу Кребса у вигляді зниження активності МДГ у 1,6 разу та ГДГ у 2 рази. У дітей 3-ї групи ПП супроводжувалася інактивацією СДГ у 1,5, ГДГ — у 2 та МДГ у 1,7 разу та підвищенням ЛДГ/СДГ у 1,5 разу, що вказує на активацію анаеробного енергообміну. Встановлено кореляційний зв'язок між зниженням показника сатурації кисню в крові дітей з ПП та активністю СДГ (rs 0,46), ЛДГ (rs 0,56) та ГДГ (rs 0,58) р0,01. Висновки. У дітей з ПП зафіксовано підвищення співвідношення ЛДГ/СДГ, зниження активності МДГ та ГДГ, що вказує на активацію анаеробного енергосинтезу та пригнічення циклу Кребса. Найбільш виразний енергодефіцит виявлено у дітей з ПП 1-ї та 3-ї вікової групи. Встановлено кореляційний зв'язок між показником сатурації крові киснем у дітей з ПП та функціонуванням циклу Кребса.


Дод.точки доступу:
Коваль, Л. І.; Корецька, Г. О.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

6.


    Танцюра, Л. Д.
    Прокальцитонин у новорожденных детей. Неоднозначность оценки [Текст] / Л. Д. Танцюра // Современная педиатрия. - 2018. - № 5. - С. 37-41. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
КАЛЬЦИТОНИН (анализ, кровь)
СЕПСИС (диагностика)
НОВОРОЖДЕННЫЙ
Анотація: Прокальцитонін є маркером інфікування, який широко використовують для ранньої діагностики бактеріального сепсису і відповідної реакції на антибактеріальну терапію. За нормальних умов прокальцитонін синтезується у невеликих кількостях щитоподібною залозою, є попередником кальцитоніну. При інфікуванні прокальцитонін синтезується багатьма тканинами і клітинами організму і надходить у системний кровотік у великій кількості. При інтерпретації показників прокальцитоніну у плазмі крові у новонароджених дітей необхідно враховувати його перинатальну кінетику. У нормальних фізіологічних умовах концентрація прокальцитоніну у плазмі крові протягом перших діб життя підвищена. Однією з причин транзиторного підвищення рівня прокальцитоніну у плазмі крові у здорових новонароджених дітей є швидка колонізація поверхні шкіри і слизових різними мікроорганізмами відразу після народження. Динаміка зниження концентрації прокальцитоніну у недоношених дітей значно повільніша, ніж у доношених, що пов'язано з особливостями метаболізму і незрілістю механізмів екскреції. Причиною підвищення рівня прокальцитоніну у новонароджених дітей можуть бути і неінфекційні чинники. Тому для діагностики сепсису порогові значення концентрації прокальцитоніну у перші кілька діб життя відрізняються від загальновизнаних референсних показників. Інтерпретувати показники прокальцитоніну у новонароджених слід не ізольовано, а в комплексі з клінічними даними.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

7.


    Хапченкова, Д. С.
    Качество жизни детей после операционного лечения коарктации аорты [Текст] / Д. С. Хапченкова, А. С. Сенаторова, И. Ю. Мокрик // Современная педиатрия. - 2018. - № 5. - С. 42-44. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
АОРТЫ КОАРКТАЦИЯ (хирургия)
КАЧЕСТВО ЖИЗНИ
ДЕТИ
Анотація: У статті представлені результати анкетування дітей після хірургічної корекції коарктації аорти. Визначено фактори, що впливають на якість життя пацієнтів після оперативного лікування вродженої вади серця. Мета: оцінити якість життя пацієнтів після хірургічної корекції коарктації аорти. Матеріали і методи. Проведено анкетування 36 дітей після оперативного лікування коарктації аорти. Для оцінки якості життя використовували варіант англійської версії запитальника Pediatric Quality of Life Inventory™ 3.0 Cardiac Module (PedsQL Cardiac Module). Результати. 68,88% дітей вважали своє життя повноцінним, 27,77% (10 пацієнтів) — неповноцінним, 8,33% (3 пацієнта) не змогли відповісти. Усі пацієнти відзначали обмеження фізичної активності лікарями і батьками; 52,77% опитаних підкреслювали наявність проблем комунікабельності та психологічні труднощі; 41,66% констатували гиперопеку з боку батьків; у 33,33% випадків мала місце артеріальна гіпертензія; у 27,77% респондентів відмічали порушення самопочуття, у 25,00% пацієнтів були труднощі у навчанні, зумовлені наявністю вродженої вади серця. Висновки. Незважаючи на задовільні результати проведеного оперативного лікування, у пацієнтів констатовано зниження якості життя за рахунок різних факторів. Найбільш значущими були: порушення самопочуття, обмеження фізичної активності, постійний контроль з боку батьків, необхідність отримання медикаментозного лікування і регулярного відвідування лікарів.


Дод.точки доступу:
Сенаторова, А. С.; Мокрик, И. Ю.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

8.


    Ильченко, С. И.
    О трудностях диагностики псевдо-Барттер синдрома (клинический случай у ребенка с муковисцидозом) [Текст] / С. И. Ильченко, А. А. Фиалковская, С. Г. Иванусь // Современная педиатрия. - 2018. - № 5. - С. 45-48. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
КИСТОЗНЫЙ ФИБРОЗ (осложнения, патофизиология)
АЛКАЛОЗ (патофизиология, этиология)
ВОДНО-ЭЛЕКТРОЛИТНОГО БАЛАНСА НАРУШЕНИЯ (диагностика, лекарственная терапия, патофизиология, этиология)
ПАТОЛОГИЧЕСКИЕ СОСТОЯНИЯ, ПРИЗНАКИ БОЛЕЗНЕЙ И СИМПТОМЫ
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ
Анотація: У статті описаний клінічний випадок псевдо-Барттер синдрому (ПБС) у 5-місячної дитини з муковісцидозом. Псевдо-Барттер синдром є одним із серйозних ускладнень муковісцидозу з можливим летальним результатом, яке розвивається у хворих у результаті втрати солей при підвищеному потовиділенні в умовах спекотного клімату, у немовлят з іще недосконалою системою терморегуляції, при гарячкових станах, при недотриманні рекомендацій щодо додаткового забезпечення солями натрію і хлору та корекції водного навантаження, може посилюватися втратою електролітів при блюванні і діареї. Маніфестує ПБС переважно на першому році життя і характеризується гіпокаліємією, гіпохлоремією, метаболічним алкалозом, зневодненням, підвищеною активністю реніну плазми крові, підвищеним умістом альдостерону в крові. Клінічна картина настільки неспецифічна, що за відсутності діагнозу муковісцидозу діагностика гіпохлоремічного алкалозу суттєво ускладнюється, а несвоєчасне надання екстреної допомоги швидко призводить до летального результату. Поінформованість лікарів, контроль рівня електролітів, навчання батьків розпізнавати перші тривожні симптоми, здійснювати превентивні заходи в ситуаціях, що сприяють розвитку метаболічних порушень, дозволяє своєчасно здійснювати адекватну корекцію і попереджати розвиток життєво небезпечних станів.


Дод.точки доступу:
Фиалковская, А. А.; Иванусь, С. Г.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

9.


    Гайдучик, Г. А.
    Оптимізація лікування алергічного ентероколіту у дітей раннього віку [Текст] / Г. А. Гайдучик // Современная педиатрия. - 2018. - № 5. - С. 49-53. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Монтелукаст
   Милукант

MeSH-головна:
ЭНТЕРОКОЛИТ (лекарственная терапия, патофизиология, этиология)
ГИПЕРСЕНСИБИЛИЗАЦИЯ (лекарственная терапия, патофизиология)
ЛЕЙКОТРИЕНА АНТАГОНИСТЫ (терапевтическое применение)
Анотація: Мета: вивчити ефективність застосування антагоніста лейкотрієнових рецепторів у дітей раннього віку з алергічним ентероколітом (АЕК). Матеріали і методи. Обстежено 46 дітей раннього віку з АЕК. Основну групу склали 20 дітей, які у складі комплексної терапії отримували антагоніст лейкотрієнових рецепторів (Мілукант) протягом 3-х місяців у дозі 4 мг (1 таблетка для розсмоктування 1 раз увечері), групу порівняння — 26 дітей, які отримували стандартну терапію. Використовували загальноклінічні, імунологічні, алергологічні та статистичні методи дослідження. Результати. Призначення антагоніста лейкотрієнових рецепторів у складі комплексної терапії дітям раннього віку з АЕК призвело до достовірного зменшення частоти та важкості гастроінтестинальних, шкірних та респіраторних проявів. У дітей основної групи відмічено достовірне зниження концентрації еозинофільного катіонного білка та IL-5 у сироватці крові у динаміці лікування порівняно з дітьми групи порівняння. Висновки. Клінічна ефективність антагоніста лейкотрієнових рецепторів, відсутність побічних ефектів та алергічних реакцій обґрунтовують доцільність його включення у комплексну терапію АЕК у дітей раннього віку.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

10.


    Майданник, В. Г.
    Функциональные нарушения желудочно-кишечного тракта у детей раннего возраста [Текст] / В. Г. Майданник // Современная педиатрия. - 2018. - № 5. - С. 55-64. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: Линекс
MeSH-головна:
ЖЕЛУДОЧНО-КИШЕЧНЫЕ БОЛЕЗНИ (лекарственная терапия, патофизиология, этиология)
ЖЕЛУДОЧНО-КИШЕЧНАЯ МОТОРИКА (действие лекарственных препаратов)
ПРОБИОТИКИ (терапевтическое применение)
БИФИДОБАКТЕРИИ
ДЕТИ
Анотація: Функціональні розлади органів травлення (ФРОТ) — часта проблема у дітей. В основі ФРОТ лежить порушення мікроекології шлунково-кишкового тракту. Останніми роками у комплексній терапії патологічних станів, що перебігають на тлі порушень мікрофлори, активно застосовуються пробіотичні препарати. У якості пробіотиків найчастіше використовують деякі види молочнокислих бактерій (Lactobacillus), біфідобактерій (Bifidobacterium), сахароміцетів (Saccharomyces cerevisiae), кишкової палички (E. coli), а також окремі різновиди бацил (Bacillus). У даному аспекті одними з найперспективніших є біфідобактерії, зокрема штам Bifidobacterium animalis subsp. lactis (BB-12). Доведено, що регулярний прийом Bifidobacterium animalis subsp. lactis ефективно знижує частоту і важкість симптомів ФРОТ (головним чином діареї), пов`язаних з порушенням нормальної мікрофлори кишечника. Штам Bifidobacterium animalis subsp. lactis (BB-12; штам DSM15954) є основою лікарських засобів лінійки Лінекс.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

11.


    Марушко, Ю. В.
    Досвід використання енісаміуму йодиду в клініці гострих респіраторних захворювань: огляд літератури [Текст] / Ю. В. Марушко, Т. В. Гищак // Современная педиатрия. - 2018. - № 5. - С. 65-70. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Энисамиум йодид
   Амизон

MeSH-головна:
РЕСПИРАТОРНЫЕ ИНФЕКЦИИ (лекарственная терапия, патофизиология)
Анотація: Проблема захворюваності дітей на гострі респіраторні захворювання (ГРЗ) не втрачає актуальності. У нормативних документах, які регламентують ведення хворих на грип та ГРЗ, наголошується на необхідності раціональної організації терапії, диференційованого підходу до призначення антибіотиків, уникнення поліпрагмазії. Вирішити ці задачі дозволяє застосування лікарських засобів, здатних комплексно впливати як на етіологічні фактори ГРЗ, так і на патогенетичні механізми їх розвитку. До таких лікарських засобів належить енісаміум йодид. Клінічно доведена висока ефективність енісаміуму йодиду, обумовлена противірусною, імуномодулюючою і протизапальною дією, дозволяє рекомендувати препарати на його основі для широкого застосування у терапії грипу та ГРЗ.


Дод.точки доступу:
Гищак, Т. В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

12.


    Супрун, Э. В.
    Новые подходы к уходу за кожей детей раннего возраста и профилактике дерматита [Текст] / Э. В. Супрун // Современная педиатрия. - 2018. - № 5. - С. 72-84. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: Пенатен
MeSH-головна:
"ПЕЛЕНОЧНЫЙ" ДЕРМАТИТ (профилактика и контроль)
МЛАДЕНЕЦ
Анотація: Анатомо-функціональні особливості шкіри дитини визначають її вразливість до впливу різних чинників зовнішнього середовища. Тому однією з основних задач з раціонального догляду за новонародженими і дітьми грудного віку є правильний догляд за шкірою. Крем Пенатен цілком відповідає вимогам, що ставляться до засобів, призначених для догляду за шкірою і профілактики пелюшкового дерматиту, ефективно захищає шкіру дитини від подразників, не містить консервантів, барвників; до його складу входять тільки безпечні компоненти.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

13.


    Вайсман, Ц.
    Порівняння ефективності двох пробіотиків Lactobacillus reuteri ATCC 55730 (DSM 17938) та Bifidobacterium lastis (BB-12) при інфекційних захворюваннях немовлят [Текст] / Ц. Вайсман, Г. Асли, А. Альшейх // Современная педиатрия. - 2018. - № 5. - С. 86-92. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: БиоГая
MeSH-головна:
ИНФЕКЦИОННЫЕ БОЛЕЗНИ, БОРЬБА С РАСПРОСТРАНЕНИЕМ (методы)
ПРОБИОТИКИ (терапевтическое применение)
LACTOBACILLUS REUTERI
БИФИДОБАКТЕРИИ
ПАРНЫЙ СРАВНИТЕЛЬНЫЙ АНАЛИЗ
Анотація: Мета: дослідити вплив двох різних видів пробіотиків на профілактику інфекційних захворювань у немовлят, які відвідують центри догляду за дітьми. Методи. Подвійне сліпе, плацебо-контрольоване, рандомізоване дослідження серед здорових дітей віком від 4 до 10 місяців проводилося з 1 грудня 2000 р. по 30 вересня 2002 р. у 14 дитячих установах району Беер-Шева, Ізраїль. Немовлятам було рандомізовано призначено молочні суміші, збагачені Bifidobacterium lactis (BB_12), Lactobacillus reuteri (American Type Culture Collection 55730 (DSM 17938)), або суміші без пробіотиків. Тривалість застосування, включаючи спостереження, для кожного учасника становила 12 тижнів. Усіх немовлят годували лише призначеною сумішшю та не годували грудьми, відповідно до згоди батьків, отриманої до початку дослідження. Інші пробіотичні, пребіотичні харчові продукти або добавки не давали. Основними показниками результату були кількість днів і кількість випадків підвищення температури (38°С) та кількість днів і кількість випадків діареї або респіраторних захворювань. Результати. Учасники (n=201) були порівнянними за гестаційним віком, вагою при народженні, статтю та попереднім грудним вигодовуванням. У контрольній групі (n=60), порівняно з дітьми, яких годували сумішами з додаванням B. lactis (n=73) або L. reuteri (n=68), було зафіксовано значно більше випадків фебрильної температури (середній показник [95% ДІ] 0,41 [0,28–0,54] проти 0,27 [0,17–0,37] порівняно з 0,11 [0,04–0,18] відповідно). У контрольній групі також зафіксовано більше випадків діареї (0,31 [0,22–0,40] проти 0,13 [0,05–0,21] і 0,02 [0,01–0,05] відповідно) та більша її тривалість (0,59 [0,34–0,84], проти 0,37 [0,08–0,66] і 0,15 [0,12–0,18] днів відповідно). У групі, що приймала L. reuteri, порівняно з групою, що приймала BB-12 та контрольною групою, спостерігалося значне скорочення кількості днів з лихоманкою, призначень антибіотиків, відвідувань клінік, лікарняних по догляду за дітьми. Частота і тривалість респіраторних захворювань істотно не відрізнялися між групами. Висновки. У немовлят, які отримували збагачену L. reuteri або B. lactis формулу, спостерігалося менше випадків діареї і вони були менш тривалими. Такі показники були більш виражені у L. reuteri, яка виявилась єдиним пробіотиком, що прискорив одужання.


Дод.точки доступу:
Асли, Г.; Альшейх, А.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

14.


    Речкіна, О. О.
    Місце муколітиків у педіатричній практиці [Текст] / О. О. Речкіна // Современная педиатрия. - 2018. - № 5. - С. 94-98. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: АЦЦ
MeSH-головна:
КАШЕЛЬ (лекарственная терапия)
ОТХАРКИВАЮЩИЕ СРЕДСТВА (терапевтическое применение)
АЦЕТИЛЦИСТЕИН (терапевтическое применение)
Анотація: Показано принципи лікування кашлю у дітей та вимоги до препаратів, що застосовуються у педіатричній практиці. Ефективність і безпека муколітичного препарату ацетилцистеїну підтверджені багаторічним клінічним досвідом і результатами численних досліджень. Комплексна дія на респіраторний тракт дитини, що включає муколітичний, мукокінетичний, антиоксидантний і протизапальний ефекти, дозволяє вважати ацетилцистеїн одним з перспективних муколітичних і пневмопротекторних засобів у лікуванні захворювань дихальних шляхів.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

15.


   
    При боли в горле важно устранить два фактора [Текст] // Современная педиатрия. - 2018. - № 5. - С. 101-102
Рубрики: Септолете Тотал
MeSH-головна:
РЕСПИРАТОРНЫЕ ИНФЕКЦИИ (лекарственная терапия)
НОСОГЛОТКИ БОЛЕЗНИ (лекарственная терапия, патофизиология)
ПРОТИВОИНФЕКЦИОННЫЕ СРЕДСТВА ЛОКАЛЬНЫЕ (терапевтическое применение)
Анотація: Возбудители респираторных инфекций циркулируют в окружающей среде круглый год. Одним из главных симптомов, который вызывает сильный дискомфорт и у детей, и у взрослых, является боль в горле. О том как с этим справиться, мы беседуем с Анатолием Косаковским, заведующим кафедрой детской оториноларингологии, аудиологии и фониатрии Национальной медицинской академии последипломного образования имени П. Л. Шупика.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

16.


   
    Новий погляд на профілактику алергії у новонароджених: можливості сучасних симбіотиків [Текст] / О. В. Шарікадзе [та ін.] // Современная педиатрия. - 2018. - № 5. - С. 103-111. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ПИЩЕВАЯ ГИПЕРСЕНСИБИЛИЗАЦИЯ (лекарственная терапия, профилактика и контроль)
МОЛОКО, ГИПЕРСЕНСИБИЛИЗАЦИЯ (лекарственная терапия, патофизиология, профилактика и контроль)
СИНБИОТИКИ (использование)
НОВОРОЖДЕННЫЙ
Анотація: Мета: визначення впливу симбіотика на рівень активності цитокінів у передчасно народжених дітей та оцінка контролю розвитку харчової алергії, повязаної з білками коров’ячого молока. Матеріали і методи. У НДСЛ «ОХМАТДИТ» МОЗ України у рамках проспективного когортного дослідження було обстежено 78 дітей віком від 1 місяця до 4 місяців, що народилися у терміні 28–37 тижнів гестації від здорових матерів і жінок з алергічною патологією. Результати. Концентрація фекального TNF-? була високою в усіх групах до початку прийому, однак після його застосування були визначені достовірні (p0,01) відмінності між групами пацієнтів, що отримували симбіотик, і групами дітей, яким він не призначався. Високий рівень активності TNF-? до початку терапії пов’язаний із застосуванням антибіотиків, великою кількістю пологів за допомогою операції кесарева розтину та перебування дітей у відділенні інтенсивної терапії та, як наслідок, з високим ризиком розвитку алергічної патології. У дітей 1-ї і 3-ї груп, матері яких мали обтяжений алергологічний анамнез, показники IL-10 у копрофільтраті були нижчими, ніж у дітей здорових матерів, що можна вважати одним із чинників ризику розвитку алергічної патології. Достовірне (p0,01) підвищення показників у дітей, що отримували симбіотик, может свідчити про активацію Th1-імунної відповіді. Висновки. Показано ефективність комбінації штаму Lactobacillus rhamnosus GG з фруктоолігосахаридами у профілактиці розвитку алергії у недоношених новонароджених.


Дод.точки доступу:
Шарікадзе, О. В.; Охотнікова, О. М.; Шунько, Є. Є.; Іванова, Т. П.; Бакаєва, О. М.; Старенька, С. Я.; Ситникова, О. В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

17.


    Охотнікова, О. М.
    Можливості комбінованого муколітика - сиропу Пектолван Ц щодо збільшення ефективності антибіотикотерапії гострих респіраторних інфекцій у дітей [Текст] / О. М. Охотнікова, О. В. Поночевна // Современная педиатрия. - 2018. - № 5. - С. 112-118. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Пектолван Ц
MeSH-головна:
РЕСПИРАТОРНЫЕ ИНФЕКЦИИ (лекарственная терапия, патофизиология)
ОТХАРКИВАЮЩИЕ СРЕДСТВА (терапевтическое применение)
АНТИБАКТЕРИАЛЬНЫЕ СРЕДСТВА (терапевтическое применение)
Анотація: Поширеності захворювань нижніх дихальних шляхів у дітей сприяють анатомо-функціональні особливості дихальної системи і висока обтяженість алергологічного анамнезу. Порушення процесу фізіологічного очищення дихальних шляхів відбувається як при надмірному утворенні мокротиння, так і при недостатньому. Основою терапії захворювань, що супроводжуються кашлем, є етіотропне лікування — протикашльові або відхаркувальні препарати. Пектолван Ц бере участь у формуванні місцевої імунної відповіді, ефективний у гостру фазу запалення, має хорошу переносимість і безпечність, сприяє скороченню термінів одужання.


Дод.точки доступу:
Поночевна, О. В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

18.


    Гогунська, І. В.
    Місце топічних препаратів у лікуванні тонзилофарингітів [Текст] / І. В. Гогунська // Современная педиатрия. - 2018. - № 5. - С. 120-126. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Гексорал Спрей
MeSH-головна:
ТОНЗИЛЛИТ (лекарственная терапия, патофизиология)
ФАРИНГИТ (лекарственная терапия, патофизиология)
АНТИБАКТЕРИАЛЬНЫЕ СРЕДСТВА (терапевтическое применение)
ГЕКСЕТИДИН (терапевтическое применение)
Анотація: Гострий тонзилофарингіт (ГТФ) — це гостре інфекційне запалення слизової оболонки і лімфатичних структур ротоглотки. Термін ГТФ є збірним для позначення гострого запалення піднебінних мигдаликів (гострий тонзиліт) і гострого запалення задньої стінки глотки (гострий фарингіт), тому що зазвичай має місце запалення обох локалізацій. Гострий тонзилофарингіт є поліетіологічним захворюванням і вимагає обов'язкового етіологічного розшифрування. Призначення системної антибіотикотерапії при гострому тонзиліті показане лише у випадку доведеної бактеріальної етіології захворювання. При гострому і загостренні хронічного фарингіту, що не супроводжуються виразним погіршенням загального стану, буває достатньо симптоматичного лікування. Неускладнений фарингіт зазвичай не вимагає системного призначення антибіотиків. У цій ситуації обґрунтованим є застосування не системної, а місцевої протимікробної терапії. Усім вимогам до місцевої терапії ГТФ відповідає препарат Гексорал® Спрей, протимікробна дія якого пов'язана з пригніченням окислювальних реакцій метаболізму мікроорганізмів (антагоніст тіаміну). Ефективність і безпечність застосування препарату для місцевої терапії ГТФ доведена численними клінічними дослідженнями.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

19.


    Бережний, В. В.
    Бронхіальна астма у дітей (лекція) [Текст] / В. В. Бережний // Современная педиатрия. - 2018. - № 5. - С. 128-132. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
АСТМА БРОНХИАЛЬНАЯ (диагностика, классификация, лекарственная терапия, патофизиология, этиология)
ПАТОЛОГИЧЕСКИЕ СОСТОЯНИЯ, ПРИЗНАКИ БОЛЕЗНЕЙ И СИМПТОМЫ
ДЕТИ
Анотація: У лекції наведено сучасні дані щодо етіології, патогенезу, фенотипів бронхіальної астми у дітей залежно від віку. Показано класифікацію, діагностичні критерії, базову терапію та використання комбінованих препаратів на підставі міжнародних і вітчизняних рекомендацій.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)