Головна Спрощенний режим Опис Шлюз Z39.50
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=СУ26/2018/1<.>
Загальна кiлькiсть документiв : 20
Показанi документи с 1 за 20
1.


   
    Ювілей професора Бережного Вячеслава Володимировича - корифея Її Величності Педіатрії [Текст] // Современная педиатрия. - 2018. - № 1. - С. 8-10
MeSH-головна:
ПЕДИАТРИЯ (кадры)


Дод.точки доступу:
Бережной, Вячеслав Владимирович (1938-.) \о нем\
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

2.


    Аряев, Н. Л.
    К 100-летнему юбилею Одесской ассоциации врачей-педиатров и неонатологов [Текст] / Н. Л. Аряев, К. К. Васильев, А. А. Старикова // Современная педиатрия. - 2018. - № 1. - С. 11-16. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
ПЕДИАТРИЯ (кадры, организация и управление)
ВРАЧЕЙ АССОЦИАЦИИ НЕЗАВИСИМЫЕ (кадры, организация и управление)


Дод.точки доступу:
Васильев, К. К.; Старикова, А. А.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

3.


   
    ACINO Україна виводить на ринок датський пробіотик [Текст] // Современная педиатрия. - 2018. - № 1. - С. 17-18
Рубрики: Оптилакт
MeSH-головна:
ПРОБИОТИКИ (терапевтическое применение)
ПРЕБИОТИКИ (использование)

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

4.


    Марушко, Р. В.
    Аналіз міжнародного досвіду акредитації безперервного професійного розвитку медичних працівників [Текст] / Р. В. Марушко, К. Р. Марушко // Современная педиатрия. - 2018. - № 1. - С. 20-28. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ОБРАЗОВАНИЕ МЕДИЦИНСКОЕ, ПОВЫШЕНИЕ КВАЛИФИКАЦИИ (методы, организация и управление)
Анотація: Система безперервної медичної освіти, безперервного професіонального розвитку медичних працівників поширена в усьому світі, але існують різні підходи та особливості її організації. У Європі та Північній Америці вже давно розроблені та впроваджені стандарти та вимоги при плануванні надання безперервної освіти для медичних працівників та система сертифікації, яка підтверджує виконання цих стандартів та вимог. Важливою ланкою в організації та наданні висококваліфікованої післядипломної освіти лікарям є акредитація освітньої діяльності. Аналіз існуючих моделей акредитації освітніх заходів в США, Канаді та країнах ЄС показав, що акредитація освітньої діяльності в цих країнах має свої особливості. Найбільш досконалою, результативною та всесвітньо визнаною моделлю можна вважати акредитацію провайдерів (організаторів) безперервної медичної освіти в США. Також високоефективною є комбінована модель акредитації освітніх заходів, яка використовується у Канаді. На шляху подальшого розвитку та удосконалення системи післядипломної освіти в Україні важливе місце займає використання досвіду країн зі стабільною, високоефективною безперервною системою професійної підготовки та освіти медичних працівників з урахуванням національних особливостей, існуючої акредитаційної моделі та навчальної інфраструктури. Впровадження найбільш ефективної моделі акредитації сприятиме приєднанню України до міжнародного співтовариства безперервної медичної освіти, безперервного професійного розвитку медичних працівників.


Дод.точки доступу:
Марушко, К. Р.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

5.


    Кенс, О. В.
    Вплив імуномоделюючої терапії інтерфероном альфа-2b рекомбінантним людини на рівень цитокінів у крові дітей з повторними епізодами гострого обструктивного бронхіту [Текст] / О. В. Кенс, Н. С. Лук’яненко, О. З. Гнатейко // Современная педиатрия. - 2018. - № 1. - С. 30-36. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Лаферобион
MeSH-головна:
БРОНХИТ (иммунология, кровь, лекарственная терапия, патофизиология)
ИММУНОФЕРМЕНТНЫЕ МЕТОДЫ (методы)
ИНТЕРФЕРОН-АЛЬФА (терапевтическое применение)
АДЪЮВАНТЫ ИММУНОЛОГИЧЕСКИЕ (терапевтическое применение)
ЦИТОКИНЫ (анализ, действие лекарственных препаратов, кровь)
ДЕТИ
Анотація: Мета: встановити ефективність призначення Лаферобіону у дітей з повторними епізодами гострого обструктивного бронхіту (ГОБ) у динаміці лікування на підставі оцінки цитокінового профілю. Матеріали і методи. Обстежено 59 дітей основної групи з повторними епізодами ГОБ (І-ГОБ) та 30 дітей групи порівняння, що хворіли на гострий бронхіт (ІІ-ГБК), у віці від 2 до 8 років, які знаходилися на стаціонарному лікуванні. Результати лабораторних досліджень порівнювали з даними 30 здорових дітей, які склали контрольну групу здорових дітей (ІІІ-ЗД). Результати. У дітей з повторними епізодами ГОБ був достовірно знижений вміст сироваткового інтерферону-? та інтерлейкіну-4 порівняно із здоровими дітьми. Після проведеного лікування Лаферобіоном вміст даних цитокінів достовірно зріс, досягнувши величини здорових дітей. Вміст інтерлейкіну-1-? у дітей з повторними епізодами ГОБ був достовірно вищим порівняно із здоровими дітьми, а після імуномоделюючої терапії Лаферобіоном він нормалізувався до рівня здорових дітей. Висновки. У дітей з повторними епізодами ГОБ встановлено дисбаланс цитокінів; доведена ефективність імуномоделюючої терапії Лаферобіоном, у результаті якої нормалізувалися рівні досліджуваних цитокінів у сироватці крові.


Дод.точки доступу:
Лук’яненко, Н. С.; Гнатейко, О. З.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

6.


    Uranic, N.
    Эффективность и безопасность препарата Гербион сироп плющ у пациентов с кашлем при остром бронхите [Текст] / N. Uranic, B. Barbic-Zagar // Современная педиатрия. - 2018. - № 1. - С. 39-44. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: Гербион
MeSH-головна:
БРОНХИТ (лекарственная терапия, патофизиология)
КАШЕЛЬ (лекарственная терапия, патофизиология, этиология)
ОТХАРКИВАЮЩИЕ СРЕДСТВА (терапевтическое применение)
ДЕТИ
Анотація: Мета: порівняти показники ефективності і безпеки препарату Гербіон сироп плюща і препарату, що має аналогічний склад, у пацієнтів із кашлем при гострому бронхіті. Матеріали і методи. У рандомізоване відкрите паралельне порівняльне багатоцентрове дослідження було включено 126 пацієнтів. 63 пацієнти були рандомізовані в групу прийому препарату порівняння, 63 пацієнти — в групу прийому препарату Гербіон сироп плюща. Обидва препарати приймалися перорально протягом 7 днів відповідно до встановленого режиму дозування: щодня по 5 мл сиропу тричі на день. Оцінка ефективності та безпеки проводилася після закінчення 7 днів терапії. Оцінка безпеки і переносимості проводилася на 4 й і 14 й день терапії (через тиждень після закінчення терапії). Результати. Полегшення кашлю спостерігалося у 98,4% пацієнтів, що приймали Гербіон, і у 96,8% пацієнтів, що приймали препарат порівняння. Статистично значущої міжгрупової різниці не виявлено (точний тест Фішера; p=1,00, нижня межа 95% довірчого інтервалу — 3,8%). Повне зникнення кашлю відбулося у 16,1% пацієнтів, що приймали препарат Гербіон, і у 11,1% пацієнтів з групи прийому препарату порівняння. Обидва препарати значно (p0,001) знижували частоту і ступінь важкості кашлю порівняно з вихідними показниками. Точкові оцінки середньої зміни частоти кашлю при прийомі препарату Гербіон сироп плюща і препарату порівняння склали 2,03 і 1,86, відповідно; точкові оцінки ступеня важкості кашлю при прийомі препарату Гербіон сироп плюща і препарату порівняння склали 43,6 мм і 42,9 мм відповідно. Статистично значущої різниці між двома групами не було. Обидва препарати мали хорошу переносимість. Побічні реакції спостерігалися у 1,6% пацієнтів у групі прийому препарату порівняння та у 3,2% в групі прийому препарату Гербіон. Різниця не була статистично значущою. Висновки. Гербіон сироп плюща продемонстрував таку саму ефективність і безпеку при лікуванні кашлю у пацієнтів з гострим бронхітом, як і препарат порівняння.


Дод.точки доступу:
Barbic-Zagar, B.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

7.


   
    Эффективность применения комплексных топических препаратов у пациентов с воспалительными заболеваниями глотки [Текст] / Г. Н. Никифорова [и др.] // Современная педиатрия. - 2018. - № 1. - С. 45-50. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: Лисобакт
MeSH-головна:
ГЛОТКИ БОЛЕЗНИ (лекарственная терапия, патофизиология, этиология)
ФАРИНГИТ (лекарственная терапия)
ТОНЗИЛЛИТ (лекарственная терапия)
МУРАМИДАЗА (терапевтическое применение)
Анотація: Інфекційно-запальні захворювання глотки — одні з найпоширенішіх патологічних процесів у людській популяції. Необхідність адекватної діагностики та призначення раціонального ефективного лікування при даній патології обумовлені важливою роллю глотки у життєдіяльності організму та високим ризиком розвитку ускладнень. У переважній більшості клінічних випадків призначення системних препаратів не вимагається, використовується топічна терапія. Однак, за новими даними про значущість мікробіотичних популяцій (мікробіом), які створюють функціональний бар'єр між довкіллям та слизовою носоглотки, актуальним стає застосування у комплексі лікувальних заходів при хворобах глотки препаратів, які чинять не тільки антисептичну та протизапальну, але й біоценоззбережувальну дію. У світлі цього перспективними виявляються препарати на основі лізоциму — ферменту, що є природним антисептиком для людського організму. Представником таких засобів є комбінований препарат Лісобакт®, що випускається фармацевтичною компанією «АТ Босналек». Лісобакт® має виразну протизапальну, імунозбережувальну та антисептичну дію та є ефективним засобом лікування захворювань глотки у пацієнтів різних вікових груп.


Дод.точки доступу:
Никифорова, Г. Н.; Свистушкин, В. М.; Биданова, Д. Б.; Волкова, К. Б.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

8.


    Глядєлова, Н. П.
    MODY-діабет. Клінічна лекція [Текст] / Н. П. Глядєлова, І. В. Романкевич // Современная педиатрия. - 2018. - № 1. - С. 51-55. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ (генетика, диагностика, лекарственная терапия, патофизиология)
ДИАГНОСТИКА ДИФФЕРЕНЦИАЛЬНАЯ
УГЛЕВОДНЫЙ ОБМЕН (генетика, действие лекарственных препаратов, физиология)
Анотація: Різноманітний спектр порушень вуглеводного обміну у дітей та підлітків не обмежується лише розвитком цукрового діабету 1 типу. Одним із захворювань, що може призводити до розвитку гіперглікемії у дитячому та молодому віці, є MODY-діабет. У статті показано клінічні характеристики, критерії та методи діагностики MODY-діабету, а також основні варіанти синдрому.


Дод.точки доступу:
Романкевич, І. В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

9.


    Речкіна, О. О.
    Бронходиляційний тест у дитячій практиці: ефективність використання бронхолітиків швидкої дії [Текст] / О. О. Речкіна, А. С. Дорошенкова, О. М. Кравцова // Современная педиатрия. - 2018. - № 1. - С. 56-62. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Формотерол
MeSH-головна:
АСТМА БРОНХИАЛЬНАЯ (диагностика, патофизиология)
ДЫХАТЕЛЬНОЙ ФУНКЦИИ ТЕСТЫ (использование, методы)
САЛЬБУТАМОЛ (диагностическое применение)
ДЕТИ
Анотація: Мета — вивчити можливості використання формотеролу фумарату (Зафирон) для проведення бронходилятаційного тесту у хворих на бронхіальну астму (БА) дітей та визначити критерії відбору пацієнтів для даного дослідження. Пацієнти і методи. Обстежено 36 пацієнтів, хворих на БА різного ступеня важкості та контролю, вік дітей становив від 6 до 17 років. Проведено порівняльну оцінку зворотності основних показників функції зовнішнього дихання при використанні бронхолітиків швидкої дії сальбутамолу та формотеролу. Результати. Показники зворотності бронхіальної обструкції (середні значення приросту об'єму форсованого видиху — ОФВ1) у пробах із сальбутамолом та формотеролом у хворих достовірно не відрізнялися, хоча в деяких спостереженнях формотерол продемонстрував навіть потенційно вищу здатність до бронходилятації порівняно із сальбутамолом. Аналіз отриманих даних демонструє, що у пацієнтів, які мають сумнівний приріст ОФВ1 у пробі із сальбутамолом (в межах фізіологічної варіабельності — 140–150 мл), при проведенні тесту з формотеролом можна досягти приросту ОФВ1 на 200–210 мл. Прогнозований приріст ОФВ1 при застосуванні формотеролу (мл) = 0,67 x приріст ОФВ1 при застосуванні сальбутамолу (мл) + 111 з коефіцієнтом кореляції r=0,54. Чутливість та специфічність (68,8% та 60,0%) тесту з формотеролом, а також його прогностична цінність є задовільними для діагностики зворотності бронхіальної обструкції у хворих на БА дітей. Висновки. При проведенні оцінки зворотності показників функції зовнішнього дихання бронходилятаційний тест з формотеролом (Зафирон) рекомендується використовувати при сумнівному результаті проби із сальбутамолом, при негативній відповіді на сальбутамол, а також при непереносимості сальбутамолу у хворих з ОФВ1, вищим за 80% від належних величин, незалежно від важкості захворювання і рівня контролю над симптомами астми.


Дод.точки доступу:
Дорошенкова, А. С.; Кравцова, О. М.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

10.


    Квашніна, Л. В.
    Порушення ліпідного обміну: чи буває у здорових дітей і чи існує можливість усунення модифікованих факторів ризику [Текст] / Л. В. Квашніна, Т. Б. Ігнатова // Современная педиатрия. - 2018. - № 1. - С. 64-72. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ДИСЛИПИДЕМИЯ (диагностика, кровь, патофизиология, эпидемиология)
ФАКТОРЫ РИСКА
ДЕТИ
Анотація: Мета: вивчення особливостей ліпідного обміну у здорових дітей молодшого шкільного віку. Матеріали і методи. Проведено комплексне обстеження 209 здорових дітей віком 6–9 років з визначенням у сироватці крові: загального холестерину, тригліцеридів, ліпопротеїнів низької щільності, ліпопротеїнів дуже низької щільності, ліпопротеїнів високої щільності, аполіпопротеїнів (А1 та В) та їх співвідношення. Оцінку індексу маси тіла проводили з урахуванням віку та зросту дитини. Оцінку сімейного анамнезу, стану фізичної активності, характеру та режиму харчування проводили за допомогою анкетування. Результати. Виявлено різні порушення ліпідного обміну у 70,5% дітей: підвищення вмісту у крові загального холестерину — у 41,17% дітей, ліпопротеїнів низької щільності — у 26,5% дітей; зниження рівня ліпопротеїнів високої щільності виявлено у 17,6% дітей, збільшення значення коефіцієнта атерогенності виявлено у 11,8% дітей. Гіпертригліцеридемія відмічалася у 20,6% дітей. Різні види поєднаних дисліпідемій відмічались у 45,5% дітей. Аналіз анкет показав порушення якості і режиму харчування, гіподинамію, обтяжений сімейний анамнез, різні функціональні порушення здоров'я дітей. Висновки. Група здорових дітей молодшого шкільного віку за станом ліпідного обміну має різні види дисліпідемій. Співвідношення АпоВ/АпоА1 є найбільшим інформативним маркером даних порушень серцево-судинної системи, ендотеліальної функції. Одним із факторів ризику серцево- судинних захворювань є ожиріння, яке спостерігається у 13,9% дітей, надлишкова маса тіла — у 5,6% дітей. Особливістю ліпідного обміну у даній групі дітей була достовірна наявність гіпертригліцеридемії у 15,4% дітей. У всіх обстежених дітей відмічалось порушення режиму та співвідношення основних інгредієнтів з виразним дефіцитом споживання рослинних жирів. Виявлені зрушення ліпідного обміну та особливості життя сучасних школярів є модифікованими факторами, які сприяють розвитку серцево-судинних порушень та потребують своєчасної корекції протягом усіх періодів дитинства.


Дод.точки доступу:
Ігнатова, Т. Б.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

11.


   
    Досвід застосування червоного і синього ЛЕД-світла з інфрачервоним компонентом при лікуванні захворювання вуха, горла та носа у дітей [Текст] / А. Л. Косаковський [та ін.] // Современная педиатрия. - 2018. - № 1. - С. 73-79. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ОТОРИНОЛАРИНГОЛОГИЧЕСКИЕ БОЛЕЗНИ (лекарственная терапия, патофизиология)
ИНФРАКРАСНЫЕ ЛУЧИ (терапевтическое применение)
ДЕТИ
Анотація: Актуальність дослідження зумовлена необхідністю пошуку неінвазивних та безмедикаментозних шляхів корекції стану ЛОР-органів у дітей. Метою клінічного дослідження було вивчення впливу червоного та синього ЛЕД-світла з інфрачервоним компонентом на перебіг запальних захворювань вуха, горла та носа у дітей. Під спостереженням у клініці перебували 62 пацієнти (50 основна та 12 контрольна група) у віці від 6 до 18 років із гострим вірусним та бактеріальним риносинуситом (16 і 13 відповідно), гострим середнім отитом (23), гострим тонзилофарингітом (10). Дівчаток було 33, хлопчиків — 29. Вивчалася лікувальна дія червоного+інфрачервоного світлодіодного випромінювання апарата MEDOLIGHT-red та синього+інфрачервоного апарата MEDOLIGHT-BluDoc виробництва Bioptron AG by Zepter Group. Використовували червоно+інфрачервоне (640±30 та 880±30 нм) та синьо+інфрачервоне (470±30 та 880±30 нм) світлодіодне випромінювання. Щільність потужності світла апаратів не перевищувала 5,35 мВт/см2 і 10,15–8,2 мВт/см2 з відстані 0–1 см відповідно. Застосовувався безперервний режим із частотою 8000 Гц упродовж 10 хвилин щоденно в комплексному лікуванні. Результати. Встановлено, що використання червоного монохроматичного світла в комбінації з інфрачервоним випромінюванням при лікуванні пацієнтів із гострим вірусним та бактеріальним риносинуїтом, гострим середнім отитом, гострим тонзилофарингітом сприяє більш швидкому зменшенню симптомів захворювання, больового синдрому, покращенню функції ЛОР-органів, відновленню працездатності пацієнтів. Використання синього монохроматичного світла у комбінації з інфрачервоним випромінюванням сприяє більш швидкому зменшенню симптомів вказаних захворювань, пригніченню запалення, особливо на початковому етапі, зменшенню стресового стану та загальному покращанню функції ЛОР-органів. Висновки. Отримані результати дозволяють рекомендувати практичне застосування апаратів Medolight Red та Medolight BluDoc з лікувальною метою при гострих захворюваннях ЛОР-органів.


Дод.точки доступу:
Косаковський, А. Л.; Гуляр, С. О.; Косаковська, І. А.; Грушецька, Н. П.; Шух, Л. А.; Ткаченко, Ю. В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

12.


   
    Рівень біологічних маркерів запалення (IL-6, IL-8) у сечі дітей з хронічним пієлонефритом та везико-уретеральним рефлюксом [Текст] / Н. І. Макєєва [та ін.] // Современная педиатрия. - 2018. - № 1. - С. 80-83. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ПИЕЛОНЕФРИТ (моча, патофизиология)
ПУЗЫРНО-МОЧЕТОЧНИКОВЫЙ РЕФЛЮКС (диагностика, моча, патофизиология)
БИОЛОГИЧЕСКИЕ МАРКЕРЫ (моча)
ДЕТИ
Анотація: Везико-уретеральний рефлюкс (ВУР) — це ретроградне закидання сечі із сечового міхура у сечовід. Одне з провідних місць серед нефропатій у дітей належить пієлонефриту, у виникненні якого велике значення мають вроджені аномалії сечових шляхів, у тому числі й ВУР. Нефросклероз на тлі ВУР формується у 30–60% хворих і призводить до розвитку термінальної стадії хронічної ниркової недостатності у 25–60% пацієнтів. Мета — визначення клінічного значення рівнів сечової екскреції біологічних маркерів запалення (IL-6, IL-8) у дітей з хронічним пієлонефритом та ВУР. Матеріали і методи. Досліджено 54 дитини з ВУР III–V ступеня після ендоскопічної корекції у періоді клініко-лабораторної ремісії пієлонефриту. У дітей у добовій сечі методом імуноферментного аналізу визначали рівень екскреції IL-6 і IL-8 за допомогою наборів фірми «Вектор-Бест» (Росія), відповідно до інструкцій виробника. Результати. У пацієнтів з ВУР без ознак рубцювання ниркової паренхіми підвищення рівнів сечової екскреції IL-6, IL-8 відбиває латентний перебіг пієлонефриту. Псевдонормалізація рівня сечової екскреції IL-6 та IL-8 у пацієнтів з ВУР та ознаками формування нефросклерозу є додатковим підтвердженням розвитку та прогресування рубцювання ниркової паренхіми.Висновки. Рівні екскреції із сечею біомаркерів запалення IL-6 та IL-8 можуть бути використані в якості маркерів перебігу запального процесу та розвитку рубцювання паренхіми нирок у дітей з ВУР.


Дод.точки доступу:
Макєєва, Н. І.; Морозова, О. О.; Макаренко, Р. І.; Туренко, І. А.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

13.


    Маркін, А. І.
    Українська версія запитальника Haemo-QoL: лінгвістична та соціокультурна адаптація [Текст] / А. І. Маркін, Л. Я. Дубей, Л. І. Хмілярчук // Современная педиатрия. - 2018. - № 1. - С. 84-89. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ГЕМОФИЛИЯ A (психология)
КАЧЕСТВО ЖИЗНИ
ИНТЕРВЬЮИРОВАНИЕ ПСИХОЛОГИЧЕСКОЕ (методы)
Анотація: Мета: лінгвістична та соціокультурна адаптація запитальника Haemo-QoL до національних умов. Матеріали і методи. Виконано етнолінгвістичну адаптацію повної версії запитальника Haemo-QoL для оцінки якості життя, пов'язаної зі здоров'ям, у дітей, хворих на гемофілію, для трьох вікових груп та батьків дітей відповідних вікових груп: 4–7 років, 8–12 років, 13–16 років. Здійснено прямий та зворотний переклади версій запитальника, експертну оцінку якості соціокультурної адаптації та перекладу, проведено пілотне тестування запитальника методом інтерв'ювання 29 дітей, хворих на гемофілію А, та 29 їхніх батьків. Дані інтерв'ювання проаналізовано та сформовано остаточну версію запитальника. Результати. Описано процес лінгвістичної та соціокультурної адаптації української версії запитальника Haemo-QoL, призначеного для оцінки якості життя, пов'язаної зі здоров'ям, у дітей, хворих на гемофілію. Встановлено, що новостворювана українська версія запитальника Haemo-QoL є концептуально, ідіоматично, експериментально та семантично еквівалентною версії оригіналу. Висновки. Новостворювану українcьку версію запитальника Haemo-QoL можна вважати лінгвістично та культурно адаптованою до національних умов, однак для визнання її валідною слід провести оцінку психометричних характеристик в окремому дослідженні.


Дод.точки доступу:
Дубей, Л. Я.; Хмілярчук, Л. І.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

14.


    Марков, А. І.
    Коагуляційні розлади при інфекційних захворюваннях у дітей та їх діагностика за допомогою показника D-димеру [Текст] / А. І. Марков // Современная педиатрия. - 2018. - № 1. - С. 90-96. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ИНФЕКЦИОННЫЕ БОЛЕЗНИ (диагностика, кровь)
ГЕМОСТАЗ (физиология)
БЕЛКОВ МУЛЬТИМЕРИЗАЦИЯ
БЕЛКОВ КОАГУЛЯЦИИ НАРУШЕНИЯ (диагностика, кровь)
ДЕТИ
Анотація: Інфекційні захворювання традиційно асоціюються з активацією системи гемостазу та посиленням тромботвірної функції. Для оцінки активності системи гемостазу останніми роками широко вивчається D-димер, який віддзеркалює поточну активність системи гемостазу і є високочутливим маркером внутрішньосудинного тромбоутворення. Мета — вивчення показників D-димеру у сироватці крові дітей з інфекційними захворюваннями різної етіології для визначення ступеня активації системи гемостазу та оцінки його діагностичних можливостей. Матеріали і методи. Під спостереженням знаходилися діти віком від 1 місяця до 18 років, які проходили стаціонарне лікування з приводу гострих інфекційних захворювань. У комплексному обстеженні протягом першої доби проводилося визначення D-димеру у сироватці крові. Результати. Було обстежено 23 дитини віком від 5 місяців до 17 років. У 26,0% дітей було діагностовано вітряну віспу, у тому числі у 13,0% ускладнену мозочковою атаксією; у 56,5% — інфекційний мононуклеоз ЕБВ1етіології, у 8,7% — менінгококову інфекцію (менінгококемія + менінгіт) та у 8,7% — скарлатину. У всіх пацієнтів рівень D-димеру перевищував референтний рівень (0,5 мкг/мл). У пацієнтів з вітряною віспою він становив 1,07±0,30 мкг/мл (M±SD), інфекційним мононуклеозом — 1,90±1,14, менінгококовою інфекцією — 9,11±0,15 та скарлатиною — 9,12±4,36. Була виявлена достовірна різниця між рівнем цього показника у дітей з вітряною віспою та менінгококовою інфекцією, вітряною віспою та скарлатиною, інфекційним мононуклеозом та менінгококовою інфекцією, інфекційним мононуклеозом та скарлатиною, між групами пацієнтів з вірусною та бактеріальною природою захворювання. Висновки. Визначення рівня D-димеру може бути важливим для комплексної оцінки коагуляційних розладів, визначення важкості перебігу та розвитку ускладнень при гострих інфекційних захворюваннях у дітей, а також для диференційної діагностики захворювань вірусної та бактеріальної етіології.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

15.


   
    Вплив стану евентрованих органів при неускладненому гастрошизисі на клінічний перебіг і прогноз цієї вади [Текст] / О. К. Слєпов [та ін.] // Современная педиатрия. - 2018. - № 1. - С. 97-102. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ГАСТРОШИЗИС (диагностика, осложнения, смертность, хирургия)
ПРОГНОЗ
ДЕТИ
РЕТРОСПЕКТИВНЫЕ ИССЛЕДОВАНИЯ
Анотація: За даними сучасної літератури, ураження кишечника при гастрошизисі призводить до збільшення захворюваності та смертності. Проте вплив ступеня змін евентрованих органів на клінічний перебіг і прогноз цієї вади вивчено недостатньо. Мета: вивчити вплив стану евентрованих органів при неускладненому гастрошизисі на клінічний перебіг і прогноз цієї вади. Матеріали і методи. Вивчено дані 83 пацієнтів з неускладненим гастрошизисом. Проведено аналіз частоти та характеру ускладнень клінічного перебігу, тривалості госпіталізації та рівнів летальності залежно від ступеня патологічних змін евентрованих органів. Для дослідження впливу стану евентрованих органів на клінічний перебіг і прогноз вади усі пацієнти були розділені на три групи. До 1-ї групи зараховані пацієнти, у яких евентровані органи були не змінені (n=12; 14,5%); до 2-ї групи увійшли новонароджені, у яких виявлено помірні зміни евентрованих петель (n=29; 34,9%); у дітей 3-ї групи діагностовано виразні зміни евентрованих органів (n=42; 50,6%). Результати. При оцінці статистичної значущості достовірних відмінностей досліджуваних показників між 1 і 2 групами не виявлено (Р0,05; р=0,0710,4). А при порівнянні 2-ї та 3-ї груп встановлене достовірне збільшення тривалості перебування у стаціонарі, летальності та частоти ускладнень (Р0,05; р


Дод.точки доступу:
Слєпов, О. К.; Мигур, М. Ю.; Пономаренко, О. П.; Грасюкова, Н. І.; Табачнікова, Є. Ю.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

16.


    Шунько, Е. Е.
    Особенности постнатальной адаптации преждевременно рожденных детей с гестационным возрастом 34(0/7) - 36(6/7) недель в условиях высокого перинатального риска [Текст] / Е. Е. Шунько, О. И. Сиренко, С. Я. Старенькая // Современная педиатрия. - 2018. - № 1. - С. 103-109. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
МЛАДЕНЕЦ НЕДОНОШЕННЫЙ
АДАПТАЦИЯ ФИЗИОЛОГИЧЕСКАЯ
РЕСПИРАТОРНЫЙ ДИСТРЕСС-СИНДРОМ НОВОРОЖДЕННЫХ (диагностика, этиология)
ГИПОГЛИКЕМИЯ (диагностика, этиология)
ГИПЕРБИЛИРУБИНЕМИЯ (диагностика, этиология)
Анотація: Мета: визначити особливості раннього неонатального періоду та клініко-метаболічної адаптації пізніх недоношених дітей (ПНД) в умовах високого перинатального ризику. Матеріали і методи. У дослідження були включені 97 ПНД, які народилися у матерів з високим перинатальним ризиком. Усі діти були розподілені на три групи: перша — 29 ПНД з гестаційним віком (ГВ) 34 (0/7 — 6/7) тижні, друга — 34 дитини з ГВ 35 (0/7 — 6/7) тижнів і третя — 34 дитини з ГВ 36 (0/7 — 6/7) тижнів. Досліджували антропометричні дані, гендерну приналежність, стан дітей при народженні, необхідність надання реанімаційної допомоги, перебіг неонатального періоду. Результати. Початкових та реанімаційних заходів у пологовому залі/операційній потребували 52 (53,6%) дитини. Серед дітей, яким була виконана інтубація в пологовому залі, переважали діти 36 тижнів гестації (7 дітей — 20,6%). Оцінка за шкалою Апгар на 5 хвилині менше 7 балів значно частіше зустрічалася серед дітей з ГВ 36 тижнів. Стан 31 (32%) дитини погіршився протягом першої доби життя. Дихальні розлади спостерігалися у 79 (81,4%) дітей. Дихальної підтримки вимагали 49 (50,5%) дітей. Кисневу терапію отримували 27 (27,8%) дітей, серед них переважали діти 34–35 тижнів гестації. Дихальної підтримки в режимі nCPAP потребували 8 (8,2%) дітей, серед них переважно ПНД з ГВ 36 тижнів (6 дітей — 17,6%). Штучної вентіляції легень потребували 30 (30,9%) дітей. Тривалість дихальної підтримки була найбільшою серед дітей 34 тижнів гестації. Апное недоношених частіше зустрічалося серед дітей 34–35 тижнів гестації. У 60 (61,9%) дітей визначалися ультразвукові ознаки морфофункціональної незрілості головного мозку. У зв'язку зі схильністю до гіпотермії більшість ПНД (92,8%) перебували в кувезі або в ліжечку під джерелом променевого тепла. Тривалість додаткового обігріву була обернено пропорційна ГВ дітей. У 45 (46,4%) дітей розвинулася гіпоглікемія. Гіпербілірубінемія недоношених спостерігалася у більшості (89,7%) ПНД. Серед дітей з ГВ 34–35 тижнів жовтяниця розвивалася частіше, ніж у дітей 36 тижнів гестації. Тривалість лікування в стаціонарі була найбільшою серед дітей з ГВ 34 тижня і становила 32 (26–39) дні. Висновки. Пізні недоношені діти, народжені в умовах високого перинатального ризику, потребують спостереження медичного персоналу та ретельного клініко-лабораторного моніторингу в періоді ранньої адаптації.


Дод.точки доступу:
Сиренко, О. И.; Старенькая, С. Я.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

17.


   
    Клинический случай синдрома Дауна у женщины и ее ребенка [Текст] / И. Н. Емец [и др.] // Современная педиатрия. - 2018. - № 1. - С. 110-115. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
ДАУНА СИНДРОМ (диагностика, патофизиология, этиология)
КАРИОТИПИРОВАНИЕ (использование)
ПОРОКИ СЕРДЦА ВРОЖДЕННЫЕ (диагностика)
АРТЕРИАЛЬНОГО ПРОТОКА НЕЗАРАЩЕНИЕ (диагностика)
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ
Анотація: Наведено клінічне спостереження дівчинки 3,5 місяців із синдромом Дауна (регулярна трисомія), що народилася від матері з мозаїчною формою даного синдрому. У дитини спостерігалися притаманний синдрому Дауна фенотип та наявність природженої вади серця. Проведена хірургічна операція — перев’язка відкритої артеріальної протоки. Враховуючи підвищений ризик ускладнень, обумовлених природженою вадою серця та станом здоров’я, усім дітям з даним синдромом повинні проводитися генетичне обстеження, консультації генетика, кардіолога і скринінг-эхокардіографії. Стаття ознайомить лікарів-педіатрів, кардіологів, сімейних лікарів та інших спеціалістів з родинним випадком синдрому Дауна та результатами хірургічної корекції природженої вади серця. Ранній ехокардіографічний скринінг та своєчасне хірургічне втручання значно підвищують тривалість та якість життя цих дітей.


Дод.точки доступу:
Емец, И. Н.; Руденко, Н. Н.; Куркевич, А. К.; Литвиненко, О. Н.; Галаган, В. А.; Кульбалаева, Ш. А.; Куракова, В. В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

18.


   
    Хвороба Кавасакі у дітей м. Києва. Аналіз 23 випадків [Текст] / Ю. С. Степановський [та ін.] // Современная педиатрия. - 2018. - № 1. - С. 116-123. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
СЛИЗИСТО-КОЖНЫЙ ЛИМФОУЗЛОВОЙ СИНДРОМ (кровь, эпидемиология, этиология)
ПАТОЛОГИЧЕСКИЕ СОСТОЯНИЯ, ПРИЗНАКИ БОЛЕЗНЕЙ И СИМПТОМЫ
ЭХОКАРДИОГРАФИЯ (использование)
Анотація: Наведено найширше в Україні спостереження хвороби Кавасакі (ХК) у дітей — 23 клінічні випадки у м. Києві. Частота повної ХК була 56%, неповної — 44%. Частота уражень коронарних судин становила 33% і була найвищою у дітей першого року життя — 83%. Проаналізовано симптоми, лабораторні прояви ХК. Показано особливості постановки діагнозу неповної ХК. Розраховано поширеність ХК у м. Києві у 2016 р. — 4,6 на 100 000 дітей до 5 років життя та очікувану поширеність ХК для України у 2016 р. — 103 випадки.


Дод.точки доступу:
Степановський, Ю. С.; Чернишова, Л. І.; Гільфанова, А. М.; Волоха, А. П.; Бондаренко, А. В.; Суліманова, О. С.; Лапій, Ф. І.; Касьян, О. І.; Габрись, Г. М.; Литвиновська, К. С.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

19.


    Логвінова, О. Л.
    Синдром рецидивного візингу дошкільного віку (update 2017) [Текст] / О. Л. Логвінова // Современная педиатрия. - 2018. - № 1. - С. 124-128. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
АСТМА БРОНХИАЛЬНАЯ (диагностика, лекарственная терапия, патофизиология, эпидемиология)
ДЫХАТЕЛЬНЫЕ ШУМЫ (действие лекарственных препаратов, диагностика, классификация, этиология)
ДИАГНОСТИКА ДИФФЕРЕНЦИАЛЬНАЯ
ГЛЮКОКОРТИКОИДЫ (терапевтическое применение)
Анотація: Стаття присвячена нагальному питанню сучасної педіатрії — візингу. Гіпердіагностика астми у дітей визначила мету роботи, яка полягала в аналізі новітніх світових літературних джерел щодо уніфікації критеріїв діагностики та диференційної діагностики візингів у дітей і тактики лікування хворих. Представлено відносно новий для педіатрії України, проте широко розповсюджений та впроваджений у світову клінічну практику термін, — «синдром візингу дошкільного віку» (у деяких джерелах — «синдром рецидивного візингу»). У роботі визначені фактори ризику розвитку даного синдрому, до яких відносять значну кількість алергенів, що впливають на організм дитини в перші роки життя, та високу сенсибілізацію індивідуума до більшості з них. Практичну значущість з визначенням ефективності і простоти використання мають індекс ризику бронхіальної астми та модифікований індекс ризику бронхіальної астми, які частково залежать від наявності «епізодичного візингу, викликаного вірусами» або «рецидивного візингу, викликаного множинними тригерами». Ефективність лікування синдрому візингу дошкільного віку визначає комплаєнс між лікарем, дитиною та її батьками, що включає нефармакологічну і фармакологічну терапію та шляхи подолання неефективності лікування. Базисне лікування синдрому візингу дошкільного віку включає інгаляційні глюкокортикостероїди та лейкотрієни (у дітей 2 років), а стартова терапія епізодів візингу відповідає принципам GINA12016.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

20.


   
    Пам’яті Олени Касьянівни Каблукової [Текст] // Современная педиатрия. - 2018. - № 1. - С. 130-131
MeSH-головна:
ПЕДИАТРИЯ (кадры)


Дод.точки доступу:
Каблукова, Елена Касьяновна (1939-2017) \о ней\
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)