Головна Спрощенний режим Опис Шлюз Z39.50
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=СУ25/2019/3<.>
Загальна кiлькiсть документiв : 8
Показанi документи с 1 за 8
1.


    Амосова, К. М.
    Нові рекомендації з лікування гіпердисліпідемії з обох боків Атлантики: що змінилося? [Текст] / К. М. Амосова // Серце і судини. - 2019. - № 3. - С. 7-11. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ДИСЛИПИДЕМИЯ (диагностика, лекарственная терапия)
ГИПЕРЛИПИДЕМИИ (диагностика, лекарственная терапия)
КЛИНИЧЕСКИЕ ПРОТОКОЛЫ

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

2.


    Соколов, М. Ю.
    Реестр перкутанных коронарных вмешательств. Изменения за 2015-1018 гг. - случайный всплеск активности или системные преобразования? [Текст] / М. Ю. Соколов // Серце і судини. - 2019. - № 3. - С. 12-33. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
СЕРДЕЧНО-СОСУДИСТЫЕ ХИРУРГИЧЕСКИЕ ОПЕРАЦИИ (использование, методы, стандарты)
КОРОНАРНАЯ АНГИОГРАФИЯ (использование, методы)
КЛИНИЧЕСКИЕ ПРОТОКОЛЫ
Анотація: Реєстр перкутанних коронарних втручань (ПКВ) створено у 2010 р. Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація інтервенційних кардіологів України». Станом на 03.08.2019 р. 19 год 48 хв у Реєстрі повністю заповнено 127 498 протоколів пацієнтів, яким проведено коронарографію, ПКВ або обидві процедури одночасно. Порівняльний аналіз роботи клінік виявив, що за трирічний період розвитку інтервенційного сектора кардіології України кількість коронарографій у пацієнтів з різними формами ішемічної хвороби серця збільшилася на 70 % і становила у 2018 році 40 964, що на 96,5 % більше порівняно з 2015 р. (9761). Аналіз даних свідчить про збільшення у 2018 р. загальної кількості первинних ПКВ, проведених пацієнтам із симптомами гострого коронарного синдрому з елевацією сегмента ST (STEMI), — 10 774, що на 103,3 % більше, ніж у 2015 р. (5300). Це призвело до практично дворазового збільшення кількості первинних ПКВ на 1 млн населення (286 у 2018 р. і 142 у 2015 р.). Частка пацієнтів зі STEMI у катетеризаційних лабораторіях від загального числа стентованих пацієнтів в Україні становила 56 %. Порівняно з країнами-членами Європейського товариства кардіологів «дефіцит» госпіталізацій пацієнтів із симптомами STEMI скоротився і в 2018 р. становив 14,6 % (загальна кількість госпіталізованих зі STEMI — 26 059), у 2015 р. — 20,6 % (23 954). За період спостереження змінилися показники госпітальної летальності від гострого інфаркту міокарда майже в усіх областях України. Середня летальність від гострого інфаркту міокарда у 2018 р. становила 12,4 %, а в 2015 р. — 13,9 % (тобто у 2018 р. у стаціонарі вижило на 801 пацієнта більше, ніж у 2015 р.). Таким чином, зміни за останні 3 роки — це не випадковий сплеск активності, а системні перетворення, які стали можливими в результаті спільної роботи сотень лікарів і адміністраторів.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

3.


   
    Прогностичне значення втрати маси тіла та його тканинних складових у пацієнтів з хронічною серцевою недостатністю та зниженою фракцією викиду лівого шлуночка [Текст] / Л. Г. Воронков [та ін.] // Серце і судини. - 2019. - № 3. - С. 34-44. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
СЕРДЕЧНАЯ НЕДОСТАТОЧНОСТЬ (диагностика, патофизиология)
ВЕСА ТЕЛА ПОТЕРЯ
ДЕНСИТОМЕТРИЯ (использование, методы)
СЕРДЕЧНО-СОСУДИСТАЯ НЕДОСТАТОЧНОСТЬ
Анотація: Мета роботи — визначити прогностичне значення втрати маси тіла (МТ) та його тканинних складових у пацієнтів із хронічною серцевою недостатністю (ХСН) та зниженою фракцією викиду лівого шлуночка (ФВ ЛШ). Матеріали і методи. Обстежено 77 гемодинамічно стабільних пацієнтів віком 18—75 років із ХСН II—IV функціонального класу за критеріями Нью‑Йоркської Асоціації серця (NYHA) із ФВ ЛШ ≤ 35 %. Усім пацієнтам проводили загальноклінічні обстеження та оцінку компонентного складу тіла за допомогою подвійно‑енергетичної рентгенівської денситометрії. Результати та обговорення. Пацієнтів розподілили на дві групи залежно від втрати МТ за останні 6 міс: перша група — втрата МТ ≥ 6 %, друга група — втрата МТ 6 %. Перша група мала статистично значущо гірший прогноз щодо виживання та настання комбінованої критичної події (смерть або госпіталізація) порівняно з другою групою. Установлено прогностичну цінність щодо виживання індексу м’язової маси кінцівок та співвідношення нежирової м’якої тканини і зросту. Індекс жирової тканини та відсоток жирової маси тіла в осіб чоловічої статі статистично значущо впливали на ризик летального наслідку. Не виявлено прогностичної значущості показників мінеральної маси кісткової тканини щодо виживання пацієнтів та настання комбінованої критичної події. Висновки. У пацієнтів із ХСН та зниженою ФВ ЛШ втрата маси тіла ≥ 6 % за останні 6 міс, низький індекс м’язової маси кінцівок та менша величина співвідношення нежирової м’якої тканини і зросту асоційовані з гіршим виживанням. Індекс жирової тканини та відсоток жирової тканини корелюють з виживанням у пацієнтів чоловічої статі. Показники кісткового компонента тіла не інформативні для прогнозу тривалого виживання та настання комбінованої критичної події у пацієнтів із ХСН та зниженою ФВ ЛШ.


Дод.точки доступу:
Воронков, Л. Г.; Войцеховська, К. В.; Федьків, С. В.; Коваль, В. І.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

4.


    Распутіна, Л. В.
    Ризик виникнення порушень серцевого ритму у пацієнтів із хронічним обструктивним захворюванням легень, поєднаним з ішемічною хворобою серця, під час виконання комп'ютерної спірографії [Текст] / Л. В. Распутіна, Д. В. Діденко // Серце і судини. - 2019. - № 3. - С. 45-51. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ИШЕМИЧЕСКАЯ БОЛЕЗНЬ СЕРДЦА (диагностика)
ЛЕГКИХ БОЛЕЗНЬ ХРОНИЧЕСКАЯ ОБСТРУКТИВНАЯ (диагностика)
КОМОРБИДНОСТЬ (тенденции)
СЕРДЕЧНЫХ СОКРАЩЕНИЙ ЧАСТОТА
СПИРОМЕТРИЯ (использование, методы)
Анотація: Мета роботи — оцінити безпечність спірографії із бронходилатаційним тестом у пацієнтів із поєднанням стабільної ішемічної хвороби серця (ІХС) та хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ). Матеріали і методи. Обстежено 148 пацієнтів, з ниx 53 із поєднанням стабільної ІХС та ХОЗЛ, 53 із ІХС без супутнього ХОЗЛ та 42 із ХОЗЛ. Пацієнтам виконано загальноклінічне обстеження, добовий моніторинг електрокардіограми, ехокардіографію, спірографію. Результати та обговорення. Виявлено збільшення кількості екстрасистол за 1 год після виконання спірографії, найбільший приріст кількості суправентрикулярних екстрасистол установлено у пацієнтів із поєднаною патологією — в середньому 12,6 ± 6,8 (р = 0,23). Кількість шлуночкових екстрасистол (ШЕ) протягом 1 год після спірографії у пацієнтів із поєднаною патологією збільшилася на 27,8 ± 12,6 (р = 0,0064), в осіб із ІХС — на 3,4 ± 2,2 (р = 0,19), у пацієнтів із ХОЗЛ — на 15,7 ± 12,5 (р = 0,076). Збільшення кількості або виникнення політропних ШЕ зареєстровано у 4 (7,5 %) осіб із поєднаною патологією, у 2 (3,8 %) пацієнтів із ІХС та у 3 (7,1 %) осіб із ХОЗЛ. Виникнення ШЕ високих градацій під час спірографії відзначено в 11 (20,7 %, р = 0,008) осіб із поєднанням ІХС та ХОЗЛ, у 5 (9,4 %, р = 0,06) пацієнтів з ІХС та у 3 (7,1 %, р = 0,23) осіб із ХОЗЛ. Установлено предиктори приросту кількості ШЕ протягом 1 год після виконання спірографії для пацієнтів із поєднанням ІХС та ХОЗЛ. Висновки. Виконання спірографії асоційоване з виникненням порушень ритму в пацієнтів із поєднанням ІХС та ХОЗЛ. До проведення спірографії пацієнтам із ІХС необхідно провести ехокардіографію та добовий моніторинг електрокардіограми.


Дод.точки доступу:
Діденко, Д. В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

5.


   
    Досвід застосування 2-етил-3-гідроксипіридину сукцинату в комплексній терапії стабільної стенокардії [Текст] / Н. Д. Орищин [та ін.] // Серце і судини. - 2019. - № 3. - С. 52-59. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Венокор
MeSH-головна:
СТЕНОКАРДИЯ СТАБИЛЬНАЯ (лекарственная терапия)
Анотація: Мета роботи — оцінити ефективність та переносність застосування різних доз (200 та 500 мг/добу) 2-етил-6-метил-3-гідроксипіридину сукцинату («Венокор», «Лекхім», Україна) у комплексній терапії пацієнтів з ішемічною хворобою серця та стабільною стенокардією напруження ІІ—ІІІ функціонального класу. Матеріали і методи. У дослідження залучено 60 пацієнтів, хворих на ішемічну хворобу серця та стабільну стенокардію напруження ІІ—ІІІ функціонального класу віком від 48 до 76 років. Пацієнтів розподілили на три групи. Хворим 1-ї (n = 20) і 2-ї (n = 20) груп, окрім медикаментозного лікування ішемічної хвороби серця згідно з рекомендаціями, призначали відповідно 200 та 500 мг/добу 2-етил-6-метил-3-гідроксипіридину сукцинату парентерально. Пацієнти контрольної групи отримували лише стандартне лікування (b-адреноблокатори, антагоністи кальцію, ацетилсаліцилову кислоту, статини). Ефект лікування оцінювали на 14-ту добу від початку терапії. Результати та обговорення. Кількість нападів стенокардії на тиждень зменшилася при застосуванні 2-етил-6-метил-3-гідроксипіридину сукцинату в дозі 200 і 500 мг/добу порівняно з пацієнтами, котрим призначали стандартну терапію стенокардії (р 0,05 та р 0,01 відповідно). Потреба в таблетках нітрогліцерину знизилася статистично значуще в обох основних групах порівняно з контрольною (р 0,01 та р 0,001 відповідно). Це зниження було статистично значущо (р 0,001) більшим у пацієнтів 2-ї групи порівняно з особами 1-ї групи. У пацієнтів двох основних груп поліпшилися показники якості життя за шкалами інтенсивності болю (р 0,01), фізичного функціонування, загального психічного здоров’я (р 0,01), сумарним показником фізичного здоров’я опитувальника SF-36 (р


Дод.точки доступу:
Орищин, Н. Д.; Павлик, С. С.; Сорока, О. Я.; Черкавська, М. В.; Романик, Р. Й.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

6.


   
    Інфаркт міокарда без обструктивного атеросклеротичного ураження коронарних артерій (MINOCA) - науковий інтерес чи практична необхідність? [Текст] / Л. О. Ткаченко [та ін.] // Серце і судини. - 2019. - № 3. - С. 60-66. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Клопидогрель
   Ривароксабан

MeSH-головна:
ИНФАРКТ МИОКАРДА (диагностика, лекарственная терапия, патофизиология)
КОРОНАРНЫХ СОСУДОВ СПАЗМ (диагностика, лекарственная терапия)
АНГИОТЕНЗИН-ПРЕВРАЩАЮЩЕГО ФЕРМЕНТА ИНГИБИТОРЫ (терапевтическое применение)
Анотація: Останніми роками велику увагу приділяють питанням діагностики і лікування інфаркту міокарда (ІМ) без обструктивного атеросклерозу коронарних артерій (MINOCA). За статистичними даними, поширеність MINOCA становить 6—8 % від усіх випадків ІМ. Діагностичні критерії MINOCA: наявність критеріїв ІМ, відсутність обструктивного враження коронарних артерій за даними коронароангіографії (зокрема ангіографічний стеноз 50 %) та іншої причини розвитку пошкодження міокарда. Згідно з консенсусом American Heart Association (2019), діагностику MINOCA проводять у три етапи. На першому етапі слід повторно проаналізувати клінічну ситуацію для заперечення альтернативних діагнозів, на другому — оцінити функціональний резерв кровотоку, заперечити неішемічні механізми пошкодження міокарда за допомогою інструментальних методів дослідження. Третій етап передбачає верифікацію етіологічних чинників ІМ у спеціалізованій клініці. Наведено клінічний випадок ІМ у пацієнта віком 26 років. Діагноз підтверджували підвищений рівень тропоніну, зміни на електрокардіограмі, дані ехокардіографічного дослідження та магнітно-резонансної томографії. За даними коронароангіографії, виконаної через 12 год від початку захворювання, гемодинамічно значущих звужень коронарних артерій не відзначено. Лабораторний аналіз виявив суттєве збільшення рівня гомоцистеїну — 69 мкмоль/л (норма – 12,0 мкмоль/л). З урахуванням обтяженої спадковості, виникнення ІМ в молодому віці, відсутності провокуючих чинників (медичні препарати, стрес, надмірне фізичне навантаження, травма тощо) і захворювань (цукровий діабет, системне захворювання сполучної тканини), підвищеного рівня гомоцистеїну роль тромбозу найвірогідніша. Рекомендовано консультацію гематолога з метою виявлення спадкової тромбофілії як причини тромбозу (під час прийому антиагрегантної/антикоагулянтної терапії виконання аналізів та їх інтерпретація некоректні), а також прийом інгібітора ангіотензинперетворювального ферменту, клопідогреля в дозі 75 мг/добу, рівароксабану в дозі 2,5 мг двічі на добу, β-адреноблокатора, статинів. З огляду на високий рівень гомоцистеїну рекомендовано дієту з вживанням продуктів, багатих на фолієву кислоту.


Дод.точки доступу:
Ткаченко, Л. О.; Єпанчинцева, О. А.; Стан, М. В.; Сагура, С. М.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

7.


    Головач, И. Ю.
    Видеокапилляроскопия ногтевого ложа у больных с системной склеродермией: прогностическое и диагностическое значение [Текст] / И. Ю. Головач, Е. Д. Егудина // Серце і судини. - 2019. - № 3. - С. 67-80. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: Бозентан
MeSH-головна:
СКЛЕРОДЕРМИЯ СИСТЕМНАЯ (диагностика, лекарственная терапия)
ИММУНОДЕПРЕССАНТЫ (терапевтическое применение)
АНГИОСКОПИЯ МИКРОСКОПИЧЕСКАЯ (использование, методы)
НОГТИ
Анотація: Відеокапіляроскопія (ВКС) — це унікальний метод морфологічної оцінки капілярів нігтьового ложа, який відрізняється легкістю і швидкістю виконання, відіграє вирішальну роль у ранній діагностиці системної склеродермії (ССД). Перший опис патологічних капіляроскопічних змін при ССД було зроблено у 1925 р. Кілька десятиліть потому вони були валідизовані та прийняті як один з діагностичних критеріїв у класифікаціях ССД EULAR/ACR 2013 р. Наведено дані про використання ВКС нігтьового ложа при ССД. Визначено три склеродермічних патерни: ранній, активний і пізній, які відображають еволюцію капіляроскопічних змін, припускаючи їх зв’язок з тривалістю захворювання. Сучасні знання про мікросудинні аномалії при ССД підтверджують зв’язок змін судин при ВКС не лише з тривалістю, а й з активністю захворювання. Думка експертів неодностайна щодо зв’язку результатів ВКС з клінічною картиною і залученням органів та систем. Швидкість прогресування мікросудинних змін може бути вирішальним критерієм для діагностики, а в разі швидкої динаміки капіляроскопічних ССД‑асоційованих патернів їх можна розглядати як показник активності захворювання. Нормалізацію капіляроскопічних змін судин нігтьового ложа спостерігали після лікування імунодепресантами, трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин та застосування антагоніста рецепторів ендотеліну — бозентану. Подальший розвиток знань про ВКС нігтьового ложа при ССД сприятиме ширшому використанню цього інформативного, неінвазивного і діагностичного інструменту як надійного методу оцінки активності захворювання, прогнозу та терапевтичної відповіді.


Дод.точки доступу:
Егудина, Е. Д.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

8.


    Геник, С. М.
    Транексамова кислота в інтенсивній терапії кровотеч різного генезу [Текст] / С. М. Геник, М. М. Волошин, А. В. Симчич // Серце і судини. - 2019. - № 3. - С. 81-85. - Бібліогр. в кінці глав
MeSH-головна:
ГЕМОРРАГИИ (лекарственная терапия)
ТРАНЕКСАМОВАЯ КИСЛОТА (терапевтическое применение)
Анотація: Проблема гострої кровотечі є актуальною як в лікувальному, так і в організаційному аспекті, і не лише для України. Успіх лікування визначається своєчасно встановленим діагнозом та швидкістю надання невідкладної медичної допомоги. Зупинці кровотечі сприяє невідкладний хірургічний гемостаз, використання антифібринолітиків, відновлення гемодинаміки та крововтрати. Транексамову кислоту внесено до переліку основних лікарських засобів. Цей препарат має антифібринолітичну дію, підсилює синтез колагену, що сприяє збереженню фібринового матриксу, стабілізує тромб, нормалізує функцію тромбоцитів і проникність капілярів, запобігає утворенню брадикініну, калікреїну, Т-кініну. Висвітлено досвід використання транексамової кислоти у травмованих осіб з ознаками масивної кровотечі, при великих оперативних втручаннях, у пацієнтів зі злоякісними новоутвореннями та післяпологовою кровотечею. Клінічні дослідження продемонстрували ефективність транексамової кислоти при бойових пораненнях, підготовці пацієнтів до аорто‑коронарного шунтування, тотальному ендопротезуванні кульшового та колінного суглоба, великих хірургічних операціях на хребті, маткових, носових, шлункових і кишкових кровотечах, гематурії, кровотечі після простатектомії та тонзилектомії. Доведено, що транексамова кислота знижує смертність пацієнтів від кровотечі при пологах, у періопераційний період і при травмах, не підвищуючи ризику тромботичних ускладнень. Наведено підходи до використання транексамової кислоти при кровотечах різного генезу згідно із Британськими рекомендаціями, настановами Європейської асоціації анестезіологів з інтенсивної терапії масивної кровотечі, рекомендаціями з тактичної медицини США і Американського товариства анестезіологів. Висвітлено проблему, пов’язану з ефективністю використання цього препарату.


Дод.точки доступу:
Волошин, М. М.; Симчич, А. В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)