Головна Спрощенний режим Опис Шлюз Z39.50
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=СУ21/2019/4<.>
Загальна кiлькiсть документiв : 20
Показанi документи с 1 за 20
1.


    Бабінець, Л. С.
    Ведення хворих на гострий і хронічний панкреатит у практиці сімейного лікаря [Текст] / Л. С. Бабінець // Сімейна медицина. - 2019. - № 4. - С. 6-9. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ПАНКРЕАТИТ ОСТРЫЙ НЕКРОТИЗИРУЮЩИЙ (диагностика, диетотерапия, иммунология, классификация, кровь, лекарственная терапия, метаболизм, микробиология, осложнения, патофизиология, радиоизотопные изображения, терапия, хирургия, энзимология)
ПАНКРЕАТИТ ХРОНИЧЕСКИЙ (диагностика, диетотерапия, классификация, кровь, лекарственная терапия, метаболизм, моча, осложнения, патофизиология, радиоизотопные изображения, терапия, хирургия, энзимология)
КЛИНИЧЕСКИЕ ПРОТОКОЛЫ (классификация, стандарты)
МЕДИЦИНСКАЯ ПОМОЩЬ ПЕРВИЧНАЯ (использование, кадры, классификация, методы, организация и управление, стандарты, статистика, тенденции, этика)
БОЛЬНОГО ВЕДЕНИЕ ОПТИМАЛЬНОЕ
Анотація: У статті викладено основні положення європейського (фінського національного) клінічного протоколу щодо гострого і хронічного панкреатиту у первинній медичній практиці, створеного на засадах доказовості. Використання його у клінічній практиці і у викладанні сімейної медицини у медичних вузах дозволяє забезпечити прогнозовану ефективність і безпечність процесу діагностики і лікування, а також сприяє підвищенню позитивної результативності ведення таких серйозних захворювань у клінічній практиці, як гострий і хронічний панкреатит, підвищенню рівня виживаності пацієнтів з цими нозологіями і досягненню покращення якості їхнього життя.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

2.


    Колесник, П. О.
    Перспективи розвитку співробітництва Української асоціації сімейної медицини (УАСМ) та Всесвітньої Асоціації сімейних лікарів (WONCA) [Текст] / П. О. Колесник, Л. Ф. Матюха // Сімейна медицина. - 2019. - № 4. - С. 10-13
MeSH-головна:
ВРАЧЕЙ АССОЦИАЦИИ НЕЗАВИСИМЫЕ (законодательство и юриспруденция, использование, история, кадры, классификация, организация и управление, стандарты, статистика, тенденции, экономика, этика)
УКРАИНА
ВСЕМИРНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ЗДРАВООХРАНЕНИЯ (история, организация и управление, экономика)
МЕЖДУНАРОДНОЕ СОТРУДНИЧЕСТВО (законодательство и юриспруденция, история)
Анотація: У статті висвітлюється участь представників УАСМ у міжнародній конференції WONCA 2019, обговорюються перспективи подальшої співпраці двох громадських організацій сімейних лікарів.


Дод.точки доступу:
Матюха, Л. Ф.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

3.


    Ткаченко, В. І.
    Міжнародна співпраця з Всесвітньою організацією сімейних лікарів WONCA. Партія жінок у сімейній медицині - WONCA Working Party on Women and Family Medicine (WWPWFM) [Текст] / В. І. Ткаченко // Сімейна медицина. - 2019. - № 4. - С. 14-19. - Бiблiогр. в кiнцi ст.
MeSH-головна:
МЕДИЦИНСКАЯ ПОМОЩЬ В ПОЛНОМ ОБЪЕМЕ (законодательство и юриспруденция, использование, кадры, классификация, организация и управление, стандарты, тенденции, этика)
МЕЖДУНАРОДНОЕ СОТРУДНИЧЕСТВО (законодательство и юриспруденция, история)
ВСЕМИРНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ ЗДРАВООХРАНЕНИЯ
УКРАИНА
АКАДЕМИИ И ИНСТИТУТЫ (использование, организация и управление, стандарты, статистика)
Анотація: Всесвітня організація сімейних лікарів WONCA заснована у 1972 р., має низку робочих груп (партій) з різних напрямків, серед яких Партія жінок в сімейній медицині, рух молодих сімейних лікарів та спеціальні групи за певними клінічними інтересами. Робочі групи (партії) займаються наробкою установчих та рекомендаційних документів з певних напрямків загальної практики-сімейної медицини. Мета роботи: висвітлити результати міжнародної співпраці з Всесвітньою організацією сімейних лікарів WONCA та діяльність у Робочій групі жінок в сімейній медицині – WONCA Working Party on Women and Family Medicine (WWPWFM). Матеріали та методи. Проведено аналіз установчих та рекомендаційних документів, власні діяльність, спостереження та участь у програмах, проектах та засіданнях WONCA та її робочих груп. Результати. У статті представлені результати міжнародної діяльності в якості лідера Європейського регіону Партії жінок у сімейній медицині WWPWFM (лідер – проф. Ткаченко В.І., Україна). Показана співпраця з правлінням WONCA Europe, участь у засіданнях членів правління, участь у заходах, організації та проведенні конференції WONCA Europe 2019 в якості спікера, модератора воркшопів та голови деяких сесій, рецензента тез конференцій. Проведено два воркшопи, здійснено дві усні та три постерні доповіді у 2019 р. Висвітлено зміст основних ключових лекцій конференції (2019). Наведені результати та напрямки співпраці з робочими групами WONCA з питань сільської сімейної медицини EURIPA, насильства, молодіжного руху Васко да Гама, участь у проектах мережі з наукових досліджень у галузі загальної практики EGPRN та Європейської академії викладачів сімейної медицини EURACT. Заключення. Результати міжнародної співпраці з WONCA та діяльність у WWPWFM дозволили отримати найсучаснішу інформацію щодо досягнень та перспектив розвитку сімейної медицини, гендерних проблем, запровадити заходи з покращання якості підготовки кадрів, проведення наукових досліджень, гендерної рівності, створити партнерські програми та співробітництво із закордонними спеціалістами, зміцнити роль України на світовому рівні.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

4.


    Головач, И. Ю.
    Диагностика и лечение криоглобулинемического васкулита : что важно для реальной клинической практики? [Текст] / И. Ю. Головач, Е. Д. Егудина // Сімейна медицина. - 2019. - № 4. - С. 20-29. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-не головна:
КРИОГЛОБУЛИНЕМИЯ (вирусология, диагностика, иммунология, классификация, кровь, лекарственная терапия, метаболизм, осложнения, терапия, энзимология, этиология)
ВАСКУЛИТЫ (вирусология, диагностика, диетотерапия, иммунология, классификация, кровь, лекарственная терапия, метаболизм, микробиология, осложнения, патофизиология, терапия, этиология)
ГЕПАТИТА C ВИРУСА АНТИТЕЛА (биосинтез, действие лекарственных препаратов, иммунология, классификация, кровь, метаболизм, моча, фармакология)
ДИАГНОСТИКА
СТАЦИОНАРНОЕ ЛЕЧЕНИЕ ДНЕВНОЕ (использование, кадры, классификация, методы, стандарты, статистика, тенденции, этика)
Анотація: Кріоглобулінемія – це стан, при якому у сироватці крові виявляють циркулюючі кріопреципітувальні імунні комплекси. Концентрація кріоглобулинів вище 50 мг/л вважається діагностично значущою для констатації кріоглобулинемії. Продукція кріоглобулинів, як правило, є наслідком основного захворювання, що вимагає етіологічної оцінки. Діагноз кріоглобулінемічного васкуліту (КВ) заснований на лабораторному виявленні сироваткової кріоглобулінемії у поєднанні з характерними клінічними ознаками і симптомами. Основні клінічні прояви включають загальні симптоми (важка втома, незрозуміла лихоманка з втратою маси тіла або без), ураження шкіри (ортостатична пурпура, яка пальпується, некротичні виразки), суглобів (артрити, артралгії), периферичної нервової системи (мононеврити, поліневрит) і нирок (мембранопроліферативний гломерулонефрит). З огляду на безліч ознак і симптомів, пацієнт з КВ рідко звертається первинно до ревматолога. Лікарями першого контакту частіше є сімейні лікарі або дерматологи, разом з тим, що інформованість лікарів інших спеціальностей про дану патологію невелика. У статті викладені сучасні дані про відомі етіологічні фактори, типи і варіанти перебігу і лікування КВ. Наведено класифікаційні критерії КВ, що володіють високою інформативністю і доступні практичним лікарям. Лікування КВ залишається складним завданням через серйозні специфічні поразки органів-мішеней і іноді загрозливих для життя проявів. При вторинній кріоглобулінемії лікування основного захворювання має вирішальне значення. При КВ на тлі змішаної кріоглобулінемії стратегія лікування заснована на противірусній, протизапальній та імунодепресивній терапії. Цілі терапії для КВ включають зниження рівня імуноглобулінів і видалення антигену. Перша мета може бути досягнута за допомогою імунодепресантів, у той час як друга мета залежить від того, відомий антиген чи ні. При КВ, асоційованою з вірусним гепатитом С, противірусна терапія зменшує кількість антигенів. Однак при автоімунних захворюваннях потенційний антиген зазвичай не розпізнається, використовуються тільки неспецифічні імунодепресанти.


Дод.точки доступу:
Егудина, Е. Д.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

5.


    Росицька, О. А.
    Нейровізуалізаційна характеристика структурних порушень головного мозку та лікворних просторів у хворих на хронічну ішемію мозку [Текст] / О. А. Росицька // Сімейна медицина. - 2019. - № 4. - С. 30-33. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
МОЗГА ГОЛОВНОГО ИШЕМИЯ (генетика, диагностика, классификация, кровь, лекарственная терапия, метаболизм, осложнения, патофизиология, рентгенография, терапия)
НЕЙРОВИЗУАЛИЗАЦИЯ (использование, классификация, методы, оборудование, стандарты, статистика, тенденции)
ЛЕЙКОАРЕОЗ (диагностика, классификация, кровь, лекарственная терапия, метаболизм, патофизиология, радиоизотопные изображения, терапия, энзимология, этиология)
ИНСУЛЬТ ЛАКУНАРНЫЙ (диагностика, диетотерапия, иммунология, классификация, кровь, лекарственная терапия, метаболизм, осложнения, терапия, энзимология)
Анотація: Мета дослідження: оцінювання нейровізуалізаційних маркерів структурних порушень головного мозку та лікворних просторів у хворих на хронічну ішемію мозку (ХІМ) на тлі мультифокального атеросклерозу. Матеріали та методи. У дослідження увійшли 137 пацієнтів віком від 40 до 84 років з ХІМ на тлі мультифокального атеросклерозу. Хворі були розподілені на три клінічні групи залежно від локалізації ураження судинних басейнів стенозуючим атеросклерозом. Було проведено якісне і кількісне оцінювання вогнищевих і дифузних змін речовини мозку та лікворних просторів. Результати. За частотою виявлення серед структурних змін мозку у хворих з різними варіантами поєднання уражених атеросклерозом судинних басейнів переважали лейкоареоз легкого ступеня (у 61,3% із 97,1%) та змішана церебральна атрофія (74,5%). Лакунарні вогнищеві зміни при ХІМ були встановлені у половині випадків (51,8%), у тому числі у І клінічній групі – у 36,7% випадків, у ІІ групі – у 56,3%, у ІІІ групі – у 55,0%. Поодинокі лакунарні вогнища у загальній групі хворих переважали над численними у 2,7 разу (37,9% проти 13,9%; p0,001). Частіше лакунарні вогнища територіально знаходились кортикально (у 24,1% випадків), ніж субкортикально (у 2,9% випадків; р0,001). Більшість хворих з ХІМ констатували поєднання декількох МР-маркерів структурних уражень мозку. Заключення. У хворих усіх вікових груп з хронічною ішемією мозку (ХІМ) встановлено структурні ураження мозку на підставі визначення різних МР-маркерів: гіпертензивність білої речовини (лейкоареоз – 97,1%), церебральна атрофія (74,4%), лакунарні інфаркти (51,8%), територіальні постінфарктні вогнища (56,2%). Мультифокальність судинного ураження, коморбідність та багатофакторність впливають на гетерогенність та ступінь вираженості структурних порушень мозку, які зумовлюють перебіг ХІМ.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

6.


    Колеснікова, О. В.
    Підходи до первинної профілактики серцево-судинних захворювань при дисліпідемії [Текст] / О. В. Колеснікова, О. Є. Запровальна // Сімейна медицина. - 2019. - № 4. - С. 34-40. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Холестол
MeSH-головна:
СЕРДЕЧНО-СОСУДИСТЫЕ БОЛЕЗНИ (генетика, диагностика, классификация, кровь, лекарственная терапия, метаболизм, осложнения, патофизиология, радиоизотопные изображения, терапия)
ПРОФИЛАКТИКА ПЕРВИЧНАЯ (законодательство и юриспруденция, кадры, классификация, методы, оборудование, организация и управление, стандарты, статистика, тенденции, этика)
ДИСЛИПИДЕМИЯ (генетика, диагностика, диетотерапия, иммунология, классификация, кровь, лекарственная терапия, метаболизм, микробиология, терапия)
Анотація: Своєчасне й активне лікування хворих з факторами ризику та клінічно вираженими захворюваннями серцево-судинної системи належить до пріоритетних завдань сучасної медицини. Дисліпідемія – один із головних чинників прогресування атеросклерозу, тож корекція порушень ліпідного обміну є стратегічним напрямом у профілактиці серцево-судинних захворювань (ССЗ). Нині істотно розширилися можливості застосування терапії щодо зниження рівня ліпідів. Гіполіпідемічну терапію рекомендують не тільки пацієнтам із клінічними проявами атеросклерозу, а й тим, хто за відсутності клінічних проявів має високий ризик його розвитку. Останнім часом все більше уваги науковців привертають рослинні стероли. Мета дослідження: вивчення впливу нутрицевтика Холестол® на показники ліпідного обміну в осіб із дисліпідемією з помірним ризиком розвитку ССЗ. Матеріали та методи. Обстежено 43 особи, які хворіють на гіпертонічну хворобу І–ІІ стадії 1–2 ступеня з помірним ризиком ССЗ (сумарний ризик за шкалою SCORE (Systematic Coronary Risk Evaluation) ≥1 і 5%)). Усі пацієнти, які були включені у дослідження, мали стандартне загальне клінічне обстеження з оцінкою факторів ризику розвитку ССЗ, показників ліпідного та вуглеводного профілів, розширене антропометричне обстеження. Хворі були розподілені на дві групи: 1-а група – порівняння (n


Дод.точки доступу:
Запровальна, О. Є.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

7.


   
    Астенічний синдром та його корекція у пацієнтів з інфекційною патологією [Текст] / О. М. Зінчук [та ін.] // Сімейна медицина. - 2019. - № 4. - С. 41-46. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Ентроп
MeSH-головна:
ИНФЕКЦИОННЫЕ БОЛЕЗНИ (вирусология, диагностика, иммунология, классификация, кровь, лекарственная терапия, метаболизм, микробиология, осложнения, паразитология, передача, терапия, энзимология, этиология)
МЕНИНГИТ (вирусология, диагностика, иммунология, классификация, кровь, лекарственная терапия, метаболизм, микробиология, осложнения, паразитология, терапия, энзимология, этиология)
ЛЕПТОСПИРОЗ (вирусология, диагностика, иммунология, классификация, кровь, лекарственная терапия, микробиология, осложнения, паразитология, передача, терапия, этиология)
АСТЕНИЯ (диагностика, классификация, кровь, лекарственная терапия, метаболизм, терапия, энзимология, этнология)
Анотація: У статті відображено результати застосування препарату ентроп (фенілпірацетам) у період ранньої реконвалесценції при менінгіті та лептоспірозі з метою корекції проявів астенічного синдрому. Використання ентропу засвідчило вірогідне покращення стійкості уваги, слухової пам’яті, покращення самопочуття, активності та настрою, зменшення рівня фізичного та психічного виснаження у хворих на менінгіт. У пацієнтів із лептоспірозом після застосування ентропу відзначено статистично значуще покращення активної уваги, довготривалої слухової пам’яті та активності. У 97,7% хворих переносимість ентропу оцінена як хороша. Отримані результати дозволяють рекомендувати препарат для корекції астенічного синдрому у хворих на менінгіт та лептоспіроз.


Дод.точки доступу:
Зінчук, О. М.; Зубач, О. О.; Орфін, А. Я.; Плевачук, О. Ю.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

8.


    Матковська, Н. Р.
    Аналіз причин смертності хворих на алкогольний цироз печінки у поєднанні з неалкогольною жировою хворобою печінки [Текст] / Н. Р. Матковська // Сімейна медицина. - 2019. - № 4. - С. 47-50. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ПЕЧЕНИ БОЛЕЗНИ АЛКОГОЛЬНЫЕ (диагностика, диетотерапия, иммунология, классификация, кровь, лекарственная терапия, метаболизм, микробиология, осложнения, патофизиология, терапия, ультрасонография, энзимология)
ПЕЧЕНИ БОЛЕЗНИ КОНЕЧНАЯ СТАДИЯ (диагностика, диетотерапия, классификация, кровь, лекарственная терапия, метаболизм, микробиология, патофизиология, радиоизотопные изображения, смертность, терапия, эпидемиология)
СМЕРТИ ПРИЧИНА (тенденции)
Анотація: На сьогодні доведено, що близько 10% смертей серед осіб молодого і середнього віку пов’язані саме із вживанням спиртних напоїв. Алкоголь посідає третє місце серед причин смертності у молодих осіб після тютюнопаління та артеріальної гіпертензії та друге місце серед причин трансплантації печінки в Європі. В Україні смертність внаслідок алкогольної хвороби печінки (АХП) посіла друге місце у структурі причин смерті від хвороб органів травлення. Мета дослідження: вивчення особливостей причин смерті осіб з АХП на стадії цирозу при поєднанні з неалкогольною хворобою печінки (НАЖХП) на підставі аналізу протоколів патологоанатомічного дослідження. Матеріали та методи. Проаналізовано 216 протоколів патологоанатомічного дослідження померлих внаслідок цирозу печінки (ЦП). Результати. Виявлено, що особи, які зловживали алкоголем, померли на стадії субкомпенсації та компенсації ЦП від панкреонекрозу, а на стадії декомпенсації – від шлунково-кишкової кровотечі (ШКК) (більше половини хворих), печінкової і печінково-ниркової недостатності та сепсису. Причинами смерті осіб з НАЖХП на стадіях компенсації та субкомпенсації стали інфаркт міокарда, кардіогенний шок, тромбоемболія легеневої артерії, мезентеріальний тромбоз та інсульт головного мозку, а на стадії декомпенсації у більшості – печінкова та печінково-ниркова недостатність. В осіб із поєднанням АХП та НАЖХП на стадії цирозу причинами смерті стали на стадії компенсації інфаркт міокарда, кардіогенний шок, тромбоемболія легеневої артерії, мезентеріальний тромбоз, інсульт головного мозку та панкреонекроз, на стадії субкомпенсації до таких причин приєдналися ШКК та сепсис, а на стадії декомпенсації – інфаркт міокарда, кардіогенний шок, тромбоемболія легеневої артерії, мезентеріальний тромбоз, інсульт головного мозку, печінкова та печінково-ниркова недостатність, ШКК, сепсис та гепатоцелюлярна карцинома (5,7% осіб). Заключення. У пацієнтів з неалкогольною хворобою печінки (НАЖХП) на стадіях компенсації та субкомпенсації цирозу печінки частіше виникають гострі серцево-судинні летальні наслідки порівняно з пацієнтами з алкогольною хворобою печінки (АХП). В осіб у разі поєднання АХП та НАЖХП, окрім гострих серцево-судинних летальних наслідків, частіше виникає септичний стан та печінково-ниркова недостатність, а також у них виявлено гепатоцелюлярну карциному.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

9.


    Matkovska, N. R.
    Analysis of causes of death in patients with alcoholic liver cirrhosis associated with non-alcoholic fatty liver disease [Текст] / N. R. Matkovska // Сімейна медицина. - 2019. - № 4. - P. 51-54. - Bibliogr. at the end of the art.
MeSH-головна:
ПЕЧЕНИ БОЛЕЗНИ АЛКОГОЛЬНЫЕ (диагностика, диетотерапия, иммунология, классификация, кровь, лекарственная терапия, метаболизм, микробиология, осложнения, патофизиология, терапия, ультрасонография, энзимология)
ПЕЧЕНИ БОЛЕЗНИ КОНЕЧНАЯ СТАДИЯ (диагностика, диетотерапия, классификация, кровь, лекарственная терапия, метаболизм, микробиология, патофизиология, радиоизотопные изображения, смертность, терапия, этиология)
СМЕРТИ ПРИЧИНА (тенденции)
Анотація: На сьогодні доведено, що близько 10% смертей серед осіб молодого і середнього віку пов’язані саме із вживанням спиртних напоїв. Алкоголь посідає третє місце серед причин смертності у молодих осіб після тютюнопаління та артеріальної гіпертензії та друге місце серед причин трансплантації печінки в Європі. В Україні смертність внаслідок алкогольної хвороби печінки (АХП) посіла друге місце у структурі причин смерті від хвороб органів травлення. Мета дослідження: вивчення особливості причин смерті осіб з АХП на стадії цирозу при поєднанні з неалкогольною хворобою печінки (НАЖХП) на підставі аналізу протоколів патологоанатомічного дослідження. Матеріали та методи. Проаналізовано 216 протоколів патологоанатомічного дослідження померлих внаслідок цирозу печінки (ЦП). Результати. Виявлено, що особи, які зловживали алкоголем, померли на стадії субкомпенсації та компенсації ЦП від панкреонекрозу, а на стадії декомпенсації – від шлунково-кишкової кровотечі (ШКК) (більше половини хворих), печінкової і печінково-ниркової недостатності та сепсису. Причинами смерті осіб з НАЖХП на стадіях компенсації та субкомпенсації стали інфаркт міокарда, кардіогенний шок, тромбоемболія легеневої артерії, мезентеріальний тромбоз та інсульт головного мозку, а на стадії декомпенсації у більшості – печінкова та печінково-ниркова недостатність. В осіб із поєднанням АХП та НАЖХП на стадії цирозу причинами смерті стали на стадії компенсації інфаркт міокарда, кардіогенний шок, тромбоемболія легеневої артерії, мезентеріальний тромбоз, інсульт головного мозку та панкреонекроз, на стадії субкомпенсації до таких причин приєдналися ШКК та сепсис, а на стадії декомпенсації – інфаркт міокарда, кардіогенний шок, тромбоемболія легеневої артерії, мезентеріальний тромбоз, інсульт головного мозку, печінкова та печінково-ниркова недостатність, ШКК, сепсис та гепатоцелюлярна карцинома (5,7% осіб). Заключення. У хворих на неалкогольну хворобу печінки (НАЖХП) на стадіях компенсації та субкомпенсації цирозу печінки частіше виникають гострі серцево-судинні летальні наслідки порівняно з пацієнтами з алкогольною хвороби печінки (АХП). В осіб у разі поєднання АХП та НАЖХП, окрім гострих серцево-судинних летальних наслідків, частіше виникає септичний стан та печінково-ниркова недостатність, а також у них виявлено гепатоцелюлярну карциному.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

10.


    Ягоцкая, Л. П.
    Опыт комбинированной наружной терапии лабиального герпеса [Текст] / Л. П. Ягоцкая // Сімейна медицина. - 2019. - № 4. - С. 55-57. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: Пенцикловир
   Метилурацил

MeSH-головна:
ГЕРПЕСВИРУС 1 ЧЕЛОВЕКА (иммунология, классификация, метаболизм, патогенность, ультраструктура)
ЛЕКАРСТВЕННАЯ ТЕРАПИЯ (использование, классификация, методы, оборудование, стандарты, статистика, тенденции)
Анотація: Мета дослідження: оцінювання ефективності і безпеки комбінованого зовнішнього застосування пенцикловіру 1% і метилурацилу 5% у терапії лабіального герпесу. Матеріали та методи. Під спостереженням перебували 24 хворих на лабіальний герпес віком від 18 до 49 років, розподілених на дві групи порівняння. Хворим основної групи кожні 2 год, за винятком періоду сну, призначали зовнішню терапію, що включала пенцикловір 1% та метилурацил 5%, протягом 10 днів. Пацієнти групи порівняння отримували монотерапію пенцикловіром 1% за аналогічною методикою. Ефективність терапії оцінювали за регресом клінічної симптоматики: зникнення суб’єктивних відчуттів, везикул, ерозій, формуванню скоринки і повної епітелізації. Безпечність запропонованого методу терапії оцінювали за частотою виникнення несприятливих побічних ефектів. Результати. На підставі аналізу отриманих результатів терапії встановлено, що регрес клінічних проявів в основній групі наступав раніше, ніж у групі порівняння. Так, у групі хворих, які отримували комбіноване лікування, висипання регресували на 3–6-й день від початку терапії, а в групі порівняння – на 4–8-й день лікування, що було обумовлено більш тривалими термінами епітелізації і відходження кірочок. Відзначено залежність ефективності терапії від частоти рецидивів лабіального герпесу в обох групах порівняння. Скорочення термінів реабілітації пов’язано з епітелізуючою дією метилурацилу. Переносимість запропонованого методу лікування у всіх хворих була задовільною. Несприятливих побічних реакцій у процесі лікування виявлено не було. Заключення. Запропонований метод зовнішнього лікування лабіального герпесу є ефективним і безпечним, сприяє скороченню термінів епітелізації, добре переноситься хворими.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

11.


    Матюха, Л. Ф.
    Розробка опитувальника для виявлення факторів ризику виникнення залізодефіциту [Текст] / Л. Ф. Матюха, Ю. С. Періг // Сімейна медицина. - 2019. - № 4. - С. 58-60. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ПОДРОСТКИ (законодательство и юриспруденция, физиология)
АНЕМИЯ ЖЕЛЕЗОДЕФИЦИТНАЯ (диагностика, кровь, лекарственная терапия, метаболизм, энзимология)
АНКЕТИРОВАНИЕ (использование, классификация, стандарты)
ФАКТОРЫ РИСКА
ПИТАНИЯ ФИЗИОЛОГИЯ (физиология)
ГЕМОГЛОБИНА СУБЪЕДИНИЦЫ (анализ, биосинтез, дефицит, классификация, метаболизм, моча, секреция, ультраструктура, химический синтез)
Анотація: У статті розглядається проблема раннього виявлення і профілактики залізодефіцитного стану. Аналіз даних літератури свідчить про різну поширеність залізодефіциту (ЗД) в економічно-розвинених країнах та країнах, що розвиваються. Однією з груп населення, серед якої існує високий рівень поширеності анемії, є діти підліткового віку. Мета дослідження: розробка анкети для визначення ризику виникнення залізодефіцитної анемії серед дітей підліткового віку. Матеріали та методи. Було проведено аналіз міжнародних публікацій, що описують методи розробки анкет, доцільність введення запитань в анкету, методику проведення анкетування населення щодо факторів ризику залізодефіцитних анемій та латентного ЗД. Результати. Розроблено анкету для визначення ризику ЗДА у дітей підліткового віку. Заключення. Опитувальник підлягає апробації у пілотному дослідженні для кінцевого затвердження і використання у подальшому соціологічному дослідженні.


Дод.точки доступу:
Періг, Ю. С.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

12.


    Ткаченко, В. І.
    Питання евтаназії у практиці сімейних лікарів Нідерландів [Текст] / В. І. Ткаченко, Л. О. Березовська // Сімейна медицина. - 2019. - № 4. - С. 61-64. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ВРАЧИ СЕМЕЙНЫЕ (классификация, организация и управление, статистика, тенденции, этика)
ЭВТАНАЗИЯ (законодательство и юриспруденция, история, классификация, психология, статистика, тенденции, этика)
МЕДИЦИНСКАЯ ПОМОЩЬ ПЕРВИЧНАЯ (законодательство и юриспруденция, использование, история, кадры, классификация, методы, организация и управление, стандарты, статистика, тенденции, экономика, этика)
НИДЕРЛАНДЫ
Анотація: Евтаназія – це навмисне припинення життя іншою особою з метою позбавлення людини від фізичних і душевних мук, пов’язаних з її невиліковною хворобою. Станом на 2019 р. активна людська евтаназія легальна в Нідерландах, Бельгії, Колумбії, Люксембурзі, Канаді та ін. з 2002 р. Мета дослідження: визначення особливостей та юридичних аспектів здійснення евтаназії у практиці сімейного лікаря в Нідерландах – країні, яка стала піонером у запровадженні закону з легалізації евтаназії. Матеріали та методи. Нами зібрано матеріал за допомогою інтерв’ю під час участі у програмі з обміну досвідом, організованою нідерландською Національною організацією лікарів загальної практики (LOVAH), проведено аналіз звітів та системний аналіз даних літератури з цієї проблеми. Результати. У Нідерландах з 2002 р. легалізовано 2 види евтаназії – безпосередньо евтаназію та суїцид, який асистується. За допомогою евтаназії у середньому в Нідерландах ідуть з життя 6,6% від усіх померлих. Найбільш частими причинами звернення пацієнтів з проханням про евтаназію у 2018 р. були онкологічні захворювання (4013 випадків – 66%), коморбідні стани (738 – 12%), захворювання нервової системи (382 – 6%), серцево-судинної (231 – 3,8%), дихальної системи (189 – 3%), глибокий старечий вік (205 – 3,3%), початкова стадія деменції (144 – 2,4%), психічні розлади (67 – 1%) тощо. У 85% випадків евтаназія була здійснена лікарями загальної практики–сімейними лікарями. Лікар загальної практики–сімейний лікар є першою людиною, до якої звертаються пацієнти про таку допомогу. Процедура евтаназії здійснюється лікарем за певними строгими правилами. Частіше пацієнти виявляють бажання закінчити свій життєвий шлях удома (80%), рідше – у хоспісах (8%), будинках престарілих різного типу (8%) чи лікарнях (3%). Заключення. Евтаназія є легалізованою у багатьох країнах світу і у 85% випадків проводиться лікарем загальної практики–сімейним лікарем, який також є першою людиною контакту щодо такої допомоги. Процедура евтаназії дозволяється та здійснюється лікарем за певними строгими правилами і вимагає великої відповідальності та моральної готовності.


Дод.точки доступу:
Березовська, Л. О.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

13.


   
    Можливі шляхи корекції деяких показників системного запалення при лікуванні хворих на гіпертонічну хворобу в умовах коморбідності [Текст] / Ю. Г. Бурмак [та ін.] // Сімейна медицина. - 2019. - № 4. - С. 65-68. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ГИПЕРТЕНЗИЯ (диагностика, классификация, кровь, лекарственная терапия, осложнения, терапия, этиология)
КОМОРБИДНОСТЬ (тенденции)
ВОСПАЛЕНИЕ (диагностика, классификация, кровь, лекарственная терапия, метаболизм, микробиология, осложнения, терапия, энзимология)
ЦИТОКИНЫ (анализ, биосинтез, действие лекарственных препаратов, классификация, метаболизм, секреция, ультраструктура)
ОКСИДАТИВНЫЙ СТРЕСС (действие лекарственных препаратов, иммунология, физиология)
ЭНДОТЕЛИЙ (действие лекарственных препаратов, кровоснабжение, патология, рост и развитие, секреция, физиология, цитология)
СТАНДАРТ ЛЕЧЕНИЯ (использование, классификация, стандарты, статистика, тенденции, этика)
Анотація: Мета дослідження: вивчити та проаналізувати вплив комбінованого лікування із застосуванням комбінації донатора оксиду азоту та селенвмісного засобу на динаміку змін деяких показників системного запалення у хворих на гіпертонічну хворобу (ГХ) в умовах коморбідного перебігу із пептичною виразкою (ПВ) дванадцятипалої кишки (ДПК). Матеріали та методи. Проаналізовано результати лікування 40 чоловіків та 29 жінок, хворих на ГХ ІІ стадії та коморбідну ПВ ДПК (середній вік – 44,5±2,8 року), з яких 32 особи отримували загальноприйняте лікування, а 37 пацієнтам додатково призначали комбінацію тівортіну аспартату та селен-активу. До початку та через місяць лікування вивчали вміст цитокінів (Цк) сироватки крові (TNFα, IL-1β, IL-10) (імуноферментний метод), методом спектрофотометрії визначали рівень дієнових кон’югатів (ДК), малонового діальдегіду (МДА), сумарний вміст метаболітів нітроксиду (NOХ) у плазмі крові та ристоміцин-індуковану агрегацію тромбоцитів (РІАТ). Результати. Аналізом показників системного запалення у вихідному дослідженні було знайдено підвищення прозапальної цитокінової активності сироватки крові, обумовленої високим вмістом переважно прозапальних ЦК (TNFα, IL-1β) в умовах оксидативного стресу (підвищення ДК, МДА), порушення функції ендотелію (зниження NOХ) та підвищення маркера тромбогенного ризику (РИАТ). Знайдено негативні кореляційні зв’язки між прозапальними Цк і NOХ, NOХ і РІАТ та позитивні – між РІАТ і прозапальними Цк, що свідчило про їхню схожість у механізмах формування знайдених порушень. Зіставлення отриманих результатів після проведеного лікування продемонструвало суттєве зниження вираженості дисбалансу Цк (TNFα/IL-10, IL-1β/IL-10) переважно за рахунок зниження TNFα та IL-1β, зниження ліпоперекисної активності, підвищення метаболізму нітроксиду та зниження индукованої агрегації тромбоцитів. При цьому у хворих, які отримували комбіноване лікування, позитивна динаміка змін показників хронічного системного запалення була вірогідно вищою. Заключення. Проведене дослідження дозволяє зробити висновок, що у хворих на ГХ і коморбідну ПВ ДПК відзначають суттєве підвищення маркерів хронічного системного запалення. При цьому вірогідно висока динаміка їхнього зниження спостерігається за умови включення до лікувальної програми комбінації донатора оксиду азоту та селенвмісного засобу.


Дод.точки доступу:
Бурмак, Ю. Г.; Петров, Є. Є.; Треумова, С. І.; Іваницька, Т. А.; Козленко, Т. В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

14.


   
    Геронтологічні аспекти лікування та реабілітації хворих з артеріальною гіпертензією у практиці сімейного лікаря [Текст] / О. Є. Алипова [та ін.] // Сімейна медицина. - 2019. - № 4. - С. 69-72. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ГИПЕРТЕНЗИЯ (диагностика, классификация, кровь, лекарственная терапия, патофизиология, терапия, этиология)
ПОЖИЛЫЕ 80-ТИ ЛЕТ И СТАРШЕ (психология, статистика, физиология)
СЕМЕЙНАЯ ПРАКТИКА (кадры, классификация, методы, обучение, организация и управление, стандарты, статистика, тенденции)
РЕАБИЛИТАЦИЯ (классификация, методы, оборудование, обучение, стандарты, статистика, тенденции, этика)
МАГНИТНЫМИ ПОЛЯМИ ТЕРАПИЯ (использование, классификация, методы, оборудование, стандарты, статистика, тенденции)
ОБРАЗОВАНИЕ (кадры, классификация, методы, статистика, тенденции)
Анотація: В умовах поліклініки проведено комплексне обстеження і 12-тижневе спостереження 62 пацієнтів похилого віку з ізольованою систолічною артеріальною гіпертензією. Доведено ефективність оптимізованої комплексної лікувальної і реабілітаційної програми із доповненням стандартної схеми застосуванням загальної низькочастотної магнітотерапії та освітніх технологій у практиці сімейного лікаря. Встановлено позитивний вплив удосконаленого лікувального комплексу на ключові ланки серцево-судинного континууму: фактори ризику, ендотеліальну дисфункцію, патологічне серцево-судинне ремоделювання, якість життя зі збереженням позитивного клінічного ефекту до 12 тиж.


Дод.точки доступу:
Алипова, О. Є.; Дмитрієва, C. M.; Кузнєцова, Л. П.; Васильченко, О. Ю.; Проценко, Н. М.; Пузік, С. Г.; Гришина, Н. І.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

15.


    Псарьова, В. Г.
    Формування резистентності до антигіпертензивної терапії у пацієнтів з гіпертонічною хворобою та ожирінням [Текст] / В. Г. Псарьова // Сімейна медицина. - 2019. - № 4. - С. 73-77. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ГИПЕРТЕНЗИЯ (генетика, диагностика, классификация, кровь, лекарственная терапия, метаболизм, патофизиология, спинномозговая жидкость)
УСТОЙЧИВОСТЬ К БОЛЕЗНЯМ (генетика, действие лекарственных препаратов, иммунология, физиология)
ОЖИРЕНИЕ (генетика, диагностика, диетотерапия, классификация, лекарственная терапия, метаболизм, патофизиология, терапия, энзимология)
АНТИГИПЕРТЕНЗИВНЫЕ СРЕДСТВА (антагонисты и ингибиторы, диагностическое применение, классификация, метаболизм, прием и дозировка, противопоказания, терапевтическое применение, фармакология)
ДВИГАТЕЛЬНАЯ АКТИВНОСТЬ (генетика, физиология)
Анотація: Мета дослідження: вивчення факторів, що впливають на формування загальної резистентності у гіпертензивних пацієнтів з ожирінням. Матеріали та методи. Було обстежено 200 пацієнтів з гіпертонічною хворобою та ожирінням віком від 45 до 55 років, які дали інформовану письмову згоду на участь у дослідженні і відповідали критеріям включення. Результати. Дані методу логістичної регресії засвідчили, що на формування загальної резистентності гіпертензивних пацієнтів з ожирінням впливали такі кількісні показники, як адипонектин (р=0,0113), ДАТ (р=0,0488), МДА (р=0,0027), ТІМ ЗСА (р=0,0091) та інсулін крові (р=0,0152). При цьому на формування резистентності впливали також якісні показники, такі, як генетичний поліморфізм IRS-1 та ADIPOQ (р=0,0000 і р=0,0030 відповідно). Найбільший вплив характерний для ТІМ ЗСА та генетичного поліморфізму IRS-1 і ADIPOQ, що підтверджувалося найбільшими значеннями коефіцієнтів регресії. До моделі загальної резистентності після лікування входила частина показників, що мали вплив до початку лікування (адипонектин, ДАТ, МДА і генетичний поліморфізм ADIPOQ), і нові показники (пульсовий АТ, тригліцериди і фізична активність). При цьому найбільший вплив на формування даної моделі мали такі показники, як знижена фізична активність, генетичний поліморфізм ADIPOQ і високий рівень тригліцеридів, що підтверджувалося найбільшими значеннями коефіцієнтів регресії. ROC-аналіз підтвердив прогностичну цінність створеної моделі загальної резистентності у хворих на гіпертонічну хворобу з ожирінням. Заключення. У результаті проведеного дослідження створена модель загальної резистентності з виділенням факторів, які найбільше впливають на формування резистентності до антигіпертензивної терапії у хворих з коморбідністю гіпертонічної хвороби та ожиріння.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

16.


    Бабінець, Л. С.
    Досвід застосування сублінгвальної форми адеметіоніну у комплексному лікуванні неалкогольного стеатогепатиту [Текст] / Л. С. Бабінець // Сімейна медицина. - 2019. - № 4. - С. 78-82. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Адеметионин
MeSH-головна:
ПЕЧЕНИ БОЛЕЗНИ (диагностика, диетотерапия, лекарственная терапия, метаболизм, микробиология, радиоизотопные изображения, энзимология)
ОЖИРЕНИЕ (генетика, диагностика, диетотерапия, классификация, метаболизм, микробиология, терапия, энзимология)
ПЕЧЕНИ БОЛЕЗНИ АЛКОГОЛЬНЫЕ (диагностика, диетотерапия, классификация, кровь, лекарственная терапия, метаболизм, микробиология, радиоизотопные изображения, терапия, энзимология)
ЭЛАСТИЧНОСТИ ТКАНИ ВИЗУАЛИЗАЦИИ МЕТОДЫ (использование, методы, оборудование, противопоказания, стандарты, статистика, тенденции)
ЛИПИДЫ (биосинтез, классификация, кровь, секреция, физиология)
Анотація: У статті представлено результати дослідження 40 хворих на неалкогольний стеатогепатит у поєднанні з ожирінням. За анкетою САGЕ, результат опитування жінок щодо прихованого потягу до алкоголю становив 1,78±0,31 бала, що засвідчило відсутність у них потягу, а серед чоловіків він становив 2,89±0,42 бала і був високим. Встановлено, що в анамнезі 66,97% хворих відзначено вживання алкогольних напоїв, а це засвідчило наявність алкогольного фактора у ґенезі даного захворювання. Доведено, що застосування препарату адеметіоніну сублінгвального у складі комплексної терапії хворих на неалкогольний стеатогепатит у поєднанні з ожирінням із наявним алкогольним фактором сприяє достовірному покращенню клінічних синдромів, нормалізації показників ліпідограми і структурного стану печінки і підшлункової залози (за даними еластографії хвилі зсуву) (р0,05).

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

17.


   
    Атеросклероз и структурно-функциональное состояние сосудов каротидного и вертебро-базиллярного бассейнов [Текст] / М. С. Егорова [и др.] // Сімейна медицина. - 2019. - № 4. - С. 83-89. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
МОЗГОВОГО КРОВООБРАЩЕНИЯ РАССТРОЙСТВА (диагностика, классификация, кровь, лекарственная терапия, патофизиология, радиоизотопные изображения, терапия, уход)
КРОВОТОКА СКОРОСТЬ (действие лекарственных препаратов, физиология)
СОННОЙ АРТЕРИИ СТЕНОЗ (диагностика, классификация, кровь, лекарственная терапия, осложнения, патофизиология, радиоизотопные изображения, реабилитация, терапия, этиология)
ПОЖИЛЫЕ (психология, статистика, физиология)
Анотація: У зв’язку із сучасними патогенетичними уявленнями про механізми розвитку ішемічного інсульту рання діагностика цього захворювання набуває ще більшої значущості. Актуальним на сучасному етапі стає питання про інформативність неінвазивних ультразвукових методів дослідження, що використовуються для вивчення стану мозкових артерій, які беруть участь у кровопостачанні головного мозку. Мета дослідження: вивчення структурно-функціонального стану судин каротидного і вертебро-базилярного басейнів у пацієнтів похилого віку з церебральним атеросклерозом (ЦА) 1–3 стадії, у тому числі залежно від півкульної локалізації ішемічного вогнища. Матеріали та методи. У комплексному клініко-інструментальному дослідженні взяли участь 229 пацієнтів із ЦА 2–3-го ступеня. Пацієнти були розділені на 4 групи: І – загальна група пацієнтів, які перенесли ішемічний атеротромботичний інсульт у басейні середньої мозкової артерії (ІІ); ІІ група – у правій півкулі (ПП); ІІІ група – перенесли ІІ у лівій півкулі (ЛП); ІV група – з ЦА 1–2-го ступеня (без ІІ – група порівняння). Надалі у порівнянні груп брали участь пацієнти літнього віку – від 55 до 75 років. Результати. При хронічних цереброваскулярних захворюваннях неухильно прогресуючий атеросклеротичний процес супроводжується зменшенням швидкості кровотоку у магістральних артеріях голови. При цьому зміни лінійної систолічної швидкості кровотоку (ЛСШК) виявляються під час проведення транскраніальної допплерографії на більш ранніх стадіях як на екстра-, так і на інтракраніальних рівнях, причому депресія кровотоку спочатку виникає і в артеріях вертебро-базилярного басейну, і в каротидному руслі. Виявлення змін під час допплерівського дослідження загалом передує наростання симптомів органічного ураження нервової системи. Пацієнти, які перенесли ІІ, порівняно з пацієнтами з початковими проявами ЦА характеризуються високою частотою гемодинамічно значущих стенозів, потовщенням комплексу інтима-медіа, статистично значущим зниженням ЛСШК і підвищенням пульсаторного і індексу периферичного опору в окремих судинах каротидного і вертебро-базилярного басейнів з обох боків. Заключення. Структурно-функціональні особливості церебральних судин у пацієнтів, які перенесли ішемічний атеротромботичний інсульт, у пізньому відновлювальному періоді мають півкульні особливості. При цьому статистично значуща різниця у швидкості церебрального кровотоку спостерігалася тільки у судинах каротидного басейну справа, а індекси судинного периферичного опору і пульсатівності були підвищені в різних судинах обох басейнів з двох боків.


Дод.точки доступу:
Егорова, М. С.; Кондратюк, B. Е.; Кузнецова, С. М.; Комиссарова, О. С.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

18.


    Матюха, Л. Ф.
    Результати однорічного спостереження супроводу пацієнтів з цукровим діабетом 2-го типу з елементами групового навчання [Текст] / Л. Ф. Матюха, Б. О. Смаль // Сімейна медицина. - 2019. - № 4. - С. 90-93. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
БОЛЬНЫХ ОБУЧЕНИЕ КАК ТЕМА (кадры, классификация, методы, организация и управление, стандарты, статистика, тенденции, экономика, этика)
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ (генетика, диагностика, диетотерапия, классификация, кровь, лекарственная терапия, метаболизм, моча, терапия)
ГЕМОГЛОБИН A ГЛИКОЗИЛИРОВАННЫЙ (агонисты, анализ, аналоги и дериваты, воздействие облучения, генетика, классификация, метаболизм, ультраструктура, химический синтез)
КАЧЕСТВО ЖИЗНИ (психология)
Анотація: Мета дослідження: вивчення однорічної динаміки показників компенсації вуглеводного обміну та якості життя у пацієнтів з цукровим діабетом (ЦД) 2-го типу на тлі медикаментозної терапії із застосуванням групового методу навчання основ самоконтролю захворювання на первинному рівні надання медичної допомоги. Матеріали та методи. Дослідження було проведено на базах амбулаторій у сільській та міській місцевостях київської агломерації. Відповідно до критеріїв включення (верифікований ендокринологом діагноз ЦД 2-го типу без потреби в інсулінотерапії, з тривалістю захворювання понад 2 роки, без ознак гострих чи загострення хронічних ускладнень діабету чи супутніх захворювань, з безперешкодним доступом до інтернету та відсутністю в анамнезі психічних розладів) було сформовано вибірку (117 осіб), здійснено сліпий розподіл у групи аудиторного (на базі амбулаторій), дистанційного (із застосуванням Skype-технології, синхронна інтерактивна форма) навчання та контрольну групу, яка не передбачала додатково навчального навантаження, проведено відповідне навчання. Контрольний огляд (анкетування, огляд пацієнтів, забір лабораторного матеріалу) було проведено через 1 рік від моменту включення у дослідження. Результати. Динаміка показника глікозильованого гемоглобіну (до та після навчання) у групах аудиторного та дистанційного навчання становила - 0,67±0,06% (р=0,001) та - 0,21±0,06% (р=0,001). У групі контролю вона була + 0,09±0,03% (р=0,004). Показник якості життя у групах аудиторного та дистанційного навчання підвищився незначно та становив 4,4±0,99% (р=0,001) та + 5,9±1,21% (р=0,001) відповідно. У груп контролю його коливання було статистично недостовірним. Динаміка показників глікозильованого гемоглобіну та якості життя характеризувалися сильним кореляційним зв’язком з відвідуваністю навчального курсу. Коефіцієнт кореляції Спірмена для показників глікозильованого гемоглобіну та якості життя становив - 0,733 та + 0,540 відповідно (р=0,0001). Заключення. Групове навчання як складова комплексного ведення пацієнтів з цукровим діабетом 2-го типу у практиці сімейного лікаря засвідчило свою ефективність, достовірно покращуючи компенсацію вуглеводного обміну в однорічній перспективі. Пацієнти, які відвідували аудиторну форму навчання, продемонстрували кращу динаміку компенсації захворювання порівняно з дистанційною, що, ймовірно, обумовлено кращим рівнем відвідуваності аудиторних навчальних сесій.


Дод.точки доступу:
Смаль, Б. О.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

19.


   
    Симуляційні технології у навчанні сімейних лікарів [Текст] / В. М. Ждан [та ін.] // Сімейна медицина. - 2019. - № 4. - С. 94-96. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ВРАЧИ СЕМЕЙНЫЕ (законодательство и юриспруденция, использование, классификация, обучение, организация и управление, психология, снабжение и распределение, стандарты, статистика, тенденции, этика)
ОБРАЗОВАНИЯ ТЕХНОЛОГИЯ (законодательство и юриспруденция, кадры, классификация, методы, оборудование, обучение, организация и управление, стандарты, статистика, тенденции, экономика, этика)
БОЛЬНЫЕ (законодательство и юриспруденция, классификация, психология, статистика)
Анотація: Мета дослідження: визначення доцільності впровадження симуляційних технологій у навчальний процес лікарів-інтернів та лікарів-курсантів з фаху «Загальна практика–сімейна медицина». Матеріали та методи. У статті представлено досвід застосування системи Body Interact – clinical reasoning education, освітньої програми віртуальних клінічних сценаріїв на кафедрі сімейної медицини і терапії, яка дає можливість у реальному режимі часу відтворити певну клінічну ситуацію з усім необхідним сучасним набором об’єктивних, лабораторних та інструментальних методів обстеження і провести лікування відповідно до сучасних протоколів європейських та американських медичних асоціацій. Результати. Симуляційні технології навчання реалізують більш ефективну практичну підготовку лікарів з фаху «Загальна практика–сімейна медицина», покращуючи у 2–3 рази результативність навчання. Заключення. Використання інтерактивних технологій, зокрема «Віртуального пацієнта», у професійній підготовці сімейних лікарів дає можливість розв’язання проблемних ситуацій за допомогою ефективних дій, інтуїції, навчання, сприяє розвитку комунікативних навичок.


Дод.точки доступу:
Ждан, В. М.; Бабаніна, М. Ю.; Кітура, Є. М.; Ткаченко, М. В.; Шилкіна, Л. М.; Кир'ян, О. А.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

20.


    Ткаченко, В. И.
    Первичная медицинская помощь в мире: результаты 40-летней реализации Алма-Атинской декларации (1978) и будущее развитие согласно Астанинской декларации (2018) [Текст] / В. И. Ткаченко // Сімейна медицина. - 2019. - № 4. - С. 97-102. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики:
MeSH-головна:
МЕДИЦИНСКАЯ ПОМОЩЬ ПЕРВИЧНАЯ (законодательство и юриспруденция, кадры, классификация, методы, организация и управление, стандарты, статистика, тенденции, экономика, этика)
МЕДИЦИНСКОЙ ПОМОЩИ ЭТАПЫАлма-Ата--Астана
Анотація: У статті представлені результати розвитку первинної медичної допомоги (ПМД) з моменту прийняття Алма-Атинської декларації у 1978 р. і до підписання Астанінської декларації 2018 р. Підкреслено, що, незважаючи на вжиті заходи, темпи розвитку і зміцнення ПМД є незадовільними, про що свідчать багаточисельні звіти і доповіді Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). Так, 50% населення у світі досі частково або повністю не мають доступу до основних елементарних медичних послуг, включаючи лікування та профілактику інфекційних і неінфекційних захворювань, репродуктивне здоров’я, захист здоров’я жінок і дітей. З огляду на ситуацію, що склалася, ВООЗ провела Глобальну конференцію з первинної медико-санітарної допомоги, де були заслухані доповіді представників міністерств країн світу з даного питання. У статті викладені узагальнені результати розвитку ПМД у світі за представленими звітами. Підкреслюється, що в деяких країнах на сьогоднішній день рівні, темпи розвитку первинної медичної допомоги та її фінансування недостатні. Пацієнти змушені оплачувати елементарні медичні послуги з власних коштів. Негативні наслідки оплати послуг з власних коштів відчуває на собі більше людей, ніж 15 років тому. Близько 925 мільйонів осіб витрачають на оплату медичної допомоги понад 10% доходу своїх домогосподарств, а 200 мільйонів витрачають на неї понад 25% свого доходу. При цьому показники зубожіння в результаті оплати медичної допомоги зросли серед всіх груп населення, крім вкрай бідних. ВООЗ вважає, що першочергове завдання у сфері охорони здоров’я для всіх країн – збільшити витрати на ПМД як мінімум на 1% від свого валового внутрішнього продукту. Деталізовані уточнення мети, принципів і завдань ПМД, які ставить ВООЗ на майбутнє. Наведено повний текст Астанінської декларації 2018. Описано роль і участь Всесвітньої асоціації сімейних лікарів Wonca й України. У цілому, первинна медична допомога була і буде на чолі пріоритетів систем охорони здоров’я в світі, її подальший розвиток і зміцнення є пріоритетним завданням, яке ставить ВООЗ для всіх країн світу, що сприятиме захисту і зміцненню здоров’я населення, формуванню ефективного доступного охорони здоров’я для всіх.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)