Головна Спрощенний режим Опис Шлюз Z39.50
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=НУ9/2019/4<.>
Загальна кiлькiсть документiв : 15
Показанi документи с 1 за 15
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Фліс П. С., Бродецька Л. О., Тормахов М. М., Григоренко О. Я.
Назва : Ортодонтичні зусилля при лікуванні ретенованих зубів, обтяжених нестачею місця в зубному ряду
Місце публікування : Новини стоматології. - Львів, 2019. - N 4. - С. 69-73 (Шифр НУ9/2019/4)
MeSH-головна: ЗУБ РЕТЕНИРОВАННЫЙ
ОРТОДОНТИЧЕСКИЕ УСТРОЙСТВА
Анотація: Мета: визначити ортодонтичні зусилля, потрібні для лікування ретенованих зубів, що обтяжені нестачею місця та скупченістю зубних рядів, способом проведення механіко-математичного аналізу змінного ортодонтичного апарата для лікування ретенованого зуба з дефіцитом місця в зубному ряду. Методи: Розрахунок ортодонтичного зусилля грунтується на методах теоретичної механіки та механіки деформівного твердого тіла. Згідно з третім законом Ньютона на ортодонтичний апарат діє зусилля реакції, що за величиною дорівнює ортодонтичній силі, але яке спрямоване у протилежний бік. Припустимо, що під дією цієї сили реакції, ортодонтичний апарат та елементи пародонту навколо не деформуються. Результати: Нами створений ортодонтичний апарат, який складається з базису, утримуючих кламерів, ортодонтичної кнопки, прикріпленої до ретенованого зуба, гачків, закріплених у базисі, та еластичної тяги. На базис встановлено плече, що має ланку для упору еластичної тяги. Створення місця в зубному ряду для ретенованого зуба досягається розкручуванням ортодонтичного гвинта. Зміна напряму ортодонтичного зусилля здійснюється способом зміни положення еластичної тяги. Прискорення процесу витягнення ретенованих зубів досягається активуванням процесів кровообігу в ділянці ретенованого зуба за допомогою високо розташованих штучних ясен. Висновки. Проведені дослідження дозволили створити ортодонтичний апарат для лікування ретенованого зуба, визначити напруження при переміщенні зуба, ортодонтичне зусилля для розширення зубного ряду та екструзії ретенованого зуба.
Знайти схожі

2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Мокрик О. Я.
Назва : Клінічна оцінка ефективності розробленої методики провідникової анестезії лицевих гілок великого вушного нерва
Місце публікування : Новини стоматології. - Львів, 2019. - N 4. - С. 62-67 (Шифр НУ9/2019/4)
MeSH-головна: ТРОЙНИЧНОГО НЕРВА БОЛЕЗНИ
ЛИЦЕВОГО НЕРВА БОЛЕЗНИ
АНЕСТЕЗИЯ ПРОВОДНИКОВАЯ
Анотація: Мета: Дати клінічну оцінку ефективності розробленої методики провідниковї анестезії лицевих гілок великого вушного нерва з урахуванням індивідуально-анатомічних особливостей його розгалуження у хворих із різними формами обличчя. Методи: У клінічні спостереження було залучено 69 пацієнтів різного віку (від 18 до 70 років) та статі (43 чоловіки та 26 жінок). Цим пацієнтам під місцевим потенційованим знеболюванням проводили хірургічні втручання у привушно-жувальній ділянці обличчя: розкривали абсцеси, видаляли мігруючі гранульоми чи лімфатині вузли (при хронічних гіперпластичних лімфоденітах); видаляли доброякісні новоутвори м'яких тканин (артероми, ліпоми, фіброми , кератоакантоми), слинні нориці та проводили пластику місцевими тканинами, висікали келоїдні рубці. Залежно від застосованих способів місцевого знечулення м'яких тканин привушно-жувальної ділянки, пацієнтів поділили на дві клінічні групи. В першій групі (30 хворих) використали методику провідникової анестезії великого вушного нерва за методикою Р.Р. Raj (2002). У 39 хворих за їхньої письмової згоди було апробовано розпрацьовану нами методику провідникової анестезії лицевих гілок великого вушного нерва. Для виявлення індивідуальних анатомічних особливостей лицевого відділу голови (черепа) у хворих визначали лицевий індекс за формулою Гарсона. Ноцицептивну чутливість і больову перцепцію у пацієнтів вивчали за допомогою суб'єктивних і об'єктивних методів. Отримані дані аналізували за допомогою тестів хі-квадрат Пірсона. Результати: Клінічними дослідженнями встановлено, що повної анестезії м'яких тканин привушно-жувальної ділянки у всіх випадках досягали у хворих із хамепрозопічною формою обличчя (широколицих) - у 8 хворих першої клінічної групи та 10 хворих другої. Найменш ефективною виявилась анестезія передньої гілки великого вушного нерва, проведена за методикою Р.Р. Raj (2002) у довголицих пацієнтів (лептопрозопів). У пацієнтів лептопрозопів другої клінічної групи після проведення анестезії за розпрацьованою методикою у 9 випадках було досягнуто повної втрати всіх видів чутливості, а в 2 випадках больова чутливість зберігалась у передньо-нижньому квадранті (Х2=5,70, р0,05). Загалом у пацієнтів першої клінічної групи методика місцевої провідникової анестезії за Р.Р. Raj була ефективною у 19 випадках (63,3%), а розроблена нами методика провідникової анестезії лицевих гілок великого вушного нерва виявилася результативною у 36 хворих другої клінічної групи (92,3%)-Х2
Знайти схожі

3.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Гутор Н. С.
Назва : Динаміка стану хворих на альвеоліт у процесі лікування
Місце публікування : Новини стоматології. - Львів, 2019. - N 4. - С. 56-60 (Шифр НУ9/2019/4)
MeSH-головна: АЛЬВЕОЛИТ ЛУНОЧКОВЫЙ ПОСТЭКСТРАКЦИОННЫЙ
Анотація: Мета: Вивчення змін загальноклінічних та місцевих показників при використанні різних методів лікування хворих на альвеоліт. Методи: У досліджувагих групах було застосовано консервативний і хірургічний методи лікування альвеоліту. Оцінювали симптоми за бальною шкалою. Результати: Динаміку загальноклінічних і місцевих показників у хворих на альвеоліт оцінювали за результатами лікування. Результати лікування показують, що больовий симптом зникав у всіх хворих основної групи на шосту, а у групі порівняння - лише на восьму добу. Зменшення запальних явищ у слизовій оболонці навколо лунки зуба відбувалося в основній групі на четвертий день лікування, у групі порівняння - на шостий день. Неповне очищення лунки від некротичних мас спостерігалося у хворих основної групи через три доби, у групі порівняння - на п'яту добу. Динаміка оглядів хворих показала, що консервативне лікування препаратом Флупетсаль сприяло збереженню як кров'яного згустку, так і його залишків у основній групі хворих. Загоєння лунки швидше відбувалося в основній групі - на п'яту добу, у групі порівняння - на сьому добу. Кількість звернень і кількість хворих, яким провели лікування і повернулися до роботи, була меншою в основній групі хворих. За період лікування та час спостереження за хворими основної групи не виявлено жодних місцевих чи загальних ускладнень, пов'язаних із використанням лікарської композиції Флупетсаль. Висновки: Динаміка загальноклінічних та місцевих показників у хворих на альвеоліт у процесі лікування із використанням препарату Флупетсаль була ефективнішою в основній групі хворих.
Знайти схожі

4.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Бамбуляк А. В.
Назва : Зміни показників лейкограми експериментальних тварин при заміщенні кісткових дефектів препаратом на основі ММСК-ЖТ
Місце публікування : Новини стоматології. - Львів, 2019. - N 4. - С. 75-79 (Шифр НУ9/2019/4)
MeSH-головна: КОСТНАЯ РЕГЕНЕРАЦИЯ
ОРТОПЕДИЧЕСКИЕ ПРОЦЕДУРЫ
ТКАНИ ТРАНСПЛАНТАЦИЯ
ОСТЕОГЕНЕЗ
ЭКСПЕРИМЕНТЫ НА ЖИВОТНЫХ
Анотація: Мета: Оцінити ефективність застосування кісткових еквівалентів на основі мультипотентних мезенхімальних стромальних клітин жирової тканини (ММСК-ЖТ) за даними показників лейкограми. Методи: Експеримент був проведений на щурах лінії Вістар, масою 200-250 г, яких поділили на VI груп. Модель кісткового дефекту формували в тім'яній ділянці черепа щурів. В утворений дефект імплантували заготовлений матеріал. Кров з хвостової вени тварин забирали через 1, 2, 3 місяці експерименту. Висушені мазки фіксували в спиртовому розчині Романовського. Лейкоцити підраховували в 1 мм. крові за допомогою камери Горяєва. Для визначення лейкоцитарної формули мазки крові щурів фіксували в метанолі та забарвлювали азуром II-еозином. Процентний вміст лейкоцитів перераховували на абсолютну кількість. Отримані результати опрацювали статистично. Результати: Аналіз значень показників лейкоцитарної формули на 90 добу спостережень підтвердив стабілізацію гематологічних процесів більшості параметрів, котрі вивчалися в експериментальних групах, як щодо даних в інтактних тварин та між собою. Слід зауважити, що при виповненні кісткового дефекту кров'яним згустком (ІІ група), ММСК-ЖТ, що пройшли остеогенне диференціювання (ІІІ група), та використанні комбінації ММСК-ЖТ + Колапан (V група) вміст лейкоцитів у крові щурів залишався вірогідно нижчим щодо даних в інтактних щурів І групи: на 13,38% у ІІ групі, р0,01, на 12,43% у ІІІ групі, р0,01, р10,05, та на 16,87% у V групі, р0,01, р1-р30,05, що може вказувати на пригнічення імунної системи щурів. При цьому, максимальну концентрацію лімфоцитів - 65,32+-1,87%, р0,05, р10,05, р20,01, р40,01, досліджували у тварин VI експериментальної групи. Тільки у щурів ІІ групи долідження, на 90 добу спостережень, об'єктивізували підвищений вміст моноцитів стосовно даних в інтактних щурів І групи, р0,05, що може вказувати на міграцію резервних клітин з кісткового мозку і маргінального пулу, що часто виникає при порушеннях кісткового ремоделювання. Висновки: Отримані результати проведених досліджень свідчать про високий потенціал ММСК-ЖТ, а саме: ММСК-ЖТ + ЗТП та ММСК-ЖТ + ЗТП + Колапан з остеогенним диференціюванням як кістковопластичний матеріал для репаративного остеогенезу і можливості застосування його комбінацій для заміщення дефектів кісткової тканини.
Знайти схожі

5.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Назва : "Дентал-Україна" - ХVІІ Міжнародна стоматологічна виставка та ХVІІ Міжнародний стоматологічний форум : 23-25 жовтня 2019 г., м. Львів
Місце публікування : Новини стоматології. - Львів, 2019. - N 4. - С. 90-91 (Шифр НУ9/2019/4)
MeSH-головна: СТОМАТОЛОГИЯ
КОНГРЕССЫ
Анотація: Цієї осені, і вже сімнадцять років поспіль, ПрАТ "ГалЕКСПО" разом зі стоматологічною спільнотою відсвяткували непересічну стоматологічну подію - Міжнародну стоматологічну виставку "Дентал-Україна" та Міжнародний стоматологічний форум.
Знайти схожі

6.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Ярова С. П., Авдусенко М. В., Богданова Т. Л., Кобцева О. А.
Назва : Епідеміологія карієсу тимчасових зубів і його ускладнень у дитячого населення в умовах промислового регіону Донецької області
Місце публікування : Новини стоматології. - Львів, 2019. - N 4. - С. 86-89 (Шифр НУ9/2019/4)
MeSH-головна: КАРИЕС ЗУБОВ
ЗУБ МОЛОЧНЫЙ
ПРОМЫШЛЕННОСТЬ
Анотація: Мета: Аналіз епідеміології карієсу тимчасових зубів і його ускладнень у дітей м. Краматорська Донецької області. Методи: вивчали показники поширеності, інтенсивності каріозного процесу (індекс кп), кількість тимчасових зубів з діагнозом "пульпіт" і "періодонтит", кількість тимчасових зубів, видалених на ранніх етапах, кількість здорових і санованих стоматологом зубів у дітей. Результати: З 203 дітей карієс тимчасових зубів виявили у 82%, пульпіт - у 82%, періодонтит - у 13,3%. Порожнина рота була санована у 45,3% осіб, діти з інтактними зубами становили 1,5%. Поширеність карієсу тимчасових зубів і його ускладнень сягала 98,5%, показник кп дорівнював 3,02. Передчасне видалення молочних зубів виявили у 6,9% дітей. Висновки: Результати досліджень показали дуже високий відсоток карієсу і його ускладнень тимчасових зубів. З огляду на це, необхідно збільшити обсяг просвітницької роботи серед баьків для підвищення профілактики. Зважаючи на низьку концентрацію фтору у воді в м. Краматорську (0,27 мг/л), доцільно змінити якість надання послуг міським водоканалом.
Знайти схожі

7.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Яковенко Л. М., Чехова І. Л., Єфименко В. П., Ковтун Т. О.
Назва : Досвід викладання лекційного матеріалу з дитячої хірургічної стоматології в системі сучасних вимог
Місце публікування : Новини стоматології. - Львів, 2019. - N 4. - С. 80-84 (Шифр НУ9/2019/4)
MeSH-головна: ДЕТСКАЯ СТОМАТОЛОГИЯ
РОТОВОЙ ПОЛОСТИ ХИРУРГИЧЕСКИЕ ОПЕРАЦИИ
Анотація: Мета: Розглянути досвід викладання лекційного матеріалу на кафедрі хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії дитячого віку на сучасному етапі в аспекті процесу навчання в умовах Європейської кредитно-трансферної системи (ЄКТС). Методи: Аналіз анонімного анкетування 402 анткет студентів 4 та 5 курсів стоматологічного факультету, які прослухали цикл лекцій з дисципліни "Дитяча хірургічна стоматологія". Результати: Результати порівняльної характеристики оцінки лекцій студентами 4 та 5 курсів стоматологічного факультету загалом підтвердили задоволеність студентів. Основними побажаннями студентів щодо покращення викладання лекцій були - збільшення тривалості та детальніший розгляд клінічних випадків і методів лікування. Висновки: Лекція є складовою навчання студента в медичному ЗВО та потребує переформатування та наповнення демонстраційним матеріалом з використанням клінічних кейсів. Запровадження вільного відвідування лекцій дасть можливість засвоєння матеріалу студентами, яких не треба мотивувати на навчання та отримання необхідних знань.
Знайти схожі

8.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Назва : Олег Мацех: у INSPE є унікальна формула розвитку - цінності, професійність, креатив
Місце публікування : Новини стоматології. - Львів, 2019. - N 4. - С. 50-55 (Шифр НУ9/2019/4)
MeSH-головна: СТОМАТОЛОГИЯ
МАРКЕТИНГ
Анотація: Олег Мaцех - стоматолог і підприємець, якому вдається поєднувати непоєднуване та руйнувати шаблони у найконсервативніших галузях і бізнесах. Людина, яка за останні 10 років створила унікальні проекти як у бізнесі, так і в громадському секторі, в політиці та мистецтві, отримує натхнення в рідній і найбільшій компанії, яка у 2019-му відзначила 22 роки роботи на ринку. Олег Мацех вміє інтригувати. В цьому інтерв'ю він максимально відвертий і відповідає часом на незручні питання та проливає світло на своє місце в стоматологічному бізнесі біля штурвалу INSPE.
Знайти схожі

9.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Маланчук В. О., Бродецький І. С., Кротевіч М. С.
Назва : Використання імуногістохімічного маркера PLAG1 у діагностиці плеоморфної аденоми слинних залоз
Місце публікування : Новини стоматології. - Львів, 2019. - N 4. - С. 21-24 (Шифр НУ9/2019/4)
MeSH-головна: СЛЮННЫХ ЖЕЛЕЗ НОВООБРАЗОВАНИЯ
АДЕНОМА ПЛЕОМОРФНАЯ
Анотація: Мета: проведення імуногістохімічного аналізу біопсійного матеріалу хворих з плеоморфними аденомами слинних залоз із використанням маркера PLAG1. Методи: Дослідження проведено на матеріалі ексцизійних біопсій плеоморфних аденом слинних залоз 28 пацієнтів. Гістологічне типування новоутворень слинних залоз здійснено з використанням рутинного забарвлення гематоксиліном і еозином та імуногістохімічного дослідження. Імуногістохімічне дослідження проводили з PLAG1 Monoclonal Antibody (MO2) clone 3B7 (Китай) з використанням системи детекції En Vision TM ELEX, Dako (Данія). Для позитивного контролю використовували тканинні зразки з визначеною позитивною реактивністю, для негативного контролю проводили процедуру без застосування первинних антитіл. Отримані препарати вивчали та фотографували за допомогою мікроскопа OLYMPUS CX 41 з камерою і програмним забезпеченням Quick PHOTO MICRO 2.3 у стандартизованих умовах. Результати: PLAG1 (ген плеоморфної аденоми №1) - це протоонкоген, який, за деякими даними, у 93% випадків трапляється серед плеоморфних аденом і в 94% випадках - при рецидивах плеоморфної аденоми. Він експресується в епітеліальних клітинах, але його частота вираженіша в міоепітеліальних клітинах. Відіграє певну роль в ембріогенезі, розвитку плода і зменшує свою експресію при розвитку організму. Проведений нами аналіз на імуногістохімічний маркер PLAG1 показав позитивну реакцію у 96,4% біоптатів плеоморфних аденом слинних залоз, при цьому інтенсивність забарвлення за рекомендованю шкалою була різною - у 12 (44,44%) "++", у 9 (33,33%) "+++", у 6 (22,22%) - "+". Серед усіх слинних залоз, в переважній кількості - 24 (88,88%) PLAG1 був позитивним для білявушної слинної залози. Висновки: Серед 4 гістологічних типів плеоморфної аденоми, імуногістохімічний показник PLAG1 домінував у мезенхімальному та комбінованому (мезенхімально-епітеліальному) типах - 15 (55,55%) та 10 (37,03%) відповідно.
Знайти схожі

10.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Макєєв В. Ф., Телішевська О. Д., Михайлевич М. Ю.
Назва : Дослідження впливу чинників, визначених за анамнестичними даними хворих, на ймовірність виникнення та розвитку скронево-нижньощелепних розладів
Місце публікування : Новини стоматології. - Львів, 2019. - N 4. - С. 14-19 (Шифр НУ9/2019/4)
MeSH-головна: ВИСОЧНО-НИЖНЕЧЕЛЮСТНОГО СУСТАВА БОЛЕЗНИ
АНАМНЕЗА СБОР
Анотація: Мета: Дослідити вплив чинників з анамнестичних даних пацієнтів на розвиток скронево-нижньощелепних розладів (СНР). Методи: У дослідження були включені 178 осіб з підозрою на скронево-нижньощелепні розлади. Усі досліджувані пройшли комплекс клінічних обстежень, а також додаткові методи дослідження - панорамну рентгенографію та зонографію, ультразвукову діагностику стану скронево-нижньощелепних суглобів (СНЩС) та жувальних м'язів, за показанням - спіральну комп'ютерну та магнітно-резонансну томографію. Результати: Становили найпоширеніші можливі стоматологічні чинники розвитку СНР, які перевищують 10-15%: інтубаційний наркоз за останній рік, травматичне видалення 8-х зубів, ортодонтичне лікування брекетами, ортодонтичне лікування пластинкою, попереднє незнімне протезування, попереднє лікування СНР: сидяча робота, головний біль напруження, заняття спортом, бруксизм, надмірне стирання зубів.Інші можливі фактори розвитку СНР за нашим дослідженням виявилися статистично недостовірними, крім бруксизму. Висновки: Для достовірної діагностики та лікування СНР необхідний системний міждисциплінарний підхід для виявлення та ідентифікації більшості негативних ендогенних та екзогенних чинників впливу, які, ймовірно, призвели до розвитку скронево-нижньощелепних розладів або підтримують цей процес.
Знайти схожі

11.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Скрипа О. Л.
Назва : Аналіз результатів аксіограм хворих з переломами нижньої щелепи різної локалізації на тлі дисфункції скронево-нижньощелепного суглоба
Місце публікування : Новини стоматології. - Львів, 2019. - N 4. - С. 6-12 (Шифр НУ9/2019/4)
MeSH-головна: ЧЕЛЮСТИ НИЖНЕЙ ПЕРЕЛОМЫ
ВИСОЧНО-НИЖНЕЧЕЛЮСТНОГО СУСТАВА ДИСФУНКЦИИ СИНДРОМ
ЧЕЛЮСТЕЙ СООТНОШЕНИЕ, ОПРЕДЕЛЕНИЕ
Анотація: Мета: Проаналізувати дані електронної аксіографії у хворих з переломами нижньої щелепи різної локалізаціїї на тлі дисфункції скронево-нижньощелепного суглоба. Методи: Дослідження особливостей рухів суглобових головок нижньої щелепи проведено у 57 хворих з переломами нижньої щелепи різної локалізації зі скронево-нижньощелепними розладами. При дослідженні рухів суглобових головок нижньої щелепи використовували систему електронної аксіографії Denar Cadiax Compact 2 (Австрія) і програмне забезпечення Yamma Dental Software. Отримані результати опрацювали статистично. Результати: Максимальну оптимальну якість аксіограм визначили в осіб з дисфункцією СНЩС при переломах нижньої щелепи у пришийковій ділянці та у межах вінцевого відростку - 81,8% та 83,3% обстежених, відповідно; мінімальна оптимальна якість аксіограм віалізувались у хворих із серединними і боковими переломами нижньої щелепи. У процесі узагальненого аналізу рухів суглобової головки нижньої щелепи (СГНЩ) встановлено нормативні значення при протрузії у хворих з переломами щелеп у 47,36% осіб; збільшення та зменшення рухів СГНЩ, сумарно (з одного та двох боків) визачилися в однакової кількості обстежених - 26,32%, р0,05; при медіотрузії, у 42,12% осіб з переломами нижньої щелепи рухи СГНЩ були у межах норми, у 33,32% хворих спостерігали зменшення рухів СГНЩ, р0,05, та у 24,56% хворих дослідили збільшення рухів СГНЩ, р0,05; при відкриванні /закриванні рота кількість хворих зі збільшенням (19,30%, р0,01) та зменшенням (28,07%, р0,05) була вірогідно меншою, ніж кількість осіб з нормативними значеннями СГНЩ - 52,63%. Аналіз узагальненої оцінки розходження траєкторій руху СГНЩ у хворих з переломами щелеп показав, що сумарно зміни цього параметра визначались у 50,88% хворих - при протрузії; у 56,14% осіб - при медіотрузії та у 52,63% досліджуваних - при відкриванні/закриванні рота. Висновки: Аналіз результатів дослідження показава, що метод електронної аксіографії дозволяє виявити серйозні функціональні порушення у хворих з переломами щелеп різної локалізації при скронево-нижньощелепних розладах (СНЩР). При цьому, найбільші зміни СНЩР спостерігали в осіб з локалізацією трваматичних уражень у пришийковій ділянці та у межах вінцевого відростка.
Знайти схожі

12.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Ярова С. П., Кобцева О. А., Кобцева Д. Д., Рева О. П.
Назва : Тріщини емалі зубів: огляд літератури
Місце публікування : Новини стоматології. - Львів, 2019. - N 4. - С. 25-28 (Шифр НУ9/2019/4)
MeSH-головна: ЗУБНАЯ ЭМАЛЬ
Анотація: Мета: Провести огляд даних літератури щодо клінічних особливостей, діагностики, класифікацій і лікування тріщин емалі зубів. Методи: Проведено аналіз літератури з використанням платформ Web of Sience, Google Scholar, PulMed, КиберЛенинка. Пошук проводили за ключовими словами: тріщини емалі, ділацерація, постійні зуби, некаріозні ураження зубів, емаль, трансілюмінація. Результати: Причинами утворення тріщин емалі є травми, бруксизм, жорстка їжа, контрастні напої, відбілювання зубів, аномалії оклюзії, температурний перегрів і вібрація інструмента під час препарування зубів. Тріщини емалі можна діагностувати за допомогою клінічного огляду, забарвлювання зубів, методу трансілюмінації, мікроскопічного спостереження. Зазвичай, тріщини емалі мають поздовжній напрямок і локалізуються на вестибулярній і оральній поверхнях різців і премолярів. При наявності поверхневих безсимптомних тріщин є усунення гіперстезії, косметичного дефекту зубів, запобігання росту тріщин емалі. Висновки: Перспективним є використання розуміння етіопатогенезу, клініки, принципів діагностики та лікуваня цієї патології для обгрунтування первинної профілактики тріщин емалі зубів.
Знайти схожі

13.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Шилівський І. В., Немеш О. М., Гонта З. М., Ширіханова І. Ю.
Назва : Застосування лікувальних курортних факторів України в стоматології
Місце публікування : Новини стоматології. - Львів, 2019. - N 4. - С. 44-49 (Шифр НУ9/2019/4)
MeSH-головна: СТОМАТОГНАТИЧЕСКИЕ БОЛЕЗНИ
ТЕРАПИЯ ПРИРОДНЫМИ ФАКТОРАМИ
КУРОРТЫ
Анотація: Мета: Вивчити застосування лікувальних курортних факторів України у комплексній профілактиці та лікуванні стоматологічних захворювань. Методи: Використано аналітичний метод дослідження для аналізу джерел літератури. Результати: У статтї описані лікувальні властивості природних курортних ресурсів України. Вивчено та проаналізовано наукові джерела літератури, в яких описані методи комплексного лікування і профілактики карієсу та захворювань пародонту з використанням природних курортних факторів України. Висновки: Вивчення властивостей природних курортних факторів України відкриває нові перспективи у комплексному лікуванні стоматологічних захворювань і продовжує традиції використання природних ресурсів у медицині на користь людства. Використання мінеральних вод, пелоїдів, озокериту та кліматотерапії в лікуванні й профілактиці захворювань порожнини рота є перспективним, оскільки дозволяє значно зменшити потребу у медикаментозній терапії.
Знайти схожі

14.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Манхарт Ю.
Назва : Прямі реставрації зубів у постеріальній ділянці за допомогою комбінації двох ормокерних реставраційних Bulk Fill-матеріалів. Звіт про клінічний випадок
Місце публікування : Новини стоматології. - Львів, 2019. - N 4. - С. 37-42 (Шифр НУ9/2019/4)
MeSH-головна: СТОМАТОЛОГИЧЕСКАЯ РЕСТАВРАЦИЯ ПОСТОЯННАЯ
ЗУБОВРАЧЕБНЫЕ МАТЕРИАЛЫ
Анотація: Прямі композитні реставрації на задніх зубах сьогодні є частиною стандартного набору методик лікування у сучасній терапевтичній/реставраційній стоматології. Ця процедура зазвичай виконується за складною і довготривалою методикою нанесення шарів. Однак, незважаючи на це, у стоматологічній практиці зростає попит на матеріали на основі композитів для використання в постеріальній ділянці, які можна застосовувати просто, безпечно, швидко і, тому, максимально економічно. З огляду на це, для задоволення зростаючих потреб широко використовують Bulk Fill-композити зі збільшеною глибиною твердіння. Окрім згаданих композитів на основі традиційної хімії метакрилатів, з цією метою також можуть застосовуватися реставраційні матеріали - ормокери.
Знайти схожі

15.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Арнетцль Г.
Назва : Фактори успіху для забезпечення тривалої клінічної стабільності керамічних CAD/CAM-матеріалів. Основи і рекомендації для щоденної практики
Місце публікування : Новини стоматології. - Львів, 2019. - N 4. - С. 30-35 (Шифр НУ9/2019/4)
MeSH-головна: ЗУБОВРАЧЕБНЫЕ МАТЕРИАЛЫ
КЕРАМИКА
ОРТОПЕДИЧЕСКАЯ СТОМАТОЛОГИЯ
Анотація: Реультати клінічного застосування керамічних матеріалів залежать від численних факторів. Для досягнення тривалого клінічного успіху необхідно враховувати численні матеріалознавчі параметри. У статті розглянуто основні чинники, представлено результати тривалих досліджень і надано рекомендації щодо застосування. Сьогодні асортимент CAD/CAM-матеріалів (" VITA Zahnfabrik", Bad Sackingen, Німеччина) наочно демонструє їхню різноманітність на ринку та ділянку їх переважного застосування.
Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)