Головна Спрощенний режим Опис Шлюз Z39.50
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=МУ66/2018/8<.>
Загальна кiлькiсть документiв : 20
Показанi документи с 1 за 20
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Курсов С. В., Белецкий А. В., Никонов В. В., Киношенко Е. И.
Назва : Травма сердца: классификация, механизмы и проблемы диагностики у пострадавших с травмой грудной клетки (литературный обзор с результатами собственных наблюдений)
Місце публікування : Медицина неотложных состояний. - Київ, 2018. - N 8. - С. 9-20 (Шифр МУ66/2018/8)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна: СЕРДЦА ТРАВМЫ
ОБЗОР
Анотація: У літературному огляді викладені сучасні уявлення про основні причини та механізми формування міокардіальної контузії в постраждалих із травмою, класифікація тяжкості травматичних міокардіальних пошкоджень й основні способи їх діагностики, зіставлення з рекомендаціями Східної асоціації хірургів-травматологів. На сьогодні найбільш доступними та інформативними тестами при діагностиці міокардіальної контузії в постраждалих із травмою є електрокардіографічний моніторинг, поєднаний з визначенням у крові концентрації серцевих тропонінів. На підставі аналізу результатів найбільш авторитетних сучасних досліджень і власного клінічного досвіду показано, що при підозрі на міокардіальну контузію у вітчизняних лікувальних закладах повинні використовуватися всі доступні діагностичні заходи. У всіх сумнівних ситуаціях подальша діагностична та лікувальна тактика повинна здійснюватися тільки на користь пацієнта.
Знайти схожі

2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Черній В. І., Колганова К. А., Пайкуш В. А., Васильєва І. В.
Назва : Огляд сучасних клінічних настанов із амбулаторної седації
Місце публікування : Медицина неотложных состояний. - Київ, 2018. - N 8. - С. 21-32 (Шифр МУ66/2018/8)
Примітки : Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна: АНЕСТЕЗИЯ
АМБУЛАТОРНЫЕ ХИРУРГИЧЕСКИЕ ОПЕРАЦИИ
ПРЕДОПЕРАЦИОННОЕ ВЕДЕНИЕ БОЛЬНОГО
СНОТВОРНЫЕ И СЕДАТИВНЫЕ СРЕДСТВА
Анотація: У статті наведені основні поняття та принципи анестезіологічного забезпечення амбулаторних операцій у дорослих та дітей. Проведено детальний аналіз клінічних настанов та сучасних досліджень, що стосуються процедурної седації. Літературні дані систематизовано та подано як огляд обраних найбільш актуальних питань амбулаторної анестезіології.
Знайти схожі

3.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Коваль Е. А.
Назва : Антикоагулянты в терапии тромбоэмболии легочной артерии в госпитальном периоде: рекомендации, возможности, подходы к рациональному выбору. Место фондапаринукса
Місце публікування : Медицина неотложных состояний. - Київ, 2018. - N 8. - С. 35-40 (Шифр МУ66/2018/8)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
Предметні рубрики: Фондапаринукс
MeSH-головна: ЛЕГОЧНАЯ ЭМБОЛИЯ
АНТИКОАГУЛЯНТЫ
ГОСПИТАЛИЗАЦИЯ
Анотація: У статті окреслено основні питання застосування парентеральних антикоагулянтів (ПАК) у терапії тромбоемболії легеневої артерії (ТЕЛА), що вимагає поєднання ефективності з високою безпекою, з огляду на збільшення частоти ТЕЛА з віком, а також потреби у продовженні терапії у випадках виникнення ТЕЛА на тлі онкопроцесу. Наведено сучасні точки зору на механізм антитромботичної дії ПАК, обговорені дані літератури про посилення фондапаринуксом (Ф) фібринолітичних процесів. Ці дані підкріплені нашими висновками про переважне пригнічення фібринолізу у хворих на ТЕЛА незалежно від рівня ризику згідно з PESI, що робить Ф препаратом вибору серед ПАК для ініціальної терапії ТЕЛА. Представлені переваги низькомолекулярного гепарину (НМГ)/Ф перед стандартною терапією нефракціонованим гепарином (НФГ) на підставі міжнародних та українських рекомендацій, Кокранівського огляду. Проаналізовано дані рандомізованого дослідження MATISS-PE, що порівнювало терапію НФГ і Ф, регістру RIETE, які підтверджують високу ефективність госпітальної та 3-місячної терапії Ф порівняно з НФГ, НМГ і антагоністами вітаміну К, безпеку і ефективність тривалої терапії Ф на тлі онкопроцесу, які можна порівняти з терапією НМГ. Наголошено на необхідності дотримання адекватного добового дозового режиму і недостатності дози 2,5 мг/добу на будь-якому етапі терапії.
Знайти схожі

4.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Чуклін С. М., Чуклін С. С., Шершень Г. В., Попик П. М.
Назва : Формула ентерального харчування у хворих на тяжкий гострий панкреатит
Місце публікування : Медицина неотложных состояний. - Київ, 2018. - N 8. - С. 41-48 (Шифр МУ66/2018/8)
Примітки : Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна: ПАНКРЕАТИТ
ПИТАНИЕ ЭНТЕРАЛЬНОЕ
ПИЩЕВЫЕ ДОБАВКИ
ПРОБИОТИКИ
ГЛУТАМИН
ЖИРНЫЕ КИСЛОТЫ, ОМЕГА-3
ВИТАМИНЫ
Анотація: Незважаючи на відсутність спеціальної терапії хворих на гострий панкреатит, останні досягнення, які використовують неспецифічні ранні методи лікування, призвели до покращення наслідків. Ці результати отримані з досліджень із застосуванням регідратації, аналгезії, профілактичних антибіотиків та обмеження ендоскопічної ретроградної холангіопанкреатографії у пацієнтів із супутнім гострим холангітом. Проте найпомітніше і послідовне покращення результатів пацієнтів за останнє десятиріччя було відзначено у дослідженнях, що вивчали використання штучного харчування, як ентерального, так і парентерального, у пацієнтів із гострим панкреатитом. Наявні дані, з огляду на сучасний стан патофізіології гострого панкреатиту, підкреслюють, що харчова підтримка з відповідними поживними добавками є ключовим елементом для обмеження місцевого запалення та запобігання або лікування панкреатит-асоційованих ускладнень. Даний огляд літератури, отриманої з бази Pubmed, зосереджується на останніх досягненнях щодо оптимальної стратегії ентерального харчування у хворих на тяжкий гострий панкреатит, а також ролі харчових добавок, таких як пробіотики, пребіотики, синбіотики, глутамін, аргінін, омега-3 жирні кислоти та вітаміни, для оцінки покращення результатів лікування цих пацієнтів і перспективи подальших досліджень.
Знайти схожі

5.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Шерстюк Л. Л., Ніколенко Є. Я.
Назва : Значення основного фактора росту фібробластів в розвитку артеріальної гіпертензії у хворих на цукровий діабет 2-го типу залежно від наявності дисплазії сполучної тканини
Місце публікування : Медицина неотложных состояний. - Київ, 2018. - N 8. - С. 49-53 (Шифр МУ66/2018/8)
Примітки : Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна: ДИАБЕТ САХАРНЫЙ, ТИП 2
ГИПЕРТЕНЗИЯ
СОЕДИНИТЕЛЬНОЙ ТКАНИ БОЛЕЗНИ
ФИБРОБЛАСТОВ ФАКТОРЫ РОСТА
Анотація: В статті наведено результати вивчення концентрації основного фактора росту фібробластів (FGF2) в плазмі крові хворих на цукровий діабет (ЦД) 2-го типу залежно від наявності недиференційованої дисплазії сполучної тканини (НДСТ) та артеріальної гіпертензії (АГ). Встановлено, що у хворих на ЦД 2-го типу вміст FGF2 підвищений порівняно з контролем, у хворих з наявністю НДСТ підвищений порівняно з хворими без НДСТ. При ізольованому ЦД 2-го типу вміст FGF2 зростає протягом захворювання, у той час як при наявності НДСТ у хворих на ЦД 2-го типу цієї залежності немає, що пов’язано з початково збільшеними значеннями FGF2. Виявлено статистично вірогідний кореляційний зв’язок вмісту FGF2 у крові хворих на ЦД з наявністю та виразністю АГ та з наявністю діабетичної нефропатії незалежно від наявності НДСТ. Виявлені зв’язки FGF2 та клінічних ознак НДСТ свідчать про можливість їх застосування як предикторів розвитку АГ у хворих на ЦД 2-го типу.
Знайти схожі

6.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Колосович І. В.
Назва : Місцеве застосування Дексалгіну після лапароскопічних оперативних втручань
Місце публікування : Медицина неотложных состояний. - Київ, 2018. - N 8. - С. 54-59 (Шифр МУ66/2018/8)
Примітки : Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна: ЛАПАРОСКОПИЯ
ПОСЛЕОПЕРАЦИОННОЕ ВЕДЕНИЕ БОЛЬНОГО
АНАЛГЕЗИЯ
БОЛИ ПОСЛЕОПЕРАЦИОННЫЕ
БОЛЕЙ ИССЛЕДОВАНИЕ
АНАЛГЕЗИРУЮЩИЕ СРЕДСТВА
Анотація: Актуальність. Доведено, що місцеві анестетики не тільки блокують натрієві канали нейронів, але і проявляють потужний протизапальний ефект. Мета: вивчити ефективність місцевого застосування Дексалгіну в знеболюванні хворих, які перенесли лапароскопічні оперативні втручання. Матеріали та методи. Було вивчено 51 хворого, прооперованого лапароскопічним шляхом з приводу жовчнокам’яної хвороби й гострого апендициту. Хворі були розподілені на дві групи — основну (25 осіб, 49,1 %) і групу порівняння (26 осіб, 50,9 %). Хворим групи порівняння здійснювали стандартне знеболювання нестероїдними протизапальними засобами: кетопрофеном (100 мг) — у підгрупі порівняння кетопрофену і Дексалгіном (50 мг) — у підгрупі порівняння Дексалгіну (по 13 хворих у кожній підгрупі). Хворим основної групи додатково перед ушиванням розрізів шкіри в місцях введення троакарів вводили 50 мг (2 мл) Дексалгіну, розчиненого в 20–30 мл фізіологічного розчину, підшкірно. Результати. Встановлено, що місцеве застосування Дексалгіну дозволило взагалі відмовитись від застосування наркотичних аналгетиків у даної категорії хворих. Дексалгін при його місцевому застосуванні в кінці оперативного втручання з наступним його внутрішньом’язовим введенням показав високий аналгетичний ефект, що вірогідно підтверджується показниками візуальної аналогової шкали, кортизолу плазми крові, функції зовнішнього дихання, а також продемонстрував вірогідно вищий ступінь безпеки порівняно з кетопрофеном й опіатами — за частотою розвитку побічних реакцій.
Знайти схожі

7.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Назаренко І. І., Печиборщ В. П., Іванов В. І., Мазуренко О. В.
Назва : Визначення психологічної підготовленості медичних працівників мобільного госпіталю медицини катастроф до дії надзвичайної ситуації
Місце публікування : Медицина неотложных состояний. - Київ, 2018. - N 8. - С. 60-68 (Шифр МУ66/2018/8)
Примітки : Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна: БЕДСТВИЯ, АВАРИИ И КАТАСТРОФЫ, ПЛАНИРОВАНИЕ ПОМОЩИ
БОЛЬНИЧНЫЕ БРИГАДЫ БЫСТРОГО РЕАГИРОВАНИЯ
АДАПТАЦИЯ ПСИХОЛОГИЧЕСКАЯ
Анотація: Мета: визначити психологічний стан та оцінити професійну адаптацію фахівців бригади постійної готовності служби медицини катастроф в умовах роботи в зоні надзвичайної ситуації (НС). Матеріали та методи. На основі методу дескриптивної статистики анкетування 51 медичного працівника спеціалізованої бригади постійної готовності служби медицини катастроф Міністерства охорони здоров’я України, які брали участь у роботі мобільного госпіталю в міжнародній місії — подоланні наслідків землетрусу в Ісламській Республіці Пакистан (2005 р.), проведено ретроспективний аналіз анкетних даних оцінки впливу стрес-факторів на психологічний стан фахівців до та після участі в ліквідації наслідків НС. Результати. За результатами анкетних даних опитування медичних працівників встановлено, що при виконанні професійних обов’язків більшість респондентів (від 75 %) розраховувала на власний досвід та професіоналізм та за своєю реакцією мала мобілізаційний психотип та інтернальний локус контролю; залежно від умов оточуючого середовища рівень власної безпеки був оцінений кожним спеціалістом індивідуально — 66,7 % у жінок та 89,7 % у чоловіків і залежав від особистого досвіду та сприйняття подій, що відбувалися; успішність виконання професійних обов’язків залежно від стійкості індивідуальних і групових установок та необхідності групової взаємодії в умовах НС підтвердили 91,6 % жінок та 94,8 % чоловіків, але наприкінці роботи мобільного госпіталю емоційний негативний стрес частіше впливав на активізацію психологічних процесів і провокував виникнення конфліктних ситуацій у 75 % жінок та 94,8 % чоловіків; після участі в роботі госпіталю в зоні НС втому відчували майже всі співробітники мобільного госпіталю — 91,7 % жінок та 89,7 % чоловіків, сум — 50 % жінок та 66,7 % чоловіків, беззахисність — 41,7 % жінок та 20,5 % чоловіків, тривогу відмічали 100 % жінок та 74,4 % чоловіків, нічні страхіття були зафіксовані в 41,7 % жінок та 18 % чоловіків, відчуття депресії «періодично» відмічали 58,3 % жінок та 25,6 % чоловіків й «завжди» — 16,6 % жінок та 12,8 % чоловіків. Висновки. В умовах НС природного характеру в багато разів зростають навантаження на психіку людини, змінюються її емоційні та поведінкові реакції, що загалом призводить до виникнення порушень психічного здоров’я, а також до зниження рівня функціонально-соматичних резервів організму. Системна діагностика та оцінка впливу стрес-факторів внаслідок НС на психологічний стан та професійну адаптацію фахівців мобільного госпіталю вказують на те, що в медичних працівників відмічається виражена емоційна напруженість та наявність факторів дезадаптації.
Знайти схожі

8.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Голембієвська Г. О., Лісецький В. А.
Назва : Нестероїдні протизапальні препарати в лікуванні післяопераційного болю після мастектомій
Місце публікування : Медицина неотложных состояний. - Київ, 2018. - N 8. - С. 69-72 (Шифр МУ66/2018/8)
Примітки : Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна: МАСТЭКТОМИЯ
БОЛИ ПОСЛЕОПЕРАЦИОННЫЕ
ПРОТИВОВОСПАЛИТЕЛЬНЫЕ СРЕДСТВА НЕСТЕРОИДНЫЕ
Анотація: На підставі літературних джерел та особистих спостережень показано, що включення в премедикацію нестероїдних протизапальних препаратів дозволяє ліквідувати прояви болю в післяопераційному періоді порівняно із застосуванням опіатів. При цьому після операції у хворих зберігається гарний настрій, стабільна гемодинаміка, що дозволяє їх раннє переведення на самообслуговування.
Знайти схожі

9.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Ліпич О. П., Лісецький В. А.
Назва : Динаміка глікемії плазми крові як фактор адекватного анестезіологічного забезпечення та антистресового захисту ургентних абдомінальних оперативних втручань
Місце публікування : Медицина неотложных состояний. - Київ, 2018. - N 8. - С. 73-76 (Шифр МУ66/2018/8)
Примітки : Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна: КИШЕЧНАЯ НЕПРОХОДИМОСТЬ
АНЕСТЕЗИЯ
ПЕРИОПЕРАЦИОННЫЙ КОНТРОЛЬ
ГЛИКЕМИИ ИНДЕКС
САХАР КРОВИ
Анотація: Головним завданням анестезії є максимальний контроль стрес-відповіді організму на хірургічну агресію для поліпшення результатів лікування, адже непомітний і, на перший погляд, другорядний операційний стрес викликає суттєві зміни в організмі хворих разом із патологічними процесами, викликаними основним захворюванням. Оскільки контроль операційного стресу є на сьогодні не простим завданням, пошук альтернативних методів оцінки його впливу на організм хворого стає дуже важливим для лікаря-анестезіолога. Проведений аналіз рівня глікемії в до- і післяопераційному періоді в 40 хворих, прооперованих шляхом лапаротомії з приводу гострої тонкокишкової непрохідності, показав залежність рівня глюкози плазми крові від достатнього анестезіологічного забезпечення та доброго знеболювання пацієнтів. Тому можна говорити про можливість використання такого простого і доступного методу, як рівень глюкози крові, для оцінки операційного стресу.
Знайти схожі

10.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Сайко О. В.
Назва : Аналіз смертності від мозкових інсультів в ангіоневрологічному відділенні Військово-медичного клінічного центру Західного регіону з 2013 по 2017 рік
Місце публікування : Медицина неотложных состояний. - Київ, 2018. - N 8. - С. 77-80 (Шифр МУ66/2018/8)
Примітки : Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна: ИНСУЛЬТ
СМЕРТНОСТЬ
БОЛЬНИЦЫ КЛИНИЧЕСКОЕ ОТДЕЛЕНИЕ
Анотація: Метою дослідження було вивчення динаміки показників загальної смертності хворих із 2013 по 2017 рік із мозковими інсультами, госпіталізованих в ангіоневрологічне відділення та розміщених у відділенні реанімації та інтенсивної терапії клініки нейрохірургії та неврології Військово-медичного клінічного центру Західного регіону. Матеріали та методи. Опрацьовані 57 історій хвороби пацієнтів із фатальним наслідком від мозкового інсульту. Проведений аналіз показників загальної летальності з 2013 по 2017 рік. Результати. Порівняно з 2013 та 2017 роками відмічається зниження смертності від мозкового інсульту на 4,5 %. Найбільша кількість померлих від мозкових інсультів була у 2013 році. Фоном для обох підгруп фатальних мозкових інсультів були гіпертонічна хвороба в поєднанні з атеросклерозом судин головного мозку, цукровим діабетом, ішемічною хворобою серця, миготливою аритмією. Причиною смерті в даної категорії хворих були набряк-набухання головного мозку з вторинним ішемічним ураженням стовбурових структур внаслідок компресійно-дислокаційного синдрому. У 13 хворих, які померли, конкуруючим захворюванням був інфаркт міокарда. У 9 хворих мозковий інсульт був повторним. У 7 пацієнтів смерть настала упродовж першої доби у зв’язку з тяжкістю перебігу інсульту через декомпенсацію мозкового кровообігу, набряку-набухання головного мозку та наявності тяжкої супутньої соматичної патології. Висновки. Кількість померлих від інсультів — 57, розтинів — 40. Найвища смертність від мозкового інсульту була у віковій групі понад 70 років. Загальна смертність від мозкових інсультів становила 11 %. З пригніченою свідомістю до сопору померли 12 (21 %) хворих, з мозковими комами — 45 (79 %). Смертність у чоловіків від мозкових інсультів була більшою в 4,7 раза, ніж у жінок. Розбіжність клінічного та патологоанатомічного діагнозів була у 2 випадках.
Знайти схожі

11.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Смирнова Л. М., Шифрин Г. А., Бойцова О. Н., Смирнова М. В.
Назва : Сегодня никогда не будет завтра
Місце публікування : Медицина неотложных состояний. - Київ, 2018. - N 8. - С. 81-85 (Шифр МУ66/2018/8)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна: ЭНЕРГЕТИЧЕСКИЙ ОБМЕН
ЖИЗНЕОБЕСПЕЧЕНИЯ СИСТЕМЫ
ПЕРИОПЕРАЦИОННЫЙ ПЕРИОД
Анотація: У статті наведено клінічні результати застосування нового концептуального підходу та нових технологій, що маніфестують визначення властивостей і можливостей підтримки біологічної цілісності організму в періопераційному періоді. Встановлено, що застосування енергопротективних технологій для забезпечення безпеки періопераційної медицини повинно бути орієнтованим на задоволення енергоструктурних потреб пацієнта в енергосубстратах, що є гарантією виключення порушень життєдіяльності пацієнтів.
Знайти схожі

12.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Годлевська О. М., Самбург Я. Ю., Магдаліц Т. І.
Назва : Механізми формування та прогресування хронічної серцевої недостатності на тлі цукрового діабету другого типу
Місце публікування : Медицина неотложных состояний. - Київ, 2018. - N 8. - С. 86-92 (Шифр МУ66/2018/8)
Примітки : Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна: ДИАБЕТ САХАРНЫЙ, ТИП 2
СЕРДЕЧНАЯ НЕДОСТАТОЧНОСТЬ
БОЛЕЗНИ ПРОГРЕССИРОВАНИЕ
Анотація: В наш час серцево-судинні захворювання відіграють вирішальну роль в еволюції загальної смертності в Україні. Хронічна серцева недостатність — це складний клінічний синдром, який останніми десятиріччями вважається глобальною епідемією через зростання захворюваності та поширеності. Поширеність хронічної серцевої недостатності зростає з віком і внаслідок супутніх захворювань, таких як артеріальна гіпертензія, ожиріння і цукровий діабет 2-го типу. Патофізіологія розвитку хронічної серцевої недостатності на тлі цукрового діабету 2-го типу має складні механізми. Цукровий діабет 2-го типу збільшує ризик розвитку ішемічної хронічної серцевої недостатності серез підвищене ураження коронарних артерій, а також безпосередньо впливаючи на міокард, призводить до структурних і функціональних змін (діабетична кардіоміопатія). При цьому важливе значення для розвитку діабетичної кардіоміопатії мають ендотеліальна дисфункція та мікроангіопатичні процеси. Маніфестація і прогресування дисфункції серця супроводжуються змінами геометрії та архітектоніки міокарда, а також збільшенням вмісту колагену і, як наслідок, розростанням фіброзної тканини в міжклітинному матриксі, що можуть призводити до ремоделювання серця і приєднання діастолічної дисфункції. У статті наведені сучасні дані аналізу літератури, які висвітлюють дослідження патофізіологічних механізмів, що беруть участь у формуванні, маніфестації та прогресуванні хронічної серцевої недостатності у пацієнтів на тлі цукрового діабету 2-го типу.
Знайти схожі

13.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Чаплинський Р. П., Сафонов Р. А., Омельченко-Селюкова А. В.
Назва : Анестезіологічне забезпечення лапароскопічних гінекологічних операцій: новий погляд
Місце публікування : Медицина неотложных состояний. - Київ, 2018. - N 8. - С. 93-97 (Шифр МУ66/2018/8)
Примітки : Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна: ГИНЕКОЛОГИЧЕСКИЕ ХИРУРГИЧЕСКИЕ ОПЕРАЦИИ
ЛАПАРОСКОПИЯ
АНЕСТЕЗИЯ ОБЩАЯ
АНЕСТЕЗИЯ ЭПИДУРАЛЬНАЯ
БОЛЕЙ ИССЛЕДОВАНИЕ
Анотація: Актуальність. У теперішній час у світі понад 90 % всіх гінекологічних операцій виконується лапароскопічно. Все частіше такі операції проводяться в умовах реґіонарної анестезії. Мета. Порівняння перебігу післяопераційного періоду у пацієнток, які зазнали лапароскопічних гінекологічних втручань в умовах загальної або реґіонарної анестезії. Матеріали та методи. У проспективне когортне дослідження було включено 208 пацієнток, яким виконувались лапароскопічні консервативна міомектомія та екстирпація матки з придатками у відділенні оперативної гінекології з малоінвазивними технологіями Харківського регіонального перинатального центру Комунального закладу охорони здоров’я «Обласна клінічна лікарня — Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» у 2016–2018 роках. Середній вік пацієнток становив 44,78 ± 8,01 року. Пацієнтки були розподілені на дві групи: у першій використовували загальну анестезію (ЗА) зі штучною вентиляцією легень (група ЗА) (n = 103), у другій комбіновану реґіонарну анестезію (група РА) (n = 105). Результати. Впродовж усього післяопераційного періоду оцінка болю за візуальною аналоговою шкалою (ВАШ) була вірогідно нижчою серед пацієнтів групи РА. Найбільша різниця між показниками в обох групах спостерігалась через 3, 6 та 12 годин після операції (бали за ВАШ у групі ЗА були більше, ніж у групі РА, у 6,4 раза). Частота виникнення післяопераційної нудоти та блювання була вірогідно вищою у групі ЗА — 20,4 % порівняно з 5,7 % у групі РА. Активізація пацієнток групи РА починалась через 5 годин, у групі ЗА — через 16–18 годин. Рівень задоволеності пацієнток лікуванням за шкалою Лайкерта (1–5 балів) оцінювався через 3 місяці після операції: у групі РА (4,67 ± 0,41 бала) показано значно більшу задоволеність лікуванням, ніж у групі ЗА (4,15 ± 0,73 бала). Висновки. Комбінована реґіонарна анестезія — ефективний метод знеболювання лапароскопічних гінекологічних операцій. Саме така багатокомпонентна методика, за результатами нашого дослідження, є більш ефективною, безпечною, комфортнішою для пацієнтів.
Знайти схожі

14.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Красносельський М. В., Крутько Є. М., Мітряєва Н. А., Рубльова Т. В., Гребіник Л. В.
Назва : Адаптаційні можливості після різних видів хірургічних втручань у онкологічних хворих
Місце публікування : Медицина неотложных состояний. - Київ, 2018. - N 8. - С. 98-102 (Шифр МУ66/2018/8)
Примітки : Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна: НОВООБРАЗОВАНИЯ
ПЕРИОПЕРАЦИОННЫЙ ПЕРИОД
ГИДРОКОРТИЗОН
ИНСУЛИН
Анотація: Мета роботи: визначити рівні стресових гормонів кортизолу, інсуліну та їх співвідношення у онкологічних хворих до та після різних видів мультиорганних втручань для оцінки стрес-відповіді та адаптаційних можливостей організму. Матеріали та методи. Для оцінки адаптивних можливостей вивчена динаміка вмісту кортизолу, інсуліну та їх співвідношення у 25 онкологічних хворих до та після різних видів мультиорганних операцій. Результати. Виявлено, що у пацієнтів до операції спостерігається 2 варіанти проявів дезадаптаційних розладів: напруга компенсаторних механізмів або виснаження адаптаційних можливостей. Через 7 діб після мультиорганних операцій спостерігається значна напруга адаптаційних можливостей, що вказує на необхідність обмеження стрес-реакцій або значне виснаження адаптивних можливостей організму та необхідність підвищення компенсаторних резервів. Висновки. Отримані дані свідчать про порушення в універсальних механізмах переносимості стресу при мультиорганних операціях у онкологічних хворих і необхідність пошуку підвищення адаптаційних можливостей і стрес-переносимості у них за допомогою корекції стресової відповіді, оскільки вона суттєво впливає на успіх хірургічного лікування.
Знайти схожі

15.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Назва : Сыпь у ребенка: фото с пояснениями
Місце публікування : Медицина неотложных состояний. - Київ, 2018. - N 8. - С. 103-108 (Шифр МУ66/2018/8)
MeSH-головна: КОЖНЫЕ БОЛЕЗНИ
КОЖНЫЕ СИМПТОМЫ ПРИ ПАТОЛОГИЧЕСКИХ СОСТОЯНИЯХ
ДЕТИ
Анотація: Как разобраться, что за сыпь у ребенка? Ниже вы найдете фото с пояснениями по основным кожным заболеваниям у детей.
Знайти схожі

16.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Назва : Обзор обновлений зарубежных клинических рекомендаций по анестезиологии и реаниматологии за 2018 год
Місце публікування : Медицина неотложных состояний. - Київ, 2018. - N 8. - С. 109-113 (Шифр МУ66/2018/8)
MeSH-головна: АНЕСТЕЗИЯ
ПОСЛЕОПЕРАЦИОННОЕ ВЕДЕНИЕ БОЛЬНОГО
ИНТУБАЦИЯ ИНТРАТРАХЕАЛЬНАЯ
КРИТИЧЕСКИЕ СОСТОЯНИЯ
Анотація: Представляем новый выпуск серии обзоров обновлений зарубежных клинических рекомендаций от медицинской базы знаний "Энцикломедия".
Знайти схожі

17.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Назва : Медицинские ошибки за рубежом: учет и наказание
Місце публікування : Медицина неотложных состояний. - Київ, 2018. - N 8. - С. 115-117 (Шифр МУ66/2018/8)
MeSH-головна: МЕДИЦИНСКИЕ ОШИБКИ
Знайти схожі

18.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Назва : Метадон в/в
Місце публікування : Медицина неотложных состояний. - Київ, 2018. - N 8. - С. 118 (Шифр МУ66/2018/8)
MeSH-головна: ФЕНАДОН
ВВЕДЕНИЕ ЛЕКАРСТВ ВНУТРИВЕННОЕ
Знайти схожі

19.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Осадчий А.
Назва : Септический шок: глюкокортикоиды повышают выживаемость
Місце публікування : Медицина неотложных состояний. - Київ, 2018. - N 8. - С. 119 (Шифр МУ66/2018/8)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна: ШОК ТОКСИЧЕСКИЙ
ВЫЖИВАЕМОСТИ АНАЛИЗ
ГЛЮКОКОРТИКОИДЫ
Знайти схожі

20.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Назва : Щедрая терапия кислородом повышает смертность
Місце публікування : Медицина неотложных состояний. - Київ, 2018. - N 8. - С. 120 (Шифр МУ66/2018/8)
MeSH-головна: КИСЛОРОД
СМЕРТНОСТЬ
Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)