Головна Спрощенний режим Опис Шлюз Z39.50
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=МУ64/2019/7<.>
Загальна кiлькiсть документiв : 13
Показанi документи с 1 за 13
1.


    Старинець, Н. Г.
    Алекситимія при розсіяному склерозі [Текст] / Н. Г. Старинець, Г. О. Старинець // Міжнародний неврологічний журнал. - 2019. - N 7. - С. 11-15. - Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна:
СКЛЕРОЗ РАССЕЯННЫЙ (осложнения, психология)
АФФЕКТИВНЫЕ СИМПТОМЫ (диагностика, этиология)
ЛИЧНОСТИ ОСНОВНЫЕ ХАРАКТЕРОЛОГИЧЕСКИЕ ЧЕРТЫ
Анотація: Актуальність. Найменш вивченою при розсіяному склерозі (РС) є така незалежна психологічна особистісна характеристика, як алекситимія. Метою цього дослідження стало визначення рівня алекситимії у хворих на РС та ступеня впливу на неї різних соціальних і демографічних характеристик пацієнтів, що включали стать, вік, місце проживання, сімейний стан, рівень освіти, клінічні параметри захворювання, депресію та тривогу. Матеріали та методи. Обстежені 88 стаціонарних хворих із різним ступенем тяжкості та типом перебігу РС відповідно до критеріїв McDonald, 2010. Для оцінки ознак депресії, тривоги та алекситимії застосовували шкали депресії Бека (BDI), самооцінки рівня реактивної та особистісної тривожності Спілбергера — Ханіна (STAI), Торонтську алекситимічну шкалу (TAS-26). Результати. Поширеність алекситимії у хворих на РС становила 36,36 %, тоді як 34,09 % пацієнтів становили граничну групу. Встановлений статистично значущий позитивний кореляційний зв’язок алекситимії з депресією та тривогою у хворих на РС. Високі рівні алекситимії були виявлені з високим ступенем депресії за шкалою BDI. Алекситимічними виявились пацієнти з більш високим ступенем тяжкості за шкалою інвалідизації Kurtzke. Жоден наведений соціально-демографічний і клінічний показник статистично вірогідно не впливав на наявність алекситимічного типу особистості. Висновки. Алекситимія може бути ключовим психологічним фактором, що перешкоджає істинній емоційній інтеграції змін, пов’язаних з хворобою.


Дод.точки доступу:
Старинець, Г. О.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

2.


   
    Фармакокінетичний профіль едаравону: порівняння японської і європейської популяції [Текст] / Y. Nakamaru [et al.] // Міжнародний неврологічний журнал. - 2019. - N 7. - С. 17-25
Рубрики: Эдаравон
MeSH-головна:
СКЛЕРОЗ БОКОВОЙ АМИОТРОФИЧЕСКИЙ
НЕРВНАЯ СИСТЕМА ЦЕНТРАЛЬНАЯ, СРЕДСТВА ДЕЙСТВУЮЩИЕ НА ЦНС (терапевтическое применение, фармакокинетика)
СВОБОДНЫХ РАДИКАЛОВ АКЦЕПТОРЫ (терапевтическое применение, фармакокинетика)
Анотація: Актуальність. Бічний аміотрофічний склероз (БАС) уражає людей усіх рас, і досі існує потреба в ефективній терапії для лікування цього захворювання. Мета: порівняти фармакокінетику (ФК) едаравону в японських і європейських популяціях. Матеріали і методи. Були об'єднані й оцінені дані 5 досліджень ФК, проведених серед здорових добровольців японських і європейських популяцій. У моделюванні популяційної ФК (ПФК) було проведено оцінювання на відповідність камерних та інших моделей з лінійною елімінацією. Для пояснення мінливості параметрів ФК досліджували ефекти коваріат за расою, статтю, вагою і віком. Моделювання кінцевої моделі ПФК проводили за допомогою віртуальної популяції на основі клінічних досліджень БАС. Результати. Аналіз включав 86 суб'єктів. Як найкраща модель була обрана трикамерна модель з лінійною елімінацією згідно з рівнянням Міхаеліса - Ментен. Як коваріата для другого периферичного об'єму розподілу (V2) була вірогідно виявлена лише расова приналежність, що була більше на 26% у європейських суб'єктів порівняно з японськими. Однак з огляду на модель ПФК для віртуальної популяції БАС невелика відмінність V2 була пов'язана з різницею Сtau близько 1 нг/мл після інфузії, що була мінімальною порівняно з Сmax, що приблизно становила 1000 нг/мл. Висновки. Аналізи ПФК не показали клінічно значущої відмінності в профілях ФК едаравону за расою, статтю, вагою або віком.


Дод.точки доступу:
Nakamaru, Y.; Kinoshita, S.; Kawaguchi, A.; Takei, K.; Palumbo, J.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

3.


    Сайко, О. В.
    Клінічний аналіз цереброваскулярної патології у військовослужбовців, евакуйованих у військово-медичний клінічний центр Західного регіону із зони ведення бойових дій на Сході України [Текст] / О. В. Сайко // Міжнародний неврологічний журнал. - 2019. - N 7. - С. 26-32. - Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна:
МОЗГОВОГО КРОВООБРАЩЕНИЯ РАССТРОЙСТВА (диагностика, осложнения, терапия, этиология)
ФАКТОРЫ РИСКА
ВОЕННОСЛУЖАЩИЕ
ЛОКАЛЬНЫЕ ВОЙНЫ И КОНФЛИКТЫ
Анотація: Сьогодні інсульт є важливою медико-соціальною проблемою. Щорічно у світі виникає близько 17 млн мозкових інсультів, 6 млн пацієнтів помирають внаслідок даного захворювання. Згідно з прогнозом експертів Все-світньої організації охорони здоров’я, до 2030 року очікується 23 млн нових випадків мозкового інсульту. Упродовж останніх 25 років поширеність мозкового інсульту збільшилася на 113 %, захворюваність — на 70 %, летальність від інсульту — на 36 %, інвалідизація — на 73 %, кількість інсультів в осіб віком 20–64 роки — на 25 %, мозкових крововиливів — на 16 %. Популяційне дослідження INTERSTROKE показало, що найбільш значимими факторами ризику ішемічного інсульту після артеріальної гіпертензії (35 %) є відсутність регулярного фізичного навантаження, ожиріння (26 %), співвідношення аполіпопротеїну В і А1 (25 %), тютюнопаління (19 %), нездорова дієта (19 %), кардіологічні чинники (7 %), цукровий діабет, депресія, психосоціальний стрес (5 %). Концепція стресу в умовах ведення бойових дій отримала багатозначне тлумачення, що потребувало введення визначення «травматичний», що, з одного боку, підкреслює інтенсивність стрес-факторів, а з іншого — потенційну можливість травмування психіки під їх впливом. Факторами ризику виникнення мозкового інсульту у військовослужбовців, які знаходяться на передових позиціях в зоні збройного конфлікту, є артеріальна гіпертензія, ішемічна хвороба серця, порушення ліпідного обміну, вроджені та набуті вади серця, вроджена та набута патологія церебральних інтра- та екстракраніальних судин, перенесені мозкові інсульти, цукровий діабет та ожиріння. Вищенаведені фактори ризику, постійна психоемоційна травма, хронічний бойовий стрес, тютюнопаління також є тригерами серйозних кардіоваскулярних подій. Депресивно-тривожна симптоматика, що спостерігається в значної кількості хворих військовослужбовців, тільки підсилює прояви набутої соматичної патології та пришвидшує виникнення раптових гострих мозкових катастроф, прогресування хронічної ішемії мозку.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

4.


    Гончарук, О. О.
    Походження запаморочень [Текст] / О. О. Гончарук, К. Ф. Трінус // Міжнародний неврологічний журнал. - 2019. - N 7. - С. 35-39. - Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна:
ГОЛОВОКРУЖЕНИЕ (диагностика, этиология)
Анотація: Актуальність. Запаморочення описані у 23 % працездатного населення Німеччини. Серед причин запаморочення називають серцево-судинні порушення, зміни метаболізму, психогенні, загальномозкові ураження. Тому завданням нашого дослідження було вивчення етіології запаморочення. Матеріали та методи. Були обстежені 640 хворих. Контрольну групу становили 70 умовно здорових осіб. Обстеження включали загальноклінічні, неврологічні, невроотологічні, інструментальні методи обстеження та статистичний аналіз результатів. Інструментальні методи: 1) електрофізіологічні: електрокардіографія, електроенцефалографія; 2) ультразвукові: щитоподібної залози, органів черевної порожнини, нирок, серця; 3) рентгенологічні; 4) комп’ютерна томографія черепа. Після реєстрації даних електрокардіографії в спокої проводили навантаження за методом Такагаші, а також електроенцефалографію та реєстрацію довголатентних викликаних потенціалів: вестибулярних, слухових, зорових, соматосенсорних. Результати. Усі хворі скаржились на запаморочення. Отримані результати вказують на те, що лейкози й анемії, загальні порушення метаболізму, загальноневрологічну симптоматику, серцево-судинну патологію, ураження шлунково-кишечного тракту, гепатоцеребральну дегенерацію та порушення системи травлення, патологію щитоподібної залози, діабетичну поліневропатію, ниркову патологію можна виключити з етіології запаморочень, крім патології вестибулярної системи. У хворих латенції піка Р1 вестибулярних викликаних потенціалів становили 53,6 ± 29,4 мс (у групі контролю — 30,8 ± 14,1 мс, р 0,001), N1 — 98,6 ± 33,9 мс у хворих (у групі контролю — 68,6 ± 18,4 мс, р 0,001), Р2 — 160,1 ± 35,1 мс (у групі конт-ролю — 139,8 ± 28,9 мс, р


Дод.точки доступу:
Трінус, К. Ф.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

5.


    Марута, Н. О.
    Особливості емоційного вигорання в працівників сфери охорони неврологічного й психічного здоров'я [Текст] / Н. О. Марута, О. С. Чабан, Г. Ю. Каленська // Міжнародний неврологічний журнал. - 2019. - N 7. - С. 40-48. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Мемопрув
MeSH-головна:
ПРОФЕССИОНАЛЬНОЕ ВЫГОРАНИЕ (диагностика, лекарственная терапия, этиология)
ПСИХИЧЕСКОГО ЗДОРОВЬЯ СЛУЖБЫ (кадры)
НЕВРОЛОГИЯ (кадры)
ВРАЧИ
Анотація: Було обстежено 196 працівників сфери охорони неврологічного й психічного здоров’я, які упродовж 30 днів вживали Мемопрув (EVER Pharma). Було визначено, що синдром емоційного вигорання спостерігався в 68,4 % лікарів. Встановлено, що в механізмах формування емоційного вигорання провідну роль відіграють переживання психотравмуючих чинників, редукція професійних обов’язків, неадекватне емоційне реагування, розширення сфери економії емоцій, емоційна й особистісна відстороненість. Доведена ефективність Мемопруву для подолання астенії (фізичної і психічної), підвищення активності й мотивації, а також покращення процесу уваги й працездатності в осіб із синдромом емоційного вигорання.


Дод.точки доступу:
Чабан, О. С.; Каленська, Г. Ю.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

6.


    Кононець, О. М.
    Проблема хронічної церебральної венозної конгестії в структурі соматоневрології: діагностичні та лікувальні аспекти [Текст] / О. М. Кононець // Міжнародний неврологічний журнал. - 2019. - N 7. - С. 49-55. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Нормовен
MeSH-головна:
ПОЧЕК БОЛЕЗНИ (диагностика, осложнения)
МОЗГОВОГО КРОВООБРАЩЕНИЯ РАССТРОЙСТВА (диагностика, лекарственная терапия, ультрасонография, этиология)
МОЗГА ГОЛОВНОГО ВЕНЫ
Анотація: Актуальність. Хронічне порушення венозної циркуляції головного мозку є досить актуальною проблемою, з огляду на те, що 75 % усього об’єму церебрального судинного русла становить саме венозний відділ, а також те, що у 25 % випадків виникнення цефалгічного синдрому пов’язане з синдромом хронічної венозної дисциркуляції. Основними напрямами в лікуванні хронічної венозної церебральної конгестії є нівелювання етіологічних факторів (за наявності такої можливості) або усунення провідного фактора, який формує венозну конгестію, а також патогенетична і симптоматична терапія з використанням препаратів, що мають так званий венотонічний ефект. Мета дослідження: уточнення клініко-неврологічних та інструментальних характеристик хронічної церебральної венозної конгестії та їх особливостей у пацієнтів з коморбідною соматичною патологією, зокрема з хронічною хворобою нирок. Матеріали та методи. Наведено результати одного із фрагментів комплексного обстеження 42 пацієнтів з хронічною хворобою нирок. Середній вік хворих становив 52,00 ± 2,48 року. Комплексне обстеження пацієнтів включало: детальне клініко-неврологічне обстеження, нейропсихологічне (визначення рівнів конституційної та реактивної тривожності за допомогою шкали Спілбергера — Ханіна), лабораторне (визначення параметрів електролітного балансу, азотного обміну, автоімунних маркерів пошкодження мозкової та ниркової тканин) та інструментальне дослідження (триплексне сканування екстракраніальних відділів брахіоцефальних судин і транскраніальне дуплексне сканування, ультразвукове дослідження нирок, магнітно-резонансна томографія головного мозку). Результати. При детальному обстеженні пацієнтів з хронічною хворобою нирок були виявлені ознаки ураження структур як центрального, так і периферичного відділів нервової системи, а також вегетативної нервової системи, виявлені певні нейропсихологічні особливості. Також у 67 % пацієнтів з хронічною хворобою нирок були виявлені ознаки порушення ліквородинаміки в поєднанні з церебральною венозною конгестією. Висновки. На сьогодні дискутабельним є існування хронічної церебральної венозної дисциркуляції як окремої нозологічної одиниці, проте поширеність та медико-соціальна значущість цієї проблеми є незаперечними. Саме тому актуальними залишаються проблеми ранньої діагностики та ефективного лікування хронічної церебральної венозної конгестії, у тому числі і соматогенно обумовленої.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

7.


    Шавловская, О. А.
    Лечение пациента с болью в нижней части спины [Текст] / О. А. Шавловская // Міжнародний неврологічний журнал. - 2019. - N 7. - С. 56-64. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: Дексалгин
   Нимесил

MeSH-головна:
СПИНА, БОЛИ (диагностика, лекарственная терапия)
ПРОТИВОВОСПАЛИТЕЛЬНЫЕ СРЕДСТВА НЕСТЕРОИДНЫЕ (прием и дозировка, терапевтическое применение)
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ
Анотація: Біль у спині належить до найбільш частих причин звернення до лікарів і тимчасової втрати працездатності, що робить проблему раціональної терапії особливо актуальною. Основними засобами лікування гострого неспецифічного болю у спині (НБС) є нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП) і міорелаксанти. Проведено низку досліджень, що оцінюють ефективність і безпеку таких НПЗП, як декскетопрофен (Дексалгін), який рівноцінно пригнічує циклооксигеназу-1 (ЦОГ) і ЦОГ-2, і німесулід (Німесіл), який переважно інгібує ЦОГ-2. Показана клінічна ефективність декскетопрофену при НБС, остеоартрозі (АО) різної локалізації. Схема призначення Дексалгіну - внутрішньом'язові ін'єкції 2 мл (50 мг) протягом 1-2 днів, далі пероральний прийом по 1 таблетці або саше (25 мг) 3 рази на день 3-5 днів. Показана ефективність призначення Німесилу при АО хворим із високим ризиком ускладнень з боку шлунково-кишкового тракту. Схема призначення Німесилу 1 пакетик (100 мг) 2 рази на день не більше 15 днів. Можливе поєднане призначення Дексалгіну - перші 2 дні ін'єкції, далі - перехід на пероральний прийом Німесилу 7-10 днів.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

8.


   
    Новые патогенетические аспекты взаимосвязи некоторых факторов риска цереброваскулярных заболеваний и болезни Паркинсона [Текст] / В. Н. Герцев [и др.] // Міжнародний неврологічний журнал. - 2019. - N 7. - С. 65-70. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
ПАРКИНСОНА БОЛЕЗНЬ (этиология)
ФАКТОРЫ РИСКА
Анотація: Взаємозв’язок порушень вегетативної нервової системи з розвитком цереброваскулярних захворювань і ідіопатичної хвороби Паркінсона досі є недостатньо вивченим. У низці робіт виявлено, що діабет, паління в анамнезі, високий артеріальний тиск, підвищення рівня глюкози, холестерину і тригліцеридів у крові значно рідше спостерігаються у пацієнтів з ідіопатичною хворобою Паркінсона. Також повідомляється про зниження ризику розвитку інсульту у пацієнтів з хворобою Паркінсона. Водночас в інших роботах виявлено, що ризик розвитку інсульту у пацієнтів з хворобою Паркінсона підвищується, а діабет і артеріальна гіпертензія пов’язані з підвищеним ризиком розвитку захворювання. Встановлено, що хвороба Паркінсона і серцево-судинні чинники ризику є незалежними чинниками розвитку когнітивних порушень. Суперечливими є результати робіт про вплив прийому статинов на виникнення і перебіг хвороби Паркінсона. Виявлені протиріччя частково можуть бути пояснені можливим впливом грибкової флори, яка, як відомо, широко представлена у пацієнтів з хворобою Паркінсона. Відомо, що статини є продуктами життєдіяльності грибкових мікроорганізмів. Істотний вклад у патогенез хвороби Паркінсона вносить зміна мікробіоти кишечника; дисфункція шлунково-кишкового тракту при хворобі Паркінсона є одним із перших немоторних проявів захворювання, що виникає за декілька років до розвитку типової клінічної картини. При цьому малий кишковий дисбактеріоз у більшої частини пацієнтів пов’язаний із порушенням всмоктування внаслідок високої бактерійної щільності. Отже, аналізуючи наведене вище, можна припустити, що мікробіота кишечника та шкіри у частини пацієнтів продукує природні статини, а застосування протипаркінсонічних та інших препаратів впливає на цю функцію, тому такі суперечливі отримані результати досліджень. Вивчення етіопатогенезу такого роду взаємовідносин вимагає подальших масштабних інтердисциплінарних досліджень на базі доказової медицини. Перспективним напрямком у вивченні етіології і патогенезу хвороби Паркінсона є поглиблена оцінка ролі грибкової мікрофлори в її розвитку. Вивчення взаємовідносин, наведених вище, дозволить визначити нові біомаркери і лікарські мішені для розробки модифікуючих хворобу методів терапії.


Дод.точки доступу:
Герцев, В. Н.; Стоянов, А. Н.; Мащенко, С. С.; Антоненко, С. А.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

9.


   
    Место комплекса витаминов группы В (Нейробион) в лечении хронической боли в спине: эффективность и безопасность [Текст] // Міжнародний неврологічний журнал. - 2019. - N 7. - С. 71-78. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
СПИНА, БОЛИ (лекарственная терапия, патофизиология, этиология)
ЛЕКАРСТВЕННАЯ ТЕРАПИЯ КОМБИНИРОВАННАЯ
ВИТАМИНОВ B КОМПЛЕКС (прием и дозировка, терапевтическое применение)
ЛЕЧЕНИЯ РЕЗУЛЬТАТОВ АНАЛИЗ
Анотація: За даними експертів ВООЗ, біль у спині зустрічається у 84 % дорослого населення, у 10–20 % з них біль носить хронічний характер. Згідно з Європейськими клінічними рекомендаціями, рекомендаціями NICE і вітчизняними протоколами, стандартним підходом у лікуванні болю в спині вважається застосування нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП), міорелаксантів, антидепресантів і анальгетиків. Для підвищення ефективності знеболювальної дії НПЗП, зниження їх дози, а також поліпшення процесів регенерації нервів при хронічному болі в спині рекомендується використання вітамінів групи В. Нейробіон — оригінальний комплекс вітамінів групи В (В1, В6 і В12), що має максимально збалансоване співвідношення доз і дві лікарські форми — для парентерального і перорального застосування, що дозволяє використовувати його в схемі ступеневої терапії, що забезпечує максимальну ефективність при хронічному болі в спині. Рeзультати рандомізованих клінічних досліджень підтверджують ефективність і безпеку Нейробіону і НПЗП у лікуванні хронічного болю в спині, а також свідчать про те, що високі дози вітамінів групи В можуть потенціювати знеболюючий ефект НПЗП і сприяти більш швидкому регресу больового синдрому.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

10.


    Демченко, А. В.
    Тривожно-депресивні розлади при хворобі Паркінсона [Текст] / А. В. Демченко // Міжнародний неврологічний журнал. - 2019. - N 7. - С. 81-87. - Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна:
ПАРКИНСОНА БОЛЕЗНЬ (осложнения)
ДЕПРЕССИВНЫЕ РАССТРОЙСТВА (диагностика, лекарственная терапия, терапия, этиология)
ТРЕВОГИ СОСТОЯНИЯ НЕВРОТИЧЕСКИЕ (диагностика, лекарственная терапия, терапия, этиология)
СЕРОТОНИНА ЗАХВАТА ИНГИБИТОРЫ (терапевтическое применение)
АНТИДЕПРЕССАНТЫ ТРИЦИКЛИЧЕСКИЕ (терапевтическое применение)
ПСИХОТЕРАПИЯ (методы)
Анотація: У статті розглянуті сучасні аспекти патогенезу, ранньої діагностики та комплексного лікування тривожно-депресивних розладів при хворобі Паркінсона (ХП). На сьогодні науковці виділяють дві форми депресивних розладів при ХП залежно від наявності або відсутності зв’язку із флуктуаціями симптомів — депресію, що пов’язана із періодами вимикання, та депресію, що не пов’язана із періодами вимикання. Для корекції депресії при ХП застосовуються селективні інгібітори зворотного захвату серотоніну (СІЗЗС) — сертралін, пароксетин, циталопрам, міансерин, трициклічні антидепресанти (ТЦА) — амітриптилін, нортриптилін, іміпрамін, дезипрамін, селективні інгібітори зворотного захвату серотоніну та норадреналіну — дулоксетин, венлафаксин, селективний інгібітор зворотного захвату норадреналіну ребоксетин, пресинаптичний антагоніст α2-адренорецепторів міртазапін. У літературі наводяться суперечливі дані щодо ефективності тих чи інших антидепресантів. Основними препаратами для лікування депресії при ХП вважаються СІЗЗС та ТЦА. Мультидисциплінарний підхід до оптимізації лікування та догляду за пацієнтами із ХП може включати фізичну та трудотерапію, логопедичну та психологічну терапію. Все частіше у неврологічній практиці застосовуються психотерапевтичні методики на основі біоадаптивного управління, що є перспективним напрямком сучасної медицини й іменується біологічним зворотним зв’язком. Актуальним є раннє виявлення немоторних порушень при ХП, зокрема психоемоційних розладів, з метою їх своєчасної корекції для покращення якості життя пацієнтів із ХП та їх родичів. А також необхідні подальші наукові дослідження для оцінки клінічної ефективності антидепресантів при лікуванні тривожно-депресивних розладів у пацієнтів із ХП та оптимізації їх лікування з використанням у комплексній терапії сучасних немедикаментозних методів лікування, таких як когнітивно-поведінкова терапія та метод біоадаптивного управління.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

11.


   
    Ламотриджин: современный подход к лечению эпилепсии [Текст] / подгот. Т. Чистик // Міжнародний неврологічний журнал. - 2019. - N 7. - С. 89-96. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
ЭПИЛЕПСИЯ (лекарственная терапия)
ПРОТИВОСУДОРОЖНЫЕ СРЕДСТВА (прием и дозировка, терапевтическое применение, фармакокинетика, фармакология)
Анотація: Ламотриджин — протиепілептичний препарат широкого спектра дії, понад чверть століття з успіхом застосовується в епілептології. В огляді розглядаються властивості, механізм дії і переносимість ламотриджину в лікуванні епілепсії. Окремий акцент зроблений на результатах клінічних досліджень, що демонструють ефективність і безпеку застосування ламотриджину порівняно з іншими протиепілептичними препаратами. Також показані переваги його призначення у дітей і підлітків, жінок і геріатричних пацієнтів.


Дод.точки доступу:
Чистик, Т. \подгот.\
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

12.


   
    Консенсус ICON-G и украинские рекомендации по профилактике и лечению НПВП-индуцированных гастропатий [Текст] / подгот. Т. Чистик // Міжнародний неврологічний журнал. - 2019. - N 7. - С. 99-102
MeSH-головна:
ПРОТИВОВОСПАЛИТЕЛЬНЫЕ СРЕДСТВА НЕСТЕРОИДНЫЕ (вредные воздействия, терапевтическое применение)
ПЕПТИЧЕСКАЯ ЯЗВА (лекарственная терапия, осложнения, профилактика и контроль, химически вызванный)
ПРОТОННЫХ НАСОСОВ ИНГИБИТОРЫ (терапевтическое применение)
КОНФЕРЕНЦИЯ ДЛЯ ДОСТИЖЕНИЯ КОНСЕНСУСА


Дод.точки доступу:
Чистик, Т. \подгот.\
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

13.


    Сорокин, Ю. Н.
    Транзиторная ишемическая атака и ишемический инсульт в Международной классификации болезней 11-го пересмотра [Текст] / Ю. Н. Сорокин // Міжнародний неврологічний журнал. - 2019. - N 7. - С. 103-110. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
МОЗГА ГОЛОВНОГО ИШЕМИЧЕСКАЯ АТАКА ТРАНЗИТОРНАЯ (классификация)
ИНСУЛЬТ (классификация)
Анотація: У статті наведено аналіз розділу 8B0–8B2 «Цереброваскулярні хвороби» Міжнародної класифікації хвороб 11-го перегляду, яка офіційно вступить в силу у 2022 році. Діагнози транзиторної ішемічної атаки і церебрального ішемічного інсульту можуть кодуватися в блоках «Церебральна ішемія» (8B10, 8B11, 8B1Y, 8B1Z), 8B22 «Деякі уточненi цереброваскулярні захворювання» і 8B23 «Цереброваскулярні розлади». При відповідності стану пацієнта критеріям інсульту і неможливості уточнення типу інсульту за допомогою нейровізуалізації або інших методів обстеження може використовуватися код 8B20 «Інсульт, що не уточнений як ішемічний або геморагічний». Коди блока 8B25 «Наслідки цереброваскулярного захворювання» повинні застосовуватися через 1 місяць чи пізніше після початку цереброваскулярного захворювання.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)