Головна Спрощенний режим Опис Шлюз Z39.50
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=МУ64/2019/6<.>
Загальна кiлькiсть документiв : 16
Показанi документи с 1 за 16
1.


    Гайнетдинова, Д. Д.
    Влияние гравидарной антикоагулянтной и антиагрегантной терапии на клинику и исходы перивентрикулярных кровоизлияний у новорожденных [Текст] / Д. Д. Гайнетдинова, Л. К. Каримова // Міжнародний неврологічний журнал. - 2019. - N 6. - С. 10-18. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
НОВОРОЖДЕННЫЙ, БОЛЕЗНИ
ВНУТРИЧЕРЕПНЫЕ КРОВОИЗЛИЯНИЯ (этиология)
ФАКТОРЫ РИСКА
ДЕТИ ОТ НЕЗДОРОВЫХ РОДИТЕЛЕЙ
СВЕРТЫВАНИЯ КРОВИ НАРУШЕНИЯ (лекарственная терапия, осложнения)
ТРОМБОЦИТОВ АГРЕГАЦИИ ИНГИБИТОРЫ (вредные воздействия, терапевтическое применение)
АНТИКОАГУЛЯНТЫ (вредные воздействия, терапевтическое применение)
Анотація: Актуальність. Великий перивентрикулярний крововилив (ПВК) ( 5 мм) є одним із тяжких станів новонароджених, що призводять до серйозних неврологічних наслідків. На цей час відсутні дані про вплив протизгортальної терапії (ПЗТ) під час вагітності на особливості перебігу ПВК у новонароджених. Мета дослідження: встановити особливості ПВК у новонароджених, які народилися від вагітностей на тлі антиагрегантної та антикоагулянтної терапії з приводу гіперкоагуляційного синдрому (ГКС). Матеріали та методи. Обстежено 112 новонароджених із ПВК: I група — 37 дітей, які народилися від вагітності на тлі ГКС і ПЗТ; II група — 55 дітей — від вагітності без ГКС на фоні превентивної ПЗТ; III група — 20 дітей — від вагітності, що мала перебіг без ГКС і ПЗТ. Усім новонародженим проводили клініко-неврологічний огляд із застосуванням шкал оцінки м’язово-постурального тонусу (INFANIB) і нервово-психічного розвитку (Гріффітс), а також нейросонографічне дослідження. Результати. Прийом ПЗТ матерями новонароджених I і II груп супроводжувався більш тяжким станом новонароджених із ПВК при народженні (вірогідно триваліше потребували штучної вентиляції легенів, частіше народжуються недоношеними, більший розмір гематом) порівняно з дітьми III групи. Катамнестичне спостереження за дітьми I і II груп показало більш повільну динаміку м’язово-постурального тонусу, параметрів нервово-психічного розвитку і зниження темпів психомоторного розвитку в дітей порівняно з дітьми III групи. Висновки. Корекція ГКС ПЗТ під час вагітності значимо впливає на тяжкість стану новонароджених при народженні, а також на формування грубої неврологічної симптоматики у подальшому.


Дод.точки доступу:
Каримова, Л. К.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

2.


    Шалькевич, Л. В.
    Коморбидные нарушения и их особенности у детей при манифестации эпилепсии [Текст] / Л. В. Шалькевич, И. В. Жевнеронок // Міжнародний неврологічний журнал. - 2019. - N 6. - С. 21-26. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
СУДОРОГИ У ДЕТЕЙ ЭПИЛЕПТИЧЕСКИЕ (осложнения)
ПСИХИЧЕСКИЕ РАССТРОЙСТВА (осложнения)
КОМОРБИДНОСТЬ
Анотація: Актуальність. На даний час поняття про епілепсію і її наслідки включає в себе коморбідні порушення, однак багато питань епілептичної коморбідності у дітей різного віку на момент початку захворювання і до стартової протиепілептичної терапії залишаються невирішеними. Мета дослідження — встановити частоту і структуру коморбідних порушень при епілепсії у дітей різних вікових груп на етапі маніфестації захворювання до початку протиепілептичної терапії. Матеріали та методи. Після першого неспровокованого нападу діти (n = 556) віком від народження до 17 років обстежені і включені в проспективне дослідження. Сформовано дві групи: з одноразовим нападом — 109 дітей і з епілепсією — 447 дітей. Проаналізовано частоту коморбідних порушень на момент нападу, що вперше розвинувся, а також в підгрупах, сформованих з урахуванням віку при маніфестації епілепсії: до 1 року, 1–3 роки, 4–5 років, 6–13 років, 14–17 років. Результати. Частота коморбідних порушень на момент початку епілепсії значимо перевищує аналогічний показник при одноразовому нападі: 68 і 13,8 % відповідно, pФішера 0,001. Наявність коморбідної патології при нападі, що розвинувся вперше в житті, в 13 разів підвищує шанси на маніфестацію епілепсії (відношення шансів


Дод.точки доступу:
Жевнеронок, И. В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

3.


    Прокопив, М. М.
    Роль кверцетина в лечении ишемического инсульта у пациентов с коморбидной патологией и его влияние на функциональный исход острого периода [Текст] / М. М. Прокопив, С. В. Рогоза, М. В. Поливода // Міжнародний неврологічний журнал. - 2019. - N 6. - С. 29-34. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
ИНСУЛЬТ (лекарственная терапия, осложнения)
КОМОРБИДНОСТЬ
ИНТЕНСИВНАЯ ТЕРАПИЯ (методы)
КВЕРЦЕТИН (терапевтическое применение)
ЛЕЧЕНИЯ РЕЗУЛЬТАТОВ АНАЛИЗ
Анотація: Актуальність. На сьогодні існує необхідність впровадження ефективного і безпечного патогенетичного лікування мозкового інсульту, спрямованого на захист нейронів від ішемічного пошкодження. Коморбідна патологія у пацієнтів з ішемічним інсультом може чинити істотний вплив на перебіг захворювання і впливати на ефективність відновлення порушених функцій. Метою дослідження було вивчення впливу кверцетину на функціональний кінець гострого періоду ішемічного інсульту, що виник у хворих на фоні соматичної патології. Матеріали та методи. Наведені результати аналізу 639 випадків гострого мозкового ішемічного інсульту залежно від застосованої схеми лікування і рівня коморбідності. Результати. Досліджувані групи пацієнтів були співставними за показниками вихідного неврологічного дефіциту. 98 % з них мали коморбідну патологію з діапазоном значень від 1 до 8 балів за індексом Чарлсона (середні значення 3,75 ± 1,40 бала). Пацієнти з високим рівнем коморбідності продемонстрували гірші показники функціонального відновлення в гострому періоді ішемічного інсульту за модифікованою шкалою Ренкіна (3,3 ± 1,6 бала) порівняно з пацієнтами з низьким рівнем коморбідності (2,2 ± 1,4 бала) (p 0,01, U). Вивчення ефективності різних схем лікування на фоні коморбідної патології показало вірогідну ефективність призначення кверцетину у пацієнтів із високою коморбідністю. Серед пацієнтів із низькою коморбідністю не було відмічено статистично значущих відмінностей за показниками інвалідизації і виживання хворих у гострому періоді ішемічного інсульту. Висновки. У 98 % хворих з ішемічним інсультом виявляється коморбідна патологія, що негативно впливає на показники виживання і функціонального відновлення у хворих у гострому періоді ішемічного інсульту. Гірші показники функціонального відновлення продемонстрували пацієнти з високим рівнем коморбідності за індексом Чарлсона. Застосування кверцетину в гострому періоді ішемічного інсульту показало високу ефективність у хворих із високим рівнем коморбідності, що підтвердило мультимодальний спектр його терапевтичних ефектів. Індивідуальний підбір лікувальних заходів у хворих з ішемічним інсультом з урахуванням супутньої патології підвищує ефективність лікування.


Дод.точки доступу:
Рогоза, С. В.; Поливода, М. В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

4.


   
    Декскетопрофену трометамол при гострому лікуванні нападу мігрені: фаза ІІ, рандомізоване подвійне сліпе перехресне плацебо-контрольоване дослідження, проведене з метою вибору оптимальної дози препарату [Текст] / F. Mainardi [et al.] // Міжнародний неврологічний журнал. - 2019. - N 6. - С. 35-43
MeSH-головна:
МИГРЕНОЗНЫЕ РАССТРОЙСТВА (лекарственная терапия)
ТРОМЕТАМОЛ (прием и дозировка, терапевтическое применение)
ЛЕЧЕНИЯ РЕЗУЛЬТАТОВ АНАЛИЗ
РАНДОМИЗИРОВАННОЕ КОНТРОЛИРУЕМОЕ КЛИНИЧЕСКОЕ ИССЛЕДОВАНИЕ
Анотація: Мігрень є захворюванням, що призводить до функціональної втрати працездатності й може суттєво вплинути на якість життя людини. Дане дослідженн оцінювало ефективність і переносимість 2 доз декскетопрофену трометамолу (ДКП) порівняно з плацебо при лікуванні мігрені. У дослідження було зараховано 93 пацієнти, які мали щонайменше 1 напад мігрені на місяць за попередні 6 місяців. Усіх пацієнтів було рандомізовано в три терапевтичні групи для прийому ДКП у дозі 25 мг, ДКП у дозі 50 мг і плацебо. Дослідження було рандомізованим подвійним сліпим одноцентровим перехресним плацебо-контрольованим. Первинною кінцевою точкою було настання безболісних епізодів через 2 години після прийому препаратів. Також зазначалася активність супутніх симптомів і небажаних явищ. Дослідження завершили 76 пацієнтів (середній вік яких становив 40,5+-10,9 року, частка жінок становила 61 %). На етапі зарахування середня кількість нападів на місяць становила 3,7+-1,3, а середня тривалість нападу становила 15,4+-13,5 години. Частота безболісних епізодів після прийому препаратів була вірогідно вищою в пацієнтів, які приймали ДКП у дозі 50 мг, порівняно з тими, які приймали плацебо (33,8 % порівняно з 14,7 %, Р=0,0065). У пацієнтів, які приймали ДКП у дозі 25 мг, частота безболісних епізодів також була більшою, ніж у тих, які приймали плацебо, але ця відмінність не досягла статистичної значущості (23 % порівняно з 14,7 %, Р=0,1182). Як ДКП у дозі 25 мг (56,8 % порівняно з 25,3 %, Р=0,0002), так і ДКП у дозі 50 мг викликали полегшення головного болю порівняно з плацебо. Крім того, обидві дози ДКП збільшували відсутність функціональної втрати працездатності (ДКП у дозі 25 мг: 39,7 % порівняно з 24 %, Р=0,045; і ДКП у дозі 50 мг: 45,9 % порівняно з 24 %, Р0,0004). Обидві дози ДКП були ефективними й добре переносили при лікуванні гострих нападів мігрені. Перспектива. Ця стаття демонструє ефективність і переносимість ДКП при лікуванні мігрені з нападами аури і без них. Його висока швидкість всмоктування, а також більш високі максимальні коонцентрації в плазмі й більш короткий час досягнення максимальних концентрацій свідчать про те, що цей препарат є добрим варіантом для лікування гострих нападів мігрені.


Дод.точки доступу:
Mainardi, F.; Maggioni, F.; Pezzola, D.; Zava, D.; Zanchin, G.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

5.


    Знаменська, Т. К.
    Морфофункціональні особливості розвитку головного мозку та системи кровообігу в онтогенезі [Текст] / Т. К. Знаменська, В. Ю. Мартинюк, В. Б. Швейкіна // Міжнародний неврологічний журнал. - 2019. - N 6. - С. 44-56. - Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна:
МОЗГ ГОЛОВНОЙ (кровоснабжение, рост и развитие, эмбриология)
КАПИЛЛЯРЫ (рост и развитие, эмбриология)
МОЗГА ГОЛОВНОГО ВЕНЫ (рост и развитие, эмбриология)
МОЗГА ГОЛОВНОГО АРТЕРИИ (рост и развитие, эмбриология)
ОНТОГЕНЕЗ
ОБЗОР
Анотація: Стаття присвячена актуальній проблемі неонатології і дитячої неврології, зокрема перинатальної неврології — морфофункціональним особливостям розвитку головного мозку в онтогенезі. Наведено формування патології нервової системи у новонароджених з урахуванням дії шкідливих чинників. При систематизації вроджених порушень розвитку велике значення надається часу ушкодження, а також характеру дії, що ушкоджує. При дії шкідливих чинників на 23–28-й день внутрішньоутробного розвитку (дорзальна індукція), коли відбувається утворення нервової пластинки і відособлення головного і спинного мозку, виникають такі грубі вади розвитку, як аненцефалія, енцефалоцеле, менінгомієлоцеле. При терміні дії на 30–32-й день гестації (вентральна індукція), коли відособляється передній мозок, нюхові цибулини, мозкові гемісфери, бічні шлуночки і базальні ганглії, виникає голопрозенцефалія. При терміні гестації 45 днів — 5 місяців внутрішньоутробного розвитку (проліферація нейронів), коли відбувається клітинний мітоз і подальший розвиток тканин мозку, формується істинна мікро- і макроцефалія. При дії шкідливих чинників на 5-му місяці гестації (пік клітинної міграції) внаслідок змін міграції нейронів у певні зони мозку (наприклад, кору головного мозку) можливе виникнення таких порушень розвитку мозку, як пахігірія, мікрогірія, полімікрогірія, гетеротопія. При терміні дії 6–9 місяців внутрішньоутробного розвитку (стадія організації), коли відбувається пошарове розташування кіркових нейронів, формування синаптичних контактів, гліальна проліферація і диференціація, виникають такі порушення, як розлади клітинного метаболізму, порушення або затримка мієлінізації, що в подальшому можуть призвести до наслідків органічного ураження головного мозку, а також до таких станів, коли мозок не здатний перенести природне навантаження, пов’язане з актом пологів, а саме до зриву кардіореспіраторної та метаболічної адаптації. В огляді літератури висвітлено основні питання нейрогенезу, гліогенезу, формування гематоенцефалічного бар’єра та системи васкуляризації на різних етапах розвитку плода. Дія патогенних чинників на різних етапах розвитку головного мозку призводить до особливостей: міграції та диференціації клітинних елементів, синаптогенезу і мієлінізації, порушень судинної архітектоніки і регуляції мозкового кровообігу, стану лікворної системи і гематоенцефалічного бар’єра, що визначає в кінцевому підсумку своєрідність морфологічних особливостей ураження центральної нервової системи (ЦНС) та клінічну різноманітність неврологічної симптоматики у новонароджених дітей, зокрема недоношених. Практичне значення вищевказаних особливостей розвитку головного мозку в онтогенезі полягає в оцінці характеру морфофункціональних змін у ЦНС новонароджених дітей, що дозволяє своєчасно визначати тактику лікування наслідків.


Дод.точки доступу:
Мартинюк, В. Ю.; Швейкіна, В. Б.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

6.


   
    Возможности моделирования ишемии головного мозга у мелких животных [Текст] / А. Н. Стоянов [и др.] // Міжнародний неврологічний журнал. - 2019. - N 6. - С. 57-63. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
МОЗГА ГОЛОВНОГО ИШЕМИЯ
БОЛЕЗНЬ, МОДЕЛИ НА ЖИВОТНЫХ
ОБЗОР
Анотація: В оглядовій статті висвітлені проблеми моделювання церебральної ішемії в дрібних ссавців. Вказані переваги експериментальних досліджень, заснованих на схожості кровообігу головного мозку в людей і тварин. Описано будову і топографію судинної системи, гемодинамічні параметри, що є серйозною підставою використання даних моделювання цереброваскулярної патології в щурів із подальшою екстраполяцією на людину. Під час розвитку експериментальної неврології розроблена достатня кількість досвідчених моделей, в тому числі для дослідження гострих і хронічних судинних дисгемій, факторів ризику, механізмів розвитку цереброваскулярної патології, доклінічної апробації нових діагностичних і лікувальних методик. Дана класифікація експериментальних моделей для вивчення гострих і хронічних порушень мозкового кровообігу, механізмів їх розвитку і доклінічної апробації нових препаратів. Автори вказують на те, що всі експериментальні моделі ішемії головного мозку можна розподілити на дві групи: для вивчення факторів ризику та патофізіологічних досліджень ішемії головного мозку. А в другому випадку описані моделі вогнищевої і глобальної ішемії. При цьому другий пункт поділяється на два блоки моделей: фокальна ішемія (вогнищева, регіональна) за типом інсульту і глобальна ішемія за типом зупинки серця. На закінчення автори вказують на труднощі і недоліки деяких методів відтворення ішемії. Низька її відтворюваність обумовлена анатомічною відмінністю будови артеріального кола великого мозку з наявністю додаткової сполучної артерії і вираженим колатеральним кровотоком, можливі неточність відтворення ішемії при ряді фокальних моделей, складність хірургічного доступу до певних артерій відповідного басейну. Методики оклюзій декількох артерій агресивні, що відрізняється від реальних умов розвитку інсульту; спостерігаються травматизація, перфорація судини; також потрібне спеціальне складне обладнання.


Дод.точки доступу:
Стоянов, А. Н.; Вастьянов, Р. С.; Мащенко, С. С.; Антоненко, С. А.; Скоробреха, В. З.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

7.


    Пасічник, Г. П.
    Нейропротекція після системного тромболізису в пацієнтів з ішемічним інсультом: огляд клінічних випадків [Текст] / Г. П. Пасічник, Ю. Н. Мартинчук, В. М. Орел // Міжнародний неврологічний журнал. - 2019. - N 6. - С. 64-68. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Церебролизин
MeSH-головна:
ИНСУЛЬТ (диагностика, терапия)
ИНТЕНСИВНАЯ ТЕРАПИЯ (методы)
ТРОМБОЛИТИЧЕСКАЯ ТЕРАПИЯ (методы)
НЕЙРОЗАЩИТНЫЕ СРЕДСТВА (терапевтическое применение)
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ
Анотація: У даній роботі поданий огляд клінічних випадків ішемічного інсульту, лікування яких проводилося з використанням системного тромболізису й високих доз Церебролізину з метою нейропротекції. Особливу увагу автор приділяє ефективності такої комбінації. Поєднання тромболітичної терапії та нейропротекції — безпечний і ефективний метод лікування інсульту. Поєднання тромболітичної терапії з Церебролізином у максимальних лікувальних дозах демонструє високу потужність і швидкість терапевтичного ефекту, відсутність побічної дії та ускладнень, дозволяє зменшити розмір інфаркту, запобігає утворенню й поширенню набряку мозку, стабілізує мікроциркуляцію, нормалізує неврологічні й когнітивні порушення.


Дод.точки доступу:
Мартинчук, Ю. Н.; Орел, В. М.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

8.


    Рудковська, О. Д.
    Розсіяний склероз: новий погляд на етіопатогенез та лікування [Текст] / О. Д. Рудковська // Міжнародний неврологічний журнал. - 2019. - N 6. - С. 69-72. - Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна:
СКЛЕРОЗ РАССЕЯННЫЙ (осложнения, терапия, этиология)
ГЛАЗНЫЕ СИМПТОМЫ ПРИ ПАТОЛОГИЧЕСКИХ СОСТОЯНИЯХ
ЗРИТЕЛЬНОГО НЕРВА НЕВРИТ (диагностика, терапия, этиология)
АККОМОДАЦИЯ ГЛАЗА
Анотація: Розсіяний склероз (РС) — ідіопатична інвалідизуюча хвороба. На сьогодні немає ефективних методів лікування і профілактики РС, що вказує на відсутність знань про істинну причину захворювання. Порушення в зоровій системі — максимально ранній й універсальний прояв РС. Запропоновано гіпотезу щодо того, що тригером зорових порушень і, відповідно, РС є анатомічно обумовлена слабкість акомодації, яка запускає автоімунні патологічні процеси в зоровому аналізаторі, неврологічний і психологічний симптомокомплекси в організмі. Запропоновано за наявності анатомічної передумови — критично мала відстань «війковий м’яз — екватор кришталика» — розширювати передній відділ ока хірургічно (непроникаючі супрациліарні склеректомії в 4 квадрантах). Можуть бути корисними і лазерний мідріаз, і формування прямого простого міопічного астигматизму до 1,5 діоптрії (ексимер-лазерна корекція) для збільшення обсягу акомодації.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

9.


    Бурчинский, С. Г.
    Нейрометаболическая фармакотерапия при хронических нарушениях мозгового кровообращения [Текст] / С. Г. Бурчинский // Міжнародний неврологічний журнал. - 2019. - N 6. - С. 75-80. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: Динар
MeSH-головна:
МОЗГА ГОЛОВНОГО ИШЕМИЯ (лекарственная терапия, осложнения, этиология)
ДЕМЕНЦИЯ СОСУДИСТАЯ (лекарственная терапия, этиология)
ЯНТАРНАЯ КИСЛОТА (прием и дозировка, терапевтическое применение, фармакология)
Анотація: У статті розглянуті сучасні погляди на механізми розвитку хронічної ішемії головного мозку та їх роль в ураженні центральної нервової системи при різних формах цереброваскулярної патології. З огляду на це проаналізовані вимоги до вибору оптимальної фармакологічної стратегії корекції патологічних змін головного мозку при ішемії і, зокрема, переваги нейрометаболічної фармакотерапії. Розглянуті основні проблеми, пов’язані з клінічним застосуванням найбільш популярних засобів зазначеного типу дії. Особливу увагу приділено механізмам дії та особливостям клінічного застосування препарату Дінар (етилметилгідроксипіридину сукцинат) та його можливостям, що дозволяють реалізувати стратегію патогенетично обґрунтованої нейрометаболічної фармакотерапії при різних нозологічних формах хронічних порушень мозкового кровообігу. Детально розглянуті клінічна ефективність Дінару та його характеристики безпеки.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

10.


    Тріщинська, М. А.
    Деякі аспекти патогенетичного впливу на ГАМКергічну систему [Текст] / М. А. Тріщинська, М. В. Полівода // Міжнародний неврологічний журнал. - 2019. - N 6. - С. 83-89. - Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна:
РЕЦЕПТОРЫ ГАМК (классификация)
ГАМКЕРГИЧЕСКИЕ НЕЙРОНЫ
ГАМК-ТРОПНЫЕ СРЕДСТВА
Анотація: У статті наведені сучасні дані про будову, класифікацію, відмінності між різними типами ГАМК-рецепторів і їх поширеність. З урахуванням цієї інформації стають зрозумілими деякі ланки патогенезу неврологічних захворювань. У той же час вплив на ГАМКергічну нейротрансмісію відкриває нові можливості як для симптоматичного, так і для патогенетичного лікування неврологічних розладів. Одним з незвичайних ефектів впливу на ГАМКергічну систему на різних рівнях центральної нервової системи є міорелаксація.


Дод.точки доступу:
Полівода, М. В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

11.


    Бурчинський, С. Г.
    Нейропротекція при гострому ішемічному інсульті: від нейрофармакології до фармакотерапії [Текст] / С. Г. Бурчинський // Міжнародний неврологічний журнал. - 2019. - N 6. - С. 90-94. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Глиатилин
MeSH-головна:
ИНСУЛЬТ (лекарственная терапия)
НЕЙРОЗАЩИТНЫЕ СРЕДСТВА (прием и дозировка, терапевтическое применение)
ХОЛИНЕРГИЧЕСКИЕ СРЕДСТВА (прием и дозировка, терапевтическое применение)
ЛЕЧЕНИЯ РЕЗУЛЬТАТОВ АНАЛИЗ
Анотація: У статті розглянуті сучасні погляди на проблему нейропротекції в ургентній ангіоневрології. З цієї точки зору проаналізовані вимоги до вибору оптимального фармакологічного інструменту зазначеної стратегії. Особливу увагу приділено механізмам дії та особливостям клінічного застосування препарату Гліатилін — засобу з унікальними механізмом дії та клініко-фармакологічними властивостями, що дозволяють реалізувати стратегію патогенетично обгрунтованої нейропротективної фармакотерапії при гострих порушеннях мозкового кровообігу, зокрема при ішемічному інсульті. Детально розглянуті клінічна ефективність Гліатиліну, його характеристики безпеки й рекомендації щодо практичного застосування препарату.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

12.


    Битчук, Н. Д.
    Проблема неврогенного миокардиального станнинга в практике интенсивной терапии [Текст] / Н. Д. Битчук // Міжнародний неврологічний журнал. - 2019. - N 6. - С. 95-104. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
НЕРВНОЙ СИСТЕМЫ ЦЕНТРАЛЬНОЙ БОЛЕЗНИ (осложнения)
ГИЙЕНА-БАРРЕ СИНДРОМ (осложнения)
СЕРДЦА БОЛЕЗНИ (диагностика, терапия, этиология)
ИНТЕНСИВНАЯ ТЕРАПИЯ (методы)
Анотація: Метою огляду є оцінка поширеності неврогенного міокардіального станінгу (МС), визначення основних патологічних механізмів його формування і принципів інтенсивної терапії. Неврогенний МС — стан, що характеризується значним зниженням насосної функції серця у хворих неврологічного та нейрохірургічного профілю без розвитку гострого некрозу міокарда. Найбільша кількість спостережень феномена МС описана серед пацієнтів із субарахноїдальними крововиливами, тяжкою черепно-мозковою травмою, синдромом Гієна — Барре. Термін «неврогенний МС» може бути асоційований з цереброкардіальним синдромом, а також іншими термінами, відомими як «стрес-індукована кардіоміопатія», «синдром верхівкового балонування», «ампулярна кардіоміопатія», «синдром розбитого серця». Асоціація серцевої недостатності Європейського товариства кардіологів на даний час відносить неврогенний МС до окремого випадку синдрому такоцубо. Розвиток МС пов’язують з несприятливим ефектом масивного вивільнення катехоламінів у кров в умовах тяжкого стресу, перевантаженням кардіоміоцитів кальцієм, надлишковою активацією процесів вільнорадикального окислення. Найбільш тяжкі клінічні прояви МС представлені розвитком кардіогенного шоку і центрогенного набряку легень. Найбільш поширеними і доступними методами клінічної діагностики МС є ЕКГ-моніторинг, детальне трансторакальне ультразвукове дослідження серця, транспульмональна термодилюція та визначення в плазмі крові помірного підвищення концентрації серцевих тропонінів. У складі заходів інтенсивної терапії при неврогенному МС широко використовуються респіраторна підтримка та застосування препаратів з позитивним інотропним ефектом.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

13.


   
    Особенности лечения больных в восстановительном периоде черепно-мозговой травмы [Текст] / подгот. Т. Чистик // Міжнародний неврологічний журнал. - 2019. - N 6. - С. 107-109
Рубрики: Церегин
MeSH-головна:
ЧЕРЕПНО-МОЗГОВЫЕ ТРАВМЫ (осложнения, терапия)
МОЗГА ГОЛОВНОГО ТРАВМЫ (осложнения, терапия)
НЕЙРОЗАЩИТНЫЕ СРЕДСТВА (прием и дозировка, терапевтическое применение)
КОНФЕРЕНЦИЯ ДЛЯ ДОСТИЖЕНИЯ КОНСЕНСУСА


Дод.точки доступу:
Чистик, Т. \подгот.\
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

14.


   
    Внетерапевтические действия статинов [Текст] / подгот. И. А. Евтушенко // Міжнародний неврологічний журнал. - 2019. - N 6. - С. 110-111
MeSH-головна:
ГИДРОКСИМЕТИЛГЛУТАРИЛ-КОA-РЕДУКТАЗЫ ИНГИБИТОРЫ (вредные воздействия)
АНТИХОЛЕСТЕРИНЕМИЧЕСКИЕ СРЕДСТВА (вредные воздействия)
ПОБОЧНЫЕ ЭФФЕКТЫ И НЕБЛАГОПРИЯТНЫЕ РЕАКЦИИ, СВЯЗАННЫЕ С ЛЕКАРСТВАМИ


Дод.точки доступу:
Евтушенко, И. А. \подгот.\
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

15.


   
    Нейроинтерфейс и наш мозг [Текст] / подгот. И. А. Евтушенко // Міжнародний неврологічний журнал. - 2019. - N 6. - С. 111-112
MeSH-головна:
МОЗГ ГОЛОВНОЙ
МОЗГ-КОМПЬЮТЕР ИНТЕРФЕЙСЫ


Дод.точки доступу:
Евтушенко, И. А. \подгот.\
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

16.


   
    Володимр Ілліч Козявкін [Текст] // Міжнародний неврологічний журнал. - 2019. - N 6. - С. 113-114


Дод.точки доступу:
Козявкин, Владимир Ильич (профессор, невролог, реабилитолог) \о нем\
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)