Головна Спрощенний режим Опис Шлюз Z39.50
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=МУ4/2018/4<.>
Загальна кiлькiсть документiв : 11
Показанi документи с 1 за 11
1.


    Беловол, А. Н.
    Effect of carbohydrate metabolism levels on the relative length of telomeres in patients with hypertension and in combination with diabetes mellitus type 2 [Text] / А. Н. Беловол, В. Д. Немцова // Медицина сьогодні і завтра : науково-практичний журнал. - 2018. - № 4. - P4-10. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ГИПЕРТЕНЗИЯ (диагностика, кровь, метаболизм, патофизиология)
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ, ТИП 2 (диагностика, кровь, метаболизм, патофизиология)
ТЕЛОМЕР (патология, ультраструктура)
УГЛЕВОДНЫЙ ОБМЕН (физиология)
Анотація: У 156 пацієнтів з артеріальною гіпертензією II стадії, у тому числі у 96 із них з цукровом діабетом 2-го типу визначали взаємозв’язок між відносною довжиною теломер лейкоцитів крові (ВДТЛ) та клітин букального епітелію (ВДТБ) і різними рівнями вуглеводного обміну та порівнювали показники в пацієнтів із поєднаною з цукровим діабетом 2-го типу та ізольованою гіпертензією. Вимірювали показники вуглеводного обміну, рівні артеріального тиску, ВДТЛ та ВДТБ визначали кількісною полімеразною ланцюговою реакцією в реальному часі. Показано, що комбінація артеріальної гіпертензії і цукрового діабету 2-го типу супроводжувалась більш значущою ВДТЛ (р=0,009) і ВДТБ (р=0,001), ніж у хворих на ізольовану гіпертензію. У пацієнтів з артеріальною гіпертензією та цукровим діабетом 2-го типу відносну довжину теломер оцінювали при компенсації вуглеводного обміну й без неї. Переконливих даних щодо впливу глікемічного контролю на відносну довжину теломер не отримано. У пацієнтів з ізольованою гіпертензією з більш низьким рівнем глюкози, ніж у межах фактора ризику (5,6–6,9 ммоль/л), виявлено укорочення середньої відносної довжини теломер як лейкоцитів крові (р=0,05), так і клітин букального епітелію (р=0,03) відносно показників у тих, у кого рівень глюкози в крові був вище. У пацієнтів з коморбідним перебігом артеріальної гіпертензії і цукрового діабету 2-го типу встановлено більш виражене зниження відносної довжини теломер, ніж у хворих на ізольовану артеріальну гіпертензію. Досягнення глікемічного контролю при артеріальній гіпертензії й цукровому діабеті 2-го типу супроводжувалось достовірним збільшенням ВДТБ. Відносна довжина теломер лейкоцитів крові носила суперечливий характер. Додаткове оцінювання ВДТБ підвищує діагностичну й прогностичну силу при оцінюванні ефективності корекції глікемічного контролю в пацієнтів з високим серцево-судинним ризиком.


Дод.точки доступу:
Немцова, В.Д.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

2.


    Янішен, І. B.
    Оцінка бактеріальної забрудненості і способів деконтамінації базисів повних знімних пластинкових протезів при застосуванні адгезивного матеріалу [Текст] / І. B. Янішен, О. В. Мовчан // Медицина сьогодні і завтра : науково-практичний журнал. - 2018. - № 4. - С. 11-17. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ЗУБНОЙ ПРОТЕЗ СЪЕМНЫЙ НАКЛАДНОЙ (микробиология)
ОБЕЗЗАРАЖИВАНИЕ (методы)
ЗУБНОГО ПРОТЕЗА ОЧИСТИТЕЛИ (классификация, терапевтическое применение)
Анотація: Через потенційну небезпечність бактеріального забруднення акрилових базисів повних знімних пластинкових протезів, накопичення та можливий ріст на їхній поверхні мікробіоти при клінічному застосуванні адгезивних матеріалів актуальним є оцінювання бактеріальної забрудненості і способів деконтамінації базисів протезів. З’ясовано, що постійна мікробіота поверхонь акрилових базисів повних знімних пластинкових протезів має окремі особливості: наявність аеробних (7) і анаеробних (10) видів, а її якісний та кількісний склад на етапах ортопедичного лікування змінюється. Деконтамінація акрилових базисів повних знімних пластинкових протезів значно впливає на видовий склад мікробіоти та зменшує кількісні показники забрудненості.


Дод.точки доступу:
Мовчан, О.В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

3.


    Ємельянова, Н. Ю.
    Хронічне обструктивне захворювання легень як фактор ризику виникнення стоматологічних змін [Текст] / Н. Ю. Ємельянова // Медицина сьогодні і завтра : науково-практичний журнал. - 2018. - № 4. - С. 18-22. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ЛЕГКИХ БОЛЕЗНЬ ХРОНИЧЕСКАЯ ОБСТРУКТИВНАЯ (диагностика, осложнения, патофизиология)
РОТОВОЙ ПОЛОСТИ БОЛЕЗНИ (диагностика, лекарственная терапия, патофизиология, этиология)
Анотація: Подано дані клінічного обстеження пацієнтів при хронічних обструктивних захворюваннях легень (ХОЗЛ). Відомо, що соматичні хвороби, зокрема ХОЗЛ, можуть бути фактором ризику розвитку патологічних змін у порожнині рота. У зв’язку з цим установлювали характерні зміни в ротовій порожнині при ХОЗЛ. Відмічено, що близько 60 % пацієнтів з бронхіальною патологією і 30 % соматично здорових пацієнтів курять від 0,5 до 1,5 пачки в день. Визначено, що пацієнти з ХОЗЛ мають характерні стоматологічні скарги і клінічні прояви, а також зміни в ротовій рідині, пов’язані з систематичним прийомом базисної терапії з приводу соматичної патології.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

4.


    Терехов, С. С.
    Показання до застосування різних видів лазерів для корекції контура ясен в ортопедичній стоматології [Текст] / С. С. Терехов // Медицина сьогодні і завтра : науково-практичний журнал. - 2018. - № 4. - С. 23-26. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ЛАЗЕРНАЯ ТЕРАПИЯ (использование, методы)
ЗУБНОЕ ПРОТЕЗИРОВАНИЕ (использование, методы)
ДЕСНЫ (воздействие облучения, патофизиология)
Анотація: Визначено вплив ясенного краю на тканину пародонта. Обґрунтовано ефективність застосування лазерного лікування для досягнення найбільш естетичного результату у випадках порушення висоти і форми ясенного краю в пришийковій ділянці коронок зубів.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

5.


    Исаева, А. С.
    Гормональный статус пациенток с ишемической болезнью сердца в периоде перименопаузы [Текст] / А. С. Исаева, Л. А. Резник // Медицина сьогодні і завтра : науково-практичний журнал. - 2018. - № 4. - С. 27-33. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
ПЕРИМЕНОПАУЗА (кровь, физиология)
ИШЕМИЧЕСКАЯ БОЛЕЗНЬ СЕРДЦА (кровь, патофизиология)
ПОЛОВЫХ ЖЕЛЕЗ ГОРМОНЫ (диагностическое применение, кровь)
Анотація: Вивчали вплив рівнів статевих гормонів на перебіг ішемічної хвороби серця у 344 жінок від 41 до 59 років у періоді перименопаузи. Усіх пацієнток було розподілено на дві групи: перша – 250 пацієнток із доведеною ішемічною хворобою серця, друга – 94 пацієнтки без ознак такої. Тривалість спостереження варіювала від 2 років до 3 років 4 місяців. Рівні статевих гормонів у сироватці крові визначали імуноферментним методом. Період перименопаузи визначали згідно з класифікацією STRAW +10. Аналіз виживаності проводили за оцінкою багатокомпонентної точки, що включає всі зазначені події. Установлено, що пацієнтки з ішемічною хворобою серця мали достовірно більш високий рівень прогестерону в крові, ніж хворі без такої. Рівні естрадіолу, тестостерону, фолікулостимулюючого гормону та альдостерону в крові в групах достовірно не розрізнялись. Більш тяжкий перебіг захворювання спостерігався в пацієнток з рівнем пролактину більш ніж 211 мМО/л, а також у тому випадку, коли рівень прогестерону в крові перевищує 2,5 нмоль/л. Дане ствердження справедливе лише для жінок молодше 60 років, тому що пацієнток більш старшої вікової групи в дослідження не включали.


Дод.точки доступу:
Резник, Л.А.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

6.


    Петюніна, О. В.
    Роль макрофагінгібуючого фактора у прогнозуванні ремоделювання лівого шлуночка у хворих на інфаркт міокарда з елевацією сегмента ST [Текст] / О. В. Петюніна // Медицина сьогодні і завтра : науково-практичний журнал. - 2018. - № 4. - С. 34-43. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ИНФАРКТ МИОКАРДА (кровь, патофизиология, реабилитация, хирургия)
СЕРДЦА ЖЕЛУДОЧКА РЕМОДЕЛИРОВАНИЕ
МАКРОФАГ-АКТИВИРУЮЩИЕ ФАКТОРЫ (антагонисты и ингибиторы)
Анотація: Вивчали роль макрофагінгібуючого фактора у прогнозуванні розвитку несприятливого післяінфарктного ремоделювання у 73 хворих з підтвердженим інфарктом міокарда з підйомом сегмента ST (STEMI) та успішним відновленням кровотоку (TIMI-III) у середньому віці (58,37±10,34) року. Вивчали клініко-анамнестичні й біохімічні показники. Рівень макрофагінгібуючого фактора в сироватці крові досліджували імуноферментним методом. Усіх пацієнтів розподілили за медіанним рівнем макрофагінгібуючого фактора на дві групи: перша – 36 хворих із низьким або помірним рівнем (?2582,80 нг/мл), друга – 37 пацієнтів із високим рівнем цитокіну (2582,80 нг/мл). Контрольна група – 20 практично здорових осіб. Через 6 місяців спостереження пацієнтів запрошували на повторне обстеження. Несприятливим ремоделюванням лівого шлуночка вважали збільшення його кінцево-діастолічного об’єму більш ніж на 10 %. У пацієнтів зі STEMI спостерігали статистично значуще підвищення медіанного рівня макрофагінгібуючого фактора відносно контролю (2582,80 [1308,40–4122,20] та 573,75 [397,80–1016,75] нг/мл відповідно, p0,001), що свідчить про активацію утворення макрофагінгібуючого фактора внаслідок індексної події. Виявлено позитивну кореляцію між рівнями макрофагінгібуючого фактора та тропоніну І (r

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

7.


    Рябуха, В. В.
    Хронічне запалення, асоційоване з ожирінням, цукровим діабетом 2-го типу та кардіоваскулярним ризиком, як мішень для терапевтичних втручань. Частина 1 [Текст] / В. В. Рябуха // Медицина сьогодні і завтра : науково-практичний журнал. - 2018. - № 4. - С. 44-50. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ВОСПАЛЕНИЕ (лекарственная терапия, патофизиология)
ОЖИРЕНИЕ (метаболизм, патофизиология, профилактика и контроль)
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ, ТИП 2 (метаболизм, патофизиология, профилактика и контроль)
СЕРДЕЧНО-СОСУДИСТЫЕ БОЛЕЗНИ (метаболизм, патофизиология, профилактика и контроль)
Анотація: Огляд літератури присвячено актуальній дослідницькій проблемі – хронічному запаленню, асоційованому з ожирінням, цукровим діабетом 2-го типу та кардіоваскулярним ризиком. Оскільки запалення виступає в ролі патологічного медіатора за цих коморбідних станів, робляться спроби вплинути на хронічний запальний процес за допомогою лікарських засобів для зниження ризику виникнення серцево-судинних захворювань атеросклеротичного генезу. Це пов’язано з наявністю патогенетичних сигнальних механізмів, що ініціюють і підтримують запалення, а також залучають його в розвиток інсулінорезистентності й атерогенез. Подано терапевтичні заходи з плейотропною протизапальною дією (зниження маси тіла, статинотерапія, застосування антидіабетичних засобів), фармакологічні втручання з безпосереднім впливом на запалення (саліцилати, низькодозове застосування метотрексату, біологічні препарати з протизапальною дією) та інші лікувальні заходи з протизапальним ефектом (антилейкотрієнова терапія) у контексті їхнього впливу на кардіометаболічний ризик.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

8.


    Абдряхімов, Р. А.
    Особливості психологічного захисту в учасників бойових дій із клінічними проявами посттравматичного синдрому й частковою втратою зору внаслідок бойової травми [Текст] / Р. А. Абдряхімов // Медицина сьогодні і завтра : науково-практичний журнал. - 2018. - № 4. - С. 51-56. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
СТРЕССОВЫЕ РАССТРОЙСТВА ПОСТТРАВМАТИЧЕСКИЕ (патофизиология, психология, этиология)
ГЛАЗА РАНЫ И ТРАВМЫ (осложнения, патофизиология, психология, этиология)
КОМБАТАНТНЫЕ РАССТРОЙСТВА (диагностика, патофизиология, психология, этиология)
Анотація: Вивчали специфіку становлення способів психологічного захисту в учасників бойових дій із травмою очей і частковою втратою зору на тлі клінічних проявів посттравматичного синдрому для визначення мішеней таргетних медико-психологічних заходів їхньої реабілітації. Застосовували тести: «Психологічний захист» Плутчика–Келлермана–Конте, «Визначення схильності до поведінки, що відхиляється» (А.Н. Орел), тест життєстійкості в адаптації Д.О. Леонтьєва й О.І. Рассказової. Показано, що травма очей на тлі клінічних проявів посттравматичного синдрому значно посилює й розширює спектр способів психологічного захисту. При цьому показники достовірно вищі, ніж при травмі очей побутового характеру. Крім того, вони більш високі за поєднання патологій, ніж за окремих клінічних проявів посттравматичного синдрому. На відміну від цього показники схильності до поведінки, що відхиляється, за поєднання обох процесів були нижчі, ніж за окремих клінічних проявів посттравматичного синдрому. Результати вказують на активну взаємодію обох патологічних процесів у формуванні психологічного захисту. З цієї причини відбувається зниження показників життєстійкості, що свідчить про виснаження психічних ресурсів на тлі поєднання двох процесів.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

9.


    Гапонов, К. Д.
    Аналіз феноменів ворожості і провини в осіб з різним рівнем психосоціального стресу, хворих на алкогольну залежність [Текст] / К. Д. Гапонов // Медицина сьогодні і завтра : науково-практичний журнал. - 2018. - № 4. - С. 57-66. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
АДАПТАЦИИ ПСИХОСОЦИАЛЬНОЙ НАРУШЕНИЯ (диагностика, патофизиология, психология)
СТРЕСС ПСИХОЛОГИЧЕСКИЙ (диагностика, классификация, патофизиология, психология)
АЛКОГОЛИЗМ (осложнения, патофизиология, психология)
Анотація: Досліджували особливості наявності й вираженості феноменів ворожості і провини у хворих на алкогольну залежність (АЗ) із різним рівнем психосоціального стресу. Для розуміння шляхів модифікації існуючих терапевтичних і реабілітаційних стратегій з урахуванням обтяжуючої дії зазначених феноменів на її формування й перебіг клініко-психопатологічним і психодіагностичним методами обстежено 312 чоловіків: 107 комбатантів, 89 вимушено переміщених осіб та 116 осіб – цивільних мешканців м. Харкова і Харківської області. Установлено, що хворим на АЗ різних соціальних груп та з різною вираженістю психосоціального стресу притаманними є наднормово завищений ступінь вираженості ворожості й відчуття провини. Крім того, установлено, що завищений ступінь ворожості є деструктивним патогномонічним для клінічної картини АЗ чинником, що справляє руйнівний вплив на психічний стан і рівень соціального функціонування індивідуума, і не має лінійного зв’язку з рівнем психосоціального стресу, притаманного хворим. Ступінь вираженості відчуття ворожості зворотно співвідноситься з рівнем психосоціального стресу: зі зростанням рівня стресу кількість осіб із підвищеним ступенем відчуття провини зменшується, а найбільш поширеним відчуття провини виявляється в осіб із легким психосоціальним стресом. Дійшли висновку, що феномени ворожості і провини є одночасно предикторами і похідними в структурі АЗ, що створює порочне коло їхніх патологічних взаємовпливів.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

10.


    Іщук, В. В.
    Патерни копінгу при психоендокринному синдромі на тлі дисфункцій надниркових залоз [Текст] / В. В. Іщук // Медицина сьогодні і завтра : науково-практичний журнал. - 2018. - № 4. - С. 67-72. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
НАДПОЧЕЧНИКОВ ГИПЕРФУНКЦИЯ (диагностика, осложнения, патофизиология, психология)
НАДПОЧЕЧНИКОВ НЕДОСТАТОЧНОСТЬ (диагностика, осложнения, патофизиология, психология)
ПСИХОЛОГИЧЕСКИЕ ТЕСТЫ
Анотація: На базі Українського науково-практичного центру ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин МОЗ України обстежено 100 хворих із діагнозами гіпо- й гіперкортицизму у станах терапевтичної компенсації ендокриної дисфункції та проявами психоендокринного синдрому. Для визначення й порівняння патернів копінгу нозогенного стресу при психоендокринному синдромі на тлі гіпо- й гіперкортицизму було використано структуроване психодіагностичне інтерв’ю на основі копінг-тесту Лазаруса. Установлено, що хворими на гіпокортицизм стратегії «самоконтроль» (39 осіб), «пошук соціальної підтримки» (40 осіб), «утеча–уникнення» (29 осіб) та «планування вирішення проблеми» (15 осіб) використовувались частіше, ніж пацієнтами з гіперкортицизмом. При цьому в осіб із гіперкортицизмом стратегія «конфронтація» (23 особи) була представлена частіше, ніж у хворих на гіпокортицизм.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

11.


    Яворська, Т. П.
    Формування психосоціального стресового профілю залежно від рівня стресового ризику в пацієнтів із цереброваскулярними захворюваннями [Текст] / Т. П. Яворська // Медицина сьогодні і завтра : науково-практичний журнал. - 2018. - № 4. - С. 73-78. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ПСИХОЛОГИЧЕСКИЕ ТЕСТЫ
СТРЕСС ПСИХОЛОГИЧЕСКИЙ (диагностика, патофизиология, психология, этиология)
СЕРДЕЧНО-СОСУДИСТЫЕ БОЛЕЗНИ (осложнения, патофизиология, психология)
Анотація: Психосоціальний стрес чинить значний вплив на розвиток стрес-асоційованих розладів. На базі Харківської обласної клінічної лікарні – Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф протягом 2016–2018 років обстежено 383 пацієнти з цереброваскулярною патологією різного ступеня прояву. Психосоціальний стрес досліджували з використанням шкали вимірювання тяжкості психосоціального стресу за Л. Рідером. Обстежених кожної групи було розподілено на підгрупи на основі Бостонського тесту на стресостійкість. Установлено, що підвищений стресовий ризик поєднувався зі збільшенням рівня психосоціального стресу. Для кожної з груп стресового ризику характерним виявився ряд якісних психологічних феноменів, що формували психосоціальні стресові профілі. Поєднання високого тиску чинників стресового ризику й соматичної патології формувало специфічну дезадаптивну диспозицію з потенційно більшим ризиком розвитку стрес-асоційованих розладів. У пацієнтів на різних етапах цереброваскулярної патології з різним рівнем стресового ризику наявна психологічна диспозиція зі стрес-нестійким профілем.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)