Головна Спрощенний режим Опис Шлюз Z39.50
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=МУ4/2018/1<.>
Загальна кiлькiсть документiв : 11
Показанi документи с 1 за 11
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Кучерявченко В.В., Волкова Ю.В., Шарлай К.Ю. , Лісова Г.В.
Назва : Організація процесу діагностики та обгрунтування критеріїв оцінки функціонального стану серцево-судинної системи при травматичній хворобі у хворих з підвищеним індексом маси тіла
Місце публікування : Медицина сьогодні і завтра: науково-практичний журнал. - Харків, 2018. - № 1. - С. 50-57 (Шифр МУ4/2018/1)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ТРАВМА МНОЖЕСТВЕННАЯ
ТРАВМА МНОЖЕСТВЕННАЯ
ОЖИРЕНИЕ
СЕРДЕЧНО-СОСУДИСТАЯ СИСТЕМА
ГЕМОДИНАМИКА
Анотація: Проаналізовано результати комплексного клініко-інструментального динамічного вивчення гемодинамічних показників у 224 хворих з політравмою і підвищеним індексом маси тіла, що знаходилися на лікуванні у терміни від першої доби до одного року з моменту отримання травми. Проаналізовано математичні моделі в усіх групах хворих і визначено, що досліджуваний процес носить закономірний характер з періодами нестабільності стану серцево-судинної системи у відповідь на отримані ушкодження тим вираженіше, чим більше в пацієнтів індекс маси тіла на момент надходження до стаціонара.
Знайти схожі

2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Дереш Н.В.
Назва : МСКТ і МРТ у ранній дагностиці туберкульозного спондиліту
Місце публікування : Медицина сьогодні і завтра: науково-практичний журнал. - Харків, 2018. - № 1. - С. 45-49 (Шифр МУ4/2018/1)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: СПОНДИЛИТ ТУБЕРКУЛЕЗНЫЙ
ТОМОГРАФИЯ КОМПЬЮТЕРНАЯ МУЛЬТИДЕТЕКТОРНАЯ
МАГНИТНО-РЕЗОНАНСНАЯ ТОМОГРАФИЯ ФТОР-19
Анотація: Проаналізовано можливості МСКТ- і МРТ-досліджень хребта у 44 хворих на туберкульозний спондиліт з метою підвищення ефективності його діагностики на ранніх стадіях розвитку процесу. Для ретельного аналізу було відібрано групу з 14 (31,8 %) осіб, захворювання яких було виявлено у преспондилітичній і на початку спондилітичної стадії з негативними або сумнівними результатами спондилографії. Продуктивна форма туберкульозного спондиліту спостерігалась у 43,2 % випадків, ексудативно- казеозна – у 56,8 %. Ураження грудного відділу відмічено в 61,4 % хворих, поперекового – у 38,6 %. Установлено, що на початкових стадіях розвитку туберкульозного спондиліту основне значення має лише МРТ-дослідження, яке дозволяє визначити дифузний набряк кісткового мозку з наявністю підвищеного МР-сигналу на Т2w, STIR, низького – на Т1w; зміни структури міжхребцевого диска у вигляді аномального підвищення МР-сигналу на Т2w, STIR, наявність внутрішньодискового абсцесу, мінімальний набряк паравертебральної / епідуральної жирової клітковини, м’язів навіть при нормальних анатомічних розмірах, дрібні міжтканинні або епідуральні абсцеси, потовщення та набряк поздовжніх зв’язок хребта, особливо при контрастному внутрішньовенному підсиленні. Отже, при підозрі клініцистами наявності запального процесу хребта МРТ можна вважати методом вибору.
Знайти схожі

3.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Строєнко К.С.
Назва : Кортизол як маркер стресу й показник когнітивних розладів у пацієнтів з гострим інфарктом міокарда
Місце публікування : Медицина сьогодні і завтра: науково-практичний журнал. - Харків, 2018. - № 1. - С. 58-64 (Шифр МУ4/2018/1)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ИНФАРКТ МИОКАРДА
КОГНИТИВНЫЕ РАССТРОЙСТВА
ГИДРОКОРТИЗОН
Анотація: У дослідженні брали участь 105 пацієнтів з гострим інфарктом міокарда й когнітивними порушеннями трьох вікових груп: 34–40; 41–50 та 51–60 років. Стан когнітивних функцій оцінювали за допомогою нейропсихологічних методів: MMSЕ, тесту малювання годинника, тесту «запам’ятовування 10 слів» А.Р. Лурія. Використовували три схеми лікування: перша – кверцетином; друга – кверцетином + 2-етил-6-метил-3-гідроксипіримідину сукцинатом; третя – кверцетином + морфолінієм-3-метил-1,2,4-триазолін-5-тіоцетамом. Установлено достовірне підвищення вмісту кортизолу в сироватці крові в усіх вікових групах пацієнтів. Концентрація кортизолу була найвищою в пацієнтів 34–40 років, що вказує на значно тяжчий перебіг гострого інфаркту міокарда. У пацієнтів, які отримували терапію морфолінієм-3-метил-1,2,4-триазолін-5-тіоцетамом, концентрація кортизолу зменшувалась уже на 3-тю добу лікування. Зниження концентрації кортизолу в сироватці крові пацієнтів, що страждають на гострий інфаркт міокарда, підтверджує показники нейропсихологічних тестів та вказує на регрес когнітивних розладів. При додаванні до стандартної терапії морфолінію-3-метил-1,2,4- триазолін-5-тіоцетаму достовірно знижувались рівні кортизолу сироватки крові й когнітивні порушення в пацієнтів із гострим інфарктом міокарда віком до 60 років. Підтверджено, що визначення кортизолу як основного маркера стресу є перспективним і вимагає подальшого вивчення.
Знайти схожі

4.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Киркилевский С.И., Машуков А.А., Орел Н.А., Биленко А.А.
Назва : Наблюдение больных раком желудка с различными качественными и количественными нарушениями генотипа
Місце публікування : Медицина сьогодні і завтра: науково-практичний журнал. - Харків, 2018. - № 1. - С. 72-82 (Шифр МУ4/2018/1)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна: ЖЕЛУДКА НОВООБРАЗОВАНИЯ
НОВООБРАЗОВАНИЯ ПО ГИСТОЛОГИЧЕСКОМУ ТИПУ (ВНЕШ)
ГИСТОЛОГИЧЕСКИЕ МЕТОДЫ
ИММУНОГИСТОХИМИЯ
Анотація: Вивчали гістологічні імуногістохімічні та генетичні властивості раку шлунка. Інтерес представляло як кількісне вивчення вираженості того чи іншого маркера в популяції хворих на рак шлунка, так і кореляція між цими трьома групами. Гістологічна панель налічувала 16 маркерів: ступінь диференціювання первинної пухлини; локалізацію пухлини в шлунку; ступінь проростання пухлиною стінки шлунка; стадію; кількість вилучених при лімфодиссекції лімфатичних вузлів; кількість уражених метастазами лімфовузлів; розмір пухлини; виміряний морфологом у процесі первинної обробки видаленого операційного матеріалу; вид зростання і чіткість межі росту в оточуючих тканинах; лімфатичну інвазію; венозну інвазію; резидуальну пухлинну хворобу; гістологічну класифікацію пухлин за МКБ; схильність раку шлунка до периневрального пухлинного росту в стінці шлунка; наявність емболів у судинах лімфатичного і венозного типів; взаємозв’язки строми / паренхіми; вид пухлинного росту за JGCA (I–V). Досліджено імуногістохімічні маркери: р53, Ki-67, HER2/new, VEGFR-1, VEGFR-3. Тільки у 6 хворих до моменту написання цієї роботи були дослідження наявності більш складних генетичних тестів, у тому числі ERCC1, TS, CDH1, MLH1, MSH2, topo2, BRCA-1, PIC3CA. Врешті-решт вивчали вплив експресії маркерів на виживаність і порівнювали виживання хворих на рак шлунка з комбінаціями маркерних характеристик.
Знайти схожі

5.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Орлова В.В.
Назва : Стан про/антиоксидантної системи в репродуктивному тракті жінок з трубно-перитонеальним безпліддям
Місце публікування : Медицина сьогодні і завтра: науково-практичний журнал. - Харків, 2018. - № 1. - С. 65-71 (Шифр МУ4/2018/1)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: БЕСПЛОДИЕ ЖЕНСКОЕ
МАТОЧНЫЕ ТРУБЫ
ОКСИДАТИВНЫЙ СТРЕСС
Анотація: Вивчали стан про/антиоксидантної системи в ендометрії та фолікулярній рідині жінок з безпліддям трубно-перитонеального генезу. Оцінювали маркери окислювального стресу. Показано порушення балансу між про- та антиоксидантами з тенденцією до розвитку окислювального стресу.
Знайти схожі

6.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Гасанов Ю.Ч., Бондар Т.М., Ченчік Т.О.
Назва : Прогностичні аспекти успішності застосування метопролону сукцинату в лікуванні пацієнтів з хронічною серцевою недостатністю на тлі ожиріння
Місце публікування : Медицина сьогодні і завтра: науково-практичний журнал. - Харків, 2018. - № 1. - С. 37-44 (Шифр МУ4/2018/1)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: СЕРДЕЧНАЯ НЕДОСТАТОЧНОСТЬ
ОЖИРЕНИЕ
МЕТОПРОЛОЛ
КАЧЕСТВО ЖИЗНИ
Анотація: Протягом одного року проведено проспективне рандомізоване динамічне дослідження серед 127 осіб з ожирінням і хронічною серцевою недостатністю II–III стадій 1–4-го ФК за NYHA у віці 32–87 (61 [57; 65]) років, 93 чоловіки і 34 жінки. Визначено ключові фактори прогресування серцевої декомпенсації та принципи застосування метопрололу сукцинату з урахуванням фармакогенетичних аспектів у комплексному лікуванні цієї коморбідної патології. Обстеження полягало у визначенні толерантності до фізичного навантаження, якості життя, центральної гемодинаміки, варіабельності серцевого ритму, сироваткового рівня інсуліну та NTproBNP, поліморфізму G1846A гена CYP2D6. Метопрололу сукцинат призначали за стандартною схемою із титруванням дози кожні два тижні з 12,5 до 100–200 мг. Показано, що розроблений із застосуванням послідовного аналізу Вальда прогностичний протокол надає нові можливості прогнозуванню ефективності застосування метопрололу сукцинату в пацієнтів з ожирінням і хронічною серцевою недостатністю. Розроблені дискримінантні моделі дозволяють об’єктивізувати критерії визначення доз метопрололу сукцинату в пацієнтів з ожирінням і хронічною серцевою недостатністю – максимальної початкової, максимальної кінцевої, а також оцінити доцільність подальшого покрокового збільшення дози.
Знайти схожі

7.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Кузнецова М.А.
Назва : Влияние высококалорийного питания самок крыс о время беременности на морфофункциональное состояние печени их потомства
Місце публікування : Медицина сьогодні і завтра: науково-практичний журнал. - Харків, 2018. - № 1. - С. 9-17 (Шифр МУ4/2018/1)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна: ПРЕНАТАЛЬНЫЙ ПЕРИОД, ПИТАНИЯ БЕРЕМЕННЫХ ФИЗИОЛОГИЯ
ПИТАНИЕ ИЗБЫТОЧНОЕ
ПЛОДА РАЗВИТИЕ
ПЕЧЕНЬ
КРЫСЫ
Анотація: Визначено морфофункціональний стан печінки потомства, народженого від щурів, що отримували гіперкалорійний раціон харчування з надлишком жирів і вуглеводів під час вагітності. Виявлено, що висококалорійне харчування самиці під час вагітності не призводить до значних морфологічних змін у печінці потомства. Функціональні зміни у печінці потомства щурів проявляються диспротеїнемією, гіперліпідемією (збільшенням рівнів ліпопротеїдів низької і дуже низької щільності та тригліцеридів) та гіперглікемією. Біохімічні показники в гомогенаті тканини печінки потомства щурів свідчать про порушення секреції та зворотнього захоплення ліпідів.
Знайти схожі

8.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Гаргин В.В., Абовян К.К., Литвиненко М.В.
Назва : Трансформация слизистой оболочки мочевого пузыря
Місце публікування : Медицина сьогодні і завтра: науково-практичний журнал. - Харків, 2018. - № 1. - С. 4-8 (Шифр МУ4/2018/1)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна: МОЧЕВОГО ПУЗЫРЯ БОЛЕЗНИ
НЕОПЛАСТИЧЕСКИЕ ПРОЦЕССЫ
ЛЕЙКОПЛАКИЯ
Анотація: У ряді випадків виникають труднощі в інтерпретації переднеопластичних процесів слизової сечового міхура та їхнього значення. У зв’язку з цим нами вивчено секційний матеріал жінок, які страждали на алкоголізм та не зверталися по медичну допомогу з приводу патології сечостатевої системи. Виявлено морфологічні особливості переднеопластичних уражень слизової сечового міхура. Встановлено, що з 13 випадків лише в 4 можна говорити про те, що сечовий міхур має незмінену будову, у 6 випадках спостерігається реактивна плоскоклітинна уротеліальна гіперплазія, у 2 – дисплазія слизової, у 1 – лейкоплакія. Група станів, що відносяться до трансформації слизової оболонки сечового міхура, є морфологічно й генетично гетерогенною. Загроза прогресування у злоякісний процес вимагає адекватного менеджменту таких хворих.
Знайти схожі

9.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Ніколаєва О.В., Сіренко В.А., Павлова О.О.
Назва : Стан окислювально-антиоксидантного гомеостазу в підшлунковій залозі і сироватці крові щурят, які зазнали хронічного гестаційного стресу
Місце публікування : Медицина сьогодні і завтра: науково-практичний журнал. - Харків, 2018. - № 1. - С. 18-25 (Шифр МУ4/2018/1)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: БЕРЕМЕННОСТЬ
СТРЕСС ПСИХОЛОГИЧЕСКИЙ
ЖИВОТНЫЕ НОВОРОЖДЕННЫЕ
ПОДЖЕЛУДОЧНАЯ ЖЕЛЕЗА
КРЫСЫ
Анотація: Вивчено окислювально-антиоксидантний гомеостаз у 66 щурів популяції WAG/G Sto, визначено активність пероксидного окиснення ліпідів (ПОЛ – дієнових кон’югат і малонового діальдегіду) і антиоксидантної системи (АОС – супероксиддисмутази і каталази) у підшлунковій залозі і сироватці крові. Встановлено, що в новонароджених, 1-місячних і 2-місячних щурят підвищена активність ПОЛ і АОС. Рівні показників ПОЛ–АОС у підшлунковій залозі і сироватці крові відповідають обміну речовин, притаманному стадії резистентності загального адаптаційного синдрому. Значна різниця між високими рівнями показників ПОЛ–АОС у сироватці крові і помірним збільшенням їх у підшлунковій залозі свідчить про наявність органоспецифічних стресіндукованих особливостей окислювально-антиоксидантного гомеостазу в підшлунковій залозі щурят. Отримані дані маніфестують значущість порушень окислювально-антиоксидантного гомеостазу в патогенезі ушкодження підшлункової залози в щурів, що зазнали хронічного гестаційного стресу.
Знайти схожі

10.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Потапов С.М., Марковський В.Д., Галата Д.І.
Назва : Питання сучасної класифікації, термінології та стадіювання герміногенних пухлин яєчок
Місце публікування : Медицина сьогодні і завтра: науково-практичний журнал. - Харків, 2018. - № 1. - С. 32-36 (Шифр МУ4/2018/1)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ЯИЧКА НОВООБРАЗОВАНИЯ
ГЕРМИНОМА
Анотація: У статті розглянуто сучасну класифікацію герміногенних пухлин яєчка ВООЗ 2016 року зі змінами в порівнянні з попередньою редакцією 2004 року. Обґрунтовано нове визначення «тестикулярної інтраепітеліальної неоплазії» яєчка, а також наведено правила стадіювання пухлинного процесу.
Знайти схожі

11.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Письменная О.Т.
Назва : Активність деяких ферментів гліколізу в м'яких тканинах порожнини рота в потомства щурів, що отримували незбалансовану дієту протягом вагітності
Місце публікування : Медицина сьогодні і завтра: науково-практичний журнал. - Харків, 2018. - № 1. - С. 26-31 (Шифр МУ4/2018/1)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ПРЕНАТАЛЬНЫЙ ПЕРИОД, ПИТАНИЯ БЕРЕМЕННЫХ ФИЗИОЛОГИЯ
ЖИВОТНЫЕ НОВОРОЖДЕННЫЕ
РОТОВАЯ ПОЛОСТЬ
ГЛИКОЛИЗ
ГЕКСОКИНАЗА
Анотація: Досліджено активність гексокінази й фосфофруктокінази в м’яких тканинах порожни- ни рота в потомства щурів-матерів, котрі знаходились на гіперкалорійній чи гіпокалорійній дієті протягом вагітності. Виявлено, що незбалансоване харчування щурів під час вагітності негативно впливає на активність ферментів гліколізу їхнього потомства. Зниження активності таких ферментів може призвести до розвитку гіпоергії тканин порожнини рота у тварини та викликати порушення розвитку й формування зубощелепного апарату і його патологію в майбутньому.
Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)