Головна Спрощенний режим Опис Шлюз Z39.50
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=ЛУ4/2019/3<.>
Загальна кiлькiсть документiв : 9
Показанi документи с 1 за 9
1.


    Бенца, Т. М.
    Ожирение: современные подходы к рациональной терапии [Текст] / Т. М. Бенца // Ліки України. - 2019. - № 3. - С. 4-9. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: Орлистат
   Лоркасерин

MeSH-головна:
ОЖИРЕНИЕ
ОЖИРЕНИЯ ЛЕЧЕНИЯ МЕТОДЫ
ФАКТОРЫ РИСКА
ПИТАНИЕ ИЗБЫТОЧНОЕ
КАЧЕСТВО ЖИЗНИ
ЛЕКАРСТВЕННАЯ ТЕРАПИЯ
ПОЛОВЫЕ ФАКТОРЫ
Анотація: Приблизно 1,9 мільярда дорослих у всьому світі мають надлишкову вагу, а 600 мільйонів страждають на ожиріння, яке викликає, посилює або негативно впливає на численні супутні захворювання, включаючи цукровий діабет і серцево-судинні захворювання. Неінфекційна епідемія ожиріння є однією з найбільш складних і актуальних проблем медицини. Ожиріння є другою у світі причиною смертності, якій можливо запобігти. Лікування першої лінії – це зміна способу життя, що призводить до втрати ваги, однак для тих, хто не досягає мети або має труднощі у підтримці досягнутих результатів, необхідне фармакологічне або хірургічне лікування. Фармакотерапію ожиріння можна розглядати як доповнення до зміни способу життя, якщо у пацієнтів індекс маси тіла (ІМТ) складає ?30 кг/м2 або ІМТ ?27 кг/м2 при наявності супутніх захворювань, пов’язаних із зайвою вагою. Механізми дії лікарських засобів проти ожиріння включають зменшення споживання енергії або збільшення витрати енергії, прискорення настання відчуття ситості, а також зменшення відчуття голоду і в результаті зменшення споживання калорій. П’ять препаратів, які найчастіше застосовуються, включають орлістат, лоркасерин, фентермін/топірамат, налтрексон/бупропіон і ліраглутид 3,0 мг. Орлістат є несистемним інгібітором ліпази шлунка і підшлункової залози. Він блокує поглинання приблизно 30 % жиру в раціоні. Лоркасерин – селективний агоніст рецепторів серотоніну-2C, який має аноректичну активність. Фентермін/топірамат поєднує в собі засіб для пригнічення апетиту фентермін з топіраматом – протиепілептичним засобом з ефектами, які пригнічують апетит. Комбінація налтрексону/бупропіону використовує синергічні ефекти двокомпонентних ліків, опосередкованих нейронами в гіпоталамусі, для зниження споживання енергії. Ліраглутид є агоністом глюкагоноподібного пептидного рецептора-1, який діє шляхом збільшення ситості і зменшення споживання їжі. У статті представлені сучасні дані щодо терапії ожиріння. Показана ефективність різних методик у вирішенні задач нормалізації енергообміну, параметрів маси тіла, підтверджена результатами численних наукових та клінічних досліджень.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

2.


    Журавльова, Л. В.
    Біомаркери серцевої недостатності: нові можливості діагностики [Текст] / Л. В. Журавльова, М. В. Кулікова // Ліки України. - 2019. - № 3. - С. 10-12. - Библиогр. в конце ст. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
СЕРДЕЧНАЯ НЕДОСТАТОЧНОСТЬ
БИОЛОГИЧЕСКИЕ МАРКЕРЫ
НАТРИЙУРЕТИЧЕСКИЕ ПЕПТИДЫ
РЕЦЕПТОРЫ СОСУДИСТОГО ЭНДОТЕЛИАЛЬНОГО ФАКТОРА РОСТА
ЭНДОТЕЛИНЫ
ГАЛЕКТИН 3
Анотація: У статті представлені сучасні дані літератури щодо нових перспективних біомаркерів, які відображають різні патологічні механізми і можуть бути використані для оцінки ризику розвитку ускладнень у пацієнтів з серцевою недостатністю.


Дод.точки доступу:
Кулікова, М. В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

3.


    Хомазюк, Т. А.
    Качество жизни и когнитивное здоровье при артериальной гипертензии: возможно ли? [Текст] / Т. А. Хомазюк, В. Ю. Кротова // Ліки України. - 2019. - № 3. - С. 13-15. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: Когнифен
MeSH-головна:
ГИПЕРТЕНЗИЯ
КОГНИТИВНЫЕ РАССТРОЙСТВА
КАЧЕСТВО ЖИЗНИ
НООТРОПНЫЕ СРЕДСТВА
Анотація: У статті розглянуто актуальні питання артеріальної гіпертензії як міждисциплінарної проблеми, необхідності збереження якості життя і рівня когнітивних функцій у пацієнтів з цією патологією. Обґрунтовано доцільність раннього виявлення когнітивних порушень у хворих з артеріальною гіпертензією, запропонований варіант корекції порушень когнітивних функцій з використанням комбінованого ноотропного препарату Когніфен. Програма надання медичної допомоги пацієнтам з артеріальною гіпертензією набула міждисциплінарного значення. У всіх пацієнтів з артеріальною гіпертензією слід звертати пильну увагу на стан вищих ментальних функцій. Першочергове значення має проблема відсутності реальних знань і практичних навичок у лікарів загальної практики – сімейної медицини, а також терапевтів, щодо ранньої діагностики когнітивних порушень на етапі надання первинної медичної допомоги – у тих, хто бачить пацієнта першим і має можливість спостерігати динаміку перебігу серцево-судинного захворювання. Ведення пацієнтів різного віку з артеріальною гіпертензією та когнітивними порушеннями повинно ґрунтуватися на досягненні адекватного контролю артеріального тиску і якомога раніше включати проведення адекватної нейропротективної терапії.


Дод.точки доступу:
Кротова, В. Ю.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

4.


    Карпенко, О. В.
    Ренопротекція при хронічній хворобі нирок у практиці сімейного лікаря [Текст] / О. В. Карпенко // Ліки України. - 2019. - № 3. - С. 16-19
MeSH-головна:
ПОЧЕК БОЛЕЗНИ
ПРОТЕИНУРИЯ
ГИПЕРУРИКЕМИЯ
ГИПЕРТЕНЗИЯ
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ
АНТИГИПЕРТЕНЗИВНЫЕ СРЕДСТВА
ЛИЗИНОПРИЛ
АМЛОДИПИН
СЕМЕЙНАЯ ПРАКТИКА
Анотація: Ренопротекція при хронічній хворобі нирок у практиці сімейного лікаря є актуальною проблемою з огляду на наявність зв’язку хронічної хвороби нирок та підвищеного ризику кардіоваскулярних подій. Висвітлені важливість ренопротекторного підходу при лікуванні пацієнтів з артеріальною гіпертензією та перспективи застосування в цьому контексті комбінації лізиноприлу та амлодипіну.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

5.


    Пасічник, Г. П.
    Капікор у лікуванні паціентів з поєднаною церебральною та кардіальною патологією [Текст] / Г. П. Пасічник, Ю. В. Гнатів, О. О. Матвієнко // Ліки України. - 2019. - № 3. - С. 25-28
Рубрики: Мельдоний
   Капикор

MeSH-головна:
МОЗГОВОГО КРОВООБРАЩЕНИЯ РАССТРОЙСТВА
ИНСУЛЬТ
СЕРДЕЧНЫХ СОКРАЩЕНИЙ ЧАСТОТА
ЛЕКАРСТВА КОМБИНИРОВАННЫЕ
ГАММА-БУТИРОБЕТАИН-ДЕГИДРОГЕНАЗА
Анотація: У розрізі лікування ендотеліальної дисфункції, як предиктора гострого розладу мозкового кровообігу, заслуговує на увагу лікарський засіб Капікор (комбінація мельдонію дигідрату з гамма-бутиробетаїну дигідратом). Така комбінація забезпечує потужнішу і швидшу кардіо- та церебропротекторну дію препарата в умовах ішемії та стресу різного ґенезу (в тому числі оксидативного). Впливаючи на індукцію біосинтезу NO, гамма-бутиробетаїну дигідрат захищає клітини від токсичного впливу вільних радикалів, нормалізує оксидантний гомеостаз на клітинному рівні, позитивно впливає на функцію ендотелію. Мельдонію дигідрат зберігає аеробний шлях метаболізму в умовах тканинної гіпоксії, запобігає виснаженню запасів АТФ та креатинфосфату в клітинах, накопиченню молочної кислоти та виникненню клітинного ацидозу, порушенню ферментативних процесів та дисфункції іонних каналів. Ці механізми забезпечують виражені та швидкі NO-залежні ефекти: вазодилатаційний, антиагрегантний, антикоагулянтний, антиоксидантний. Це, в свою чергу, позитивно впливає на апоптоз та проліферацію, підтримання судинного гомеостазу. Препарат має антиішемічну, церебро-, кардіопротективну та імунокорегувальну дію. При серцевій недостатності Капікор поліпшує скорочувальну здатність міокарда, збільшує толерантність до фізичного навантаження, при стабільній стенокардії – знижує частоту серцевих нападів. Окрім того, засіб забезпечує помірний гіпотензивний ефект і нормалізує ритм серцевих скорочень. При судинних ураженнях головного мозку Капікор покращує церебральну гемодинаміку, нормалізує метаболізм у нервових клітинах, оптимізує споживання кисню мозковою тканиною, завдяки чому досягається ефект покращення когнітивних функцій, розумової та фізичної діяльності, нормалізація психоемоційного стану.


Дод.точки доступу:
Гнатів, Ю. В.; Матвієнко, О. О.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

6.


   
    Вплив кверцетину на показники функціонального стану ендотелію мікросудин у людей літнього віку з метаболічним синдромом [Текст] / О. В. Коркушко [та ін.] // Ліки України. - 2019. - № 3. - С. 29-34. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: Кверцитин
MeSH-головна:
МЕТАБОЛИЧЕСКИЙ СИНДРОМ X
АРТЕРИАЛЬНОЕ ДАВЛЕНИЕ
ЭНДОТЕЛИЙ СОСУДИСТЫЙ
ПОЖИЛЫЕ
Анотація: Мета – з’ясувати вплив курсового застосування кверцетину на функціональний стан ендотелію мікросудин у людей літнього віку з метаболічним синдромом (МС). Матеріали та методи. Обстежено 50 хворих з метаболічним синдромом віком 50–75 років. Хворі основної групи (25 осіб) впродовж трьох місяців приймали кверцетин (препарат «Квертин», жувальні таблетки виробництва ПАТ НВЦ «Борщагівський ХФЗ», по 80 мг 3 рази на добу). Хворі контрольної групи (25 осіб) отримували таблетки плацебо. Об’ємну швидкість шкірного кровотоку в ділянці середньої третини внутрішньої поверхні передпліччя визначали методом лазерної доплерівської флоуметрії (ЛДФ) на апараті BLF-21D («Transonic Systems Inc», США). Функціональний стан ендотелію мікросудин досліджували за допомогою проби з постоклюзійною гіперемією. Артеріальний тиск вимірювали ртутним сфігмоманометром Erkameter 3000 (Німеччина) на плечовій артерії відповідно до рекомендацій ESH. Результати. В групі хворих, які отримували кверцетин, при проведенні проби з постоклюзійною гіперемією відмічено статистично значиме збільшення максимальної об’ємної швидкості шкірного кровотоку та тривалості періоду відновлення об’ємної швидкості шкірного кровотоку до початкового рівня, що свідчить про покращення вазомоторної функції ендотелію мікросудин. Покращення функціонального стану ендотелію відбулося у 52 % обстежених і супроводжувалось зниженням систолічного артеріального тиску на 7,2±1,2 мм рт. ст. (p0,05) та діастолічного АТ на 3,24±1,6 мм рт. ст. (p0,05). У хворих контрольної групи не відмічено покращення показників вазомоторної функції ендотелію мікросудин. Висновки. Курсове застосування кверцетину покращує функціональний стан ендотелію мікросудин, що сприяє зниженню артеріального тиску у хворих з метаболічним синдромом.


Дод.точки доступу:
Коркушко, О. В.; Бондаренко, О. В.; Дужак, Г. В.; Антонюк-Щеглова, І. А.; Наскалова, С. С.; Гриб, О. М.; Шатило, В. Б.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

7.


    Мотилевська, Т. В.
    Сучасні підходи до проведення електричної кардіоверсії. Відбір пацієнтів, процедура проведення, супровідна терапія [Текст] / Т. В. Мотилевська // Ліки України. - 2019. - № 3. - С. 37-40. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
ПРЕДСЕРДИЙ ФИБРИЛЛЯЦИЯ
СЕРДЕЧНЫХ СОКРАЩЕНИЙ ЧАСТОТА
ЭЛЕКТРИЧЕСКАЯ СТИМУЛЯЦИЯ
ЭЛЕКТРОИМПУЛЬСНАЯ ТЕРАПИЯ
ТРОМБОЭМБОЛИЯ
АНТИКОАГУЛЯНТЫ
ДЕФИБРИЛЛЯТОРЫ
Анотація: В огляді наведені сучасні погляди на тактику ведення хворих із неклапанною фібриляцією передсердь, принципи відбору та підготовки пацієнтів до проведення процедури електричної кардіоверсії.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

8.


   
    Проект "Післядипломне навчання на сторінках журналу "Ліки України". Випуск 2/2019 [Текст] // Ліки України. - 2019. - № 3. - С. 41-42
MeSH-головна:
ОБРАЗОВАНИЕ МЕДИЦИНСКОЕ, ПОВЫШЕНИЕ КВАЛИФИКАЦИИ
КАРДИОЛОГИЯ (обучение)

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

9.


   
    Офіційні сторінки, новини, коментарі [Текст] // Ліки України. - 2019. - № 3. - С. 44-45
MeSH-головна:
РУКОВОДЯЩИЕ УКАЗАНИЯ ДЛЯ ПРАКТИЧЕСКОГО ЗДРАВООХРАНЕНИЯ КАК ТЕМА
ОБЗОР

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)