Головна Спрощенний режим Опис Шлюз Z39.50
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=ЛУ2/2019/3<.>
Загальна кiлькiсть документiв : 10
Показанi документи с 1 за 10
1.


    Мельничук, Н.
    Погляд на проблему неадекватного скринінгу колоректального раку в Україні [Текст] / Н. Мельничук, Г. Шабат // Лікарська справа = Врачебное дело. - 2019. - № 3. - С. 3-5. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
КИШЕЧНИКА НОВООБРАЗОВАНИЯ (диагностика, смертность, экономика, эпидемиология)
КОЛОРЕКТАЛЬНЫЕ НОВООБРАЗОВАНИЯ
ДИАГНОСТИКА РАННЯЯ
НОВООБРАЗОВАНИЯ РАННЕЕ ВЫЯВЛЕНИЕ
МАССОВЫЙ СКРИНИНГ
ПРОФИЛАКТИКА ПЕРВИЧНАЯ
КАЧЕСТВО ЖИЗНИ
МЕДИЦИНСКОЙ ПОМОЩИ ЭКОНОМИЧЕСКИЙ СЕКТОР
Анотація: Онкологічна патологія на світовому рівні залишається надзвичайно актуальною, зокрема проблема колоректального раку (КРР), який є другим серед причин смертності від онкологічної патології в Європі та Сполучених Штатах Америки. Досі проводиться надзвичайно багато наукових досліджень та впроваджень для покращання якості ранньої діагностики, вдалого лікування та ефективної профілактики колоректального раку. Нині є кілька офіційних, сформованих на основі доказової медицини, рекомендацій міжнародних та національних організацій, що свідчать про ефективність скринінгових програм. Завдяки невпинному впровадженню ефективних скринінгових програм, особливо колоноскопії, досягається тенденція до зменшення захворюваності і смертності від колоректального раку у високорозвинених країнах світу, що доведено та підтверджено на основі досліджень різних нaукових груп вчених. В Україні немає офіційно функціонуючої національної скринінгової програми для виявлення колоректального раку, що негайно необхідно змінити. Багато пацієнтів в Украіні не звертаються до лікаря для профілактичних оглядів, а очікують до початку клінічних проявів та симптомів, що часто є причиною пізніх стадій захворювання; і звісно, лікування хворих з більш запущеними формами захворювання потребує значніших коштів на лікування та має гірші результати стосовно ускладнень після лікування та смертності порівняно з результатами пацієнтів, пролікованих на ранніх стадіях захворювання. В статті на основі модифікованої моделі Маркова показано, що впровадження національної скринінгової програми колоректального раку в Україні не тільки дозволить заощаджувати значні кошти державного бюджету окремих громадян, а і сприятиме покращанню якості та подовженню тривалості життя даної категорії пацієнтів.


Дод.точки доступу:
Шабат, Г.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

2.


   
    Влияние индуктора интерферона (циклоферона) на неспецифические и гуморальные факторы иммунитета при бронхиальной астме у детей [Текст] / В. Г. Чернуский [и др.] // Лікарська справа = Врачебное дело. - 2019. - № 3. - С. 6-10. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: Циклоферон
MeSH-головна:
АСТМА БРОНХИАЛЬНАЯ
МОНОНУКЛЕАРНАЯ ФАГОЦИТАРНАЯ СИСТЕМА
ИММУННАЯ СИСТЕМА
ФАГОЦИТЫ
ИММУНОТЕРАПИЯ
ИММУНОГЛОБУЛИНЫ
ИНТЕРФЕРОНЫ
ДЕТИ
Анотація: Бронхіальна астма (БА) залишається однією з найбільш актуальних проблем сучасної педіатрії. Частота цієї патології збільшується щорічно і, за даними ВООЗ, близько 300 млн в світі хворіють на БА. Незважаючи на сучасні досягнення в діагностиці та лікуванні БА, отримати повний контроль за перебігом БА не вдалося. Мета дослідження – оцінити вплив імуномодулюючої терапії на неспецифічний і гуморальний імунітет у дітей, хворих на БА, шляхом включення до стандартної базисної схеми терапії індуктора інтерферону (циклоферону). Під наглядом було 120 дітей, хворих на бронхіальну астму, віком від 5 до 14 років, середній вік – (11,6 ± 1,5) року. Для встановлення діагнозу та ефективності терапії використовували міжнародну класифікацію хвороб 10-го перегляду, протокол діагностики та лікування бронхіальної астми у дітей (наказ МОЗ України № 767 від 27.12.2005 р.), GINA 2011. До основної групи (n = 60) увійшли діти, які, крім базисної терапії, отримували додатково індуктор інтерферону (циклоферон) за схемою: 150 мг на 1-, 2-, 4-, 6- і 8-й день терапії (№ 5) і далі по 150 мг через 72 год (№ 5) (всього 1500 мг). До групи порівняння увійшли діти (n = 60), які отримували тільки базисну терапію залежно від ступеня тяжкості захворювання. Групу контролю становили 25 здорових дітей. Методом імуноферментного аналізу визначали рівень сироваткового інтерферону, вірусіндуковану продукцію інтерферону-? (ІФН-?), мітогенстимульовану продукцію інтерферону-? (ІФН-?); рівень загально го сироваткового IgE. Оцінювали фагоцитарну активність нейтрофільних гранулоцитів (НГ), ви значали циркулюючі імунні комплекси (ЦІК), імуноглобуліни (Ig) А, M і G в сироватці крові методом реакції імунодифузії. Встановлено, що додаткове застосування циклоферону мало імунокоригуючу дію на фагоцити, а це приводило до підвищення синтезу ІФН-? і ІФН-?, зниження вираженості алергічного компонента за рахунок зниження рівня IgЕ і ЦІК та до нормалізації синтезу IgA, IgМ, IgG, що сприяло в подальшому розвитку тривалої клінічної ремісії захворювання.


Дод.точки доступу:
Чернуский, В. Г.; Попов, Н. Н.; Летяго, А. В.; Говаленкова, О. Л.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

3.


   
    Перитонеоэктомия в сочетании с внутрибрюшной гипертонической химиоперфузией [Текст] / С. И. Киркилевский [и др.] // Лікарська справа = Врачебное дело. - 2019. - № 3. - С. 11-28. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
ЖЕЛУДКА НОВООБРАЗОВАНИЯ
ЖЕЛУДОЧНО-КИШЕЧНОГО ТРАКТА НОВООБРАЗОВАНИЯ
КАНЦЕРОГЕНЫ
ПОЗДНИЙ ДИАГНОЗ
ХИРУРГИЧЕСКИЕ ОПЕРАЦИИ
ПЕРФУЗИЯ
ХИМИОТЕРАПИЯ РАКА, РЕГИОНАРНАЯ ПЕРФУЗИОННАЯ
ОПУХОЛЕВОЕ ОБСЕМЕНЕНИЕ
Анотація: Лікування пізніх стадій пухлинного процесу вимагає виконання дедалі більш високотехнологічних і складних втручань, спрямованих на поліпшення загальної і безрецидивної виживаності, а також якості життя хворих. Методика ВЧГТХП є точкою росту, на якій можлива демонстрація прогресу в онкології і всієї медичної науки. Серед фахівців, які займаються впровадженням даного виду спеціалізованої допомоги дотепер немає єдиної думки, яким повинен бути злоякісний процес очеревини, щоб ще можна було використовувати дану методику. Внутрішньочеревна гіпертермічна хіміоперфузія (ВЧГТХП) набуває популярності як метод паліативного лікування хворих з поширеними пухлинами черевної порожнини. При використанні популярної медичної віртуальної пошукової машини PubMed виявлено 2140 процитованих публікацій при пошуковому запиті «hipec, peritoneal» і 752 цитованих публікації «hipec, peritoneal, CRS», нарешті словосполучення «hipec, cancer, randomised trial» з уточнюючою характеристикою «Clinical Trial» (виключає оглядові статті) – 30 наукометричних публікацій, з них 10 – за останні 5 років. Все це свідчить про підвищення інтересу до даної тематики в англомовному медичному середовищі по всьому світу. Англомовний термін «HІРЕС» (hyperthermic intraperitoneal chemotherapy), «ХАЙПЕК», може бути використаний для більш милозвучної заміни дещо застарілої абревіатури «ВЧГТХП». Методика застосовується в основному при раку яєчників, мезотеліомі, псевдоміксомі очеревини, колоректальному раку, РШ. Можливим є як поєднання хірургічно виконуваної ПЕі ВЧГТХП, так і ВЧГТХП в монорежимі, за відсутності макроскопічно виявленого канцероматозу черевної порожнини, але позитивних змивах з очеревини при верифікованом раку. Виконується як під час циторедуктивної операції,так і другим етапом як компонент процедури Secondlook, а також в ад’ювантному режимі за відсутності канцероматозу, але високої потенційної небезпеки перитонеальної дисемінації (наприклад, якщо пухлина проросла всю стінку органи). HІРЕС так і не став стандартним методом лікування, при цьому регулярно проводяться багатоцентрові рандомізовані дослідження, присвячені даній тематиці, такі як PRODIGE 7, PROPHYLOCHIP, COLOPEC, COMBATAC, GASTRIPEC, GASTRICHIP та інші (HIPECT4, GYMSSA trial тощо).


Дод.точки доступу:
Киркилевский, С. И.; Машуков, А. А.; Максимовский, В. Е.; Ткаченко, А. И.; Ярема, Р. Р.; Лисаченко, В. В.; Пирогов, В. В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

4.


   
    Особливості перебігу перинатального періоду та пологів при вагітності з єдиною пупковою артерією плода [Текст] / О. В. Красовська [та ін.] // Лікарська справа = Врачебное дело. - 2019. - № 3. - С. 28-35. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ВРОЖДЕННЫЕ, НАСЛЕДСТВЕННЫЕ И НОВОРОЖДЕННЫХ БОЛЕЗНИ И АНОМАЛИИ
АНОМАЛИИ ВРОЖДЕННЫЕ
ПУПОЧНАЯ АРТЕРИЯ ЕДИНСТВЕННАЯ
РОДЫ ПРЕЖДЕВРЕМЕННЫЕ (29-38 НЕДЕЛЬ)
ПЛОДА ДИСТРЕСС
ПЛОДА ГИПОКСИЯ
КЕСАРЕВО СЕЧЕНИЕ
НОВОРОЖДЕННОГО МАССА ТЕЛА
АПГАР ШКАЛА
Анотація: Серед аномалій кількості судин пуповини найчастіше зустрічається єдина пупкова артерія (ЄПА). Встановлено значний вплив ЄПА на перебіг такої вагітності і пологів. У статті наведені деякі особливості перебігу пологів та стану новонароджених після вагітності з ЄПА (І група) порівняно з вагітними з трьома судинами пуповини та фізіологічними пологами (ІІ група, контрольна). Під час дослідження вивчали та аналізували особливості перебігу перинатального періоду та пологів після вагітностей з ЄПА, проводили порівняльну характеристику виявлених особливостей з такими показниками серед вагітних з двома артеріями пуповини. Досліджувану (І) групу становила 31 вагітна з єдиною пупковою артерією плода, а контрольну (ІІ) – 62 вагітні з двома артеріями пуповини плода. За нашими даними, вагітні з ЄПА були госпіталізовані в більш ранніх термінах вагітності, та провели більше часу у пологовому будинку, хоча безпосередньо терміни пологів вірогідно не різнились між двома досліджуваними групами, спостерігалась тенденція до більш ранніх пологів порівняно з вагітними з двома артеріями пуповини та фізіологічними пологами. Серед вагітних з ЄПА пологи відбулись передчасно у 4 породіль (12,9 %). Не було виявлено відмінностей серед вагітних з ЄПА та вагітних з двома артеріями пуповини і природними пологами у таких показниках, як раннє відходження навколоплідних вод, антропометричні показники вагітних, обвиття пуповиною, розрив промежини або епізіотомія під час пологів, виявлення дефекту плаценти. Тривалість пологів загалом та І, ІІ й ІІІ періоду пологів зокрема також вірогідно не різнилась між двома обстежуваними групами. Слабість пологової діяльності спостерігалась вірогідно частіше серед вагітних з ЄПА і становила 12,9 % усіх пологів, в контрольній групі цей показник становив лише 3,2 %. Гіпоксія плода в пологах відмічалась у 25,8 % випадків серед вагітних з ЄПА плода та у 4,8 % – серед вагітних в контрольній групі. Дистрес плода в пологах визначався у 4 (12,9 %), у зв’язку з чим було проведено 4 операції кесаревого розтину. Фізіологічні пологи відбулись в усіх випадках у контрольній групі. Після вагітностей з ЄПА значно частіше спостерігаються тривала госпіталізація вагітних, слабість пологової діяльності, передчасні пологи, гіпоксія плода в пологах, дистрес плода та частота кесаревого розтину. Маса тіла новонароджених від вагітностей з ЄПА була менша, проте показники стану новонароджених за шкалою Апгар після вагітностей з ЄПА практично не відрізнялися від таких показників дітей з групи контролю. В групі новонароджених з ЄПА частіше зустрічались кардіореспіраторна депресія, ризик розвитку неврологічних порушень та вроджені вади розвитку (атрезія стравоходу, готичне піднебіння та синдактилія).


Дод.точки доступу:
Красовська, О. В.; Лакатош, В. П.; Іващенко, О. В.; Гужевська, І. В.; Лакатош, П. В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

5.


    Лоскутова, Т. О.
    Диференційований підхід до ризику розвитку плацента-асоційованих ускладнень при прееклампсії вагітних [Текст] / Т. О. Лоскутова // Лікарська справа = Врачебное дело. - 2019. - № 3. - С. 36-42. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
БЕРЕМЕННОСТИ ОСЛОЖНЕНИЯ
ПРЕЭКЛАМПСИЯ
ФАКТОРЫ РИСКА
ПОЛИМОРФИЗМ ГЕНЕТИЧЕСКИЙ
ПЛАЦЕНТА
ГЕМОСТАЗ
ПРОГНОЗИРОВАНИЕ
Анотація: Прееклампсія залишається основною причиною материнської і перинатальної захворюваності та смертності. Показано, що розвиток ускладнень з боку матері та плода або ж їх відсутність у жінок з прееклампсією мають різні патофізіологічні механізми. Необхідно виділяти два види гіпертензивніх розладів під час вагітності: перший – прееклампсія середнього або тяжкого ступеня, яка починається рано та супроводжується загрозливими для життя матері і дитини ускладненнями, другий – легка прееклампсія у пізні терміни вагітності та без суттєвих супутніх ускладнень. Доведено, що маркерами схильності до розвитку акушерських і перинатальних ускладнень у вагітних з прееклампсією є такі генні поліморфізми: 1691 GА за геном фактора V Leiden – збільшує ризик в 2,9 раза (95 % ДІ 1,94–4,33), 20210 GA за геном протромбіну – в 2,36 раза (95 % ДІ 1,54–3,6), 20210 АA за геном протромбіну – в 3,12 раза (95 % ДІ 2,4–4). Вагітність на фоні зазначених генних поліморфізмів пов'язана з більш тяжким перебігом прееклампсії, раннім початком та розвитком загрозливих для життя матері і плода ускладнень.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

6.


    Галушко, О. А.
    Приховані ускладнення післяопераційного періоду: діагностика та лікування [Текст] / О. А. Галушко // Лікарська справа = Врачебное дело. - 2019. - № 3. - С. 43-47. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ПОСЛЕОПЕРАЦИОННЫЙ ПЕРИОД
ПОСЛЕОПЕРАЦИОННЫЕ ОСЛОЖНЕНИЯ
ФОСФОРНОГО ОБМЕНА НАРУШЕНИЯ
ГИПОФОСФАТЕМИЯ
Анотація: Одним з прихованих ускладнень післяопераційного періоду є гіпофосфатемія (ГФЕ), яка часто розвивається непомітно, проте може погіршувати загальні результати лікування. Ми досліджували частоту розвитку порушень обміну фосфатів в післяопераційному періоді та встановлювали можливість і ефективність корекції таких порушень. Визначали рівні фосфатів у 328 хворих, які перенесли хірургічні втручання в операційних різного хірургічного профілю. Найвищу частоту ГФЕ спостерігали у хворих з опіками (23,8 %), після нейрохірургічних (17,94 %) та абдомінальних (17,64 %) хірургічних втручань. Встановлено, що корекцію ГФЕ тяжкого ступеня доцільно проводити внутрішньовенним введенням препарату D-фруктозо-1,6-дифосфату натрію. Отже, в післяопераційному періоді ГФЕ спостерігається часто, проте успішно корегується до реферативних значень, що збігається з клінічним покращанням стану пацієнтів.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

7.


   
    Выбор нейропротекторной терапии когнитивной дисфункции в послеоперационном периоде [Текст] / С. С. Дубовская [и др.] // Лікарська справа = Врачебное дело. - 2019. - № 3. - С. 48-51. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
ПОСЛЕОПЕРАЦИОННЫЙ ПЕРИОД
АНЕСТЕЗИЯ ОБЩАЯ
ПОСТНАРКОЗНЫЙ ПЕРИОД БЛИЖАЙШИЙ
КОГНИТИВНЫЕ РАССТРОЙСТВА
ВОЗРАСТНЫЕ ФАКТОРЫ
НЕЙРОЗАЩИТНЫЕ СРЕДСТВА
Анотація: Проведено вибір адекватної нейропротективної терапії хворих з післяопераційними когнітивними дисфункціями на основі підрахунку загальної когнітивної недостатності. Дослідження виконували у пацієнтів різних вікових груп: молодого, середнього та літного віку. Стан когнітивних функцій у пацієнтів з гострою хірургічною патологією визначали до операції та на 1-й, 7-й і 30-й день після операції. Розраховували загальний когнітивний дефіцит. У кожній віковій групі на 7-й день дослідження були пацієнти з відновленим станом когнітивних функцій на передопераційному рівні. У деяких пацієнтів були незначні зміни когнітивної функції, в інших когнітивні розлади спостерігали порівняно з передопераційним періодом. Результати змін когнітивної функції в різні періоди дослідження та в різних вікових групах дозволили розробити схеми лікування. Лікування рекомендували на основі діагностики ступеня та структури когнітивних дисфункцій на підставі аналізу результатів на 7-й день після операції. З урахуванням результатів дослідження розроблено та запропоновано формулу для розрахунку загального когнітивного дефіциту. Отримані нами дані про когнітивну функцію хворих після хірургічного втручання в умовах загальної анестезії дозволили розробити формулу для розрахунку індексу загального когнітивного дефіциту і сформувати тактику подальшої корекції існуючого когнітивного дефіциту з використанням нейропротекторної терапії.


Дод.точки доступу:
Дубовская, С. С.; Григоров, Ю. Б.; Волкова, Ю. В.; Битчук, Н. Д.; Ефимов, Д. С.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

8.


   
    Сравнительная характеристика использования физических методов при холецистэктомии в эксперименте [Текст] / Н. В. Черкова [и др.] // Лікарська справа = Врачебное дело. - 2019. - № 3. - С. 52-56. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
ПИЩЕВАРИТЕЛЬНАЯ СИСТЕМА, ХИРУРГИЧЕСКИЕ ОПЕРАЦИИ
ЖЕЛЧНЫХ ПУТЕЙ ХИРУРГИЧЕСКИЕ ОПЕРАЦИИ
ХОЛЕЦИСТЭКТОМИЯ
КРИОХИРУРГИЯ
ЭЛЕКТРОКОАГУЛЯЦИЯ
МОДЕЛИ НА ЖИВОТНЫХ
БОЛЕЗНЬ, МОДЕЛИ НА ЖИВОТНЫХ
КРОЛИКИ
Анотація: В експерименті на лабораторних тваринах (84 кроля-самця породи шиншила масою тіла 3–3,5 кг) вивчали процеси регенерації тканини печінки після холецистектомії з використанням електрокоагуляції, кріовпливу і ультразвукового скальпеля (УЗС) в різні терміни. Залежно від способу відсікання жовчного міхура і методу гемостазу тварин розподілено на три групи. У I групі після видалення жовчного міхура тваринам проводили гемостаз в ложі жовчного міхура (ЛЖМ) за допомогою монополярної електрокоагуляції. У II групі гемостаз виконували методом кріогенної обробки ЛЖМ за допомогою лапароскопічного кріоаплікатора. У III групі після холецистектомії тваринам проводили гемостаз за допомогою УЗС. Результати експерименту дозволили порівняти не тільки гемостатический і холестатичний ефекти різних видів енергії, але й оцінити ступінь травматизації паренхіми печінки в зоні оперативного втручання та вплив різних методів на якість і терміни процесів репарації. Експериментально доведено ефективність УЗС в досягненні остаточного гемостазу у разі кровотечі з ЛЖМ при холецистектомії. Встановлено, що глибина і ступінь дистрофічного процесу менше виражені при ультразвуковому впливі. Застосування УЗС при обробці ЛЖМ є безпечним і надійним методом зупинки паренхіматозної кровотечі та жовчовитікання з паренхіми печінки.


Дод.точки доступу:
Черкова, Н. В.; Душик, Л. Н.; Герасимов, Г. Н.; Душик, А. О.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

9.


    Одрехівський, М. В.
    Проблеми побудови міжнародної карпатської валеологічної інноваційної системи [Текст] / М. В. Одрехівський, О. О. Пшик-Ковальська // Лікарська справа = Врачебное дело. - 2019. - № 3. - С. 56-63. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ЗДРАВООХРАНЕНИЯ ИННОВАЦИИ И УСОВЕРШЕНСТВОВАНИЕ
ОРГАНИЗАЦИОННАЯ ИННОВАЦИЯ
ПРЕДПРИНИМАТЕЛЬСТВО
ВАЛЕОЛОГИЯ
КУРОРТЫ
МОДЕЛИ ОРГАНИЗАЦИОННЫЕ
Анотація: Досліджено особливості побудови Міжнародної карпатської валеологічної інноваційної системи на різних рівнях її організації. В рамках даного дослідження було обґрунтовано доцільність створення територіальних виробничих об’єднань. Висвітлено сутність категорії валеологічна інноваційна система як сукупність взаємозв’язаних організацій (підприємств), зайнятих виробництвом і комерціалізацією валеологічних інноваційних продуктів та продукції у межах кордонів рекреаційних зон, які можуть охоплювати території декількох чи однієї країни. Виокремлено інфраструктурні компоненти валеологічної інноваційної системи, до яких віднесено рекропарки, рекрополіси та курортополіси, рекреаційні бізнес-інкубатори та валеологічні інноваційні центри, а також інститути правового, фінансового і соціального характеру, що забезпечують й обслуговують валеологічні інноваційні процеси. Розроблено організаційну модель валеологічного інноваційного підприємства. В рамках підвищення ефективності роботи валеологічного інноваційного підприємства було проаналізовано системи управління ним на засадах використання системного, синергетичного, гомеостатичного та синтелектуального підходів. Було встановлено, що об’єкту управління (валеологічному інноваційному процесу) й органам управління, що входять до структури валеологічного інноваційного підприємства, властивий необмежений характер розвитку. Обґрунтовано доцільність моделювання Міжнародної карпатської валеологічної інноваційної системи мережною моделлю. Дану модель було сформовано у вигляді кластерної, територіально-ієрархічної моделі як однієї з різновидностей мережних моделей, складовими якої можуть бути Карпатські валеологічні інноваційні системи країн Карпатського єврорегіону.


Дод.точки доступу:
Пшик-Ковальська, О. О.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

10.


   
    Оцінка інноваційної діяльності наукових установ у сфері охорони здоров’я України за 2016 рік [Текст] / Ю. С. П’ятницький [та ін.] // Лікарська справа = Врачебное дело. - 2019. - № 3. - С. 64-68. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ЗДРАВООХРАНЕНИЯ ИННОВАЦИИ И УСОВЕРШЕНСТВОВАНИЕ
ЗДРАВООХРАНЕНИЯ СЛУЖБЫ, НАУЧНЫЕ ИССЛЕДОВАНИЯ ОРГАНИЗАЦИИ И ДЕЯТЕЛЬНОСТИ
Анотація: Проведено моніторинг інноваційного забезпечення закладів охорони здоров?я України науковою продукцією, розробленою вищими медичними навчальними закладами (ВМНЗ) України та науково-дослідними установами (НДУ) МОЗ та НАМН України у 2016 р. Виконано ретроспективний аналіз 630 наукових повідомлень про інноваційні розробки. Під час роботи використано методи експертної оцінки, статистичного, системного, структурно-логічного та кластерного аналізу. Результати дослідження показали, що у 2016 р. науковими установами розроблено найбільше інновацій із спеціальностей «Фармакологія. Фармація», «Хірургія. Торакальна хірургія. Трансплантологія» та «Педіатрія».Серед запропонованих наукових розробок найбільшу кількість становили нові способи лікування – 34,8 %, нові способи діагностики – 28,1 % та нові пристрої й лікарські засоби – 7,6 %. Серед проаналізованого масиву запропонованих інновацій 62,4 % захищені об’єктами права інтелектуальної власності, зокрема: корисних моделей – 89,1 %, винаходів – 7,9 % , деклараційних патентів – 3,1 %. Таким чином, своєчасний моніторинг інноваційного забезпечення, аналіз стану проблематики інноваційної діяльності в сфері охорони здоров’я України щодо можливості більш ефективного впровадження в медичну практику сучасних інноваційних розробок є запорукою виходу на ринок України та зарубіжжя необхідних лікарських засобів, методологій, способів профілактики та підтримки здоров’я людини на рівні світових стандартів і вимог.


Дод.точки доступу:
П’ятницький, Ю. С.; Закрутько, Л. І.; Мислицький, О. В.; Волосовець, О. П.; Кочет, О. М.; Білан, Л. Г.; Петрашенко, П. Р.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)