Головна Спрощенний режим Опис Шлюз Z39.50
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=ЛУ2/2018/1/2<.>
Загальна кiлькiсть документiв : 30
Показанi документи с 1 за 20
 1-20    21-30 
1.


    Прокопчук, В. С.
    Основы общей теории патологии (Часть 2. Патогенез хронических болезней) [Текст] / В. С. Прокопчук, А. В. Люкбэк // Лікарська справа = Врачебное дело. - 2018. - № 1/2. - С. 3-10. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
ХРОНИЧЕСКАЯ БОЛЕЗНЬ
БОЛЕЗНИ СИМПТОМЫ ИЛИ ПРИЗНАКИ (ВНЕШ)
ПАТОЛОГИЧЕСКИЕ СОСТОЯНИЯ, ПРИЗНАКИ БОЛЕЗНЕЙ И СИМПТОМЫ
ФАКТОРЫ РИСКА
БИОЛОГИЧЕСКИЕ РИТМЫ
ТЕРАПЕВТИЧЕСКИЕ МЕТОДЫ И СРЕДСТВА (тенденции)
Анотація: Автори вважають, що, незважаючи на різноманітність патології, існує єдиний патогене-тичний механізм виникнення усіх хронічних хвороб, незалежний від причини захворювання. Якщо дії усіх етіологічних чинників призводять до ушкодження клітин (структур) органа-мішені, то хвороба як реакція на це сприяє відновленню структури і функції пошкодженого органа. В процесі хвороби через виникаючий дефіцит енергії, через відхилення від закону «оптимальної конструкції» і порушення біоритмів в тканині, що збереглася, виникає новий патогенетичний механізм, що продовжує руйнувати тканину, ще не пошкоджену етіологічним чинником. Відбувається «відрив» хвороби від етіологічного чинника і продовження її перебігу навіть після повного усунення зовнішньої пошкоджувальної дїї. Отже, для лікування хронічної хвороби потрібeн принципово інший підхід, ніжетіотропна терапія. Нині використовують тільки емпіричний досвід неспецифічного лікування, тому вся існуюча терапія вимагає докорінного перегляду.


Дод.точки доступу:
Люкбэк, А. В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

2.


    Мальцев, Д. В.
    Оценка иммунного статуса у детей с расстройством аутистического спектра, ассоциированным с генетическим дефицитом фолатного цикла [Текст] / Д. В. Мальцев // Лікарська справа = Врачебное дело. - 2018. - № 1/2. - С. 11-23. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
ИММУНИТЕТ
X-СВЯЗАННЫХ КОМБИНИРОВАННЫХ ИММУНОДЕФИЦИТОВ БОЛЕЗНИ
T-ЛИМФОЦИТЫ
T-КЛЕТОК РЕЦЕПТОРОВ СПЕЦИФИЧНОСТЬ К АНТИГЕНУ
ЕСТЕСТВЕННЫЕ T-КЛЕТКИ-КИЛЛЕРЫ
АУТИЗМ (генетика)
ПЕРОКСИДАЗА
ДЕТИ
Анотація: У дітей з розладами аутистичного спектра відмічено ознаки імунодефіциту та імунної дизрегуляції. Метою дослідження було вивчити асоціацію генетичного дефіциту фолатного циклу з порушеннями різних показників імунного статусу у дітей з розладами спектра ау-тизму. Досліджувану групу (ДГ) становить 78 дітей з генетичним дефіцитом фолатного циклу і розладами аутистичного спектра. Контрольна група (КГ) була сформована з 34 здорових пацієнтів відповідної статі і віку. Всім учасникам проводили комплексне імунологічне обстеження протягом 2–5 років. Статистичний аналіз здійснювали за допомогою методу варіаційної статистики з розрахунком Т-критерію Стьюдента та непараметричного критерію числа знаків Z за Урбахом. Крім того розраховували критерій хі-квадрат Пірсона, співвідношення шансів OR і 95 % довірчий інтервал. Виявлено вірогідно меншу середню кількість NK- і NKT-клітин і мієлопероксидази в периферичній крові дітей ДГ порівняно з КГ (Р 0,05; Z Z0,05). Показано зв'язок генетичного дефіциту фолатного циклу з вибірковим дефіцитом NK- (?2 = 37,69, Р = 0,01; OR = 11,18, 95 % CI = 4,34–28,50; ? = 0,05) і NKT-клітин (?2 = 38,01, Р = 0,01; OR = 18,08, 95 % CI = 6,42–50,41; ? = 0,05) і мієлопероксидази (?2 = 6,43, Р = 0,05; OR = 3,97, 95 % CI = 1,27–12,42; ? = 0,05). Виявлені порушення імунного статусу можуть пояснити походження добре відомого широкого клінічного фенотипу у дітей з аутистичним спектром. Ми констатуємо факт описання нової форми первинного імунодефіциту, асоційованого з генетичним порушенням ферментів фолатного циклу з переважним втягненням NK- і NKT-клітин.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

3.


    Хоценко, Г. О.
    Особливості імунітету у дітей раннього віку, народжених від матерів, які курять тютюн [Текст] / Г. О. Хоценко // Лікарська справа = Врачебное дело. - 2018. - № 1/2. - С. 24-26. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ИММУНИТЕТ
ДЕТИ
МЛАДЕНЕЦ
ИММУНИТЕТ, ПРИОБРЕТЕННЫЙ ОТ МАТЕРИ
ТАБАКА УПОТРЕБЛЕНИЕ (иммунология)
ФАКТОРЫ РИСКА
Анотація: Під наглядом перебувало 127 дітей у віці від народження до трьох років. До групи кон-тролю увійшли 32 здорові дитини, народжені від матерів, які не курили і не курять тютюн. Встановлено наслідки тютюнокуріння матерів під час вагітності, які оцінювали за вмістом тіоціонату в сироватці крові дітей. Напруженість функціонування системи імунітету у дітей ІІ групи і його гіпофункція у дітей І групи створюють патогенетичні передумови для підвищеної захворюваності цих дітей.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

4.


    Вовк, В. І.
    Дані огляду літератури про сучасний стан вивчення депресії та суїциду в різних країнах (за гендерними, віковими та географічними ознаками) [Текст] / В. І. Вовк // Лікарська справа = Врачебное дело. - 2018. - № 1/2. - С. 27-32. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ДЕПРЕССИВНЫЕ РАССТРОЙСТВА (эпидемиология)
САМОУБИЙСТВО (статистика)
ПОЛОВЫЕ ФАКТОРЫ
ВОЗРАСТНЫЕ ГРУППЫ
ПОДРОСТКИ
ПОЖИЛЫЕ
ЖЕНЩИНЫ
ГОРОДСКОЕ НАСЕЛЕНИЕ
СЕЛЬСКОЕ НАСЕЛЕНИЕ
ОБЗОР
Анотація: У статті проведено аналіз огляду даних літератури, присвяченої вивченню суїциду і депресивних розладів, що призводять до них, в різних країнах світу. Дослідження про-ведено серед різних верств населення, яке проживає в різних районах (сільські і міські), вивчено підлітків, осіб зрілого і літнього віку. Показано, що депресія має велике медико-соціальне значення. Статистично частіше депресивні розлади та суїцидальні тенденції виявлено в осіб жіночої статі всіх вікових груп. Виділено психотравмуючі фактори, що призводять до розвитку депресивних розладів у жителів сільської місцевості.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

5.


   
    Механізм виникнення гіпертензії та шляхи її корекції при стоматологічних втручаннях [Текст] / Ю. Л. Бандрівський [та ін.] // Лікарська справа = Врачебное дело. - 2018. - № 1/2. - С. 33-35. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ЗУБНАЯ ЭМАЛЬ
СОМАТОСЕНСОРНЫЕ РАССТРОЙСТВА
ЧУВСТВИТЕЛЬНОСТИ РАССТРОЙСТВА
ГИПЕРЕСТЕЗИЯ
ЗУБА ОТБЕЛИВАНИЕ
ГАЛОГЕНИРОВАНИЕ
Анотація: Проведено узагальнений аналіз даних сучасної зарубіжної та вітчизняної наукової лі-тератури, присвяченої актуальній темі стоматології – гіперчутливості зубів. Розглянуто думки різних авторів про етіологію гіперестезії та можливі шляхи її корекції при стоматологічних маніпуляціях.


Дод.точки доступу:
Бандрівський, Ю. Л.; Бандрівська, О. О.; Виноградова, О. М.; Дутко, Х. О.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

6.


   
    Obesity in menopausal women [Текст] / O. N. Bilovol [et al.] // Лікарська справа = Врачебное дело. - 2018. - № 1/2. - С. 36-40. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ОЖИРЕНИЕ
МЕНОПАУЗА
ПАТОФИЗИОЛОГИЯ
ПОЛОВЫХ ЖЕЛЕЗ ГОРМОНЫ
ОБМЕН ВЕЩЕСТВ
Анотація: Ожиріння – одна з найбільш важливих медико-соціальних проблем сучасного суспільства. Ця патологія відноситься до числа найбільш поширених хронічних захворювань у світі. В огляді літератури розглянуто патогенетичні механізми ожиріння в менопаузі, а також участь статевих гормонів в метаболізмі жирової тканини. Ожиріння не є неминучим, а, враховуючи причини і механізми збільшення маси тіла в цей період життя жінки, можливо ефективно йому протистояти за допомогою здорового способу життя і необхідної медикаментозної корекції.


Дод.точки доступу:
Bilovol, O. N.; Knyazkova, I. I.; Mishchenko, V. N.; Bogun, M. V.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

7.


    Данилевская, Е. Н.
    Факторы риска острого нарушения мозгового кровообращения в раннем послеоперационном периоде после коронарного шунтирования [Текст] / Е. Н. Данилевская, Н. А. Иоффе // Лікарська справа = Врачебное дело. - 2018. - № 1/2. - С. 41-45. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
МОЗГОВОГО КРОВООБРАЩЕНИЯ РАССТРОЙСТВА
ИНСУЛЬТ
КОРОНАРНОЙ АРТЕРИИ ШУНТИРОВАНИЕ
ФАКТОРЫ РИСКА
ПОСЛЕОПЕРАЦИОННЫЙ ПЕРИОД
Анотація: Стаття присвячена проблемі виникнення гострого порушення мозкового кровообігу (ГПМК) у прооперованих пацієнтів як найбільш тяжкого виду церебральної дисфункції, який збільшує летальність, призводить до інвалідизації пацієнтів, погіршує результати кардіохірургічного лікування. Ми визначали частоту, види, прогностичні фактори ризику виникнення ГПМК після коронарного шунтування. В дослідження ввійшло 844 хворих, прооперованих в ДУ «Національний інститут сердцево-судинної хірургії НАМН України імені М. М. Амосова». Частота виникнення ГПМК в ранньому післяоперацийному періоді становила 1,4 % (n = 12). В структурі інсульту ГПМК за ішемічним типом зареєстровано у 83,3 % (n = 10) і воно було найчастішим видом ГПМК в ранньому посляопераційному періоді. Найбільш суттєві фактори ризику розвитку ГПМК такі: стеноз сонних артерій 50 %, атеросклероз аорти, фібриляція передсердь в посляопераційному періоді, виконання операції з штучним кровообігом. Всі пацієнти високого ризику виникнення ГПМК потребують точної оцінки стану аорти та каротидних судин до операції, вдосконалення хірургічної техніки і відповідно до виявлених факторів ризику ведення хворих у післяопераційному періоді.


Дод.точки доступу:
Иоффе, Н. А.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

8.


   
    Эффективность биофлавоноидов и РНК-содержащих препаратов в комплексном лечении больных инфарктом миокарда с нарушением функционального состояния печени [Текст] / Н. И. Швед [и др.] // Лікарська справа = Врачебное дело. - 2018. - № 1/2. - С. 46-55. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
ИНФАРКТ МИОКАРДА (лекарственная терапия, патофизиология)
ПЕЧЕНОЧНАЯ НЕДОСТАТОЧНОСТЬ
ИММУНИТЕТ
ПЕРЕКИСНОЕ ОКИСЛЕНИЕ ЛИПИДОВ
АНТИОКСИДАНТЫ
КВЕРЦЕТИН (терапевтическое применение)
Анотація: Включення до комплексної терапії хворих на інфаркт міокарда (іМ) з порушенням функ-ціонального стану печінки біофлавоноїду кверцетину забезпечило покращання гемодинамічних показників і відновлення окислювально-відновної рівноваги, зменшення клініко-лабораторних проявів порушення функції печінки і сприяло суттєвому зниженню частоти розвитку ускладнень іМ. Призначення РНК-вмісного препарату достовірно покращувало показники імунного статусу організму, зменшувало прояви некрорезорбтивного та імунозапального синдрому у хворих на іМ з порушеннями функцій печінки.


Дод.точки доступу:
Швед, Н. И.; Прокопович, Е. А.; Геряк, С. Н. ; Добрянская, В. Ю.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

9.


   
    Вплив електромагнітного випромінювання радіочастотного діапазону на вегетативне забезпечення серцево-судинних реакцій організму людини [Текст] / Л. А. Сергєєва [та ін.] // Лікарська справа = Врачебное дело. - 2018. - № 1/2. - С. 56-62. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
МАГНИТНЫЕ ПОЛЯ
ЭЛЕКТРОМАГНИТНЫЕ ПОЛЯ
ЭЛЕКТРОМАГНИТНОЕ ИЗЛУЧЕНИЕ
СЕРДЕЧНО-СОСУДИСТАЯ СИСТЕМА
НЕЙРОЦИРКУЛЯТОРНАЯ ДИСТОНИЯ
СЕРДЕЧНО-СОСУДИСТЫЕ ФУНКЦИОНАЛЬНЫЕ НАРУШЕНИЯ
КООРДИНАТНЫЕ МАРКЕРЫ
СТУДЕНТЫ
Анотація: За допомогою анкетування, медичного огляду і функціонального обстеження студентів виявлено позитивний кореляційний зв’язок між формуванням ваготонічних реакцій серцево-судинної системи і терміном експозиції електромагнітного випромінювання радіочастотного діапазону, а також появою ознак нейроциркуляторної дистонії та інших донозологічних симптомів несприятливої дії радіохвиль.


Дод.точки доступу:
Сергєєва, Л. А.; Сергєєва, В. С.; Оленєв, Д. Г.; Вальченко, О. І.; Глєбова, О. І.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

10.


   
    Математическая формула с плавающей переменной для прогнозирования выживаемости и персонификации программ комплексного лечения больных раком желудка [Текст] / С. И. Киркилевский [и др.] // Лікарська справа = Врачебное дело. - 2018. - № 1/2. - С. 63-67. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
ЖЕЛУДКА НОВООБРАЗОВАНИЯ
ПРОГНОЗ
ВЫЖИВАЕМОСТИ АНАЛИЗ
ИММУНОГИСТОХИМИЯ
МАТЕМАТИЧЕСКИЙ АНАЛИЗ ОСНОВНЫХ КОМПОНЕНТОВ
Анотація: У статті показано можливості сучасних онлайн інструментів для математичних обчислень систем аналізу лінійних рівнянь і ретельний алгоритм на прикладі групи хворих на рак шлунка (n = 221). За будовою досить простої для розуміння системи з дев’ятьма змінними встановлено специфічні множники, що стали формулою для розрахунку виживаності хворих на рак шлунка, оперованих радикально в КУ «Одеський обласний онкологічний диспансер» протягом 2007–2013 рр. Виживаність даної групи хворих розраховано за комп'ютерною програмою «Обласний канцер-регістр». Визначено роль у виживаності хворих таких факторів, як ступінь диференціювання первинної пухлини шлунка, експресія онкобілка ТР53, ступінь проростання товщі стінки шлунка від Т1 = 1 до Т4a = 4, Т4b = 5, кількість регіонарних лімфатичних вузлів, у яких виявлено метастази, площа пухлини, що вимірюється морфологом після видалення препарату, та інших факторів.


Дод.точки доступу:
Киркилевский, С. И.; Дубинина, В. Г.; Лукьянчук, О. В.; Лурин, А. Г.; Машуков, А. А.; Биленко, А. А.; Згура, А. Н.; Мерлич, С. В.; Рациборский, Д. В.; Шилин, И. В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

11.


   
    Прогноз перебігу гострої лейкемії у дітей залежно від стану гемопоезу та етапів хіміотерапії [Текст] / В. Г. Бебешко [та ін.] // Лікарська справа = Врачебное дело. - 2018. - № 1/2. - С. 67-71. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ЛЕЙКОЗЫ (лекарственная терапия, осложнения, патофизиология)
КРОВЕТВОРЕНИЕ
ЛЕКАРСТВЕННАЯ ТЕРАПИЯ
ИММУНОСУПРЕССОРНЫЕ ФАКТОРЫ
ПРОГНОЗ
ДЕТИ
Анотація: Хворих на гостру лейкемію обстежували до початку хіміотерапії (ХТ), після І та ІІ її етапів. За даними мієлограми, після фази мієлосупресії у пацієнтів відновлення кістковомозкового гемопоезу відбувалося за одним із зазначених типів кровотворення: еритроїдним, гранулоцитарним, гранулоцитарно-моноцитарним, моноцитарним та рівномірно змішаним. Показано, що на ІІ етапі обстеження зменшувалась кількість хворих, у яких відновлення кровотворення відбулося за еритроїдним типом, збільшувалась кількість дітей з активацією гранулоцитарної ланки гемопоезу порівняно з І етапом ХТ. Показники мегакаріоцитарної ланки на обох етапах ХТ практично не різнились. Встановлено кореляційний зв’язок між відсотком еритроїдних клітин у мієлограмі та виживаністю дітей: якщо еритроїдних клітин на І етапі лікування було більше 30 %, то виживаність хворих на гостру лейкемію зменшувалась (U-test – 39) і це може бути додатковим критерієм відбору пацієнтів до групи високого ризику та корекції подальшої ХТ.


Дод.точки доступу:
Бебешко, В. Г.; Бруслова, К. М.; Пушкарьова, Т. І.; Цвєткова, Н. М.; Ляшенко, Л. О.; Ярошенко, Ж. С.; Кузнєцова, О. Є.; Гончар, Л. О.; Іванкін, В. М.; Маковей, О. І.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

12.


    Бондаренко, Н. П.
    Функціональний стан фагоцитів периферічної крові жінок, інфікованих парвовірусом В 19, в різні триместри вагітності [Текст] / Н. П. Бондаренко, В. П. Лакатош, П. В. Лакатош // Лікарська справа = Врачебное дело. - 2018. - № 1/2. - С. 71-77. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
БЕРЕМЕННОСТИ ОСЛОЖНЕНИЯ ИНФЕКЦИОННЫЕ
PARVOVIRIDAE ИНФЕКЦИИ
ГРАНУЛОЦИТЫ
НЕЙТРОФИЛЫ
МОНОЦИТЫ
БЕРЕМЕННОСТИ ТРИМЕСТРЫ
Анотація: Інфекційний процес, зумовлений парвовірусом В19, слід розглядати як стресорну дію на організм, що може істотно модулювати його реактивність. У 129 інфікованих вагітних і 16 жінок з фізіологічною вагітністю в І, ІІ та ІІІ триместрах досліджували показники, що характеризували функціональний стан нейтрофільних гранулоцитів (НГ) та моноцитів (Мц) периферичної крові. В інфікованих вагітних спостерігали підвищення кількості фагоцитуючих клітин та збільшення внутрішньоклітинного кисневозалежного метаболізму НГ і Мц. При цьому протягом всієї вагітності в інфікованих пацієнток відмічено зниження поглинальної здатності фагоцитів. У І–ІІІ триместрах вагітності у жінок з В19-інфекцією показники спонтанного та індукованого НСТ-тестів НГ і Мц периферичної крові були підвищені порівняно з контролем, але достовірна різниця встановлена тільки для НГ крові жінок І групи. Найбільші відхилення від контрольних показників зафіксовано в І триместрі вагітності. Більш виражені вищезазначені зміни функціонального стану НГ і Мц визначали в інфікованих пацієнток з клінічними ускладненнями вагітності.


Дод.точки доступу:
Лакатош, В. П.; Лакатош, П. В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

13.


    Рябоконь, Н. О.
    Клінічна феноменологія тривожно-депресивних розладів у дітей [Текст] / Н. О. Рябоконь // Лікарська справа = Врачебное дело. - 2018. - № 1/2. - С. 78-82. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ТРЕВОГИ СОСТОЯНИЕ
ДЕПРЕССИВНЫЕ РАССТРОЙСТВА
ДЕТИ
ВОЗРАСТНЫЕ ГРУППЫ
ПОЛОВЫЕ ФАКТОРЫ
ДИАГНОСТИКА ДИФФЕРЕНЦИАЛЬНАЯ
ВРАЧИ СЕМЕЙНЫЕ
МЕДИЦИНСКАЯ ПОМОЩЬ ПЕРВИЧНАЯ
ПЕДИАТРИЯ
Анотація: Під час досліджень встановлено, що серед пацієнтів із соматичними захворюваннями симптоми тривожно-депресивних розладів (ТДР) зустрічаються у 52,7 %. Клінічні прояви ТДР мають особливості залежно від віку та статі дитини. Диференціація клінічних симптомів ТДР залежно від етапів онтогенетичного розвитку дитини дозволить лікарям-педіатрам та сімейним лікарям на первинному рівні надання медичної допомоги виділити групу ризику розвитку ТДР.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

14.


    Герасименко, Л. О.
    Нова методика діагностики психосоціальної дезадаптації [Текст] / Л. О. Герасименко // Лікарська справа = Врачебное дело. - 2018. - № 1/2. - С. 82-88. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
АДАПТАЦИИ ПСИХОСОЦИАЛЬНОЙ НАРУШЕНИЯ
ПСИХИЧЕСКИЕ РАССТРОЙСТВА
НЕВРОТИЧЕСКИЕ СОСТОЯНИЯ
ПСИХОЛОГИЯ СОЦИАЛЬНАЯ
СОЦИАЛЬНОЕ ПОВЕДЕНИЕ
МЕЖЛИЧНОСТНЫЕ ОТНОШЕНИЯ
Анотація: Нова методика психосоціальної дезадаптації дозволяє діагностувати ризик виникнення психосоціальної дезадаптації і її клінічно окреселені форми, визначати поширення психосоціальної дезадаптації серед населення, варіанти психосоціальної дезадаптації залежно від домінуючого ураження певних сфер діяльності, а також тяжкість перебігу психосоціальної дезадаптації і рівень потреби пацієнтів у медико-соціальній допомозі, розробляти програму терапевтичних і реабілітаційних заходів з урахуванням діагностованої структури і тяжкості діагностованих порушень адаптивних процесів. Дану методику можна застосовувати в наукових дослідженнях з проблем психосоціальної дезадаптації населення, коригуванні програм медико-соціальної допомоги населенню, у цільових програмах соціальної спрямованості на муніципальному і загальнодержавному рівнях.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

15.


   
    Бактеріологічні дослідження при кістково-суглобовому туберкульозі [Текст] / Г. Г. Голка [та ін.] // Лікарська справа = Врачебное дело. - 2018. - № 1/2. - С. 89-93. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ТУБЕРКУЛЕЗ КОСТНО-СУСТАВНОЙ
ДИАГНОСТИЧЕСКИЕ МЕТОДЫ И ПРОЦЕДУРЫ
ЛАБОРАТОРНЫЕ КЛИНИЧЕСКИЕ ТЕХНОЛОГИИ
МИКРОБИОЛОГИЧЕСКИЕ МЕТОДЫ
БАКТЕРИОЛОГИЧЕСКИЕ МЕТОДЫ
МИКОЛОГИЧЕСКОГО ТИПИРОВАНИЯ МЕТОДЫ
МИКОБАКТЕРИИ ТУБЕРКУЛЕЗА
Анотація: Проаналізовано результати бактеріологічних досліджень двох груп хворих. Основна група (60 хворих) з підтвердженим об'єктивними даними діагнозом кістково-суглобового туберкульозу (КСТ) і контрольна група (25 хворих), у яких діагноз не підтвердився. Забір, підготовку патологічного матеріалу виконували в стерильних умовах, саме дослідження проводили в бактеріологічній лабораторії за стандартними загальноприйнятими методиками. Бактеріологічне підтвердження діагнозу отримано у 22 (36,7 %) хворих I групи, з них у 14 (23,3 %) хворих мікобактерії туберкульозу (МБТ) виділені тільки методом посіву, в інших – тільки методом бактеріоскопії та у 4 (6,7 %) випадках позитивні результати були отримані двома методами. При аналізі результатів бактеріологічних досліджень контрольної групи встановлено, що виділити МБТ у патологічному матеріалі (пунктати суглобів) цих хворих не вдалося. При аналізі статистичних показників бактеріологічних досліджень встановлено, що специфічність цих досліджень у хворих з КСТ хоча і становить 100 %, але не відрізняється високою чутливістю (36,7 %), а загальна цінність методу – 55,3 %. Таким чином, проведені бактеріологічні дослідження підтверджують, що особливістю всього патологічного матеріалу при КСТ є його олігобацилярність.


Дод.точки доступу:
Голка, Г. Г.; Бітчук, Д. Д.; Бурлака, В. В.; Олійник, А. О.; Веснін, В. В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

16.


   
    Оцінка ефективності препарату Вазонат® при лікуванні хворих на гіпертонічну хворобу та неалкогольний стеатоз печінки [Текст] / Н. В. Кузьмінова [та ін.] // Лікарська справа = Врачебное дело. - 2018. - № 1/2. - С. 94-109. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Вазонат
MeSH-головна:
ГИПЕРТЕНЗИЯ (лекарственная терапия)
НЕАЛКОГОЛЬНАЯ ЖИРОВАЯ БОЛЕЗНЬ ПЕЧЕНИ (лекарственная терапия)
КОМОРБИДНОСТЬ
ОБМЕН ВЕЩЕСТВ
АНТИГИПЕРТЕНЗИВНЫЕ СРЕДСТВА
ЛЕКАРСТВЕННАЯ ТЕРАПИЯ КОМБИНИРОВАННАЯ
Анотація: Вивчали клінічну ефективність та безпечність препарату мельдонію Вазонат® у складі комплексної терапії хворих на гіпертонічну хворобу (ГХ) ІІ стадії з коморбідним неалкогольним стеатозом печінки (НАСП). Під спостереженням знаходилось 72 хворих, середній вік – (48,4 ± 1,8) року. Залежно від складу комбінованої терапії хворих розпо-ділено на дві групи: І – основну (38 хворих) та ІІ – порівняння (34 хворих). Хворим І групи до базисної терапії (сучасні антигіпертензивні препарати та статини) включали препарат мельдонію Вазонат® по 1 капсулі (250 мг) 2 рази на день протягом 2 міс. Хворі ІІ групи отримували тільки базисну терапію. Обстеження проводили до початку та через 2 міс після призначення терапії. Дослідження показало, що комплексна терапія з включенням препарату мельдонію Вазонат® не тільки сприяє нормалізації рівня і добового профілю артеріального тиску, зменшенню його варіабельності та відновленню судинно-рухливої функції ендотелію, а й позитивно впливає на більшість показників ліпідного, вуглеводного і жирового обміну, що може до певної міри загальмувати розвиток подальших порушень обміну речовин та зменшити серцево-судинний ризик. Завдяки комплексній дії на різні ланки і спільні механізми патогенезу артеріальної гіпертензії та НАСП застосування препарату мельдонію Вазонат® дозволяє оптимізувати загальноприйняту базисну терапію, відновити метаболічний статус, супроводжується хорошим сприйняттям, покращанням самопочуття, активності і настрою хворих.


Дод.точки доступу:
Кузьмінова, Н. В.; Грібенюк, О. В.; Осовська, Н. Ю.; Князькова, І. І.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

17.


   
    Optimization of treatment of patients with insulin resistance to reduce the expressiveness of cardiovascular risk factors [Текст] / N. I. Vynnyk [et al.] // Лікарська справа = Врачебное дело. - 2018. - № 1/2. - С. 110-117. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: Пиоглитазон
MeSH-головна:
ГИПЕРТЕНЗИЯ
ИШЕМИЧЕСКАЯ БОЛЕЗНЬ СЕРДЦА
МЕТАБОЛИЧЕСКИЙ СИНДРОМ X
ИНСУЛИНОРЕЗИСТЕНТНОСТЬ
Анотація: У хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС) і артеріальну гіпертензію (АГ) на фоні метаболічного синдрому (МС) рівень тригліцеридів (ТГ) вищий, а холестерину ліпопротеїдів високої щільності (ХЛПВЩ) нижчий в групі з високою інсулінорезистентністю – ІР (індекс НОМА 7,52 ± 0,74) порівняно з аналогічною групою хворих з низькою ІР (НОМА 1,92 ± 0,31). В осіб з високою ІР відмічено більш виражені прояви ІХС: стенокардію напруги і серцеву недостатность. Лікування піоглітазоном по 30 мг/доба протягом 3 міс приводить до зниження рівня ІР в 2 рази, значнішого зменшення рівня ТГ та підвищення рівня ХЛПВЩ в осіб з високою ІР. Таким чином, підтверджено, що головні чинники глобального кардіоваскулярного ризику тісно пов'язані з ІР. Пропонується розглянути питання про можливість профілактичного застосування піоглітазоном в осіб з високою ІР як засобу, що знижує ІР.


Дод.точки доступу:
Vynnyk, N. I.; Lavrenko, A. V.; Kaidashev, I. P.; Shaienko, Z. O.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

18.


    Курята, О. В.
    Застосування інфузійної форми L-карнітину в комплексному лікуванні хворих на хронічну хворобу нирок ІІІ стадії [Текст] / О. В. Курята, Є. О. Фролова // Лікарська справа = Врачебное дело. - 2018. - № 1/2. - С. 117-124. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: L-карнитин
MeSH-головна:
ПОЧЕК БОЛЕЗНИ (диагностика, лекарственная терапия, патофизиология)
ПОЧЕЧНАЯ НЕДОСТАТОЧНОСТЬ ФУНКЦИОНАЛЬНАЯ, ХРОНИЧЕСКАЯ
ЛЕКАРСТВЕННАЯ ТЕРАПИЯ КОМБИНИРОВАННАЯ
РЕГИДРАТАЦИОННАЯ ТЕРАПИЯ
КАРНИТИН
КАЧЕСТВО ЖИЗНИ
Анотація: Мета дослідження – оцінити ефективність та безпечність комбінованої терапії з ви-користанням інфузійної форми L-карнітину (метакартин) у хворих на хронічну хворобу нирок (ХХН). У дослідження увійшло 32 хворих на ХХН ІІІ стадії (14 чоловіків, 18 жінок) у віці від 21 до 62 років із швидкістю клубочкової фільтрації 59–30 мл/(хв · 1,73 м2) після отримання їх інформованої згоди. Якість життя хворих на ХХН ІІІ стадії була суттєво знижена, особливо за рахунок показників фізичного компонента здоров’я: загального стану здоров’я та інтенсивності болю. Серед показників психологічного компонента здоров’я у хворих на ХХН ІІІ стадії найнижчий рівень встановлено для життєвої активності. Включення до стандартної терапії L-карнітину сприяло достовірному зниженню рівня креатиніну сироватки крові та підвищенню рівня швидкості клубочкової фільтрації й покращанню показників загального і психічного стану здоров’я у хворих на ХХН ІІІ стадії.


Дод.точки доступу:
Фролова, Є. О.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

19.


    Ліскевич, І. І.
    Ефективність використання рефлексотерапії в системі реабілітації дітей з дитячим церебральним паралічем (за оцінкою якості життя) [Текст] / І. І. Ліскевич // Лікарська справа = Врачебное дело. - 2018. - № 1/2. - С. 125-128. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ЦЕРЕБРАЛЬНОЕ НАРУШЕНИЕ ХРОНИЧЕСКОЕ (реабилитация, терапия)
ЦЕРЕБРАЛЬНЫЙ ПАРАЛИЧ (реабилитация, терапия)
РЕФЛЕКСОТЕРАПИЯ (использование, методы)
КАЧЕСТВО ЖИЗНИ
ДЕТИ
Анотація: У статті наведено аналіз методик рефлексотерапії, що застосовуються в системі реа-білітації дітей з дитячим церебральним паралічем, а також порівняльна ефективність їх використання у 72 пацієнтів, які перебували на лікуванні у центрі ранньої медико-соціальної реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні. Показано основні клінічні ефекти та проаналізовано частоту побічних реакцій рефлексотерапії у даних пацієнтів.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

20.


   
    Role of transrectal biopsy under ultrasound guidanct with shear wave elastography in diagnostics of the prostatic diseases [Текст] / F. Z. Haisenuk [et al.] // Лікарська справа = Врачебное дело. - 2018. - № 1/2. - С. 129-133. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
ПРЕДСТАТЕЛЬНОЙ ЖЕЛЕЗЫ БОЛЕЗНИ (диагностика)
ПРЕДСТАТЕЛЬНОЙ ЖЕЛЕЗЫ НОВООБРАЗОВАНИЯ (диагностика)
ДИАГНОСТИЧЕСКИЕ МЕТОДЫ И ПРОЦЕДУРЫ
ЭЛАСТИЧНОСТИ ТКАНИ ВИЗУАЛИЗАЦИИ МЕТОДЫ (использование, методы, оборудование)
ДИАГНОСТИКА РАННЯЯ
НОВООБРАЗОВАНИЯ РАННЕЕ ВЫЯВЛЕНИЕ
МУЖЧИНЫ
Анотація: Як відомо, онкологічні захворювання посідають друге місце в структурі причин смерті дорослого населення після серцево-судинних захворювань. У чоловіків рак передміхурової залози – друга за поширеністю злоякісна пухлина, отже, питання своєчасної діагностики цього захворювання є актуальним. Незважаючи на велику кількість скринінгових обстежень, розробку нових методів візуалізації і використання інвазивних процедур, таких як біопсія, рак передміхурової залози залишається складним для ранньої діагностики. еластографія зсувної хвилі повинна стати додатковим методом отримання зображень передміхурової залози, що доповнює традиційне трансректальне ультразвукове дослідження і МРТ.


Дод.точки доступу:
Haisenuk, F. Z.; Golovko, S. V.; Kravchuk, V. M.; Dzhuran, B. V.; Kogut, B. V.; Savytskyi, O. F.; Kobirnichenko, A. A.; Sagalevich, A. I.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

 1-20    21-30 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)