Головна Спрощенний режим Опис Шлюз Z39.50
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=ЛУ2/2018/1/2<.>
Загальна кiлькiсть документiв : 30
Показанi документи с 1 за 20
 1-20    21-30 
1.


   
    Role of transrectal biopsy under ultrasound guidanct with shear wave elastography in diagnostics of the prostatic diseases [Текст] / F. Z. Haisenuk [et al.] // Лікарська справа = Врачебное дело. - 2018. - № 1/2. - С. 129-133. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
ПРЕДСТАТЕЛЬНОЙ ЖЕЛЕЗЫ БОЛЕЗНИ (диагностика)
ПРЕДСТАТЕЛЬНОЙ ЖЕЛЕЗЫ НОВООБРАЗОВАНИЯ (диагностика)
ДИАГНОСТИЧЕСКИЕ МЕТОДЫ И ПРОЦЕДУРЫ
ЭЛАСТИЧНОСТИ ТКАНИ ВИЗУАЛИЗАЦИИ МЕТОДЫ (использование, методы, оборудование)
ДИАГНОСТИКА РАННЯЯ
НОВООБРАЗОВАНИЯ РАННЕЕ ВЫЯВЛЕНИЕ
МУЖЧИНЫ
Анотація: Як відомо, онкологічні захворювання посідають друге місце в структурі причин смерті дорослого населення після серцево-судинних захворювань. У чоловіків рак передміхурової залози – друга за поширеністю злоякісна пухлина, отже, питання своєчасної діагностики цього захворювання є актуальним. Незважаючи на велику кількість скринінгових обстежень, розробку нових методів візуалізації і використання інвазивних процедур, таких як біопсія, рак передміхурової залози залишається складним для ранньої діагностики. еластографія зсувної хвилі повинна стати додатковим методом отримання зображень передміхурової залози, що доповнює традиційне трансректальне ультразвукове дослідження і МРТ.


Дод.точки доступу:
Haisenuk, F. Z.; Golovko, S. V.; Kravchuk, V. M.; Dzhuran, B. V.; Kogut, B. V.; Savytskyi, O. F.; Kobirnichenko, A. A.; Sagalevich, A. I.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

2.


    Крутікова, Е. І.
    Профілактика ускладнень при мікроінвазивному втручанні з приводу посттравматичного стану шийки матки [Текст] / Е. І. Крутікова, А. М. Громова // Лікарська справа = Врачебное дело. - 2018. - № 1/2. - С. 134-139. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
ШЕЙКА МАТКИ (повреждения, хирургия)
ШЕЙКИ МАТКИ БОЛЕЗНИ (осложнения, хирургия)
ПОСЛЕОПЕРАЦИОННЫЕ ОСЛОЖНЕНИЯ
ПОСЛЕРОДОВЫЕ ОСЛОЖНЕНИЯ
КОМБИНИРОВАННОЕ ЛЕЧЕБНОЕ ВОЗДЕЙСТВИЕ
МИКРОХИРУРГИЯ
ГОРМОНОЗАМЕЩАЮЩАЯ ТЕРАПИЯ
АЛГОРИТМЫ
Анотація: Стаття присвячена оптимізації лікування посттравматичної патології шийки матки. Спостерігали 192 пацієнтки з ерозованим ектропіоном шийки матки (67 із них з CIN I). Зіставляли результати традиційного лікування (64 особи – група контролю) з резуль-татами ведення за запропонованим алгоритмом (128 осіб – основна група). Алгоритм включає мікрохірургічне втручання згідно з гістологічною верифікацією діагнозу про-лонговане використання комбінованих оральних протизаплідних засобів або дієногесту (6–12 тиж), нестероїдних протизапальних засобів відразу після ексцизії, регенеруючих засобів не раніше 4-го тижня після ексцизії. Через 6 міс після малої операції позитивний терапевтичний ефект констатували в 1,7 раза частіше в основній групі, ніж в контрольній. Частота ускладнень виявилась достовірно нижчою: імплантаційного ендометріозу – в 3,6 раза, ретенційної кісти – в 4,2 раза, аномального рубцювання – в 3,8 раза, рецидивів ендоцервікальної ектопії та СIN – в 2,2 раза, посткоагуляційної кровотечі – в 2,75 раза та лейкоплакії – в 2,6 раза. Клінічно обґрунтовано доцільність комплексного алгоритму в лікуванні ерозованого ектропіону шийки матки.


Дод.точки доступу:
Громова, А. М.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

3.


    Бакун, О. В.
    Рівень антиоваріальних антитіл в нормі і при патології [Текст] / О. В. Бакун, Т. В. Соколов // Лікарська справа = Врачебное дело. - 2018. - № 1/2. - С. 140-142. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
РЕПРОДУКТИВНАЯ МЕДИЦИНА
МАТОЧНЫХ ТРУБ БОЛЕЗНИ
БЕСПЛОДИЕ ЖЕНСКОЕ
МАТОЧНЫХ ТРУБ ПРОХОДИМОСТИ ТЕСТЫ
АУТОАНТИТЕЛА
Анотація: Аутоімунний сальпінгоофорит – актуальна проблема репродуктології. Стаття присвячена вивченню аутоімунних антитіл. Обстежено 10 практично здорових жінок (контрольна група) та 10 жінок з безпліддям трубного ґенезу (основна група).


Дод.точки доступу:
Соколов, Т. В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

4.


    Ліскевич, І. І.
    Ефективність використання рефлексотерапії в системі реабілітації дітей з дитячим церебральним паралічем (за оцінкою якості життя) [Текст] / І. І. Ліскевич // Лікарська справа = Врачебное дело. - 2018. - № 1/2. - С. 125-128. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ЦЕРЕБРАЛЬНОЕ НАРУШЕНИЕ ХРОНИЧЕСКОЕ (реабилитация, терапия)
ЦЕРЕБРАЛЬНЫЙ ПАРАЛИЧ (реабилитация, терапия)
РЕФЛЕКСОТЕРАПИЯ (использование, методы)
КАЧЕСТВО ЖИЗНИ
ДЕТИ
Анотація: У статті наведено аналіз методик рефлексотерапії, що застосовуються в системі реа-білітації дітей з дитячим церебральним паралічем, а також порівняльна ефективність їх використання у 72 пацієнтів, які перебували на лікуванні у центрі ранньої медико-соціальної реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні. Показано основні клінічні ефекти та проаналізовано частоту побічних реакцій рефлексотерапії у даних пацієнтів.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

5.


   
    Оцінка ефективності препарату Вазонат® при лікуванні хворих на гіпертонічну хворобу та неалкогольний стеатоз печінки [Текст] / Н. В. Кузьмінова [та ін.] // Лікарська справа = Врачебное дело. - 2018. - № 1/2. - С. 94-109. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Вазонат
MeSH-головна:
ГИПЕРТЕНЗИЯ (лекарственная терапия)
НЕАЛКОГОЛЬНАЯ ЖИРОВАЯ БОЛЕЗНЬ ПЕЧЕНИ (лекарственная терапия)
КОМОРБИДНОСТЬ
ОБМЕН ВЕЩЕСТВ
АНТИГИПЕРТЕНЗИВНЫЕ СРЕДСТВА
ЛЕКАРСТВЕННАЯ ТЕРАПИЯ КОМБИНИРОВАННАЯ
Анотація: Вивчали клінічну ефективність та безпечність препарату мельдонію Вазонат® у складі комплексної терапії хворих на гіпертонічну хворобу (ГХ) ІІ стадії з коморбідним неалкогольним стеатозом печінки (НАСП). Під спостереженням знаходилось 72 хворих, середній вік – (48,4 ± 1,8) року. Залежно від складу комбінованої терапії хворих розпо-ділено на дві групи: І – основну (38 хворих) та ІІ – порівняння (34 хворих). Хворим І групи до базисної терапії (сучасні антигіпертензивні препарати та статини) включали препарат мельдонію Вазонат® по 1 капсулі (250 мг) 2 рази на день протягом 2 міс. Хворі ІІ групи отримували тільки базисну терапію. Обстеження проводили до початку та через 2 міс після призначення терапії. Дослідження показало, що комплексна терапія з включенням препарату мельдонію Вазонат® не тільки сприяє нормалізації рівня і добового профілю артеріального тиску, зменшенню його варіабельності та відновленню судинно-рухливої функції ендотелію, а й позитивно впливає на більшість показників ліпідного, вуглеводного і жирового обміну, що може до певної міри загальмувати розвиток подальших порушень обміну речовин та зменшити серцево-судинний ризик. Завдяки комплексній дії на різні ланки і спільні механізми патогенезу артеріальної гіпертензії та НАСП застосування препарату мельдонію Вазонат® дозволяє оптимізувати загальноприйняту базисну терапію, відновити метаболічний статус, супроводжується хорошим сприйняттям, покращанням самопочуття, активності і настрою хворих.


Дод.точки доступу:
Кузьмінова, Н. В.; Грібенюк, О. В.; Осовська, Н. Ю.; Князькова, І. І.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

6.


   
    Optimization of treatment of patients with insulin resistance to reduce the expressiveness of cardiovascular risk factors [Текст] / N. I. Vynnyk [et al.] // Лікарська справа = Врачебное дело. - 2018. - № 1/2. - С. 110-117. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: Пиоглитазон
MeSH-головна:
ГИПЕРТЕНЗИЯ
ИШЕМИЧЕСКАЯ БОЛЕЗНЬ СЕРДЦА
МЕТАБОЛИЧЕСКИЙ СИНДРОМ X
ИНСУЛИНОРЕЗИСТЕНТНОСТЬ
Анотація: У хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС) і артеріальну гіпертензію (АГ) на фоні метаболічного синдрому (МС) рівень тригліцеридів (ТГ) вищий, а холестерину ліпопротеїдів високої щільності (ХЛПВЩ) нижчий в групі з високою інсулінорезистентністю – ІР (індекс НОМА 7,52 ± 0,74) порівняно з аналогічною групою хворих з низькою ІР (НОМА 1,92 ± 0,31). В осіб з високою ІР відмічено більш виражені прояви ІХС: стенокардію напруги і серцеву недостатность. Лікування піоглітазоном по 30 мг/доба протягом 3 міс приводить до зниження рівня ІР в 2 рази, значнішого зменшення рівня ТГ та підвищення рівня ХЛПВЩ в осіб з високою ІР. Таким чином, підтверджено, що головні чинники глобального кардіоваскулярного ризику тісно пов'язані з ІР. Пропонується розглянути питання про можливість профілактичного застосування піоглітазоном в осіб з високою ІР як засобу, що знижує ІР.


Дод.точки доступу:
Vynnyk, N. I.; Lavrenko, A. V.; Kaidashev, I. P.; Shaienko, Z. O.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

7.


    Курята, О. В.
    Застосування інфузійної форми L-карнітину в комплексному лікуванні хворих на хронічну хворобу нирок ІІІ стадії [Текст] / О. В. Курята, Є. О. Фролова // Лікарська справа = Врачебное дело. - 2018. - № 1/2. - С. 117-124. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: L-карнитин
MeSH-головна:
ПОЧЕК БОЛЕЗНИ (диагностика, лекарственная терапия, патофизиология)
ПОЧЕЧНАЯ НЕДОСТАТОЧНОСТЬ ФУНКЦИОНАЛЬНАЯ, ХРОНИЧЕСКАЯ
ЛЕКАРСТВЕННАЯ ТЕРАПИЯ КОМБИНИРОВАННАЯ
РЕГИДРАТАЦИОННАЯ ТЕРАПИЯ
КАРНИТИН
КАЧЕСТВО ЖИЗНИ
Анотація: Мета дослідження – оцінити ефективність та безпечність комбінованої терапії з ви-користанням інфузійної форми L-карнітину (метакартин) у хворих на хронічну хворобу нирок (ХХН). У дослідження увійшло 32 хворих на ХХН ІІІ стадії (14 чоловіків, 18 жінок) у віці від 21 до 62 років із швидкістю клубочкової фільтрації 59–30 мл/(хв · 1,73 м2) після отримання їх інформованої згоди. Якість життя хворих на ХХН ІІІ стадії була суттєво знижена, особливо за рахунок показників фізичного компонента здоров’я: загального стану здоров’я та інтенсивності болю. Серед показників психологічного компонента здоров’я у хворих на ХХН ІІІ стадії найнижчий рівень встановлено для життєвої активності. Включення до стандартної терапії L-карнітину сприяло достовірному зниженню рівня креатиніну сироватки крові та підвищенню рівня швидкості клубочкової фільтрації й покращанню показників загального і психічного стану здоров’я у хворих на ХХН ІІІ стадії.


Дод.точки доступу:
Фролова, Є. О.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

8.


    Varzhapetian, S. D.
    Distribution of receptors to lectins in the schneider membrahe under various etiopathogenetic forms of the yatrogenic maxillar sinusite [Текст] / S. D. Varzhapetian, A. G. Gulyuk, T. V. Stroganova // Лікарська справа = Врачебное дело. - 2018. - № 1/2. - С. 143-147. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
ЯТРОГЕННЫЕ ЗАБОЛЕВАНИЯ
ВЕРХНЕЧЕЛЮСТНОЙ СИНУСИТ
ЛЕКТИНЫ
Анотація: З розвитком сучасних технологій в стоматології відмічається збільшення кількості ятро-генних захворювань. У статті наведено дані про розподіл глюкокон’югатів – рецепторів до лектиніву в структурах мембрани Шнайдера при різних етіологічних і патогенетичних формах ятрогенного верхньощелепного синуситу стоматогенного походження.


Дод.точки доступу:
Gulyuk, A. G.; Stroganova, T. V.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

9.


   
    Судово-фармацевтична оцінка полінаркоманії при одночасному вживанні психоактивних речовин [Текст] / В. О. Шаповалова [та ін.] // Лікарська справа = Врачебное дело. - 2018. - № 1/2. - С. 171-177. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
НАРКОМАНИЯ
АЛКОГОЛЬНЫЕ НАПИТКИ
ПИВО
СУДЕБНАЯ МЕДИЦИНА
ПОЛОВЫЕ ФАКТОРЫ
Анотація: Надано судово-фармацевтичну оцінку полінаркоманії при одночасному вживанні пси-хоактивних речовин (спиртних напоїв, пива). Встановлено значну різницю між резуль-татами відповідей респондентів чоловіків та жінок різного віку. Жінки більш орієнтовані отримати вищу освіту (100 %), чоловіки мають (або здобувають) вищу (79,24 %) і середню спеціальну освіту (30,76 %). Респонденти чоловіки одночасно вживають пиво та інші спиртні напої (енергетичні напої, горілка, коньяк, вино). Респонденти жінки взагалі не вживають спиртних напоїв (17,64 %), а пиво вживають 70,6 %. Більшість чоловіків вживають одну чи дві стандартні дози пива за один раз (69,24 %), жінки – 49,48 %. Подальші дослідження можуть бути спрямовані на вивчення способів фармакокорекції полінаркоманії внаслідок вживання психоактивних речовин (спиртних напоїв, пива).


Дод.точки доступу:
Шаповалова, В. О.; Шаповалов, В. В.; Осинцева, А. О.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

10.


    Vitsiuk, A. A.
    Teacher's health as an actual problem of modern society [Текст] / A. A. Vitsiuk // Лікарська справа = Врачебное дело. - 2018. - № 1/2. - С. 178-181. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
ЗДОРОВЬЕ
ЗДОРОВЫЙ ОБРАЗ ЖИЗНИ
ПРОФЕССИОНАЛЬНАЯ ГИГИЕНА
ЗДОРОВЬЯ ЗНАНИЕ, ОТНОШЕНИЕ, ПРАКТИКА
ПРЕПОДАВАТЕЛЬСКИЙ СОСТАВ УЧЕБНОГО УЧРЕЖДЕНИЯ
ПРОФИЛАКТИЧЕСКАЯ МЕДИЦИНА
Анотація: Стаття присвячена проблемі здоров’я викладача як необхідної складової життєдіяльності людини.Здоров’я – найбільше багатство кожного взагалі та педагога як носія культури нації зокрема. Викладач як представник еліти нації повинен постійно піклуватися про своє фізичне, психічне та духовне здоров’я. Це допоможе створити сприятливі умови для навчання та розвитку студентів.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

11.


    Ткачук, І. М.
    Оцінка способу життя та поширення факторів ризику серцево-судинних захворювань серед лікарів військової первинної медичної допомоги [Текст] / І. М. Ткачук, О. П. Михайлик // Лікарська справа = Врачебное дело. - 2018. - № 1/2. - С. 182-184. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ВОЕННАЯ МЕДИЦИНА
ВРАЧИ ПЕРВИЧНОЙ ПОМОЩИ
ЗДОРОВЫЙ ОБРАЗ ЖИЗНИ
ФАКТОРЫ РИСКА
СЕРДЕЧНО-СОСУДИСТЫЕ БОЛЕЗНИ
Анотація: Під час соціологічного анкетного опитування лікарів первинної військової медичної до-помоги виявлено значне поширення основних факторів ризику серцево-судинних захво-рювань та недостатнє виконання ними вимог здорового способу життя. Необхідне проведення тренінгових занять для підвищення мотивації до виконання основних засад здорового способу життя.


Дод.точки доступу:
Михайлик, О. П.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

12.


    Горачук, В. В.
    Підходи до нормативного врегулювання обігу медичних виробів як умова запобігання ризикам їхнього використання [Текст] / В. В. Горачук, А. Г. Круть, В. М. Михальчук // Лікарська справа = Врачебное дело. - 2018. - № 1/2. - С. 166-170. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ИЗДЕЛИЙ КОНТРОЛЬ, ПОСТМАРКЕТИНГ
ФАРМАКОНАДЗОР
МЕДИЦИНСКИХ ИЗДЕЛИЙ ИЗЪЯТИЕ С РЫНКА В ЦЕЛЯХ БЕЗОПАСНОСТИ
ИЗДЕЛИЙ МАРКИРОВКА
МЕДИЦИНСКИХ ИЗДЕЛИЙ ИЗЪЯТИЕ С РЫНКА
ДИРЕКТИВЫ, СОБЛЮДЕНИЕ СТАНДАРТОВ
СТАНДАРТЫ, ЭТАЛОННЫЕ ТЕСТЫ
ДОКУМЕНТАЦИЯ
АККРЕДИТАЦИЯ УЧРЕЖДЕНИЙ
ЛИЦЕНЗИРОВАНИЕ
Анотація: Вивчали вітчизняні технічні регламенти щодо медичних виробів, гармонізовані з євро-пейськими підходами до врегулювання їх обігу. Матеріалами дослідження були документи з технічного регулювання, стандартизації, метрології, акредитації, процедур щодо оцінки відповідності та ринкового нагляду Європейського Союзу й України (24 одиниці); використано методи системного підходу і системного аналізу, описового моделювання. Встановлено, що нормативно-правове регулювання обігу медичних виробів в Україні не містить повного обсягу вимог, які б гарантували їх безпеку при використанні установами охорони здоров’я і могли б бути критеріями відповідності при виконанні контрольних функцій органами державного ринкового нагляду. Запропоновано перелік технічної документації, сформованої у технічний файл, призначенням якого є документальне забезпечення обігу медичних виробів (виготовлення, проведення клінічних досліджень, застосування в установах охорони здоров’я, здійснення ринкового нагляду). Таким чином створюються можливості підтвердження безпеки медичних виробів, що є складовою за-безпечення якості медичної допомоги.


Дод.точки доступу:
Круть, А. Г.; Михальчук, В. М.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

13.


   
    Опыт лечения дистального прикуса с нарушенной функцией жевательных и мимических мышц съемным функционально действующим двухчелюстным ортодонтическим активатором [Текст] / П. С. Флис [и др.] // Лікарська справа = Врачебное дело. - 2018. - № 1/2. - С. 148-156. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
ПРИКУС
ПРИКУСА АНОМАЛИИ
ЖЕВАТЕЛЬНЫЕ МЫШЦЫ
ЛИЦЕВЫЕ МЫШЦЫ
ОРТОДОНТИЧЕСКИЕ УСТРОЙСТВА ФУНКЦИОНАЛЬНЫЕ
АКТИВАТОРНЫЕ АППАРАТЫ
ЭЛЕКТРОМИОГРАФИЯ
ДЫХАНИЕ РТОМ
Анотація: Існуючі знімні ортодонтичні апарати не дозволяють одночасно проводити лікування дис-тального прикусу та ускладнених ним функціональних порушень. Саме тому метою розробки і впровадження для практичного застосування знімного функціонально діючого двощелепного ортодонтичного активатора було досягнення одночасного лікування дистального прикусу, регулювання тонусу жувальних і мімічних м'язів, відновлення носового типу дихання.


Дод.точки доступу:
Флис, П. С.; Касьяненко, Д. М.; Васильчук, О. С.; Филимонов, Ю. В.; Браженко, Ю. Ф.; Дякова, О. В.; Павшенюк, А. В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

14.


   
    On the origin of osteochondral exostoses at the end of the bone stump [Текст] / V. I. Shevchuk [et al.] // Лікарська справа = Врачебное дело. - 2018. - № 1/2. - С. 156-160. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
АМПУТАЦИЯ
АМПУТАЦИОННЫЕ КУЛЬТИ
МЫШЕЧНАЯ СИЛА
МЫШЦА СКЕЛЕТНАЯ
ЭКЗОСТОЗ
ОСТЕОХОНДРОМА
БОЛЕЗНЬ, МОДЕЛИ НА ЖИВОТНЫХ
СОБАКИ
Анотація: Вивчали особливості формування кістково-хрящових екзостозів на бічній поверхні ампутаційної кукси кістки. Проведено 8 серій дослідів на 116 собаках, яким виконували ампутацію стегна з наступною пластикою шляхом міодезу, міодезу з різним ступенем натягу м’язів, кістковою пластикою, фасціо- і міопластикою, а також міодезом, який в післяопераційному періоді доповнювали електростимуляцією м’язів. Терміни спостереження – 1, 3, 8 міс. В післяопераційному періоді всім тваринам щодня вимірювали тонус м’язів. Метод дослідження – гістологічний, з наливанням судин туш-желатинової сумішшю. Всього вивчено 36 екзостозів. Абсолютна їх більшість виникла після фасціо- і міопластичної ампутації та міодезу з надмірним натягом м’язів. Причинами виникнення екзостозів є надмірний натяг м’язів, що розвивається внаслідок пластики, і контрактурне їх скорочення в післяопераційному періоді. Відбувалася резорбція кортикальної діафізарної пластинки по внутрішній та зовнішній поверхнях, порушувались внутрішньокісткова циркуляція і репаративний остеогенез.


Дод.точки доступу:
Shevchuk, V. I.; Bezsmertnyi, Yu. O.; Bezsmertna, H. V.; Postovitenko, K. P.; Iliuk, I. A.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

15.


   
    Clinical case of tuberculosis in infant with bronchial obstructive syndrome [Текст] / V. A. Klimenko [et al.] // Лікарська справа = Врачебное дело. - 2018. - № 1/2. - С. 161-165. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
ТУБЕРКУЛЕЗ
ЛЕГКИХ БОЛЕЗНИ ОБСТРУКТИВНЫЕ
МЛАДЕНЕЦ
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ
Анотація: Мета статті – поліпшити верифікацію етіології обструкції у дітей раннього віку шляхом інформування лікарів про рідкісні, складні для діагностики причини обструктивного синдрому, зокрема туберкульоз. Проаналізовано клініко-анамнестичні дані дівчинки 6 міс, наведено дані про лікування й обстеження хворої. В результаті обстеження виявлено, що основним патогенетичним механізмом розвитку бронхообструктивного синдрому було стиснення повітроносних шляхів збільшеними бронхопульмональними лімфатичними вузлами на фоні специфічного туберкульозного процесу в легенях.


Дод.точки доступу:
Klimenko, V. A.; Yanovskaya, Y. A.; Pasichnik, Y. V.; Marchenko, O. Y.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

16.


   
    Механізм виникнення гіпертензії та шляхи її корекції при стоматологічних втручаннях [Текст] / Ю. Л. Бандрівський [та ін.] // Лікарська справа = Врачебное дело. - 2018. - № 1/2. - С. 33-35. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ЗУБНАЯ ЭМАЛЬ
СОМАТОСЕНСОРНЫЕ РАССТРОЙСТВА
ЧУВСТВИТЕЛЬНОСТИ РАССТРОЙСТВА
ГИПЕРЕСТЕЗИЯ
ЗУБА ОТБЕЛИВАНИЕ
ГАЛОГЕНИРОВАНИЕ
Анотація: Проведено узагальнений аналіз даних сучасної зарубіжної та вітчизняної наукової лі-тератури, присвяченої актуальній темі стоматології – гіперчутливості зубів. Розглянуто думки різних авторів про етіологію гіперестезії та можливі шляхи її корекції при стоматологічних маніпуляціях.


Дод.точки доступу:
Бандрівський, Ю. Л.; Бандрівська, О. О.; Виноградова, О. М.; Дутко, Х. О.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

17.


   
    Obesity in menopausal women [Текст] / O. N. Bilovol [et al.] // Лікарська справа = Врачебное дело. - 2018. - № 1/2. - С. 36-40. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ОЖИРЕНИЕ
МЕНОПАУЗА
ПАТОФИЗИОЛОГИЯ
ПОЛОВЫХ ЖЕЛЕЗ ГОРМОНЫ
ОБМЕН ВЕЩЕСТВ
Анотація: Ожиріння – одна з найбільш важливих медико-соціальних проблем сучасного суспільства. Ця патологія відноситься до числа найбільш поширених хронічних захворювань у світі. В огляді літератури розглянуто патогенетичні механізми ожиріння в менопаузі, а також участь статевих гормонів в метаболізмі жирової тканини. Ожиріння не є неминучим, а, враховуючи причини і механізми збільшення маси тіла в цей період життя жінки, можливо ефективно йому протистояти за допомогою здорового способу життя і необхідної медикаментозної корекції.


Дод.точки доступу:
Bilovol, O. N.; Knyazkova, I. I.; Mishchenko, V. N.; Bogun, M. V.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

18.


    Данилевская, Е. Н.
    Факторы риска острого нарушения мозгового кровообращения в раннем послеоперационном периоде после коронарного шунтирования [Текст] / Е. Н. Данилевская, Н. А. Иоффе // Лікарська справа = Врачебное дело. - 2018. - № 1/2. - С. 41-45. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
МОЗГОВОГО КРОВООБРАЩЕНИЯ РАССТРОЙСТВА
ИНСУЛЬТ
КОРОНАРНОЙ АРТЕРИИ ШУНТИРОВАНИЕ
ФАКТОРЫ РИСКА
ПОСЛЕОПЕРАЦИОННЫЙ ПЕРИОД
Анотація: Стаття присвячена проблемі виникнення гострого порушення мозкового кровообігу (ГПМК) у прооперованих пацієнтів як найбільш тяжкого виду церебральної дисфункції, який збільшує летальність, призводить до інвалідизації пацієнтів, погіршує результати кардіохірургічного лікування. Ми визначали частоту, види, прогностичні фактори ризику виникнення ГПМК після коронарного шунтування. В дослідження ввійшло 844 хворих, прооперованих в ДУ «Національний інститут сердцево-судинної хірургії НАМН України імені М. М. Амосова». Частота виникнення ГПМК в ранньому післяоперацийному періоді становила 1,4 % (n = 12). В структурі інсульту ГПМК за ішемічним типом зареєстровано у 83,3 % (n = 10) і воно було найчастішим видом ГПМК в ранньому посляопераційному періоді. Найбільш суттєві фактори ризику розвитку ГПМК такі: стеноз сонних артерій 50 %, атеросклероз аорти, фібриляція передсердь в посляопераційному періоді, виконання операції з штучним кровообігом. Всі пацієнти високого ризику виникнення ГПМК потребують точної оцінки стану аорти та каротидних судин до операції, вдосконалення хірургічної техніки і відповідно до виявлених факторів ризику ведення хворих у післяопераційному періоді.


Дод.точки доступу:
Иоффе, Н. А.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

19.


    Вовк, В. І.
    Дані огляду літератури про сучасний стан вивчення депресії та суїциду в різних країнах (за гендерними, віковими та географічними ознаками) [Текст] / В. І. Вовк // Лікарська справа = Врачебное дело. - 2018. - № 1/2. - С. 27-32. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ДЕПРЕССИВНЫЕ РАССТРОЙСТВА (эпидемиология)
САМОУБИЙСТВО (статистика)
ПОЛОВЫЕ ФАКТОРЫ
ВОЗРАСТНЫЕ ГРУППЫ
ПОДРОСТКИ
ПОЖИЛЫЕ
ЖЕНЩИНЫ
ГОРОДСКОЕ НАСЕЛЕНИЕ
СЕЛЬСКОЕ НАСЕЛЕНИЕ
ОБЗОР
Анотація: У статті проведено аналіз огляду даних літератури, присвяченої вивченню суїциду і депресивних розладів, що призводять до них, в різних країнах світу. Дослідження про-ведено серед різних верств населення, яке проживає в різних районах (сільські і міські), вивчено підлітків, осіб зрілого і літнього віку. Показано, що депресія має велике медико-соціальне значення. Статистично частіше депресивні розлади та суїцидальні тенденції виявлено в осіб жіночої статі всіх вікових груп. Виділено психотравмуючі фактори, що призводять до розвитку депресивних розладів у жителів сільської місцевості.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

20.


    Прокопчук, В. С.
    Основы общей теории патологии (Часть 2. Патогенез хронических болезней) [Текст] / В. С. Прокопчук, А. В. Люкбэк // Лікарська справа = Врачебное дело. - 2018. - № 1/2. - С. 3-10. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
ХРОНИЧЕСКАЯ БОЛЕЗНЬ
БОЛЕЗНИ СИМПТОМЫ ИЛИ ПРИЗНАКИ (ВНЕШ)
ПАТОЛОГИЧЕСКИЕ СОСТОЯНИЯ, ПРИЗНАКИ БОЛЕЗНЕЙ И СИМПТОМЫ
ФАКТОРЫ РИСКА
БИОЛОГИЧЕСКИЕ РИТМЫ
ТЕРАПЕВТИЧЕСКИЕ МЕТОДЫ И СРЕДСТВА (тенденции)
Анотація: Автори вважають, що, незважаючи на різноманітність патології, існує єдиний патогене-тичний механізм виникнення усіх хронічних хвороб, незалежний від причини захворювання. Якщо дії усіх етіологічних чинників призводять до ушкодження клітин (структур) органа-мішені, то хвороба як реакція на це сприяє відновленню структури і функції пошкодженого органа. В процесі хвороби через виникаючий дефіцит енергії, через відхилення від закону «оптимальної конструкції» і порушення біоритмів в тканині, що збереглася, виникає новий патогенетичний механізм, що продовжує руйнувати тканину, ще не пошкоджену етіологічним чинником. Відбувається «відрив» хвороби від етіологічного чинника і продовження її перебігу навіть після повного усунення зовнішньої пошкоджувальної дїї. Отже, для лікування хронічної хвороби потрібeн принципово інший підхід, ніжетіотропна терапія. Нині використовують тільки емпіричний досвід неспецифічного лікування, тому вся існуюча терапія вимагає докорінного перегляду.


Дод.точки доступу:
Люкбэк, А. В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

 1-20    21-30 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)