Головна Спрощенний режим Опис Шлюз Z39.50
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=КУ59/2019/9/1<.>
Загальна кiлькiсть документiв : 26
Показанi документи с 1 за 20
 1-20    21-26 
1.


   
    Продовжити життя пацієнтам з раком легень: коли недосяжне стає можливим [Текст] / підгот. Є. Гончарук // Клінічна онкологія. - 2019. - Том 9, N 1. - С. 4-8
Рубрики: Осимертиниб
MeSH-головна:
ЛЕГКИХ НОВООБРАЗОВАНИЯ (генетика, диагностика, лекарственная терапия, хирургия)
КАРЦИНОМА НЕМЕЛКОКЛЕТОЧНАЯ ЛЕГКОГО (генетика, диагностика, лекарственная терапия, хирургия)
МУТАЦИЯ ТОЧЕЧНАЯ
ПРОТИВООПУХОЛЕВЫЕ СРЕДСТВА (терапевтическое применение)
ПРОТЕИНКИНАЗЫ ИНГИБИТОРЫ (терапевтическое применение)
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ
КОНФЕРЕНЦИЯ ДЛЯ ДОСТИЖЕНИЯ КОНСЕНСУСА
Анотація: 23 березня 2019 р. у Києві відбулася Науково-практична конференція «Продовжити життя пацієнтам з раком легень: коли недосяжне стає можливим». Захід став важливим майданчиком для обміну досвідом як серед українських, так і зарубіжних фахівців. За останні роки підходи до лікування пацієнтів з раком легені значно еволюціонували, що робить надзвичайно актуальними питання діагностики та індивідуалізації терапії. Однією з найбільш очікуваних подій у рамках конференції стало обговорення сучасних терапевтичних підходів до лікування поширеного недрібноклітинного раку легені (НДРЛ) з мутацією рецептора епідермального фактора росту (epidermal growth factor receptor — EGFR) за допомогою інгібіторів тирозинкінази (tyrosine kinase inhibitor — ТКІ) ЕGFR третього покоління. Нові підходи до діагностики та лікування раку легені дозволять суттєво підвищити виживаність та покращити якість життя пацієнтів.


Дод.точки доступу:
Гончарук, Є. \підгот.\
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

2.


    Крячок, И. А.
    AL-амилоидоз: сложности и перспективы [Текст] / И. А. Крячок, Я. А. Степанишина // Клінічна онкологія. - 2019. - Том 9, N 1. - С. 9-13. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
АМИЛОИДОЗ (генетика, диагностика, иммунология, кровь, лекарственная терапия, осложнения, радиоизотопные изображения, ультрасонография, этиология)
ИММУНОГЛОБУЛИНОВ ЛЕГКИЕ ЦЕПИ
ПАРАПРОТЕИНЕМИЯ (диагностика, лекарственная терапия, осложнения)
Анотація: АL-амілоїдоз — це диспротеїноз, який уражає різні органи і системи, що призводить до загрозливої для життя органної недостатності. Захворювання відносно рідкісне, і суттєвою проблемою є його пізня діагностика, особливо амілоїдозу серця. AL-амілоїдоз розвивається в результаті позаклітинного відкладення фібрил, які складаються з моноклональних легких ланцюгів імуноглобулінів (співвідношення лямбда до каппа — 3:1). Навіть при невеликому клоні плазматичних клітин можливий розвиток масивного ураження органа даними відкладеннями. Цей стан може супроводжувати множинну мієлому або інші варіанти В-лімфопроліферативних захворювань і діагностуватися синхронно. Амілоїдоз часто не можуть діагностувати, оскільки ознаки і симптоми можуть імітувати симптоми більш поширених захворювань. За допомогою ранньої діагностики можливо запобігти прогресуючому пошкодженню органа. Коректне стадіювання і визначення прогностично значущих факторів до початку терапії надзвичайно важливі у контексті різних терапевтичних підходів і визначення стратегії в цілому для кожного пацієнта індивідуально. Недолік проспективних досліджень, особливо III фази, — одна з найбільших проблем в науці лікування AL-амілоїдозу. Режими терапії, які застосовуються для лікування пацієнтів з множинною мієломою, з різним ступенем успіху використовуються в якості терапії цього захворювання. У статті розглянуто сучасні підходи до діагностики та лікування пацієнтів з амілоїдозом легких ланцюгів імуноглобулінів, включаючи стандартні методи, а також ті, які наразі досліджуються. Виживаність при AL-амілоїдозі залежить від поширеності ураження, кількості органів, залучених до патологічного процесу. Найбільш значущим є наявність амілоїдозу серця, який розцінюється як несприятлива прогностична ознака. Однак з еволюцією підходів до лікування у значної частини пацієнтів вдається досягти успіху терапії. Оцінка гематологічної відповіді є ключовим фактором.


Дод.точки доступу:
Степанишина, Я. А.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

3.


    Яценко, Л. Д.
    Обгрунтування застосування препаратів платини при лікуванні тричі негативного раку грудної залози [Текст] / Л. Д. Яценко // Клінічна онкологія. - 2019. - Том 9, N 1. - С. 14-17. - Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна:
ТРОЙНОЕ НЕГАТИВНОЕ НОВООБРАЗОВАНИЕ МОЛОЧНОЙ ЖЕЛЕЗЫ (генетика, лекарственная терапия, хирургия)
ПРЕДОПЕРАЦИОННОЕ ВЕДЕНИЕ БОЛЬНОГО
ПОСЛЕОПЕРАЦИОННОЕ ВЕДЕНИЕ БОЛЬНОГО
ПРОТИВООПУХОЛЕВОЙ КОМБИНИРОВАННОЙ ХИМИОТЕРАПИИ ПРОТОКОЛЫ (прием и дозировка, терапевтическое применение)
КАРБОПЛАТИН (прием и дозировка, терапевтическое применение)
ЦИСПЛАТИН (прием и дозировка, терапевтическое применение)
ЛЕЧЕНИЯ РЕЗУЛЬТАТОВ АНАЛИЗ
Анотація: Метою проведення огляду літератури став аналіз особливостей лікування пацієнток з тричі негативним раком грудної залози (РГЗ) на тлі застосування препаратів платини. Об’єкт і методи. Проаналізувати результати 30 публікацій останніх років, присвячених особливостям лікування хворих на РГЗ з тричі негативним фенотипом. Результати. Терапевтичні можливості при варіанті тричі негативного РГЗ обмежуються хіміотерапією, ефективність якої залишається нижчою у порівнянні з іншими підтипами РГЗ, що вимагає пошуку нових режимів хіміотерапії і маркерів прогнозування ефекту. При плануванні лікування тричі негативного РГЗ доводиться застосовувати нестандартні для РГЗ схеми і режими лікування, у тому числі препаратами платини. Висновки. Водночас даних для рекомендації використання препаратів платини як стандартної хіміотерапії при тричі негативному РГЗ сьогодні ще недостатньо, що зумовлює необхідність подальших поглиблених досліджень.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

4.


    Войленко, О. А.
    Зміни розміру локалізованого нирково-клітинного раку під впливом неоад'ювантної таргетної терапії [Текст] / О. А. Войленко // Клінічна онкологія. - 2019. - Том 9, N 1. - С. 18-21. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Пазопаниб
   Сунитиниб

MeSH-головна:
ПОЧЕК НОВООБРАЗОВАНИЯ (диагностика, лекарственная терапия, хирургия)
КАРЦИНОМА ПОЧЕЧНО-КЛЕТОЧНАЯ (диагностика, лекарственная терапия, хирургия)
ПРЕДОПЕРАЦИОННОЕ ВЕДЕНИЕ БОЛЬНОГО
НЕОАДЪЮВАНТНАЯ ТЕРАПИЯ (методы)
МОЛЕКУЛЯРНАЯ ТАРГЕТНАЯ ТЕРАПИЯ (методы)
ПРОТИВООПУХОЛЕВЫЕ СРЕДСТВА (прием и дозировка, терапевтическое применение)
ЛЕЧЕНИЯ РЕЗУЛЬТАТОВ АНАЛИЗ
Анотація: Мета — визначити ефективність використання неоад’ювантної таргетної терапії (ТТ) у лікуванні хворих на локалізований нирково-клітинний рак (НКР). Об’єкт і методи. 58 пацієнтів із локалізованим НКР, яким в період з 2017 по 2018 р. проведено 2 блоки неоад’ювантної ТТ із визначенням об’єктивної відповіді на лікування та подальшим оперативним втручанням. Результати. Середня регресія пухлини після проведення ТТ — 20,5±14,3% (95% довірчий інтервал (ДІ) 16,8–24,3%). Оцінка за RECIST 1.1: стабілізація — 44 (76,9%) випадки; часткова регресія — 14 (24,1%); повна регресія — 0; прогресія захворювання — 0. Проведення неоад’ювантної ТТ сприяло зменшенню розміру НКР в середньому на 12,3 мм з 60,8±19,7 мм (95% ДІ 55,7–66) до 48,5±6,4 мм (95% ДІ 44,2–52,8) (t-test; р0,001) та збільшенню медіани об’єму функціонуючої паренхіми нирки на 21% з 62 (57–77) до 83 (70–90) мм (Mann — Whitney U Test; р0,001), що дозволило в 53 випадках (91,4%) провести резекцію нирки. Висновки. Неоад’ювантна ТТ у хворих на локалізований НКР зумовила регресію пухлини у середньому на 20,5±14,3%, збільшення медіани об’єму функціонуючої паренхіми нирки на 21% (р0,001), що дає можливість проведення подальшого органозберігаючого оперативного лікування.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

5.


    Бурлака, А. А.
    Хірургічна тактика при неколоректальних та нейроендокринних метастатичних ураженнях печінки [Текст] / А. А. Бурлака // Клінічна онкологія. - 2019. - Том 9, N 1. - С. 22-25. - Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна:
ПЕЧЕНИ НОВООБРАЗОВАНИЯ (вторичный, хирургия)
НОВООБРАЗОВАНИЙ МЕТАСТАЗЫ (терапия)
ГЕПАТЭКТОМИЯ (методы)
ВЫЖИВАЕМОСТИ АНАЛИЗ
Анотація: Досі маловивчена ефективність оперативного лікування метастатичного ураження печінки неколоректальним раком та пухлинами ненейроендокринного генезу (рак нирки, сечового міхура, яєчка, матки та придатків, шлунка, стравоходу, тонкої кишки, легені, меланома шкіри), чиї шляхи гематогенного метастазування не обмежуються тільки системою портальної вени, а поширюються із системним кровотоком. Мета. Виконати ретроспективний аналіз ефективності та безпеки резекцій печінки у хворих із метастазами неколоректального та ненейроендокринного генезу. Об’єкт і методи. Нами проведено ретроспективний аналіз результатів комбінованого лікування онкологічних хворих, які мали в анамнезі метастатичне ураження печінки, на основі бази даних Національного канцер-реєстру Національного інституту раку. Результати. Ретроспективно вивчено 287 випадків хірургічного та комбінованого лікування хворих онкологічного профілю, які мали метастатичне ураження печінки. Пацієнтів умовно стратифікували на 5 груп за морфологічними даними. Найбільшу частку цієї когорти становили пацієнти з онкогінекологічним генезом первинних пухлин (n=78; 27,2%), хворі на рак молочної залози (n=72; 25,1%) та група хворих на рак шлунка (n=70; 24,4%). Найменше хворих було в онкоурологічній групі (n=29; 10,1%). Також ми проаналізували результати виконання 38 (13,3%) резекцій печінки, чиї первинні пухлини мали різну локалізацію та гістологічну будову, зокрема рак гортані, трахеї, легені, язика (інші). Медіана загальної виживаності: онкогінекологічна група — 86,52±0,0 міс, інші — 22,42±9,63 міс, група раку молочної залози — 52,03±12,65 міс, група раку шлунка — 0 міс, онкоурологічна група — 50,98±18,38 міс. Висновки. Резекції печінки у хворих із ненейроендокринними та неколоректальними пухлинами є доцільними та безпечними. Віддалені результати є морфологічно залежними. Селекція до резекцій печінки у хворих із ненейроендокринними та неколоректальними пухлинами має включати оцінку ефективності системного доопераційного лікування, статус хворого та розбір мультидисциплінарною командою в спеціалізованих хірургічних центрах.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

6.


   
    Місце лімфаденектомії під час цистектомії при місцево-поширеному та метастатичному раку сечового міхура [Текст] / О. Е. Стаховський [та ін.] // Клінічна онкологія. - 2019. - Том 9, N 1. - С. 26-29. - Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна:
МОЧЕВОГО ПУЗЫРЯ НОВООБРАЗОВАНИЯ (хирургия)
ЦИСТЭКТОМИЯ (методы)
ЛИМФАТИЧЕСКОГО УЗЛА УДАЛЕНИЕ (методы)
ЛЕЧЕНИЯ РЕЗУЛЬТАТОВ АНАЛИЗ
ВЫЖИВАЕМОСТИ АНАЛИЗ
Анотація: Лімфаденектомія є частиною стандартної цистектомії при інвазивних формах раку сечового міхура (РСМ), хоча її вплив на зменшення вираженості симптомів є абсолютно невідомим. Нашою метою було вивчення ефективності лімфаденектомії при хірургічному лікуванні хворих на місцево-поширений та метастатичний РСМ. Об’єкт і методи. Проспективне дослідження за участю 36 хворих на місцево-поширений та метастатичний РСМ. Пацієнтів розділено на 2 групи з урахуванням проведення стандартної тазової лімфаденектомії. При аналізі 2 груп не було статистичної різниці за основними показниками, такими як: вік, співвідношення чоловіків і жінок, стан ECOG та розподіл за стадіями TNM між групами. Результати. Не було статистично значущої різниці між групами в показниках післяопераційного перебування в стаціонарі, частоти переливання крові та періопераційних ускладнень. Аналіз виживаності не показав відмінностей у загальній виживаності через 2 і 3 роки: 58% проти 59% і 49% проти 49% відповідно для обох груп. Висновок. Дослідження показало, що у хворих на місцево-­поширений і метастатичний РСМ із вираженою симптоматикою може бути проведена цистектомія без стандартної лімфаденектомії. Такий підхід може поліпшити результати лікування, зменшуючи загальний операційний час й інтраопераційні ускладнення, пов’язані з лімфаденектомією, без впливу на загальну виживаність.


Дод.точки доступу:
Стаховський, О. Е.; Войленко, О. А.; Семко, С. Л.; Пікуль, М. В.; Кононенко, О. А.; Вітрук, Ю. В.; Стаховський, Е. О.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

7.


   
    Жирова тканина та її роль у мікрооточенні клітин аденокарциноми колоректального раку [Текст] / А. А. Бурлака [та ін.] // Клінічна онкологія. - 2019. - Том 9, N 1. - С. 30-33. - Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна:
ПРЯМОЙ КИШКИ НОВООБРАЗОВАНИЯ (диагностика, кровь, лекарственная терапия, радиотерапия, хирургия)
АДЕНОКАРЦИНОМА (диагностика, кровь, лекарственная терапия, радиотерапия, хирургия)
БОЛЕЗНИ ПРОГРЕССИРОВАНИЕ
НОВООБРАЗОВАНИЙ МИКРООКРУЖЕНИЕ
ЖИРОВАЯ ТКАНЬ
Анотація: Актуальність. За останні десять років наше розуміння механізмів впливу жирової тканини (ЖТ) на пухлинне прогресування значно розширилося, однак до цього часу не розкрито механізми взаємодії адипоцитів із клітинами раку прямої кишки (РПК) за умов проведення променевої та хіміопроменевої терапії. Об’єкт і методи. Проведено проспективне рандомізоване одноцентрове дослідження. У дослідженні брали участь 110 хворих на місцево-поширений рак прямої кишки (мпРПК; ymrT3-4aN0-2M0-1, CRM-positive) з надмірною масою тіла в період з січня 2016 р. до грудня 2018 р. Пацієнтів рандомізували у співвідношенні 1:1 на основну групу (група А; n=57; променева терапія сумарною вогнищевою дозою 50,4 Гр (1,8 Гр х 28) та поліхіміотерапія на основі оксаліплатину) та групу порівняння (група Б; n=53; променева терапія сумарною вогнищевою дозою 50,4 Гр (1,8 Гр х 28) та монохіміотерапія на основі фторпіримідинів). Результати та їх обговорення. Зареєстровані рівні швидкості генерування супероксидних радикалів у ЖТ, яка контактувала з пухлиною, становили 0,58±0,15 (група А) та 0,70±0,12 нмоль/г тканини·хв (група Б) (р0,001). У крові цих хворих виявлено зростання рівня вільних жирних кислот: у групі А до значень 2,05±0,15 ммоль/л, а в групі Б цей показник становив 2,48±0,20 ммоль/л при нормі 0,57±0,11 ммоль/л. Рівні 8-‐оксогуаніну в прилеглій до пухлини ЖТ хворих досліджуваних груп не мали статистично значущої відмінності — 0,80±0,08 та 0,84±0,13 відповідно для груп А та Б (р


Дод.точки доступу:
Бурлака, А. А.; Вовк, А. В.; Звірич, В. В.; Бурлака, А. П.; Ганусевич, І. І.; Вірко, С. В.; Колеснік, О. О.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

8.


   
    Можливості променевих методів у діагностиці злоякісних пухлин яєчника [Текст] / Г. В. Лаврик [та ін.] // Клінічна онкологія. - 2019. - Том 9, N 1. - С. 34-41. - Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна:
ЯИЧНИКОВ НОВООБРАЗОВАНИЯ (диагностика, рентгенография, ультрасонография)
УЛЬТРАСОНОГРАФИЯ (методы)
МАГНИТНОГО РЕЗОНАНСА ИЗОБРАЖЕНИЕ (методы)
ТОМОГРАФИЯ РЕНТГЕНОВСКАЯ КОМПЬЮТЕРНАЯ (методы)
Анотація: Мета. Підвищити ефективність променевої діагностики та оптимізувати моніторинг лікування хворих зі злоякісними новоутвореннями яєчника шляхом застосування інноваційних методик та визначення їх ефективності. Об’єкт і методи. Матеріали дослідження базуються на проведенні комплексного променевого обстеження 60 хворих на рак яєчника (РЯ) та аналізі його безпосередніх результатів у рамках фрагмента науково-дослідної роботи періоду 2017–2018 рр. Усім пацієнткам проведено ультразвукове дослідження (УЗД) органів малого таза, черевної порожнини та заочеревинного простору (всього 176 досліджень); 30 хворим — магнітно-резонансну томографію (МРТ) органів малого таза для уточнення розповсюдження пухлинного процесу: як базові дослідження, для планування лікування та його оцінки (всього 57 досліджень). Стадіювання РЯ проводили відповідно до класифікації FIGO (2013 р.) Морфологічну верифікацію проведено усім пацієнткам — підтверджено аденокарциному різного ступеня диференціювання. Групу порівняння сформували 20 пацієнток, у яких виявлено доброякісні новоутворення яєчника. Результати. Визначено та уточнено візуальні найбільш значущі ультразвукові та магнітно-­резонансні ознаки РЯ, що характеризують активність злоякісного процесу. Визначено інформативність (чутливість, специфічність і точність) УЗД, МРТ, МРТ + дифузійно-зважених зображень для виявлення новоутворення в яєчнику. Розроблено алгоритм променевого обстеження жінок при підозрі на злоякісні новоутворення яєчника з метою своєчасної діагностики, моніторингу лікування. Висновки. Застосування комплексу променевих методів дослідження дозволило підвищити ефективність діагностики злоякісних новоутворень яєчника, визначити пріоритетність та доцільність їх використання у лікуванні, діагностичному моніторингу, виявленні рецидиву.


Дод.точки доступу:
Лаврик, Г. В.; Головко, Т. С.; Шевчук, Л. А.; Бакай, О. О.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

9.


   
    Значение экспрессии коллагена IV типа, Кі-67 и ММР-9 в мышечно-неинвазивном уротелиальном раке мочевого пузыря для прогноза течения заболевания [Текст] / И. И. Яковцова [и др.] // Клінічна онкологія. - 2019. - Том 9, N 1. - С. 42-45. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
МОЧЕВОГО ПУЗЫРЯ НОВООБРАЗОВАНИЯ (диагностика)
ИММУНОГИСТОХИМИЯ (методы)
KI-67 АНТИГЕН (анализ)
КОЛЛАГЕН ТИПА IV (анализ)
МАТРИКСА МЕТАЛЛОПРОТЕИНАЗА 9 (анализ)
ПРОГНОЗ
Анотація: Рак сечового міхура (РСМ) в 70–80% випадків діагностують на м’язово-неінвазивній стадії, при цьому рецидиви виникають у майже 70% пацієнтів. У рутинній діагностиці неінвазивного уротеліального раку сечового міхура (НУРСМ) (стадії T1) імуногістохімічне дослідження може дати об’єктивну оцінку біологічної поведінки пухлини, а також служити критеріями прогнозу перебігу захворювання. Мета дослідження — вивчення експресії маркерів Ki-67, матриксної металопротеїнази-9 (matrix metalloproteinase-9 — ММР-9) і колагену IV типу в НУРСМ для виявлення критеріїв прогнозу рецидивування і прогресії захворювання. Об’єкт і методи дослідження. Сформовані дві групи дослідження: НУРСМ без рецидивування — I група (14 випадків), первинні НУРСМ з рецидивуванням без прогресії — II група (14 випадків) та первинні НУРСМ з рецидивуванням і прогресією у вторинні пухлини у вигляді інвазії в м’язовий шар стінки — III група (14 випадків). Імуногістохімічне дослідження проводилося з використанням первинних моноклональних антитіл фірми DAKO до колагену IV типу, ММР-9 і Ki-67. Показники експресії маркерів, пов’язаних з імунною відповіддю, вивчали в трьох полях зору мікроскопа на гістологічних зрізах із найбільш вираженою експресією при збільшенні ×400. Підрахунок кількості експресуючих маркери клітин проводився на мікроскопі Primo Star з фотокамерою при збільшенні об’єктива 400 за допомогою програми Adobe Photoshop CS6. Площа тестування становила 0,057 мм² (57 000 мкм²). Для оцінки імуногістохімічної реакції використовували напівкількісну шкалу від 0 до 3 з урахуванням відсот­ка експресуючих маркер клітин в полі зору. Реакція на Ki-67: 1 бал — до 20% пухлинних клітин у полі зору, 2 бали — 20–50% пухлинних клітин, 3 бали — більше 50% пухлинних клітин. Реакція на колаген IV типу: 0 — відсутність реакції або експресія в менше ніж 5% площі пухлини, 1 бал — слабка, переривчаста експресія маркера, 2 бали — безперервне чітке фарбування базальних мембран. Реакція на ММР-9: 1 бал — до 50% пухлинних клітин, 2 бали — більше 50% пухлинних клітин різного ступеня інтенсивності, 3 бали — інтенсивна експресія 100% пухлинних клітин. Результати та їх обговорення. Для НУРСМ високого ступеня злоякісності характерна експресія Ki-67 більше 20% пухлинних клітин (р0,0001), виражена експресія MMP-9 (р0,05) і відсутність реакції на колаген IV типу (р0, 01), що визначає ці маркери як критерії злоякісності НУРСМ. У I групі НУРСМ експресія Ki-67 і ММР-9 нижче, ніж в III (р0,01 і р0,03 відповідно). Слабка експресія ММР-9 і Ki-67 (до 20% пухлинних клітин) характерна для I групи (р0,03 і р0,005 відповідно), виражена експресія Ki-67 (більше 50% пухлинних клітин) — для III групи (р0,03). Простежена пряма кореляційна залежність між експресією Ki-67 і ММР-9 (р0,01) і зворотна залежність між експресією Ki-67 і колагену IV типу (р0,01), ММР-9 і колагену IV типу, що характеризує взаємозв’язок процесів підвищення проліферативної активності ракових клітин зі зростанням їхньої здатності до продукування металопротеїназ і руйнування екстрацелюлярного матриксу, та колагену IV типу зокрема. Ці зміни призводять до більш агресивної біологічної поведінки пухлини і можуть служити критеріями прогнозу захворювання.


Дод.точки доступу:
Яковцова, И. И.; Титов, Е. В.; Ивахно, И. В.; Долгая, О. В.; Данилюк, С. В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

10.


   
    Особливості прогресії раку грудної залози після лікування [Текст] / Ю. Я. Чупровська [та ін.] // Клінічна онкологія. - 2019. - Том 9, N 1. - С. 46-49. - Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна:
МОЛОЧНОЙ ЖЕЛЕЗЫ НОВООБРАЗОВАНИЯ (диагностика, классификация, терапия)
БОЛЕЗНИ ПРОГРЕССИРОВАНИЕ
Анотація: Вступ. Незважаючи на стрімкий розвиток онкології, прогнозування метастазування раку грудної залози (РГЗ) залишається надзвичайно важливим та нез’ясованим питанням. Ретроспективне вивчення особливості виникнення прогресії РГЗ дасть змогу глибше зрозуміти стан проблеми, що стане основою для проведення подальших досліджень, спрямованих на виявлення об’єктивних критеріїв прогнозу прогресії РГЗ. Об’єкт і методи дослідження. Проведено ретроспективний аналіз 242 амбулаторних карт хворих на РГЗ. Пацієнтки, залежно від наявності прогресії РГЗ після лікування, поділені на дві групи — 179 (74,0%) осіб «без прогресії РГЗ» та 63 (26,0%) пацієнтки «з верифікованою прогресією РГЗ». Мета роботи. Дослідити клінічно-статистичні особливості перебігу РГЗ із прогресією пухлинного процесу залежно від стадії захворювання та молекулярного підтипу новоутворення. Обговорення результатів. Отримані результати дослідження свідчать про чітку залежність між зростанням відсотка осіб із прогресією РГЗ та стадією захворювання. Відмічається відсутність вірогідної різниці між обома дослідними групами за середнім віком жінки, частотою ураження правої або лівої грудної залози, кількістю уражених метастазами регіонарних лімфатичних вузлів, за винятком середнього розміру пухлини, де показники у пацієнтів з верифікованим продовженням РГЗ вірогідно вищі. Найбільший термін до верифікації прогресії РГЗ характерний для IIB стадії захворювання при люмінальному А підтипі пухлини. Найбільша частота метастазування РГЗ відмічається у кістки, печінку та легені. Висновки. 1. Вік жінки, локалізація новоутворення у правій або лівій грудній залозі, кількість уражених метастазами регіонарних лімфатичних вузлів не впливають на прогресію РГЗ. 2. При прогресії РГЗ відмічається більший розмір пухлини, особливо при люмінальному А підтипі. 3. Найбільший термін до верифікації прогресії РГЗ характерний для IIB стадії захворювання при люмінальному А підтипі пухлини. 4. РГЗ найбільш часто метастазує у кістки, печінку та легені.


Дод.точки доступу:
Чупровська, Ю. Я.; Іващук, О. І.; Бодяка, В. Ю.; Церковний, Ю. Г.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

11.


   
    Променеві методи дослідження у моніторингу лікування хворих на метастатичний рак піхви [Текст] / Т. С. Головко [та ін.] // Клінічна онкологія. - 2019. - Том 9, N 1. - С. 50-54. - Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна:
ВЛАГАЛИЩА НОВООБРАЗОВАНИЯ (вторичный, диагностика, лекарственная терапия, радиотерапия, ультрасонография)
НОВООБРАЗОВАНИЙ МЕТАСТАЗЫ (диагностика, радиотерапия, терапия, ультрасонография)
УЛЬТРАСОНОГРАФИЯ (методы)
МАГНИТНОГО РЕЗОНАНСА ИЗОБРАЖЕНИЕ (методы)
ЛЕЧЕНИЯ РЕЗУЛЬТАТОВ АНАЛИЗ
Анотація: Головне завдання динамічного спостереження пацієнток у віддалені строки після проведення консервативного лікування — своєчасне виявлення рецидиву захворювання. Для цього застосовують променеві методи, насамперед ультразвукове дослідження (УЗД) та магнітно-резонансну томографію (МРТ). Мета роботи — визначити інформативність променевих методів дослідження у моніторингу лікування хворих з метастатичним раком піхви. Об’єкт і методи дослідження. Проведено комплексне променеве обстеження із застосуванням УЗД та МРТ у 20 хворих на метастатичний рак піхви до, під час та після поєднаного променевого лікування на тлі використання хіміорадіомодифікаторів для оцінки його ефективності. Контрольна група — 10 пацієнток без ознак продовження хвороби. УЗ- та МР-семіотику зіставлено з клінічним перебігом хвороби та даними морфологічного дослідження. Результати. Визначено УЗ- та МР-ознаки метастатичного раку піхви та його регресу при консервативному лікуванні. Чутливість, специфічність і точність для виявлення метастатичного раку піхви при УЗД становили 75,0; 80,0 та 76,7% відповідно, а при МРТ — 85,0; 90,0 та 86,6% відповідно. Чутливість, специфічність і точність оцінки ефективності консервативної терапії метастатичного раку піхви при УЗД становили 62,5; 75,0 та 65,0%, при МРТ — 75,0; 87,0 та 77,5% відповідно. Висновки. УЗД та МРТ є інформативними методами для виявлення та оцінки ефективності консервативної терапії метастатичного раку піхви.


Дод.точки доступу:
Головко, Т. С.; Іванкова, В. С.; Бакай, О. О.; Шевчук, Л. А.; Барановська, Л. М.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

12.


   
    Бульозний пемфігоїд Левера у хворого на метастатичний рак легені після лікування атезолізумабом [Текст] / І. О. Винниченко [та ін.] // Клінічна онкологія. - 2019. - Том 9, N 1. - С. 55-57. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Атезолизумаб
MeSH-головна:
ЛЕГКИХ НОВООБРАЗОВАНИЯ (лекарственная терапия)
ПРОТИВООПУХОЛЕВОЙ КОМБИНИРОВАННОЙ ХИМИОТЕРАПИИ ПРОТОКОЛЫ (прием и дозировка, терапевтическое применение)
АНТИТЕЛА МОНОКЛОНАЛЬНЫЕ ГУМАНИЗИРОВАННЫЕ (вредные воздействия, прием и дозировка, терапевтическое применение)
ПЕМФИГОИД БУЛЛЕЗНЫЙ (диагностика, лекарственная терапия, химически вызванный)
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ
Анотація: Наведено клінічний випадок розвитку бульозного пемфігоїду Левера у хворого на метастатичний рак легені після лікування атезолізумабом. Мета. Розглянути основні механізми розвитку аутоімунного ураження шкіри та особливості лікування при цьому захворюванні. Об’єкт і методи. Аналіз даних зарубіжної наукової літератури стосовно механізму розвитку бульозного пемфігоїду Левера. Опис клінічного спостереження. Використано науково-дослідницький, аналітичний та узагальнюючий методи дослідження. Результати. Бульозний пемфігоїд може розвиватися внаслідок впливу на імунологічні контрольні точки, що призводить до порушення балансу між імунною толерантністю та реактивністю. Висновки. Бульозний пемфігоїд Левера у цього пацієнта — це рідкісний прояв аутоімунного ураження шкіри внаслідок прийому PD-L блокатора атезолізумабу. Прогноз для пацієнтів є несприятливим.


Дод.точки доступу:
Винниченко, І. О.; Москавленко, Ю. В.; Винниченко, О. І.; Москаленко, Р. А.; Піддубний, А. М.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

13.


   
    Сучасні підходи до діагностики та лікування злоякісних захворювань [Текст] : науково-практична конференція (для молодих вчених) (22 березня 2019р., м. Київ) // Клінічна онкологія. - 2019. - Том 9, N 1. - С. 58-62

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

14.


    Болгова, Л. С.
    Гістологічні типи пухлин жирової тканини та їх характеристика [Текст] / Л. С. Болгова, О. І. Алексеєнко, А. О. Пономаренко // Клінічна онкологія. - 2019. - Том 9, N 1. - С. 58
MeSH-головна:
НОВООБРАЗОВАНИЯ, СОСТОЯЩИЕ ИЗ ЖИРОВОЙ ТКАНИ (диагностика)


Дод.точки доступу:
Алексеєнко, О. І.; Пономаренко, А. О.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

15.


    Бурлака, А. А.
    Хірургія печінки при метастатичному колоректальному раку: зняття обмежень [Текст] / А. А. Бурлака, А. А. Шудрак, О. О. Колеснік // Клінічна онкологія : науково-практичний журнал. - 2019. - Том 9, N 1. - С. 58
MeSH-головна:
ПЕЧЕНИ НОВООБРАЗОВАНИЯ (вторичный, хирургия)
КОЛОРЕКТАЛЬНЫЕ НОВООБРАЗОВАНИЯ
НОВООБРАЗОВАНИЙ МЕТАСТАЗЫ (терапия)
ГЕПАТЭКТОМИЯ (методы)
ВЫЖИВАЕМОСТИ АНАЛИЗ


Дод.точки доступу:
Шудрак, А. А.; Колеснік, О. О.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

16.


    Вавілон, Н. Є.
    Рідкісний випадок муцинозної карциноми волосистої частини голови у практиці лікаря отоларинголога-онколога [Текст] / Н. Є. Вавілон, О. М. Дідич, Ю. Г. Карпенко // Клінічна онкологія. - 2019. - Том 9, N 1. - С. 58-59
MeSH-головна:
ПОТОВЫХ ЖЕЛЕЗ НОВООБРАЗОВАНИЯ (диагностика, лекарственная терапия, радиотерапия, хирургия)
КОЖА ВОЛОСИСТОЙ ЧАСТИ ГОЛОВЫ (патология)
КОЖИ НОВООБРАЗОВАНИЯ (диагностика, лекарственная терапия, радиотерапия, хирургия)
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ


Дод.точки доступу:
Дідич, О. М.; Карпенко, Ю. Г.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

17.


    Горошенко, О. В.
    КТ та МРТ для виявлення та диференційної діагностики мас та вузлів межистіння [Текст] / О. В. Горошенко // Клінічна онкологія. - 2019. - Том 9, N 1. - С. 59
MeSH-головна:
СРЕДОСТЕНИЕ (патология, рентгенография)
ДИАГНОСТИКА ДИФФЕРЕНЦИАЛЬНАЯ
МАГНИТНОГО РЕЗОНАНСА ИЗОБРАЖЕНИЕ
ТОМОГРАФИЯ РЕНТГЕНОВСКАЯ КОМПЬЮТЕРНАЯ

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

18.


    Добринський, О. Л.
    Варіанти анастомозів при лапароскопічних резекціях шлунка [Текст] / О. Л. Добринський // Клінічна онкологія. - 2019. - Том 9, N 1. - С. 59-60
MeSH-головна:
ГАСТРЭКТОМИЯ (методы)
ЛАПАРОСКОПИЯ (методы)
АНАСТОМОЗ ХИРУРГИЧЕСКИЙ (методы)
ПОСЛЕОПЕРАЦИОННЫЕ ОСЛОЖНЕНИЯ

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

19.


   
    Профілактичні операції для носіїв мутацій генів спадкового раку грудної залози: світова практика та власний досвід [Текст] / І. М. Мотузюк [та ін.] // Клінічна онкологія. - 2019. - Том 9, N 1. - С. 60
MeSH-головна:
МОЛОЧНОЙ ЖЕЛЕЗЫ НОВООБРАЗОВАНИЯ (генетика, профилактика и контроль)
НЕОПЛАСТИЧЕСКИЕ СИНДРОМЫ НАСЛЕДСТВЕННЫЕ (генетика, профилактика и контроль)
МАСТЭКТОМИЯ (методы)
ГИНЕКОЛОГИЧЕСКИЕ ХИРУРГИЧЕСКИЕ ОПЕРАЦИИ (методы)


Дод.точки доступу:
Мотузюк, І. М.; Сидорчук, О. І.; Ковтун, Н. В.; Костюченко, Є. В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

20.


   
    Fast-track у хворих на рак грудної залози при виконанні онкопластичних і реконструктивних операцій [Текст] / І. М. Мотузюк [та ін.] // Клінічна онкологія. - 2019. - Том 9, N 1. - С. 60-61
MeSH-головна:
МОЛОЧНОЙ ЖЕЛЕЗЫ НОВООБРАЗОВАНИЯ (хирургия)


Дод.точки доступу:
Мотузюк, І. М.; Сидорчук, О. І.; Понятовський, П. Л.; Костюченко, Є. В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

 1-20    21-26 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)