Головна Спрощенний режим Опис Шлюз Z39.50
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=КУ5/2019/86/1<.>
Загальна кiлькiсть документiв : 18
Показанi документи с 1 за 18
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Криворучко І. А., Бойко В. В., Лаврентьєва О. Ю., Андреєщев С. А.
Назва : Зміни оксидантно-антиоксидантного гомеостазу та окремих цитокінів у хворих з бластоматозною жовтяницею різної тяжкості
Місце публікування : Клінічна хірургія. - Київ, 2019. - Том 86, N 1. - С. 3-9 (Шифр КУ5/2019/86/1)
Примітки : Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна: ПИЩЕВАРИТЕЛЬНОЙ СИСТЕМЫ НОВООБРАЗОВАНИЯ
ЖЕЛТУХА МЕХАНИЧЕСКАЯ
ПРЕДОПЕРАЦИОННОЕ ВЕДЕНИЕ БОЛЬНОГО
ЭНДОТОКСЕМИЯ
ПЕРЕКИСНОЕ ОКИСЛЕНИЕ ЛИПИДОВ
ОКСИДАТИВНЫЙ СТРЕСС
ЦИТОКИНЫ
КРОВЕНОСНЫХ СОСУДОВ ЭНДОТЕЛИАЛЬНЫЕ ФАКТОРЫ РОСТА
КРОВИ ХИМИЧЕСКИЙ АНАЛИЗ
Анотація: Мета. Дослідження стану вільнорадикальних процесів, перекисного окислення ліпідів, антирадикального захисту та вмісту цитокінів у сироватці крові хворих з бластоматозною жовтяницею. Матеріали і методи. Дослідження проведено щодо 80 хворих у віці від 38 до 83 років, які мали бластоматозну жовтяницю до оперативних втручань. Всі пацієнти були розподілені на три групи в залежності від тяжкості жовтяниці, визначеної за класифікацією Е. І. Гальперіна (2012), для оцінки та прогнозування післяопераційних результатів. До 1-ї групи включили 18 (22,5%) пацієнтів з жовтяницею класу А, до 2-ї групи - 32 (40%) пацієнти з жовтяницею класу В, до 3-ї групи - 30 (37,5%) пацієнтів з жовтяницею класу С. У 68 (85%) пацієнтів діагностовані III і IV стадії захворювання. Результати. В умовах клінічного перебігу бластоматозної жовтяниці всіх трьох класів тяжкості у сироватці крові хворих значно збільшувався вміст середньомолекулярних пептидів і аміаку; антиоксидантний гомеостаз характеризувався збільшенням вмісту в сироватці крові малонового діальдегіду, дієнових кон’югатів, підвищенням активності церулоплазміну і зниженням активності каталази (р 0,05); вміст у сироватці крові цитокінів IL-1?, IL-6 і ІL-8 значно підвищувався (р 0,05), водночас динаміка змін вмісту цитокінів ІL-4 і ІL-10 була зворотною (р 0,05). Порівняння середніх міжгрупових відмінностей за критерієм Спірмана показало, що показники рівня васкулоендотеліального фактора росту були вірогідними у хворих з жовтяницею класів A і B (r
Знайти схожі

2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Бабій О. М., Шевченко Б. Ф., Коненко І. С., Гравіровська Н. Г., Ошмянська Н. Ю., Ущина С. В.
Назва : Еластографія зсувної хвилі в оцінці морфологічних змін підшлункової залози при хронічному панкреатиті
Місце публікування : Клінічна хірургія. - Київ, 2019. - Том 86, N 1. - С. 10-12 (Шифр КУ5/2019/86/1)
Примітки : Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна: ПАНКРЕАТИТ ХРОНИЧЕСКИЙ
ЭЛАСТИЧНОСТИ ТКАНИ ВИЗУАЛИЗАЦИИ МЕТОДЫ
Анотація: Мета. Встановити чутливість і специфічність еластографії зсувної хвилі в оцінці морфологічних змін підшлункової залози (ПЗ) при хронічному панкреатиті (ХП). Матеріали і методи. Проведено ретроспективний аналіз доопераційних результатів еластографії зсувної хвилі з даними морфологічних досліджень біоптатів ПЗ, отриманих у 68 пацієнтів, оперованих з приводу ускладнень ХП (основна група), і 30 пацієнтів без ознак ХП (контрольна група). Результати. Застосування методу еластографії зсувної хвилi в оцінці морфологічних змін ПЗ при ХП дало змогу розробити діагностичну модель високої якості з чутливістю 80,1% і специфічністю 86,4%. За кольоровим патерном та показниками жорсткості паренхіми ПЗ верифіковано морфологічні зміни органа в стадії раннього і пізнього фіброзу на тлі активного та неактивного запалення його паренхіми. Висновки. Виділені найбільш достовірні цифрові показники еластографії зсувної хвилi в неінвазивній оцінці активності запалення та стадії фіброзної трансформації ПЗ при ХП.
Знайти схожі

3.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Яцків В. В., Полянський І. Ю., Фрімет С. Е., Сливка В. П., Лук'янчук Ю. Д., Мереуца С. М.
Назва : Особливості хірургічного лікування дивертикулів стравоходу великих розмірів
Місце публікування : Клінічна хірургія. - Київ, 2019. - Том 86, N 1. - С. 13-16 (Шифр КУ5/2019/86/1)
Примітки : Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна: ПИЩЕВОДА ДИВЕРТИКУЛ
Анотація: Мета. Покращити результати хірургічного лікування дивертикулів стравоходу (ДС) шляхом удосконалення методик оперативних втручань з метою попередження виникнення післяопераційних ускладнень. Матеріали і методи. Узагальнено досвід лікування 58 хворих з ДС різної локалізації. У 13,8% хворих були ДС розмірами понад 5 см. Дисфагію як основний клінічний прояв ДС спостерігали у 32 (55,2%) хворих, безсимптомний перебіг захворювання - у 3(5,2%), ускладнений - у 39 (67,2%). У всіх хворих з ДС великих розмірів діагностовано дивертикуліт. Виражений перифокальний фіброз, формування залишкових порожнин ДС виявлено у 5 (8,6%) хворих. Вираженість фіброзу відповідала тривалості захворювання від 4 до 10 років. Результати. Дивертикулектомію відкритим способом виконали 58 хворим, симультанні операції з приводу ахалазії стравоходу - 3. Субопераційно використовували ендоскопічну підтримку. Фенестрацію фіброзних залишкових порожнин виконували з застосуванням електрозварювальних технологій. Післяопераційні ускладнення виникли у 2 (3,4%) хворих. Жоден пацієнт не помер. ДС великих розмірів мають широке устя неправильної форми, у зв’язку з чим у 4 хворих використано клиноподібний механічний шов у поперечному напрямку. Контрольні дослідження проведені в строки до 1 року просвіт стравоходу повністю збережений, цілісність не порушена. Висновки. Хірургічне лікування ДС великих розмірів обгрунтоване. Застосовувати сучасні методи діагностики потрібно як на доопераційному етапі, так і субопераційно. У разі формування ДС великих розмірів із широким устям, фіброзних залишкових порожнин доцільно застосовувати клиноподібний шов основи ДС за допомогою ендостеплерів, фенестрацію з використанням електрозварювальних технологій для зменшення ризику виникнення післяопераційних ускладнень.
Знайти схожі

4.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Витовский Р. М., Дядюн Д. Н., Исаенко В. В., Онищенко В. Ф., Пищурин А. А., Мартыщенко И. В.
Назва : Вопросы радикальности хирургического лечения злокачественных опухолей сердца
Місце публікування : Клінічна хірургія. - Київ, 2019. - Том 86, N 1. - С. 17-20 (Шифр КУ5/2019/86/1)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна: СЕРДЦА НОВООБРАЗОВАНИЯ
Анотація: Цель. Определить методы диагностики и хирургического лечения, направленные на максимально радикальное удаление злокачественной опухоли сердца. Материалы и методы. В Институте сердечно-сосудистой хирургии имени Н. М. Амосова НАМН Украины с 1970 по 01.01.2018 г. проведено лечение 912 пациентам с опухолями сердца, в том числе 63 (6,9%) пациентам со злокачественными новообразованиями сердца различного вида и локализации. Результаты. Операции выполнены 62 больным, из них у 51 (82,3%) - с использованием искусственного кровообращения. Госпитальная летальность при хирургическом лечении злокачественных опухолей сердца составила 22,6% (умерли 14 больных). У 20 (32,3%) больных, которым выполнены условно радикальные кардиохирургические вмешательства с использованием искусственного кровообращения, отмечен хороший гемодинамический эффект. Выводы. Для достижения условной радикальности операции и максимального гемодинамического эффекта в целом ряде наблюдений необходимо применение расширенных методик реконструкции поврежденных структур сердца в сочетании с активной дезинтоксикационной терапией и безотлогательной химиотерапией.
Знайти схожі

5.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Чернуха Л. М., Каширова О. В.
Назва : Особливості діагностики та комплексного лікування артеріовенозних форм вроджених судинних мальформацій кінцівок
Місце публікування : Клінічна хірургія. - Київ, 2019. - Том 86, N 1. - С. 21-26 (Шифр КУ5/2019/86/1)
Примітки : Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна: АРТЕРИОВЕНОЗНЫЕ МАЛЬФОРМАЦИИ
КОНЕЧНОСТИ
АЛГОРИТМЫ
Анотація: Мета. Поліпшення результатів лікування хворих з артеріовенозними формами вроджених судинних мальформацій (АВФ ВСМ) кінцівок на основі розроблення диференційованих алгоритмів діагностики та лікування. Матеріали і методи. Робота базується на даних комплексного клінічного дослідження та результатах хірургічного лікування 155 пацієнтів з АВФ ВСМ кінцівок. Строки спостереження становили від 1 міс до 10 років. Чоловіків було 65 (42%), жінок - 90 (58%), число чоловіків і число жінок співвідносилися як 1: 1,4. Середній вік пацієнтів становив (25,1 ± 10,4) року. У віці до 18 років (дитяча вікова група) було 53 (34%) хворих. Клінічний матеріал аналізували в залежності від клініко-анатомічних форм захворювання, які були розподілені на 11 груп на основі робочої класифікаційної схеми «VASC + Т». Результати. Розроблення класифікаційної схеми вроджених судинних мальформацій уможливило поліпшення формування плану діагностики та етапного лікування пацієнтів у вигляді алгоритмів у залежності від клініко-анатомічної форми захворювання. Застосування етапного комплексного підходу з використанням емболізаційних, ендовенозних та хірургічних методик дало змогу уникнути розвитку великих післяопераційних ускладнень. Висновки. Впровадженням розробленої тактики досягнутo задовільних віддалених результатів лікування у 136 (94,4%) пацієнтів.
Знайти схожі

6.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Василюк С. М., Криса Б. В., Холін В. В.
Назва : Профілактика специфічних ускладнень ендовенозної лазерної коагуляції
Місце публікування : Клінічна хірургія. - Київ, 2019. - Том 86, N 1. - С. 27-29 (Шифр КУ5/2019/86/1)
Примітки : Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна: ВАРИКОЗНОЕ РАСШИРЕНИЕ ВЕН
КОНЕЧНОСТЬ НИЖНЯЯ
ЛАЗЕРНАЯ КОАГУЛЯЦИЯ
ПОСЛЕОПЕРАЦИОННЫЕ ОСЛОЖНЕНИЯ
Анотація: Мета. Розробити методику профілактики специфічних ускладнень ендовенозної лазерної коагуляції. Матеріали і методи. Запропоновано спосіб профілактики розвитку специфічних ускладнень ендовенозної лазерної коагуляції шляхом активного видалення продуктів коагуляції з просвіту вени. Проведено спостереження за двома групами хворих, яким виконували лазерне втручання класичним методом (1-ша група) та з використанням розробленої методики (2-га група). Результати. Запропоновані спосіб і пристрій для вакуумної евакуації продуктів коагуляції із зони операції унеможливлюють потрапляння їх у венозну систему і запобігають розвитку ранніх специфічних післяопераційних ускладнень («металевого» присмаку в роті, головного болю, запаморочення, загального нездужання, «важкості» дихання), що покращує перебіг післяопераційного періоду. Висновки. Вакуумна евакуація продуктів коагуляції з просвіту вени запобігає їх потраплянню у загальну венозну систему, мінімізує частоту розвитку специфічних ускладнень і покращує перебіг раннього післяопераційного періоду. Використання методики профілактики ускладнень ендовенозної лазерної коагуляції в лікуванні варикозної хвороби і пристрою для його реалізації не ускладнює виконання операції і не збільшує її вартість.
Знайти схожі

7.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Фуркало О. С., Дзюба Д. О., Лоскутов О. А., Дружина О. М.
Назва : Прогностичні фактори тривалості перебування у стаціонарі пацієнтів із гострим коронарним синдромом після екстреної ендоваскулярної реваскуляризації міокарда
Місце публікування : Клінічна хірургія. - Київ, 2019. - Том 86, N 1. - С. 30-34 (Шифр КУ5/2019/86/1)
Примітки : Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна: КОРОНАРНЫЙ СИНДРОМ ОСТРЫЙ
МИОКАРДА РЕВАСКУЛЯРИЗАЦИЯ
ЭНДОВАСКУЛЯРНЫЕ ПРОЦЕДУРЫ
ПРЕДОПЕРАЦИОННОЕ ВЕДЕНИЕ БОЛЬНОГО
ГОСПИТАЛИЗАЦИИ ПРОДОЛЖИТЕЛЬНОСТЬ
ПРОГНОЗ
ВОЗРАСТНЫЕ ФАКТОРЫ
Анотація: Мета. Визначити ступінь впливу незалежних один від одного передопераційних чинників на єдиний залежний чинник - тривалість госпіталізації пацієнтів із гострим коронарним синдромом після екстреної ендоваскулярної реваскуляризації міокарда. Матеріали і методи. Зібрано та статистично опрацьовано дані історій хвороб 40 пацієнтів віком до 60 років (1-ша група) та 40 пацієнтів віком 60 років і старше (2-га група). Методом статистичного опрацювання даних обрано кореляційно-регресійний аналіз. Результати. У пацієнтів 1-ї групи на тривалість госпіталізації впливали (в порядку зменшення значущості): передопераційні показники гемоглобіну та гематокриту, рівні тропоніну І та загального холестерину, ступінь оклюзії коронарних артерій, індекс маси тіла, фракція викиду лівого шлуночка та об’єм післяопераційної крововтрати. У пацієнтів 2-ї групи єдиним фактором, що істотно вплинув на тривалість госпіталізації, був вік. Висновки. Предикторами тривалості госпіталізації у віковій групі до 60 років слугують майже всі включені до дослідження незалежні фактори, тоді як у віковій групі 60 років і старше стійка кореляція характерна лише для фактора віку.
Знайти схожі

8.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Никоненко А. О., Зубрик І. В., Подлужний О. О., Якименко В. В.
Назва : Аналіз стану ниркової гемодинаміки у хворих з первинним гіперальдостеронізмом за даними ультразвукового доплерівського сканування
Місце публікування : Клінічна хірургія. - Київ, 2019. - Том 86, N 1. - С. 35-39 (Шифр КУ5/2019/86/1)
Примітки : Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна: ГИПЕРАЛЬДОСТЕРОНИЗМ
ПОЧЕЧНОЕ КРОВООБРАЩЕНИЕ
ПОЧЕЧНАЯ АРТЕРИЯ
КРОВОТОКА СКОРОСТЬ
КРОВЕНОСНЫХ СОСУДОВ СОПРОТИВЛЕНИЕ
Анотація: Мета. Проаналізувати стан ниркової гемодинаміки за даними ультразвукового доплерівського сканування у пацієнтів з первинним гіперальдостеронізмом (ПГА). Матеріали і методи. У клініці госпітальної хірургії Запорізького державного медичного університету проведено лікування 52 хворих з ПГА. Ультразвукове доплерівське сканування ниркових артерій виконали 18 (34,6%) пацієнтам. Результати. У структурі відхилень на рівні стовбура ниркових артерій переважали зниження кінцево-діастолічної швидкості кровообігу, підвищення часу прискорення кровотоку та індексу резистентності, на рівні сегментарних та міжчасткових артерій - показники часу прискорення кровотоку, систоло-діастолічного співвідношення, індексу резистентності та пікового індексу. Встановлений кореляційний зв’язок між діастолічним артеріальним тиском та піковою систолічною швидкістю кровообігу на рівні міжчасткових артерій. Виявлена залежність між рівнем альдостерону та індексом резистентності на рівні стовбура ниркової артерії, систоло-діастолічним співвідношенням та середньою максимальною швидкістю кровотоку на рівні міжчасткової артерії. Висновки. ПГА обумовлює зміни пікового індексу, індексу резистентності та систоло-діастолічного співвідношення на всіх рівнях розгалуження ниркових артерій. Рівень альдостеронемії корелює з індексом резистентності на рівні стовбура ниркової артерії, систоло-діастолічне співвідношення та середня максимальна швидкість кровотоку - на рівні міжчасткових артерій.
Знайти схожі

9.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Полковніков О. Ю.
Назва : Хірургічне лікування ускладненого аневризматичного субарахноїдального крововиливу
Місце публікування : Клінічна хірургія. - Київ, 2019. - Том 86, N 1. - С. 40-43 (Шифр КУ5/2019/86/1)
Примітки : Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна: СУБАРАХНОИДАЛЬНЫЕ КРОВОИЗЛИЯНИЯ
ВНУТРИЧЕРЕПНАЯ АНЕВРИЗМА
ЭНДОВАСКУЛЯРНЫЕ ПРОЦЕДУРЫ
Анотація: Мета. Покращення результатів хірургічного лікування ускладненого аневризматичного внутрішньочерепного крововиливу. Матеріали і методи. Із 213 хворих з субарахноїдальним крововиливом внаслідок розриву церебральних аневризм у 121 (56,8%) хворого констатовано ускладнений перебіг. Усім цим хворим проведено хірургічне лікування, яке передбачало оклюзію аневризми. Результати. У 68 (56%) хворих застосовано мікрохірургічне кліпування, у 53 - ендоваскулярну емболізацію. Хірургічні втручання у 84,3% хворих виконані протягом перших двох тижнів. У ряді спостережень застосовано комбіноване та багатоетапне хірургічне лікування. Позитивну динаміку отримано у 75 (61,9%) хворих, у тому числі у 59 (48,8%) хворих - хороший функціональний результат (1 - 2 ступінь інвалідизації за модифікованою шкалою Ренкіна). У 23 (19%) хворих результат був несприятливий (4 - 5 ступінь інвалідизації). Померли 23 (19%) пацієнти. Висновки. Назріла потреба в нагальному напрацюванні уніфікованої класифікації ускладнень аневризматичного внутрішньочерепного крововиливу, вивченні ефективності різноманітних хірургічних методів лікування та визначенні критеріїв вибору методу та термінів виконання втручання у залежності від типу внутрішньочерепного крововиливу.
Знайти схожі

10.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Лисенко С. М., Ілюк Р. Ю., Литвиненко А. Л., Клименко О. В., Ашихмін А. В., Шуба В. Й., Возняк О. М.
Назва : Екстракорпоральне поширення кісткового цементу після перкутанної кіфопластики
Місце публікування : Клінічна хірургія. - Київ, 2019. - Том 86, N 1. - С. 44-48 (Шифр КУ5/2019/86/1)
Примітки : Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна: ПОЗВОНОЧНИКА БОЛЕЗНИ
КИФОПЛАСТИКА
ЦЕМЕНТОПЛАСТИКА
ПОСЛЕОПЕРАЦИОННЫЕ ОСЛОЖНЕНИЯ
ИНОРОДНОГО ТЕЛА МИГРАЦИЯ
КОСТНЫЕ ЦЕМЕНТЫ
ПОСЛЕОПЕРАЦИОННОЕ ВЕДЕНИЕ БОЛЬНОГО
Анотація: Мета. Вивчити особливості та клінічні прояви екстракорпорального поширення (ЕКП) кісткового цементу (КЦ) після перкутанної балонної кіфопластики (КП) з приводу остеопенічних та остеолітичних уражень хребців. Матеріали і методи. Проведено ретроспективне дослідження щодо 50 пацієнтів після КП з приводу остеопоротичних компресійних переломів хребців (24 пацієнти, прооперовано 51 хребець), метастатичних уражень (7 пацієнтів і 10 хребців), мієломної хвороби (4 пацієнти і 10 хребців) та агресивних гемангіом (15 пацієнтів і 23 хребці). ЕКП КЦ оцінювали за даними післяопераційної мультиспіральної комп’ютерної томографії окремо у венозні судини та через дефекти кіркового шару хребців. Результати. ЕКП КЦ виявлено на 52 (50,5%) із 103 оперованих рівнів та в півнепарну вену (у 1 пацієнта) і гілки легеневої артерії (у 2 пацієнтів). Найчастіше ЕКП КЦ реєстрували після КП з приводу метастатичних уражень хребців, переважно в основно-хребцеві вени. ЕКП КЦ в міжхребцеві диски виявлено тільки після КП з приводу остеопоротичних переломів (15,7% спостережень). Спостерігали клінічні прояви ЕКП КЦ в хребтовий канал як у вени, так і через дефекти кіркового шару хребців. Висновки. КП є безпечним методом укріплення хребців, уражених різноманітною патологією. Клінічно значущі прояви ЕКП КЦ спостерігали лише в разі потрапляння КЦ в хребтовий канал як у венозні сплетення, так і через дефекти кіркового шару хребців. ЕКП КЦ не слід розглядати як самостійне ускладнення КП.
Знайти схожі

11.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Піонтковський В. К., Фіщенко Я. В., Кравчук Л. Д.
Назва : Досвід ендоскопічної мікродискектомії при грижах міжхребцевих дисків
Місце публікування : Клінічна хірургія. - Київ, 2019. - Том 86, N 1. - С. 49-50 (Шифр КУ5/2019/86/1)
Примітки : Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна: МЕЖПОЗВОНКОВОГО ДИСКА СМЕЩЕНИЕ
ДИСКЭКТОМИЯ ЧРЕСКОЖНАЯ
ПРЕДОПЕРАЦИОННОЕ ВЕДЕНИЕ БОЛЬНОГО
ИНТРАОПЕРАЦИОННЫЕ ОСЛОЖНЕНИЯ
ПОСЛЕОПЕРАЦИОННЫЕ ОСЛОЖНЕНИЯ
ПОСЛЕОПЕРАЦИОННОЕ ВЕДЕНИЕ БОЛЬНОГО
Анотація: Мета. Оцінити ефективність трансфорамінальної ендоскопічної мікродискектомії, виявити недоліки та переваги даного методу в порівнянні зі стандартними методиками, на основі отриманих даних визначити основні показання та протипоказання до даної процедури. Матеріали і методи. Проаналізовано 290 історій хвороб пацієнтів з грижами поперекового відділу хребта, які перебували на лікуванні в Обласному центрі ортопедії, травматології та вертебрології Рівненської обласної клінічної лікарні та відділенні хірургії хребта Інституту травматології та ортопедії НАМН України з квітня 2016 по квітень 2018 р. Серед пацієнтів було 156 жінок та 134 чоловіки віком від 20 до 84 років. Усім хворим в передопераційному періоді було проведено магнітно-резонансну (МРТ) або комп’ютерну (КТ) томографію поперекового відділу хребта, функціональну рентгенографію, загально-клінічні обстеження. Результати. В післяопераційному періоді відповідно до міжнародного опитувача якості життя Oswestry середній показник щодо досліджуваних хворих становив 21,1%, що відповідає доброму результату. Больовий синдром перед операцією за візуально-аналоговою шкалою був оцінений у 8,5 бала, а через 6 міс після операції - у 1,5 бала (переважала люмбалгія і майже не було корінцевого болю). Накопичений значний практичний досвід виконання ендоскопічної трансфорамінальної мікродискектомії засвідчив, що хірург може зіткнутися з певними технічними труднощами у разі краніальної або каудальної міграції секвестру, в ряді спостережень доступ на рівні L5 - S1 затруднений через високе розташування гребеня клубової кістки, але все-таки за наявності правильних показань ця методика дає змогу в короткі строки позбутися компресійного корінцевого синдрому.
Знайти схожі

12.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Філіпенко В. А., Танькут О. В., Дудко О. Г., Шайко-Шайковський О. Г.
Назва : Тотальне ендопротезування колінного суглоба за наявності кісткових дефектів
Місце публікування : Клінічна хірургія. - Київ, 2019. - Том 86, N 1. - С. 52-55 (Шифр КУ5/2019/86/1)
Примітки : Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна: КОЛЕННЫЙ СУСТАВ
КОЛЕННОГО СУСТАВА АРТРОПЛАСТИКА ЗАМЕСТИТЕЛЬНАЯ
Анотація: Мета. Проаналізувати основні фактори, які впливають на результати ендопротезування колінного суглоба за наявності кісткових дефектів, та їх зв’язок з попередніми оперативними втручаннями, переваги та слабкі сторони існуючих класифікацій. Результати. Визначено варіанти хірургічного лікування кісткових дефектів, які можуть забезпечити кращу стабільність для ендопротезів. Висновки. Важливо застосовувати кісткові трансплантати, які в процесі ремоделювання здатні забезпечити стабільність імплантатів у віддалені строки.
Знайти схожі

13.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Войленко О. А., Пікуль М. В., Стаховський О. Е., Кононенко О. А., Семко С. Л., Вітрук Ю. В., Стаховський Е. О.
Назва : Визначення оптимальної тривалості проведення неоад'ювантної таргетної терапії хворим з локалізованим нирково-клітинним раком
Місце публікування : Клінічна хірургія. - Київ, 2019. - Том 86, N 1. - С. 56-60 (Шифр КУ5/2019/86/1)
Примітки : Бібліогр. наприкінці ст.
Предметні рубрики: Пазопаниб
MeSH-головна: ПОЧЕК НОВООБРАЗОВАНИЯ
КАРЦИНОМА ПОЧЕЧНО-КЛЕТОЧНАЯ
ПЕРИОПЕРАЦИОННЫЙ КОНТРОЛЬ
НЕОАДЪЮВАНТНАЯ ТЕРАПИЯ
МОЛЕКУЛЯРНАЯ ТАРГЕТНАЯ ТЕРАПИЯ
ПРОТИВООПУХОЛЕВЫЕ СРЕДСТВА
ЛЕЧЕНИЯ РЕЗУЛЬТАТОВ АНАЛИЗ
Анотація: Мета. Визначити оптимальну тривалість проведення неоад’ювантної таргетної терапії (ТТ) в лікуванні хворих з локалізованим нирково-клітинним раком (НКР). Матеріали і методи. До рандомізованого проспективного дослідження включено 24 пацієнти з локалізованим світлоклітинним НКР (Т1а-2bN0M0), яких розподілено на дві групи: 1-ша група - 12 пацієнтів, яким проведено два блоки неоад’ювантної ТТ (пазопаніб 800 мг щоденно перорально протягом 28 днів); 2-га група - 12 пацієнтів, яким проведено чотири блоки неоад’ювантної ТТ. Результати. Стабілізацію (шкала RECIST 1.1) констатували у 9 (75%) пацієнтів 1-ї групи та у 8 (67%) - 2-ї групи, часткову відповідь - у 3 (25%) та 4 (33%) пацієнтів відповідно (?2= 0,2; р = 0,65). Медіани показника регресії пухлини в 1-й та 2-й групах були порівнянні: 18 [2; 27] і 17 [2; 34]% відповідно. Значущої різниці між частотою побічних проявів за шкалою CTC AE ступенів 1 - 4, виконання нефректомії, інтра- та післяопераційних ускладнень та тривалістю госпіталізації в порівнюваних групах не виявлено (р 0,05). Висновки. Оптимальною тривалістю проведення неоад’ювантної ТТ хворим з локалізованим НКР є використання двох блоків. Більша тривалість неоад’ювантної ТТ призводить до збільшення вартості лікування без подальшої регресії НКР, що не впливає на вибір тактики хірургічного втручання.
Знайти схожі

14.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Чиж Н. А., Ковалев Г. А., Белочкина И. В., Михайлова И. П.
Назва : Модель минно-взрывной травмы
Місце публікування : Клінічна хірургія. - Київ, 2019. - Том 86, N 1. - С. 61-64 (Шифр КУ5/2019/86/1)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна: РАНЫ ОГНЕСТРЕЛЬНЫЕ
БОЛЕЗНЬ, МОДЕЛИ НА ЖИВОТНЫХ
ЭУКАРИОТЫ
Анотація: Цель. Создание доступной модели минно-взрывной травмы различной степени тяжести у крыс. Материалы и методы. Взрывное повреждение мягких тканей бедра крыс моделировали с помощью строительно-монтажного пистолета (СМП) и специально разработанной стойки, которая обеспечивала фиксацию СМП во время выстрела. Для имитации повреждения от поражающих элементов в стволе СМП размещали стальные осколки. Результаты. Макроскопическая оценка повреждений показала, что они имеют признаки, характерные для поражения мягких тканей ударной волной, струей пламени, поражающими элементами. Показана возможность варьировать степень поражения тканей за счет мощности порохового заряда, отсутствия или наличия поражающих элементов. Выводы. Предложенная модель воспроизводит минно-взрывную травму и может быть использована в любой научно-исследовательской лаборатории, занимающейся вопросами экспериментальной медицины.
Знайти схожі

15.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Ткаченко О. І., Максимовський В. Є., Осадчий Д. М., Машуков А. О., Рибін А. І., Пирогов В. В., Лисаченко В. В.
Назва : Сучасні тенденції в лікуванні раку шлунка, ускладненого канцероматозом очеревини
Місце публікування : Клінічна хірургія. - Київ, 2019. - Том 86, N 1. - С. 65-68 (Шифр КУ5/2019/86/1)
Примітки : Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна: ЖЕЛУДКА НОВООБРАЗОВАНИЯ
НОВООБРАЗОВАНИЙ МЕТАСТАЗЫ
БРЮШИНЫ НОВООБРАЗОВАНИЯ
Анотація: Сучасні тенденції в лікуванні раку шлунка, ускладненого канцероматозом очеревини.
Знайти схожі

16.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Загрійчук М. С., Кондратюк В. А., Романів Я. В., Неженцева Ю. В., Підопригора О. О.
Назва : Досвід неоад'ювантної селективної внутрішньоартеріальної хіміотерапії за схемою FOLFIRINOX, проведеної пацієнту з умовно резектабельним раком правого анатомо-хірургічного сегмента підшлункової залози
Місце публікування : Клінічна хірургія. - Київ, 2019. - Том 86, N 1. - С. 69-72 (Шифр КУ5/2019/86/1)
Примітки : Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна: ПОДЖЕЛУДОЧНОЙ ЖЕЛЕЗЫ НОВООБРАЗОВАНИЯ
ПРЕДОПЕРАЦИОННОЕ ВЕДЕНИЕ БОЛЬНОГО
НЕОАДЪЮВАНТНАЯ ТЕРАПИЯ
ИНФУЗИИ ВНУТРИАРТЕРИАЛЬНЫЕ
ПРОТИВООПУХОЛЕВОЙ КОМБИНИРОВАННОЙ ХИМИОТЕРАПИИ ПРОТОКОЛЫ
ЛЕЧЕНИЯ РЕЗУЛЬТАТОВ АНАЛИЗ
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ
Анотація: Досвід неоад’ювантної селективної внутрішньоартеріальної хіміотерапії за схемою FOLFIRINOX, проведеної пацієнту з умовно резектабельним раком правого анатомо-хірургічного сегмента підшлункової залози.
Знайти схожі

17.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Самойленко Г. Е., Жариков С. О., Климанский Р. П.
Назва : Техника "LOZENGE" при одноэтапной реконструкции молочной железы
Місце публікування : Клінічна хірургія. - Київ, 2019. - Том 86, N 1. - С. 73-75 (Шифр КУ5/2019/86/1)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна: МОЛОЧНОЙ ЖЕЛЕЗЫ НОВООБРАЗОВАНИЯ
МАСТЭКТОМИЯ РАДИКАЛЬНАЯ
МОЛОЧНОЙ ЖЕЛЕЗЫ ПРОТЕЗА ИМПЛАНТАЦИЯ
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ
Знайти схожі

18.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Ткаченко А. И., Осадчий Д. Н., Лысенко В. В., Максимовский В. Е., Лукьянчук О. В., Четвериков С. Г., Лысаченко В. В., Чайка А. М., Чистяков Р. С., Меленевский А. Д., Машуков А. А., Атанасов Д. В., Пирогов В. В., Столярчук Е. А.
Назва : Современные возможности лапароскопической пластики мочепузырно-прямокишечного свища
Місце публікування : Клінічна хірургія. - Київ, 2019. - Том 86, N 1. - С. 76-78 (Шифр КУ5/2019/86/1)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна: ТАЗОВЫХ ОРГАНОВ НОВООБРАЗОВАНИЯ
ПОСЛЕОПЕРАЦИОННЫЕ ОСЛОЖНЕНИЯ
МОЧЕВОГО ПУЗЫРЯ СВИЩ
ПРЯМОЙ КИШКИ СВИЩ
ЛАПАРОСКОПИЯ
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ
Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)