Головна Спрощенний режим Опис Шлюз Z39.50
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=ЗУ3/2018/1<.>
Загальна кiлькiсть документiв : 25
Показанi документи с 1 за 20
 1-20    21-25 
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Куземенська М. Л., Гладенко С. Є.
Назва : Оптимізація хірургічного лікування поєднаної патології матки і генітального пролапсу
Місце публікування : Здоровье женщины. - 2018. - № 1. - С. 80-81 (Шифр ЗУ3/2018/1)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ГИНЕКОЛОГИЧЕСКИЕ ХИРУРГИЧЕСКИЕ ОПЕРАЦИИ
ГИСТЕРЭКТОМИЯ
МАТКИ ПРОЛАПС
МАТКИ НОВООБРАЗОВАНИЯ
Анотація: Мета дослідження: зниження частоти рецидивування генітального пролапсу у жінок після хірургічного лікування поєднаної патології матки на підставі розроблення і впровадження диференційованого підходу до вибору методики операції. Матеріали та методи. Був проведений аналіз результатів хірургічного лікування 90 пацієнток, яких оперували з приводу доброякісних захворювань матки і генітального пролапсу з використанням вагінального оперативного доступу. Як основна (базова) операція всім хворим була виконана вагінальна гістеректомія. Варіанти вагінальних операцій мали відмітні особливості у пацієнток різних клінічних груп. Розподілення пацієнток на клінічні групи проведене залежно від показань для видалення матки, наявності супутнього пролапсу статевих органів (ускладненого чи ні стресовим нетриманням сечі) і віку хворих. Результати. Ефективність диференційованого підходу при хірургічному лікуванні поєднаної патології матки з генітальним пролапсом складає 96,7%, при цьому 83,3% жінок вважають себе вилікованими повністю. Найбільш висока частота рецидивування (6,7%) має місце у жінок без генітального пролапсу, яким гістеректомія була виконана лише з приводу доброякісних захворювань матки і придатків з лапароскопічною асистенцією. Заключення. Використання диференційованого підходу до хірургічного лікування поєднаної патології матки та генітального пролапсу дозволяє підвищити ефективність, знизити частоту рецидивування та покращити якість життя жінок.
Знайти схожі

2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Возіанов С. О., Захараш М. П., Чабанов П. В., Захараш Ю. М., Севастьянова Н. А., Угаров В. Ю., Репринцева А. С.
Назва : Роль електроміографії у діагностиці та лікуванні жінок змішаної групи з поєднаною нейрогенною патологією нижніх сечових шляхів та дистального відділу товстої кишки
Місце публікування : Здоровье женщины. - 2018. - № 1. - С. 82-84 (Шифр ЗУ3/2018/1)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: МОЧЕВОГО ПУЗЫРЯ НЕЙРОГЕННЫЕ ФУНКЦИОНАЛЬНЫЕ РАССТРОЙСТВА
НЕЙРОГЕННЫЙ КИШЕЧНИК
ЭЛЕКТРОМИОГРАФИЯ
ЭЛЕКТРОТЕРАПИЯ
ЭЛЕКТРИЧЕСКАЯ СТИМУЛЯЦИЯ
Анотація: Мета дослідження: підвищення ефективності лікування жінок з поєднаною нейрогенною патологією нижніх сечових шляхів і дистального відділу товстої кишки. Матеріали та методи. У дослідження були включені 30 жінок, оцінювання ефективності лікування яких проводили за допомогою клінічних та електроміографічних обстежень. Результати. Установлено, що електроміографія відображає функціональний стан сечовивідних шляхів і дистальних відділів товстої кишки при їхній поєднаній патології. Отримані результати були підставою для обґрунтування принципів диференційованого лікування хворих з поєднаною нейрогенною патологією нижніх сечовивідних шляхів і дистальних відділів товстої кишки, що дозволило підвищити ефективність лікування. Заключення. Консервативне лікування пацієнтів даної категорії за допомогою електростимуляції є ефективним.
Знайти схожі

3.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Скрипченко Н. Я., Павлова О. М., Шамаєва О. В., Могілевська С. І.
Назва : Особливості біоценозу піхви у вагітних з аденоміозом
Місце публікування : Здоровье женщины. - 2018. - № 1. - С. 85-88 (Шифр ЗУ3/2018/1)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: АДЕНОМИОЗ
ВАГИНИТ БАКТЕРИАЛЬНЫЙ
КАНДИДОЗ ВУЛЬВОВАГИНАЛЬНЫЙ
БЕРЕМЕННОСТИ ОСЛОЖНЕНИЯ
Анотація: Мета дослідження: вивчення особливостей порушення мікробіоценозу у вагітних з аденоміозом, розроблення нових та систематизація й удосконалення існуючих методів діагностики, лікування та профілактики ускладнень та репродуктивних втрат. Матеріали та методи. Було обстежено і розподілено на три групи 90 жінок з терміном вагітності 32,1±2 тижні: група контролю – 30 здорових вагітних (середній вік – 29,3±2,1 року); група порівняння – 30 вагітних (середній вік – 31,8±2,2 року) з аденоміозом, яким у випадку виникнення суб’єктивних скарг проводили дослідження біоти піхви та лікування, а у випадку виникнення загрози передчасних пологів призначали класичну зберігальну терапію згідно з протоколом МОЗ; основна група – 30 вагітних з аденоміозом, яким рутинно проводили дослідження біоти піхви, призначали санацію статевих шляхів та пробіотик, також жінки отримували зберігальну терапію та дієтотерапією (середній вік – 31,2±2,1 року). Лікування призначали після виявлення титру та чутливості збудника шляхом бактеріоскопії виділень на склі та бактеріального посіву вагінальних виділень. У випадку виявлення патологічної флори проводили більш розширене обстеження. Результати. Частота загрози переривання вагітності у групі контролю становила 6,7%, у групі порівняння та основній групі показник становив 26,7% та 23,4% відповідно; бактеріальний вагіноз у поєднанні з кандидозним вагінітом спостерігався (по групах) у 6,7%, 23,4% та 26,7% відповідно (найчастіше до складу асоціацій входили стафілокок епідермальний та кишкова паличка, стафілокок епідермальний та гриби роду Кандіда). Виявлені порушення біоти піхви лише у половині випадків супроводжувалися суб’єктивними скаргами жінки, проте потребували лікування, зважаючи на збудників та їхні титри. Після лікування призначали додаткове обстеження для перевірки ефективності лікування. Порушення ФПК спостерігалось у групі контролю у 3,3%, у групі порівняння – у 33,3% і в основній групі – у 10%, ЗРП – у 3,3%, 20,0%, 10,0% відповідно, передчасні пологи – у 6,7%, 33,3%, 6,7% відповідно, ПРПО – у 6,7%, 33,3%, 13,3% відповідно, ВУІ у плода у групі контролю не спостерігалося, у двох інших групах – у 10,% та 3,3% відповідно. Заключення. Рутинне обстеження біоти і лікування у комплексі з дієтотерапією є необхідними, оскільки нерідко захворювання перебігає безсимптомно, призводячи до тяжких наслідків. Застосування запропонованого комплексу у жінок з аденоміозом суттєво знижує ризики виникнення порушення функції ФПК та, як наслідок, – ЗРП, зменшує вірогідність передчасних пологів, ПРПО, мінімізує травми пологових шляхів під час пологів та значно знижує ризик ВУІ у плода, скорочує час перебування жінки у стаціонарі.
Знайти схожі

4.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Рагимова В. В., Алиева Э. М., Султанова С. Г.
Назва : Особенности проявлений климактерического синдрома у женщин в постменопаузальный период в современных условиях
Місце публікування : Здоровье женщины. - 2018. - № 1. - С. 68-72 (Шифр ЗУ3/2018/1)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна: ПОСТМЕНОПАУЗА
КЛИМАКТЕРИЧЕСКОГО ПЕРИОДА РАССТРОЙСТВА
Анотація: Мета дослідження: вивчення вираженості клімактеричного синдрому у жінок у період постменопаузи в умовах Азербайджанської Республіки. Матеріали та методи. Обстежено 120 жінок у період постменопаузи. Середній вік пацієнток становив 60,29±0,69 року. Тривалість постменопаузального періоду була у межах 10,33±0,67 року. У 45 (37,5%) жінок тривалість постменопаузального періоду коливалася від 2 до 5 років, у 16 (13%) – 6–9 років, у 59 (49,2%) – більше 10 років. Результати. У результаті проведених досліджень були визначені частота і вираженість вегетосудинних, обмінно-ендокринних, психоемоційних проявів клімактеричного синдрому в обстежених жінок у період постменопаузи. Заключення. Установлено, що вираженість вегетосудинних проявів клімактеричного синдрому становить 28,8±0,95 бала, обмінноендокринних симптомів – 22,6±0,8 бала, психоемоційних проявів – 7,8±0,46 бала. Загальна оцінка клімактеричного синдрому становила 59,2±2,11 бала, що відповідало середньому ступеню вираженості даного синдрому.
Знайти схожі

5.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Дронова В. Л., Дронов О. І., Рощина Л. О., Бублієва О. І.
Назва : Погранична муцинозна цистаденома яєчника як причина виникнення псевдокістоми очеревини (Презентація клінічного випадку)
Місце публікування : Здоровье женщины. - 2018. - № 1. - С. 73-76 (Шифр ЗУ3/2018/1)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна: ЦИСТАДЕНОМА МУЦИНОЗНАЯ
ЯИЧНИКОВ НОВООБРАЗОВАНИЯ
БРЮШИНЫ ПСЕВДОМИКСОМА
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ
Анотація: Псевдоміксома очеревини (ПМО) – це рідкісний клінічний стан, що характеризується локалізованим або генералізованим накопиченням желатиноподібного вмісту, пов’язаним у більшості випадків із муцинозними пухлинами органів травного тракту, рідше – яєчників. На підставі презентації клінічного випадку ПМО, зумовленої пограничною неоплазією яєчника, проаналізований вплив на подальший перебіг хвороби циторедукції як самостійного методу лікування. Наведений у статті клінічний випадок відображає рідкісне поєднання пограничної пухлини яєчника з ПМО. Доведено ефективність виконання циторедуктивної операції, яка ставить під сумнів доцільність проведення хіміотерапії у пацієнтів з пухлинами потенційно низького ступеня злоякісності.
Знайти схожі

6.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Продан Т. О., Данкович Н. О., Бабенко О. М.
Назва : Результати контрольованої стимуляції овуляції у програмах донації ооцитів
Місце публікування : Здоровье женщины. - 2018. - № 1. - С. 77-79 (Шифр ЗУ3/2018/1)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ОПЛОДОТВОРЕНИЕ IN VITRO
ОВУЛЯЦИИ ИНДУКЦИЯ
СУПЕРОВУЛЯЦИЯ
ОВОЦИТОВ ЗАБОР
Анотація: Мета дослідження: вивчення ефективності контрольованої стимуляції овуляції у донорів ооцитів залежно від протоколу стимуляції. Матеріали та методи. Для досягнення поставленої мети було проаналізовано медичну документацію 120 донорів ооцитів, яким проводили стимуляцію суперовуляції у медичному центрі «Мати та дитина» у 2012–2015 рр. Усі картки були розділені на дві групи: у першу групу увійшли жінки, у яких у циклі стимуляції для попередження передчасних піків лютеїнізуючого гормону використовували агоніст гонадотропін-рилізинг-гормону (а-ГнРГ) (n=70), а у другу – жінки, у яких використовували антагоніст ГнРГ (n=50). Результати. Середня тривалість стимуляції при використанні а-ГнРГ була у середньому на 2 дні довше. Загальна кількість витраченого рекомбінантного фолікулостимулювального гормону була також достовірно (у середньому на 500 МО) більше, а отриманих фолікулів та яйцеклітин – менше. Заключення. Отже, проведене дослідження встановило, що оптимальним у програмах отримання донорських ооцитів є протокол стимуляції суперовуляції з використанням щодобових доз антагоніста гонадотропін-рилізинг-гормонів для попередження передчасних піків лютеїнізуючого гормону. Подальший пошук з метою оптимізації схем стимуляції суперовуляції у донорів доцільно проводити у межах саме даного протоколу.
Знайти схожі

7.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Савченко С. Є., Гервазюк О. І.
Назва : Особливості перебігу гестації, пологів та перинатальні наслідки у ВІЛ-інфікованих жінок (Ретроспективний аналіз)
Місце публікування : Здоровье женщины. - 2018. - № 1. - С. 102-106 (Шифр ЗУ3/2018/1)
MeSH-головна: БЕРЕМЕННОСТИ ОСЛОЖНЕНИЯ ИНФЕКЦИОННЫЕ
ВИЧ ИНФЕКЦИИ
ПЛАЦЕНТЫ БОЛЕЗНИ
БЕРЕМЕННОСТИ ИСХОД
Анотація: Мета дослідження: встановлення особливостей перебігу вагітності, пологів та стану новонароджених у ВІЛ-інфікованих жінок. Матеріали та методи. Був проведений ретроспективний аналіз 1050 індивідуальних карт вагітних з ВІЛ, історій пологів та розвитку новонароджених за 2012–2015 рр. та 850 пацієнток без ВІЛ-інфекції (контрольна група). Результати. Концентрації CD4+ та вірусного навантаження свідчать про ефективну високоактивну антиретровірусну терапію у більшості пацієнток. Серед ускладнень гестації та пологів у жінок з ВІЛ найчастіше виявляли ознаки плацентарної дисфункції. Таке загрозливе ускладнення, як передчасне відшарування плаценти, діагностували у 37 (3,5±0,56%) випадках у ВІЛ-інфікованих вагітних та у 12 (1,4±0,4%) випадках у жінок контрольної групи; дистрес плода був виявлений у 109 (10,4±0,94%) пацієнток з основної групи проти 16 (1,9±0,46%) жінок контрольної групи (р0,05). У ВІЛ-інфікованих породіль, які довготривало отримували високоактивну антиретровірусну терапію, відзначений більш високий об’єм загальної крововтрати в пологах та під час проведення кесарева розтину. У дітей жінок з ВІЛ найчастіше визначали дезадаптаційні синдроми у ранній неонатальний період. Серед причин перинатальної смертності у ВІЛ-інфікованих пацієнток вагоме місце посідає декомпенсована плацентарна дисфункція з критичним порушенням кровообігу у системі «мати–плацента–плід». Заключення. Перебіг гестаційного процесу у вагітних з ВІЛ-інфекцією характеризується розвитком перинатальних ускладнень та загрозливими станами як для матері, так і для плода. Сучасна теорія щодо наявності впливу ВІЛ на систему гемостазу обґрунтовує доцільність вивчення реологічного стану крові, у тому числі функцію ендотелію, у ВІЛ-інфікованих вагітних з метою своєчасної профілактики, діагностики та лікування акушерських та перинатальних ускладнень.
Знайти схожі

8.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Назва : Нормальные роды. Клиническое руководство Квинсленда
Місце публікування : Здоровье женщины. - 2018. - № 1. - С. 107-127 (Шифр ЗУ3/2018/1)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна: РОДОРАЗРЕШЕНИЯ ПРОЦЕСС
ДОКАЗАТЕЛЬНАЯ МЕДИЦИНА
КЛИНИЧЕСКИЕ ПРОТОКОЛЫ
Знайти схожі

9.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Назва : Антенатальное и постнатальное психическое здоровье: клинический менеджмент. Клинические рекомендации
Місце публікування : Здоровье женщины. - 2018. - № 1. - С. 128-140 (Шифр ЗУ3/2018/1)
MeSH-головна: ПСИХИЧЕСКОЕ ЗДОРОВЬЕ
ПСИХИЧЕСКИЕ РАССТРОЙСТВА
БЕРЕМЕННОСТИ ОСЛОЖНЕНИЯ
ПОСЛЕРОДОВОЙ ПЕРИОД
ДЕПРЕССИЯ ПОСЛЕРОДОВАЯ
ПСИХОТРОПНЫЕ СРЕДСТВА
АНТИПСИХОТИЧЕСКИЕ СРЕДСТВА
ДОКАЗАТЕЛЬНАЯ МЕДИЦИНА
КЛИНИЧЕСКИЕ ПРОТОКОЛЫ
Знайти схожі

10.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Запорожченко М. Б., Парубіна Д. Ю., Сидоренко А. В.
Назва : Особливості мікробіоценозу статевих органів жінок, що хворіють на лейоміому матки
Місце публікування : Здоровье женщины. - 2018. - № 1. - С. 89-91 (Шифр ЗУ3/2018/1)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ВАГИНИТ БАКТЕРИАЛЬНЫЙ
ПОЛОВЫМ ПУТЕМ ПЕРЕДАВАЕМЫЕ БОЛЕЗНИ, БАКТЕРИАЛЬНЫЕ
ЛЕЙОМИОМА
ВЛАГАЛИЩЕ
Анотація: Інфекції генітального тракту визнані одними з тригерних факторів виникнення міоми матки. Мета дослідження: вивчення особливостей мікробіоценозу статевих органів жінок, що хворіють на лейоміому матки. Матеріали та методи. Під наглядом перебували 30 практично здорових жінок – І (контроль) група, 108 жінок з клінічно безсимптомним перебігом лейоміоми матки – група ІІА (основна) та група ІІБ (основна) – 108 жінок, що хворіли на лейоміому матки з клінічно-симптомним перебігом. Визначали ступінь чистоти піхви. Мікроскопічну характеристику біоценозу піхви оцінювали як: 1) нормоценоз; 2) проміжний тип; 3) дисбіоз піхви; 4) вагініт (запальний тип мазка). Результати. У жінок основної групи переважав 3–4-й ступінь чистоти піхви. Проміжний тип діагностовано у 46,8%, дисбіоз піхви – у 39,4%, вагініт (запальний тип мазка) – у 10,2% випадків. У досліджуваному матеріалі з піхви у ІІА групі домінували Gardnerella vaginalis (31,5%), Mycoplasma hominis (17,6%), Mobilincus (14,8%), у ІІБ групі – Candida albicans (33,3%), Enterococcus fec. (25,0%). Заключення. В алгоритм обстеження жінок, хворих на лейоміому матки, доцільно включити скринінгове виявлення інфекцій, що передаються статевим шляхом, та визначення біоценозу статевих органів.
Знайти схожі

11.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Іщак О. М.
Назва : Клінічні аспекти різних форм апоплексії яєчника
Місце публікування : Здоровье женщины. - 2018. - № 1. - С. 92-95 (Шифр ЗУ3/2018/1)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ЯИЧНИКИ
РАЗРЫВ СПОНТАННЫЙ
Анотація: Мета дослідження: вивчення клінічних аспектів у жінок з анемічною формою апоплексії яєчника на сучасному етапі. Матеріали та методи. Було проведено клініко-лабораторне обстеження 140 жінок. З них – 65 хворих з анемічною формою апоплексії яєчника, яким вперше була проведена лапароскопічна операція і які були розподілені на дві групи залежно від використаного під час операції методу гемостазу. Результати. Отримані результати свідчать, що єдиною значущою відмінністю між двома досліджуваними групами був показник тривалості оперативного втручання (р0,05). Операції були майже в 1,5 разу тривалішими у 2-й групі хворих, гемостаз яким здійснювали за допомогою накладення швів на яєчник. Під час аналізу цифрових записів оперативного посібника визначили, що причиною збільшення його тривалості є сам етап гемостазу, що передбачав у 100% вилущування кісти і накладення одного або декількох швів на рану яєчника. Тривалість етапу зростала унаслідок того, що лапароскопічне накладення швів, особливо з інтракорпоральним зав’язуванням вузлів, є досить трудомісткою процедурою. Жодних значущих відмінностей між групами щодо середнього об’єму крововтрати, частоти поєднаних операцій, післяопераційного ведення, перебігу післяопераційного періоду і тривалості перебування у стаціонарі виявлено не було. Заключення. Отримані клінічні результати необхідно враховувати під час ведення жінок з апоплексією яєчника.
Знайти схожі

12.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Бобрицкая В. В., Назар О. В., Бондаренко Т. Н.
Назва : Решение проблемы микст-инфекций репродуктивной системы в сочетании с вирусом папилломы человека
Місце публікування : Здоровье женщины. - 2018. - № 1. - С. 96-101 (Шифр ЗУ3/2018/1)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
Предметні рубрики: Оверин
MeSH-головна: CHLAMYDIA ИНФЕКЦИИ
ПАПИЛЛОМАВИРУСНЫЕ ИНФЕКЦИИ
ПОЛОВЫМ ПУТЕМ ПЕРЕДАВАЕМЫЕ БОЛЕЗНИ
КОИНФЕКЦИЯ
Анотація: Мета дослідження: визначення ефективності лікування мікстінфекцій жіночої репродуктивної системи переважно хламідійної етіології у поєднанні з вірусом папіломи людини (ВПЛ) і вірусом простого герпесу (ВПГ) шляхом використання оксодигідроакридинілацетату натрію (Оверін®). Матеріали та методи. Під спостереженням знаходилися 60 пацієнток з лабораторно підтвердженою мікст-інфекцією репродуктивної системи: хламідії, мікоплазми, уреаплазми, ВПЛ, ВПГ. Основна група – 35 пацієнток – отримувала комплекс етіотропної терапії з оксодигідроакридинілацетатом натрія (Оверін®). Група порівняння – 25 жінок – отримувала курс етіотропної терапії без застосування імуномодулювальних препаратів. Результати. В основній групі після курсу терапії: контрольні результати щодо хламідійної інфекції негативні у 94,3% пацієнток, мікоплазмової – у 100%, уреаплазмової – у 100% випадків. Негативні результати щодо ВПЛ у 91,5% пацієнток, ВПГ – у 82,9% пацієнток. У групі порівняння: негативні результати хламідійної інфекції у 80,0% пацієнток, мікоплазмової – у 96,0%, уреаплазмової – у 92,0%, щодо ВПЛ– у 42,0% пацієнток, ВПГ – у 36,0% пацієнток. Пацієнткам групи порівняння у подальшому було проведено додатковий курс терапії. Заключення. Препарат Оверін® демонструє високу ефективність терапії хронічних інфекцій жіночої репродуктивної системи, у тому числі хламідіозу як окремого захворювання, так і за наявності вірусних асоціацій. У випадках поєднання хламідійної інфекції з ВПЛ і ВПГ, у тому числі ВПЛ високоонкогенних штамів, препарат Оверін® може бути засобом вибору в комплексі з антибактеріальною терапією.
Знайти схожі

13.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Nazarenko L. G., Nedorezova K. M.
Назва : Dynamic of the structure of delivery methods in women with cesarean section in anamnesis
Місце публікування : Здоровье женщины. - 2018. - № 1. - С. 64-67 (Шифр ЗУ3/2018/1)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна: КЕСАРЕВО СЕЧЕНИЕ
РУБЕЦ
МАТКА
РОДЫ ВАГИНАЛЬНЫЕ ПОСЛЕ КЕСАРЕВА СЕЧЕНИЯ
Анотація: У статті представлено результати дослідження динаміки питомої ваги кесарева розтину (КР) серед усіх методів розродження, співвідношення первинного та повторного КР, відсоток жінок з рубцем на матці після КР, які погодилися на спробу вагінальних пологів після кесарева розтину (ВПКР), та частку випадків успішних ВПКР серед них. Мета дослідження: визначення кількості жінок з рубцем на матці в когорті осіб, які здійснюють свої подальші репродуктивні наміри та мають нову вагітність. Матеріали та методи. Клініко-статистичні дані установи другого рівня перинатальної допомоги за 10-річний період (з 2008 до 2017 року). Результати. Установлено, що висока частота КР не впливає на зниження показників перинатальної смертності (ПС). Рівень КР понад 20% не дає переваги стосовно зниження ПС, отже не є виправданим з позиції перинатальної статистики. Показник КР впливає на інтранатальну складову ПС і майже не позначається на антенатальній. Зростання показника первинних КР дає підстави до прогнозування подальшого збільшення частки повторних КР та жінок з «оперованою маткою». Заключення. Практика вагінальних пологів після кесарева розтину робить вагомий внесок у справу зниження частоти операцій в установах другого рівня перинатальної допомоги.
Знайти схожі

14.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Лигирда Н. Ф.
Назва : 2011 IFCPC - Кольпоскопічна термінологія для шийки матки та інтерпретація термінів розділу «Загальна оцінка»
Місце публікування : Здоровье женщины. - 2018. - № 1. - С. 22-27 (Шифр ЗУ3/2018/1)
MeSH-головна: КОЛЬПОСКОПИЯ
ТЕРМИНОЛОГИЯ
ШЕЙКИ МАТКИ БОЛЕЗНИ
Анотація: У статті висвітлені питання правильної інтерпретації положень розділу «Загальна оцінка» 2011 IFCPC Номенклатури кольпоскопічних термінів для шийки матки. Сучасна номенклатура побудована у формі таблиці, у якій наведено чіткий покроковий алгоритм для лікаря щодо кольпоскопічного оцінювання шийки матки. Також у статті проведено детальний аналіз таких понять, як «адекватна/неадекватна кольпоскопія», «візуалізація лінії стику», «тип зони трансформації». Для кращого візуального сприйняття вона ілюстрована кольпофотограмами та кольоровими схемами, які пояснюють процеси на шийці матки.
Знайти схожі

15.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Прокопюк А. В.
Назва : Выбор врача: есть ли альтернатива гормональной терапии?
Місце публікування : Здоровье женщины. - 2018. - № 1. - С. 28-32 (Шифр ЗУ3/2018/1)
Предметні рубрики: Маммодол
MeSH-головна: МАСТОПАТИЯ ФИБРОЗНО-КИСТОЗНАЯ
МАСТОДИНИЯ
Анотація: Патология грудных желез связана с нарушением обмена женских половых гормонов – эстрогенов. Это может стать причиной возникновения эстрогензависимого рака. Проблема терапии мастопатии и мастодинии до конца не решена. Использование гормонов сопровождается осложнениями и имеет большое количество противопоказаний, что заставляет искать новые стратегии для профилактики и лечения указанных заболеваний. В данной статье описано исследование, которое было проведено с целью сравнения эффектов гормональных и негормональных препаратов. Комбинированное применение капсул и крема Маммодол® у женщин с мастопатией и мастодинией приводит к выраженным положительным клиническим, ультразвуковым и лабораторным эффектам. Это позволяет рекомендовать их использование в качестве альтернативы гормонотерапии.
Знайти схожі

16.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Мамедов М. К., Мамедова Т. Н., Рагимзаде С. Э.
Назва : Особенности развития и клинико-патогенетические варианты течения инфекции, вызванной вирусом гепатита С, у больных раком грудной железы
Місце публікування : Здоровье женщины. - 2018. - № 1. - С. 34-36 (Шифр ЗУ3/2018/1)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна: ГЕПАТИТ C
МОЛОЧНОЙ ЖЕЛЕЗЫ НОВООБРАЗОВАНИЯ
Анотація: В статье пpиведены результаты сеpологического, виpусологического и биохимического исследований сывоpотки кpови 217 женщин, больных pаком грудной железы (РГЖ), инфициpованных виpусом гепатита С. Было показано, что у больных РГЖ эта инфекция хаpактеpизовалась низкой частотой спонтанной элиминации виpуса и высокой частотой pегистpации ее pепpодуктивных фоpм. Кpоме того, были опpеделены пpеобладающие фоpмы течения этой инфекции и описан pяд патогенетических особенностей ее течения у данного контингента онкологических больных.
Знайти схожі

17.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Жабченко І. А.
Назва : Звичне невиношування: що необхідно робити і чого робити не слід (Огляд)
Місце публікування : Здоровье женщины. - 2018. - № 1. - С. 9-13 (Шифр ЗУ3/2018/1)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
Предметні рубрики: Гесталидер
Лютеина
MeSH-головна: БЕРЕМЕННОСТИ ОСЛОЖНЕНИЯ
АБОРТ САМОПРОИЗВОЛЬНЫЙ
АБОРТ ПРИВЫЧНЫЙ
ЛЕЧЕБНО-ДИАГНОСТИЧЕСКАЯ ТАКТИКА
ДОКАЗАТЕЛЬНАЯ МЕДИЦИНА
ПРОГЕСТЕРОН
Анотація: У статті представлено огляд вітчизняних та зарубіжних видань з питань прегравідарної підготовки та ведення ранніх термінів вагітності у жінок зі звичним невиношуванням (ЗН) в анамнезі. Представлено сучасну термінологію, розглянуто питання щодо причин цієї патології та визначено шляхи її подолання. Надано думки фахівців провідних установ та акушерсько-гінекологічних спільнот світу з питань прегравідарної підготовки та ведення вагітності у жінок із ЗН. Серед основних питань розглянуто: оптимальні терміни планування наступної вагітності; ключові рекомендації щодо ведення жінок із ЗН (генетичне обстеження, рутинне призначення препаратів прогестерону, корекція «чоловічого фактора», психоемоційних порушень, анатомічних дефектів жіночих репродуктивних органів); ведення жінок з репродуктивними втратами в анамнезі на тлі антифосфоліпідного синдрому та вроджених тромбофілій. Наголошено на необхідності корекції інфекційної складової невиношування вагітності. Визначено роль дотації вітамінів та мікроелементів у жінок із ЗН та їхню необхідну кількість на етапі прегравідарної підготовки (фолати, залізо, йод, вітаміни D, В12). Представлено доказову базу щодо використання сублінгвальної та вагінальної форм мікронізованого прогестерону (Лютеіна) для корекції ІІ фази МЦ та ведення ранніх термінів вагітності у жінок із ЗН. Зроблено наголос також на тому, чого слід уникати: необґрунтованих та невиправданих призначень без особливих показань (додаткові обстеження, лікарські препарати тощо).
Знайти схожі

18.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Рожкова Н. И., Подзолкова Н. М., Овсянникова Т. В.
Назва : Молочная железа и пролактин: новые данные. О роли пролактина в генезе заболеваний молочных желез
Місце публікування : Здоровье женщины. - 2018. - № 1. - С. 14-18 (Шифр ЗУ3/2018/1)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна: МОЛОЧНОЙ ЖЕЛЕЗЫ НОВООБРАЗОВАНИЯ
МАСТОПАТИЯ ФИБРОЗНО-КИСТОЗНАЯ
ПРОЛАКТИН
Анотація: По данным ВОЗ, онкологические болезни – одна из основных причин роста заболеваемости и смертности в мире. Так, в 2012 году число пациентов с впервые установленным диагнозом «рак» в мире выросло на 14 млн по сравнению с предыдущим годом, погибло 8,2 млн человек. Прогнозы тоже неутешительны: через 20 лет эксперты ожидают рост онкологической заболеваемости еще на 70% – до 22 млн в год [1]. Красный сигнал тревоги для акушеров-гинекологов особенно актуален: четверть всех заболевших – женщины, страдающие раком молочной железы (РМЖ) [1]. В странах СНГ у 55% пациентов онкологического профиля рак поражает именно органы репродуктивной системы, а пальма сомнительного первенства принадлежит РМЖ – 28,1% диагнозов [2]. Свыше полумиллиона россиянок сегодня состоят под диспансерным наблюдением по поводу этого заболевания, ежегодно умирают более 23 тыс. женщин [3]. Именно поэтому любая новая информация, помогающая лучше понять патогенез этого процесса и снизить степень риска, сегодня на вес золота. Этой острой теме было посвящено секционное заседание «Молочные железы и гормоны: новые факторы риска», прошедшее в мае в рамках IV Междисциплинарного форума «Медицина молочной железы» (Москва, 2016). Его председателями выступили проф. Виктор Евсеевич Радзинский, проф. Надежда Ивановна Рожкова и известная писательница и общественный деятель Дарья Донцова (Москва).
Знайти схожі

19.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Лиманская А. Ю., Давыдова Ю. В.
Назва : Геморрой и беременность: вопросы и ответы
Місце публікування : Здоровье женщины. - 2018. - № 1. - С. 19-21 (Шифр ЗУ3/2018/1)
MeSH-головна: ГЕМОРРОЙ
БЕРЕМЕННОСТИ ОСЛОЖНЕНИЯ
Знайти схожі

20.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Маркін Л. Б., Шатилович К. Л., Кунинець Г. Я., Попович А. І., Прокіп У. Є.
Назва : Надання допомоги вагітним з істміко-цервікальною недостатністю за наявності нутритивної магнієвої недостатності
Місце публікування : Здоровье женщины. - 2018. - № 1. - С. 48-52 (Шифр ЗУ3/2018/1)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
Предметні рубрики: Магникум
MeSH-головна: ШЕЙКИ МАТКИ ФУНКЦИОНАЛЬНАЯ НЕДОСТАТОЧНОСТЬ
МАГНИЯ НЕДОСТАТОЧНОСТЬ
Анотація: Мета дослідження: удосконалення надання допомоги вагітним з істміко-цервікальною недостатністю (ІЦН), у тому числі за наявності нутритивної магнієвої недостатності. Матеріали та методи. У групу спостереження увійшли 50 жінок, у яких при 13–16-тижневому терміні вагітності була діагностована ІЦН за наявності нутритивної магнієвої недостатності (вміст магнію у сироватці крові 0,8 ммоль/л). Рівень іонів магнію у плазмі крові вагітних визначали колориметричним методом з використанням аналізатора Cobas 600с (501 модуль) і тест-системи Roche Diagnostics (Швейцарія). Ступінь вираженості ІЦН визначали за бальною шкалою Штембера. Для корекції магнієвого дефіциту призначали Магнікум (ПАТ «Київський вітамінний завод») по 2 таблетки 2 рази на добу під час їди. Одна таблетка лікарського засобу містить магнію лактату дигідрату 470 мг, що еквівалентно магнію 48 мг та піридоксину гідрохлориду (вітаміну В6) 5 мг. Результати. Одним з патогенетичних чинників ІЦН є нутритивна магнієва недостатність у вагітних. Результати проведеного кореляційного аналізу продемонстрували наявність сильного зворотного зв’язку (г
Знайти схожі

 1-20    21-25 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)