Головна Спрощенний режим Опис Шлюз Z39.50
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=ЗУ27/2018/13/7<.>
Загальна кiлькiсть документiв : 16
Показанi документи с 1 за 16
1.


   
    Оценка вклада герпесвирусной инфекции в развитие и прогрессирование хронических гломерулярных болезней у детей [Текст] / И. А. Козыро [и др.] // Здоровье ребенка. - 2018. - Т. 13, № 7. - С. 9-16. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
ПОЧЕК БОЛЕЗНИ (вирусология, патофизиология, этиология)
ГЛОМЕРУЛОНЕФРИТ (вирусология, патофизиология, этиология)
HERPESVIRIDAE ИНФЕКЦИИ (осложнения)
ДЕТИ
Анотація: Актуальність. Етіологія хронічних хвороб клубочкового апарату нирки на сьогодні до кінця невідома. Описано участь ряду факторів, в тому числі вірусних інфекцій. Мета дослідження: визначення антитіл до вірусу Епштейна — Барр (ВЕБ) (IgG до нуклеарного і раннього антигену (АГ), IgG і IgM до вірусного капсидного АГ), цитомегаловірусу (ЦМВ) (IgG, IgM), вірусу простого герпесу (ВПГ) (IgM, IgG), специфічних фрагментів ДНК герпес- і поліомавірусів (BKV, JCV) методом полімеразної цепної реакції в сироватці крові та тканині нирки для уточнення ролі вірусної інфекції в розвитку гломерулопатій (ГП) у дітей. Матеріали та методи. Обстежено 130 дітей з первинними і вторинними гломерулопатіями, в тому числі 42 реципієнти ниркового трансплантата, на наявність антитіл і фрагментів ДНК герпес- і поліомавірусів, як ­контроль — 36 умовно здорових дітей, проведено ультраструктурний аналіз нефробіоптатов пацієнтів з ГП. Результати. IgM до ВПГ і IgM до ЦМВ частіше виявлялися в сироватках пацієнтів із вторинними і первинними ГП порівняно з контролем (17,1 і 12,8 % проти 0, 20 і 17 % проти 5,5 % відповідно), а також дітьми з нирковим трансплантатом (проти 0 % до ВПГ, 5 % до ЦМВ і 7 % до ВЕБ відповідно). У 5 випадках з групи вторинних ГП одночасно виявлялися АТ класу М до двох і більше герпесвірусів. У 24,4 % дітей із вторинними ГП в крові були виявлені як АТ до ВЕБ (IgG до раннього АГ і IgM до вірусного капсидного АГ), ЦМВ і ВПГ (IgM), так і нуклеокапсиди ВПГ, ЦМВ і ВЕБ. Ультраструктурний аналіз 10 нефробіоптатів показав наявність ДНК ВПГ 1-го, 2-го типу в одному і ДНК ЦМВ у 2 випадках. Наведено особливості перебігу ГП, асоційованих з герпетичною інфекцією. Висновки. Герпесвіруси впливають на розвиток і перебіг патологічного процесу при хронічних ГП. Наведений алгоритм вірусологічного обстеження дітей з ГП може використовуватися в практиці нефролога.


Дод.точки доступу:
Козыро, И. А.; Рубаник, Л. В.; Сукало, А. В.; Чеботарева, Т. К.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

2.


    Знаменська, Т. К.
    Патоморфологічні зміни кишечника в новонароджених при ентероколітах різної етіології та шляхи їх корекції [Текст] / Т. К. Знаменська, О. В. Воробйова, Т. М. Клименко // Здоровье ребенка. - 2018. - Т. 13, № 7. - С. 19-30. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ЭНТЕРОКОЛИТ НЕКРОТИЧЕСКИЙ (диагностика, лекарственная терапия, патофизиология)
ЭНТЕРОКОЛИТ (диагностика, микробиология, патофизиология)
БАКТЕРИАЛЬНЫЕ ИНФЕКЦИИ (диагностика, патофизиология)
ПАТОЛОГИЯ МОЛЕКУЛЯРНАЯ
ТОНКАЯ КИШКА (патология)
ИММУНОГИСТОХИМИЯ
МЛАДЕНЕЦ НЕДОНОШЕННЫЙ
ПРОБИОТИКИ (терапевтическое применение)
Анотація: Актуальність. Патоморфологічно некротизуючий ентероколіт (НЕК) характеризується запаленням і великим пошкодженням тканини. Для повноти розуміння всіх патогенетичних механізмів у роботі проведено об'єктивний морфологічний аналіз стану міжтканинних взаємозв'язків у стінці тонкої кишки при НЕК. З'ясування провідних патогенетичних механізмів, що визначають превалювання і прогресування деструкції при неефективності захисної запальної реакції як організму дитини загалом, так і в стінці кишечника з НЕК, дозволить розробити систему критеріїв ранньої діагностики і профілактики розвитку НЕК. Мета роботи: уточнито морфогенез НЕК, провести імуногістохімічне дослідження і морфологічний аналіз стану міжтканинних взаємозв'язків у стінці тонкої кишки при НЕК у передчасно народжених дітей порівняно з бактеріальним ентероколітом. Матеріали та методи. При морфологічному та імуногістохімічному дослідженні наданий матеріал тонкої кишки новонароджених, що загинули від ентероколіту (сепсису) і НЕК - 18 автопсійних і 7 інтраопераційних матеріалів: 7 препаратів зі стадією преперфорації, 9 - зі стадією перфорації. Для об'єктивізації патоморфологічних змін у кишечнику проводили порівняння з інфекційним ентероколітом (5 автопсій). Здійснювали оцінку стану стінки тоної кишки, отриманої під час операцій із приводу перфорації (крайова зона і сусідня ділянка органа). Контролем були зрізи здорового тонкого кишечника недоношених новонароджених, смерть яких настала внаслідок причин, не пов'язаних з інфекцією та НЕК (4 випадки). Результати. Патологічні зміни при НЕК стосуються всіх оболонок стінки тонкої кишки. Клінічно в недоношених новороджених захворювання виявляється прогресуванням як генералізованих, так і гастроінтестинальних симптомів на тлі системної запальної відповіді. Провідним патоморфологічним процесом є зміна кількісних морфологічних параметрів судинного русла, розвиток вираженого набряку з дисоціацією міжтканинних взаємозв'язків і вираженою деструкцією структурних елементів стінки кишки. При цьому запально-репаративний процес характеризується превалюванням альтерації при неадекватній реакції лейкоцитів на ступінь деструкції і зниженні репаративного потенціалу тканинних елементів слизової оболонки кишки. Це детермінує стійке порушення її бар'єрної функції, зниження резистентності до дії мікробних агентів і прогресуючі ушкодження. Висновки. Провідні патогенетичні механізми визначають превалювання і прогресування деструкції при неефективності захисної запальної реакції як організму дитини загалом, так і в стінці кишечника при НЕК.


Дод.точки доступу:
Воробйова, О. В.; Клименко, Т. М.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

3.


    Крючко, Т. О.
    Клінічний досвід застосування Streptococcus salivarius К12 у профілактиці фаринготонзилітів і респіраторних інфекцій у дітей [Текст] / Т. О. Крючко, О. Я. Ткаченко // Здоровье ребенка. - 2018. - Т. 13, № 7. - С. 31-36. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бактоблис
MeSH-головна:
ФАРИНГИТ (лекарственная терапия, профилактика и контроль)
ТОНЗИЛЛИТ (лекарственная терапия, профилактика и контроль)
РЕСПИРАТОРНЫЕ ИНФЕКЦИИ (лекарственная терапия, профилактика и контроль)
АНТИБАКТЕРИАЛЬНЫЕ СРЕДСТВА (терапевтическое применение)
ПРОБИОТИКИ (терапевтическое применение)
ДЕТИ
Анотація: Актуальність. Streptococcus salivarius K12 (SsK12) — пробіотичний штам, що належить до I класу лантибіотиків, він інтенсивно пригнічує in vitro ріст Streptococcus pyogenes, Streptococcus pneumoniaе, Haemophilus influenzaе і Moraxella catarrhalis, які є одними з основних етіологічних чинників бактеріальних інфекцій респіраторного тракту в дітей. Streptococcus salivarius — це штам корисних бактерій, який у нормі присутній у здоровій ротовій порожнині й становить 40 % від загальної популяції бактерій. Наша попередня робота продемонструвала, що 30-денне застосування SsК12 у пацієнтів із рекурентними захворюваннями верхніх дихальних шляхів суттєво знижує ступінь колонізації слизової оболонки ротоглотки патогенними мікроорганізмами. Матеріали та методи. Було проведене відкрите клінічне випробування, що включало 48 дітей із фаринготонзилітом і рецидивуючими захворюваннями верхніх дихальних шляхів, які приймали лантибіотик із Streptococcus salivarius K12 (Бактобліс) згідно з інструкцією. Результати. У дітей, які одержували SsK12 протягом двох курсів по 30 днів з інтервалом в 3 місяці, епізоди фаринготонзилярної інфекції, пов’язані з бета-гемолітичним стрептококом групи А або не пов’язані з ним, виникали значно рідше (майже на 80 % в обох випадках) після профілактичного застосування Бактоблісу. У пацієнтів із групи дослідження вірогідно зменшилась частота епізодів вірусних фарингітів, ринітів, трахеїтів, ларингітів, стоматитів і гострих середніх отитів після застосування лантибіотика. Слід також підкреслити зменшення використання антибіотиків і жарознижувальних препаратів більше ніж на 80 %, а також суттєве зменшення кількості пропущених днів у дошкільних і шкільних закладах — на 81 та 77 % відповідно. Висновки. Враховуючи добрі комплайєнс і переносимість препарату Бактобліс, а також необхідність тривалого його використання для досягнення максимального терапевтичного ефекту, рекомендуються повторювані курси 2–3 рази на рік.


Дод.точки доступу:
Ткаченко, О. Я.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

4.


    Абатуров, О. Є.
    Актуалізація застосування інтерферону при гострому простому бронхіті в дітей [Текст] / О. Є. Абатуров, Н. М. Токарєва // Здоровье ребенка. - 2018. - Т. 13, № 7. - С. 39-45. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Лаферобион
MeSH-головна:
БРОНХИТ (диагностика, иммунология, лекарственная терапия)
ИНТЕРФЕРОН-АЛЬФА (кровь, терапевтическое применение)
ИНТЕРФЕРОН-ГАММА (диагностическое применение)
ЛАКТОФЕРРИН (диагностическое применение)
АЛЬФА-ДЕФЕНСИНЫ (диагностическое применение)
ДЕТИ
Анотація: Актуальність. Основними етіологічними факторами гострого простого бронхіту у дітей є респіраторнотропні віруси, у зв’язку з чим препарати інтерферону можуть бути використані при лікуванні відповідних респіраторних захворювань. Мета: вивчення клініко-імунологічної ефективності рекомбінантного інтерферону альфа-2b при лікуванні гострого простого бронхіту в дітей. Матеріали та методи. Під наглядом перебувало 49 дітей віком від двох до шести років, хворих на гострий простий бронхіт, 23 дитини отримували препарат Лаферобіон®, що містить рекомбінантний інтерферон альфа-2b. При проведенні роботи використовувалися клінічні й лабораторні методи дослідження. Тяжкість стану хворого оцінювалася за Bronchitis severity score (шкалою BSS). Лабораторне дослідження включало загальний аналіз крові, сечі, застосовувались імуноферментні методи. Етіологічний діагноз встановлювався на підставі вірусологічних методів дослідження. При визначенні концентрації інтерферону гамма використовувався набір «Гамма-інтерферон-ІФА-БЕСТ А-8752» фірми «Вектор Бест»; лактоферину — набір Нuman Lactoferrin NK 329 Edition 06-16 виробництва компанії Hycult Biotech (USA), нейтрофільних ?-дефензинів 1–3 — реактиви Нuman HNP NK317 Edition 08-16 виробництва компанії Hycult Biotech (USA). Результати. У всіх дітей, хворих на гострий простий бронхіт, захворювання почалося гостро й проявлялося катаральним і загальнозапальним синдромами. Згідно з оцінкою ознак гострого простого бронхіту за шкалою BSS на початку захворювання і в періоді реконвалесценції, застосування в терапії рекомбінантного інтерферону альфа-2b сприяє більш швидкому зменшенню всіх клінічних проявів захворювання й збільшенню вмісту лактоферину в ротоглотковій рідині до періоду реконвалесценції. Висновки. Ректальне призначення рекомбінантного інтерферону альфа-2b Лаферобіон® є етіопатогенетичним методом лікування гострого простого бронхіту в дітей.


Дод.точки доступу:
Токарєва, Н. М.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

5.


    Пластунова, О. Б.
    Стан фактичного харчування вихованців училища-інтернату фізичної культури [Текст] / О. Б. Пластунова, С. Л. Няньковский // Здоровье ребенка. - 2018. - Т. 13, № 7. - С. 46-54. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
СПОРТСМЕНЫ
ДЕТИ
ПИТАНИЯ ОЦЕНКА
БЕЛКОВО-ЭНЕРГЕТИЧЕСКАЯ НЕДОСТАТОЧНОСТЬ ПИЩЕВАЯ
РЕКОМЕНДУЕМЫЕ ДИЕТИЧЕСКИЕ НОРМЫ
ПИТАНИЕ, ПОТРЕБНОСТЬ В ПИТАНИИ
ЭНЕРГЕТИЧЕСКИЙ ОБМЕН
ПИТАТЕЛЬНАЯ ЦЕННОСТЬ
Анотація: Актуальність. Вивченню харчування дітей-спортсменів різних спортивних профілів, які відрізняються між собою за рівнем навантажень, у літературі не приділялося належної уваги. Мета. Оцінка стану фактичного харчування вихованців училища-інтернату фізичної культури віком 12–17 років і розробка рекомендацій із його оптимізації. Матеріали та методи. За даними 28 меню-розкладок осіннього та весняного сезонів розраховані енергоцінність і нутрієнтний склад харчових раціонів вихованців. Результати. Фактичне харчування вихованців є нераціональним, незбалансованим, особливо за вмістом вітамінів і мінеральних речовин, недиференційованим за видом спорту, статтю та віком вихованців, мінливим за енергоцінністю, нутрієнтним складом і режимом у різні дні тижня з нижчими показниками енергоцінності та вмісту нутрієнтів у суботу-неділю. Висновки. За енергоцінністю, вмістом білків, жирів і вуглеводів харчування дівчат усіх досліджуваних спортивних профілів і вікових груп, а також хлопців — стрільців, лучників, ватерполістів, борців — усіх вікових груп (метаболічний еквівалент (МЕТ) ? 4,0), 12–14-річних боксерів, саночників, фехтувальників (МЕТ 5,0–6,0), 12–13-річних п’ятиборців, велосипедистів, футболістів, легкоатлетів, гребців (МЕТ 6,0) є надлишковим, 15–17-річних хлопців спортивних профілів із МЕТ 6,0 — недостатнім.


Дод.точки доступу:
Няньковский, С. Л.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

6.


    Бойчук, И. М.
    Зрительные функции до и после применения нейропротектора в комплексной терапии амблиопии у детей [Текст] / И. М. Бойчук, А. Ю. Мухина // Здоровье ребенка. - 2018. - Т. 13, № 7. - С. 55-58
Рубрики: ОМК2
MeSH-головна:
АМБЛИОПИЯ (лекарственная терапия, патофизиология)
НЕЙРОЗАЩИТНЫЕ СРЕДСТВА (терапевтическое применение)
ЛЕКАРСТВ ИНСТИЛЛЯЦИЯ
ДЕТИ
Анотація: Актуальність. Aмбліопія є складним симптомокомплексом сенсорних і моторних функціональних і морфологічних ретинокортикальних порушень. Сучасні методи лікування амбліопії включають різні види ізольованої і комбінованої дії на різні канали зорової системи. Нині застосовують ноотропні препарати, антигіпоксичні, судинорозширювальні, які захищають дофамінергічні нейрони від окислювального стресу, викликаного запаленням через загибель клітин. Метою дослідження було вивчення впливу інстиляцій нейропротектора ОМК2 на зорові функції в комплексному лікуванні дітей з амбліопією. Матеріали та методи. Основну групу становили 39 дітей (68 очей) із дисбінокулярною (38,4 %) і рефракційною (61,6 %) амбліопією легкого та середнього ступеня тяжкості віком 12,25 ± SD2,25 (8–15) року. У всіх обстежуваних дітей була гіперметропічна рефракція, що становила 3,8 ± SD1,34 дптр, астигматизм не перевищував 2,0 дптр, а монокулярна фіксація була центральною у 85,2 %, у інших 14,8 % — макулярна. У комплекс лікування цих дітей були включені інстиляції нейропротектора (ОМК2) по 1 краплі 3 рази на день упродовж місяця. Лікування повторювали кожні 3–4 місяці. До контрольної групи увійшли діти того ж віку з дисбінокулярною (12 дітей) і рефракційною (18 дітей) амбліопією з такою ж рефракцією (3,5 ± SD1,25), з центральною фіксацією, що лікувалися традиційним методом без застосування крапель нейропротектора. Результати. Як в основній, так і в контрольній групі відзначалося підвищення зорових функцій (P 0,05), проте в основній групі із застосуванням нейропротектора показники гостроти зору і контрастної чутливості після лікування були значно вищі. Висновки. Включення інстиляцій нейропротектора ОМК2 значно підвищує контрастну чутливість, що дозволяє рекомендувати включення препарату в комплекс лікування амбліопії.


Дод.точки доступу:
Мухина, А. Ю.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

7.


    Шелудько, Д. Н.
    Динаміка показників нейровегетативної регуляції в дітей із рекурентними захворюваннями респіраторного тракту і зниженим функціональним резервом міокарда після реабілітаційної програми [Текст] / Д. Н. Шелудько, Л. С. Овчаренко // Здоровье ребенка. - 2018. - Т. 13, № 7. - С. 59-66. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
СТРЕСС ПСИХОЛОГИЧЕСКИЙ (осложнения, патофизиология, реабилитация)
НЕРВНОЙ СИСТЕМЫ ВЕГЕТАТИВНОЙ БОЛЕЗНИ (осложнения, патофизиология, реабилитация)
МИОКАРДА РЕЗЕРВ ФРАКЦИЙ КРОВОТОКА
РЕСПИРАТОРНЫЕ ИНФЕКЦИИ (осложнения, реабилитация)
ДЕТИ
ШКОЛЬНИКИ
Анотація: Актуальність. Останнім часом проблеми з рівнем дитячого здоров’я викликають побоювання з боку як медичної, так і педагогічної громадськості. Інтенсивна програма шкільної освіти, високе інфекційне навантаження на організм молодшого школяра і підвищений інтерес до засобів масової електронної комунікації — все це призводить до напруження функціонування вегетативної нервової системи (ВНС) і, як результат, зниження функціонального резерву міокарда. У зв’язку з цим було запропоновано проведення оздоровчих літніх заходів, метою яких було надати відновлюваний вплив на функціонування ВНС і стан функціонального резерву міокарда молодшого школяра. Мета роботи: проаналізувати клінічну ефективність реабілітаційної програми в дітей із рекурентними захворюваннями респіраторного тракту і зниженим функціональним резервом міокарда. Матеріали та методи. 30 дітям раннього шкільного віку проведена протягом 1 літнього місяця реабілітаційна програма. Здійснена оцінка клінічної ефективності реабілітаційної програми за даними стану ВНС, показників активності регуляторних систем (ПАРС), рівнів концентрації нейротрансмітерів у сироватці крові. Проведено оцінку функціонального резерву міокарда. Результати. За підсумками реабілітаційної програми отримані вірогідні результати поліпшення функціонування ВНС: знизилися прояви симпатикотонії і зменшилася реєстрація порушеного ПАРС і зривів процесів адаптації (p 0,05). Звертають на себе увагу статистично значуще зниження сироваткової концентрації субстанції Р і кінцевих стабільних метаболітів NO (KCM NO) і підвищення сироваткової концентрації вазоактивного інтестинального пептиду. Дана позитивна динаміка супроводжувалася значним зниженням реєстрації симпатикотонії, ригідного ритму, порушеного ПАРС, зриву процесів адаптації (p 0,05). Проведена річна реабілітаційна програма привела до поліпшення результатів проби Руф’є на 4 бали порівняно з показниками наприкінці навчального року. Висновки. Здійснення реабілітаційної програми в дітей із рекурентними захворюваннями респіраторного тракту і зниженим функціональним резервом міокарда поліпшило показники функціонального стану ВНС і ПАРС. Поліпшення функціонального стану ВНС і ПАРС супроводжувалося: зниженням рівня концентрації субстанції Р, КСМ NO в сироватці крові та підвищенням вазоактивного інтестинального пептиду. Проведення оздоровчого курсу в дітей із рекурентними гострими респіраторними захворюваннями та зниженим функціональним резервом міокарда дозволило знизити показник проби Руф’є на 4 бали, що свідчить про підвищення функціонального резерву міокарда.


Дод.точки доступу:
Овчаренко, Л. С.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

8.


    Вакуленко, Л. І.
    Медикаментозна корекція ендотеліальної дисфункції в дітей із хронічним пієлонефритом [Текст] / Л. І. Вакуленко // Здоровье ребенка. - 2018. - Т. 13, № 7. - С. 67-73. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ЭНДОТЕЛИЙ СОСУДИСТЫЙ (действие лекарственных препаратов, патофизиология)
ПИЕЛОНЕФРИТ (лекарственная терапия, осложнения, патофизиология)
АНГИОТЕНЗИН-ПРЕВРАЩАЮЩЕГО ФЕРМЕНТА ИНГИБИТОРЫ (терапевтическое применение)
АРГИНИН (терапевтическое применение)
ДЕТИ
Анотація: Актуальність. Своєчасна й достатня медикаментозна корекція ендотеліальної дисфункції в дітей із хронічним пієлонефритом визначає ефективність запобігання його прогресуванню, покращення серцево-судинного й ниркового прогнозу. Мета: вивчення ефективності різних схем медикаментозної корекції ендотеліальної дисфункції в дітей із хронічним пієлонефритом. Матеріали та методи. Обстежено 37 дітей віком 11–17 років із хронічним пієлонефритом поза періодом загострення. Перша група (17 пацієнтів) отримувала базисну терапію хронічного пієлонефриту, що включала інгібітор ангіотензинперетворюючого ферменту (іАПФ) еналаприл; друга група (20 пацієнтів) крім стандартної терапії з іАПФ отримувала внутрішньовенну інфузію L-аргініну, а потім його пероральний розчин. Результати. У пацієнтів першої групи зареєстровано тенденцію до збільшення без вірогідної відмінності від стану до лікування значень діаметра плечової артерії в спокої (2,4 ± 0,1 мм), у фазу максимальної вазодилатації (2,9 ± 0,1 мм). Приріст діаметра плечової артерії після лікування вірогідно збільшився порівняно зі значенням до лікування (12,00 ± 0,39 мм). Лінійна швидкість кровотоку в стані спокою зменшувалась статистично незначуще (146,90 ± 1,13 см/с). У пацієнтів другої групи зареєстровано вірогідне збільшення порівняно з вихідним значенням діаметра плечової артерії в спокої (2,80 ± 0,13 мм) і у фазу максимальної вазодилатації (3,40 ± 0,14 мм). Приріст діаметра плечової артерії після лікування вірогідно не відрізнявся від фізіологічної норми (17,20 ± 0,41 мм). Лінійна швидкість кровотоку в стані спокою наближалась до значення в групі контролю без вірогідної різниці (141,20 ± 1,16 см/с). У цілому покращання функціонального стану ендотелію судин відбулося в групах на 26,9 і 47,8 % відповідно. Висновки. У хворих на хронічний пієлонефрит без проявів хронічної ниркової недостатності є ефективною монотерапія іАПФ еналаприлом. Для хворих, які мають прояви хронічної ниркової недостатності І–ІІ ступеня, доцільною є комбінована терапія з L-аргініном.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

9.


    Марушко, Ю. В.
    Метаболічна терапія в дітей із синдромом вегетативної дисфункції за гіпотензивним типом [Текст] / Ю. В. Марушко, Т. В. Гищак // Здоровье ребенка. - 2018. - Т. 13, № 7. - С. 75-82. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Триметабол
MeSH-головна:
НЕРВНОЙ СИСТЕМЫ ВЕГЕТАТИВНОЙ БОЛЕЗНИ (лекарственная терапия, метаболизм, патофизиология)
ГИПОТЕНЗИЯ (лекарственная терапия, этиология)
ДЕТИ
Анотація: Актуальність. Тріметабол — комплексний препарат, що стимулює апетит, чинить кардіопротекторну, нейротропну й антиоксидантну дію. Мета: оцінити ефективність метаболічної терапії із застосуванням препарату Тріметабол у дітей із синдромом вегетативної дисфункції за гіпотензивним типом. Матеріали та методи. Обстежено 45 дітей віком 9–17 років із вегетативною дисфункцією за гіпотензивним типом. Усіх дітей було розподілено на дві групи: основна група (30 дітей) отримувала Тріметабол, група порівняння (15 дітей) — полівітамінні комплекси. Курс лікування становив 1 місяць. Результати. На тлі прийому Тріметаболу в дітей відбувалося зменшення скарг на головний біль, запаморочення, кардіалгії, покращився апетит, нормалізувалися серцевий ритм і провідність. На відміну від групи порівняння в дітей основної групи спостерігалася краща динаміка показників добового моніторингу артеріального тиску (ДМАТ) і варіабельності серцевого ритму. За даними ДМАТ, середньодобовий систолічний артеріальний тиск (САТ) збільшився в них із 107,4 ± 1,0 мм рт.ст. до 110,8 ± 1,1 мм рт.ст., р 0,05 (у групі порівняння вірогідно не змінився), індекс часу гіпотензії САТ зменшився з 36,3 ± 2,9 % до 25,4 ± 2 ,6 %, р 0,01 (у групі порівняння зменшився з 40,7 ± 4,7 % до 26,8 ± 4,6 %, р 0,05). Зменшення загальної потужності спектра спостерігалося в обох групах, проте в основній групі воно було більш виражене й відбувалося як за рахунок зменшення VLF% (з 75,82 ± 1,63 % до 69,5 ± 1,7 %, р 0,05) , так і за рахунок збільшення питомої ваги LF (з 8,78 ± 0,43 % до 10,20 ± 0,37 %, р 0,05) і HF% (з 11,31 ± 0,46 % до 13,9 ± 0,8 %, р 0,05). Ці дані вказують на те, що під впливом Тріметаболу відбувався перерозподіл активності центральних і автономних контурів регуляції зі зменшенням активності центральних контурів (VLF%) і відносним підвищенням активності автономних (LF%, HF%). Висновки. Тріметабол є ефективним препаратом у лікуванні вегетативної дисфункції за гіпотензивним типом. Застосування Тріметаболу сприяє покращенню обмінних процесів у міокарді, нормалізації вегетативної регуляції серцевого ритму й артеріального тиску і є безпечним для дітей підліткового віку.


Дод.точки доступу:
Гищак, Т. В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

10.


    Борисова, Т. П.
    Рекуррентные респираторные инфекции в педиатрической практике: эффективность применения инозина пранобекса [Текст] / Т. П. Борисова, Л. П. Бадогина, Т. В. Федько // Здоровье ребенка. - 2018. - Т. 13, № 7. - С. 85-91. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: Инозин пранобекс
MeSH-головна:
РЕСПИРАТОРНЫЕ ИНФЕКЦИИ (диагностика, иммунология, лекарственная терапия, осложнения, патофизиология)
РЕЦИДИВ
ИНОЗИН (терапевтическое применение)
ДЕТИ
Анотація: В огляді літератури наведені сучасні дані щодо термінології та причини рекурентних респіраторних інфекцій у дітей, імунологічних основ рецидивування інфекцій респіраторного тракту в дитячому віці. Представлена схема стандартного обстеження дитини з рекурентними респіраторними інфекціями. Дана характеристика препарату інозин пранобекс із противірусною та імуномодулюючою дією. Узагальнено результати досліджень клінічної ефективності інозину пранобексу при рекурентних респіраторних інфекціях у дітей. Показані дозування і схеми застосування препарату інозин пранобекс при рекурентних респіраторних захворюваннях у дітей.


Дод.точки доступу:
Бадогина, Л. П.; Федько, Т. В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

11.


   
    Нутритивная и медикаментозная коррекция дефицита кальция и витамина D у детей [Текст] / А. Е. Абатуров [и др.] // Здоровье ребенка. - 2018. - Т. 13, № 7. - С. 92-101. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: Кальцикер
MeSH-головна:
КАЛЬЦИЙ (дефицит, терапевтическое применение)
ВИТАМИНА D НЕДОСТАТОЧНОСТЬ (диетотерапия, лекарственная терапия, осложнения, профилактика и контроль, эпидемиология, этиология)
ВИТАМИН D (прием и дозировка, терапевтическое применение)
ДЕТИ
МЛАДЕНЕЦ
Анотація: Підтримка оптимального вмісту кальцію в організмі дітей, особливо раннього віку, є найважливішою умовою, яка необхідна для забезпечення нормального стану здоров’я. Однак застосування природних продуктів харчування, що містять вітамін D, не дозволяє ні попередити розвиток дефіциту вітаміну D, ні поповнити його нестачу. На підставі аналізу літературних даних, заснованих на доказовій базі, у статті наведені клінічні рекомендації щодо вікових особливостей патогенезу, профілактики та лікування вітамін-D-дефіцитних станів та кальцієвої недостатності.


Дод.точки доступу:
Абатуров, А. Е.; Крючко, Т. А.; Кривуша, Е. Л.; Ткаченко, О. Я.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

12.


    Макарова, Е. Г.
    Олигосахариды грудного молока: история открытия, структура и защитные функции [Текст] / Е. Г. Макарова, О. К. Нетребенко, С. Е. Украинцев // Здоровье ребенка. - 2018. - Т. 13, № 7. - С. 102-110. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
МОЛОКО ЧЕЛОВЕЧЕСКОЕ (иммунология, физиология, химия)
ОЛИГОСАХАРИДЫ (иммунология, история, физиология)
ГРУДНОЕ ВСКАРМЛИВАНИЕ
ИСКУССТВЕННОЕ ВСКАРМЛИВАНИЕ
Анотація: У статті наведений огляд літератури щодо олігосасаридів грудного молока (ОГМ). Згідно з сучасними даними, ОГМ мають важливі захисні властивості: перешкоджають алгезії патогенів і токсинів, знижують рівень прозапальних цитокінів, покращують цілісність стінки кишечника. Важливим фактором захисту є імуномодулююча дія ОГМ, яка здійснюється за допомогою зв'язку ОГМ з рецепторами - лектинами. Представлені дані про механізми зв'язку галектинів з ОГМ і дію галектинів на стан імунних клітин і функцій.


Дод.точки доступу:
Нетребенко, О. К.; Украинцев, С. Е.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

13.


   
    Место назальных деконгестантов в лечении острых инфекционных риносинуситов у детей [Текст] / А. Е. Абатуров [и др.] // Здоровье ребенка. - 2018. - Т. 13, № 7. - С. 113-119. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
РЕСПИРАТОРНЫЕ ИНФЕКЦИИ (лекарственная терапия, патофизиология)
СИНУСИТ (диагностика, лекарственная терапия, патофизиология)
РИНИТ (диагностика, лекарственная терапия, патофизиология)
ПРОТИВООТЕЧНЫЕ СРЕДСТВА НОСОВЫЕ (терапевтическое применение)
ОКСИМЕТАЗОЛИН (терапевтическое применение, фармакокинетика)
ДЕТИ
Анотація: Гострий інфекційний риносинусит є найбільш часто зустрічаємою клінічною формою респіраторної патології в дитячому віці. Незважаючи на те, що в 90 % випадків основним етіологічним фактором, що призводить до розвитку риносинуситу, є вірусні інфекції, 13 % з них ускладнюються розвитком бактеріального запалення. Постійно виникаючі в дитини гострі респіраторні захворювання з проявами риносинуситу можуть привести до формування алергічного, неалергічного риніту і хронічного риносинуситу — багатофакторних хронічних запальних захворювань верхніх дихальних шляхів. Патогенез розвитку гострого інфекційного риносинуситу, незважаючи на велику кількість даних, вивчений недостатньо. У статті висвітлено проблему лікування гострого інфекційного риносинуситу в дітей з позицій сучасних уявлень про розвиток запального процесу в слизовій оболонці носа, ролі вродженого імунітету, функціонування мукоциліарного кліренсу. Надано дані про клінічні прояви гострого інфекційного риносинуситу, наведено клініко-діагностичні критерії діагностики. Описано механізми дії назальних деконгестантів, особливості їх застосування, імунологічні та протизапальні ефекти препаратів. Акцентовано увагу на механізмах дії оксиметазоліну. Подано рекомендації щодо застосування оксиметазоліну в педіатричній практиці.


Дод.точки доступу:
Абатуров, А. Е.; Агафонова, Е. А.; Петренко, Л. Л.; Бабич, В. Л.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

14.


   
    Медична допомога дітям у навчальних закладах: стан, проблеми та перспективи розвитку [Текст] / Т. В. Пересипкіна [та ін.] // Здоровье ребенка. - 2018. - Т. 13, № 7. - С. 120-125. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ДЕТЕЙ ОХРАНЫ ЗДОРОВЬЯ СЛУЖБЫ (организация и управление, тенденции)
ШКОЛЬНИКИ, СЛУЖБЫ ОХРАНЫ ЗДОРОВЬЯ (организация и управление, тенденции)
ПРОФИЛАКТИЧЕСКИЕ СЛУЖБЫ (организация и управление, тенденции)
Анотація: В статті проведено аналіз систем медичного забезпечення дітей шкільного віку, особливостей організації. Міжнародний досвід свідчить, що існують різні моделі медичного забезпечення дітей у навчальних закладах: відмінності щодо підпорядкування шкільної служби (структурам охорони здоров’я або освіти), фінансування, підготовки кадрів та найбільш — щодо профілактичної спрямованості: обсягу та терміну проведення профілактичних медичних оглядів. Всесвітня організація охорони здоров’я наголошує, що поки оптимальної моделі шкільної охорони здоров’я в світі не визначено. Загальними проблемами шкільної охорони здоров’я є недостатнє фінансування, нерівномірний доступ дітей до медичних послуг. Наведено стан медичного забезпечення школярів у країнах пострадянського простору, результати змін у галузі охорони здоров’я дітей, що стосувалися реформування системи санітарно-епідеміологічних закладів, модернізації їх функцій, створення нових вертикальних структур, функціями яких є розробка національних і регіональних програм щодо пропаганди здорового способу життя, медичної освіти та комунікаційна діяльність. Проаналізовано розвиток системи шкільної медицини в Україні з позиції «Концепції стандартів якості шкільних медичних послуг і компетенцій» Європейського союзу шкільної та університетської медицини. Окреслено перспективи шкільної медицини в Україні, а саме: потреба у розробці і запровадженні нової української моделі шкільної медицини, адаптованої до європейських стандартів, та інтегрування її у систему громадського здоров’я, що затверджено в Україні; оновлення нормативно-правової бази; розвиток кадрового потенціалу; формування нових професійних компетентностей медичних працівників шкільної медицини в Україні; посилення міжвідомчої взаємодії в питаннях допомоги збереження здоров’я дітям і підліткам, які навчаються.


Дод.точки доступу:
Пересипкіна, Т. В.; Сидоренко, Т. П.; Пересипкіна, А. М.; Кіндрук, М. О.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

15.


    Абатуров, А. Е.
    Антибиопленочная терапия при лечении респираторных инфекционных заболеваний, вызванных бактериальными патогенами [Текст] / А. Е. Абатуров, Т. А. Крючко // Здоровье ребенка. - 2018. - Т. 13, № 7. - С. 126-131. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
РЕСПИРАТОРНЫЕ ИНФЕКЦИИ (лекарственная терапия)
БИОПЛЕНКИ МИКРООРГАНИЗМОВ (действие лекарственных препаратов)
АНТИБАКТЕРИАЛЬНЫЕ СРЕДСТВА (терапевтическое применение)
Анотація: У колонізованому середовищі патогенні бактерії переходять з планктонної форми існування до мікробіосоціальної шляхом формування своєрідної структури — біоплівки. Формування біоплівки є ключовим фактором вірулентності широкого кола патогенних бактерій, які викликають як гострі, так і хронічні інфекції. Толерантність до антибактеріальних засобів бактерій біоплівки лежить в основі більшості рецидивуючих і хронічних інфекційних захворювань. На даний час для вирішення даної проблеми розробляються терапевтичні стратегії, що спрямовані на пригнічення життєдіяльності біоплівок. Лікарські засоби, створені для боротьби з патогенними бактеріальними біоплівками, діляться на дві великі групи: сполуки, що пригнічують їх формування, і сполуки, що дестабілізують або руйнують структуру зрілої сформованої біоплівки. Існують експериментально підтверджені дані, що застосування даних лікарських засобів стане ефективним методом лікування захворювань, асоційованих з формуванням біоплівок.


Дод.точки доступу:
Крючко, Т. А.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

16.


    Абатуров, А. Е.
    Медикаментозное управление окислительно-восстановительным состоянием организма при заболеваниях органов дыхания (часть5) [Текст] / А. Е. Абатуров, А. П. Волосовец, Т. П. Борисова // Здоровье ребенка. - 2018. - Т. 13, № 7. - С. 132-138. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
ДЫХАТЕЛЬНЫХ ПУТЕЙ БОЛЕЗНИ (лекарственная терапия, метаболизм, патофизиология)
АСТМА БРОНХИАЛЬНАЯ (лекарственная терапия, метаболизм, патофизиология)
ЛЕГКИХ БОЛЕЗНЬ ХРОНИЧЕСКАЯ ОБСТРУКТИВНАЯ (лекарственная терапия, метаболизм, патофизиология)
ОКИСЛИТЕЛЬНО-ВОССТАНОВИТЕЛЬНЫЕ РЕАКЦИИ (действие лекарственных препаратов)
ОКСИДАТИВНЫЙ СТРЕСС (действие лекарственных препаратов)
АНТИОКСИДАНТЫ (терапевтическое применение)
ВИТАМИН A (метаболизм, терапевтическое применение)
РЕТИНОИДЫ (метаболизм, физиология)
КАРОТИНОИДЫ (метаболизм, физиология)
Анотація: В огляді літератури наведені сучасні дані щодо антиоксидантної та імуномодулюючої дії вітаміну А при захворюваннях органів дихання.


Дод.точки доступу:
Волосовец, А. П.; Борисова, Т. П.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)