Головна Спрощенний режим Опис Шлюз Z39.50
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=ЗУ27/2018/13/4<.>
Загальна кiлькiсть документiв : 13
Показанi документи с 1 за 13
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Дуда Л. В., Охотнікова О. М.
Назва : Клініко-епідеміологічна характеристика найпоширеніших алергічних захворювань у дітей
Місце публікування : Здоровье ребенка. - 2018. - Т. 13, № 4. - С. 9-19 (Шифр ЗУ27/2018/13/4)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ГИПЕРСЕНСИБИЛИЗАЦИЯ
АСТМА БРОНХИАЛЬНАЯ
РИНИТ АЛЛЕРГИЧЕСКИЙ
ДЕРМАТИТ АТОПИЧЕСКИЙ
ПИЩЕВАЯ ГИПЕРСЕНСИБИЛИЗАЦИЯ
ЭПИДЕМИОЛОГИЧЕСКИЕ ИССЛЕДОВАНИЯ
ДЕТИ
Анотація: Актуальність. Алергічні захворювання (АЗ) (бронхіальна астма (БА), алергічний риніт (АР), атопічний дерматит (АД), харчова алергія (ХА), гостра кропив’янка (ГК), інсектна алергія (ІА)) є життєво небезпечними інвалідизуючими станами та причиною занепокоєння у всьому світі. Мета — визначення поширеності й особливостей сучасного перебігу найбільш поширених АЗ у дітей Київського регіону. Матеріали та методи. Проанкетовано 1011 дітей таких вікових груп: І (1 міс. — 4 роки) — 305, ІІ (6–7 років) — 254, ІІІ (13–14 років) — 254, ІV (15–17 років) — 198. Результати. Отримані досить високі показники поширеності симптомів БА, АР, АД, ХА, ГК та ІА. При цьому виявлені суттєво низькі рівні діагностики даних захворювань, зокрема БА. Незважаючи на значну частоту випадків приступів візингу (більше трьох за минулий рік життя), у дітей всіх вікових категорій вірогідно низька діагностика БА (р = 0), особливо в дітей до 4 років. За отриманими результатами відмічається суттєве зростання частоти проявів ХА у вигляді гострої кропив’янки й ангіонабряку в більш ранньому віці. Відсоток даних проявів у дітей до 4 років вірогідно перевищує рівень показників інших вікових категорій (р 0,015). Висновки. Рівень діагностики АЗ, зокрема БА, в Україні залишається низьким, особливо в дітей до 4 років.
Знайти схожі

2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Овчаренко Л. С., Слуцкая Т. В.
Назва : Взаимосвязь сывороточного содержания цитокинов и нейропептидов у детей с рекуррентным бронхитом и синдромом вертебробазилярной артериальной системы
Місце публікування : Здоровье ребенка. - 2018. - Т. 13, № 4. - С. 20-24 (Шифр ЗУ27/2018/13/4)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна: БРОНХИТ
ВЕРТЕБРАЛЬНО-БАЗИЛЯРНАЯ НЕДОСТАТОЧНОСТЬ
НЕЙРОПЕПТИДЫ
ЦИТОКИНЫ
ИММУНИТЕТ
ДЕТИ
Анотація: Актуальність. Наявність дисбалансу нервової регуляції у дітей зумовлює тяжкий клінічний перебіг бронхолегеневої патології. Вивчення нейроімунних взаємин у дітей з синдромом вертебробазилярної артеріальної системи і гострими бронхітами дозволить встановити важливі елементи патогенезу даної комбінації. Мета дослідження: визначення нейроімунних взаємин у дітей з синдромом вертебробазилярної артеріальної системи, що сприяють формуванню частих повторних (рекурентних) гострих бронхітів. Матеріали та методи. Під спостереженням знаходилося 60 дітей віком від 7 до 12 років. Сформовано 2 групи спостереження (по 30 дітей у кожній): 1) діти з синдромом вертебробазилярної артеріальної системи, які хворіють на гострий бронхіт; 2) діти без синдрому вертебробазилярної артеріальної системи, які хворіють на гострий бронхіт. Результати. У дітей 1-ї групи порівняно з дітьми 2-ї групи частіше реєструється зниження фагоцитарного числа (на 56,7 %; р 0,05), фагоцитарного індексу (на 53,3 %; р 0,05), індексу завершеності фагоцитозу (на 66,7 %; р 0,05), стимульованого НСТ-тесту (на 40 %; р 0,05). При дослідженні адаптивного імунітету виявлено збільшення кількості дітей 1-ї групи з підвищеним вмістом в крові CD3+ (на 40 %; р 0,05), CD4+ (на 33,4 %; р 0,05), CD8+ (на 46,7 %; р 0,05), CD25+ (на 83,3 %; р 0,05), збільшенням в сироватці крові концентрації IgG (на 33,3 %; р 0,05) і IgМ (на 54,3 %; р 0,05) на тлі зниження IgА (на 40 %; р 0,05). У дітей 1-ї групи частіше реєструвався підвищений вміст в сироватці крові фактора некрозу пухлини ? (на 70 %; р 0,05) і зниження інтерлейкіну 10 (на 40 %; р 0,05) одночасно зі збільшенням концентрації субстанції Р (на 40 %; р 0,05) і зниженням вазоактивного інтестинального пептиду (на 30 %; р 0,05). Висновки. У дітей з синдромом вертебробазилярної артеріальної системи, які хворіють на гострі бронхіти, має місце переважання в сироватці крові прозапальних цитокінів і нейропептидів з недостатністю протизапальних.
Знайти схожі

3.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Федорців О. Є., Волянська Л. А., Бурбела Е. І., Поспіх Н. Ю.
Назва : Скринінг бронхіальної астми як ефективний метод вчасного її виявлення у дітей шкільного віку
Місце публікування : Здоровье ребенка. - 2018. - Т. 13, № 4. - С. 27-30 (Шифр ЗУ27/2018/13/4)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: АСТМА БРОНХИАЛЬНАЯ
ЭПИДЕМИОЛОГИЧЕСКИЕ ИССЛЕДОВАНИЯ
ДЕТИ
ШКОЛЬНИКИ
Анотація: Проведене епідеміологічне дослідження бронхіальної астми шляхом анкетування батьків і дітей міської та сільської місцевості Тернопільської області з метою вивчення поширеності, визначення та репрезентації основних маркерів захворюваності серед дітей старшого та середнього шкільного віку. Дітям проводилися детальний збір анамнезу, анкетне опитування, розроблене згідно з методологією ISAAC, та об’єктивне клінічне обстеження. Даний фрагмент епідеміологічних досліджень засвідчив, що показники поширення бронхообструктивних захворювань у регіоні (5,62 %) суттєво відрізняються від показників офіційної статистики (1,7 %).
Знайти схожі

4.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Трубка І. О.
Назва : Застосування лікувально-профілактичного комплексу при карієсі та гінгівіті у дітей шкільного віку
Місце публікування : Здоровье ребенка. - 2018. - Т. 13, № 4. - С. 31-37 (Шифр ЗУ27/2018/13/4)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: КАРИЕС ЗУБОВ
ГИНГИВИТ
ДЕТИ
ШКОЛЬНИКИ
Анотація: Актуальність. Єдність найбільш значущих патогенетичних механізмів розвитку карієсу та захворювань тканин пародонту обґрунтовує сучасну концепцію профілактики цих захворювань, що включає розробку лікувально-профілактичних програм з урахуванням клінічних особливостей поєднаного перебігу карієсу та захворювань пародонту в дітей та основних патогенетичних механізмів розвитку цих захворювань. Мета дослідження: оцінити вплив розробленого лікувально-профілактичного комплексу в дітей шкільного віку при поєднаному перебігу карієсу та хронічного катарального гінгівіту з урахуванням основних патогенетичних механізмів розвитку цих захворювань. Матеріали та методи. Клінічні дослідження проводили за участю 138 дітей віком від 7 до 10 років, у яких визначали індекс кп + КПУ, приріст інтенсивності карієсу зубів, редукцію та карієспрофілактичний ефект, ТЕР-тест, індекс Greenn — Wermillion, спрощений індекс зубного нальоту О’Leary, індекс ефективності гігієни порожнини рота (РНР), індекс РМА, Basic Periodontal Examination-Simplified (BPES) перед проведенням лікувально-профілактичного комплексу (ЛПК) та через 18 місяців після його триразового застосування. Результати. Результати клінічного дослідження показали, що при позитивній динаміці клінічних показників у дітей всіх досліджуваних груп, у підгрупах, де ми застосовували розроблений і запропонований ЛПК, ми визначили добрий стан гігієни порожнини рота (0,37 ± 0,03; 0,46 ± 0,04) та добру ефективність проведення гігієнічних заходів (0,58 ± 0,05; 0,60 ± 0,03); низький рівень приросту інтенсивності карієсу (0,11–0,18) із редукцією 67,27–80,70 % при карієспрофілактичній ефективності 66,53–76,79 % на відміну від контрольних груп дітей, в яких рівень приросту інтенсивності карієсу становив 0,35–0,57, гігієнічний стан порожнини рота залишився на задовільному рівні. Серед дітей із хронічним катаральним гінгівітом повне усунення основних клінічних ознак запалення з подальшою довготривалою ремісією при застосуванні ЛПК ми спостерігали в більшому відсотку випадків на відміну від дітей, при лікуванні яких використовували стандартні підходи. Висновки. Отримані результати клінічних досліджень, а саме запобігання подальшому розвитку карієсу та усунення основних клінічних проявів запалення ясен із тривалою ремісією, свідчать про позитивний вплив та ефективність розробленого ЛПК.
Знайти схожі

5.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Леженко Г. О., Пашкова О. Є., Крайня Г. В.
Назва : Прогнозування гострого бактеріального бронхіту в дітей раннього віку
Місце публікування : Здоровье ребенка. - 2018. - Т. 13, № 4. - С. 38-47 (Шифр ЗУ27/2018/13/4)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: БРОНХИТ
МЛАДЕНЕЦ
ПРОГНОЗ
Анотація: Проведено комплексне обстеження 74 дітей раннього віку, хворих на гострий бронхіт (34 дитини з вірусним бронхітом та 40 дітей із бактеріальним бронхітом), з оцінкою тяжкості перебігу захворювання згідно зі шкалою ABSS, бактеріологічним дослідженням назофарингеального аспірату та визначенням вмісту в сироватці крові 25-гідроксивітаміну D(25(ОН)D), вітамін-D-зв’язуючого білка, бактерицидного білка, що підвищує проникність клітин (hBPI), кателіцидину LL-37, ?1-дефензину, лактоферину. За допомогою факторного та кластерного аналізів проведено оцінку впливу факторних ознак на розвиток бактеріального бронхіту. Установлено, що найбільшу значущість мали 6 факторів: фактор забезпеченості вітаміном D, фактор анемії, ятрогенний фактор, фактор запалення, імунний фактор та материнський фактор. Для розробки прогностичної математичної моделі розвитку гострого бактеріального бронхіту в дітей раннього віку використовували рівняння логістичної регресії, що включало 9 предикторів (доба госпіталізації від початку захворювання, день призначення антибактеріальної терапії від початку захворювання, вміст вітаміну D та лактоферину в сироватці крові, профілактичне застосування вітаміну D, рівень гемоглобіну та лейкоцитів у периферичній крові, захворювання матері на гостру респіраторну вірусну інфекцію під час вагітності, бальна оцінка тяжкості перебігу захворювання). Методом генетичного алгоритму було відібрано 4 найбільш значущі факторні ознаки: доба госпіталізації від початку захворювання, день призначення антибактеріальної терапії від початку захворювання, вміст вітаміну D та лактоферину в сироватці крові. Зменшення числа факторних ознак із 9 до 4 не привело до істотної зміни прогностичних якостей моделі, що підтверджувалося площею під ROC-кривою рівняння логістичної регресії та оцінкою дискримінуючої здатності моделі за індексом Gini. Чутливість моделі становила 88,9 %, специфічність — 78,9 %. Проведений аналіз підтвердив пріоритетний внесок у розвиток гострого бактеріального бронхіту в дітей раннього віку стану забезпеченості вітаміном D, ранньої госпіталізації, нераціонального застосування антибактеріальної терапії, імунних порушень та характеру перебігу антенатального періоду. Виявлені фактори ризику та результати прогностичного моделювання доцільно використовувати для виявлення дітей, які становлять групу високого ризику з розвитку гострого бронхіту бактеріальної етіології.
Знайти схожі

6.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Пахольчук О. П., Недельська С. М.
Назва : Біомаркер запалення слизової оболонки при симптомах харчової гіперчутливості на шкірі у дітей
Місце публікування : Здоровье ребенка. - 2018. - Т. 13, № 4. - С. 48-52 (Шифр ЗУ27/2018/13/4)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ПИЩЕВАЯ ГИПЕРСЕНСИБИЛИЗАЦИЯ
КИШЕЧНИКА СЛИЗИСТАЯ ОБОЛОЧКА
КИШЕЧНИКА ВОСПАЛИТЕЛЬНЫЕ БОЛЕЗНИ
ДЕРМАТИТ
Анотація: Актуальність. Харчова гіперчутливість (ХГ) залишається актуальною медичною проблемою. Метою роботи було вивчити поширеність, кореляційно-статистичні взаємозв’язки біомаркера запалення слизової оболонки — фекального кальпротектину (ФК) із віком, статтю пацієнтів, особливостями перебігу симптомів ХГ на шкірі. Матеріали та методи. У дослідження були включені 102 пацієнти (хлопчиків — 51 (50 %), дівчаток — 51 (50 %)) із симптомами ХГ на шкірі, середній вік — 25,36 [12,00; 60,00] місяця. Рівень кальпротектину визначали якісним методом у копрофільтраті за допомогою тест-систем Calprotectin RAPIDTEST (Італія) за методикою виробника. Результати. Кількість пацієнтів із позитивним результатом аналізу копрофільтрату на наявність кальпротектину становила 45 % (n = 46). Із них 13 % (n = 6) — діти віком до 1 року, 47,82 % — від 1 до 3 років. Кількість дітей із позитивним результатом аналізу калу на ФК вірогідно не відрізнялася у різних вікових групах (Kruskal-Wallis ANOVA тест H (4, N = 102) = 4,45, p 0,05). ФК частіше виявляли у хлопчиків, проте статистично значима гендерна різниця була виявлена лише у дітей віком від 1 до 3 років (?2 = 9,09, р 0,05). Аналіз виявив відсутність зв’язку між наявністю ФК і статтю (? 0,05), віком (? 0,01, p 0,05), тривалістю захворювання та віком дебюту симптомів алергії на шкірі (r = +0,06, p 0,05 та r = +0,02, p 0,05 відповідно). Висновки. У дітей із симптомами ХГ на шкірі у 45 % випадків відбуваються органічні зміни у слизовій оболонці кишечника, маркером яких визнано ФК, які не залежать від віку, статі, тривалості захворювання, віку дебюту.
Знайти схожі

7.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Уманець Т. Р., Лапшин В. Ф., Уманець М. П.
Назва : Особливості перебігу назальної обструкції в дітей з алергічним та інфекційним ринітом
Місце публікування : Здоровье ребенка. - 2018. - Т. 13, № 4. - С. 55-57 (Шифр ЗУ27/2018/13/4)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: РИНИТ АЛЛЕРГИЧЕСКИЙ
РИНИТ
НОСОВОЙ ПОЛОСТИ ОБСТРУКЦИЯ
ДЕТИ
Анотація: У статті висвітлено етіопатогенетичні механізми й особливості перебігу назальної обструкції в дітей з алергічним та інфекційним ринітом, можливості застосування деконгестантів.
Знайти схожі

8.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Ильченко С. И., Коренюк Е. С., Фиалковская А. А.
Назва : Нейтропения у детей: клинические маски и врачебная тактика
Місце публікування : Здоровье ребенка. - 2018. - Т. 13, № 4. - С. 58-64 (Шифр ЗУ27/2018/13/4)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна: НЕЙТРОПЕНИЯ
ДЕТИ
Анотація: Нейтропенічний синдром досить часто зустрічається в практиці педіатра. Природа його різноманітна, і кожен випадок нейтропенії потребує проведення ретельної диференціальної діагностики для визначення тактики ведення хворого. Тільки за диференційованого підходу до пацієнтів із нейтропенією можливо попередити розвиток серйозних ускладнень інфекційних процесів. Для ілюстрації наводимо клінічний випадок власного спостереження дитини 4 років із важким хронічним бронхолегеневим захворюванням, яка знаходилася на стаціонарному обстеженні та лікуванні в дитячому міському пульмонологічному центрі. Дитина поступила зі скаргами на постійний вологий малопродуктивний кашель, епізодичні дистанційні хрипи, зниження слуху. З анамнезу захворювання було встановлено, що з місячного віку у дитини спостерігалися повторні отити, рецидивуючі бронхіти з бронхообструктивним синдромом, неодноразові пневмонії різноманітної локалізації. Комплексне обстеження, що включало, окрім стандартних лабораторних досліджень, лікувально-діагностичну бронхоскопію, комп’ютерну томографію органів грудної клітини, виявило у дитини двосторонній дифузний катарально-гнійний ендобронхіт, КТ-ознаки дифузних інтерстиціальних змін у легенях і бронхомаляції. Ретельний динамічний аналіз наявних в амбулаторній картці гемограм дозволив запідозрити в пацієнта вроджену нейтропенію. Багаторазове виникнення нейтропенічних кризів зі зниженням числа нейтрофілів до 1000 кл/мкл і нижче на першому році життя дитини та їх періодичністю в 3–4 тижні підтвердило циклічний характер нейтропенії. Проведена стернальна пункція з оцінкою мієлограми не виявила виражених змін гранулоцитарного ряду, що, ймовірно, було обумовлено періодом ремісії циклічної нейтропенії на момент обстеження. Таким чином, важке хронічне захворювання бронхолегеневої системи у дитини стало клінічною маскою циклічної нейтропенії, що вимагала проведення ретельної діагностики. Нейтропенія у дітей повинна розглядатися практикуючим лікарем як лабораторний симптом, що потребує осмислення, зіставлення з клінічними проявами та обов’язкового динамічного аналізу.
Знайти схожі

9.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Абатуров А. Е., Кривуша Е. Л., Агафонова Е. А., Токарева Н. М., Бабич В. Л.
Назва : Эффективность антигистаминных препаратов I поколения при лечении аллергических заболеваний у детей
Місце публікування : Здоровье ребенка. - 2018. - Т. 13, № 4. - С. 67-73 (Шифр ЗУ27/2018/13/4)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
Предметні рубрики: Фенокит
MeSH-головна: ГИПЕРСЕНСИБИЛИЗАЦИЯ
ГИСТАМИНА H1 АНТАГОНИСТЫ
ДЕРМАТИТ АТОПИЧЕСКИЙ
ДЕТИ
Анотація: У статті викладені сучасні відомості про клінічне застосування, ефективність та безпеку використання представника першого покоління Н1-антигістамінних препаратів — диметиндена малеату. Подана стисла характеристика препарату, вказані основні показники його фармакокінетики та фармакодинаміки. Акцентовано увагу на основних фармакологічних механізмах клінічних ефектів препарату. Проведено аналіз результатів клінічних досліджень із застосуванням диметиндена малеату при алергічних та інфекційних захворюваннях шкіри у дітей. Надані основні фармакологічні властивості та характеристика препарату Фенокіт, який нещодавно з’явився на фармацевтичному ринку України, обґрунтовані основні показання до призначення препарату.
Знайти схожі

10.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Логвинова О. Л.
Назва : Нейроэндокринная гиперплазия младенцев (обзор современной литературы - 2018)
Місце публікування : Здоровье ребенка. - 2018. - Т. 13, № 4. - С. 74-77 (Шифр ЗУ27/2018/13/4)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна: НЕЙРОЭНДОКРИННЫЕ КЛЕТКИ
ГИПЕРПЛАЗИЯ
ЛЕГКИХ БОЛЕЗНИ ИНТЕРСТИЦИАЛЬНЫЕ
МЛАДЕНЕЦ
Анотація: Огляд присвячений систематизації сучасних світових уявлень про легеневі нейроендокринні клітини та пов’язане із їх гіперплазією захворювання — нейроендокринну гіперплазію немовлят. У статті представлені основи патогенезу, клінічні та інструментальні діагностичні критерії, диференційна діагностика з іншими інтерстиціальними захворюваннями легень у дітей раннього віку. Поданий алгоритм діагностики, лікування на сучасній стадії та результати катамнестичного спостереження за дітьми, що перенесли нейроендокринну гіперплазію.
Знайти схожі

11.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Старец Е. А., Котова Н. В., Лосева Е. А., Федоренко О. В.
Назва : Симуляционное обучение в педиатрии и неонатологии: оценка, распознавание и стабилизация неотложных состояний у детей
Місце публікування : Здоровье ребенка. - 2018. - Т. 13, № 4. - С. 78-83 (Шифр ЗУ27/2018/13/4)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна: ПЕДИАТРИЯ
НЕОНАТОЛОГИЯ
НЕОТЛОЖНЫЕ СОСТОЯНИЯ
ДЕТИ
ОБУЧЕНИЕ
ОБУЧЕНИЕ НА ОСНОВЕ СПОСОБНОСТИ К РЕШЕНИЮ ПРОБЛЕМ
ОБРАЗОВАНИЕ МЕДИЦИНСКОЕ
ОБРАЗОВАНИЕ И ПРАКТИЧЕСКОЕ ОБУЧЕНИЕ МЕДРАБОТНИКОВ
НЕОТЛОЖНАЯ МЕДИЦИНСКАЯ ПОМОЩЬ
МАНЕКЕНЫ
Анотація: Актуальність. Симуляційне навчання — відносно новий напрямок медичної освіти, що дуже швидко розвивається. Цей метод навчання особливо важливий для оволодіння навичками екстреної та невідкладної допомоги дітям. Мета статті — обговорити питання впровадження в програму до- та післядипломної підготовки лікарів підходів навчального курсу Американської асоціації кардіологів і Американської академії педіатрів PEARS® із застосуванням симуляційних методів навчання. Матеріали та методи. Авторами наведено досвід впровадження підходів до оцінки, виявлення і стабілізації невідкладних станів у дітей з використанням імітаційних методів навчання. Результати. У симуляційному класі кафедри пропедевтики педіатрії Одеського національного медичного університету 786 студентів і 158 лікарів навчалися основам невідкладної допомоги дітям з використанням підходів навчального курсу «Педіатрична оцінка, розпізнавання і стабілізація невідкладних станів». Студенти і лікарі визначали високу ефективність одночасного засвоєння теоретичного матеріалу та набуття практичних навичок на симуляторах-манекенах. Висновки. При навчанні студентів і лікарів навичкам невідкладної допомоги дітям необхідно використовувати як клінічні протоколи, побудовані на принципах доказовості, так і освітні програми професійних асоціацій розвинених країн.
Знайти схожі

12.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Бадогина Л. П., Оболонская О. Ю., Дереза Е. А., Оболонский А. И.
Назва : Клинический случай ретробульбарного абсцесса у новорожденного ребенка
Місце публікування : Здоровье ребенка. - 2018. - Т. 13, № 4. - С. 84-88 (Шифр ЗУ27/2018/13/4)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна: ГЛАЗНИЦЫ БОЛЕЗНИ
ГЛАЗНИЦЫ ЦЕЛЛЮЛИТ
ФЛЕГМОНА
АБСЦЕСС
НОВОРОЖДЕННЫЙ
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ
Анотація: Рідкісні випадки з практики представляють інтерес своєю унікальністю, особливо якщо вони мають грізні ускладнення або нетиповий перебіг. Ретробульбарний абсцес характеризується формуванням локального гнійного вогнища в орбіті. Розлите ураження розцінюють як целюліт, або флегмону, орбіти, що вважається метастатичним інфекційним процесом. Це захворювання є серйозною загрозою для життя дитини через надзвичайно швидкий розвиток критичних ускладнень у вигляді менінгіту або сепсису та відстрочених ускладнень, пов’язаних з локальним ураженням ока. Основними джерелами поширення запалення є периорбітальні структури, можлива вертикальна передача збудника від матері до дитини під час пологів або при подальшому тісному контакті, у тому числі при грудному вигодовуванні. Основним збудником запалення є Staphylococcus aureus, з можливою метицилінрезистентністю (MRSA), і його необхідно мати на увазі, вирішуючи питання про емпіричну антибіотикотерапію. В статті надано випадок ретробульбарного абсцесу у дитини 21 доби життя. Клінічне спостереження ілюстроване фотографіями, даними комп’ютерної томографії та клінічних досліджень, що може доповнити банк знань педіатрів, сімейних лікарів, офтальмологів.
Знайти схожі

13.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Абатуров А. Е., Крючко Т. А.
Назва : Медикаментозное ограничение доступности ионов железа для патогенных бактерий (часть 1)
Місце публікування : Здоровье ребенка. - 2018. - Т. 13, № 4. - С. 89-98 (Шифр ЗУ27/2018/13/4)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна: БАКТЕРИАЛЬНЫЕ ИНФЕКЦИИ
ПНЕВМОНИЯ БАКТЕРИАЛЬНАЯ
БАКТЕРИИ
ЖЕЛЕЗО
СИДЕРОФОРЫ
Анотація: Більшість бактерій є мікроорганізмами, для забезпечення життєдіяльності яких необхідно залізо. Залізо є найважливішим макроелементом мікроорганізмів, діючи як переносник електронів і кофактор синтезу ДНК і РНК. Велика частина бактерій поглинає залізо за допомогою сидерофорів. Деякі бактерії продукують гемофори (аналогічні сидерофорам), призначені для отримання заліза з екзогенного гема (ферумпротопорфірину). Також частина представників бактеріального світу експресують рецептори до трансферину і лактоферину, що дозволяє їм використовувати залізо, пов’язане з даними протеїнами. Встановлено, що надлишок заліза в макроорганизмі асоційований з розвитком хронічного перебігу інфекційного процесу, оскільки високі рівні іонів заліза сприяють формуванню біоплівки патогенних бактерій. Порушення забезпечення залізом бактерії за рахунок зниження концентрації доступних іонів заліза; інгібування синтезу бактеріальних сидерофорів; застосування препаратів, що містять сидерофори, кон’юговані з антибіотиками; застосування препаратів, що містять галій, який конкурентно витісняє залізо, може викликати загибель патогенних мікроорганізмів і сприяти процесу одужання. На основі сидерофорів розроблені численні лікарські засоби, що захоплюють іони заліза. У певних клінічних випадках препарати, що зв’язують залізо, можуть відігравати ключову роль в ефективності антимікробної терапії.
Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)