Головна Спрощенний режим Опис Шлюз Z39.50
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=ЖУ3н/2017/23/1/2<.>
Загальна кiлькiсть документiв : 20
Показанi документи с 1 за 20
1.


    Апанасенко, Г. Л.
    Термодинамическая концепция здоровья [Текст] / Г. Л. Апанасенко // Журнал Національної академії медичних наук України : науковий журнал Президії НАМН України. - 2017. - Т. 23, № 1/2. - С. 3-8. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
ХРОНИЧЕСКАЯ БОЛЕЗНЬ (профилактика и контроль, эпидемиология)
ДИАГНОСТИКА
ЗДОРОВЬЯ СОСТОЯНИЯ ПОКАЗАТЕЛИ
Анотація: Обговорюється фундаментальне положення про суть життя і здоров’я як прояв трансформації сонячної енергії в інші види енергії (теплову, механічну, електричну та ін.), що використовуються у процесах життя. Стверджується, що ефективність внутрішньоклітинного енергоутворення як прояв функції мітохондрій (кінцевий етап трансформації сонячної енергії) є показником стійкості організму до зовнішніх і внутрішніх негативних дій. Це дає можливість підійти до кількісної оцінки рівня здоров’я життєздатності) індивіда. Існує рівень енергоутворення, вище за який не реєструються ні ендогенні чинники ризику, ні самі захворювання. Йому дана кількісна характеристика (“безпечний” рівень здоров’я). Доводиться положення про те, що вихід більшості популяції з “безпечної” зони здоров’я є безпосередньою причиною епідемії хронічних неінфекційних захворювань. Постулюється необхідність на додаток до “індустрії хвороби” (установи МОЗ) формування “індустрії здоров’я” (кабінети діагностики здоров’я, фізкультурно-оздоровчі центри, туристсько-рекреаційні кластери та ін.), основою якої є збереження і підвищення енергетичного потенціалу біосистеми.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

2.


    Кайдашев, И. П.
    Поляризация макрофагов и регуляция иммунного ответа [Текст] / И. П. Кайдашев // Журнал Національної академії медичних наук України : науковий журнал Президії НАМН України. - 2017. - Т. 23, № 1/2. - С. 9-22. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
ИММУНИТЕТ ВРОЖДЕННЫЙ
МАКРОФАГИ (иммунология, патология)
АУТОИММУНИТЕТ
ГЕНЫ, MHC КЛАСС II
Анотація: В огляді проаналізовані сучасні дані про функціональну пластичність макрофагів, їх здатність до змін функціональної активності та їх участь у регуляції імунної відповіді. Узагальнено відомості про розвиток і тканинні особливості макрофагів, їх субпопуляції в умовах гомеостазу та розвитку патологічних станів. Наведено систематизовані дані про фактори, що поляризують макрофаги, та особливості М1 і М2 макрофагів на прикладах цукрового діабету 1 типу, ревматоїдного артриту і хронічних захворювань у регуляції імунного запалення. Особливу увагу приділено ролі макрофагів у реалізації процесів пам’яті в роботі вродженого імунітету. Окреслено основні положення, які потребують впровадження як в освітній процес усіх рівнів, так і в клінічну практику.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

3.


   
    Участие ядерного фактора NF-kB в трансформации хронического воспаления в диабет 2 типа [Текст] / Н. Д. Тронько [и др.] // Журнал Національної академії медичних наук України : науковий журнал Президії НАМН України. - 2017. - Т. 23, № 1/2. - С. 23-39. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
ОЖИРЕНИЕ (осложнения, патофизиология)
ВОСПАЛЕНИЕ (осложнения, патофизиология, этиология)
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ, ТИП 2 (патофизиология, этиология)
NF-КАППА B (метаболизм)
Анотація: Проаналізовані клітинні та молекулярні зв’язки між хронічним запаленням низької інтенсивності та викликаних ожирінням резистентності до інсуліну, діабету 2 типу, а також участь в цих процесах NF-кB. Проведені дослідження останніх років підкреслюють роль NF-кВ у патогенезі пов’язаних з ожирінням інсулінорезистентності, діабету та інших метаболічних порушень. Показано, що у хворих з метаболічним синдромом інсулінорезистентність пов’язана зі змінами в експресії генів, контрольованих сигнальними механізмами NF-кВ. Особлива увага в огляді приділяється участі цього фактору в утворенні прозапальних цитокінів та хемокінів, які формують запальний фон в адипоцитах, інфільтрованих у жирову тканину макрофагах, інших тканинах і органах.


Дод.точки доступу:
Тронько, Н.Д.; Пушкарев, В.М.; Соколова, Л.К.; Пушкарев, В.В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

4.


    Залесский, В. Н.
    Стволовые клетки тканей зуба: пульпа как инструмент для биоинженерии и посттравматической регенерации тканей в челюстно-лицевой хирургии [Текст] / В. Н. Залесский, В. С. Процик, Г. Э. Тимен // Журнал Національної академії медичних наук України : науковий журнал Президії НАМН України. - 2017. - Т. 23, № 1/2. - С. 40-48. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
ЗУБА ПУЛЬПА (анатомия и гистология)
СТВОЛОВЫХ КЛЕТОК ИССЛЕДОВАНИЕ
КЛЕТОЧНАЯ И ТКАНЕВАЯ ТЕРАПИЯ (методы)
БИОИНЖЕНЕРИЯ
Анотація: Проаналізовано найбільш важливі аспекти біології стовбурових клітин пульпи зуба з урахуванням їх використання для реконструкції пошкоджень різних тканин і органів у щелепно-лицевій ділягці та деталізації даних про регенерацію кісток черепа, нервової тканини, зубів і слинних залоз. Описано сучасні підходи оптимального використання потенціалу стовбурових клітин пульпи зуба у біоінженерії тканин після пошкодження.


Дод.точки доступу:
Процик, В.С.; Тимен, Г.Э.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

5.


   
    Діагностика та принципи надання медичної допомоги пацієнтам з сенсоневральними порушеннями слуху, які отримали акутравму під час бойових дій в зоні проведення антитерористичної операції [Текст] / Д. І. Заболотний, Т. А. Шидловська, Т. В. Шидловська // Журнал Національної академії медичних наук України : науковий журнал Президії НАМН України. - 2017. - Т. 23, № 1/2. - С. 49-64. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
СЛУХА ПОТЕРЯ НЕЙРОСЕНСОРНАЯ (диагностика, патофизиология, терапия, этиология)
ВЗРЫВЫ
ВОЙНА
МЕДИЦИНСКОЙ ПОМОЩИ ОКАЗАНИЕ
Анотація: В роботі проаналізовано дані комплексного обстеження близько 700 осіб, що отримали акутравму під час бойових дій в зоні проведення АТО на протязі 2014 — початок 2017 рр. Проведено аналіз клінічних даних, результатів комплексного інструментального обстеження (суб’єктивна аудіометрія, імпедансна аудіометрія, реєстрація СВП, ОАЕ, РЕГ, ЕЕГ) та результатів лікування пацієнтів. Показано, що при акутравмі досить швидко розвиваються незворотні зміни як у рецепторних, так і у центральних структурах слухового аналізатора, а також виражені екстраауральні прояви, які мають певні особливості. Визначені особливості діагностики сенсоневральних порушень слуху при акутравмі, найбільш інформативні показники у т. ч. об’єктивні, критерії діагностики та прогнозування. Визначені підходи до лікування сенсоневральних порушень при акутравмі, особливості та етапність надання медичної допомоги пацієнтам з акутравмою. Повноцінна діагностика та лікування сенсоневральних порушень слухової функції при акутравмі, отриманій в реальних бойових умовах може бути здійснена лише на 4-му, частково на 3-му рівні надання медичної допомоги, тому таких пацієнтів доцільно одразу спрямовувати на вищі рівні.


Дод.точки доступу:
Заболотний, Д.І.; Шидловська, Т.А.; Шидловська, Т.В.; Петрук, Л.Г.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

6.


   
    Сучасний підхід до ортопедичного лікування пацієнтів дитячого віку з недосконалим остеогенезом [Текст] / Г. В. Гайко // Журнал Національної академії медичних наук України : науковий журнал Президії НАМН України. - 2017. - Т. 23, № 1/2. - С. 65-72. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ОСТЕОГЕНЕЗ НЕСОВЕРШЕННЫЙ (осложнения, патофизиология, терапия, хирургия)
ПЕРЕЛОМЫ КОСТИ (терапия, хирургия, этиология)
КОСТЕЙ ДЕМИНЕРАЛИЗАЦИЯ ПАТОЛОГИЧЕСКАЯ (терапия)
ДЕТИ
Анотація: Представлено сучасний комплексний підхід до ортопедичного лікування пацієнтів з недосконалим остеогенезом, який включає медикаментозну терапію та хірургічні втручання з корекції деформацій довгих кісток нижніх кінцівок. Розроблено та апробовано систему медикаментозної корекції структурно-функціонального стану кісткової тканини у хворих з недосконалим остеогенезом із застосуванням препаратів памідронової кислоти залежно від ступеня остеопоротичних змін, типу захворювання та систему хірургічних втручань в основу якої покладено використання сучасних інтрамедулярних конструкцій, які виконують функцію внутрішнього “ендопротеза” кістки, попереджають рецидиви деформацій та повторні патологічні переломи кісток. Представлену систему ортопедичного лікування успішно апробовано, медикаментозну терапію використано як у вигляді самостійного методу лікування так і у комбінації із хірургічними втручаннями з корекції деформацій довгих кісток нижніх кінцівок. На підставі статистичного аналізу результатів лікування 21 пацієнта з різними типами недосконалого остеогенезу доведена ефективність та доцільність запропонованої медикаментозної терапії та хірургічних втручань, у більшості пацієнтів відзначено відновлення функції ходи та опори.


Дод.точки доступу:
Гайко, Г.В.; Гук, Ю.М.; Зима, А.М.; Кінча-Полішук, Т.А.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

7.


   
    Імунна відповідь та її зв'язок з особливостями біохімічних змін у сироватці крові при ювенільних артритах [Текст] / Ю. Г. Антипкін [та ін.] // Журнал Національної академії медичних наук України : науковий журнал Президії НАМН України. - 2017. - Т. 23, № 1/2. - С. 73-83. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
АРТРИТ ЮВЕНИЛЬНЫЙ (иммунология, кровь, патофизиология)
ГЕНЫ, MHC КЛАСС II
КРОВИ СЫВОРОТКА
БИОХИМИЧЕСКИЕ ПРОЦЕССЫ (иммунология)
ДЕТИ
Анотація: У статті описані імунологічні зміни при ювенільних артритах. Крім відомих змін імунної системи — підвищення вмісту Т- (за рахунок переважно Т-хелперної фракції) та В-лімфоцитів, зростання ЦІК, виявлення аутоантитіл у сироватці крові, підкреслене значення при ювенільних артритах нових імунологічних маркерів запалення (вмісту наївних Т-лімфоцитів, ??-Т-лімфоцитів, регуляторних Т-лімфоцитів, рівня прозапальних цитокінів у сироватці крові). Зазначені імунологічні показники визначені в залежності від субваріанту перебігу захворювання та співвіднесені з основними біохімічними показниками, які відображають порушення ліпідного та кальцієвого обміну, і основними показниками стану системи L-аргінін-оксид азоту. Проведений кореляційний аналіз показав безпосередній вплив вмісту ультрафільтруючогося кальцію на показники неспецифічного імунітету та системи L-аргінін-оксид азоту та взаємозв’язок порушень ліпідного обміну та клітинного імунітету. Подальше вивчення цих молекулярних механізмів відкриває перспективи удосконалення лікування.


Дод.точки доступу:
Антипкін, Ю.Г.; Омельченко, Л.І.; Ошлянська, О.А.; Ніколаєнко, В.Б.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

8.


    Вакалюк, І. І.
    Прогностична оцінка прогресування кардіосклерозу у хворих на стабільну ішемічну хворобу серця, поєднану з неалкогольною жировою хворобою печінки [Текст] / І. І. Вакалюк, Н.Г Вірстюк // Журнал Національної академії медичних наук України : науковий журнал Президії НАМН України. - 2017. - Т. 23, № 1/2. - С. 84-89. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ИШЕМИЧЕСКАЯ БОЛЕЗНЬ СЕРДЦА (осложнения, патофизиология)
НЕАЛКОГОЛЬНАЯ ЖИРОВАЯ БОЛЕЗНЬ ПЕЧЕНИ (патофизиология)
КАРДИОМИОПАТИИ (смертность, этиология)
ПРОГНОЗ
Анотація: Метою роботи було оцінити прогресування кардіосклерозу у взаємозв'язку зі станом печінки у хворих на стабільну ІХС, поєднану з неалкогольною жировою хворобою печінки (НАЖХП). Обстежено 300 хворих на стабільну ІХС, серед яких виділяли пацієнтів без та з НАЖХП. Хворі на НАЖХП були розподілені залежно від стадії фіброзу печінки по шкалі METAVIR та наявності неалкогольного жирового гепатозу чи неалкогольного статогепатиту. Встановлено, що формування ознак постінфарктного ремоделювання міокарда за метричними та об'ємними показниками ехокардіографії залежить від стадії фіброзу печінки та зростає поряд із прогресуванням НАЖХП. Виявлено прямі кореляційні взаємозв'язки між величиною швидкості зсувної хвилі та рівнем колагену IV типу в крові; швидкістю зсувної хвилі та ІММ ЛШ; рівнем колагену IV типу в крові та ІММ ЛШ, що обумовило доцільність розрахунку індексу гепатоміокардіального фіброзу (ГМФ) з метою прогностичної оцінки прогреsсування кардіосклерозу. Встановлено, що розрахунок кореляційних взаємозв'язків між ІММ ЛШ та швидкістю зсувної хвилі у даної категорії хворих дає змогу оцінити ризик прогресування кардіосклерозу на фоні НАЖХП. Отже, прогресування кардіосклерозу у хворих на стабільну ІХС, поєднану з НАЖХП, залежить від ступеня вираженості фібротичних процесів у печінці та міокарді за величиною індексу ГМФ, та є найбільш прогностично несприятливим за умов НАСГ.


Дод.точки доступу:
Вірстюк, Н.Г
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

9.


   
    Особливості діагностики і хірургічної тактики при пошкодженнях внутрішніх органів та заочеревинних структур в умовах масивної крововтрати [Текст] / В. В. Бойко [та ін.] // Журнал Національної академії медичних наук України : науковий журнал Президії НАМН України. - 2017. - Т. 23, № 1/2. - С. 90-97. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ВНУТРЕННИЕ ОРГАНЫ (повреждения, хирургия)
БРЮШНОЙ ПОЛОСТИ ТРАВМЫ (диагностика, хирургия)
КРОВОПОТЕРЯ ХИРУРГИЧЕСКАЯ (профилактика и контроль)
Анотація: Представлено алгоритм діагностично-хірургічної тактики та комплекс патогенетично обґрунтованих лікувальних заходів, спрямованих на боротьбу з масивною крововтратою та її наслідками у постраждалих з травматичними ушкодженнями органів малого тазу та заочеревинного простору. Вивчено результати лікування постраждалих з ушкодженням органів малого таза та заочеревинного простору, що супроводжується масивною крововтратою, отримані при застосуванні розроблених методик гемостазу та надано оцінку ефективності розробленої системи лікувальних заходів, застосування якої дозволило суттєво знизити летальність та попередити розвиток інфекційних ускладнень після реконструктивних операцій. На підставі проведеного аналізу можливо зробити висновки, що пошкодження заочеревинних структур мають значний негативний вплив на перебіг раннього післятравматичного періоду і потребують особливої уваги хірургів внаслідок великого діагностичного значення, що є іноді єдиною ознакою ушкодження органу заочеревинного простору. Вони вимагають певної хірургічної строго диференційованої тактики, залежно від тяжкості травми і стану постраждалого. Диференційована тактика лікування постраждалих сприяє поліпшенню безпосередніх результатів лікування.


Дод.точки доступу:
Бойко , В.В.; Замятін, П.М.; Лихман, В.М.; Мирошниченко, Ю.І.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

10.


   
    Прогностичне значення гіперфібриногенемії й гіперкоагуляції для перебігу В-зрілоклітинних лімфоїдних новотворів [Текст] / І. Є. Дзісь [та ін.] // Журнал Національної академії медичних наук України : науковий журнал Президії НАМН України. - 2017. - Т. 23, № 1/2. - С. 98-103. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
НОВООБРАЗОВАНИЯ, СОСТОЯЩИЕ ИЗ ЛИМФОИДНОЙ ТКАНИ (генетика, диагностика, патофизиология)
СВЕРТЫВАНИЯ КРОВИ ФАКТОРЫ
ГЕМОСТАЗ
Анотація: Для з’ясування зв’язків між активацією коагуляційного гемостазу та загальним і безподійним виживанням пацієнтів з В-зрілоклітинними лімфоїдними новотворами було обстежено дві групи пацієнтів: 1 група — 45 хворих на негоджкінські лімфоми (36 осіб) і хронічну лімфоцитарну лейкемію (9 осіб), 2 група — 22 пацієнти з множинною мієломою. Встановлено, що в пацієнтів 1 групи за 35 місяців спостереження негативними прогностичними маркерами щодо загального виживання є вкорочений активований частковий тромбопластиновий час (АЧТЧ), рівні в плазмі фібриногену понад 6 г/л і розчинних фібрин-мономерних комплексів понад 40 мг/л, а щодо безподійного виживання — останні два показники. У хворих 2 групи за 29 місяців спостереження негативними прогностичними маркерами щодо загального виживання є рівень D-димеру понад 250 мкг/л, а безподійного виживання — вкорочений АЧТЧ.


Дод.точки доступу:
Дзісь, І.Є.; Томашевська, О.Я.; Виговська, Я.І.; Дзісь, Є.І.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

11.


   
    Постстрессовые реакции у взрослого гражданского населения в условиях "гибридной войны" [Текст] / П. В. Волошин // Журнал Національної академії медичних наук України : науковий журнал Президії НАМН України. - 2017. - Т. 23, № 1/2. - С. 104-115. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
СТРЕСС ПСИХОЛОГИЧЕСКИЙ (патофизиология, этиология)
ЖИЗНЬ ИЗМЕНЯЮЩИЕ СОБЫТИЯ
ВОЙНА
НАСЕЛЕНИЕ
Анотація: Метою роботи було — порівняльне дослідження особливостей постстресових реакцій серед різних груп цивільного населення в умовах сучасної “гібридної війни”. За допомогою цивільного варіанта Міссісіпскої шкали для оцінки посттравматичних реакцій обстежено 3 групи цивільного населення: перша група — 242 працівника Слов’янської теплоелектростанції, які пережили бойові дії; друга група складалася зі 100 мешканців м. Валки Валківського району Харківської області, яка розташована за межами зони бойових дій; третя група була представлена 64 шахтарями (гірниками) вугледобувних підприємств Луганської області, які у мирний час пережили небезпечні для життя аварійні ситуації в шахтах (завали, пожежі і вибухи газу). Встановлено, що в умовах “гібридної війни” ознаки вираженої постстресової симптоматики (з імовірним формуванням посттравматичних стресових розладів) виявляються, як мінімум, у ~9 % дорослого цивільного населення, що мало досвід проживання в зоні бойових дій, і ~5 % населення без такого досвіду. Наведено дані про структурні відмінності постстресової симптоматики у чоловіків і жінок, з різним досвідом переживання життєво небезпечних подій.


Дод.точки доступу:
Волошин, П.В.; Линский, И.В.; Кузьминов, В.Н.; Шестопалова, Л.Ф.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

12.


    Чайковський, Ю. Б.
    Деякі шляхи впровадження проблемно-орієнтованого навчання у вищу медичну освіту [Текст] / Ю. Б. Чайковський, Л. І. Хламанова // Журнал Національної академії медичних наук України : науковий журнал Президії НАМН України. - 2017. - Т. 23, № 1/2. - С. 116-121. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ОБРАЗОВАНИЕ МЕДИЦИНСКОЕ (организация и управление)
ОБУЧЕНИЕ НА ОСНОВЕ СПОСОБНОСТИ К РЕШЕНИЮ ПРОБЛЕМ (методы)
БИОЛОГИЧЕСКИХ НАУК ДИСЦИПЛИНЫ
Анотація: Аналіз літератури про метод проблемно-орієнтованого навчання (PBL — Problem Based Learning), його впровадження в медичну освіту окреслив недоліки та переваги цієї навчальної технології: вона сприяє появі навичок активного навчання, що є важливим для постійного процесу післядипломного навчання лікарів; навчає вирішувати клінічні ситуації. Але студенти, що навчалися за методом PBL іноді мали нижчі показники іспитів в галузі фундаментальних для медичної освіти наук ніж ті, хто навчався за традиційною методикою. Оскільки для навчальної моделі PBL надзвичайно важливим є засвоєння фундаментальних біологічних дисциплін, нами пропонується на доклінічних кафедрах застосовувати активні методи викладання фундаментальних знань шляхом їх інтеграції по горизонталі та вертикалі, практикувати проведення міждисциплінарних занять за сценарієм PBL. Проведення таких занять допоможе поширити ефективність навчання за моделлю PBL на викладання морфологічних дисциплін та фізіології та закріпити базові знання у студентів клінічних кафедр та лікарів під час післядипломної освіти.


Дод.точки доступу:
Хламанова, Л.І.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

13.


    Диннік, В. О.
    Сучасні тренди часу старту статевого розвитку дівчат [Текст] / В. О. Диннік // Журнал Національної академії медичних наук України : науковий журнал Президії НАМН України. - 2017. - Т. 23, № 1/2. - С. 122-128. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ПОЛОВОЕ РАЗВИТИЕ (физиология)
МЕНСТРУАЛЬНЫЙ ЦИКЛ
МЕНАРХЕ (физиология)
ПОДРОСТКИ
Анотація: Представлені результати обстеження 1573 дівчаток міської та 936 школярок сільської місцевості. Показано, що вік старту пубертату в теперішній час знизився — від 8 % до 11% дівчаток 7-річного віку вже мають початкові прояви статевого дозрівання. Така тенденція спостерігається серед дівчаток у всьому світі. Всі великомасштабні епідеміологічні дослідження у різних країнах світу свідчать про зниження термінів статевого розвитку. Разом з тим питання про офіційну зміну віку старту пубертату не отримало підтримки в зв’язку з високим ризиком гіподіагностики передчасного статевого дозрівання. Зниження репродуктивного потенціалу сучасних дівчат пов’язано зі збільшенням кількості підлітків з порушенням послідовності появи вторинних статевих ознак (інвертований або неправильний пубертат), термінів і темпів статевого дозрівання (випередження, відставання), відхиленнями дебюту першої менструації (раннє, пізнє менархе).

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

14.


   
    Морфометрия структур цилиарного тела в зависимости от передне-заднего размера глазного яблока [Текст] / О. С. Задорожный [и др.] // Журнал Національної академії медичних наук України : науковий журнал Президії НАМН України. - 2017. - Т. 23, № 1/2. - С. 129-132. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
РЕСНИЧНОЕ ТЕЛО (анатомия и гистология, ультрасонография)
ГЛАЗА АКСИАЛЬНАЯ ДЛИНА
УЛЬТРАСОНОГРАФИЯ (методы)
Анотація: Відомо, що розміри циліарного тіла об’єктивно можна оцінити за допомогою ультазвукового дослідження, а також способом діафаноскопії. Метою роботи було визначити розміри структур циліарного тіла у залежності від довжини ока у 49 здорових осіб (98 очей), яких було розподілено на три групи за передньо-задніми розмірами ока. В усіх випадках були виконані інфрачервона транспальпебральна діафаноскопія та ультразвукове сканування переднього відділу ока. В обстежених з довжиною ока 20-22,9 мм ширина плоскої частини циліарного тіла становила у середньому 3,1 мм, з довжиною ока 23-24,9 мм — 4,1 мм, з довжиною ока понад 25 мм — 5 мм. Ширина відростчатої частини циліарного тіла в першій групі становила 1,89 мм, у другій групі — 1,99 мм, у третій групі — 2,0 мм. Товщина відростчатої частини циліарного тіла в першій групі в середньому становила 0,69 мм, у другій групі — 0,68 мм, у третій групі — 0,67 мм. Одержані дані свідчать про те, що ширина плоскої частини циліарного тіла має прямий зв’язок із довжиною ока, тоді як товщина і ширина відростчатої частини циліарного тіла не залежить від передньо-заднього розміру ока.


Дод.точки доступу:
Задорожный, О.С.; Криворучко, А.С.; Коган, М.Б.; Король, А.Р.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

15.


   
    Структурні та метаболічні основи регенерації сідничного нерва при пластиці великого дефекту (експериментальне дослідження) [Текст] / І. В. Гайович [та ін.] // Журнал Національної академії медичних наук України : науковий журнал Президії НАМН України. - 2017. - Т. 23, № 1/2. - С. 133-141. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
СЕДАЛИЩНЫЙ НЕРВ (патофизиология, повреждения, хирургия)
ХИРУРГИЯ ПЛАСТИЧЕСКАЯ (методы)
НЕРВА РЕГЕНЕРАЦИЯ
КЛЕТОЧНАЯ И ТКАНЕВАЯ ТЕРАПИЯ
Анотація: Аутопластика при ушкодженні нерву не завжди призводить до задовільних результатів. Особливо важливо це за великих ушкоджень нервів (більше 10 см), коли за час проростання аксонів до місця дистального шва відбувається фіброз зони дистального шва, що унеможливлює подальшу регенерацію нерва та призводить до незадовільних функціональних результатів. Метою дослідження було дослідити вплив аспірату кісткового мозку та суспензії жирової тканини на регенерацію нервів за умови пластики великих дефектів. 5 експериментальних груп (2 контрольні в першій нерв залишався неушкодженим, в другій проводилася лише аутопластика дефекту). В третій групі застосовувалася аутопластика нерва і трансплантація жирової тканини; 4 — пластика нерва з застосуванням суспензії кісткового мозку; 5 — пластика нерва з комбінованим застосуванням клітинних суспензій. Через 1 та 3 міс тварини виводилися з експерименту та зразки досліджувалися гістологічно та морфометрично. В результаті досліджень встановлено достовірний позитивний вплив застосування клітинних технологій на регенерацію нерва, як на морфологічну структуру так і на біохімічні процеси. Найкращі результати отримані в групі де застосовувалася комбінація аспірату кісткового мозку та жирової тканини.


Дод.точки доступу:
Гайович, І.В.; Страфун, С.С.; Лабунець, І.Ф.; Утко, Н.О.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

16.


   
    Академіку НАМН України В. І. Цимбалюку - 70 років [Текст] // Журнал Національної академії медичних наук України : науковий журнал Президії НАМН України. - 2017. - Т. 23, № 1/2. - С. 149-150
MeSH-головна:
НЕЙРОХИРУРГИЯ (кадры)


Дод.точки доступу:
Цимбалюк, В. І. \о нем\
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

17.


   
    Академіку НАМН України В. М. Запорожану - 70 років [Текст] // Журнал Національної академії медичних наук України : науковий журнал Президії НАМН України. - 2017. - Т. 23, № 1/2. - С. 150-151
MeSH-головна:
АКУШЕРСТВО (кадры)


Дод.точки доступу:
Запорожан, B.M. \о нем\
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

18.


   
    Академіку НАМН України Ж. І. Возіановій - 80 років [Текст] // Журнал Національної академії медичних наук України : науковий журнал Президії НАМН України. - 2017. - Т. 23, № 1/2. - С. 151
MeSH-головна:
ЭПИДЕМИОЛОГИ-ИНФЕКЦИОНИСТЫ


Дод.точки доступу:
Возіанова, Ж. І. (доктор мед. наук, професор, академік НАМН України ; 06.02.1937) \о нем\
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

19.


   
    Члену-кореспонденту НАМН України М. І. Пилипенку - 80 років [Текст] // Журнал Національної академії медичних наук України : науковий журнал Президії НАМН України. - 2017. - Т. 23, № 1/2. - С. 151-153
MeSH-головна:
РАДИОЛОГИЯ МЕДИЦИНСКАЯ (кадры)


Дод.точки доступу:
Пилипенко, М.І. \о нем\
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

20.


   
    Члену-кореспонденту НАМН України Г. Е. Тімену - 80 років [Текст] // Журнал Національної академії медичних наук України : науковий журнал Президії НАМН України. - 2017. - Т. 23, № 1/2. - С. 153-154
MeSH-головна:
ОТОРИНОЛАРИНГОЛОГИЯ (кадры)


Дод.точки доступу:
Тімен, Г.Е. \о нем\
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)