Головна Спрощенний режим Опис Шлюз Z39.50
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=ЕУ3/2020/2<.>
Загальна кiлькiсть документiв : 8
Показанi документи с 1 за 8
1.


   
    Особливості морфології грануляційної тканини навколо сітчастого алотрансплантата при передопераційному опроміненні черевної порожнини / І. К. Морар [та ін.] // Експерим. і клініч. медицина. - 2020. - N 2. - С. 4-13
MeSH-головна:
БРЮШНОЙ ПОЛОСТИ НОВООБРАЗОВАНИЯ (терапия, хирургия)
АЛЛОТРАНСПЛАНТАТЫ
ПРЕДОПЕРАЦИОННЫЙ ПЕРИОД
Анотація: Встановлено, що застосування передопераційної дистанційної гамма-терапії викривляє процеси дозрівання грануляційної тканини. Відмічається певне зростання відсотка фібробластів та зменшення - лімфоїдних клітин, поліморфноядерних лейкоцитів, макрофагів і плазмоцитів у грануляційній тканині, переважно на 5-ту та 7-му добу після виконання оперативного втручання. Також спостерігається збільшення питомого об'єму колагенових волокон, їх оптичної густини та питомого об'єму судин.
Установлено, что применение предоперационной дистанционной гамма-терапии искажает процессы созревания грануляционной ткани. Отмечается достоверное повышение процента фибробластов и уменьшение - лимфоидных клеток, полиморфноядерных лейкоцитов, макрофагов и плазмоцитов в грануляционной ткани, преимущественно на 5-е и 7-е сутки после выполнения оперативного вмешательства. Также наблюдается увеличение удельного объема коллагеновых волокон, их оптической плотности и удельного объема сосудов.


Дод.точки доступу:
Морар, І. К.; Іващук, О. І.; Давиденко, І. С.; Бодяка, В. Ю.; Чупровська, Ю. Я.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

2.


    Трач, О. О.
    Індивідуальна мінливість висоти потиличних часток великого мозку та їх кровопостачання / О. О. Трач, Д. М. Шиян, А. О. Терещенко // Експерим. і клініч. медицина. - 2020. - N 2. - С. 14-20
MeSH-головна:
МОЗГ ГОЛОВНОЙ (анатомия и гистология, кровоснабжение, патология)
ЗАТЫЛОЧНАЯ ДОЛЯ (анатомия и гистология, кровоснабжение, патология)
ТОПОГРАФИЯ МУАРОВАЯ (использование, методы)
СОМАТОТИПЫ
Анотація: Досліджено 200 півкуль головного мозку людей, які померли від захворювань, не пов'язаних з патологією головного мозку. Використано морфометричний метод та проведено статистичний аналіз. Виявлено, що у чоловіків і жінок із доліхокранним типом черепа присутня асиметрія за висотою півкуль головного мозку. Джерела кровопостачання утворень присередньої поверхні потиличної частки великого мозку - гілки від задньої мозкової артерії, які поділяються згідно з їхніми ділянками кровопостачання на тім'яно-потиличну, острогову, клинну.
Исследовано 200 полушарий головного мозга людей, умерших от заболеваний, не связанных с патологией головного мозга. Использован морфометрический метод и проведен статистический анализ. Установлено, что у мужчин и женщин с долихокранным типом черепа присутствует асимметрия по высоте полушарий головного мозга. Источники кровоснабжения образований медиальной поверхности затылочной доли большого мозга - ветви от задней мозговой артерии, которые подразделяются в соответствии с их участками кровоснабжения на теменно-затылочную, остроговую, клинья.


Дод.точки доступу:
Шиян, Д. М.; Терещенко, А. О.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

3.


   
    Деякі зв'язки у формуванні артеріальної гіпертензії у хворих з хронічним обструктивним захворюванням легень та вплив на цей процес антагоністів кальцію / В. М. Погорєлов [та ін.] // Експерим. і клініч. медицина. - 2020. - N 2. - С. 21-26
MeSH-головна:
ЛЕГКИХ БОЛЕЗНЬ ХРОНИЧЕСКАЯ ОБСТРУКТИВНАЯ (лекарственная терапия, патофизиология)
ГИПЕРТЕНЗИЯ (этиология)
ЭНДОТЕЛИЙ СОСУДИСТЫЙ (действие лекарственных препаратов)
ПЕНТОКСИФИЛЛИН (вредные воздействия)
ФЕЛОДИПИН (вредные воздействия)
Анотація: Досліджували внутрішньосерцеву і центральну гемодинаміку, інтерлейкіни, рівень оксиду азоту та синтаз оксиду азоту, ендотеліну-1. Під наглядом перебувало 63 пацієнта, хворих на хронічне обструктивне захворювання легень з артеріальною гіпертензією, які отримували комплексну терапію з пентоксифіліном, з яких 32 хворим (основна група) додатково до цієї терапії включали фелодипін. Позитивна клініко-лабораторна динаміка була більш виражена в основній групі спостереження, ніж в групі порівняння.
Исследовали внутрисердечную и центральную гемодинамику, интерлейкины, уровень оксида азота и синтазы оксида азота, эндотелина-1. Под наблюдением находилось 63 пациента, больных хроническим обструктивным заболеванием легких с артериальной гипертензией, получавших комплексную терапию с пентоксифиллином, из которых 32 больным (основная группа) дополнительно к этой терапии включали фелодипин. Положительная клинико-лабораторная динамика была более выражена в основной группе наблюдения, чем в группе сравнения.


Дод.точки доступу:
Погорєлов, В. М.; Тєлєгіна, Н. Д.; Брек, В. В.; Маслова, Є. П.; Чернонос, К. О.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

4.


    Стрільчук, Л. М.
    Клінічні аспекти застосування відношення нейтрофілів до лімфоцитів у кардіології: огляд літератури та власні дослідження / Л. М. Стрільчук, А. Л. Філіпюк // Експерим. і клініч. медицина. - 2020. - N 2. - С. 27-35
MeSH-головна:
ИШЕМИЧЕСКАЯ БОЛЕЗНЬ СЕРДЦА (диагностика, патофизиология)
ХРОНИЧЕСКАЯ БОЛЕЗНЬ
НЕЙТРОФИЛЫ
ЛИМФОЦИТЫ
Анотація: Оцінювали прогностичне значення іН/Л та його кореляції у пацієнтів з ішемічною хворобою серця (ІХС) на стаціонарному та амбулаторному етапах спостереження. Проаналізовано результати обстеження 197 папціентов з ІХС, нестабільною (116) та стабільною (81) стенокардією та проспективного спостереження за 121 пацієнтом з хронічною ІХС протягом 3 років. Для отримання референтних значень іН/Л обстежено 20 здорових осіб. Цифрові дані оброблені статистично.Виявлено, що індекс Н/Л можна вважати прогностичним маркером перебігу кардіоваскулярних хвороб. Він є простим інформативним знаряддям прогнозування в кардіології з точкою розмежування 3,0, що не вимагає збільшення обсягу обстежень госпіталізованих та амбулаторних пацієнтів.
Оценивали прогностическое значение иН/Л и его корреляции у пациентов с ишемической болезнью сердца (ИБС) на стационарном и амбулаторном этапах наблюдения. Проанализированы результаты обследования 197 папциентов с ИБС, нестабильной (116) и стабильной (81) стенокардией и проспективного наблюдения за 121 пациентом с хронической ИБС на протяжени 3 лет. Для получения референтных значений иН/Л обследовано 20 здоровых лиц. Цифровые данные обработаны статистически. Установлено, что индекс Н/Л можно считать прогностическим маркером течения кардиоваскулярных болезней. Он является простым информативным способом прогнозирования в кардиологии с точкой размежевания 3,0, не требующим увеличения объема обследований госпитализированных и амбулаторных пациентов.


Дод.точки доступу:
Філіпюк, А. Л.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

5.


    Ярославцев, С. О.
    Феноменологічний аналіз суїцидальної поведінки у пацієнтів з біполярним афективним розладом / С. О. Ярославцев // Експерим. і клініч. медицина. - 2020. - N 2. - С. 36-44
MeSH-головна:
БИПОЛЯРНЫЕ АФФЕКТИВНЫЕ РАССТРОЙСТВА (патофизиология, психология)
ПОВЕДЕНИЯ РАССТРОЙСТВА (патофизиология)
СУИЦИДАЛЬНЫЕ НАМЕРЕНИЯ
Анотація: Представлений феноменалогічний аналіз суїцидальної поведінки 141 пацієнта з біполярним афективним розладом та визначені особливості суїцидальної поведінки. Виділені особливості можуть виступати в якості діагностичних критеріїв та предикторів суїцидальної поведінки при проведенні диференціальної діагностики та створенні реабілітаційних заходів з метою корекції суїцидальної поведінки у пацієнтів з біполярним афективним розладом.
Представлен феноменалогический анализ суицидального поведения 141 пациента с биполярным аффективным расстройством и определены особенности суицидального поведения. Выделенные особенности могут выступать в качестве диагностических критериев и предикторов суицидального поведения при проведении дифференциальной диагностики и создании реабилитационных мероприятий с целью коррекции суицидального поведения у пациентов с биполярным аффективным расстройством.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

6.


    Кєбашвілі, С. В.
    Менструальна дисфункція як предиктор перекруту придатків матки у дівчат-підлітків / С. В. Кєбашвілі // Експерим. і клініч. медицина. - 2020. - N 2. - С. 45-50
MeSH-головна:
МЕНСТРУАЦИИ НАРУШЕНИЯ (этиология)
МАТКИ ПРИДАТКОВ БОЛЕЗНИ (патофизиология)
ПЕРЕКРУТ (патофизиология)
ПОДРОСТКИ
Анотація: Вивчали частоту виникнення й клінічних проявів порушень менструальної функції у пацієнток пубертатного віку з перекрутом придатків матки, а також оптимізацію хірургічної тактики лікування даної патології. Обстежено 35 дівчат-підлітків у віці 13-17років, яким було проведено комплексне клініко-лабораторне та інструментальне обстеження з глибоким вивченням анамнезу. Порушення менструальної функції в ролі предиктору даного стану можуть спостерігатися у пацієнток зі скомпрометованими яєчниками, що дає можливість своєчасно діагностувати наявність у них ретенційних утворень та попередити їх ускладнений перебіг.
Изучали частоту встречаемости и клинических проявлений нарушений менструальной функции у пациенток пубертатного возраста с перекрутом придатков матки, а также оптимизацию хирургической тактики лечения данной патологии. Обследовано 35 девушек-подростков в возрасте 13-17лет, которым было проведено комплексное клинико-лабораторное и инструментальное обследование с глубоким изучением анамнеза. Нарушения менструальной функции в роли предиктора данного состояния могут наблюдаться у пациенток со скомпрометированными яичниками, что дает возможность своевременно диагностировать наличие у них ретенционных образований и предупредить их осложненное течение.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

7.


   
    Рентгеноструктурний аналіз капсул сторонніх тіл м'яких тканин вогнепального походження у динаміці / І. Ф. Михайлов [та ін.] // Експерим. і клініч. медицина. - 2020. - N 2. - С. 51-58
MeSH-головна:
РАНЫ ОГНЕСТРЕЛЬНЫЕ (рентгенография, хирургия)
МЯГКИХ ТКАНЕЙ ПОВРЕЖДЕНИЯ (рентгенография, хирургия)
ИНОРОДНЫЕ ТЕЛА (рентгенография, хирургия)
Анотація: Представлені результати рентгеноспектрального аналізу 36 капсул сторонніх тіл м'яких тканин вогнепального походження, які видалили з м'яких тканин хірургічним шляхом в різні терміни - від 2 місяців до 23 років після вогнепального поранення. Видалені частини тканин навколо стороннього тіла були представлені фіброзною, жировою та м'язовою тканинами з капсулою різного ступеня сформованості. Виявлено достовірні зміни глибинних процесів взаємодії чужорідних тіл вогнепального походження з м'якими тканинами людини на структурному рівні.
Представлены результаты рентгеноспектрального анализа 36 капсул инородных тел мягких тканей огнестрельного происхождения, удаленных из мягких тканей хирургическим путем в разные сроки - от 2 месяцев до 23 лет после огнестрельного ранения. Удаленные части тканей вокруг инородного тела были представлены фиброзной, жировой и мышечной тканями с капсулой разной степени сформированности. Выявлены достоверные изменения глубинных процессов взаимодействия инородных тел огнестрельного происхождения с мягкими тканями человека на структурном уровне.


Дод.точки доступу:
Михайлов, І. Ф.; Батурін, О. А.; Гавриков, О. Є.; Негодуйко, В. В.; Михайлусов, Р. Н.; Якімова, Т. П.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

8.


    Ніколішина, Е. В.
    Методична діяльність викладача закладу вищої освіти / Е. В. Ніколішина, О. М. Бойченко // Експерим. і клініч. медицина. - 2020. - N 2. - С. 59-63
MeSH-головна:
ПРЕПОДАВАТЕЛЬСКИЙ СОСТАВ УЧЕБНОГО УЧРЕЖДЕНИЯ (организация и управление)
ПРОФЕССИОНАЛЬНАЯ КОМПЕТЕНТНОСТЬ
Анотація: Розглянуті основні аспекти та виділені основні завдання методичної роботи викладача вищого навчального закладу, що складаються з підвищення методичної майстерності, вдосконалення організації та забезпечення навчально-виховного процесу для студентів, впровадження у навчальний процес нових методик викладання як практичної, так і теоретичної частин заняття.
Рассмотрены основные аспекты и выделены основные задачи методической работы преподавателя высшего учебного заведения, состоящие из повышения методического мастерства, совершенствования организации и обеспечения учебно-воспитательного процесса для студентов, внедрения в учебный процесс новых методик преподавания как практической, так и теоретической частей занятия.


Дод.точки доступу:
Бойченко, О. М.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)