Головна Спрощенний режим Опис Шлюз Z39.50
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=ЕУ3/2019/2<.>
Загальна кiлькiсть документiв : 13
Показанi документи с 1 за 13
1.


    Щерба, В. В.
    Зміни показників ендогенної інтоксикації у щурів з пародонтитом на тлі гіпер- та гіпотиреозу / В. В. Щерба, М. М. Корда // Експерим. і клініч. медицина. - 2019. - N 2. - С. 4-11
MeSH-головна:
ПЕРИОДОНТИТ (метаболизм, этиология)
ГИПЕРТИРЕОЗ (метаболизм, патофизиология)
ГИПОТИРЕОЗ (метаболизм, патофизиология)
ЭКСПЕРИМЕНТЫ НА ЖИВОТНЫХ
Анотація: Досліджено показники ендогенної інтоксикації в сироватці крові та гомогенаті пародонту щурів з пародонтитом без супутньої патології та на тлі гіпер- та гіпотиреозу. Експериментальний пародонтит супроводжується зростанням рівня ендогенної інтоксикації, на що вказує підвищення вмісту молекул середньої маси. При зіставленні динаміки змін показників ендогенної інтоксикації виявлено їх синхронний розвиток на системному та місцевому рівнях. Дисбаланс тиреоїдних гормонів посилює ендогенну інтоксикацію при експериментальному пародонтиті та особливо виражений при гіпертиреозі.
Исследованы показатели эндогенной интоксикации в сыворотке крови и гомогенате пародонта крыс с пародонтитом без сопутствующей патологии и на фоне гипер- и гипотиреоза. Экспериментальный пародонтит сопровождается ростом уровня эндогенной интоксикации, на что указывает повышение содержания молекул средней массы. При сопоставлении динамики изменений показателей эндогенной интоксикации выявлено их синхронное развитие на системном и местном уровнях. Дисбаланс тиреоидных гормонов усиливает эндогенную интоксикацию при экспериментальном пародонтите и особенно выражен при гипертиреозе.


Дод.точки доступу:
Корда, М. М.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

2.


    Бильченко, О. С.
    Саркоидоз и сердце / О. С. Бильченко, Е. Н. Пионова, А. Р. Гладченко // Експерим. і клініч. медицина. - 2019. - N 2. - С. 12-18
MeSH-головна:
САРКОИДОЗ (осложнения)
СЕРДЦА БОЛЕЗНИ (лекарственная терапия, патофизиология)
Анотація: Описано клінічне спостереження саркоїдозу серця, який не є поширеною патологією. Проведена диференціальна діагностика з міксомою серця, яка була встановлена у пацієнтки раніше, і на підставі ретельного вивчення клінічних симптомів було поставлено діагноз - саркоїдоз серця. Дане клінічне спостереження представляє безперечний інтерес для клініцистів і є прикладом складності постановки остаточного діагнозу саркоїдозу серця, що сприяє застосуванню некоректної патогенетичної терапії.
Описано клиническое наблюдение редко встречающегося саркоидоза сердца. Проведена дифференциальная диагностика с миксомой сердца, которая была установлена у пациентки ранее, и на основании тщательного изучения клинических симптомов был поставлен диагноз - саркоидоз сердца. Данное клиническое наблюдение представляет несомненный интерес для клиницистов и является примером сложности постановки окончательного диагноза саркоидоза сердца, что способствует применению некорректной патогенетической терапии.


Дод.точки доступу:
Пионова, Е. Н.; Гладченко, А. Р.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

3.


    Абдряхімов, Р. А.
    Порівняльний характер фрустраційного реагування в учасників бойових дій з травмою очей у сполученні з клінічними проявами реакції на стрес різної вираженості / Р. А. Абдряхімов // Експерим. і клініч. медицина. - 2019. - N 2. - С. 19-26
MeSH-головна:
КОМБАТАНТНЫЕ РАССТРОЙСТВА (патофизиология)
ГЛАЗА РАНЫ И ТРАВМЫ ПРОНИКАЮЩИЕ (патофизиология, психология)
Анотація: Встановлено, що у учасників бойових дій з бойовою травмою очей та частковою втратою зору, на тлі явищ психологічної дезадаптації та посттравматичного синдрому, серед фрустраційних реакцій переважають екстрапунітивний напрямок та споживацьки-наполегливий та самозахисний типи реагування. Суб'єктивні чинники фрустрації та стресу за кількістю, змістом та актуальностю залежать від обставин та життєвого оточення особистості. Це говорить про ймовірне включення в дію способів психологічного захисту особистості та адаптацію до наявності стресу-фрустрації.
Установлено, что у участников боевых действий с боевой травмой глаз и частичной потерей зрения, на фоне явлений психологической дезадаптации и посттравматического синдрома, среди фрустрационных реакций преобладают екстрапунитивное направление и потребительски-настойчивый и самозащитный типы реагирования. Субъективные факторы фрустрации и стресса по количеству, содержанию и актуальности зависят от обстоятельств и жизненного окружения личности. Это говорит о вероятном включении в действие психологической защиты личности и адаптацию к наличию стресса-фрустрации.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

4.


    Камінська, А. О.
    Психосоціальний контекст функціонування сім'ї, де проживає хворий з ендогенним психічним розладом / А. О. Камінська, Н. К. Агішева // Експерим. і клініч. медицина. - 2019. - N 2. - С. 27-36
MeSH-головна:
ПСИХИЧЕСКИ НЕПОЛНОЦЕННЫЕ ЛИЦА
СЕМЕЙНЫЕ ОТНОШЕНИЯ
ПСИХОСОЦИАЛЬНАЯ ДЕПРИВАЦИЯ
СОЦИАЛЬНАЯ СРЕДА
Анотація: Встановлено особливості, які свідчать про те, що в процесі розвитку ендогенного психічного розладу у члена сім'ї у референтних родичів поступово наростає рівень сімейного навантаження за всіма конструктами з одночасним виснаженням емоційних, індивідуально психологічних і комунікативних ресурсів.
Установлено особенности, которые свидетельствуют о том, что в процессе развития эндогенного психического расстройства у члена семьи у референтных родственников постепенно нарастает уровень семейной нагрузки по всем конструктам с одновременным истощением эмоциональных, индивидуально- психологических и коммуникативных ресурсов.


Дод.точки доступу:
Агішева, Н. К.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

5.


    Литвиненко, В. В.
    Клініко-психопатологічні та патопсихологічні особливості алкогольної залежності чоловіків як мішені психоосвіти / В. В. Литвиненко // Експерим. і клініч. медицина. - 2019. - N 2. - С. 37-42
MeSH-головна:
АЛКОГОЛИЗМ (диагностика, патофизиология, психология, реабилитация, терапия)
МУЖЧИНЫ
Анотація: Основною стратегією реабілітації хворих з алкогольною залежністю є підвищення рівня спеціальних знань хворих, зниження рівня стігматізованості, навчання навичкам подолання хвороби, корекція змінених алкогольною залежністю соціальних позицій пацієнтів, напрацювання навичок вирішення життєвих проблем, протидія можливості рецидивування захворювання.
Основной стратегией реабилитации больных с алкогольной зависимостью является повышение уровня специальных знаний больных, снижение уровня стигматизованости, обучение навыкам совладания с болезнью, коррекция измененных алкогольной зависимостью социальных позиций пациентов, наработки навыков решения жизненных проблем, противодействие возможности рецидива заболевания.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

6.


    Хаустов, М. М.
    Механізми формування та система психотерапевтичної корекції станів дезадаптації у студентів медичного закладу вищої освіти / М. М. Хаустов // Експерим. і клініч. медицина. - 2019. - N 2. - С. 43-49
MeSH-головна:
АДАПТАЦИИ ПСИХОСОЦИАЛЬНОЙ НАРУШЕНИЯ (профилактика и контроль, терапия)
СТУДЕНТЫ МЕДИЦИНСКИХ УЧЕБНЫХ ЗАВЕДЕНИЙ
Анотація: Основою розвитку станів дезадаптації студентів є високі рівні соматизации, депресії та тривоги за шкалою SCL-90-R; переважання важкого депресивного та тривожного епізодів за шкалою Гамільтона; клінічні прояви за лікарняною шкалою тривоги та депресії, переважання інтенсивної та екстенсивної нервово-психічної напруги.
Основой развития состояний дезадаптации студентов являются высокие уровни соматизации, депрессии и тревоги по шкале SCL-90-R; преобладание тяжелого депрессивного и тревожного эпизодов по шкале Гамильтона; клинические проявления по больничной шкале тревоги и депрессии, преобладание интенсивного и экстенсивного нервно-психического напряжения.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

7.


    Яворська, Т. П.
    Життєстійкість як складова психологічної адаптації у пацієнтів з цереброваскулярною патологією / Т. П. Яворська // Експерим. і клініч. медицина. - 2019. - N 2. - С. 50-55
MeSH-головна:
МОЗГОВОГО КРОВООБРАЩЕНИЯ РАССТРОЙСТВА (диагностика, психология, этиология)
ЖИЗНЕОБЕСПЕЧЕНИЯ СИСТЕМЫ (использование)
Анотація: Хворі після інсульту складають групу високого ризику порушення психологічної адаптації внаслідок поєднання комплексу дезадаптивних сомато-психологічних факторів. Підвищення стресового ризику поєднується зі зниженням життєстійкості, що вказує на наявність загальних ланок психогенезу або факторів, задіяних в "антистресовій активності". Розуміння проявів психологічного феномена життєстійкості як внутрішньоособистісного ресурсу щодо подолання стресу у пацієнтів з соматичними захворюваннями, розкриває широкі можливості в побудові комплексу заходів медико психологічної допомоги для пацієнтів з цереброваскулярною патологією на основі здоров'яцентрованного підходу.
Больные после инсульта составляют группу высокого риска нарушения психологической адаптации вследствие сочетания комплекса дезадаптивных сомато-психологических факторов. Повышение стрессового риска сочетается со снижением жизнестойкости, что указывает на наличие общих звеньев психогенеза или факторов, задействованных в "антистрессовой активности". Понимание проявлений психологического феномена жизнестойкости как внутриличностного ресурса по преодолению стресса у пациентов с соматическими заболеваниями, раскрывает широкие возможности в построении комплекса мероприятий медико- психологической помощи для пациентов с цереброваскулярной патологией на основе здоровьецентрированного подхода.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

8.


    Бойко, В. В.
    Особенности хирургического лечения больных бронхоэктатической болезнью / В. В. Бойко, П. И. Корж, В. В. Макаров // Експерим. і клініч. медицина. - 2019. - N 2. - С. 56-62
MeSH-головна:
БРОНХОЭКТАЗИЯ (осложнения, хирургия)
ГЕМОРРАГИИ ПОСЛЕОПЕРАЦИОННЫЕ (патофизиология)
Анотація: Розроблено спосіб обробки кукси дольового бронха, який забезпечує надійну герметичність, створює більш вигідні аеродинамічні умови, виключає можливість інфікування перібронхіальних тканин та плевральної порожнини в момент перетину бронха та по шовним каналам в подальшому. При застосуванні даного методу досягається мінімальна довжина просвіту кукси, зберігається кровопостачання до рівня перетину, техніка виконання не вимагає спеціальних інструментів та навичок.
Разработан способ обработки культи долевого бронха, который обеспечивает надежную герметичность, создает более выгодные аэродинамические условия, исключает возможность инфицирования перибронхиальных тканей и плевральной полости в момент пересечения бронха и по шовным каналам в последующем. При применении данного метода достигается минимальная длина просвета культи, сохраняется кровоснабжение до уровня пересечения, техника исполнения не требует специальных инструментов и навыков.


Дод.точки доступу:
Корж, П. И.; Макаров, В. В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

9.


    Хмель, О. В.
    Можливості малоінвазивного лікування хворих із норицею кукси бронха після пневмонектомії / О. В. Хмель, І. А. Калабуха, В. Є. Іващенко // Експерим. і клініч. медицина. - 2019. - N 2. - С. 63-68
MeSH-головна:
ТУБЕРКУЛЕЗ ЛЕГКИХ (осложнения, хирургия)
БРОНХИАЛЬНЫЙ СВИЩ (патофизиология, хирургия)
Анотація: Розроблено спосіб лікування хворих з норицею кукси бронха після пневмонектоміі на основі обтурації кукси ендобронхіальним клапаном. Об'єктом дослідження стали 14 хворих на емпієму плеври з бронхоплевральною норицею після пневмонектоміі. Всі хворі були оперовані з приводу хіміорезистентного деструктивного туберкульозу легень з різним спектром стійкості до протитуберкульозних препаратів. Доведено високу ефективність закриття свища кукси головного бронха із застосуванням клапанної бронхоблокаціі.
Разработан способ лечения больных со свищем культи бронха после пневмонэктомии на основе обтурации культи эндобронхиальным клапаном. Объектом исследования стали 14 больных с эмпиемой плевры с бронхоплевральным свищем после пневмонэктомии. Все больные были оперированы по поводу химиорезистентного деструктивного туберкулеза легких с различным спектром устойчивости к противотуберкулезным препаратам. Доказана высокая эффективность закрытия свища культи главного бронха с применением клапанной бронхоблокации.


Дод.точки доступу:
Калабуха, І. А.; Іващенко, В. Є.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

10.


    Погорєлов, В. В.
    Компресійно-ішемічна ендотеліальна дисфункція як центральна ланка у розвитку хронічного нейропатичного болю і нейродеструкції корінців спинного мозку / В. В. Погорєлов, І. Ю. Багмут, В. І. Жуков // Експерим. і клініч. медицина. - 2019. - N 2. - С. 69-75
MeSH-головна:
СПИНА, БОЛИ (лекарственная терапия, этиология)
МОЗГА СПИННОГО БОЛЕЗНИ (лекарственная терапия, этиология)
ЭНДОТЕЛИЙ СОСУДИСТЫЙ (патофизиология)
Кл.слова (ненормовані):
ПРЕГАБАЛИН
Анотація: У статті показані ендотелію-судинні впливи на корінці спинного мозку з прогресуванням болю в результаті компресії епідурального мікросудинного сплетіння. У 68 хворих з хронічним болем у попереку до та після лікування визначали медіатори ендотелій-судинних та аксональних порушень. У всіх хворих було виявлено підвищення титру NR2 антитіл до NMDA-рецепторів та експресії sVCAM-1 і sICAM-1 до лікування та зниження цих показників після проведеного лікування. Таким чином, прегабалін в дозі 150 мг в комплексній терапії переконливо впливав на зниження вище наведених нейросудинних медіаторів та блокував нейропатичну біль.
В статье показаны ендотелий-сосудистые влияния на корешки спинного мозга с прогрессированием боли в результате компрессии эпидурального микрососудистого сплетения. У 68 больных с хронической болью в пояснице до и после лечения определяли медиаторы эндотелий-сосудистых и аксональных повреждений. У всех больных было выявлено повышение титра NR2 антител к NMDA -рецепторам и экспрессии sVCAM-1 и sICAM-1 до лечения и снижения этих показателей после проведенного лечения. Таким образом, прегабалин в дозе 150 мг в комплексной терапии убедительно влиял на снижение выше приведенных нейрососудистых медиаторов и блокировал нейропатическую боль.


Дод.точки доступу:
Багмут, І. Ю.; Жуков, В. І.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

11.


    Коровай, С. В.
    Оцінка метаболізму нітрогену оксиду та синтезу ендотеліну-1 у жінок із невиношуванням вагітності на різних термінах / С. В. Коровай, С. О. Стеценко, А. В. Бондарева // Експерим. і клініч. медицина. - 2019. - N 2. - С. 76-85
MeSH-головна:
АБОРТ САМОПРОИЗВОЛЬНЫЙ (диагностика, метаболизм, этиология)
РОДЫ ПРЕЖДЕВРЕМЕННЫЕ (29-38 НЕДЕЛЬ) (диагностика, метаболизм, этиология)
ЭНДОТЕЛИЙ СОСУДИСТЫЙ (патофизиология)
ЖЕНЩИНЫ
Анотація: Результати досліджень показали, що у жінок з невиношуванням вагітності виникає ендотеліальна дисфункція зі зрушенням регуляторних впливів в сторону вазоконстрикторів. Виявлені зміни метаболізму нітрогену оксиду та синтезу ендотеліну-1 у вагітних жінок свідчить про порушення адаптаційно-компенсаторних механізмів та можливо сприяють розвитку передчасних пологів та погіршення внутрішньоутробного стану плода.
Результаты исследований показали, что у женщин с невынашиванием беременности возникает эндотелиальная дисфункция со сдвигом регуляторных воздействий в сторону вазоконстрикторов. Выявленные изменения метаболизма нитрогена оксида и синтеза эндотелина-1 у беременных женщин свидетельствует о нарушении адаптационно-компенсаторных механизмов и возможно содействуют развитию преждевременных родов и ухудшению внутриутробного состояния плода.


Дод.точки доступу:
Стеценко, С. О.; Бондарева, А. В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

12.


    Кравченко, А. В.
    Обгрунтування доцільності проведення закритого кюретажу у пацієнтів з генералізованим пародонтитом ІІ ступеня тяжкості, асоційованого з персистуючою герпесвірусною інфекцією / А. В. Кравченко // Експерим. і клініч. медицина. - 2019. - N 2. - С. 86-92
MeSH-головна:
ПЕРИОДОНТИТ (патофизиология, терапия, хирургия)
HERPESVIRIDAE ИНФЕКЦИИ (патофизиология)
КОМОРБИДНОСТЬ
Анотація: Проведено ретроспективний аналіз 174 амбулаторних карт пацієнтів у віці 35-60 років після хірургічного лікування геніралізованного пародонтиту (ГП) ІІ ступеня тяжкості. Методика закритого кюретажу проведена 100 пацієнтам, відкритого кюретажу - 74 пацієнтам. Пацієнтам обох груп проведено терапевтичне лікування ГП, згідно затверджених протоколів. Проведено порівняння ефективності закритого і відкритого кюретажа у пацієнтів-носіїв герпесвірусної інфекції.
Проведен ретроспективный анализ 174 амбулаторных карт пациентов в возрасте 35-60 лет после хирургического лечения генирализованного пародонтита (ГП) ІІ степени тяжести. Методика закрытого кюретажа проведена 100 пациентам, открытого кюретажа - 74 пациентам. Пациентам обеих групп проведено терапевтическое лечение ГП, согласно утвержденных протоколов. Проведено сравнение эффективности закрытого и открытого кюретажа у пациентов-носителей герпесвирусной инфекции.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

13.


    Верещакіна, В. В.
    Деякі особливості викладання гістології у медичному університеті міста Відень, Австрія / В. В. Верещакіна // Експерим. і клініч. медицина. - 2019. - N 2. - С. 93-98
MeSH-головна:
ГИСТОЛОГИЯ (обучение)
МЕДИЦИНСКИЕ УЧЕБНЫЕ ЗАВЕДЕНИЯ
АВСТРИЯ
Анотація: У статті наведені цікаві особливості та модальності програми викладання гістології в медичному університеті міста Відень. Інформація надана професорами кафедри "Клітка та біологія розвитку" Віденського медичного університету в ході зустрічі з обміну досвідом.
В статье приведены интересные особенности и модальности программы преподавания гистологии в медицинском университете города Вена. Информация предоставлена профессорами кафедры "Клетка и биология развития" Венского медицинского университета в ходе встречи по обмену опытом.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)