Головна Спрощенний режим Опис Шлюз Z39.50
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=ЕУ3/2018/4<.>
Загальна кiлькiсть документiв : 12
Показанi документи с 1 за 12
1.


   
    Патогистологические особенности папиллярного рака щитовидной железы / Ю. И. Караченцев [и др.] // Експерим. і клініч. медицина. - 2018. - N 4. - С. 4-8
MeSH-головна:
ЩИТОВИДНОЙ ЖЕЛЕЗЫ НОВООБРАЗОВАНИЯ (патофизиология)
ГИСТОЛОГИЧЕСКИЕ МЕТОДЫ (использование)
Анотація: Досліджено патогістологічний матеріал, отриманий після оперативного лікування хворих з діагнозом папілярний рак щитоподібної залози. Дані гістологічного дослідження були проаналізовані в залежності від розміру пухлини, частоти інвазії в капсулу, частоти екстратиреоідной інвазії і частоти метастатичного ураження в регіонарних лімфовузлах. Зроблено висновок, що папілярний рак щитоподібної залози з циліндричних клітин має найбільшу агресивність, тому при дооперационій або інтраопераційній верифікації цього діагнозу бажано вибирати більш радикальний метод оперативного лікування.
Исследован патогистологический материал, полученный после оперативного лечения больных с диагнозом папиллярный рак щитовидной железы. Данные гистологического исследования были проанализированы в зависимости от размера опухоли, частоты инвазии в капсулу, частоты экстратиреоидной инвазии и частоты метастатического поражения в региональных лимфоузлах. Сделан вывод, что папиллярный рак щитовидной железы из цилиндрических клеток обладает наибольшей агрессивностью, поэтому при дооперационной или интраоперационной верификации этого диагноза желательно выбирать более радикальный метод оперативного лечения.


Дод.точки доступу:
Караченцев, Ю. И.; Винник, Ю. А.; Хазиев, В. В.; Коркелиа, А. Г.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

2.


    Пилипчук, Т. П.
    Дослідження стану антиоксидантної системи крові та печінки у щурів у динаміці розвитку синдрому тривалого стиснення / Т. П. Пилипчук, І. Я. Криницька // Експерим. і клініч. медицина. - 2018. - N 4. - С. 9-16
MeSH-головна:
(патофизиология)
ПЕЧЕНЬ (патофизиология)
ОКСИДАТИВНЫЙ СТРЕСС
ЭУКАРИОТЫ
Анотація: Досліджено вплив експериментального синдрому тривалого стиснення на показники системи антиоксидантного захисту крові та печінки у щурів. У ранні терміни посттравматичного періоду встановлено підвищення активності показників як ензимної, так і неензимної ланок системи антиоксидантного захисту, що вказує на посилення її функції для стримування розвитку оксидантного стресу. На 7-му - 14-ту добу експерименту встановлено виражене зменшення супроксиддисмутазної та каталазної активності концентрації церулоплазміну та загальної антиоксидантної активності сироватки крові, що свідчить про виснаження антиоксидантних резервів організму.
Исследовано влияние экспериментального синдрома длительного сжатия на показатели системы антиоксидантной защиты крови и печени у крыс. В ранние сроки посттравматического периода установлено повышение активности показателей как энзиматического, так и неензиматического звеньев системы антиоксидантной защиты, что указывает на усиление ее функции для сдерживания развития оксидантного стресса. На 7-м - 14-е сутки эксперимента установлено выраженное уменьшение супроксиддисмутазнои и каталазной активности, концентрации церулоплазмина и общей антиоксидантной активности сыворотки крови, что свидетельствует об истощении антиоксидантных резервов организма.


Дод.точки доступу:
Криницька, І. Я.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

3.


    Шушляпина, Н. О.
    Оценка характеристик носового дыхания на микроуровне при диагностике респираторно-обонятельных нарушений / Н. О. Шушляпина // Експерим. і клініч. медицина. - 2018. - N 4. - С. 17-24
MeSH-головна:
ОБОНЯНИЯ РАССТРОЙСТВА (диагностика, патофизиология)
ДЫХАНИЕ
НОСОВАЯ ПОЛОСТЬ (патофизиология)
Анотація: Запропоновано метод оцінки впливу повітряного потоку на слизову оболонку носової порожнини. Даний метод засновано на розділі турбулентного повітряного потоку на вихрьове ядро ??та ламінарний пристінковий пограничний шар. Проведені дослідження показали, що зі збільшенням інтенсивності дихання товщина ламінарного пограничного шару зменшується. При цьому істотна різниця в товщині пограничного шару спостерігається в ділянках малих та середніх витрат повітря, що відповідають спокійному та помірному диханню. При форсованому диханні товщина пограничного шару різко зменшується, особливо при звужених носових ходах, що характерно для гіпертрофічного риніту.
Предложен метод оценки влияния воздушного потока на слизистую оболочку носовой полости. Данный метод основан на разделении турбулентного воздушного потока на вихревое ядро и ламинарный пристеночный пограничный слой. Проведенные исследования показали, что с увеличением интенсивности дыхания толщина ламинарного пограничного слоя уменьшается. При этом существенная разница в толщинах пограничного слоя наблюдается в области слабых и средних расходов при спокойном и умеренном дыхании. При форсированном дыхании толщина пограничного слоя резко уменьшается, особенно при суженных носовых ходах, что характерно для гипертрофического ринита.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

4.


    Щерба, В. В.
    Зміни функціонального стану системи синтезу гідроген сульфіду у щурів з пародонтитом на фоні гіпер- і гіпотиреозу / В. В. Щерба, І. Я. Криницька, М. М. Корда // Експерим. і клініч. медицина. - 2018. - N 4. - С. 25-31
MeSH-головна:
ПЕРИОДОНТА БОЛЕЗНИ (патофизиология)
ГИПЕРТИРЕОЗ (патофизиология)
ГИПОТИРЕОЗ (патофизиология)
ЭУКАРИОТЫ
Анотація: Досліджено функціональний стан системи гідроген сульфіду у щурів з пародонтитом без супутньої патології і на фоні гіпер-і гіпотиреозу. Експериментальний пародонтит супроводжується вираженим підвищенням активності H2S-синтезувальних ферментів у гомогенаті пародонта і підвищенням концентрації гідроген сульфіду в сироватці крові. Дисбаланс тиреоїдних гормонів збільшує генерацію гідроген сульфіду при експериментальному пародонтиті за умови як гіпертиреозу, так і гіпотиреозу.
Исследовано функциональное состояние системы гидроген сульфида у крыс с пародонтитом без сопутствующей патологии и на фоне гипер- и гипотиреоза. Экспериментальный пародонтит сопровождается выраженным повышением активности H2S-синтезирующих ферментов в гомогенате пародонта и повышением концентрации гидроген сульфида в сыворотке крови. Дисбаланс тиреоидных гормонов увеличивает генерацию гидроген сульфида при экспериментальном пародонтите, как при гипертиреозе, так и при гипотиреозе.


Дод.точки доступу:
Криницька, І. Я.; Корда, М. М.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

5.


    Гасанов, Ю. Ч.
    Клініко-патогенетичні аспекти успішності застосування метопрололу сукцинату у лікуванні пацієнтів з хронічною серцевою недостатністю на фоні ожиріння / Ю. Ч. Гасанов // Експерим. і клініч. медицина. - 2018. - N 4. - С. 32-37
MeSH-головна:
СЕРДЕЧНАЯ НЕДОСТАТОЧНОСТЬ (лекарственная терапия, патофизиология)
ОЖИРЕНИЕ (патофизиология)
МЕТОПРОЛОЛ (терапевтическое применение)
Анотація: Проведено проспективне рандомізоване динамічне дослідження за участю 127 осіб з ХСН ІІ-ІІІ стадій 1-4 ФК за NYHA у віці 32-87 років, із них 93 чоловіки і 34 жінки. Застосування метопрололу сукцинату дозволяє досягти цільового клінічного ефекту в лікуванні пацієнтів з ХСН на фоні ожиріння за умови помірних показників побічних ефектів.
Проведено проспективное рандомизированное динамическое исследование с участием 127 человек с ХСН II-III стадий 1-4 ФК по NYHA в возрасте 32-87 лет, из них 93 мужчины и 34 женщины. Применение метопролола сукцината позволяет достичь целевого клинического эффекта в лечении пациентов с ХСН на фоне ожирения при умеренных показателях побочных эффектов.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

6.


    Кучерявченко, В. В.
    Зміни функціональних показників кардіогемодинаміки при травматичній хворобі у хворих з підвищеним індексом маси тіла / В. В. Кучерявченко, Ю. В. Волкова, К. Ю. Шарлай // Експерим. і клініч. медицина. - 2018. - N 4. - С. 38-44
MeSH-головна:
ТРАВМА МНОЖЕСТВЕННАЯ (патофизиология)
ТЕЛА МАССЫ ИНДЕКС
СЕРДЕЧНО-СОСУДИСТАЯ СИСТЕМА (патофизиология)
Анотація: Проведено аналіз змін функціональних показників кардіогемодинаміки при травматичній хворобі у хворих з підвищеним індексом тіла. Отримані результати дозволяють визначити наявність певних закономірностей в порушеннях кровообігу в динаміці травматичної хвороби у хворих з підвищеним індексом маси тіла з політравмою, що свідчить про тривалі зміни у функціонуванні серцево-судинної системи у таких хворих,що необхідно враховувати при їхньому лікуванні.
Проведен анализ изменений функциональных показателей кардиогемодинамики при травматической болезни у больных с повышенным индексом тела. Полученные результаты позволяют определить наличие определенных закономерностей в нарушениях кровообращения в динамике травматической болезни у больных с повышенным индексом массы тела с политравмой, что свидетельствует о длительных изменения в функционировании сердечно-сосудистой системы у таких больных, что необходимо учитывать при их лечении.


Дод.точки доступу:
Волкова, Ю. В.; Шарлай, К. Ю.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

7.


    Опря, Є. В.
    Якість життя і соціальне функціонування хворих на шизофренію з супутньою соматичною патологією / Є. В. Опря // Експерим. і клініч. медицина. - 2018. - N 4. - С. 45-51
MeSH-головна:
ШИЗОФРЕНИЯ (патофизиология)
КОМОРБИДНОСТЬ
КАЧЕСТВО ЖИЗНИ
Анотація: Досліджено особливості соціальної реалізації, соціально-особистісного функціонування та суб'єктивної якості життя. Встановлено, що хворі на шизофренію з соматичними розладами характеризуються значно нижчим рівнем соціальної реалізації, низьким рівнем якості життя в сферах власного здоров'я, а також наявністю значно виразніших ускладнень у соціально-особистісному функціонуванні в сферах соціально-корисної діяльтності й обслуговування при ожирінні та у сферах соціальних відносин і неспокійних патернів поведінки при ЦД 2 типу.
Исследованы особенности социальной реализации, социально-личностного функционирования и субъективного качества жизни. Установлено, что больные шизофренией с соматическими расстройствами характеризуются значительно более низким уровнем социальной реализации, низким уровнем качества жизни в сферах собственного здоровья, а также наличием более выраженых осложнений в социально-личностном функционировании в сферах социально-полезной деятельности и самообслуживания при ожирении и в сферах социальных отношений и беспокойных паттернов поведения при СД 2 типа.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

8.


    Петухова, И. С.
    Ортостатическая гипотензия у больных с болезнью Паркинсона и меры её профилактики / И. С. Петухова, О. А. Васильева // Експерим. і клініч. медицина. - 2018. - N 4. - С. 52-57
MeSH-головна:
ПАРКИНСОНА БОЛЕЗНЬ (патофизиология)
ГИПОТЕНЗИЯ ОРТОСТАТИЧЕСКАЯ (профилактика и контроль)
Анотація: В даному спостереженні знайшли відображення методи додаткової оцінки деяких проявів хвороби Паркінсона у вигляді синдрому ортостатичної гіпотензії в невеликій вибірці і оцінка ефективності комплексної терапії для її купірування. Застосовувалися базисна терапія неерголіновим агоністом дофамінових рецепторів мірапексом і додаткові судинні препарати. Дана позитивна оцінка застосування даного медикаментозного комплексу у вигляді зниження симптомів вегетативної дисфункції у хворих з хворобою Паркенсона, а також можливості профілактики ускладнень захворювання.
В данном наблюдении нашли отражение методы дополнительной оценки некоторых проявлений болезни Паркинсона в виде синдрома ортостатической гипотензии в небольшой выборке и оценка эффективности комплексной терапии для её купирования. Применялись базисная терапия неэрголиновым агонистом дофаминовых рецепторов Мирапексом и дополнительные сосудистые препараты. Дана положительная оценка применения данного медикаментозного комплекса в виде снижения симптомов вегетативной дисфункции у больных с болезнью Паркенсона, а также возможности профилактики осложнений заболевания.


Дод.точки доступу:
Васильева, О. А.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

9.


   
    Рівень фрагментованої ДНК ендометрію та фолікулярної рідини при трубно-перитонеальному безплідді / В. В. Орлова [та ін.] // Експерим. і клініч. медицина. - 2018. - N 4. - С. 58-62
MeSH-головна:
БЕСПЛОДИЕ ЖЕНСКОЕ (патофизиология)
ДНК ФРАГМЕНТАЦИЯ
ЭНДОМЕТРИЙ (патофизиология)
ФОЛЛИКУЛЯРНАЯ ЖИДКОСТЬ
Анотація: Вивчали порушення апоптозу в репродуктивному тракті жінок з трубно-перитонеальним безпліддям. Результати дослідження показали порушення процесу апоптозу в ендометрії та фолікулярній рідині, а також зв'язок апоптозу з окислювальним стресом. Рівень фрагментації ДНК можна розглядати як додатковий прогностичний маркер настання вагітності, що дозволяє покращити ефективність лікування безпліддя.
Изучали нарушения апоптоза в репродуктивном тракте женщин с трубно-перитонеальным бесплодием. Результаты исследования показали нарушение процесса апоптоза в эндометрии и фолликулярной жидкости, а также связь апоптоза с окислительным стрессом. Уровень фрагментации ДНК можно рассматривать как дополнительный прогностический маркер наступления беременности, котрый позволяет повысить эффективность лечения бесплодия.


Дод.точки доступу:
Орлова, В. В.; Суслікова, Л. В.; Орлова, О. А.; Дмитрієнко, Д. В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

10.


   
    Организационные вопросы судебно-медицинской экспертизы лиц, пострадавших от падения с большой высоты на поверхность воды / В. А. Ольховский [и др.] // Експерим. і клініч. медицина. - 2018. - N 4. - С. 63-68
MeSH-головна:
ТРАВМ ПОКАЗАТЕЛИ ТЯЖЕСТИ
СУДЕБНАЯ МЕДИЦИНА
ЭКСПЕРТНОЕ ОСВИДЕТЕЛЬСТВОВАНИЕ (методы)
Анотація: Проаналізовано наукове та методичне забезпечення судово-медичних експертиз та особливості їх проведення щодо осіб, які загинули при падінні з великої висоти на поверхню води. Наведено випадок з власної практики судово-медичного встановлення причини смерті особи, яка потерпіла від падіння з великої висоти на поверхню води і визначено шляхи подальшого вдосконалення судово-медичної експертизи померлих осіб з такими травмами.
Проанализированы научное и методическое обеспечение судебно-медицинских экспертиз и особенности их проведения относительно лиц, погибших при падении с большой высоты на поверхность воды. Приведен случай из собственной практики судебно-медицинского установления причины смерти лица, пострадавшего от падения с большой высоты на поверхность воды и определены пути дальнейшего усовершенствования судебно-медицинской экспертизы умерших лиц с такими травмами.


Дод.точки доступу:
Ольховский, В. А.; Кравченко, Ю. Н.; Губин, Н. В.; Сербиненко, И. Ю.; Зинченко, М. А.; Лесовая, А. В.; Белевцова, Я. С.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

11.


    Шипілов, С. А.
    Актуальні питання хірургічного лікування вогнепальних поранень діафрагми / С. А. Шипілов // Експерим. і клініч. медицина. - 2018. - N 4. - С. 69-75
MeSH-головна:
ДИАФРАГМА (повреждения)
РАНЫ ОГНЕСТРЕЛЬНЫЕ (хирургия)
Анотація: Статтю присвячено хірургічному лікуванню постраждалих з вогнепальними пораненнями діафрагми. Згідно літературних джерел, висвітлені суперечливі дані щодо показань до операції, вибору хірургічного доступу і обсягу оперативного втручання. Визначені основні заходи, що спрямовані на покращення надання хірургічної допомоги пораненим з вогнепальними пораненнями діафрагми.
Статья посвящена хирургическому лечению пострадавших с огнестрельными ранениями диафрагмы. Согласно литературных источников, освещены противоречивые данные относительно показаний к операции, выбора хирургического доступа и объема оперативного вмешательства. Определены основные мероприятия, направленные на улучшение оказания хирургической помощи раненым с огнестрельными ранениями диафрагмы.

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

12.


    Григоров, С. М.
    Ретроспективна клініко-анамнестична та рентгенологічна характеристика пацієнтів з різноманітними формами одонтогенного верхньощелепного синуситу / С. М. Григоров, Д. С. Демяник, О. О. Волошан // Експерим. і клініч. медицина. - 2018. - N 4. - С. 76-81
MeSH-головна:
ВЕРХНЕЧЕЛЮСТНОЙ СИНУСИТ (патофизиология, рентгенография)
Анотація: Вивчено та проаналізовано 206 історій хвороб стаціонарних пацієнтів з різноманітними формами одонтогенного верхньощелепного синуситу. Було сформовано три основні групи хворих в залежності від форми патології: з гострою формою, з хронічною та з загостренням хронічної. Кожна група була розподілена за гендерною ознакою, віком та в залежності від етіологічного фактора, що викликав верхньощелепний синусит, і методу рентгенологічного дослідження. Таким чином аналіз даних дозволив характеризувати гендерно-віковий стан контингенту, розподілити та виявити основні етіологічні чинники при різноманітних формах одонтогенного верхньощелепного синуситу, визначити найбільш інформативні рентгенографічні методи дослідження для підвищення ефективності подальшого лікування пацієнтів з даною патологією.
Изучены и проанализированы 206 историй болезней стационарных пациентов с различными формами одонтогенного верхнечелюстного синусита. Было сформировано три основные группы больных в зависимости от формы патологии: с острой формой, с хронической и с обострением хронической. Каждая группа была распределена по гендерному признаку, возрасту и в зависимости от этиологического фактора, вызвавшего верхнечелюстной синусит, и метода рентгенологического исследования. Таким образом анализ данных позволил характеризовать гендерно-возрастной состояние контингента, распределить и выявить основные этиологические факторы при различных формах одонтогенного верхнечелюстного синусита, определить наиболее информативные рентгенографические методы исследования для повышения эффективности дальнейшего лечения пациентов с данной патологией.


Дод.точки доступу:
Демяник, Д. С.; Волошан, О. О.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)