Головна Спрощенний режим Опис Шлюз Z39.50
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=ГУ1/2019/26/3<.>
Загальна кiлькiсть документiв : 10
Показанi документи с 1 за 10
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Ogheneovo S., Chukwyenum P., Ngozi R., Chukwuma J.
Назва : Palm oil fractions alter acute cadmium mediated haematotoxicity
Місце публікування : Галиц. лікар. вісник. - Івано-Франківськ, 2019. - Том 26, N 3. - С. 4-7 (Шифр ГУ1/2019/26/3)
MeSH-головна: ПАЛЬМОВЫЕ
МАСЛА
КАДМИЙ
Знайти схожі

2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Курташ О. О.
Назва : Алгоритм хірургічного лікування дітей із хворобою Гіршпрунга
Місце публікування : Галиц. лікар. вісник. - Івано-Франківськ, 2019. - Том 26, N 3. - С. 8-11 (Шифр ГУ1/2019/26/3)
MeSH-головна: ГИРШСПРУНГА БОЛЕЗНЬ
ДЕТИ
Анотація: Хвороба Гіршпрунга (ХГ) лікується лише хірургічно. Залежно від форми агангліозу та складності патології радикальне хірургічне лікування цієї аномалії можливе відкрите чи мініінвазивне, одномоментне або кількаетапне. Мета: Розробити алгоритм раціонального хірургічного лікування дітей із ХГ. Матеріали та методи. Проведено аналіз хірургічного лікування 1129 дітей з різними формами ХГ у віці від народження до 18 років за період від 1980 до кінця 2018 року. Всі пацієнти були прооперовані як класичними, так і мініінвазивними радикальними методами. Результати та обговорення. Всіх пацієнтів розділили на три групи, кожна з яких характеризувала не лише модернізацію способів хірургічного втручання, але й інтенсифікацію діагностику, щодо раннього виявлення таких пацієнтів. Радикальне хірургічне втручання без накладання захисної колостоми проведено в 773 (68,46%) дітей а в 356 (31,53%) пацієнтів першим етапом сформовано захисну колостому. Завдяки інтенсифікації діагностики, що помітно сприяло ранньому виявленню пацієнтів з різними формами ХГ, кількість стомованих пацієнтів протягом кожного досліджуваного періоду різко зменшувалась, при істотному збільшенні кількості діагностованих дітей із ХГ: із 68,54% (1980-1992р.р.), до 37,93% (1993-2010р.р.) і до 12,00% (2011-2018р.р.). Висновки: Своєчасна діагностика сприяє ранньому виявленню дітей з різними формами ХГ. При неускладнених формах ХГ у дітей найдоцільнішим є виконання в один етап радикальної операції, яка полягає в резекції агангліонарного сегмента і найбільше зміненої частини товстої кишки з накладанням колоректального анастомозу. При важкому перебігу ХГ лікування повинно бути двоетапним - формування захисної колостоми (перший етап) та радикальна операція (другий етап). В окремих випадках - при колектомії необхідне трьохетапне корекція ХГ, що передбачає створення захисної колостоми (перший етап), радикальну операцію (другий етап) і закриття захисної колостоми (третій етап).
Знайти схожі

3.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Nesterak R. V., Bardashevska S. M.
Назва : Clinical and functional dynamics of physical working capacity and psychological adaptation in patients with acute coronary syndrome at the stages of rehabilitation
Місце публікування : Галиц. лікар. вісник. - Івано-Франківськ, 2019. - Том 26, N 3. - С. 12-15 (Шифр ГУ1/2019/26/3)
MeSH-головна: КОРОНАРНЫЙ СИНДРОМ ОСТРЫЙ
Анотація: Дестабілізація хронічного захворювання змінює систему відношення особистості, погіршуючи психічну адаптаціюю, що впливає на прихильність пацієнтів до лікування та виконання ними лікарських призначень. Досягнення позитивної динаміки в лікуванні хворих на ішемічну хворобу серця можливе в тісній співпраці лікуючого лікаря, лікаря-реабілітолога, психолога та самого пацієнта. Важливим методом підвищення якості та ефективності відновного лікування є сугестивна терапія, яка у поєднанні з традиційними реабілітаційними заходами сприяє зменшенню рівня ситуативної тривожності, веде до покращення адаптаційних можливостей організму. Оцінка адапційних можливостей організму може розглядатись як критерій ефективності лікувальних та реабілітаційних втручань. Мета. Проаналізувати ефективність застосування сугестивної терапії у хворих на гострий коронарний синдром шляхом оцінки динаміки клінічного стану та показників тривожності. Матеріали і методи. Обстежено 135 хворих з ГКС без стійкої елевації сегмента ST, 60 хворих із застосуванням консервативного лікування 75 хворих, яким проведено черезшкірне коронарне втручання. Проаналізовано динаміку об'єктивних показників, алаптаційних змін та показники тривожності у групах хворих з традиційним лікуванням та у групах хворих, де поряд із традиційними реабілітаційними заходами застосовано сугестивну терапію. Результати. Аналізуючи динаміку адапційних показників, встановлено, що у групі хворих на ГКС без елевації сегмента ST, яким проведена консервативна терапія, динаміка була менш значимою, що пов'язано із загальним дезадаптаційним синдромом. Більш значимими були зміни у групі пацієнтів проведення черезшкірного коронарного втручання та застосування сугестивної терапії, із зниженням артеріального тиску, частоти серцевих показників та зниження індексу функціональних змін з 3,78+-0,15 балів перед втручання до 2,92+-0,13 балів після сугестивної терапії (p0,01). У всіх групах пацієнтів спостерігали високі рівні реактивної тривожності на початку лікування. У результаті лікування відмічалось зниження тривожності, проте більш виражені зміни були саме у групі із застосуванням сугестивної терапії (p0,05). Висновки. Сугестивні методи терапії у хворих на гострий коронарний синдром є важливим втручанням, що забезпечують комплесний підхід із урахуванням усіх складових та сприяє покращенню адаптивних можливостей хворих на етапі реабілітації, підвищує якість та ефективність відновного лікування хворих. Застосування сугестивної терапії на етапі реабілітації покращує клінічний перебіг, зменшує ангінальні прояви, стабілізує артеріальний тиск та підвищує толерантність до фізичних навантажень.
Знайти схожі

4.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Ozhogan Z., Yasinskyi M., Belikov O., Levandovskyi R.
Назва : Taxononis composition and population level of the prosthetic bed mucosa microbiota in case of dentition defects in patients wearing partial dentures
Місце публікування : Галиц. лікар. вісник. - Івано-Франківськ, 2019. - Том 26, N 3. - С. 15-19 (Шифр ГУ1/2019/26/3)
MeSH-головна: ЗУБНОЙ РЯД
ЗУБНОЙ ПРОТЕЗ ЧАСТИЧНЫЙ
Анотація: У статті розглянуто таксономічний склад і популяційний рівень мікробіоти слизової оболонки ротової порожнини і зміни їх характеристик після протезування частковими знімними протезами. У пацієнтів з частковою втратою зубів, запротезованих звичайними знімними протезами, на слизовій оболонці ясен змінюється таксономічний склад мікробіоти за рахунок контамінації біотопу умовно патогенними S. aureus і дріжджоподібними грибами ряду Candida, S. haemolyticus, K. pneumoniae, ентеробактеріями (E. coli, K. pneumonia, E. cloacae), B. catarralis, M. lacunata і часткової елімінації з біоти S. salivarius, S. sanguis, S. mitis. Виділені та ідентифіковані з поверхні протезного ложа мікроорганізми в 78,72% пацієнтів знаходяться в асоціаціях, які складаються з 2-х (в 31,70% випадків), 3-х (8,51%) таксонів. Найбільш численні асоціації, що складаються з 2-х таксонів були: S. aureus і M. lacunata; S. aures і N. flavescens; S. haemolyticus і B. catarrhails і C. albicans і S. epidermidis. У біотопі (поверхні слизової оболонки ясен протезного ложа) цих пацієнтів, запротезованих частковими змінами пластинковими протезами, популяційний рівень знижується у S. salivarius, S. sanguis, S. mutans, S. mitis і істотно підвищується в умовно патогенних стафіолококів (S. aureus, S. haemolyties, S. epidermidis), S. pyogenes, ентеробактерій (E. coli, K. pneumonia, E. clocacae), B. catarrhals. Мікроорганізми (S. aureus і C. albicans) досягають високого популяційного рівня, також він підвищується у S. haemoliticus, S. epidermidis, S. pyogenes, E. coli, E. cloacae, K. pneumoniae.
Знайти схожі

5.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Rozhko S. M., Kutsyk R. V.
Назва : Study of early adhesion of some oral microflora representatives to basic materials of removable dentures
Місце публікування : Галиц. лікар. вісник. - Івано-Франківськ, 2019. - Том 26, N 3. - С. 20-24 (Шифр ГУ1/2019/26/3)
MeSH-головна: ЗУБНЫЕ ПРОТЕЗЫ
ЗУБОВРАЧЕБНЫЕ МАТЕРИАЛЫ
СТОМАТИТ, ВЫЗВАННЫЙ ЗУБНЫМ ПРОТЕЗОМ
Анотація: Збільшення кількості знімних конструкцій зубних протезів, які виготовляються, призводить до збільшення кількості ускладнень, а це в свою чергу скорочує терміни ефективного використання ортопедичних конструкцій. На сьогодні проблему лікування протезних стоматитів та їх профілактики не вирішено. Зважаючи на соціально-економічну ситуацію сьогодення, ортопедичне лікування пацієнтів знімними конструкціями зубних протезів ще деякий час буде актуальним. Проведено мікробіологічні дослідження здатності базисних матеріалів адгезувати на свої поверхні різні види мікроорганізмів. Використано 7 різних видів пластмас, які виготовляютьсяза різними технологіями. Провівши серію мікробіологічних досліджень з вивчення адгезивної здатності базисних матеріалів, отримали наступні результати. Контролем виступало скло, середній індекс адгезії до якого становив 0,69+-0,02. Найбільшу адгезивну здатність до різних видів мікроорганізмів мали акрилові пластмаси на основі ППМА, а саме самотвердіюча пластмаса. Протакрил та пластмаса СІНМА. Відповідно найменшими адгезивними властивостями володіли безмономерні пластмаси, як-от Поліан, Нейлон, Biocryl з індексами адгезії 0,75+-0,04, 0,72+-0,03, 0,78+-0,03 відповідно.
Знайти схожі

6.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Sabadosh R. V., Ryziuk M. D., Ryziuk N. M.
Назва : Prevalence of Chronic venous diseases in students of Ivano-Frankivsk National medical university
Місце публікування : Галиц. лікар. вісник. - Івано-Франківськ, 2019. - Том 26, N 3. - С. 25-30 (Шифр ГУ1/2019/26/3)
MeSH-головна: ВЕНЫ
СТУДЕНТЫ МЕДИЦИНСКИХ УЧЕБНЫХ ЗАВЕДЕНИЙ
Знайти схожі

7.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Токарук Н. С.
Назва : Обгрунтування результатів морфологічного дослідження стінки сечового міхура при експериментальній діабетичній цистопатії
Місце публікування : Галиц. лікар. вісник. - Івано-Франківськ, 2019. - Том 26, N 3. - С. 31-39 (Шифр ГУ1/2019/26/3)
MeSH-головна: МОЧЕВОГО ПУЗЫРЯ БОЛЕЗНИ
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ
Анотація: В експерименті на щурах за результатами біохімічних досліджень крові та сечі, вимірювання спожитої води і добового діурезу обгрунтовано патоморфологічні прояви стрептозотоциніндукованої цистопатії. Абгрументовано, що десквамація клітин перехідного епітелію, його атрофія, порушення стратифікації та оголення базальної мембрани спричиняються великим об'ємом сечі, який надмірно розтягує сечовий міхур, руйнуючи міжклітинні контакти уротеліального пласта. Доведено, що первинна гіперглікемія призводить до розширення просвіту артеріол і помірного потовщення базальної мембрани мікрогемосудин, а висока хронічна гіперглікомія - безпосередньо запускає цілий каскад патоморфологічних змін: на 42-у добу досліду викликає вазоконстрикцію артеріол, а в більш пізні терміни - вторинне розширення артеріол і венул мікроциркуляторного русла СМ; є причиною дистрофічних змін ендотеліоцитів, подальшого потовщення та пластинчастої трансформації базальної мембрани і плазматичного просякання периваскулярної сполучної тканини; зумовлює появу темних інволютивних міоцитів з невеликою кількістю органел і секвестрацією саркоплазми. Визначено, що гідропічна дистрофія гладких міоцитів пов'язана з гідратацією плазми крові в результаті надмірної полідипсії у діабетичних тварин, а вакуольна дистрофія уротеліоцитів, збільшення їхніх розмірів та інтерстиційні набряки - з низькою питомою щільністю сечі за рахунок багатократного швидкого збільшення діурезу. Встановлено, що тривала висока глюкозурія і зменшення діурезу призводить до зменшення розмірів уротеліоцитів, ущільненя їхньої цитоплазми і ультраструктурної перебудови. Збільшенням упродовж експерименту вмісту глікозильованого гемоглобіну обгрунтовано появу та наростання сладж-синдрому.
Знайти схожі

8.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Farazi A., Sofian M., Keshavarz R., Malekmohammadi Sh.
Назва : DNA fingerprinting of resistant mycobacterium tuberculosis isolates in Iran by IS6110-RFLP method
Місце публікування : Галиц. лікар. вісник. - Івано-Франківськ, 2019. - Том 26, N 3. - С. 40-43 (Шифр ГУ1/2019/26/3)
MeSH-головна: ДНК ГЕНОМНАЯ ДАКТИЛОСКОПИЯ
МИКОБАКТЕРИИ ТУБЕРКУЛЕЗА
Знайти схожі

9.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Shaafiya, Ashraf, Ankit, Prabhakar, Shivani, Sharma, Dawood, Iqbal Wani
Назва : Radiological findings in chronic contained rupture of abdominal aortic aneutysm in patient presenting with lower back pain
Місце публікування : Галиц. лікар. вісник. - Івано-Франківськ, 2019. - Том 26, N 3. - С. 44-47 (Шифр ГУ1/2019/26/3)
MeSH-головна: АОРТЫ БРЮШНОЙ АНЕВРИЗМА
Знайти схожі

10.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Filiz, Eren, Nursel, Turmen Inannir, Bulent, Eren, Gurses, Murat Serdar, Ioan, Beatrice, Gundogmus, Umit Naci
Назва : Ecstasy intake Related coagulopathy
Місце публікування : Галиц. лікар. вісник. - Івано-Франківськ, 2019. - Том 26, N 3. - С. 48-49 (Шифр ГУ1/2019/26/3)
MeSH-головна: ДВС-СИНДРОМ
Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)