Головна Спрощенний режим Опис Шлюз Z39.50
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=ВУ11/2019/2<.>
Загальна кiлькiсть документiв : 12
Показанi документи с 1 за 12
1.


   
    Магнітно-резонансна томографія в діагностиці часткових ушкоджень ротаторної манжети плеча [Текст] / О. С. Страфун [та ін.] // Вісник ортопедії, травматології та протезування. - 2019. - № 2. - С. 6-10. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ПЛЕЧЕВОЙ СУСТАВ (повреждения, рентгенография)
МЫШЦЫ (повреждения)
СУХОЖИЛИЯ ТРАВМЫ (диагностика, рентгенография)
ТОМОГРАФИЯ
МАГНИТНОГО РЕЗОНАНСА ИЗОБРАЖЕНИЕ
Анотація: У сучасному технологічному світі магнітно-резонансна томографія (МРТ) є одним із основних методів діагностики. За нашими даними, щорічно лише в місті Києві виконується до 100 000 МРТ-досліджень плечового суглоба. Мета дослідження – вивчити та порівняти чутливість та специфічність МРТ у діагностиці часткових ушкоджень сухожилка надостьового м’яза. Матеріали і методи. МРТ-дослідження було виконано 130 хворим з різноманітною патологією плечового суглоба, в тому числі і частковим ушкодженням сухожилка надостьового м’яза. Усім хворим було проведено оперативне втручання під артроскопічним контролем. З них 75 хворих (група А) з частковим ушкодженням сухожилка надостьового м’яза (що підтверджено під час артроскопії). Інші 55 хворих (група Б) мали ушкодження суглобової губи лопатки; зв’язок, що утримують сухожилок довгої голівки біцепса (Pulley) з теносиновіїтом сухожилка довгої голівки біцепса. Стандартну магнітно-резонансну томографію виконували на апаратах ToshibaVantage 1,5 Тесла, Philips Achieva 1,5 Тесла, Siemens та Philips з силою магнітного поля 1 Тсл в сагітальній, коронарній та фронтальній проекціях. Висновки. Показники чутливості та специфічності МРТ з силою магнітного поля 1 Тсл виявилися дуже низькими: чутливість – 29%, специфічність – 42% (р-0,05). Враховуючи такі низькі показники інформативності, МРТ з силою магнітного поля 1 Тсл ми не рекомендуємо застосовувати для діагностики часткових ушкоджень ротаторної манжети плеча. МРТ з силою магнітного поля 1,5 Тсл мала дещо кращі результати в порівнянні з МРТ 1 Тсл: чутливість – 62%, специфічність – 58% (р-0,01). Порівнюючи отримані дані з результатами клінічних тестів (Neer та Hawkins), можна зробити висновок, що клінічні тести Neer та Hawkins мали значно вищу чутливість та специфічність, ніж чутливість та специфічність МРТ з силою магнітного поля 1,5 Тсл. Незважаючи на універсальність та діагностичну цінність МРТ, правильне проведення та правильна оцінка клінічних тестів мають значно більшу інформативність для діагностики часткових ушкоджень ротаторної манжети і зокрема сухожилка надостьового м’яза.


Дод.точки доступу:
Страфун, О. С.; Богдан, С. В.; Аббасов, С. М.; Мазевич, В. Б.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

2.


   
    Хирургическая коррекция воронкообразной деформации грудной клетки методом Насса [Текст] / Я. В. Фищенко [и др.] // Вісник ортопедії, травматології та протезування. - 2019. - № 2. - С. 11-16. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
КОСТНО-МЫШЕЧНЫЕ АНОМАЛИИ
ГРУДНАЯ КЛЕТКА ВОРОНКООБРАЗНАЯ (хирургия)
ХИРУРГИЧЕСКИЕ ОПЕРАЦИИ (методы)
ОРТОПЕДИЧЕСКИЕ ПРОЦЕДУРЫ
Анотація: Лійкоподібна деформація грудної клітки – найбільш частий дефект розвитку останньої, який нерідко є проявом дисгістогенетичних синдромів. У 1998 році Насс із колегами повідомили про новий метод мінімально інвазійної корекції лійкоподібної деформації грудної клітки. Мета. Оцінити результати хірургічного лікування лійкоподібної деформації грудної клітки методом Насса. Матеріали і методи. Обстежено 85 пацієнтів з лійкоподібною деформацією грудної клітки, яким проведена мінімально інвазійна корекція за методом Насса. Результати. У 82 (96,4%) пацієнтів нам вдалося досягти ідеального косметичного результату. У 78 (91,8%) використовували один фіксатор, у 5 (5,9%) – 2 фіксатора, у 2 (2,3%) – 3 фіксатори. Серед ускладнень у 17 (20%) визначали наявність пневмотораксу, у 3 (3,52%) – гемоторакс з подальшим виконанням плевральної пункції, пневмонію діагностували у 2 (2,3%) пацієнтів, плевральний випіт – у 2 (2,35%), емпіему – у 1 (1,17%), сірому – у 1 (1,17%), глибоку інфекцію – у 1 (1,17%). Один пацієнт (1,17%) переніс повторну операцію через вивих фіксатора. В даний час фіксатори були видалені у 36 пацієнтів (42,3%), кінцеві результати цих пацієнтів визначалися як хороші безпосередньо під час виписки і при повторному спостереженні через 1 місяць. Висновки. Операція за методикою Насса є ефективним методом лікування лійкоподібної деформації грудної клітки, що обумовлено її малоінвазивністю, короткою тривалістю і ранніми термінами повернення до повсякденної активності.


Дод.точки доступу:
Фищенко, Я. В.; Шевчук, А. В.; Сапоненко, А. И.; Кравчук, Л. Д.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

3.


   
    Диференційований підхід до знеболення в хірургії кисті [Текст] / А. А. Безуглий [та ін.] // Вісник ортопедії, травматології та протезування. - 2019. - № 2. - С. 16-22. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
КОНЕЧНОСТИ ВЕРХНЕЙ ТРАВМЫ (хирургия)
ХИРУРГИЧЕСКИЕ ОПЕРАЦИИ (методы)
АНЕСТЕЗИЯ (использование, методы, стандарты, тенденции)
АНЕСТЕЗИЯ ПРОВОДНИКОВАЯ (методы)
АНЕСТЕЗИЯ МЕСТНАЯ
Анотація: Мета. Проаналізувати результати пахвової провідникової анестезії периферичних нервів верхньої кінцівки та вдосконалити методику. Матеріали і методи. У статті проаналізовані 4 525 випадків анестезії при втручаннях на верхній кінцівці за 2014-2018 роки. Результати. Визначені показання для різних видів анестезії. На основі 698 випадків високої стимуляційної провідникової блокади периферичних нервів показана можливість виконання оперативних втручань від ліктьового суглоба і дистальніше, з накладанням джгута на середню третину плеча, з тривалістю знекровлення до 90 хвилинбез дискомфорту для хворого. Визначені можливі варіанти ускладнень для цього рівня блокади та розроблена техніка високого блокування нервів, яка зменшує ймовірність інтравазального введення анестетика. Показано високу ефективність анестезії при тяжких реконструктивних втручаннях на передпліччі та кисті, відновлення яких вимагає глибокого та тривалого знеболення. Продемонстровані випадки анестезії одночасно на двох кінцівках з мінімальною кількістю анестетика без побічних дій та ускладнень. Висновки. Селективна провідникова анестезія на рівні пахвової западини забезпечує глибоке знеболення з мінімальними ризиками при будь-яких оперативних втручаннях від ліктьового суглоба до пальців та вимагає мінімальної кількості анестетику. Блокування ліктьового нерва окремо в дистальній третині плеча значно знижує ризик ускладнень.


Дод.точки доступу:
Безуглий, А. А.; Тимошенко, С. В.; Циба, А. М.; Лисак, А. С.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

4.


    Бодня, А. И.
    Исходы билатеральных повреждений пяточной кости [Текст] / А. И. Бодня, Ю. В. Сухин // Вісник ортопедії, травматології та протезування. - 2019. - № 2. - С. 22-28. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
ПЯТОЧНАЯ КОСТЬ (повреждения, хирургия)
ПЕРЕЛОМЫ КОСТИ
ЛЕЧЕБНО-ДИАГНОСТИЧЕСКАЯ ТАКТИКА
ОРТОПЕДИЧЕСКИЕ ПРОЦЕДУРЫ
ПЕРЕЛОМА ИММОБИЛИЗАЦИЯ ВНУТРЕННЯЯ
ЛЕЧЕНИЯ РЕЗУЛЬТАТОВ АНАЛИЗ
Анотація: Білатеральні переломи п'яткової кістки становлять 11,7-20,7% всіх ушкоджень даної локалізації. Питання, що стосуються тактики лікування обговорюваних ушкоджень, в доступній літературі досить суперечливі. Мета дослідження. Ретроспективний аналіз особливостей лікування та результатів білатеральних ушкоджень п'яткової кістки. Матеріали і методи. У статті наведено результати ретроспективного аналізу лікування 49 хворих з переломами обох п'яткових кісток. Консервативні методи лікування використані в 44,9% випадків. Серед оперативних методик (55,1%) були застосовані: закрита інструментальна репозиція в нашій модифікації, черезкістковий і накістковий остеосинтез. Результативність проведеного дослідження оцінювали за шкалою клініко-функціональних показників AOFAS і FFI. Результати. Наслідки лікування вивчені у 37 (65,3%) пацієнтів, з терміном спостереження від 1 до 5 років з моменту травми, що підтвердило ефективність оперативного лікування, а також реабілітаційних заходів. Середній показник результатів консервативного лікування в досліджуваній групі пошкоджень за шкалою AOFAS склав 61,2±2,1 балів, за FFI – 42,0±1,1 бали, при оперативному, відповідно, 78,2±0,6 і 14,7±0,2 балів (p?0,05). Позитивні результати при консервативному лікуванні білатеральних переломів п'яткової кістки отримані у 21,62% хворих, при оперативному – у 67,57%. При аналізі віддалених результатів лікування відзначено, що погані результати пов'язані з неефективністю застосування традиційних методів. Середній термін непрацездатності в цій групі склав 8,2±2,5 міс., у групі оперованих хворих – 5,7±1,9 міс. Висновки. Проблема лікування білатеральних переломів п'яткової кістки вимагає подальшого удосконалення малоінвазивних методик репозиції, які дозволять підвищити надійність відновлення її анатомії та забезпечать отримання сприятливих результатів ушкоджень даної локалізації.


Дод.точки доступу:
Сухин, Ю. В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

5.


   
    Компенсация крупных костных дефектов при ревизионном эндопротезировании коленного сустава с применением индивидуальных 3D-имплантатов [Текст] / А. Н. Косяков [и др.] // Вісник ортопедії, травматології та протезування. - 2019. - № 2. - С. 28-35. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
ВАРУСНАЯ ДЕФОРМАЦИЯ КОЛЕННЫХ СУСТАВОВ
ВАЛЬГУСНАЯ ДЕФОРМАЦИЯ КОЛЕННЫХ СУСТАВОВ
ВНУТРИСУСТАВНЫЕ ПЕРЕЛОМЫ
КОЛЕННОГО СУСТАВА АРТРОПЛАСТИКА ЗАМЕСТИТЕЛЬНАЯ
ПРОТЕЗЫ И ИМПЛАНТАТЫ
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ
Анотація: Тотальне ендопротезування колінного суглоба – метод вибору в лікуванні великого спектру захворювань і наслідків травм колінного суглоба. Висока клінічна ефективність методу підтверджується великим числом операцій тотальної артропластики, які проводяться щорічно в усьому світі (близько 700 000 тільки в США), і кількість їх неухильно зростає [4]. Основні тенденції розвитку ендопротезування в Україні неминуче повторюють досвід західних країн за винятком деяких соціально-економічних особливостей. Частка тотальних артропластик колінного суглоба щорічно збільшується, і в доступному майбутньому їх число зрівняється або навіть перевищить кількість ендопротезувань тазостегнового суглоба. Число ревізійних втручань (яке становить 6-8% від первинних імплантацій) також буде зростати, а характер вторинних (третинних etc.) артропластик лише ускладниться [10]. Прогнозований приріст ревізій до 2030 року складе 600% [1]. Однією з основних проблем ревізійного ендопротезування колінного суглоба є дефекти кісткової тканини виростків стегнової та великогомілкової кісток. За даними зарубіжних публікацій, дефіцит кісткової маси зустрічається від 74% до 94% таких операцій [2, 3]. Методи компенсації неглибоких і обмежених дефектів (AORI 1, AORI 2) [5] добре описані в зарубіжних джерелах і знайомі колегам ортопедам, заповнення ж глибоких і об’ємних дефектів (AORI 3) залишається вкрай складним завданням. Матеріали і методи. На клінічних прикладах наведено етапи передопераційного планування з використанням адитивних технологій, виготовлення індивідуальних 3D-імплантатів та їх застосування при ревізійному ендопротезуванні колінного суглоба. Результати. У нашій клініці отримані хороші результати в ранній післяопераційний період і в середньостроковій перспективі у пацієнтів, яким були встановлені індивідуальні імплантати для заповнення метаепіфізарних дефектів у зоні колінного суглоба. Висновки. Адитивні технології дуже міцно увійшли в наше життя, їх застосування надає ряд переваг: можливість отримання достовірної інформації про деформацію, розміри кісткових дефектів, топографії судинно-нервових утворень, провести повноцінне передопераційне планування та інтраопераційну навігацію.


Дод.точки доступу:
Косяков, А. Н.; Гребенников, К. А.; Милосердов, А. В.; Федин, Е. М.; Нечай, А. А.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

6.


    Левицький, А. Ф.
    Методична розробка практичного заняття для студентів старших курсів та лікарів-інтернів на тему "Диференційна діагностика плоскостопості у дітей" [Текст] / А. Ф. Левицький, О. В. Карабенюк, О. О. Голубенко // Вісник ортопедії, травматології та протезування. - 2019. - № 2. - С. 36-43 . - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ПЛОСКОСТОПИЕ
ДЕТИ
УЧЕБНЫЕ ПОСОБИЯ
МЕТОДИЧЕСКИЕ РЕКОМЕНДАЦИИ


Дод.точки доступу:
Карабенюк, О. В.; Голубенко, О. О.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

7.


    Руденко, Р. І.
    Хірургічне лікування пацієнтів з ballux valgus тяжкого ступеня із застосуванням апарату зовнішньої фіксації [Текст] / Р. І. Руденко, І. А. Руденко, А. П. Лябах // Вісник ортопедії, травматології та протезування. - 2019. - № 2. - С. 43-48. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
СТОПЫ ДЕФОРМАЦИИ (патофизиология, хирургия)
HALLUX VALGUS
ОРТОПЕДИЧЕСКИЕ ПРОЦЕДУРЫ
ОСТЕОТОМИЯ
ИЛИЗАРОВА МЕТОД
Анотація: Проаналізовано результати хірургічного лікування 58 пацієнтів (64 стопи) із hallux valgus (HV) тяжкого ступеня із застосуванням апарату зовнішньої фіксації. Вік пацієнтів становив 34-65 років, жінок було 55, чоловіків – 3. Критерії включення: відсутність системних захворювань (ревматоїдний артрит, цукровий діабет, васкулопатії) та анамнезу хірургічних втручань на стопі. Тяжкість HV визначали за допомогою Manchester Grading Scale. До та після операції досліджували такі показники: плеснофаланговий кут (ПФК) та 1-й міжплесновий кут (1-й МПК), біль за ВАШ та функцію за шкалою AOFAS окремо для 1-го та 2-5-го променів, суб’єктивну оцінку стопи. Операція полягала в оригінальній методиці капсулопластики, подвійній остеотомії 1-ї плеснової кістки, фіксації апаратом Ілізарова на спицях. Оцінка результатів проведена на 62 стопах не раніше 12 місяців після операції. Відмічено суттєве покращення значень ПФК та 1-го МПК, достовірне зменшення болю (ВАШ) та покращення функції зареєстровано лише для 1-го променя, тоді як позитивної динаміки болю (ВАШ) та функції (AOFAS) для 2-5-го променів не встановлено. Висновки. Застосування апарату зовнішньої фіксації при подвійній остеотомії 1-ї плеснової кістки покращує скіалогічні та функціональні показники 1-го променя, але не впливає на рівень болю (ВАШ) та функцію (AOFAS) 2-5-го променів (p0,05).


Дод.точки доступу:
Руденко, І. А.; Лябах, А. П.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

8.


    Жук, П. М.
    Сучасні погляди та місце монокондилярного ендопротезування в лікуванні дегенеративно-дистрофічних захворювань колінного суглоба [Текст] / П. М. Жук, М. М. Маціпура // Вісник ортопедії, травматології та протезування. - 2019. - № 2. - С. 48-55. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
КОСТЕЙ БОЛЕЗНИ
ВАЛЬГУСНАЯ ДЕФОРМАЦИЯ КОЛЕННЫХ СУСТАВОВ
ШЕЙКИ БЕДРА ВАЛЬГУСНАЯ ДЕФОРМАЦИЯ
ОСТЕОНЕКРОЗ
ОСТЕОАРТРОПАТИЯ ВТОРИЧНАЯ ГИПЕРТРОФИЧЕСКАЯ
КОЛЕННОГО СУСТАВА АРТРОПЛАСТИКА ЗАМЕСТИТЕЛЬНАЯ
ЛЕЧЕНИЯ РЕЗУЛЬТАТОВ АНАЛИЗ
Анотація: В даному огляді літератури проведено системний аналіз сучасних даних, які присвячені вивченню переваг та перспектив використання методики монокондилярного ендопротезування в лікуванні дегенеративно-дистрофічних захворювань колінного суглоба. Представлені в роботі дослідження підтверджують високу ефективність субтотальної артропластики колінного суглоба при остеоартрозі та спонтанному остеонекрозі виростків стегнової кістки.


Дод.точки доступу:
Маціпура, М. М.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

9.


    Гайко, Г. В.
    До історії українсько-польських науково-практичних ортопедо-травматологічних конференцій в рамках угоди про співробітництво [Текст] / Г. В. Гайко, А. В. Калашніков // Вісник ортопедії, травматології та протезування. - 2019. - № 2. - С. 56-59
MeSH-головна:
КОНГРЕССЫ КАК ТЕМА
ТРАВМАТОЛОГИЯ
ПОЛЬША
УКРАИНА


Дод.точки доступу:
Калашніков, А. В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

10.


   
    Перелік дисертаційних робіт, захищених у 2018 р. на здобуття наукового ступеня за спеціальністю "Ортопедія-травматологія" (шифр 14.01.21) [Текст] // Вісник ортопедії, травматології та протезування. - 2019. - № 2. - С. 60-61
MeSH-головна:
ДИССЕРТАЦИИ
ТРАВМАТОЛОГИЯ
СПИСОК

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

11.


   
    Перелік робіт, надрукованих у журналі 2018 року [Текст] // Вісник ортопедії, травматології та протезування. - 2019. - № 2. - С. 62-64
MeSH-головна:
ЖУРНАЛЬНАЯ СТАТЬЯ
СПИСОК
ТРАВМАТОЛОГИЯ

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

12.


   
    Заходи за спеціальністю "Ортопедія-травматологія", внесені до реєстру з’їздів, конгресів, симпозіумів та науково-практичних конференцій, які проводитимуться в Україні 2019 року [Текст] // Вісник ортопедії, травматології та протезування. - 2019. - № 2. - С. 65-71
MeSH-головна:
СЪЕЗДЫ, СИМПОЗИУМЫ
КОНГРЕССЫ
СПИСОК

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)