Головна Спрощенний режим Опис Шлюз Z39.50
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=АУ52/2018/6/5<.>
Загальна кiлькiсть документiв : 84
Показанi документи с 1 за 20
 1-20    21-40   41-60   61-80   81-84 
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Крамарев С. А., Закордонец Л. В.
Назва : Подходы к лечению заболеваний верхних дыхательных путей: выбор антибактериального препарата с учетом международных рекомендаций
Місце публікування : Актуальна інфектологія. - Київ, 2018. - Том 6, N 5. - С. 9-15 (Шифр АУ52/2018/6/5)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна: ФАРИНГИТ
ТОНЗИЛЛИТ
ОТИТ СРЕДНИЙ
РИНИТ
СИНУСИТ
АНТИБАКТЕРИАЛЬНЫЕ СРЕДСТВА
АЗИТРОМИЦИН
ОБЗОР
Анотація: Захворювання верхніх дихальних шляхів є найбільш частою причиною звернення пацієнтів до лікарів загальної практики. Згідно з міжнародними рекомендаціями при лікуванні гострих тонзилофарингітів, отитів і риносинуситів бактеріальної етіології, препаратами першої лінії є амоксицилін і амоксицилін/клавуланат. З огляду на унікальні фармакокінетичні та фармакодинамічні характеристики, а також клінічну ефективність азитроміцин є ефективним альтернативним препаратом, особливо при наявності алергії на пеніциліни.
Знайти схожі

2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Трихліб В. І.
Назва : Спалахи інфекційних захворювань у країнах світу, обумовлені вживанням харчових продуктів
Місце публікування : Актуальна інфектологія. - Київ, 2018. - Том 6, N 5. - С. 16-23 (Шифр АУ52/2018/6/5)
Примітки : Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна: ПИЩЕВЫЕ ИНФЕКЦИИ И ИНТОКСИКАЦИИ
БОЛЕЗНЕЙ ЭПИДЕМИЧЕСКИЕ ВСПЫШКИ
ПИЩЕВЫХ ПРОДУКТОВ МИКРОБИОЛОГИЯ
ПИЩЕВЫХ ПРОДУКТОВ ПАРАЗИТОЛОГИЯ
ОБЗОР
Анотація: У статті проведено огляд літератури щодо спалахів інфекційних захворювань у країнах світу, обумовлених уживанням харчових продуктів. Розглянуті збудники, які їх викликали.
Знайти схожі

3.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Трихліб В. І.
Назва : Спалахи гострих кишкових інфекцій вірусної етіології в країнах світу (частина I)
Місце публікування : Актуальна інфектологія. - Київ, 2018. - Том 6, N 5. - С. 24-33 (Шифр АУ52/2018/6/5)
Примітки : Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна: ПИЩЕВЫЕ ИНФЕКЦИИ И ИНТОКСИКАЦИИ
ГАСТРОЭНТЕРИТ
ВИРУСНЫЕ БОЛЕЗНИ
БОЛЕЗНЕЙ ЭПИДЕМИЧЕСКИЕ ВСПЫШКИ
Анотація: У статті поданий огляд літератури стосовно спалахів гострих кишкових інфекцій вірусної етіології, обумовлених вживанням харчових продуктів, води, і збудників, які їх викликали, у країнах світу.
Знайти схожі

4.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Никитюк С. О., Галич М. М., Філюк А. П., Гощинський П. В., Волинець Н. В., Голінка Ю. Я.
Назва : Клінічний випадок укусу змії в дівчинки шкільного віку
Місце публікування : Актуальна інфектологія. - Київ, 2018. - Том 6, N 5. - С. 34-36 (Шифр АУ52/2018/6/5)
MeSH-головна: ЗМЕИНЫЕ УКУСЫ
ДЕТИ
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ
Анотація: Ми наводимо клінічний випадок укусу змії в дівчинки 8 років, яка була госпіталізована в реанімаційне відділення Тернопільської обласної дитячої клінічної лікарні. Особливістю наведеного клінічного випадку є домінування больового синдрому та виражений лімфостаз у місці укусу, відсутність системного ураження. Необхідно підвищити настороженість населення щодо можливих укусів змій. Особливо небезпечними є укуси для дітей у зв’язку з тим, що вони багато часу проводять босоніж на відкритому повітрі.
Знайти схожі

5.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Ярош О. О.
Назва : Герпетичний енцефаліт з епілептичним синдромом: клініка, особливості діагностики й лікування
Місце публікування : Актуальна інфектологія. - Київ, 2018. - Том 6, N 5. - С. 39-44 (Шифр АУ52/2018/6/5)
Примітки : Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна: ЭНЦЕФАЛИТ ГЕРПЕТИЧЕСКИЙ
ЭПИЛЕПСИЯ
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ
Анотація: У міському реабілітаційному центрі нейроінфекцій і київському НДІ епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського були обстежені 42 хворих із герпетичним енцефалітом і його наслідками з епілептичними нападами. Встановлені й описані ранні клінічні прояви захворювання, подані методи специфічної діагностики, а також диференціальної діагностики між гострим перебігом запального процесу і його наслідками, методи лікування.
Знайти схожі

6.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Мельник Х. В., Матейко Г. Б.
Назва : Моніторинг стійкості бактеріальної мікрофлори до антибактеріальних препаратів у дітей із гострими респіраторними інфекціями
Місце публікування : Актуальна інфектологія. - Київ, 2018. - Том 6, N 5. - С. 45-48 (Шифр АУ52/2018/6/5)
Примітки : Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна: РЕСПИРАТОРНЫЕ ИНФЕКЦИИ
ЛЕКАРСТВЕННАЯ УСТОЙЧИВОСТЬ У БАКТЕРИЙ
МИКРОБНОЙ ЧУВСТВИТЕЛЬНОСТИ ТЕСТЫ
ДЕТИ
Анотація: У статті висвітлені проблеми антибіотикорезистентності основних бактеріальних патогенів у дітей із гострими респіраторними захворюваннями, механізми її виникнення й шляхи подолання. Вивчено стан антибіотикорезистентності патогенної бактеріальної мікрофлори ротоглотки в дітей, хворих на гострі респіраторні захворювання. Автори акцентують увагу на необхідності комплексного підходу до вирішення проблеми антибіотикорезистентності, що включає обов’язковий систематичний моніторинг стану стійкості мікроорганізмів до антибіотиків, освітні програми для запобігання нераціональному використанню антибіотиків як основному фактору, що провокує поширення стійкості бактеріальної мікрофлори до антибактеріальних препаратів.
Знайти схожі

7.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Щербінська А. М., Люльчук М. Г., Бабій Н. О., Кирпичова В. В., Гетьман Л. І., Гриценко Т. В., Молчанець О. В.
Назва : Вплив людей, які вживають ін'єкційні наркотики, на розвиток епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні
Місце публікування : Актуальна інфектологія. - Київ, 2018. - Том 6, N 5. - С. 49-54 (Шифр АУ52/2018/6/5)
Примітки : Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна: ВИЧ ИНФЕКЦИИ
НАРКОМАНЫ
ИНЪЕКЦИИ ВНУТРИВЕННЫЕ
Анотація: Актуальність. Сучасна епідемія вірусу імунодефіциту людини/синдрому набутого імунодефіциту (ВІЛ/СНІД) в Україні характеризується суттєвим зменшенням участі людей, які вживають ін’єкційні наркотики, в епідемічному процесі. Важливу роль у цьому відіграли профілактичні програми, що широко впроваджувались у середовищі споживачів ін’єкційних наркотиків, зокрема замісна підтримувальна терапія. Мета. Оцінити вплив людей, які вживають ін’єкційні наркотики, на поширення ВІЛ на сучасному етапі розвитку епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні. Матеріали та методи. Проведено епідеміологічний аналіз статистичних звітів останніх років щодо поширення ВІЛ серед людей, які вживають ін’єкційні наркотики, в різних регіонах країни та визначення структури популяції ВІЛ-1, що циркулює в Україні, з використанням аналізу електрофоретичної рухомості гетеродуплексів. Результати. На підставі аналізу рівня захворюваності на ВІЛ-інфекцію серед людей, які вживають ін’єкційні наркотики, визначена все ще активна їх участь в епідемічному процесі, незважаючи на загальну тенденцію до зменшення поширення ВІЛ серед цієї групи підвищеного ризику (за даними серомоніторингу, поширеність ВІЛ у 2015–2017 рр. серед людей, які вживають ін’єкційні наркотики, становила відповідно 1,67; 1,41; 1,36 %). Показано недостатній обсяг тестування на антитіла до ВІЛ осіб із груп ризику щодо інфікування ВІЛ у цілому по країні (від 3,5 % в Закарпатській області до 35,3 % в м. Києві) та низький відсоток людей, які вживають ін’єкційні наркотики і протестовані на ВІЛ, що дорівнює в середньому по країні 12,4 % (дані 2016 р.). В окремих великих регіонах (Дніпропетровська область, м. Київ) і в деяких областях Західної та Центральної України (Волинська, Тернопільська, Хмельницька області) зберігається тенденція до зростання захворюваності на ВІЛ-інфекцію серед цієї ключової групи населення. Замісна підтримувальна терапія внаслідок низького охоплення осіб із групи ризику (від 7 до 43,6 %) не повною мірою досягла епідеміологічного впливу. Висновки. Структура популяції ВІЛ-1, що циркулювала в Україні в 90-ті роки, в період, коли споживачі ін’єкційних наркотиків становили понад 80 % ВІЛ-позитивних людей, та циркулює на сучасному етапі епідемії, характеризується стабільним домінуванням субтипу А ВІЛ-1.
Знайти схожі

8.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Крамарьов С. О., Євтушенко В. В., Ковалюх І. Ю., Камінська Т. М., Головач О. В.
Назва : Клінічна картина кору в дітей, госпіталізованих під час спалаху 2017-2018р.р.
Місце публікування : Актуальна інфектологія. - Київ, 2018. - Том 6, N 5. - С. 55-60 (Шифр АУ52/2018/6/5)
Примітки : Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна: КОРЬ
БОЛЕЗНЕЙ ЭПИДЕМИЧЕСКИЕ ВСПЫШКИ
ДЕТИ
Анотація: Актуальність. Незважаючи на наявність безпечної й ефективної вакцини, кір залишається однією з головних причин смерті серед дітей у всьому світі. У 2017–2018 роках у різних країнах світу та в нашій країні зокрема спостерігається зростання кількості хворих на кір. В Україні на 41-й тиждень від початку 2018 року на кір захворіли 33 165 осіб, серед яких 13 184 дорослі та 19 981 дитина. Метою роботи було вивчення клінічних особливостей кору в дітей під час спалаху 2017–2018 рр. Матеріали та методи. Були досліджені діти, які проходили стаціонарне лікування в інфекційній лікарні з приводу кору. Результати. Було проаналізовано 140 історій хвороби дітей, які проходили стаціонарне лікування у Київській міській дитячій клінічній інфекційній лікарні з діагнозом «кір». Більшість (62,9 %) становили діти шкільного віку. Діти перших 2 років життя становили лише 16,5 % від загальної кількості досліджуваних пацієнтів. У переважної більшості пацієнтів із кором (79,1 %) у клінічній картині були наявні симптоми класичної тріади: кон’юнктивіт, кашель та нежить. Тривалість періоду лихоманки була вірогідно довшою в пацієнтів, які не отримували вакцинацію від кору, порівняно зі щепленими (7,50 ± 1,92 дня та 6,60 ± 1,74 дня відповідно). У нещеплених осіб також була суттєво довшою тривалість продромального періоду, 3,20 ± 1,48 дня проти 2,50 ± 1,31 дня в щеплених пацієнтів. Тривалість висипань залежала від віку дитини і була найкоротшою в дітей першого року життя (4,96 ± 1,29 дня) та найдовшою в пацієнтів віком від 1 до 2 років (6,09 ± 2,11 дня). Ускладнений перебіг захворювання спостерігався в 14,3 % хворих. Більшість ускладнень (82,9 %) була пов’язана з органами респіраторного тракту. Суттєво більша частота ускладнень спостерігалась у пацієнтів із супутньою патологією. Висновки. Клінічні характеристики кору в дітей мають залежність від віку та вакцинального статусу пацієнтів.
Знайти схожі

9.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Назва : Обстеження й лікування вагітних жінок із подозрою на грип або підтвердженим діагнозом грипу
Місце публікування : Актуальна інфектологія. - Київ, 2018. - Том 6, N 5. - С. 61-65 (Шифр АУ52/2018/6/5)
Примітки : Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна: БЕРЕМЕННОСТИ ОСЛОЖНЕНИЯ ИНФЕКЦИОННЫЕ
ГРИПП ЧЕЛОВЕКА
ПРОТИВОВИРУСНЫЕ СРЕДСТВА
Анотація: Вагітні жінки й жінки після пологів мають високий ризик серйозних ускладнень сезонного й пандемічного грипу. Сама вагітність є станом високого ризику, що робить потенційні несприятливі ускладнення грипу у вагітних особливо серйозними. Якщо у вагітної є певні порушення здоров'я, ризик побічних ефектів від грипу ще вище. Усім вагітним із підозрою на грип або підтвердженим діагнозом грипу необхідно призначити противірусну терапію незалежно від вакцинального статусу. Акушери-гінекологи й інші фахівці, які надають допомогу вагітним, повинні негайно розпізнавати симптоми грипу, адекватно оцінювати тяжкість стану й призначати безпечну й ефективну противірусну терапію вагітним жінкам із підозрою на грип або підтвердженим діагнозом грипу. Пацієнткам із низьким ризиком краще надавати консультацію й призначати протигрипозну терапію під час телефонної бесіди, що допоможе зменшити поширеність захворювання серед інших вагітних у поліклініці. Акушери-гінекологи й інші фахівці, які надають допомогу вагітним, повинні призначати вагітним жінкам із передбачуваним або підтвердженим діагнозом грипу противірусні препарати на підставі клінічної оцінки, незалежно від вакцинального статусу й результатів лабораторних досліджень. Вагітні жінки з підозрою на грип або підтвердженим діагнозом грипу повинні отримувати противірусну терапію озельтамівіром або занамівіром на підставі наявних патернів резистентності. Ідеальним є призначення лікування протягом 48 годин після появи симптомів, але не слід відміняти лікування протягом 48 годин після появи симптомів, але не слід відміняти лікування, якщо вищевказане "ідеальне вікно" упущено. Через високий потенціал захворюваності й смертності вагітних і жінок після пологів Центри з контролю й профілактики захворювань рекомендують призначати постконтактну противірусну хемопрофілактику вагітним жінкам і жінкам, термін давності пологів у яких становить менше від 2 тижнів (у тому числі пацієнткам після переривання вагітності), які перебували в тісному контакті з хворими на грип.
Знайти схожі

10.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Назва : Тези доповідей науково-практичної конференції з міжнародною участю "Актуальні інфекційні захворювання. Сучасні аспекти клініки, діагностики, лікування та профілактики", присвяченої пам'яті М.М. Городецького та приуроченої до 95-річчя від дня його народження (29-30 листопада 2018 року, м. Київ)
Місце публікування : Актуальна інфектологія. - Київ, 2018. - Том 6, N 5. - С. 66-133 (Шифр АУ52/2018/6/5)
Знайти схожі

11.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Бережна А. В., Чумаченко Т. О.
Назва : Оцінка правильності використання антибіотиків для особистих потреб студентами медичних університетів
Місце публікування : Актуальна інфектологія. - Київ, 2018. - Том 6, N 5. - С. 66-67 (Шифр АУ52/2018/6/5)
MeSH-головна: АНТИБАКТЕРИАЛЬНЫЕ СРЕДСТВА
СТУДЕНТЫ МЕДИЦИНСКИХ УЧЕБНЫХ ЗАВЕДЕНИЙ
АНКЕТИРОВАНИЕ
Знайти схожі

12.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Бодня К. І., Марченко О. С., Кадельник Л. О., Бодня І. П.
Назва : Ітеративний підхід до ціноутворення на лабораторні послуги при копропротозооскопічному обстеженні на лямбліоз
Місце публікування : Актуальна інфектологія. - Київ, 2018. - Том 6, N 5. - С. 67-68 (Шифр АУ52/2018/6/5)
MeSH-головна: ЛЯМБЛИОЗ
ЛАБОРАТОРНЫЕ КЛИНИЧЕСКИЕ ТЕХНОЛОГИИ
ЦЕНА ЭКОНОМИЧЕСКАЯ
БОЛЕЗНИ СТОИМОСТЬ
Знайти схожі

13.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Велієва Т.
Назва : Природа осередків ехінококозу, підходи до діагностики та лікування
Місце публікування : Актуальна інфектологія. - Київ, 2018. - Том 6, N 5. - С. 68-69 (Шифр АУ52/2018/6/5)
MeSH-головна: ЭХИНОКОККОЗ
Знайти схожі

14.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Велика Н. В., Аністратенко Т. І.
Назва : Актуальні проблеми здоров'я молоді України
Місце публікування : Актуальна інфектологія. - Київ, 2018. - Том 6, N 5. - С. 69-70 (Шифр АУ52/2018/6/5)
MeSH-головна: ГЕЛЬМИНТОЗЫ
РАСТИТЕЛЬНЫЕ ПРЕПАРАТЫ
ПОДРОСТКИ
Знайти схожі

15.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Виноград Н. О., Василишин З. П., Козак Л. П.
Назва : Госпітальний нагляд за лептоспірозом: стандарти, методологія і результати
Місце публікування : Актуальна інфектологія. - Київ, 2018. - Том 6, N 5. - С. 70-71 (Шифр АУ52/2018/6/5)
MeSH-головна: ЛЕПТОСПИРОЗ
Знайти схожі

16.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Виноград Н. О.
Назва : Еволюція арбовірусних інфекцій
Місце публікування : Актуальна інфектологія. - Київ, 2018. - Том 6, N 5. - С. 71-72 (Шифр АУ52/2018/6/5)
MeSH-головна: АРБОВИРУСНЫЕ ИНФЕКЦИИ
Знайти схожі

17.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Висоцька О. І., Виноградова Г. М., Висоцький В. І., Брякіна А. А.
Назва : Інноваційні підходи до ранньої діагностики ВІЛ-інфекції: консультування та тестування з ініціативи медичного працівника
Місце публікування : Актуальна інфектологія. - Київ, 2018. - Том 6, N 5. - С. 72-73 (Шифр АУ52/2018/6/5)
MeSH-головна: ВИЧ ИНФЕКЦИИ
ДИАГНОСТИКА РАННЯЯ
КОНСУЛЬТАТИВНАЯ ПОМОЩЬ
Знайти схожі

18.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Висоцький В. І.
Назва : Сучасні підходи до ведення хворих з ВІЛ-інфекцією на рівні первинної медичної допомоги
Місце публікування : Актуальна інфектологія. - Київ, 2018. - Том 6, N 5. - С. 73-74 (Шифр АУ52/2018/6/5)
MeSH-головна: ВИЧ ИНФЕКЦИИ
ВИЧ-ИНФИЦИРОВАННЫЕ ДОЛГОЖИВУЩИЕ
МЕДИЦИНСКОЙ ПОМОЩИ ОКАЗАНИЕ
МЕДИЦИНСКАЯ ПОМОЩЬ ПЕРВИЧНАЯ
СЕМЕЙНАЯ ПРАКТИКА
Знайти схожі

19.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Галан І. О., Омельчук С. Т., Процюк Р. Г., Петренко В. І., Галанг О. В., Марченко Г. Ф.
Назва : Оцінка ефективності нутриціологічної корекції порушень білкового обміну у хворих на туберкульоз легень
Місце публікування : Актуальна інфектологія. - Київ, 2018. - Том 6, N 5. - С. 74-75 (Шифр АУ52/2018/6/5)
MeSH-головна: ТУБЕРКУЛЕЗ ЛЕГКИХ
АМИНОКИСЛОТЫ
ПРОТИВОТУБЕРКУЛЕЗНЫЕ СРЕДСТВА
ДИЕТА
ЛАКТУЛОЗА
ПИТАТЕЛЬНУЮ ЦЕННОСТЬ ПОВЫШАЮЩИЕ ВЕЩЕСТВА
ЛЕЧЕНИЯ РЕЗУЛЬТАТОВ ОЦЕНКА
Знайти схожі

20.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Геник І. Д., Чіпак Н. І., Кушнір З. Г., Бек Н. Г., Геник Л. С.
Назва : Ретроспективний аналіз епідситуації з висипного тифу в зоні бойових дій
Місце публікування : Актуальна інфектологія. - Київ, 2018. - Том 6, N 5. - С. 75-76 (Шифр АУ52/2018/6/5)
MeSH-головна: СЫПНОЙ ТИФ
ЛОКАЛЬНЫЕ ВОЙНЫ И КОНФЛИКТЫ
Знайти схожі

 1-20    21-40   41-60   61-80   81-84 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)