Головна Спрощенний режим Опис Шлюз Z39.50
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Ященко, А. М.$<.>)
Загальна кiлькiсть документiв : 16
Показанi документи с 1 за 16
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Ященко А.М., Луцик С.О., Оверчук М.О., Білий Р.О.
Назва : Експериментальний гіпотироїдизм індукує редукцією експонування вуглеводних детермінант альфа-DMAN та альфа-LFUC у наднирковій залозі щурів
Місце публікування : Львів. мед. часопис. - 2013. - Том19, N1. - С. 49-55 (Шифр ЛУ10/2013/19/1)
MeSH-головна: ГИПОТИРЕОЗ
НАДПОЧЕЧНИКИ
ЖИВОТНЫЕ
Анотація: Гіпотироїдний стан організму має істотний вплив на структуру глікополімерів надниркових залоз, що проявляється у редукції експонування вуглеводних детермінант альфаDGal та альфаLFuc
Знайти схожі

2.

Назва журналу :Львівський медичний часопис -2014р. т.20,N 1
Цікаві статті :
Иагулка І.В. Ефективність застосування немедикаментних засобів у реабілітації пацієнтів з наслідками порушення мозкового кровообігу у пізньому відновному періоді/ І.В. Иагулка, Л.В. Андріюк (стр.5-10)
Трансформація епілептичних нападів та зміни їх частоти як прояв клінічного патоморфозу фармакорезистентної симптоматичної і криптогенної епілепсії (стр.11-16)
Вміст трансформуючого фактору росту бета 2 у волозі передньої камери очного яблука пацієнтів із відкритокутовою глаукомою після мікропульсової діодної лазерної трабекулопластики (стр.17-20)
Капустник В.А. Стан гіпофізно-тиреоїдної системи у динаміці наростання силікозу з ішемічною хворобою серця/ В.А. Капустник, В.М. Братусь (стр.21-24)
Дибас І.В. Кашлюк у дітей раннього віку: клініко-імунологічні особливості/ І.В. Дибас (стр.25)
Анікіна І.І. Рівні реактивної та особистісної тривожності у жінок, які перенесли мастектомію з приводу раку молочної залози/ І.І. Анікіна (стр.30-35)
Литвин Г.О. Особливості перебігу гострих кишкових інфекцій, спричинених умовно-патогенною флорою у дітей раннього віку/ Г.О. Литвин (стр.36-41)
Коли і чому помирають хворі на цукровий діабет, ускладнений некротично-запальними ураженнями стопи? (стр.42-47)
Вацеба М.О. / М.О. Вацеба, значення ендотелійної дисфункції та артерійної жорсткості у хворих на артерійну гіпертензію у поєднанні із ожирінням та подагрою Клінічно-діагностичне (стр.48-52)
Волосовець Т.М. Сучасні вимоги до системи підготовки та підвищення кваліфікації лікарів-стоматологів/ Т.М. Волосовець (стр.53-58)
Трутяк І.Р. Організаційні принципи лікувально-діагностичних заходів у потерпілих із поєднаною травмою/ І.Р. Трутяк (стр.59-63)
Рутовський Я.А. Цукровий діабет і метаболічний синдром: важливі метаболічні порушення і наслідки для здоров'я населення у світлі деяких епідеміологічних досліджень/ Я.А. Рутовський (стр.64-68)
Влощак-Шубзда А. Інформаційні та комунікаційні технології як дидактичний иетод у медичних школах Польщі/ А. Влощак-Шубзда, М. Ярош, Р. Хмура (стр.69-75)
Електронно-мікроскопічне дослідження головного мозку самців щурів лінії Вістар при модельованому ішемічному емболічному інсульті (стр.76-80)
Грицевич Н.Р. Дослідження ролі сірководню у цитопротекції за умов експериментального езофагіту та корекції L-триптофаном/ Н.Р. Грицевич, О.С. Заячківська, А.М. Ященко (стр.81-87)
Протигрибкова активність водно-етанольних екстрактів лікарських рослин відносно Candida albicans (стр.88-94)
Гіперліпідемії: сучасний погляд на проблему з позиції гастроентеролога (огляд літератури та опис клінічного випадку) (стр.95-103)
Томашевська Н.Я. Хвороба Гоше: випадок з практики/ Н.Я. Томашевська (стр.104-108)
Герич І.Д. Б.Т." Медичні помилки в онкології" (Львів: Афіша, 2013. 324 с.)/ І.Д. Герич (стр.109-110)
Андрух В.С. Жіночий лікар (до 162 річниці від дня народження лікаря Щасного-Сельського)/ В.С. Андрух (стр.111-112)
Цікаві статті :
Знайти схожі


3.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Грицевич Н.Р., Заячківська О.С., Ященко А.М.
Назва : Дослідження ролі сірководню у цитопротекції за умов експериментального езофагіту та корекції L-триптофаном
Місце публікування : Львів. мед. часопис. - Львів, 2014. - Том20, N1. - С. 81-87 (Шифр ЛУ10/2014/20/1)
MeSH-головна:


ЖИВОТНЫЕ
Знайти схожі

4.

Назва журналу :Львівський медичний часопис -2017р. т.23,N 3
Цікаві статті :
Чернюк С. В. Вивчення динамічних змін варіабельності ритму серця у хворих з міокардитом/ С. В. Чернюк, Р. М. Кириченко (стр.4-9)
Дутка Р. Я. Диференційно-діагностичні особливості метаболічного синдрому з ожирінням при наявності та відсутності хронічної ішемічної хвороби серця з врахуванням статі/ Р. Я. Дутка, Н. В. Чмир (стр.10-15)
Старикович А. В. Вміст лептину у сироватці крові вагітних жінок з ожирінням у III триместрі вагітності/ А. В. Старикович (стр.16-19)
Місюра К. В. Особливості дисліпідемії у осіб із різною масою тіла/ К. В. Місюра (стр.20-30)
Бойко В. В. Хірургічні втручання на органах грудної порожнини з приводу рецидиву раку яєчника/ В. В. Бойко [та ін.] (стр.31-38)
Козько В. М. Клінічно-лабораторна характеристика гострих герпесвірусних нейроінфекцій/ В. М. Козько [та ін.] (стр.39-44)
Сизон О. О. Показники системного імунітету та фагоцитозу у хворих на вугрову хворобу з різним ступенем змін мікробіоти порожнини товстої кишки/ О. О. Сизон, М. О. Дашко (стр.45-52)
Марюхніч Н. В. Динаміка загальної фізичної працездатності та аеробної продуктивності за результатами велоергометрії у дівчат середнього шкільного віку з ослабленим зором під впливом фізичної реабілітації/ Н. В. Марюхніч, В. В. Клапчук (стр.53-58)
Чемерис Н. М. Медично-соціальні предиктори тютюнопаління серед студентської молоді/ Н. М. Чемерис (стр.59-64)
Рудень В. В. Інноваційна технологія "Аудит стану здоров'я людини/громади" на первинному рівні медичної допомоги - як базис у процесі трансформування медичної галузі до економічних методів управління здоров'ям населення в умовах децентралізації влади в Україні/ В. В. Рудень (стр.65-71)
Стрільчук Л. М. Розрахункові параметри ліпідограми: сучасні погляди та кореляції з лабораторно-інструментальними показниками/ Л. М. Стрільчук (стр.72-78)
Ванот Б. Роль медсестринства у навчанні надання першої медичної допомоги дорослим/ Б. Ванот, С. Кісіль, А. Біскупек-Ванот (стр.79-84)
Шегедін А. Ю. Вплив гіпотирозу материнського організму на постнатальний морфогенез яєчок щурів за даними морфометрії та лектинової гістохімії/ А. Ю. Шегедін, А. М. Ященко, О. Д. Луцик (стр.85-93)
Загородній О. В. Критерії класифікацій і результати лікування некротично-запальних уражень стопи у хворих на цукровий діабет. Лікуємо синдроми чи хворих?/ О. В. Загородній [та ін.] (стр.94-102)
Цікаві статті :
Знайти схожі


5.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Шегедін А. Ю., Ященко А. М., Луцик О. Д.
Назва : Вплив гіпотирозу материнського організму на постнатальний морфогенез яєчок щурів за даними морфометрії та лектинової гістохімії
Місце публікування : Львів. мед. часопис. - Львів, 2017. - Том 23, N 3. - С. 85-93 (Шифр ЛУ10/2017/23/3)
MeSH-головна: БЕРЕМЕННОСТИ ОСЛОЖНЕНИЯ
ГИПОТИРЕОЗ
ЯИЧКИ
МОРФОГЕНЕЗ
ЭМБРИОНАЛЬНОЕ И ПЛОДНОЕ РАЗВИТИЕ
Анотація: Материнський гіпотироз суттєво впливає на постнатальний морфогенез яєчок щурів. Відмінності у зв'язуванні лектинів зі структурними компонентами яєчок контрольних та експериментальних щурів були добре виражені на пренатальному етапі онтогенезу та нівелювались у дорослих тварин, тоді як морфометричні відмінності були достатньо чіткими у всіх вікових групах потомства.Материнский гипотиреоз существенно влияет на постнатальный морфогенез яичек крыс. Различия в связывании лектинов со структурными компонентами яичек контрольных и экспериментальных крыс были хорошо выражены на пренатальном этапе онтогенеза и нивелировались у взрослых животных, тогда как морфометрические различия были достаточно четкими во всех возрастных группах потомства.
Знайти схожі

6.

Назва журналу :Львівський медичний часопис -2018р. т.24,N 2
Цікаві статті :
Іванов В. П. Динаміка структурно-функціонального стану міокарда у пацієнтів із не Q-інфарктом міокарда через 3 та 6 місяців в залежності від проведення перкутанної ангіопластики/ В. П. Іванов [та ін.] (стр.4-9)
Дутка Р. Я. Патогенетичні та клінічні особливості метаболічного синдрому ускладненого хронічною вінцевою (ішемічною) хворобою серця/ Р. Я. Дутка [та ін.] (стр.10-15)
Грубник В. В. Ефективність нової метаболічної операції при лікуванні цукрового діабету II типу/ В. В. Грубник [та ін.] (стр.16-20)
Усенко О. Ю. Ревізійні операції після рукавної резекції шлунка/ О. Ю. Усенко [та ін.] (стр.21-27)
Футуйма Ю. М. Особливості хірургічної обробки та фіксації шкірного клаптя після малих ампутацій у хворих з синдромом стопи діабетика/ Ю. М. Футуйма [та ін.] (стр.28-33)
Діденко С. М. Шляхи колатерального кровообігу при стенотично-оклюзійному ураженні стегново-підколінного та гомілково-стопового артерійного сегменту у хворих із ішемічною формою синдрому діабетичної стопи/ С. М. Діденко (стр.34-38)
Амбарова Н. О. Лектини зародків пшениці та насіння золотого дощу як селективні гістохімічні маркери структурних компонентів нирки щура/ Н. О. Амбарова, С. О. Луцик (стр.39-44)
Січкоріз О. Є. Дослідження якості надання медичних послуг населенню Львівської, Волинської та Рівненської областей/ О. Є. Січкоріз (стр.45-49)
Рудень В. В. Прогностичні тенденції у стані захворюваності населення України гострим інфарктом міокарду на період до 2030 року/ В. В. Рудень, Н. Ф. Тімченко, І. М. Ковальська (стр.50-57)
Яськів Г. І. Вплив нітроксоліну на структуру мікробіоти піхви щурів при хронічному інгаляційному шляху поступлення/ Г. І. Яськів (стр.58-63)
Луцик С. О. Використання методів лектинової гістохімії для дослідження впливу дисбалансу тироїдних гормонів на організм/ С. О. Луцик, А. М. Ященко (стр.64-68)
Іванов В. П. Анемії в ракурсі проблеми хронічної серцевої недостатності: патогенез і лабораторна діагностика/ В. П. Іванов [та ін.] (стр.69-76)
Цікаві статті :
Знайти схожі


7.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Луцик С. О., Ященко А. М.
Назва : Використання методів лектинової гістохімії для дослідження впливу дисбалансу тироїдних гормонів на організм
Місце публікування : Львів. мед. часопис. - Львів, 2018. - Том 24, N 2. - С. 64-68 (Шифр ЛУ10/2018/24/2)
MeSH-головна: ГИПОТИРЕОЗ
ГИПЕРТИРЕОЗ
ТИРЕОИДНЫЕ ГОРМОНЫ
ГИСТОЛОГИЧЕСКИЕ МЕТОДЫ
ОБЗОР
Анотація: Аналіз доступної літератури показав відсутність публікацій, присвячених вивченню змін вуглеводних детермінант глікокон'югатів (рецепторів лектинів) у надниркових залозах потомства, що розвивалися в умовах гіпо- та гіпертирозу материнського організму. Оскільки ці аспекти можуть мати як теоретичне, так і практичне значення, зроблено висновок щодо доцільності експериментального вивчення впливу дисбалансу тироїдних гормонів матері на глікокод та гістофізіологію надниркових залоз потомства.Анализ доступной литературы показал отсутствие публикаций, посвященных изучению изменений углеводных детерминант гликоконьюгатив (рецепторов лектинов) в надпочечниках потомства, которые развивались в условиях гипо- и гипертиреоза материнского организма. Поскольку эти аспекты могут иметь как теоретическое, так и практическое значение, сделан вывод о целесообразности экспериментального изучения влияния дисбаланса тиреоидных гормонов матери на гликокод и гистофизиологию надпочечников потомства.
Знайти схожі

8.

Назва журналу :Здобутки клінічної і експериментальної медицини -2019р.,N 3
Цікаві статті :
Бабінець Л. С. Актуальні питання діагностики і тактики ведення пацієнтів з гострою респіраторною інфекцією в амбулаторній практиці та викладанні/ Л. С. Бабінець, Ю. Я. Коцаба (стр.6-12)
Барбе А. М. Сучасні погляди на патогенез екстрагенітального ендометріозу (Огляд літератури)/ А. М. Барбе [та ін.] (стр.13-20)
Климнюк С. І. Мікробіологічні особливості бактеріальних вагінозів у жінок різних вікових категорій та шляхи їх мікробіологічної корекції/ С. І. Климнюк, Г. І. Михайлишин, Л. М. Маланчук (стр.21-31)
Піліпонова В. В. Роль ендотеліальної дисфункції нирок в патогенезі захворювань та їх ускладнень (огляд літератури)/ В. В. Піліпонова, В. А. Слободянюк (стр.32-39)
Федонюк Л. Я. Роль дисфункції ендотелію у формуванні вад клапанів серця/ Л. Я. Федонюк (стр.40-47)
Shamsiev А. М. Surgical treatment of chronic recurrent hematogenous osteomyelitis/ А. М. Shamsiev, S. S. Zayniev (стр.48-51)
Андрейчин С. М. Аналіз кістково-метаболічних змін при коморбідності хронічного панкреатиту та хронічного гастродуоденіту в осіб чоловічої статі/ С. М. Андрейчин [та ін.] (стр.52-56)
Боднарчук І. В. Вікові особливості ремоделювання м’язів язика у експериментальних тварин при десквамативному глоситі/ І. В. Боднарчук, М. С. Гнатюк, Л. В. Татарчук (стр.57-61)
Горбань Н. Є. Безплідність як основний аспект порушення генеративної функції жінок з неатиповою гіперпроліферативною патологією ендометрія/ Н. Є. Горбань [та ін.] (стр.62-72)
Каменщик А. В. Експресія гену nfatc1 у дітей з двостулковим аортальним клапаном серця залежно від наявності клапанного фіброзу/ А. В. Каменщик (стр.73-78)
Качур О. І. Застосування ентеросорбенту аут для корекції окиснювальних процесів за експериментального колоректального канцерогенезу в щурів/ О. І. Качур, Л. С. Фіра, П. Г. Лихацький (стр.79-86)
Колотило О. Б. Тромбопрофілактика при реваскуляризуючих операціях у пацієнтів із атеросклеротичним ураженням магістральних артерій нижніх кінцівок за умови хронічної критичної ішемії/ О. Б. Колотило (стр.87-91)
Купновицька І. Г. Функціональний стан серцево-судинної системи за результатами велоергометрії і ліпідний склад крові у хворих на стабільну ішемічну хворобу серця залежно від кількості уражених коронарних артерій/ І. Г. Купновицька, Н. М. Романишин (стр.92-100)
Мамурова М. М. Хронические цереброваскулярные заболевания, обусловленные артериальной гипотензией, у пациентов молодого возраста/ М. М. Мамурова [и др.] (стр.101-105)
Михайловська Н. С. Метаболічні, психовегетативні порушення та якість життя хворих на ішемічну хворобу серця та артеріальну гіпертензію/ Н. С. Михайловська, С. М. Мануйлов, Г. В. Грицай (стр.106-112)
Монастирська Н. Я. Антиоксидантно-прооксидантне співвідношення у тканинах печінки при резекції різних об’ємів її паренхіми/ Н. Я. Монастирська (стр.113-117)
Пшук Н. Г. Клініко-психопатологічні особливості пацієнтів з травматичним ушкодженням органа зору/ Н. Г. Пшук, О. О. Белов, Н. Г. Мацько (стр.118-123)
Регеда-Фурдичко М. М. Роль процесів перекисного окиснення ліпідів та антиоксидантного захисту в шкірі в динаміці розвитку експериментального контактного дерматиту/ М. М. Регеда-Фурдичко (стр.124-128)
Самогальська О. Є. Особливості перебігу алкогольного цирозу печінки в поєднанні з хронічним панкреатитом/ О. Є. Самогальська, О. В. Шманько, Н. В. Лобанець (стр.129-132)
Хакимова С. З. Хронический бруцеллез в реальной практике врача невролога (клиническая диагностика и лечение)/ С. З. Хакимова (стр.133-138)
Шавлюк Р. В. Раціональний підхід до реабілітації дітей, яким виконано радикальне оперативне втручання з приводу пілонідальної хвороби/ Р. В. Шавлюк, В. С. Конопліцький, В. М. Шавлюк (стр.139-145)
Шевчук О. О. Ефекти ентеросорбції та філграстиму при субхронічній доксорубіциновій токсичності/ О. О. Шевчук (стр.146-156)
Шегедін А. Ю. Вплив експериментального гіпертиреозу материнського організму на постнатальний морфогенез яєчок потомства за даними морфометрії та лектинової гістохімії/ А. Ю. Шегедін, Х. І. Струс, А. М. Ященко (стр.157-165)
Бакалюк Т. Г. Застосування міжнародної класифікації функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров’я в реабілітаційній практиці/ Т. Г. Бакалюк, Г. О. Стельмах, Н. Р. Макарчук (стр.166-169)
Григус І. М. Концептуальні основи фізичної реабілітації хворих на хронічне обструктивне захворювання легень/ І. М. Григус [та ін.] (стр.170-176)
Мисула І. Р. Система реабілітації в Україні та шляхи її вдосконалення/ І. Р. Мисула [та ін.] (стр.177-182)
Поник Р. М. Захворюваність та особливості реабілітації хворих на ревматоїдний артрит в умовах сьогодення/ Р. М. Поник, З. І. Коритко (стр.183-187)
Цікаві статті :
Знайти схожі


9.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Шегедін А. Ю., Струс Х. І., Ященко А. М.
Назва : Вплив експериментального гіпертиреозу материнського організму на постнатальний морфогенез яєчок потомства за даними морфометрії та лектинової гістохімії
Паралельн. назви :Influence of maternal hypertyroidism on postnatal morphogenesis of progeny testes as detected by morphometric and lectin histochemistry methods
Місце публікування : Здобутки клінічної і експериментальної медицини. - Тернопіль, 2019. - N 3. - С. 157-165 (Шифр ЗУ17/2019/3)
MeSH-головна: ГИПЕРТИРЕОЗ
МОРФОГЕНЕЗ
ТОПОГРАФИЯ МУАРОВАЯ
КРЫСЫ
Анотація: З використанням методів морфометрії та лектинової гістохімії проведено дослідження впливу експериментального гіпертиреозу материнського організму на структурні компоненти яєчок потомства на послідовних етапах постнатального онтогенезу. Мета – виявлення впливу гіпертиреозу материнського організму на мікроморфологію і глікановий профіль яєчок потомства. Матеріал і методи. Гіпертиреоз індукували шляхом щоденного згодовування тваринам L-тироксину в дозі 100 мкг/кг протягом двох тижнів до покриття самок, упродовж усього гестаційного періоду та лактації. Панель лектинів включала GNA, PNA, SBA, WGA, SNA та LABA. Результати. Встановили, що під впливом гіпертиреозу материнського організму в яєчках потомства на 20 пренатальну та 1 постнатальну добу зменшується вміст інтерстиціальної сполучної тканини, у складі сім’яних тяжів підвищується проліферативна активність клітин Сертолі. На 20 постнатальну добу виявлено підвищену проліферативну активність сперматогенного епітелію сім’яних трубочок у поєднанні з редукцією рецепторів лектинів у сперматоцитах адлюменального компартменту останніх. На 40 постнатальну добу в тварин дослідної групи виявлено прискорення біогенезу акросом, деструктивні зміни клітинних елементів зі зменшенням діаметра сім’яних трубочок та відповідним розширенням простору інтерстицію. Відмінності морфометричних параметрів та характеру взаємодії лектинів зі структурними компонентами яєчок щурів контрольної і дослідної груп були максимально виражені на 20 добу пренатального онтогенезу і нівелювались у статевозрілих тварин, що свідчить про транзиторний вплив материнського гіпертиреозу на гістофізіологію яєчок потомства. За умов материнського гіпертиреозу мала місце тенденція до редукції рецепторів лектинів у структурних компонентах яєчок потомства, однак достовірних якісних відмінностей у структурі їхніх вуглеводних детермінант не виявлено. У проведеному дослідженні лектини GNA та LABA інтенсивно взаємодіяли з фетальними клітинами Лейдіга, PNA, SBA та SNA – з акросомними гранулами та шапочками ранніх сперматид, WGA та PNA – з макрофагами у складі інтерстицію яєчка, що дозволяє рекомендувати ці лектини в якості селективних гістохімічних маркерів означених клітинних популяцій. Висновки. Отримані дані поглиблюють сучасні уявлення стосовно негативного впливу гіпертиреозу материнського організму на морфогенез та гістофізіологію яєчок потомства, а також демонструють нові можливості використання лектинів в якості селективних гістохімічних маркерів структурних компонентів яєчок щура.
Знайти схожі

10.

Назва журналу :Львівський медичний часопис -2020р. т.26,N 1
Цікаві статті :
Ружицька О. В. Особливості хірургічного лікування дефектів альвеолярних відростків щелеп шляхом застосування щічного жирового тіла у хворих з різними типами обличчя/ О. В. Ружицька, Ю. В. Вовк (стр.4-10)
Надрага Б. О. Імуногістохімічні дослідження серцевого м'яза щура за умов експериментальної ішемії/ Б. О. Надрага [та ін.] (стр.11-19)
Іванов В. П. Характер анатомічного ураження коронарного русла в пацієнтів з гострим інфарктом міокарда без елевації сегменту ST залежно від рівня стимулюючого фактору росту, що експресується геном 2 в плазмі та ризику несприятливих подій/ В. П. Іванов, І. А. Межієвська, В. Ю. Масловський (стр.20-25)
Філик О. В. Оцінювання нутрітивного статусу у дітей з гострою дихальною недостатністю: проспективне обсерваційне когортне дослідження/ О. В. Філик, Я. М. Підгірний (стр.26-34)
Шкільна М. І. Підвищення інформативності серологічної діагностики гострого Лайм-бореліозу/ М. І. Шкільна [та ін.] (стр.35-39)
Пархоменко Л. К. Стан мікробіоценозу кишечника та харчові уподобання підлітків з ожирінням/ Л. К. Пархоменко [та ін.] (стр.40-46)
Шимон В. М. Роль корегуючої остеотомії п'яткової кістки із пластикою біосклокерамічним імплантом при лікуванні деформації стопи на фоні неврологічних захворювань/ В. М. Шимон, А. А. Шерегій (стр.47-52)
Рудень В. В. Дефініція місця класу хвороб системи кровообігу та їх структурна своєрідність серед населення України/ В. В. Рудень (стр.53-61)
Рябуха О. І. Динаміка змін маси тіла під впливом приймання йоду органічної і неорганічної хімічної природи в умовах субклінічного гіпертиреозу/ О. І. Рябуха (стр.62-69)
Абрагамович М. О. Особливості редокс-гомеостазу у хворих на цироз печінки (огляд літератури та опис клінічного випадку)/ М. О. Абрагамович [та ін.] (стр.70-86)
Цікаві статті :
Знайти схожі


11.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Надрага Б. О., Струс Х. І., Ященко А. М., Луцик О. Д.
Назва : Імуногістохімічні дослідження серцевого м'яза щура за умов експериментальної ішемії
Місце публікування : Львів. мед. часопис. - Львів, 2020. - Том 26, N 1. - С. 11-19 (Шифр ЛУ10/2020/26/1)
MeSH-головна: ИШЕМИЧЕСКАЯ БОЛЕЗНЬ СЕРДЦА
ИММУНОГИСТОХИМИЯ
ЭКСПЕРИМЕНТЫ НА ЖИВОТНЫХ
Анотація: Мета - дослідити особливості локалізації імуногістохімічних маркерів у структурних компонентах міокарда на ранніх етапах розвитку його експериментальної ішемії. За умов гострої ішемії міокарда в експерименті, з використанням методів імуногістохімії, на тлі модифікації імунореактивності ендотеліоцитів мікроциркуляторного русла виявлена дрібнозерниста дистрофія міофібрил кардіоміоцитів, що веде до порушення їх функціональної активності.Цель - исследовать особенности локализации иммуногистохимических маркеров в структурных компонентах миокарда на ранних этапах развития экспериментальной ишемии. При условии острой ишемии миокарда в эксперименте, с использованием методов иммуногистохимии, на фоне модификации иммунореактивности эндотелиоцитов микроциркуляторного русла выявлена мелкозернистая дистрофия миофибрилл кардиомиоцитов, что ведет к нарушению их функциональной активности.
Знайти схожі

12.

Назва журналу :Медична освіта -2019р.,N 4
Цікаві статті :
Гантимурова Н. І. Професійна підготовка студенктів-медиків у медичних університетах України/ Н. І. Гантимурова, Н. О. Федчишин, Ю. А. Рудяк (стр.5-9)
Глушко Н. Л. Можливості педагогічного використання дистанційної системи навчання у позааудиторній самостійній роботі/ Н. Л. Глушко [та ін.] (стр.10-13)
Івануса І. Б. Особливості викладання аналітичної хімії для студентів фармацевтичного факультету (заочної форми навчання)/ І. Б. Івануса, М. М. Михалків (стр.14-17)
Корильчук Н. І. Проведення об'єктивного структурованого клінічного іспиту/ Н. І. Корильчук, О. О. Воронцов, О. Р. Ясній (стр.18-23)
Мінченко О. Г. Обґрунтування необхідності вивчення молекулярної біології в медичних університетах/ О. Г. Мінченко, Д. О. Мінченко, М. М. Корда (стр.24-33)
Ніколішина Е. В. Моніторинг якості оцінювання знань студентів засобами тестового контролю/ Е. В. Ніколішина, І. Ю. Литовченко, Н. М. Іленко (стр.34-38)
Перепелиця О. О. Динаміка чинників професійного вибору фармацевтів у процесі багатоступеневого навчання/ О. О. Перепелиця [та ін.] (стр.39-45)
Сельський П. Р. Інформаційна система підсумкового оцінювання знань іноземних громадян на додипломному етапі підготовки лікарів/ П. Р. Сельський [та ін.] (стр.46-50)
Хасхачих Д. А. Використання методів горизонтальної комунікації та мотивації в процесі навчання студентів-медиків/ Д. А. Хасхачих (стр.51-55)
Чечотіна С. Ю. Актуальність організації ефективної самостійної роботи студентів при вивченні фармакології/ С. Ю. Чечотіна [та ін.] (стр.56-61)
Чорномидз А. В. Бар’єри педагогічного спілкування викладача і студента у медичному університеті/ А. В. Чорномидз (стр.62-66)
Burgess-Pinto E. Sustainable development principles in health promotion and nursing education/ E. Burgess-Pinto [et al.] (стр.67-73)
Гутор Н. С. Підготовка майбутніх лікарів-стоматологів у контексті реформи вищої освіти/ Н. С. Гутор [та ін.] (стр.74-78)
Драч І. Д. Мовна картина світу у процесі вивчення іноземної мови в медичних університетах/ І. Д. Драч, А. З. Миколенко, М. П. Тишковець (стр.79-83)
Захарова В. О. Використання відеоматеріалів як засобу формування іншомовної компетентності майбутніх фахівців із стоматології/ В. О. Захарова (стр.84-88)
Клигуненко О. М. Досвід впровадження концепції безперервної медичної освіти в навчанні лікарів-анестезіологів дніпропетровської області/ О. М. Клигуненко, Ю. О. Площенко, О. В. Кравець (стр.89-92)
Маланчин І. М. Імплементація симуляційного навчання в об’єктивний структурований клінічний іспит для студентів медичного факультету на кафедрі акушерства та гінекології/ І. М. Маланчин [та ін.] (стр.93-97)
Паласюк Б. М. Дидактичні аспекти викладання медичної фізики у вищому медичному навчальному закладі/ Б. М. Паласюк (стр.98-102)
Стечишин І. П. Роль інтерактивних методів в оптимізації процесу викладання дисципліни «Етика та деонтологія у фармації»/ І. П. Стечишин, А. І. Денис (стр.103-106)
Yelahina N. I. Мотивація як основний компонент у процесі викладання англійської мови для студентів-медиків/ N. I. Yelahina, N. O. Fedchyshyn (стр.107-112)
Беденюк А. Д. Інноваційні методи навчання в медичних вузах Польщі/ А. Д. Беденюк, Т. В. Боднар, П. Я. Боднар (стр.113-118)
Білавич Г. В. Курортно-рекреаційний потенціал карпат як чинник здоров’язбереження дітей та дорослих (початок XX сторіччя)/ Г. В. Білавич [та ін.] (стр.119-126)
Гаврищак І. І. Лінгвофілософська система Вільгельма фон Гумбольдта: історико-біографічний аспект/ І. І. Гаврищак, О. Я. Проців (стр.127-133)
Горпініч Т. І. Експертна оцінка американської системи вищої медичної освіти/ Т. І. Горпініч (стр.134-139)
Мукан Н. В. Історико-педагогічне підґрунтя професійної підготовки лікарів в університетах США/ Н. В. Мукан, О. З. Блавт (стр.140-143)
Перевізник Б. О. Європейська медична освіта: модель Польщі/ Б. О. Перевізник, Т. А. Ковальчук (стр.144-148)
Ященко А. М. Рецензія на навчально-методичний посібник : Матешук-Вацеба Л. Р. Нормальна анатомія : навч.-метод. посіб. для студентів та викладачів вищих медичних навчальних закладів / Леся Матешук-Вацеба ; Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького. – 2-ге вид. – Львів : Наукове товариство ім. Т. Г. Шевченка ; Вінниця : Нова Книга, 2019. – 432 с. : іл./ А. М. Ященко, О. Д. Луцик (стр.149)
Цікаві статті :
Знайти схожі


13.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Ященко А. М., Луцик О. Д.
Назва : Рецензія на навчально-методичний посібник : Матешук-Вацеба Л. Р. Нормальна анатомія : навч.-метод. посіб. для студентів та викладачів вищих медичних навчальних закладів / Леся Матешук-Вацеба ; Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького. – 2-ге вид. – Львів : Наукове товариство ім. Т. Г. Шевченка ; Вінниця : Нова Книга, 2019. – 432 с. : іл.
Місце публікування : Медична освіта. - Тернопіль, 2019. - N 4. - С. 149 (Шифр МУ7/2019/4)
MeSH-головна: АНАТОМИЯ
УЧЕБНЫЕ ПОСОБИЯ
Знайти схожі

14.

Назва журналу :Вісник морфології -2010р. т.16,N 2
Цікаві статті :
Мороз В.М. Експериментальне обгрунтування патогенетичної терапії хронічної патології печінки/ В. М. Мороз, Н. А. Рикало (стр.236-241)
Барінов Е.Ф. Порушення реакції міофібробластів за умов рецидивів кровотеч з виразок гастродуоденальної зони/ Е. Ф. Барінов, О. М. Сулаєва (стр.241-245)
Фоміна Л.В. Морфологія ендокринних клітин слизової оболонки тонкої кишки в нормі/ Л. В. Фоміна, І. В. Феджага (стр.245-247)
Аджисалиев Г.Р. Статистический анализ влияния гравитационных перегрузок и методов их коррекции на некоторые количественные показатели желудка половозрелых крыс в эксперименте/ Г. Р. Аджисалиев (стр.247-250)
Довгаль Г.В. Формування судинного русла міокарда на етапах раннього кардіогенезу/ Г. В. Довгаль, В. Ф. Шаторна, О. О. Романенко (стр.250-253)
Журавльова Ю.П. Клінічна анатомія твердої оболони головного мозку людини/ Ю. П. Журавльова (стр.253-257)
Єльський В.М. Вплив блокади ангіотензинових рецепторів 1 типу на загоєння ран шкіри за умов експериментального цукрового діабету/ В. М. Єльський, М. Е. Барінов, О. Г. Ніколенко (стр.257-260)
Івануса І.Б. Особливості структурних змін печінки щурів при впливі естрогенів та прогестинів на тлі застосування ацетамінофену/ І. Б. Івануса, Т. К. Головата (стр.261-263)
Морфофункциональные особенности ушек сердца при хронической ишемической болезни сердца (стр.263-267)
Морфометрические и гистотопографические показатели клинической анатомии перистальтирующих и нейросекреторных органов (стр.267-270)
Потоцька О.Ю. Кількісна характеристика гістогенеза проепікарда птахів/ О. Ю. Потоцька (стр.271-274)
Виявлення динаміки стану глікополімерів у печінкових структурах за допомогою WGA-лектину при аутоімунному гепатиті та радоновій терапевтичній корекції (стр.274-277)
Григор'янць А.В. Стан судинного русла сухожилків після накладання шва за Дяченком/ А. В. Григор'янць, О. П. Дяченко, Т. А. Фоміних (стр.277-281)
Кривенцов М.А. Структурные изменения брыжеечных лимфатических узлов крыс при парентеральном введении ксеногенной спинномозговой жидкости и перспективы дальнейших исследований/ М. А. Кривенцов (стр.281-285)
Влияние натрия гипохлорита на морфофункциональное состояние структуры почки при экспериментальном желчном перитоните (стр.285-290)
Ультраструктура тимуса щурів з вродженим гіпотиреозом у ранньому постнатальному періоді (стр.290-293)
Гольева Н.В. Морфологические особенности микроциркуляторного русла проводящей системы сердца плодов и новорожденных в условиях физиологически протекающей беременности и при артериальной гипертензии у беременных/ Н. В. Гольева, О. Н. Плитень (стр.293-297)
Морфофункціональна характеристика світлих центрів лімфоїдних вузликів білої пульпи селезінки щурів-самців різних вікових груп у нормі (стр.297-300)
Костів В.Р. Структура яєчників щурів в динаміці післяопераційного гіпотиреозу та при його фармакологічній корекції/ В. Р. Костів, О. О. Масицька, С. В. Сокрута (стр.300-304)
Лященко О.И. Ультраструктурная организация нормального и поликистозно измененного яичника в динамике его компенсаторной гипертрофии на ранних сроках наблюдения/ О. И. Лященко (стр.304-307)
Особенности клеточной пролиферации и гибели в процессе раннего эмбрионального гистогенеза первичной почки и поджелудочной железы у зародышей человека (стр.307-312)
Вернигородський С.В. Лектиногістохімічне дослідження структурних компонентів слизової оболонки шлунка при кишковій метаплазії у хворих з передраковими станами/ С. В. Вернигородський (стр.312-316)
Морфологическая характеристика эндометрия и ворсинчатого хориона при самопроизвольных абортах, вызванных урогенитальной инфекцией (стр.316-320)
Маркович О.В. Особливості будови стоку пазух людини в пренатальному періоді розвитку/ О. В. Маркович, Т. А. Фоміних (стр.320-323)
Фомина К.А. Органометрические показатели гипофиза после двухмесячного воздействия спиртовой настойки эхинацеи/ К. А. Фомина (стр.323-326)
Харченко С.В. Углеводные детерминанты в нормальном эмбриогенезе легких и почек крыс/ С. В. Харченко, О. А. Дорохова, Е. Ю. Шаповалова (стр.326-330)
Коцюмбас Г.І. Гістологічна, ультраструктурна характеристика печінки півнів та вміст мда при застосуванні різних концентрацій високочистого розчину натрію гіпохлориту/ Г. І. Коцюмбас, В. В. Пріцак, О. М. Щебентовська (стр.330-334)
Квятковская Т.А. Структурно-функциональная организация клеток мышечной оболочки верхних мочевых путей в норме и при уретерогидронефрозе/ Т. А. Квятковская (стр.334-337)
Покотило П.Б. Морфологічні особливості організації ультраструктурних компонентів фільтраційного бар'єру нирки щура у нормі/ П. Б. Покотило (стр.337-341)
Кулида Л.В. Патоморфологические особенности тимуса плодов при невынашивании беременности в 22-27 недель/ Л. В. Кулида, Л. П. Перетятко, В. В. Шилкин (стр.342-346)
Попадинець О.Г. Морфофункціональні особливості кровоносних судин сечового міхура в пізні терміни дії холодового фактора/ О. Г. Попадинець (стр.346-348)
Проніна О.М. Морфометрична характеристика тканин нирки при використанні різних розсмоктувальних ниток після експериментальної нефротомії в ранні строки/ О. М. Проніна, С. В. Гончар (стр.348-353)
Проценко Е.В. Морфологические диагностические критерии внутриутробно приобретенной вентрикуломегалии/ Е. В. Проценко, Л. П. Перетятко, М. Е. Васильева (стр.353-357)
Савицька М.Я. Виявлення маркерів виразкозагоєння слизової оболонки стравоходу за умов впливу мелатоніну/ М. Я. Савицька (стр.357-360)
Щербина А.Ю. Изменения относительной массы сердца крыс разного возраста под воздействием гравитационных перегрузок/ А. Ю. Щербина (стр.360-363)
Вплив лактопротеїну з сорбітолом та HAES-LX-5% на динаміку деяких показників функціонування печінки при опіковій хворобі у щурів (стр.363-365)
Сілкіна Ю.В. Характеристика гістогенетичних процесів провідних кардіоміоцитів ембріонального серця людини/ Ю. В. Сілкіна (стр.366-369)
Чередников Е.Ф. Топографо-анатомические особенности пищеводно-желудочного перехода как фактора риска развития разрывно-геморрагического синдрома (синдрома Меллори-Вейсса)/ Е. Ф. Чередников, Ю. В. Малеев, А. Р. Баткаев (стр.369-373)
Лугин И.А. Методологические аспекты изучения проблемы провизорности мезенхимы в органах с гетерогенной закладкой тканевых компонентов/ И. А. Лугин, Б. В. Троценко (стр.373-377)
Сироид Д.В. Морфологические изменения в зоне экспериментального инфаркта миокарда при проведении реперфузии на фоне различной реактивности организма/ Д. В. Сироид, Н. В. Антипов (стр.377-379)
Stepanyuk Y.V. Olfactory epithelium structure of newt cristate laurenti, 1768 (amphibian: caudata)/ Y. V. Stepanyuk, A. P. Motuzyuk (стр.379-381)
Золотова-Гайдамака Н.В. Изменения в популяции остеоцитов бедренной кости крыс в условиях моделированной гипокинезии/ Н. В. Золотова-Гайдамака, М. А. Исламова (стр.381-383)
Федосеева О.В. Особенности иммунноморфологического комплекса толстой кишки человека в постнатальном онтогенезе/ О. В. Федосеева, В. К. Сырцов, С. С. Федосеев (стр.384-387)
Морфология ювенильных полипов кишки в детском возрасте (стр.387-390)
Тихомиров С.Е. Сравнительное изучение реакции мягких тканей свода черепа на имплантацию материалов для краниопластики в эксперименте/ С. Е. Тихомиров, С. Н. Цыбусов (стр.390-393)
Морфологічні зміни нейронів кори головного мозку щурів в умовах впливу на організм солей важких металів та їх фармакокорекція глутаргіном (стр.393-397)
Ультраструктура ланок гемомікроциркуляторного русла в нормі та за умов експериментального цукрового діабету (стр.397-401)
Морфологические особенности мезентериальных лимфатических узлов детей в возрасте от 1 до 6 месяцев от ВИЧ-инфицированных матерей (стр.401-403)
Цигикало О.В. Анатомічні особливості та частота жовчних проток Люшка в плодів та новонароджених людини/ О. В. Цигикало (стр.403-406)
Попович Ю.Л. Ультраструктурний стан ентерохромафінних клітин слизової оболонки товстої кишки в пізні терміни після резекції клубової кишки у щурів/ Ю. Л. Попович, В. М. Федорак, В. М. Перцович (стр.406-409)
Прейма Х.І. Цитотопографія рецепторів лектинів в структурних компонентах шкіри та її похідних у потомства контрольних та гіпотирозних самок щурів за даними лектиногістохімії/ Х. І. Прейма, А. М. Ященко (стр.409-416)
Фукозо- і манозоглікани у структурних компонентах яєчка щурів на тлі експериментального гіпотирозу (стр.416-419)
Тополенко Т.А. Особливості розмірів сім'яних канальців щурів у нормі та після введення жіночих статевих гормонів у третьому триместрі вагітності/ Т. А. Тополенко (стр.419-421)
Беловол А.Н. Значение микробиоценоза и липидного обмена в патогенезе псориатической патологии/ А. Н. Беловол (стр.422-425)
Гунас І.В. Аналіз регресійних моделей сонографічних параметрів нирок у загальних групах здорових міських юнаків та дівчат Поділля побудованих в залежності від антропо-соматометричних показників тіла/ І. В. Гунас, Н. A. Шевчук, Н. В. Белік (стр.425-430)
Кривов'яз С.О. Кореляції сонографічних показників селезінки з параметрами будови тіла у здорових дівчат Поділля/ С. О. Кривов'яз, С. В. Прокопенко, Л. П. Ясько (стр.430-435)
Сравнительная характеристика соматометрических показателей девушек города Ростова-на-Дону и города Саратова (стр.435-437)
Гунас І.В. Взаємозв'язки сонографічних параметрів нирок із антропо-соматометричними показниками здорових міських юнаків та дівчат Поділля із ектоморфним соматотипом/ І. В. Гунас, Ю. Г. Шевчук, Д. Б. Болюх (стр.437-441)
Ольхова І.В. Особливості ознак пальцевої дерматогліфіки у хворих на хронічні вірусні гепатити В або С у чоловіків і жінок Поділля першого зрілого віку у випадках наявності / відсутності фіброзу печінки / І. В. Ольхова (стр.441-446)
Математичне моделювання за допомогою регресійного аналізу норматиних показників легеневої вентиляції в залежності від особливостей будови тіла у хлопчиків та дівчаток із різними соматотипами (стр.447-451)
Чаплыгина Е.В. Соматотипологические закономерности анатомического строения печени и поджелудочной железы у лиц юношеского и первого периода зрелого возраста по данным ультразвукового исследования/ Е. В. Чаплыгина, Е. Н. Сидорова, А. С. Губарь (стр.451-453)
Проценко Е.С. Морфометрические изменения печени плодов и новорожденных, рожденных от матерей с анемией/ Е. С. Проценко, И. В. Сорокина (стр.453-456)
Шаюк А.В. Комп'ютерно-томографічні параметри решітчастого лабіринту у практично здорових юнаків та дівчат Поділля/ А. В. Шаюк (стр.456-459)
Гавриленко О.О. Нормативні комп'ютерно-томографічні розміри основних ядер кінцевого мозку у здорових міських юнаків та дівчат Поділля різного віку/ О. О. Гавриленко (стр.459-464)
Особенности строения и топографии щитовидной железы у лиц Центрально-Черноземного региона в норме и при патологии (стр.464-468)
Моделювання, за допомогою дискримінантного аналізу, ступеня активності хронічних вірусних гепатитів"С" або "В" у залежності від особливостей будови тіла чоловіків та жінок (стр.468-473)
Яворський П.В. Доплерометричні аспекти діагностики фіброміоми матки при ожирінні/ П. В. Яворський (стр.473-475)
Вплив вилуження біокомпозиту "Синтекість" на формування остео-керамічного комплексу в експерименті (стр.476-479)
Виготовлення анатомічних препаратів методом пластинації (стр.479-483)
Костинская Н.Е. Четыре уровня человеческой организации и их значение для борьбы с воспалением и старением / Н. Е. Костинская (стр.484-487)
Проніна О.М. Морфологічні зміни у легенях, що виникають під дією хронічного стресу, як фактор ризику туберкульозу/ О. М. Проніна, М. С. Скрипніков, M. M. Коптев (стр.487-490)
Бобрик И.И. Адам Белькевич/ И. И. Бобрик (стр.491-493)
Цікаві статті :
Знайти схожі


15.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Прейма Х.І., Ященко А.М.
Назва : Цитотопографія рецепторів лектинів в структурних компонентах шкіри та її похідних у потомства контрольних та гіпотирозних самок щурів за даними лектиногістохімії
Місце публікування : Вісник морфології. - Вінниця: Вінницький національний медичний університет ім. М.І. Пирогова, 2010. - Т. 16, № 2. - С. 409-416. - ISSN 1818-1295 (Шифр ВУ8/2010/16/2). - ISSN 1818-1295
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ГИПОТИРЕОЗ
КОЖА
Анотація: Методом лектин-пероксидазної техніки з використанням лектинів різної вуглеводної специфічності Con A, PNA, HPA, WGA, SNA, LABA та LTFA вивчали роль глікокон'югатів у процесі морфогенезу шкіри та її похідних у потомства гіпотирозних самок щурів на 20 та 40 день постнатального розвитку. Зразки шкіри з ділянки спини фіксували у 4% нейтральному формаліні. Зрізи товщиною 5-7 мкм фарбували гематоксиліном та еозином, основним коричневим та проводили PAS-реакцію. На 20 та 40 день постнатального онтогенезу у шкірі потомства щурів дослідної групи задекларували морфологічні зміни як у епідермісі, так і дермі шкіри та її похідних з одночасним зниженням інтенсивності PAS-реакції, зменшенням кількості тканинних базофілів, посиленням експресії фібробластами глікокон'югатів альфаNAcDGlcNANA, Neu5Ac(альфа2-6)Gal/GalNAc та альфаDMan, редукцією олігосахаридів альфаNAcDGal та бетаDGal у клітинах сальних залоз на тлі експресії у них фукозогліканів, зміну хімічного складу потових залоз. Перерозподіл рецепторів лектинів у структурних компонентах шкіри та її похідних може мати вплив на процеси проліферації та диференціації структурних компонентів волоса, на проникність ліпідного бар'єру та на зміну хімічного складу секрету потових і сальних залоз.
Знайти схожі

16.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Синенько М.М. , Наконечний Й.А. , Смолькова О.В., Ященко А.М.
Назва : Фукозо- і манозоглікани у структурних компонентах яєчка щурів на тлі експериментального гіпотирозу
Місце публікування : Вісник морфології. - Вінниця: Вінницький національний медичний університет ім. М.І. Пирогова, 2010. - Т. 16, № 2. - С. 416-419. - ISSN 1818-1295 (Шифр ВУ8/2010/16/2). - ISSN 1818-1295
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ГИПОТИРЕОЗ
ЯИЧКИ
Анотація: Вивчали морфологічні особливості та глікополімери яєчок 10 щурів масою 150-200 г серед яких 3 контрольних та 7 із експериментальним гіпотирозом, який викликали введенням із їжею тиреостатичного препарату "Мерказоліл" (ТзОВ Фармацевтична компанія "Здоров'я", м.Харків, Україна) з розрахунку 8 мг/кг маси тіла впродовж 3 тижнів. При експериментальному гіпотирозі відмічені деструктивні зміни у звивистих сім'яних канальцях, дезорганізація сперматогенного епітелію, ущільнення синцитіальних комплексів та високу активність у них фукозогліканів, локалізація манозогліканів у ядрах сперматогоній та у ядрах сперматогенних клітин адлюменального поверху, що може мати безпосередній вплив на глікогеном та процеси проліферації сперматогенних клітин.
Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)