Головна Спрощенний режим Опис Шлюз Z39.50
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Електронна Навчальна література (2)
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Ризничук, М. О.$<.>)
Загальна кiлькiсть документiв : 34
Показанi документи с 1 за 20
 1-20    21-34 
1.

Назва журналу :Міжнародний ендокринологічний журнал -2023р. т.19,N 1
Цікаві статті :
Association between xanthinoxidase activity and parameters of glucose homeostasis in patients with type 2 diabetes mellitus (стр.6-13)
The complex influence of the combination of the BDNF (rs6265), VDR (rs2228570), and NMDA (rs4880213) genotypes on the development of cognitive disorders in patients with autoimmune thyroiditis and hypothyroidism (стр.14-20)
Большова О.В. Участь гена рецептора вітаміну D у розвитку ідіопатичної низькорослості/ О. В. Большова, М. О. Ризничук, Д. А. Кваченюк (стр.21-26)
Москва Х.А. Порівняльний аналіз рівнів тиреотропного гормону, глікованого гемоглобіну й показників ліпідного обміну в жінок Львівської і Київської областей/ Х. А. Москва, О. П. Кіхтяк (стр.27-31)
Association of hypercalcemia with biochemical parameters in patients with endocrine disorders (стр.32-36)
Sorokman T.V. Family behavioral treatment for school-aged children obesity/ T. V. Sorokman, S. V. Sokolnyk, N. O. Popeluk (стр.37-41)
Буднік Т.О. Рівень вітаміну D у першому триместрі вагітності та його вплив на антропометричні показники новонародженого/ Т. О. Буднік, А. В. Бойчук (стр.42-48)
Лутай Я.М. Механізми ренопротекторної дії інгібіторів натрійзалежного котранспортера глюкози 2-го типу (гліфлозинів): погляд клініциста/ Я. М. Лутай, О. М. Пархоменко (стр.49-54)
Взаємозв'язок дефіциту вітаміну D з метаболічними порушеннями (стр.55-62)
Сергієнко В.О. Інгібітори пропротеїнової конвертази субтилізин/кексин типу 9: перспективи холестеринзнижувальної терапії при цукровому діабеті 2-го типу/ В. О. Сергієнко, О. О. Сергієнко (стр.63-74)
Гормональний дисбаланс у пацієнтів з хронічною нирковою недостатністю у додіалізний та діалізний періоди (частина 1) (стр.75-81)
Катеренчук В.І. Алгоритми титрації базального інсуліну у пацієнтів з цукровим діабетом типу 2: чим простіше, тим краще (?)/ В. І. Катеренчук (стр.82-88)
Non-classical congenital adrenal hyperplasia. Clinical case (стр.89-92)
Цікаві статті :
Знайти схожі


2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Большова О.В., Ризничук М.О., Кваченюк Д.А.
Назва : Участь гена рецептора вітаміну D у розвитку ідіопатичної низькорослості
Місце публікування : Міжнародний ендокринологічний журнал: спеціаліз. реценз. наук.-практ. журн. - Київ: Буковинський державний медичний університет, Заславський О.Ю., 2023. - Т. 19, № 1. - С. 21-26. - ISSN 2224-0721 (Шифр МУ65/2023/19/1). - ISSN 2224-0721
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: НАНИЗМ
ВИТАМИН D
Анотація: Актуальність. Ген рецептора вітаміну D (VDR) локалізований у 12-й хромосомі (регіон 12q13). Найбільш перспективні в клініко-діагностичному аспекті його поліморфні варіанти BsmI і FokI. У процесі нормального онтогенезу ген VDR впливає на загальний вміст кісткової тканини в організмі й зумовлену розвитком скелета довжину тіла. Мета дослідження — вивчення генотипових особливостей дітей з ідіопатичною низькорослістю. Матеріали та методи. Визначення BsmI поліморфізму гена VDR (rs1544410) проводили методом полімеразної ланцюгової реакції з наступним аналізом довжини рестрикційних фрагментів при виявленні їх шляхом електрофорезу в агарозному гелі у 18 дітей препубертатного віку з ідіопатичною низькорослістю. Результати. У групі дітей з ідіопатичною низькорослістю частка генотипу GG у чотири рази вища, ніж у групі контролю. У дітей гетерозигот G/А ризик ідіопатичної низькорослості вірогідно високий (співвідношення шансів (OR) = 6,00; 95% довірчий інтервал (СІ) 2,06-17,48; р 0,01); при варіанті G/G ризик ідіопатичної низькорослості високий, але не вірогідний (OR
Знайти схожі

3.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Пішак В.П., Кривчанська М.І., Ризничук М.О., Булик О.Р., Лукань Ю.Р.
Назва : Мелатонін: біологічна роль та оптимізація його застосування
Місце публікування : Буковинський медичний вісник: український науково-практичний журнал. - Чернівці: БДМУ, 2022. - Т. 26, № 2. - С. 86-90. - ISSN 1684-7903 (Шифр БУ5/2022/26/2). - ISSN 1684-7903
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: МЕЛАТОНИН
Анотація: Проаналізовано сучасні джерела літератури про мелатонін, охарактеризовано його роль в окремих системах організму людини. Мелатонін – це універсальна молекула, яка наявна майже в кожному живому організмі, від бактерій до людини. У хребетних, крім продукції периферичними тканинами, мелатонін синтезується централізовано епіфізом мозку. Мета роботи – систематизувати дані літератури про мелатонін, його біологічну роль, ефективність терапії при різних патологічних станах у людини. Висновок. Враховуючи те, що мелатонін секретується в різних органах і тканинах і залучений до молекулярних механізмів патологічних процесів, препарати мелатоніну можна розглядати для оптимізації лікування соціально значущих хвороб. Подальші дослідження мелатоніну також можуть сприяти розробці нових підходів для профілактики та лікування вікової патології.
Знайти схожі

4.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Ризничук М.О., Хмара Т.В., Комшук Т.С., Заморський І.І., Кіюн І.Д., Петрюк А.Є.
Назва : Морфометричні параметри шлуночкової системи головного мозку у дітей дошкільного віку
Місце публікування : Буковинський медичний вісник: український науково-практичний журнал. - Чернівці: БДМУ, 2021. - Т. 25, № 4. - С. 80-85. - ISSN 1684-7903 (Шифр БУ5/2021/25/4). - ISSN 1684-7903
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: МОЗГА ГОЛОВНОГО ЖЕЛУДОЧКИ
ДЕТИ
Анотація: Мета роботи – встановити статево-вікові відмінності шлуночкової системи головного мозку в дітей дошкільного віку. Матеріал і методи. Обстежено 36 пацієнтів віком від двох до п’яти років, які мешкають у Чернівецькій області та зверталися до КМУ «Обласна дитяча клінічна лікарня» м. Чернівці впродовж 2019-2020 р., із них 22 дівчинки і 14 хлопчиків. Аналіз отриманих результатів проведено в пакеті «STATISTICA 5,5» (з використанням непараметричних методів). Результати. При вивченні показників ЕХО-ЕГ не виявлено міжпівкульної асиметрії в жодному випадку. Відстань до кінцевого комплексу справа та зліва була більшою в дівчаток порівняно з хлопчиками практично у всіх вікових категоріях, крім трирічного віку, де виявлена протилежна тенденція. При аналізі М-ехо згідно з віком виявлено фізіологічне збільшення показника у дворічному віці у хлопчиків та в дівчаток. У подальшому у хлопчиків поступово зменшується відстань до М-ехо з віком. У дівчаток даний показник максимально зменшений у 3-річному віці. При порівнянні за віковими параметрами ширини М-ехо виявлено фізіологічне збільшення показника у дворічному віці у представників обох статей із подальшим зменшенням його до п’ятирічного віку. У всіх обстежуваних дітей форма серединного комплексу була у вигляді піків із вузькою, чіткою основою, з однією вершиною. При порівнянні за віковими параметрами виявлено стабільну величину індексу мозкового плаща у всіх вікових групах. У всіх обстежених дітей показник “пульсації” не перевищував 20%. Висновки. При вивченні показників: відстані до кінцевого комплексу, відстані до М-ехо, ширини М-ехо виявлено фізіологічне збільшення даного показника в дітей дворічного віку з подальшим його зменшенням до п’ятирічного віку. Індекс мозкового плаща та показник пульсації у всіх вікових групах практично не змінювалися.
Знайти схожі

5.

Назва журналу :Клінічна та експериментальна патологія -2020р. т.XIX,N 3
Цікаві статті :
Гельмінтози як біологічна та медична проблема (стр.3-9)
Андрущак Л.А. Топографо-анатомічні особливості чашечко-мискової системи нирки в плодовому періоді онтогенезу людини/ Л. А. Андрущак, О. В. Цигикало (стр.10-16)
Pharmacoeconomic aspects of helminthiasis treatment in pediatrics (стр.17-24)
Marketing analysis of the range of antiparasitic drugs represented on the pharmaceutical market of Ukraine (стр.25-31)
Гудар'ян О.О. Зміни функціональної активності системи мононуклеарних фагоцитів у хворих із швидкопрогресуючим генералізованим пародонтитом з чутливими та резистентними до медикаментів пародонтальними мікроорганізмами/ О. О. Гудар'ян, О. С. Дорогіна (стр.32-39)
Денисенко О.І. Сучасні особливості клінічного перебігу корости/ О. І. Денисенко, М. Ю. Гаєвська, О. В. Денисенко (стр.40-43)
Токсокароз у немовлят (клініко-лабораторні та серологічні аспекти) (стр.44-55)
Луцик А.П. Біохімічні маркери неспецифічного виразкового коліту та хвороби Крона: С-реактивний протеїн, фекальний калпротектин та їх асоціація з тяжкістю захворювання/ А. П. Луцик, Д. В. Шорікова (стр.56-62)
Matkovska N.R. Changes in indicators of endogenous intoxication. immune-inflammatory reaction and endothelial dysfunction under the influence of treatment of patients with alcoholic liver cirrhosis in combination with obesity using ademethionine and arginine glutamate/ N. R. Matkovska (стр.63-71)
Основні аспекти лікування та профілактики інвазивних захворювань підліткового віку (стр.72-78)
Морар І.К. Вплив тривалості внутрішньочеревної гіпертензії на виникнення післяопераційної евентрації/ І. К. Морар (стр.79-83)
Перебийніс П.П. Особливості морфогенезу надпід'язикової ділянки у передплодовому періоді онтогенезу людини/ П. П. Перебийніс, О. В. Цигикало (стр.84-89)
Пішак В.П. Гельмінтози у дітей Чернівецької області/ В. П. Пішак, М. О. Ризничук, Т. В. Ігнатюк (стр.90-95)
Приймак Х.В. Профілактика карієсу зубів у дітей із дитячим церебральним паралічем/ Х. В. Приймак, І. А. Зорій, Н. В. Біденко (стр.96-103)
Попова І.С. Особливості морфогенезу окремих структур передньої шийної ділянки у зародків людини/ І. С. Попова (стр.104-109)
Перспективи використання фітозасобів при паразитарних захворюваннях (стр.110-116)
Дигіталізація в кардіології в епоху COVID-19: об'єктивізація кардіоцитопротекції (стр.117-127)
Федонюк Л.Я. Поширення кліщів виду Dermacentor reticulatus в Україні/ Л. Я. Федонюк, С. С. Подобівський (стр.128-137)
Чернецька Н.В. Особливості поєднаного перебігу хронічного обструктивного захворювання легень та цукрового діабету типу 2/ Н. В. Чернецька (стр.138-143)
Переваги та недоліки викладання паразитології в умовах дистанційного навчання (стр.144-149)
Викладання медичної паразитології студентам медичних коледжів, які навчаються за спеціальністю "медсестринство" під час традиційного та онлайн навчання (стр.150-155)
Bulyk R.Ye. Use of visualization tools in the educational process/ R. Ye. Bulyk, O. V. Kushniryk (стр.156-160)
Захарчук О.І. З досвіду формування практичних навичок у студентів фармацевтичного факультету при вивченні ними тем із медичної гельмінтології на заняттях із біології з основами генетики/ О. І. Захарчук (стр.161-167)
Hulei L.O. Advanced noninvasive diagnostic methods of parasitic skin diseases/ L. O. Hulei (стр.168-176)
Антигельмінтні властивості лікарських рослин (стр.177-184)
Teaching of medical parasitology at Bukovinian state medical university (стр.185-190)
Distance technologies as a component of the educational process in higher medical education establishments (literature review) (стр.191-201)
Sydorchuk A.S. Current therapeutic evidence based approaches to patients with falciparum and non-falciparum malaria/ A. S. Sydorchuk, V. D. Moskaliuk (стр.202-207)
Випадок лікування абсцесу передньої черевної стінки, який спричинений товстокишковою норицею (стр.208-211)
Internet - новини клінічної та експериментальної патології. Частина LXVIII (стр.212-214)
Цікаві статті :
Знайти схожі


6.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Пішак В.П., Ризничук М.О., Ігнатюк Т.В.
Назва : Гельмінтози у дітей Чернівецької області
Місце публікування : Клінічна та експериментальна патологія: щоквартальний український науково-медичний журнал. - Чернівці: Буковинський державний медичний університет, 2020. - Т. XIX, № 3. - С. 90-95. - ISSN 1727-4338 (Шифр КУ27/2020/XIX/3). - ISSN 1727-4338
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ГЕЛЬМИНТОЗЫ
ДЕТИ
Анотація: За даними паразитологічного моніторингу, упродовж життя практично кожна людина хворіє на паразитарне захворювання, причому найчастіше страждають діти. Мета дослідження – вивчити поширеність аскаридозу та ентеробіозу серед дітей Чернівецької області. Матеріал і методи. Проаналізовано статистичні дані лабораторії Обласної дитячої клінічної лікарні м. Чернівці за період 2010-2019 рр. Виділено та вивчено групу дітей від 0 до 18 років, які звернулися до лабораторії з метою виявлення гельмінтозу. Результати. Серед дітей 0-18 років за десятирічний період спостереження гельмінтози траплялися у 9,38% осіб, а в дітей 0-2 років – у 6,71%. Із усіх дітей за 2015-2019 рр. виявлено гельмінтозів у 2,6 раза більше, ніж у 2010-2014 рр., що пов’язано з більшою кількістю звертань дітей до поліклініки. Висновок. У дітей Чернівецької області серед гельмінтозів найпоширенішим є аскаридоз. В осіб 0-18 років аскаридоз виявлено у 95,74%, а ентеробіоз – у 4,26%. У віковій групі 0-2 роки діагностовано аскаридоз у 92,07% дітей та ентеробіоз у 7,93%.
Знайти схожі

7.

Назва журналу :Сучасна педіатрія. Україна -2019р.,N 7
Цікаві статті :
Костюкова Д. М. Особливості фонової біоелектричнї активності головного мозку у передчасно народжених дітей різних гестаційних груп/ Д. М. Костюкова (стр.7-17)
Слєпов О. К. Вплив патологічних змін евентрованих органів на ступінь вісцеро-абдомінальної диспропорції при неускладненому гастрошизисі/ О. К. Слєпов [та ін.] (стр.18-22)
Шарікадзе О. В. Особливості перебігу бронхіальної астми на тлі коморбідної патології у дітей дошкільного віку/ О. В. Шарікадзе (стр.23-28)
Дудник В. М. Обмін заліза у дітей, хворих на бронхіальну астму, залежно від наявності чи відсутності контроля над захворюванням/ В. М. Дудник, В. М. Жмурчук, К. В. Хромих (стр.29-32)
Охотнікова О. М. Сучасний алгоритм діагностики виразкового коліту у дітей відповідно до останніх рекомендацій Європейської організації з вивчення хвороби Крона і коліту та Європейського товариства дитячих гастроентерологів, гепатологів та нутриціологів/ О. М. Охотнікова [та ін.] (стр.33-43)
Маменко М. Є. Йодний дефіцит під час лактації: чому так важлива сапліментація?/ М. Є. Маменко, Н. А. Бєлих (стр.44-49)
Большова О. В. Метаболізм вітаміну D у дітей із затримкою росту/ О. В. Большова, М. О. Ризничук, Д. А. Кваченюк (стр.50-57)
Водолажський М. Л. Теоретичні та практичні аспекти щодо удосконалення інноваційних процесів у галузі охорони здоров'я дітей та підлітків/ М. Л. Водолажський [та ін.] (стр.58-62)
Дралова О. А. Інфекційний мононуклеоз: багатогранність проявів. Клінічний випадок важкого перебігу інфекційного мононуклеозу у дитини раннього віку/ О. А. Дралова [та ін.] (стр.63-66)
Банадига Н. В. Диференційна діагностика та лікувальна тактика педіатра при повторних епізодах бронхообструктивного синдрому/ Н. В. Банадига (стр.67-72)
Інфекційний мононуклеоз (залозиста лихоманка) (стр.73-89)
Цікаві статті :
Знайти схожі


8.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Ризничук М. О., Пішак В. П., Крецу Т. М., Дмитрук В. П., Костів М. І.
Назва : Клінічний випадок неповної форми синдрому Вольфрама
Місце публікування : Сучасна педіатрія. Україна. - Київ, 2019. - N 4. - С. 71-74 (Шифр СУ66/2019/4)
Примітки : Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна: ВОЛЬФРАМА СИНДРОМ
ДЕТИ
ОПИСАНИЕ СЛУЧАЕВ
Анотація: Синдром Вольфрама (WS, DIDMOAD-синдром) — це автосомно-рецесивне дегенеративне захворювання із прогресуючим перебігом. Повний синдром включає чотири складові: цукровий діабет 1 типу, центральний нецукровий діабет, атрофію зорових нервів і нейросенсорну туговухість. Неповна форма синдрому проявляється поєднанням цукрового діабету 1 типу та центрального нецукрового діабету. Наведений клінічний випадок неповної форми синдрому Вольфрама у дитини. Першою ознакою синдрому був розвиток нецукрового діабету центрального ґенезу в однорічному віці, через два роки розвинувся цукровий діабет 1 типу. Атрофію зорових нервів та туговухість упродовж усього періоду спостереження не виявлено. У пацієнтів із нецукровим діабетом при погіршанні стану необхідно провести діагностику цукрового діабету 1 типу. При виявленні останнього слід запі дозрити наявність у дитини синдрому Вольфрама та провести тестування слуху та зору з метою раннього виявлення туговухості та/або атрофії зорового нерва.
Знайти схожі

9.

Назва журналу :Сучасна педіатрія. Україна -2019р.,N 4
Цікаві статті :
Чернищук С. С. Гостре пошкодження нирок у новонароджених після хірургічної корекції патології дуги аорти/ С. С. Чернищук, О. А. Адамовська, В. А. Жовнір (стр.8-11)
Исаев И. И. Состояние временных параметров сердечного ритма у детей с малыми аномалиями сердца/ И. И. Исаев, Ф. Ф. Гаджиева, М. М. Фаталиева (стр.12-17)
Ортеменка Є. П. Діагностична інформативність клінічних маркерів у верифікації гострих інфекційно-запальних процесів нижніх дихальних шляхів у дітей/ Є. П. Ортеменка [та ін.] (стр.18-23)
Кожокарь С. В. Перинатальное программирование артериальной гипертензии и ожирения у детей/ С. В. Кожокарь, Н. Г. Мэтрэгунэ, Л. И. Бикир-Тхоряк (стр.24-32)
Власова О. В. Клініко-епідеміологічний аналіз материнських чинників схильності до неонатального сепсису за умов різного екологічного впливу/ О. В. Власова, Л. О. Безруков, О. К. Колоскова (стр.33-37)
Белоусова О. Ю. Эхосонографическое исследование желудка у детей с сочетанными гастроэзофагеальной рефлюксной болезнью и хронической гастродуоденальной патологией/ О. Ю. Белоусова [и др.] (стр.38-42)
Добрянський Д. О. Віддалені наслідки бронхолегеневої дисплазії у недоношених немовлят/ Д. О. Добрянський, А. О. Меньшикова, О. П. Борисюк (стр.43-52)
Ванханова Т. О. Пасивне паління під час вагітності та його наслідки для новонародженої дитини. Сучасний стан проблеми (огляд літератури)/ Т. О. Ванханова (стр.53-59)
Stetsenko T. Huntington's chorea in a child. The first description of the disease in Ukraine. Proper observation/ T. Stetsenko [et al.] (стр.60-65)
Душар М. І. Синдром Нунан внаслідок мутації p.Ser257Leu у гені RAF1 (клінічний випадок)/ М. І. Душар [та ін.] (стр.66-70)
Ризничук М. О. Клінічний випадок неповної форми синдрому Вольфрама/ М. О. Ризничук [та ін.] (стр.71-74)
Фоменко Н. М. Нейрофіброматоз І типу на Прикарпатті. Випадок гігантської нейрофіброми у дитини/ Н. М. Фоменко [та ін.] (стр.75-78)
Бережний В. В. Сучасні технології у лікуванні риносинуситів у дітей (лекція)/ В. В. Бережний (стр.79-87)
Гастроентерити у дітей (стр.88-120)
Цікаві статті :
Знайти схожі


10.

Назва журналу :Неонатологія, хірургія та перинатальна медицина -2019р. т.IX,N 2
Цікаві статті :
Мельничук Л.В. Нові можливості діагностики та лікування дітей із спадковими хворобами обміну речовин/ Л. В. Мельничук, І. В. Ластівка, О. С. Годованець (стр.5-8)
Годованець Ю.Д. Актуальність впровадження моделі "case-based learning" (CBL) у систему фахової підготовки та безперервного професійного розвитку лікарів/ Ю. Д. Годованець, А. Г. Бабінцева (стр.9-15)
Яблонь О.С. Прозапальні цитокіни (ІЛ-6, ФНП-альфа) як прогностичний чинник важкості ураження мозку у доношених новонароджених/ О. С. Яблонь, Т. В. Бондаренко (стр.16-21)
Контроль безпеки парентерального харчування новонароджених (стр.22-29)
Внутрішньошлункові крововиливи у новонароджених: причини, ускладнення та методи профілактики (стр.30-38)
Шелевицька В.А. Використання електронної аускультації серця у новонароджених (практичні аспекти)/ В. А. Шелевицька, Т. К. Мавропуло, І. В. Шелевицький (стр.39-44)
Фрунза А.В. Гостре пошкодження нирок у передчасно народжених дітей: перинатальні чинники ризику/ А. В. Фрунза (стр.45-52)
Surkov D. Impact of 6% hydroxyethylstarch 130/0.42 on brain perfusion in term neonates with hypoxic-ischemic encephalopathy/ D. Surkov (стр.53-59)
Аналіз показників надання медичної допомоги дітям, хворим на інфекцію сечової системи (стр.60-66)
Горбатюк О.М. Гемангіоми у немовлят: сучасна лікувальна тактика/ О. М. Горбатюк (стр.67-72)
Дубик Л.В. Роль Е-селектину у розвитку невиношування вагітності/ Л. В. Дубик, О. М. Юзько, С. Г. Приймак (стр.73-77)
Пішак В.П. Хрононеонатологія: біоритмічна організація новонародженого/ В. П. Пішак, М. О. Ризничук (стр.78-83)
Синдром короткої кишки в немовлят (етіологія, патогенез, принципи консервативного лікування) (стр.84-87)
Синдром раптової дитячої смерті (огляд літератури) (стр.88-94)
Колюбакіна Л.В. Клінічний випадок транзиторного аномального мієлопоезу у новонародженого/ Л. В. Колюбакіна, Н. М. Крецу (стр.95-98)
Клінічний випадок вродженого спонтанного двобічного хілотораксу (стр.99-104)
Діагностика та лікування функціональних захворювань кишечника у дітей раннього віку (клінічні рекомендації) (стр.105-116)
Бабінцева А.Г. VI Міжнародний медико-фармацевтичний конгрес студентів і молодих вчених "Bukovinian International Medical Congress" (BIMCO 2019)/ А. Г. Бабінцева (стр.117-118)
Цікаві статті :
Знайти схожі


11.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Пішак В.П., Ризничук М.О.
Назва : Хрононеонатологія: біоритмічна організація новонародженого
Місце публікування : Неонатологія, хірургія та перинатальна медицина: щоквартальний медичний науково-практичний журнал. - Киiв, 2019. - Т. IX, № 2. - С. 78-83. - ISSN 2226-1230 (Шифр НУ45/2019/IX/2). - ISSN 2226-1230
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: БИОЛОГИЧЕСКИЕ РИТМЫ
НОВОРОЖДЕННЫЙ
Анотація: Біоритми людини є проявом адаптації живих організмів до зовнішнього середовища. Це настільки відлагоджені природою механізми, що їх часто називають "біологічним годинником". В організмі новонародженого зареєстровані функції, що мають добову ритмічність (з періодом від 2 до 25 годин). Дана ритмічність напряму залежить від зрілості організму новонародженого: циркадіанний ритм синтезу мелатоніну у людини виникає з перших днів після народження і завершується його формування до 9-12 тиж., а в недоношених на 2-3 тиж. пізніше. На розвиток «біологічного годинника» новонародженого значно впливають умови зовнішнього середовища. Мелатонін забезпечує відновлення, стабілізацію та синхронізацію хроноритмів різної частоти, зокрема добового періодизму. За таких умов, чільної уваги заслуговують плейотропні ефекти мелатоніну щодо забезпечення біологічних ритмів у цей період. Цьому і присвячено наш огляд. Упродовж ранньої постнатальної адаптації доцільно визначити біоритмологічні особливості основних фізіологічних показників життєдіяльності: погодинний рівень артеріального тиску, частоти серцевих скорочень та дихальних рухів, температури тіла, екскреції кортизолу, адреналіну, норадреналіну, 6-сульфатоксимелатоніну (метаболіт мелатоніну) в порційній сечі в динаміці раннього неонатального періоду. Завданнями хрононеонатології є вивчення особливостей формування циркадіанної організації фізіологічних функцій і рівня основних адаптивних гормонів у динаміці раннього неонатального періоду. У пренатальному періоді мелатонін вагітної проникає до плоду, через плаценту, а після народження – надходить в організм дитини з молоком матері. Вважають, що періодичні сигнали, що виходять із клітин шишкоподібної залози матері, синхронізують хроноритми плода. На ранніх етапах ембріогенезу такі сигнали мають нервовий і гуморальний ґенез, а після народження – тільки гуморальні впливи. Концентрація мелатоніну в крові вагітної досягає максимального рівня на 32 тиж. вагітності і відновлюється на 2-у добу після пологів. Внутрішньоутробна затримка росту плода зумовлена істотним зменшенням секреції мелатоніну впродовж перших 3 місяців життя новонароджених. Важливо, що у недоношених новонароджених період відносного дефіциту мелатоніну триває від 2-4 до 7-8 міс. Материнський вплив на розвиток не завершується з пологами, а триває і в неонатальному періоді. Грудне молоко містить понад 60 біологічно активних речовин (СТГ, пролактин, ІФР-1, інсулін та ін., зокрема мелатонін), рівень яких суттєво переважає їх концентрацію в периферичній крові матері. Раннє прикладання до грудей, сумісне перебування матері і дитини в післяпологовому періоді, довільний режим вигодовування сприяють більш ранньому формуванню біоритмів фізіологічних показників життєдіяльності і сприятливому перебігу адаптаційних процесів у новонароджених. Отже, підбиваючи підсумки, зазначимо, що стан дитини асоціюється з адекватною навколодобовою біоритмічною діяльністю. Лабільність обміну речовин у новонародженого вимагає врахування структури біоритмів у постнатальному періоді для запобігання розвитку патологічних станів.
Знайти схожі

12.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Большова О. В., Ризничук М. О., Кваченюк Д. А.
Назва : Метаболізм вітаміну D у дітей із затримкою росту
Місце публікування : Сучасна педіатрія. Україна. - Київ, 2019. - N 7. - С. 50-57 (Шифр СУ66/2019/7)
Примітки : Бібліогр. наприкінці ст.
MeSH-головна: ЗАДЕРЖКА ФИЗИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ
ВИТАМИН D
ИНСУЛИНОПОДОБНЫЙ ФАКТОР РОСТА I
РОСТА ГОРМОН ЧЕЛОВЕКА
Анотація: Ріст людини — це складний механізм, який залежить від генетичних, екологічних, харчових і гормональних чинників. Основним гормоном, залученим у ріст на кожній стадії розвитку, є гормон росту (ГР) і його медіатор — інсуліноподібний фактор росту 1 (IФР-1). Вітамін D бере участь у процесах росту і мінералізації кісток за допомогою регуляції метаболізму кальцію і фосфору. У статті розглянуто та проаналізовано клінічні дослідження, у яких показаний зв'язок між вітаміном D і віссю ГР/IФР-1 у педіатричній популяції. Виявлено наявність дефіциту вітаміну D у пацієнтів з дефіцитом ГР та зв'язок між сироватковими метаболітами вітаміну D та IФР-1. На підставі аналізу літератури зроблено припущення, що в осіб, які страждають на соматотропну недостатність, у більшості випадків є гіповітаміноз D, що потрібно враховувати при лікуванні рекомбінантним гормоном росту. Рівні ГР та IФР-1 швидше стабілізуються при додатковому лікуванні вітаміном D.
Знайти схожі

13.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Пішак В.П., Ризничук М.О.
Назва : Участь мікро РНК у ранньому розвитку тварин і людини
Місце публікування : Неонатологія, хірургія та перинатальна медицина: щоквартальний медичний науково-практичний журнал. - Киiв, 2017. - Т. VII, № 3. - С. 82-87. - ISSN 2226-1230 (Шифр НУ45/2017/VII/3). - ISSN 2226-1230
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ОНТОГЕНЕЗ
МИКРО-РНК
Анотація: В огляді розглянута роль мікроРНК на ранній етапах онтогенезу. Початок третього тисячоліття ознаменований революційним відкриттям місця і ролі специфічного класу (чи класів) малих некодуючий РНК (мкРНК) – різноманітного і досить поширеного типу молекул РНК, які не причетні до синтезу білка. МікроРНК – клас коротких одноланцюгових нуклеотидних послідовностей регуляторних молекул РНК, є продуктами транскрипції коротких, некодуючих білків, генів і характеризуються низкою особливостей: малою довжиною (200 нуклеотидів, у більшості 21-27 нуклеотидів), не приймають участі в синтезі білків, володіють типовим ефектом негативної регуляції і пригнічують експресію цілих генів. Попередники мкРНК утворюються в ядрі клітини, а потім зазнають модифікації і переносяться до цитоплазми. Доведено, що вони причетні не тільки до репресії транспозонів, але і до регуляції ембріонального розвитку і захисту теломер. Дослідженням білка теплового шоку Hsp90 i Piwi доведено участь мкРНК у спрямуванні ембріонального розвитку внаслідок послідовної супресії генетичних варіацій з використанням епігенетичного механізму і гальмування активності транспозонів. Людські ембріони виділяють мкРНК у культуральне середовище. Показано, що мкРНК-373, мкРНК-302 та ін. залучаються у процес диференціювання ембріональних стовбурових клітин у різні типи клітин трьох зародкових листків (ентодерми, мезодерми і ектодерми). Стає все більш очевидним, що малі некодуючі РНК виконують ключову регуляторну роль у розвитку і функціонуванні організму на всіх етапах онтогенезу. МікроРНК регулюють експресію генів на посттранскрипційному рівні шляхом сполучення зі специфічними послідовностями мРНК і значною мірою пригнічують трансляцію останніх. Кожна мкРНК здатна регулювати сотні мРНК, що приймають участь у функціонуванні генів різних систем (нервової, імунної, ендокринної та ін.); генів, що контролюють експресію інших генів сигнальної системи і клітинного циклу тощо. Вони є регуляторами таких процесів як апоптоз, самовідновлення стовбурових клітин, росту та диференціювання клітин, забезпеченні цілісності останніх за рахунок сайленсингу генів, що призводить до зупинки трансляції та деградації мРНК.
Знайти схожі

14.

Назва журналу :Міжнародний ендокринологічний журнал -2017р. т.13,N 2
Цікаві статті :
Кравчун Н.О. Поверхнева електроміографія в діагностиці урогенітальної форми діабетичної автономної нейропатії в пацієнток із цукровим діабетом 1-го типу/ Н. О. Кравчун, О. Ю. Ткачук (стр.13-18)
Сорокман Т.В. Зниження маси тіла - наріжний камінь терапії метаболічного синдрому в підлітків/ Т. В. Сорокман, О.-М. В. Попелюк, О. В. Макарова (стр.19-24)
Жердьова Н.М. Взаємозв'язок між депресивними розладами та станом когнітивної функції в пацієнтів похилого віку з цукровим діабетом 2-го типу/ Н. М. Жердьова (стр.25-28)
Паньків В.І. Переваги комбінованої терапії метформіном і глімепіридом у хворих на цукровий діабет 2-го типу/ В. І. Паньків (стр.31-35)
Исмаилов С.И. Динамика антропометрических показателей у женщин фертильного возраста с ожирением при различных схемах терапии/ С. И. Исмаилов, М. Б. Абдувахабова (стр.36-40)
Колоскова О.К. Особливості персистування бронхіальної астми у школярів залежно від кортизол-продукуючої функції надниркових залоз/ О. К. Колоскова, Х. П. Буринюк-Глов'як, Н. М. Крецу (стр.41-46)
Турчина С.І. Цинк та соматостатевий розвиток підлітків/ С. І. Турчина (стр.49-54)
Наримова Г.Дж. Оценка качества жизни больных с синдромом Кушинга при хирургическом и консервативном лечении/ Г. Дж. Наримова, Х. Р. Мадаминова (стр.55-61)
Паньків В.І. Вміст тиреотропного гормону в крові як основний діагностичний маркер і критерій успішності лікування захворювань щитоподібної залози/ В. І. Паньків (стр.63-67)
Камінський О.В. Гіпотиреоз і вагітність: нові рекомендації щодо особливостей діагностики й тактики лікування/ О. В. Камінський, Т. Ф. Татарчук (стр.68-73)
Саволюк С.І. Особливості лікувальної тактики та періопераційного супроводу при гострому панкреатиті біліарної етіології у хворих на цукровий діабет/ С. І. Саволюк, Я. В. Томашевський (стр.74-82)
Маслянко В.А. Рання діагностика й частота розвитку діабетичної нефропатії залежно від тривалості цукрового діабету 1-го типу/ В. А. Маслянко (стр.83-86)
Марунчин Н.А. Застосування принципу мультипараметричного ультразвуку для діагностики неалкогольної жирової хвороби печінки в пацієнтів із цукровим діабетом 2-го типу/ Н. А. Марунчин, О. Б. Динник, Л. С. Ковалеренко (стр.87-92)
Ахмедова Ш.У. Особенности поражения почек у больных сахарным диабетом 2-го типа с ожирением/ Ш. У. Ахмедова, З. С. Кадырова (стр.93-96)
Марченко О.В. Аналіз негативних результатів лікування синдрому діабетичної стопи в амбулаторних умовах/ О. В. Марченко (стр.97-101)
Гончарова О.А. Саркопения при сахарном диабете 2-го типа (обзор и собственные наблюдения)/ О. А. Гончарова (стр.102-110)
Пішак В.П. Адреногенітальний синдром: молекулярні механізми розвитку/ В. П. Пішак, М. О. Ризничук (стр.111-118)
Bytsko N.I. Linguistic aspects of eponymic professional endocrinologic terminology/ N. I. Bytsko [и др.] (стр.119-124)
Баянова Е.Г. Взаимосвязь между компонентами метаболического синдрома у больных ожирением/ Е. Г. Баянова (стр.125-128)
Нікберг І.І. Гомеопатичні методи в лікуванні цукрового діабету: факти та вигадки/ І. І. Нікберг (стр.129-133)
Цікаві статті :
Знайти схожі


15.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Пішак В.П., Ризничук М.О.
Назва : Адреногенітальний синдром: молекулярні механізми розвитку
Місце публікування : Міжнародний ендокринологічний журнал. - Донецьк, 2017. - Том 13, N 2. - С. 111-118 (Шифр МУ65/2017/13/2)
Примітки : Бібліогр.: с. 116-117
MeSH-головна: АДРЕНОГЕНИТАЛЬНЫЙ СИНДРОМ
ДИАГНОСТИКИ МОЛЕКУЛЯРНОЙ МЕТОДЫ
Знайти схожі

16.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Ластівка І.В., Ризничук М.О., Хлуновська Л.Ю., Мигалчан А.Б.
Назва : Генетичні форми недостатності соматотропного гормону, особливості клініки та діагностики
Місце публікування : Неонатологія, хірургія та перинатальна медицина: щоквартальний медичний науково-практичний журнал. - Киiв, 2017. - Т. VII, № 1. - С. 74-76. - ISSN 2226-1230 (Шифр НУ45/2017/VII/1). - ISSN 2226-1230
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: СОМАТОСТАТИН
РОСТА ГОРМОН
Анотація: У статті розглянуті генетичні форми недостатності гормону росту в дітей. Аналіз генів, дефекти яких можуть призводити до вираженої затримки росту, зумовленої соматотропною недостатністю або синдромальними порушеннями, є актуальним не тільки для вдосконалення діагностики, але і для вибору адекватної терапії та прогнозування кінцевого зросту. Вибір аналізованого гена визначається сукупністю клінічних даних і особливостями гормональної секреції. Обговорюється як первинна недостатність ІФР-1 (порушення синтезу і секреції ГР (нейросекреторна дисфункція), біологічно неактивний ГР (мутації гена GH1), часткова (парціальна) нечутливість до ГР в результаті дефекту його рецептора (мутації гена GHR). У статті дані принципи діагностичного пошуку при генетичних формах недостатності ГР, проаналізовані молекулярно-генетичні дефекти генів системи ростової вісі гормон росту - інсуліноподібний ростовий фактор 1.
Знайти схожі

17.

Назва журналу :Неонатологія, хірургія та перинатальна медицина -2017р. т.VII,N 3
Цікаві статті :
Яновська Г.О. Амінокислоти крові та органічні кислоти сечі у визначенні метаболічного статусу при перинатальному гіпоксично-ішемічному ураженні/ Г. О. Яновська, О. Я. Гречаніна, Ю. Б. Гречаніна (стр.5-11)
Роль морфологічних досліджень послідів у діагностиці внутрішньоутробних інфекцій у новонароджених (стр.12-17)
Сидоренко І.В. Практичні аспекти раннього ентерального годування у дітей з дуже малою масою тіла при народженні/ І. В. Сидоренко (стр.18-22)
Сіренко О.І. Структура перинатальної патології у передчасно народжених дітей з гестаційним віком 34 (0/7) - 36 (6/7) тижнів/ О. І. Сіренко (стр.23-28)
Аналіз ефективності призначення антибіотиків з метою попередження неонатального сепсису та визначення СГВ - статусу новонароджених у відділенні постнатального догляду перинатального центру міста Києва (стр.29-33)
Бабінцева А.Г. Патогенетичні аспекти порушень функціонального стану сечовидільної системи у доношених новонароджених дітей при патології раннього неонатального періоду/ А. Г. Бабінцева (стр.34-42)
Годованець О.С. Особливості механізмів антиоксидантного захисту у передчасно народжених дітей за умов пологового оксидативного стресу/ О. С. Годованець (стр.43-50)
Горбатюк О.М. Сучасні підходи до діагностики і хірургічного лікування хвороби Гіршпрунга у дітей раннього віку/ О. М. Горбатюк (стр.51-56)
Сенаторова Г.С. Вітамін D та його роль у перебігу запальних захворювань суглобів у дітей/ Г. С. Сенаторова, К. А. Пугачова (стр.57-61)
Боконбаева С.Дж. Особенности клинического течения острого обструктивного бронхита у детей раннего возраста/ С. Дж. Боконбаева, Н. М. Апсаматова (стр.63-67)
Характеристика показників галектину 3 при пієлонефриті на тлі міхурово-сечовідного рефлюксу у дітей раннього віку (стр.68-73)
Пенишкевич Я.И. Ретинопатия преждевременно рожденных. Патогенез. Механизмы развития. Часть 1. Факторы риска/ Я. И. Пенишкевич, Ю. Д. Годованец, И. В. Кошурба (стр.75-81)
Пішак В.П. Участь мікро РНК у ранньому розвитку тварин і людини/ В. П. Пішак, М. О. Ризничук (стр.82-87)
Порушення ритму серця у новонароджених. Клінічний випадок суправентрикулярної пароксизмальної тахікардії у новонародженого (стр.88-94)
Клінічний випадок голопрозенцефалії у доношеної новонародженої дівчинки з множинними уродженими вадами розвитку (стр.95-100)
Знаменська Т.К. Функціональний запор у дітей раннього віку: сучасний стан проблеми на підставі доказів/ Т. К. Знаменська, О. В. Воробйова (стр.101-107)
Применение специализированной смеси на основе частично гидролизированного белка в питании для недоношенных детей. Результаты клинической апробации (стр.108-113)
Професіонали обирають найкраще. Допомагаємо мамам годувати груддю довше (стр.114-116)
Цікаві статті :
Знайти схожі


18.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Хмара Т.В., Ризничук М.О., Пахольчук І.О.
Назва : Зріз через три судини як метод пренатального ультразвукового дослідження судин верхнього середостіння
Місце публікування : Клінічна анатомія та оперативна хірургія: науково-практичний медичний журнал. - Чернівці: Буковинський державний медичний університет, 2016. - Т. 15, № 1. - С. 87-89. - ISSN 1727-0847ISSN 1993-5897 (Шифр КУ26/2016/15/1). - ISSN 1727-0847ISSN 1993-5897. - ISSN 1727-0847ISSN 1993-5897
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: СРЕДОСТЕНИЕ
УЛЬТРАСОНОГРАФИЯ ПРЕНАТАЛЬНАЯ
Анотація: У статті проаналізований метод пренатальної ультразвукової діагностики, а саме зріз через три судини у плодів 7-9 місяців гестації за умов нормальної вагітності. Виявлено, що діаметр легеневого стовбура дещо більший діаметра аорти, а діаметр аорти перевищує діаметр верхньої порожньої вени. При вивченні зрізу через три судини особлива увага приділяється взаємному розташуванню судин і їх розмірам. Встановлені розміри можуть слугувати регіональними нормативами для даних термінів гестації.
Знайти схожі

19.

Назва журналу :Клінічна анатомія та оперативна хірургія -2016р. т.15,N 1
Цікаві статті :
Черно В.С. Індивідуальна краніотопографічна та морфометрична мінливість сигмоподібних пазух твердої оболонки головного мозку у дорослих людей залежно від типу будови черепа/ В. С. Черно, Ю. М. Вовк, І. В. Алексашина (стр.6-10)
Гістологічні та електронномікроскопічні дослідження підшлункової залози при лікуванні стрептозотоцинового цукрового діабету ексенатидом (стр.11-14)
Кошарный В.В. Анализ данных рентгенологического обследования при черепно-мозговой травме/ В. В. Кошарный, А.И. Павлов, Л. В. Абдул-Оглы (стр.15-19)
Абросімов Ю.Ю. Динаміка товщини менісків колінного суглоба щурів у нормі та після внутрішньоплодового введення антигену/ Ю. Ю. Абросімов (стр.20-23)
Бекесевич А.М. Особливості структурної організації ланок гемомікроциркуляторного русла кори мозочка щура за умов 2- та 4-тижневого введення опіоїду/ А. М. Бекесевич (стр.24-27)
Маслова І.М. Динаміка зміни площі структур великих слинних залоз щурів у нормі та після внутрішньоутробної дії антигену/ І. М. Маслова, Ю. О. Бурега (стр.28-31)
Волошин М.А. Особливості розподілу вуглеводних залишків бета-D-галактози в епітелії слизової ясен щурів у нормі та після внутрішньоутробного антигенного впливу/ М. А. Волошин, Ю. О. Бурега (стр.32-35)
Лазарик О.Л. Лектингістохімічна характеристика реактивності дванадцятипалої кишки щурів у експерименті/ О. Л. Лазарик, О. А. Григор'єва (стр.36-38)
Морфологічна характеристика нирок щурів, які зазнали впливу гострого іммобілізаційного стресу (стр.39-41)
Варакута О.А. Особливості розподілу глікозаміногліканів у пародонті щурів при наявності фотополімерної пломби і цукрового діабету/ О. А. Варакута, О. Г. Кущ (стр.42-45)
Григорьева Е.А. Использование лектиновой гистохимии для изучения морфологии эпителиоретикулоцитов тимуса/ Е. А. Григорьева (стр.46-49)
Власов В.В. Діагностика та оперативне лікування хворих на множинні первинні грижові дефекти білої лінії живота/ В. В. Власов, С. В. Калиновський, О. М. Слободян (стр.50-53)
Пастухова В.А. Однофакторний дисперсійний аналіз даних сім'яних пухирців статевозрілих щурів, отриманих в умовах дії гіпертермії та при застосуванні коректора/ В. А. Пастухова, О. М. Кравчук (стр.54-57)
Пастухова В.А. Особливості будови мітохондрій скелетних м'язів при фізичному навантаженні в експерименті/ В. А. Пастухова (стр.58-62)
Булько І.В. Структурні реакції пульпи селезінки на дію нового кровозамінника HAES-LX-5%/ І. В. Булько (стр.63-66)
Гнатюк М.С. Ядерно-цитоплазматичні відношення у кардіоміоцитах та ендотеліоцитах шлуночків легеневого серця/ М. С. Гнатюк, О. Б. Слабий, Л. В. Татарчук (стр.67-70)
Мустафакулов И.Б. Наш опыт хирургического лечения повреждений желудка при сочетанной травме/ И. Б. Мустафакулов, А. М. Хаджибаев, Ф. Ш. Мавлянов (стр.71-73)
Хмара Т.В. Топографоанатомічні особливості супутніх судин сідничого нерва у плодів людини/ Т. В. Хмара, А. В. Васильчишина (стр.74-77)
Вовк Ю.М. До питання про іннервацію намету мозочка/ Ю. М. Вовк, С. С. Малахов (стр.78-81)
Goryainova G. Comparison of anatomical and ultrasound sections of the human liver/ G. Goryainova, N. Kondrusyk, V. Vdovichenko (стр.82-83)
Dudenko V.G. Topographic anatomy of the "Weak" places of the diaphragm. Sternocostal and lumbocostal triangles/ V. G. Dudenko, V. I. Vdovichenko, V. V. Kurinnyi (стр.84-86)
Хмара Т.В. Зріз через три судини як метод пренатального ультразвукового дослідження судин верхнього середостіння/ Т. В. Хмара, М. О. Ризничук, І. О. Пахольчук (стр.87-89)
Тромбектомія як патогенетичне лікування тромбозу верхньої брижової артерії (стр.90-93)
Полянський І.Ю. Порушення топографоанатомічних взаємовідношень як причина комбінованої кишкової непрохідності/ І. Ю. Полянський, В. І. Москалюк (стр.94-97)
Гресько М.М. Клінічний випадок лівобічного розміщення жовчного міхура при лапароскопічній холецистектомії/ М. М. Гресько, В. Г. Курявенко, А. С. Гресько (стр.98-100)
Вовк Ю.Н. Значение индивидуальной анатомической изменчивости для развития клинической анатомии/ Ю. Н. Вовк (стр.101-104)
Практическое значение индивидуальной анатомической изменчивости для современной краниологии (стр.105-109)
Бойчук Т.М. Володимир Іванович Проняєв - образ справжньої людини, гідної наслідування в усьому/ Т. М. Бойчук, Т. В. Хмара, О. М. Слободян (стр.110-112)
Професор Гринчук Федір Васильович (до 50-річчя від дня народження) (стр.113-114)
Професор Гунас Ігор Валерійович (до 50-річчя з дня народження) (стр.115-116)
Професор Кривецький Віктор Васильович (до 50-річчя від дня народження) (стр.117-118)
Професор Олійник Ігор Юрійович (до 55-річчя від дня народження) (стр.119-120)
Професор Вовк Юрій Миколайович (до 70-річчя від дня народження) (стр.121-122)
Цікаві статті :
Знайти схожі


20.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Пішак В.П., Ризничук М.О.
Назва : Роль мікроРНК у розвитку цукрового діабету
Місце публікування : Міжнародний ендокринологічний журнал. - Донецьк, 2016. - N 1. - С. 36-38 (Шифр МУ65/2016/1)
Знайти схожі

 1-20    21-34 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)