Головна Спрощенний режим Опис Шлюз Z39.50
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Ревенко, О. В.$<.>)
Загальна кiлькiсть документiв : 2
Показанi документи с 1 за 2
1.

Назва журналу :Клінічна та експериментальна патологія -2018р. т.XVII,N 3(ч.2)
Цікаві статті :
Коркушко О.В. Некоторые изменения сердечно-сосудистой системы при старении/ О. В. Коркушко (стр.4-8)
Абрамов А.В. Функціональний стан вазопресинергічної системи гіпоталамуса при багатоденній дії переривчастої гіпоксичної гіпоксії/ А. В. Абрамов, Ю. М. Колесник, В. О. Шаменко (стр.9-15)
Бойчук Т.М. Ефекти світлової депривації на морфофункціональний стан нейронів супрахіазматичних ядер гіпоталамуса щурів/ Т. М. Бойчук, А. В. Абрамов, Р. Є. Булик (стр.16-21)
Bondarenko L. Dynamics of daily rhythm changes of pancreas hormonal activity in long-term hypopinealism/ L. Bondarenko, T. Mishchenko (стр.22-26)
Геворкян А.Р. Динамика изменений морфофункционального состояния супрахиазматических ядер гипоталамуса при гипопинеализме/ А. Р. Геворкян, Г. И. Губина-Вакулик (стр.27-34)
Давидова Н.В. Стан біохімічних показників крові щурів за умов комбінованого введення етанолу та кофеїну та його корекція мелатоніном/ Н. В. Давидова, Н. П. Григор'єва (стр.35-38)
Вплив мелатоніну на вміст продуктів перекисного окиснення ліпідів та активність ферментів антиоксидантного захисту у нирках щурів при хронічному гломерулонефриті (стр.39-43)
Вплив мелатоніну на функціональний стан нирок щурів за умов розвитку гентаміцинової нефропатії на тлі пінеальної гіпофункції (стр.44-49)
Захарчук О.І. Біоритмологічний профіль показників неспецифічного імунітету при вікових змінах шишкоподібної залози/ О. І. Захарчук, Ю. М. Вепрюк (стр.50-57)
Ковальчук Ю.П. Зміна вмісту основного білка мієліну в різних відділах головного мозку щурів під час постнатального розвитку/ Ю. П. Ковальчук, Г. О. Ушакова (стр.58-62)
Колесник Т.В. Вплив динамічних характеристик варіабельності систолічного артеріального тиску на гіпертрофію та діастолічну функцію лівого шлуночка у хворих на артеріальну гіпертензію/ Т. В. Колесник, Г. А. Косова (стр.63-70)
Колеснікова О.В. Показники ліпідного і вуглеводного обмінів як фактори передчасного старіння в осіб із різним кардіоваскулярним ризиком/ О. В. Колеснікова, К. В. Вовк, А. О. Радченко (стр.71-75)
Кухлевський Ю.І. Вікові анатомо-функціональні зміни кісткової тканини верхньої та нижньої щелеп у осіб молодого віку/ Ю. І. Кухлевський (стр.76-82)
Kushnir O.Yu. Changes of the antioxidant defence in kidneys of alloxan diabetic rats under melatonin action/ O. Yu. Kushnir, I. M. Yaremii (стр.83-87)
Лукашевич І.В. Вікові особливості зміни імунологічного статусу хворих на хронічний холецистит під впливом лікування препаратами чистотілу великого/ І. В. Лукашевич, Н. В. Черновська, О. В. Глубоченко (стр.88-92)
Nechytailo Yu.M. The peculiarities of sleep timing in teenagers/ Yu. M. Nechytailo ; Yu. M. Nechytaylo, O. Y. Pidmurniak (стр.93-97)
Павловський Я.І. Вікові зміни вмісту VCAM та IL-1 бета за умов модифікації дії H2S/ Я. І. Павловський (стр.98-103)
Ревенко О.В. Вікові морфо-функціональні зміни структур брижі за умов стрес-індукованих пошкоджень і дії гідроген сульфіду (H2S)/ О. В. Ревенко, О. С. Заячківська (стр.104-108)
Родниченко А.Е. Т-лимфоциты, макрофаги головного мозга, функциональное состояние тимуса у мышей разного возраста с купризоновой моделью рассеянного склероза и их изменения после введения мелатонина/ А. Е. Родниченко, И. Ф. Лабунец (стр.109-113)
Сопова І.Ю. Вплив гострої гіпоксії на вміст окиснювально-модифікованих білків у базальних ядрах головного мозку за різної епіфізарної активності/ І. Ю. Сопова, М. В. Амаріуца (стр.114-118)
Степанчук В.В. Порушення циркадіанної організації хроноритмів вільнорадикального гомеостазу внаслідок одногодинного іммобілізаційного стресу та їх корекція фітомелатоніном / В. В. Степанчук (стр.119-124)
Особливості впливу неповної глобальної ішемії-реперфузії головного мозку на стан окиснювальної модифікації білків в окремих структурах нео- та архікортекса старих щурів (стр.125-129)
Ушакова Г.А. Регуляція нейрогенезу за участю гепарансульфату та нейрональної молекули клітинної адгезії під час розвитку мозку щурів/ Г. А. Ушакова (стр.130-135)
Вплив функціональної активності шишкоподібної залози на стан щитоподібної залози у щурів (стр.136-142)
Khomenko V.G. Melatonin - as the pineal gland product in regulation of physiological functions of the organism/ V. G. Khomenko, M. V. Dikal, O. V. Kushniryk (стр.143-149)
Чернюк В.И. Влияние ночных работ на функциональное состояние водителей грузовых автомобилей/ В. И. Чернюк, Н. А. Бобко, Д. А. Гадаева (стр.150-155)
Кривчанська М.І. Реакція шишкоподібної залози на деякі агоністи та антагоністи бета-адренорецепторів у постнатальному онтогенезі (огляд літератури та власні дослідження)/ М. І. Кривчанська, О. В. Пішак, В. П. Пішак (стр.156-161)
Лабунець І.Ф. Вікові зміни циркадіанних ритмів ендокринної функції тимуса та глюкокортикоїдної функції надниркових залоз у тварин та людини: значення факторів епіфіза/ І. Ф. Лабунець (стр.162-167)
Микитюк О.П. Остеоартроз: погляд на проблему крізь призму хронопатології та хрономедицини/ О. П. Микитюк (стр.168-172)
Роль мелатоніну в патогенезі нейродегенеративних змін при хворобі Альцгеймера (огляд літератури) (стр.173-179)
Тимчук К.Ю. Сучасні аспекти хронотерапії та хронофармації/ К. Ю. Тимчук, Н. В. Черновська, В. Л. Волошин (стр.180-184)
Цікаві статті :
Знайти схожі


2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Ревенко О.В., Заячківська О.С.
Назва : Вікові морфо-функціональні зміни структур брижі за умов стрес-індукованих пошкоджень і дії гідроген сульфіду (H2S)
Місце публікування : Клінічна та експериментальна патологія: щоквартальний український науково-медичний журнал. - Чернівці: Буковинський державний медичний університет, 2018. - Т. XVII, № 3(ч.2). - С. 104-108. - ISSN 1727-4338 (Шифр КУ27/2018/XVII/3(ч.2)). - ISSN 1727-4338
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: БРЫЖЕЙКА
СЕРОВОДОРОД
Анотація: На даний час мало досліджено вікові особливості функціонування і значення брижі у організмі людини. Мезантеріальні ускладнення відіграють важливу роль в різноманітній патологіях, включаючи діабет, ожиріння, колоректальний рак, хвороба Крона і метаболічний синдром. Не досліджено також зміни жирової тканини брижі за умов цитолітичного впливу нестероїдних протизапальних препаратів (НСПЗП) та застосування гібридних НСПЗП, збагачених сірководнем H2S. Мета роботи - виявлення функціональних та ультраструктурних змін мезентеріальної жирової тканини (МЖТ) за впливу НСПЗП та в поєднанні з впливом висококалорійного з високим вмістом вуглеводів харчування (ВКВВХ) та індукцією стресу у тварин різного віку. Матеріал та методи. Дослідження виконано на щурах самцях (n=60), яких було розділено на молодих і старих (МЩ і СЩ, відповідно), що склали: 1 (контрольну) групу, що отримувала 1 мл 0,9% NaCl внутрішньочеревинно (во), 2 групу, що отримувала класичний аспірин (АСК, 10 мг/кг, во) та 3 групу, що отримувала H2S- аспірин (ATB-340, Antibe Therapeutics Inc, Торонто, Канада, 17,5 мг / кг). Тварини з кожної груп було розподілено на підгрупи, який індукували стрес (Takagi, 1964) або виводили з експерименту. Парні зразки МЖТ були отримані з тканини брижі тонкої кишки МЩ і СЩ. Морфологічні методи (світлова та трансмісійна електронна мікроскопія (відповідно, СM і TEM) використовувались для виявлення характеристик МЖТ та аналізу їх змін у всіх експериментальних групах. Результати. Виявлено, що у МЩ і СЩ з введенням H2S-аспірину на тлі стресу пошкодження МЖТ були помірними порівняно до групи з АСК, встановлено виразний вазотропний ефект. Ультраструктурні зміни мітохондрій адипоцитів МЖТ вказували на характерне їх контурування та насичення їхнього матриксу кристами, що можна трактувати вазодилятаторною та антиоксидантною дією H2S. Дія ATB-340 призвела до захисного ефекту та зниження ступеня пошкоджень МЖТ майже удвічі порівняно до АСК. Висновок. Отримані результати вказують на наявність вікових відмінностей у відповіді МЖТ МЩ і СЩ. Захисний ефект H2S-аспірину на МЖТ модулюється шляхом активування ендогенного синтезу H2S, інгібування запалення за рахунок покращення функцій ендотелію.
Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)