Головна Спрощенний режим Опис Шлюз Z39.50
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Притула, В. П.$<.>)
Загальна кiлькiсть документiв : 40
Показанi документи с 1 за 20
 1-20    21-40  
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Притула В. П.
Назва : Особливості клінічної картини у дітей з ехінококовими кістами печінки
Місце публікування : Архів клінічної медицини. - 2014. - N 1. - С. 47-51 (Шифр АУ26/2014/1)
Примітки : Библиогр.: с.51.
MeSH-головна: ЭХИНОКОККОЗ ПЕЧЕНИ
ПОЧЕК БОЛЕЗНИ КИСТОЗНЫЕ
КОМПЛЕКСНЫЕ РЕГИОНАРНЫЕ БОЛЕВЫЕ СИНДРОМЫ

Знайти схожі

2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Сільченко М.І., Притула В.П., Грегуль В.В., Сітковська С.М.
Назва : Віддалені результати радикальної хірургічної корекції надлеваторних форм аноректальних вад розвитку у дітей із заднього сагітального доступу
Місце публікування : Архів клінічної медицини: науково-практичний журнал. - Івано-Франківськ: Видавництво Івано-Франківського національного медичного університету, 2014. - № 2. - С. 112-113 (Шифр АУ26/2014/2)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: АНУС
ДЕТИ
Анотація: Проведено аналіз віддалених результатів радикальної хірургічної корекції надлеваторних форм аноректальних вад розвитку у 86 дітей із заднього сагітального доступу. Доведено, що своєчасна діагностика та рання корекція аноректальних аномалій у дітей із застосуванням заднього сагітального доступу дозволила досягти добрих результатів хірургічної корекції аноректальних аномалій. Вказано на важливість реабілітації таких пацієнтів з метою покращення функціональних результатів.
Знайти схожі

3.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Бензар І. М., Левицький А. Ф., Притула В. П., Ліщишина О. М.
Назва : Розроблення і впровадження протоколу лікування судинних аномалій у дітей в умовах багатопрофільного стаціонару
Місце публікування : Серце і судини. - 2017. - N 2. - С. 78-82 (Шифр СУ25/2017/2)
Примітки : Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна: ГЕМАНГИОМА
КЛИНИЧЕСКИЕ ПРОТОКОЛЫ
СКЛЕРОЗИРУЮЩАЯ ТЕРАПИЯ
ДЕТИ
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): мальформации сосудистые
Знайти схожі

4.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Притула В.П., Рибальченко І.Г.
Назва : Лікування вроджених пахово-калиткових кил у дітей в перші місяці життя
Місце публікування : Архів клінічної медицини: науково-практичний журнал. - Івано-Франківськ: Видавництво Івано-Франківського національного медичного університету, 2015. - № 1. - С. 30-32 (Шифр АУ26/2015/1)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ГРЫЖА БРЮШНОЙ СТЕНКИ
ДЕТИ
Анотація: Мета роботи - підвищити ефективність лікування дітей у перші місяці життя із вродженими килами шляхом удосконалень діагностики та лікувальної тактики. За 22-х річний період на лікуванні у відділенні хірургії новонароджених в НДСЛ "ОХМАТДИТ" МОЗ України перебувало на лікуванні 230 хворих із пахово-калитковими килами. У 194-х (53,0 %) з них діагностовано вроджені однобічні грижі, у 36-ти (9,83 %) - вроджені двобічні грижі. Вік хворих склав від одного до 3-х місяців. За даними клініко-лабораторного дослідження відхилень від вікової норми не було, бо хворих було госпіталізовано соматично здоровими. Всього хворих госпіталізовано на першому місяці життя 64, із яких основної (I) групи 50 (13,66 %) проти контрольної групи (II) 14 (3,82 %). На другому місяці госпіталізовано 152 хворих, із яких основної (I) групи 102 (27,86 %) проти контрольної групи (II) 50 (13,66 %). З метою з'ясування стану пахового каналу та органів калитки, та з метою диференційної діагностики у 150-ти хворих головної групи проводили ультразвукове та допплерографічне дослідження. Дані дослідження вказували на набряк яєчка та придатка із застоєм відтоку, що вказувало на хронічне порушення кровотоку в яєчку. Всім 230-ти хворим проведено оперативне лікування. Хірургічне лікування вроджених однобічних кил проведено у 194-х, а двобічних у 36-ти. Під час проведення хірургічної корекції вроджених однобічних кил у 88-ми зі 194-х хворих зовнішній пахвинний канал не відкривався. Поміж тим, пластика пахвинного канату проводилася у всіх хворих: за Дюамелем, Мартиновим та Кимбаровським. Під час хірургічного лікування вроджених двобічних кил пахвинний канат відкривався. Одночасно проведено операції у 10-ти хворих, із яких 8 головної (I) групи, проти 2 контрольної (II) групи. Лапароскопічна корекція пахових кил проведена в 11-ти (4,78 %) хворих. В основній групі спостерігалося 5 ускладнень у 3-х хворих. В контрольній групі ускладнень було 8 у 6-ти пацієнтів. Всіх дітей після оперативного лікування виписано з клініки, рецидиву грижі не було. Висновки: оптимальним варіантом видалення грижі є виділення мішка на обмеженій ділянці, поперечний його перетин і висока перев'язка проксимальної частини і залишення дистальної частини грижового мішка.
Знайти схожі

5.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Притула В.П.
Назва : Особливості ліквідації ехінококових кіст IV сегмента печінки при відкритому хірургічному втручанні у дітей
Місце публікування : Архів клінічної медицини: науково-практичний журнал. - Івано-Франківськ: Видавництво Івано-Франківського національного медичного університету, 2014. - № 2. - С. 90-92 (Шифр АУ26/2014/2)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ЭХИНОКОККОЗ ПЕЧЕНИ
ДЕТИ
Анотація: Запропоновано оригінальні способи ліквідації порожнини ехінококової кісти IV сегмента печінки малих і великих розмірів при відкритому хірургічному втручанні. Такі втручання виконані у 16 пацієнтів з кістами малих розмірів і у 8 дітей з кістами великих розмірів. Завдяки створенню оптимальних умов вдалося запобігти післяопераційним ускладненням та появі рецидиву захворювання у пацієнтів з ехінококовими кістами, які локалізуються в IV сегменті печінки, чим було забезпечено успішне лікування.
Знайти схожі

6.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Притула В.П., Сільченко М.І., Хусейни С.Ф., Кузик А.С.
Назва : Трансанальне ендоректальне зведення та резекція товстої кишки як сучасний підхід хірургічного лікування дітей з хворобою Гіршпрунга
Місце публікування : Архів клінічної медицини: науково-практичний журнал. - Івано-Франківськ: Видавництво Івано-Франківського національного медичного університету, 2014. - № 2. - С. 93-94 (Шифр АУ26/2014/2)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ГИРШСПРУНГА БОЛЕЗНЬ
ТОЛСТАЯ КИШКА
Анотація: У світі значно поширений новий метод хірургічного лікування хвороби Гіршпрунга (ХГ) - трансанальне ендоректальне зведення товстої кишки - ТЕРТ (Transanal Endorectal Pull-Through). За період з жовтня 2011 року до квітня 2014 нами прооперовано 65 дітей за методикою ТЕРТ, 30 з них - з лапароскопічною асистенцією. Основні показники якості методу ТЕРТ: мала травматичність операції; знижена ймовірність травматизації органів черевної порожнини, мінімізована крововтрата, знижений ризик розвитку спайкового процесу в черевній порожнині; скоротилася тривалість оперативного лікування та перебування пацієнта під наркозом; став більш сприятливий перебіг післяопераційного періоду із спрощеним доглядом за пацієнтом; скоротилося перебування дітей у стаціонарі. Тривалість операції становила 45-90 хвилин, час госпіталізації - 7-14 днів, довжина видаленої ділянки кишки - 30-60 см. Час спостереження в післяопераційному періоді - від 1 місяця до 2,5 років. Основним недоліком цього методу вважаємо серйозну травматичність ануса при демукозація прямої кишки і подальшої мобілізації зведеної кишки, що, на наш погляд, може стати основною причиною недостатності функції анальних сфінктерів.
Знайти схожі

7.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Левицький A.Ф., Кривченя Д.Ю., Притула В.П., Бебешко О.В.
Назва : Ключ для інтраопераційного моделювання дуги-пластини при лікуванні лійкоподібної деформації грудної клітки
Місце публікування : Архів клінічної медицини: науково-практичний журнал. - Івано-Франківськ: Видавництво Івано-Франківського національного медичного університету, 2014. - № 2. - С. 70-72 (Шифр АУ26/2014/2)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ГРУДНАЯ КЛЕТКА ВОРОНКООБРАЗНАЯ
Анотація: Запропоновано та апробовано в практиці дитячої хірургії ключ для інтраопераційного моделювання дуги-пластини під час корекції лійкоподібної деформації грудної клітки (ЛДГК) у дітей з позитивними результатами. Відзначено, що за рахунок особливостей конструкції запропонованого ключа спрощуються умови для надання необхідної форми дуги-пластини та допасування її під час операції. Завдяки розробці такого інструменту досягнуто максимально вдале моделювання дуги-пластини, що дозволяло ефективно зафіксувати її до бокових м'язів стінки грудної клітки в поперечних розтинах без наступних зміщень, чим забезпечено успішне лікування ЛДГК.
Знайти схожі

8.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Притула В. П., Кривченя Д. Ю., Кузик А. С., Хуссейні С. Ф., Сільченко М. І.
Назва : Тактичні підходи до лікування кіст селезінки у дітей
Місце публікування : Хірургія дитячого віку. - київ, 2020. - N 1. - С. 27-34 (Шифр ХУ9/2020/1)
MeSH-головна: СЕЛЕЗЕНКИ НОВООБРАЗОВАНИЯ
КИСТЫ
ДЕТИ
Знайти схожі

9.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Притула В. П., Кривченя Д. Ю., Сільченко М. І., Курташ О. О., Хуссейні С. Ф.
Назва : Захисна тонкокишкова стома при хірургічній корекції тотальної форми агангліозу кишечника у дітей
Місце публікування : Хірургія дитячого віку. - Київ, 2020. - N 2. - С. 59-67 (Шифр ХУ9/2020/2)
MeSH-головна: ГИРШСПРУНГА БОЛЕЗНЬ
ДЕТИ
Знайти схожі

10.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Притула В.П., Сільченко М.І., Курташ О.О., Хуссейні С.Ф., Руденко Є.О.
Назва : Хірургічне лікування тотального агангліозу товстої кишки у дітей
Місце публікування : Неонатологія, хірургія та перинатальна медицина: щоквартальний медичний науково-практичний журнал. - Киiв, 2020. - Т. X, № 2. - С. 45-51. - ISSN 2226-1230 (Шифр НУ45/2020/X/2). - ISSN 2226-1230
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ГИРШСПРУНГА БОЛЕЗНЬ
ДЕТИ
Анотація: Для хірургічного лікування тотального агангліозу кишечника у дітей необхідні складні реконструктивно-пластичні операції після колектомії. Існує широкий спектр поглядів на вибір таких втручань. Основною метою хірургічної ліквідації наслідків колектомії є відновлення порушень водно-електролітного балансу, покращення нормобіозу кишечника, збільшення можливості утворення та накопичення калу, сповільнення проходження хімусу в травному тракті та корекція інших порушень обміну речовин. Мета дослідження – розробити оптимальні підходи при хірургічному лікуванні тотального агангліозу товстої кишки у дітей. Матеріали і методи дослідження. З 1980 до 2020 року проаналізовано досвід хірургічного лікування 41 дитини з тотальною формою агангліозу кишечника з використанням оптимальної реконструктивної хірургії з формуванням функціонального кишкового резервуару. Ізольоване ураження агангліозом лише товстої кишки було у 36 (87,80%) із 41 пацієнта, а ураження всієї товстої та фрагменту тонкої кишок діагностовано ще у 5 (12,20%) дітей. Результати дослідження. Накладання захисної тонкокишкової стоми виконано першим етапом хірургічного лікування у всіх дітей. Через 8-14 місяців було проведено ефективні способи відновлення цілісності кишкового тракту після тотальної колектомії з формуванням функціонально-вигідного варіанту резервуарів, таких як «J» - резервуар (n=1); ілеотрансплантат із бічним ілео-ілеоанастомозом (n=28); ілеотрансплантат із бічним ілео-колоанастомозом (n=7); ілео-ректальним первинним анастомозом (n=1) або ентеро-ентероанастомозом з інвагінаційним клапаном (n=4). Тонкокишкова стома була закрита через 3-4 місяці. У післяопераційному періоді жодних ускладнень не було. Перші 3 місяці частота стільця становила 10-15 разів, а після 1 року - 2-4 рази на добу. Всі діти вижили. Функціональні результати лікування у них добрі. Функція кишечника задовільна. На рентгенограмах – сформована пряма кишка з достатнім резервуарним об’ємом і вираженою колонізацією. Висновки. Хірургічна корекція тотального агангліозу товстої кишки у дітей передбачає трьохетапний підхід: накладання захисної тонкокишкової стоми (1-й етап); радикальна операція – колектомія з реконструктивно-пластичним формуванням функціонально вигідного резервуарного варіанту «неоректуму» (2-й етап) та закриття ілеостоми після адаптації сформованого тонкокишкового резервуару (3-й етап). Міжопераційний (між ілеостомією та радикальною операцією) період тривалістю 8-14 місяців забезпечує відновлення важливих структурних та гомеостатичних змін у дітей на етапах хірургічної корекції тотальної форми агангліозу товстої кишки. Відновлення прохідності кишкового тракту з формуванням функціонально-вигідного резервуару у вигляді подвоєного ілео-колотрансплантату та ілеоілеотрансплантату «бік-в-бік» - найкращий варіант для реконструктивної хірургії після тотальної колектомії у дітей з агангліозом. Формування функціонально-вигідного резервуару у дітей запобігає порушенню водно-електролітного балансу, поліпшує нормобіоз, покращує утворення та накопичення калу, сповільнить проходження в травному тракті та запобіжить розвитку інших порушень обміну речовин. Дослідження виконані відповідно до принципів Гельсінської Декларації. Протокол дослідження ухвалений Локальним етичним комітетом всіх зазначених у роботі установ. На проведення досліджень було отримано поінформовану згоду батьків дітей.
Знайти схожі

11.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Притула В. П., Кривченя Д. Ю., Сільченко М. І., Курташ О. О., Хуссейні С. Ф., Руденко Є. О.
Назва : Ранні та віддалені результати після операції Soave-Boley при хірургічному лікуванні агангліозу кишечника у дітей
Місце публікування : Хірургія дитячого віку. - Київ, 2020. - N 4. - С. 37-42 (Шифр ХУ9/2020/4)
MeSH-головна: ГИРШСПРУНГА БОЛЕЗНЬ
ПОСЛЕОПЕРАЦИОННЫЙ ПЕРИОД
ДЕТИ
Знайти схожі

12.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Притула В. П., Сільченко М. І., Курташ О. О., Хуссейні С. Ф.
Назва : Реконструкція кишкового тракту після тотальної колектомії у дітей з агангліозом
Місце публікування : Хірургія дитячого віку. - київ, 2020. - N 1. - С. 51-57 (Шифр ХУ9/2020/1)
MeSH-головна: ГИРШСПРУНГА БОЛЕЗНЬ
ХИРУРГИЧЕСКИЕ ОПЕРАЦИИ ВОССТАНОВИТЕЛЬНЫЕ
ДЕТИ
Знайти схожі

13.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Кривченя Д. Ю., Притула В. П., Руденко Є. О., Хуссейні С. Ф., Шульжик І. І.
Назва : Гіпермобільна селезінка при вродженій діафрагмальній грижі. Профілактика та корекція ускладнень
Місце публікування : Хірургія дитячого віку. - Київ, 2020. - N 2. - С. 22-28 (Шифр ХУ9/2020/2)
MeSH-головна: СЕЛЕЗЕНКА БЛУЖДАЮЩАЯ
ГРЫЖА ДИАФРАГМАЛЬНАЯ ВРОЖДЕННАЯ
ДЕТИ
Знайти схожі

14.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Притула В. П., Кривченя Д. Ю., Кузик А. С., Хуссейні С. Ф., Сільченко М. І.
Назва : Парціальна цистектомія при хірургічному лікуванні кіст селезінки у дітей
Місце публікування : Хірургія дитячого віку. - Київ, 2020. - N 2. - С. 36-42 (Шифр ХУ9/2020/2)
MeSH-головна: СЕЛЕЗЕНКИ НОВООБРАЗОВАНИЯ
КИСТЫ
ДЕТИ
Знайти схожі

15.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Кривченя Д.Ю., Притула В.П., Харсіка С.М., Заводій В.Г.
Назва : Лійкоподібна деформація грудної клітки. Поперечне січення передньої пластинки грудини як доповнення до мініінвазивної корекції за методом Нусса
Місце публікування : Архів клінічної медицини: науково-практичний журнал. - Івано-Франківськ: Видавництво Івано-Франківського національного медичного університету, 2014. - № 2. - С. 64-65 (Шифр АУ26/2014/2)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ГРУДНАЯ КЛЕТКА ВОРОНКООБРАЗНАЯ
ГРУДИНА
Анотація: Авторами запропоновано новий стратегічний підхід в корекції лійкоподібної деформації грудної клітки (ЛДГК), направлений на удосконалення ефективності мініінвазивного методу корекції цієї аномалії у дітей. Запропонована ретроспективна мобілізація грудини з її поперечним пересіченням, що підвищила ефективність мініінвазивного методу корекції ЛДГК. Такі операції виконані у 17 дітей. Такі доповнення до мініінвазивного методу дозволили покращити у хворих безпосередні та віддалені результати.
Знайти схожі

16.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Дубровін О.Г., Притула В.П., Годік О.С., Метленко О.В., Соручан В.П.
Назва : Малоінвазивне хірургічне лікування ахалазії стравоходу в дітей
Місце публікування : Хірургія дитячого віку. - київ, 2015. - N 1/2. - С. 52-56 (Шифр ХУ9/2015/1/2)
MeSH-головна:


Знайти схожі

17.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Притула В.П., Сільченко М.І., Хуссейні С.Ф., Годік О.С., Курташ О.О., Кузик А.С.
Назва : Лапароскопічна хірургія в дітей із хворобою Гіршпрунга
Місце публікування : Хірургія дитячого віку. - київ, 2015. - N 1/2. - С. 62-66 (Шифр ХУ9/2015/1/2)
MeSH-головна:


Знайти схожі

18.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Притула В.П., Поворознюк В.С., Максакова І.С., Рибальченко І.Г.
Назва : Синдром набряклої та збільшеної калитки у новонароджених і дітей раннього віку: питання діагностики та лікування
Місце публікування : Хірургія дитячого віку. - київ, 2015. - N 1/2. - С. 88-94 (Шифр ХУ9/2015/1/2)
MeSH-головна:


Знайти схожі

19.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Притула В.П.
Назва : Реконструктивно-пластичні втручання при кістах жовчних шляхів у дітей
Місце публікування : Хірургія дитячого віку. - Киiв, 2014. - N3/4. - С. 6-11 (Шифр ХУ9/2014/3/4)
MeSH-головна:

ДЕТИ
ЖЕЛЧНЫХ ПУТЕЙ ХИРУРГИЧЕСКИЕ ОПЕРАЦИИ
Знайти схожі

20.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Ксьонз І.В., Притула В.П.
Назва : Сучасні технології в лікуванні кіст селезінки у дітей
Місце публікування : Укр. мед. альманах. - Луганськ, 2013. - Том16, N1. - С. 80-82 (Шифр УУ12/2013/16/1)
MeSH-головна:


Знайти схожі

 1-20    21-40  
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)