Головна Спрощенний режим Опис Шлюз Z39.50
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Мамчур, В. Й.$<.>)
Загальна кiлькiсть документiв : 31
Показанi документи с 1 за 20
 1-20    21-31 
1.


    Нефьодов, О. О.
    Фармакотерапія розсіяного склерозу - сучасні стандарти [Текст] / О. О. Нефьодов, В. Й. Мамчур // Фармакологія та лікарська токсикологія : двомісячне науково-практичне, медичне видання. - 2015. - № 3. - С. 10-16. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2227-7943
MeSH-головна:
СКЛЕРОЗ РАССЕЯННЫЙ (лекарственная терапия)
Анотація: У статті розглянуто загальні напрямки лікування розсіяного склерозу (РС). Визначено основні показники захворюваності та поширеності РС у світі й в Україні. Відомо, що в 1999 році було зареєстровано 16 701 випадок захворювання на РС (41,12 на 100 тис. населення), у 2000 році - 18 394 (у тому числі 1,5-5,0% дітей), що становить 48, 4 хворих на 100 тис. населення. За останні 20 років поширеність РС в Україні збільшилася в 2,5 рази. Позначено клінічні форми захворювання, які часто зустрічаються: рецидив-ремітуючий РС (85% хворих), вдруге прогресуючий РС, первинно-прогресуючий РС і прогресуючий рецидивуючий РС. Проведено аналіз даних літератури щодо загальноприйнятих патогенетичних і симптоматичних аспектів вибору лікарського засобу для лікування РС. Симптоми РС відрізняються залежно від ступеня й місця пошкодження нервової системи. Лікування РС на сучасному етапі наших знань базується на аутоімунній характеристиці цього захворювання з призначенням імунотропних засобів. Безумовно, дуже важливо при лікуванні хворих на РС діяти відповідно до рекомендацій, які базуються на доказовій базі з урахуванням клінічної форми й типу прогресування захворювання. Проведено порівняльну фармакодинамічну та фармакокінетичну експертизу сучасних лікарських засобів для лікування РС. Так, відповідно до рекомендацій «Протоколу ведення хворих з розсіяним склерозом» необхідно починати терапію з гормональних засобів. Глюкокортикоїди є основними засобами в лікуванні загострень при РС (рівень доказовості А). Найефективнішим сьогодні засобом даної групи є метилпреднізолон. У зв'язку з ранньою діагностикою РС, появою нових технологій і лікарських засобів існує надія на поповнення списку А (ліки з доведеною ефективністю) для лікування досліджуваної патології.


Дод.точки доступу:
Мамчур, В.Й.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

2.


    Мамчур, В. Й.
    Вплив внутрішньовенного введення розчину "Неореодез" на перебіг експериментального ендотоксикозу та оцінка регенеративних властивостей засобу за умов аплікаційного застосування [Текст] / В. Й. Мамчур, С. М. Дронов, Г. З. Біленький // Медичні перспективи. - 2016. - Т. 21, № 3. - С. 15-20. - Библиогр.: с. 19-20
MeSH-головна:
ЭКСПЕРИМЕНТАЛЬНАЯ МЕДИЦИНА
УГЛЕРОДОМ ЧЕТЫРЕХХЛОРИСТЫМ ОТРАВЛЕНИЕ
ТОКСИНЫ БИОЛОГИЧЕСКИЕ
ФАРМАЦЕВТИЧЕСКИЕ ПРЕПАРАТЫ
РАСТВОРЫ (диагностическое применение, терапевтическое применение, фармакология, химия)
КРЫСЫ (кровь)


Дод.точки доступу:
Дронов, С. М.; Біленький, Г. З.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

3.


   
    Порівняльний аналіз експериментальних підходів у відтворенні метаболічного синдрому [Текст] / Н. О. Мархонь [и др.] // Вісник проблем біології і медицини. - 2015. - N 1. - С. 156-162 : диаграмма. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: МЕТАБОЛИЧЕСКИЙ СИНДРОМ X--Metabolic Syndrome X
   ПРЕДДИАБЕТИЧЕСКОЕ СОСТОЯНИЕ--Prediabetic State

Кл.слова (ненормовані):
ОЖИРЕНИЕ -- МЕТАБОЛИЧЕСКИЙ СИНДРОМ


Дод.точки доступу:
Мархонь, Н.О.; Мамчур, В.Й.; Жилюк, В.І.; Лєвих, А. Е.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

4.


   
    Особливості змін ліпідограми крові щурів за метаболічного синдрому та фармакотерапії естрактом плодів горобини звичайної та ресвератролом [Текст] / Н. О. Мархонь [та ін.] // Фармакологія та лікарська токсикологія : двомісячне науково-практичне, медичне видання. - 2017. - № 2. - С. 69-75. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2227-7943
MeSH-головна:
МЕТАБОЛИЧЕСКИЙ СИНДРОМ X (лекарственная терапия)
РЯБИНА
КРОВЬ
Анотація: Мета дослідження – оцінити гіполіпідемічну активність екстракту плодів горобини звичайної та ресвератролу в щурів з експериментальним еквівалентом метаболічного синдрому. Дослідження проводили на білих щурах-самцях лінії Вістар, метаболічний синдром (МС) у яких моделювали утриманням тварин на високофруктозній дієті впродовж 56 діб. Дослідні засоби ресвератрол (20 мг/кг) та екстракт плодів горобини звичайної (1,5 мл/кг) вводили 1 раз на 1 добу внутрішньошлунково протягом 2 останніх тижнів експерименту. У сироватці крові визначали ліпідний профіль (ЗХС, ЛПНЩ, ЛПВЩ, ТГ) та розраховували наступні індекси атерогенності (ТГ/ЛПВЩ, ТГ/ЗХС, ЛПВЩ/ЛПНЩ, ЗХС/ЛПВЩ). Зміни в ліпідному спектрі крові щурів з метаболічним синдромом характеризувалися підвищенням рівнів ТГ (р 0,01) та ЗХС (р 0,05) за рахунок ЛПНЩ (р 0,05), зниженням ЛПВЩ (р 0,05). Відмічено збільшення наступних співвідношень: ТГ/ЛПВЩ на 89,6 % (р 0,01), ТГ/ЗХС на 52,6 % (р 0,01)), ЗХС/ЛПВЩ на 24,2 % (р 0,05) та зниження відношення ЛПВЩ/ЛПНЩ на 37,1 %, (р 0,01). Застосування екстракту горобини та ресвератролу призводило до поліпшення показників ліпідного профілю та до суттєвих змін індексів атерогенності. Так, відмічалось зниження індексів ТГ/ЛПВЩ на 30,5 % (р 0,05) та 48,6 % (р 0,01), ТГ/ЗХС на 22,7 % (р 0,01) та 29,4 % (р 0,01), ЗХС/ЛПВЩ на 10,4 % (р 0,05) та 27,5 % (р 0,01) відповідно щодо показників тварин з метаболічним синдромом, а співвідношення ЛПВЩ/ЛПНЩ достовірно зростало на 44,8 % (р 0,05) за умов введення екстракту плодів горобини та в 8,0 разу (р 0,001) при введенні ресвератролу. Таким чином, екстракт плодів горобини звичайної та ресвератрол виразно зменшують прояви дисліпідемії, що виникає внаслідок перебігу МС, при цьому більш виражений позитивний ефект має ресвератрол.


Дод.точки доступу:
Мархонь, Н.О.; Жилюк, В.І.; Лєвих, А.Е.; Мамчур, В.Й.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

5.


   
    Біофармацевтичний аналіз взаємодії мелоксикаму та метилпреднізолону - компонентів фармакотерапії больового синдрому та демієлінізуючої патології [Текст] / О. О. Нефьодов [и др.] // Журнал Національної академії медичних наук України : науковий журнал Президії НАМН України. - 2015. - Т. 21, № 3/4. - С. 398-403. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
МЕТИЛПРЕДНИЗОЛОН
ДЕМИЕЛИНИЗИРУЮЩИЕ ЗАБОЛЕВАНИЯ (лекарственная терапия)
Анотація: Використання комбінованих лікарських засобів обмежено можливими взаємодіями індивідуальних сполук та потребує попередньої оцінки їх потенційної сумісності. Попередніми дослідженнями було встановлено, що для медикаментозної корекції больового синдрому за умов демієлінізуючої патології на фоні базової терапії метилпреднізолоном в якості болезаспокійливих засобів доцільно рекомендувати мелоксикам, лорноксикам та кеторолак. Метою роботи було прогнозування можливості комбінованого використання метилпреднізолону (як основного засобу базової терапії розсіяного склерозу) та мелоксикаму (як ефективного болетамуючого засобу) за умов демієлінізуючої патології. Високі показники констант іонізації метилпреднізолону свідчать про переважне находження його у неіонізованому стані, тоді як мелоксикам депротонується по фенольному гідроксилу (рКа 4,5 ± 1,0) та здатний до таутомерії. Загалом, на підставі розрахованих величин рКа, logD та logP, а також аналізу реакційної здатності функціональних груп визнано, що в комбінації “метилпреднізолон-мелоксикам” відсутні можливі взаємодії як на фізико-хімічному рівні (при комбінації в лікарській формі), так і на рівні фармакокінетичних стадій. Суміжний фармакологічний спектр метилпреднізолону і мелоксикаму припускає підвищений ризик розвитку побічних ефектів, пов’язаних з гіперпригніченням біосинтезу простагландинів і циклооксигеназ (виразки шлунково-кишкового тракту), проте синергізм їх дії дозволяє зменшувати дози інгредієнтів, що входять до комбінації препаратів.


Дод.точки доступу:
Нефьодов, О.О.; Ларіонов, В.Б.; Головенко, М.Я.; Мамчур, В.Й.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

6.


    Мамчур, В. Й.
    Дніпровська школа фармакологів: подорож довжиною в 100 років (до 100-річчя кафедри фармакології і клінічної фармакології Дніпропетровської медичної академії). Частина І: 1918-1943 рр. [Текст] / В. Й. Мамчур, В. І. Жилюк, О. Ю. Коваленко // Медичні перспективи. - 2019. - Т. XXIV, № 1. - С. 101-109. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ФАРМАКОЛОГИЯ (история, кадры, тенденции)
ИСТОРИЯ
ЮБИЛЕИ И ДРУГИЕ ВАЖНЫЕ СОБЫТИЯ
МЕДИЦИНСКИЕ УЧЕБНЫЕ ЗАВЕДЕНИЯ (история, кадры, тенденции)
Анотація: В статье представлен анализ основных исторических этапов становлення и развития научной школы фармакологов ГУ «Днепропетровская медицинская академия МЗ Украины» за 100-летний период существования кафедры фармакологии. Часть І (1918-1943 гг.) посвящена одному из наиболее важных и сложных периодов - первому этапу развития научной школы фармакологов: от момента создания кафедры фармакологии Катеринославского медицинского института в 1918 р., ее первым трудным шагам в организации кафедры и создании ее материально - технической базы, налаживания процесса обучения студентов основам фармакотерапии пациентов, до периода становлення важных научных открытий в экспериментальной и клинической фармакологии и активного научного роста и развития целого направления фармакологической школы в 30-40-е годы ХХ века. Показано, что за первые 25 лет своей научно – педагогической работы кафедра сформировалась в мощную научную школу, которая дала медицинской науке нашей страны выдающихся ученых своего времени, а также сформировала поколение студенческой молодежи и врачей с новым мировоззрением - пониманием важности и ценности научных знаний фундаментальной фармакологии, прикладных знаний рациональной фармакотерапии и клинической фармакологии для повышения качества лечения пациентов в практической медицине.


Дод.точки доступу:
Жилюк, В. І.; Коваленко, О. Ю.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

7.


    Носівець, Д. С.
    Зміни вмісту металопротеїназ сироватки крові щурів під впливом нестероїдних протизапальних засобів і парацетамолу на фоні експериментального остеоартрозу та гіпотиреозу [Текст] / Д. С. Носівець, В. Й. Мамчур, В. І. Опришко // Фармакологія та лікарська токсикологія : двомісячне науково-практичне, медичне видання. - 2020. - № 1. - С. 36-42. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2227-7943
MeSH-головна:
МЕТАЛЛОПРОТЕАЗЫ (кровь)
ПРОТИВОВОСПАЛИТЕЛЬНЫЕ СРЕДСТВА НЕСТЕРОИДНЫЕ
ПАРАЦЕТАМОЛ (терапевтическое применение)
ОСТЕОАРТРИТ (лекарственная терапия)
ГИПОТИРЕОЗ (лекарственная терапия)
Анотація: Одна з проблем лікування коморбідних станів пов'язана з визначенням факторів, які могли б передбачити ефективність лікування остеоартрозу на фоні гіпотиреозу. Сьогодні відомо, що одним з таких факторів є визначення рівня матриксних металопротеїназ. Мета дослідження – вивчити зміни рівня матриксних металопротеїназ 3, 9 та 13 під впливом нестероїдних протизапальних засобів та парацетамолу на фоні експериментальних еквівалентів остеоартрозу та гіпотиреозу. Експерименти проведені на 75 білих нелінійних щурах обох статей, яким відтворений остеоартроз та гіпотиреоз. Кількісний рівень матриксних металопротеїназ сироватки крові визначали методом конкурентного імуноферментного аналізу на 42 та 47 добу експерименту. Аналіз отриманих результатів дозволив встановити, що зміни рівня матриксних металопротеїназ у сироватці крові щурів під впливом різних нестероїдних протизапальних засобів і парацетамолу відбуваються неоднаково. На підставі проведеного дослідження встановлено, що визначення рівня матриксних металопротеїназ дозволяє оцінити протизапальну активність нестероїдних протизапальних засобів на фоні коморбідної патології – експериментальних еквівалентів остеоартрозу та гіпотиреозу. За ступенем впливу на дегенеративно-дистрофічні процеси в кістковій і хрящовій тканині досліджені препарати можна розташувати наступним чином: диклофенак натрію ібупрофен німесулід = мелоксикам целекоксиб парацетамол.


Дод.точки доступу:
Мамчур, В.Й.; Опришко, В.І.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

8.


    Носівець, Д. С.
    Вплив диклофенаку натрію на спонтанну поведінкову активність щурів в умовах остеоартрозу при супутньому гіпотиреозі [Текст] / Д. С. Носівець, В. Й. Мамчур, В. І. Опришко // Запорож. мед. журн. - 2020. - Том 22, N 1. - С. 107-111
MeSH-головна:
ОСТЕОПОРОЗ (диагностика, лекарственная терапия, метаболизм, этиология)
ГИПОТИРЕОЗ (диагностика, лекарственная терапия, метаболизм, патофизиология, этиология)
ДИКЛОФЕНАК (терапевтическое применение)
Анотація: Цель работы – исследовать влияние диклофенака натрия на спонтанную поведенческую активность крыс в условиях остеоартроза при сопутствующем гипотиреозе. Материалы и методы. Исследование проведено на 80 белых беспородных крысах обоих полов весом 230–250 г, которых содержали в стандартных условиях вивария ГУ «ДМА МЗ Украины». Крысам путем внутрисуставного введения раствора монойодуксусной кислоты воспроизведен экспериментальный остеоартроз, путем энтерального введения 0,02 % раствора карбимазола (мерказолила) воспроизведен экспериментальный гипотиреоз. После формирования экспериментальных моделей на 42 сутки эксперимента животных избирательно поделили на 4 группы исследования по 20 крыс в каждой группе. В исследовании использованы L-тироксин в дозе 1,5 мкг/кг (внутрижелудочно) и диклофенак натрия в дозе 10 мг/кг (внутрижелудочно). Введение препаратов осуществляли ежедневно с 42 суток эксперимента на пике нарастания патологических изменений в течение 5 суток. Изменения двигательной и исследовательской активности животных изучены в тесте «открытое поле». Результаты. При анализе полученных результатов установлено, что на 42 сутки эксперимента во всех группах отмечено угнетение спонтанной поведенческой активности и эмоциональной лабильности животных. При назначении L-тироксина отмечена способность препарата положительно влиять на сформированные патологические модели по показателям теста «открытое поле», однако окончательное восстановление не произошло. При назначении диклофенака натрия вместе с L-тироксином отмечено более эффективное восстановление двигательной и исследовательской активности по сравнению с назначением только L-тироксина. Выводы. Базовая заместительная терапия L-тироксином способствует восстановлению двигательной и исследовательской активности крыс в условиях остеоартроза на фоне гипотиреоза, но полное восстановление не происходит. Назначение диклофенака натрия вместе с L-тироксином способствует позитивным изменениям спонтанной поведенческой активности крыс в условиях остеоартроза при сопутствующем гипотиреозе и имеет более существенное влияние на показатели теста «открытое поле», чем изолированное назначение L-тироксина.


Дод.точки доступу:
Мамчур, В. Й.; Опришко, В. І.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

9.


   
    Зміни мікробіоти кишечника щурів за умов ізоніазид-рифампіцин-індукованої ентеральної дисфункції та введення препаратів різних фармакологічних груп [Текст] / Ю. В. Харченко [та ін.] // Фармакологія та лікарська токсикологія : двомісячне науково-практичне, медичне видання. - 2020. - № 5. - С. 352-360. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2227-7943
MeSH-головна:
МИКРОБИОТА (действие лекарственных препаратов)
КИШЕЧНИК (микробиология)
ИЗОНИАЗИД
Анотація: Мета дослідження – оцінка впливу препаратів різних фармакологічних груп на стан мікробіоти кишечника щурів на тлі ізоніазид-рифампіцин-індукованої ентеральної дисфункції в експерименті. Дослідження проведено на 70 білих статевозрілих щурах-самцях лінії Wistar масою 180–220 г. Із метою оцінки стану мікробіоти кишечника за прогресування ізоніазид-рифампіцин-індукованої ентеральної дисфункції та впливу дослідних лікарських засобів з пре-/пробіотичною, гепато- та ноотропною активністю на перебіг зазначеного процесу щурам ІІІ–VІІ груп 1 раз на добу за 1 год до застосування протитуберкульозних засобів (ПТП) інтрагастрально (за виключенням S-АМ) протягом останніх 14 діб експерименту вводили дослідні засоби та їхні комбінації: ІІІ – Йогурт, 1 КУО/кг (Yo) + Лактулоза, 2680 мг/кг (Lac), IV – S-аденозил-L-метіонін, 35 мг/кг, внутрішньом’язово (S-АМ), V – іпі-дакрину гідрохлорид/фенібут, 1/60 мг/кг (Ip/Ph), VІ – Yo, 1 КУО/кг + Lac, 2680 мг/кг + S-АМ, 35 мг/кг, VІІ – Yo, 1 КУО/кг + Lac, 2680 мг/кг + Ip/Ph, 1/60 мг/кг. Інтактні тварини та щури позитивного контролю отримували відповідні об’єми дистильованої води. Чисельність мікроорганізмів у 1 г фекалій визначали, враховуючи тинкторіальні, морфологічні, культуральні властивості, а також за числом колоній, які виросли на відповідному живильному середовищі з перерахунком на кількість посіяного матеріалу та ступінь його розведення. Результати експериментів свідчать про те, що перебіг експериментального ізоніазид-рифампіцин-індукованого ураження системи травлення супроводжувався суттєвими зрушеннями балансу мікроорганізмів кишечника, насамперед щодо кількісного представництва Bifidobacterium spp., Lactobacillus spp. та E. coli. Введення засобів з наявною пре-/пробіотичною активністю, зокрема, комплексу лактулози та мікроорганізмів Lactobacillus spp. усувало порушення кишкового мікробіому. Застосування як фіксованої комбінації іпідакрину гідрохлорид/фенібут, так і S-аденозил-L-метіоніну не відновлювало баланс у системі мікробіоценозу кишечника щурів, порушений протитуберкульозною хіміотерапією. Натомість сумісне введення комплексу йогурт/лактулоза та S-аденозил-L-метіонін виявляло позитивний вплив пре/пробіотика та гепатопротектора на кишкову мікробіоту в щурів. Отримані дані експериментально обґрунтовують доцільність застосування пре-/пробіотиків з метою корекції стану мікробіоти кишечника за умов протитуберкульозної терапії.


Дод.точки доступу:
Харченко, Ю.В.; Кошова, І.П.; Іщенко, О.В.; Дронов, С.М.; Мамчур, В.Й.; Степанський, Д.О.; Жилюк, В.І.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

10.


    Мамчур, В. Й.
    Порівняльний аналіз антипаркінсонічної дії гліцину сумісно з амантадином за умов змін нейросинаптичної передачі [Текст] / В. Й. Мамчур, Т. М. Криворучко, О. В. Макаренко // Медичні перспективи. - 2017. - Т. 22, № 3. - С. 11-16. - Библиогр.: с. 15-16
MeSH-головна:
ВОЛЬФА-ПАРКИНСОНА-УАЙТА СИНДРОМ
КАТАЛЕПСИЯ
ТРЕМОР
ГЛИЦИН (анализ)
АМАНТАДИН (анализ)


Дод.точки доступу:
Криворучко, Т. М. ; Макаренко, О. В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

11.


   
    Прогнозування в дослідах in silico взаємодії габапентину з метилпреднізолоном як засобів комбінованої терапії демієлінізуючих захворювань [Текст] / О. О. Нефьодов [та ін.] // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2016. - N 2. - С. 67-73
MeSH-головна:
ДЕМИЕЛИНИЗИРУЮЩИЕ ЗАБОЛЕВАНИЯ (диагностика, лекарственная терапия)
ГАММА-АМИНОМАСЛЯНАЯ КИСЛОТА (аналоги и дериваты)
МЕТИЛПРЕДНИЗОЛОН (терапевтическое применение, фармакология)
АНАЛГЕЗИРУЮЩИЕ СРЕДСТВА (терапевтическое применение, фармакология)


Дод.точки доступу:
Нефьодов, О. О.; Мамчур, В. Й.; Ларіонов, В. Б.; Смандич, В. С.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

12.


    Нефьодов, О. О.
    Зміни ноцицептивного потенціалу та активності PGH-синтетази за умов експериментального еквівалента розсіяного склерозу [Текст] / О. О. Нефьодов, В. Й. Мамчур // Буковинський медичний вісник : український науково-практичний журнал. - 2015. - Т. 19, № 3. - С. 114-117. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1684-7903
MeSH-головна:
СКЛЕРОЗ РАССЕЯННЫЙ
ЛИГАЗЫ (действие лекарственных препаратов)
Анотація: Розсіяний склероз (РС) - захворювання, при якому імунна система людини руйнує захисну (мієлінову) оболонку, що оточує нерви. Точні причини виникнення розсіяного склерозу невідомі. Вважається, що РС - це автоімунне захворювання, при якому імунна система руйнує свої власні тканини. У ході цього процесу розвивається деструкція мієліну - спеціального шару, який покриває і захищає нервові волокна головного та спинного мозку. Метою даної роботи була експериментальна оцінка впливу низки відомих нестероїдних протизапальних лікарських засобів (НПЗЛЗ) (диклофенак натрію, мелоксикам, ібупрофен, лорноксикам та целекоксиб) на формування ноцицептивної відповіді та на рівень активності простагландин-синтетази (PGH-синтетази) в головному та спинному мозку у щурів з експериментальним еквівалентом розсіяного склерозу з урахуванням базової патогенетичної терапії метилпреднізолоном. Встановлено, що в ряду НПЗЛЗ максимальний протизапальний потенціал виявляв мелоксикам, котрий (з урахуванням базової терапії метилпреднізолоном) характеризувався високим рівнем знеболювальної дії (+186%, р-0,05) та знижував активність PGH-синтази в головному та спинному мозку у 2,0 (р-0,05) та у 1,7 (р-0,05) раза відповідно у порівнянні з показниками групи контролю.


Дод.точки доступу:
Мамчур, В.Й.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

13.


    Носівець, Д. С.
    Аналгетична активність нестероїдних протизапальних засобів і парацетамолу за експериментального остеоартрозу та гіпотиреозу [Текст] / Д. С. Носівець, В. Й. Мамчур, В. І. Опришко // Фармакологія та лікарська токсикологія : двомісячне науково-практичне, медичне видання. - 2020. - № 6. - С. 413-421. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2227-7943
MeSH-головна:
ОСТЕОАРТРИТ (лекарственная терапия)
ГИПОТИРЕОЗ (лекарственная терапия)
ПАРАЦЕТАМОЛ (терапевтическое применение)
ПРОТИВОВОСПАЛИТЕЛЬНЫЕ СРЕДСТВА НЕСТЕРОИДНЫЕ (терапевтическое применение)
Анотація: Біль як складова частина різноманітних патологічних станів є складною та багатофакторною проблемою. Проте біль за коморбідної патології набуває ще більш складного характеру внаслідок невизначеності багатьох його ланок і механізмів. Можна безсумнівно стверджувати, що біль за умов гіпотиреозу сьогодні є недостатньо вивченим питанням внаслідок багатогранного впливу гормонів щитоподібної залози на органи та системи організму людини, особливо за наявності коморбідної патології. Мета дослідження – визначити аналгетичну активність нестероїдних протизапальних засобів (НПЗЗ) і парацетамолу за експериментального остеоартрозу (ЕОА) і гіпотиреозу (ЕГ). Дослідження проведене на 220 білих нелінійних щурах, яким відтворений остеоартроз і гіпотиреоз. Оцінку аналгетичного потенціалу препаратів проводили шляхом вивчення їхньої антиноци­цептивної активності після одноразового введення за методом електричного подразнення кореня хвоста щурів і реєстрації ноцицептивної відповіді (реакція вокалізації) у 3 серіях дослідів: за умов сформованого ЕОА, коморбідної патології (ЕОА + ЕГ) та на фоні базової 5-добової гормональної терапії L-тироксином. Проведене дослідження дозволило оцінити й порівняти фармакологічну активність препаратів за умов ЕОА, а також ЕОА + ЕГ. Встановлено, що за коморбідної патології – ЕОА і ЕГ змінюються показники знеболювальної активності НПЗЗ і парацетамолу, яку оцінювали за порогом больової чутливості в тесті електричного подразнення кореня хвоста щурів. За умов ЕОА і ЕГ найбільшою аналгетичною активністю характеризувався диклофенак натрію, найменшою - парацетамол. Селективні та переважні інгібітори ЦОГ-2 за цих умов поступалися активності невибіркових інгібіторів ЦОГ, особливо диклофенаку натрію. Застосування L­тироксину як препарату базової терапії гіпотиреозу в щурів з експериментальною коморбідною патологією позитивно впливає на антиноцицептивну активність НПЗЗ і парацетамолу – сприяє підвищенню порога больової чутливості порівняно з групою тварин, які не отримували гормональну терапію. Тобто, ефективність застосування НПЗЗ і парацетамолу за умов ЕОА + ЕГ збільшується на фоні базової гормональної терапії L­тироксином.


Дод.точки доступу:
Мамчур, В.Й.; Опришко, В.І.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

14.


    Дементьєва, Н. А.
    Про природну та індуковану пропранололом інволюцію дитячих гемангіом [Текст] / Н.А. Дементьєва, В.Й. Мамчур, В.А. Дігтяр // Хірургія дитячого віку. - 2013. - N4. - С. 16-23
MeSH-головна:
(терапия)
(терапевтическое применение)



Дод.точки доступу:
Мамчур, В.Й.; Дігтяр, В.А.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

15.


    Мамчур, В. Й.
    Що треба враховувати під час вибору препарату для локальної терапії неспецифічних вагінітів та бактеріального вагінозу [Текст] / В. Й. Мамчур, О. В. Хомяк // Репродуктивне здоров'я жінки = Reproductive health of woman : науково-практичний журнал. - 2022. - № 1. - С. 18-28. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2708-8723
MeSH-головна:
ВАГИНИТ БАКТЕРИАЛЬНЫЙ (лекарственная терапия)
Анотація: Вагінальні інфекції з урахуванням значної поширеності та впливу на організм жінки, розвиток плода та здоров’я дитини залишаються важливою медико-соціальною проблемою, тому питання оптимізації їхнього лікування дуже актуальні. Стаття є оглядом публікацій сучасних вітчизняних та зарубіжних видань, присвячених етіопатогенезу та локальній фармакотерапії неспецифічних та кандидозних вагінітів і бактеріального вагінозу, у тому числі у жінок під час вагітності. Розглянуто питання щодо вагінальних інфекцій у невагітних та вагітних жінок, наведені основні фактори ризику їхнього розвитку, спектр збудників інфекційних уражень піхви, які виявляють найчастіше, – бактеріального вагінозу (G.vaginalis та A.vaginae), неспецифічного вагініту (Streptococcus spp., S.aureus, коагулазонегативні стафілококи, E.coli та ін.), кандидозного вагініту (С.albicans та С.non-albicans), і значення змін складу мікробіома піхви у розвитку зазначених захворювань. На підставі даних наукових публікацій у статті проведений аналіз чутливості патогенної флори до протиінфекційних засобів. Привернуто увагу до ризиків неспецифічних та кандидозних вагінітів і бактеріального вагінозу для вагітних (викидні та передчасні пологи, плацентарна недостатність та ін.), проаналізовані переваги і недоліки системної та локальної терапії цих захворювань, наведена порівняльна характеристика окремих препаратів для локальної терапії з урахуванням складу та фармакодинаміки їхніх компонентів. Проаналізовані клінічні та фармацевтичні переваги комплексного препарату, що включає тернідазол, неоміцину сульфат, ністатин та преднізолону метасульфобензоат натрію та справляє бактерицидний (у тому числі антианаеробний), фунгіцидний, протипротозойний та протизапальний ефекти. Наведені дані щодо мікробіологічної та клінічної ефективності препарату, його зберігального впливу на мікробіом піхви, особливостей інноваційної технології виготовлення його лікарської форми.


Дод.точки доступу:
Хомяк, О.В.
Экземпляры: всего 1 : чит. зал для проф.-викл. складу (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит. зал для проф.-викл. складу (1 экз.)
Знайти схожі

16.


    Жилюк, В. І.
    Дозозалежні ефекти метформіну та піоглітазону щодо процесів навчання та збереження умовної навички в щурів з алоксановим діабетом [Текст] / В. І. Жилюк, В. Й. Мамчур // Фармакологія та лікарська токсикологія : двомісячне науково-практичне, медичне видання. - 2014. - № 4/5. - С. 40-45. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2227-7943
MeSH-головна:
КРЫСЫ
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ ЭКСПЕРИМЕНТАЛЬНЫЙ (лекарственная терапия)
МЕТФОРМИН (фармакология)
Анотація: Мета дослідження - визначення дозозалежного впливу пероральних цукровознижуючих препаратів на мнестичні функції за умов скополамін-індукованої амнезії в щурів з алоксановим діабетом. Установлено, що метформін та піоглітазон при внутрішньошлунковому введенні виявляють помірну антиамнестичну активність при короткостроковому використанні (на етапі введення інформації) у низьких дозах. Так, наявність умовного рефлексу через 24 год після формування навички відмічалася на рівні 60% (р0,05) у тварин, яким протягом 5 діб попередньо вводили метформін у дозі 250 мг/кг та піоглітазон - 5 мг/кг. Водночас указані засоби в усіх використаних дозах не забезпечували збереження набутої інформації при тривалому введенні. Установлено, що на 20 добу спостерігалося суттєве зниження показників латентного періоду умовної реакції пасивного уникнення в усіх групах відносно попереднього етапу дослідження, водночас рівень амнезії навички був наближений до показників активного контролю. При цьому використання гіпоглікемічних препаратів сприяло дозозалежному зниженні рівнів глікемії. Так, введення метформіну в дозах 250, 500 та 750 мг/кг призводило до зменшення значень цього показника на 14,8 (р0,05), 18,9 (р0,05) та 28,7% (р0,05) відповідно. У свою чергу, під впливом піоглітазону в дозах 5, 10 та 15 мг/кг значення рівнів глюкози знижувалися на 14,8 (р0,01), 18,9 (p0,01) та 40,5% (р0,01) відповідно. Таким чином, гіпоглікемічна терапія не чинить суттєвого впливу на амнестичні властивості скополаміну за умов експериментального діабету. Виявлені закономірності вказують на доцільність використання ноотропних та нейропротективних засобів при даній патології.


Дод.точки доступу:
Мамчур, В.Й.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

17.


   
    Експериментальне дослiдження мiсцево-подразнювальних властивостей розчину морфолiнiєвої солi тiазолотної кислоти при внутрiшньовенному та внутрiшньом'язовому введеннi [Текст] / В. І. Жилюк [та ін.] // Фармакологія та лікарська токсикологія : двомісячне науково-практичне, медичне видання. - 2017. - № 1. - С. 42-48. - Бiблiогр. в кiнцi ст. . - ISSN 2227-7943
MeSH-головна:
ИНЪЕКЦИИ
КИСЛОТЫ (терапевтическое применение)
Анотація: Мета дослідження – встановлення місцевоподразнювальної активності тіазотної кислоти у формі морфолінієвої солі при внутрішньовенному та внутрішньом?язовому введенні. Дослідження проведено відповідно до модифікованої методики Shintani et al. на 15 нелінійних кролях-самцях масою (2500 ± 500) г. Введення лікарського засобу «Тіотриазолін», розчин для ін’єкцій, 50 мг/мл здійснювали в крайову вену чи правий латеральний широкий м’яз стегна (m. vastus lateralis) у дозах 0,5 мл і 1,0 мл відповідно. Після введення препарату протягом усього дослідження проводили щоденне спостереження за станом тварин та місцем проведення ін’єкції. Оцінку реакції тканин на введення досліджуваного засобу проводили візуально за допомогою лупи через 24, 48 та 72 год у місці ін’єкції та оцінювали за бальною шкалою. Встановлено, що протягом усього періоду спостережень як після внутрішньовенного, так і внутрішньом'язового введення розчину тіазотної кислоти у формі морфолінієвої солі шерстяний покрив у місці введення, а також по ходу крайової вени не змінювався, явища гіперемії, зміни кольору тканин, крововиливи, дегенерація тканин, абсцеси та некротичні зміни були відсутні. Таким чином, одноразове внутрішньовенне чи внутрішньом'язове введення морфолінієвої солі тіазотної кислоти у вигляді 5 % розчину для ін'єкцій не чинить подразнювальної дії на навколишні тканини, а також не впливає на загальний стан експериментальних тварин.


Дод.точки доступу:
Жилюк, В.І.; Мамчур, В.Й.; Лєвих, А.Е.; Сапсай, І.В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

18.


   
    Стан процесів вільнорадикального окиснення в неокортексі щурів з метаболічним синдромом за умов застосування ресвератролу, пропіленгліколевих екстрактів горобини та маточного молочка [Текст] / Н. О. Мархонь [та ін.] // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2016. - N 2. - С. 60-66
MeSH-головна:
МЕТАБОЛИЧЕСКИЙ СИНДРОМ X (патофизиология)
РЯБИНА (действие лекарственных препаратов)
ОКСИДАТИВНЫЙ СТРЕСС (физиология)
ПЕРЕКИСНОЕ ОКИСЛЕНИЕ ЛИПИДОВ (физиология)
МАЛОНОВЫЙ ДИАЛЬДЕГИД (кровь)
АЗОТА ОКСИДЫ (кровь)


Дод.точки доступу:
Мархонь, Н. О.; Жилюк, В. І.; Мамчур, В. Й.; Лєвих, А. Е.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

19.


    Нефьодов, О. О.
    Експериментальний алергічний енцефаломієліт: особливості знеболюючої терапії та місце антиконвульсантів у якості анальгетиків / О. О. Нефьодов, В. Й. Мамчур // Медичні перспективи. - 2015. - Т. XX, N 4. - С. 4-9


Дод.точки доступу:
Мамчур, В.Й.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

20.
Шифр: ЗУ1/2020/22/1
   Журнал

Запорожский медицинский журнал [Текст] : всеукраинский научно-практический журнал. - Запорожье : Ледум, 2000 - . - Виходит раз на два місяця
2020р. т.22 № 1
Зміст:
Руденко, К. В. Результати алкогольної септальної абляції в пацієнтів із гіпертрофічною кардіоміопатією та артеріальною гіпертензією / К. В. Руденко [та ін.]. - С.4-10
Інші автори: Невмержицька Л. О., Дудник О. Ю., Фанта С. М., Данченко П. А., Курпаяніді І. М., Лазоришинець В. В.
Сиволап, В. В. Вплив статинотерапії на показники добового моніторування артеріального тиску у хворих на гіпертонічну хворобу, що поєднана з субклінічним гіпотиреозом / В. В. Сиволап, Є. В. Новіков, М. С. Потапенко. - С.11-18
Nemtsova, V. D. Impact of prooxidant-antioxidant imbalance on the biological age and the rate of aging in arterial hypertension with type 2 diabetes mellitus / V. D. Nemtsova. - С.19-24
Петелицька, Л. Б. Клінічне значення визначення маркерів ураження судинної стінки при АНЦА-асоційованих васкулітах і вузликовому поліартеріїті / Л. Б. Петелицька, О. Б. Яременко. - С.25-30
Kuzmina, H. P. Relationship between hyperferritinemia and clinical manifestations of gout / H. P. Kuzmina, O. M. Lazarenko. - С.31-34
Недельська, С. М. Психологічна характеристика дітей, які хворі на бронхіальну астму, залежно від рівня контролю та обсягу терапії / С. М. Недельська, О. Д. Кузнєцова. - С.35-41
Гордіна, М. А. Забезпеченість вітаміном D і показники фізичної активності, м'язової сили та маси в осіб старше за 60 років із саркопенією / М. А. Гордіна [та ін.]. - С.42-47
Інші автори: Орловський В. Ф., Жаркова А. В., Руденко Т. М., Левченко Д. В.
Zemlianitsyna, O. V. Non-invasive fibrosis markers and elastography in diagnosis of fibrosis severity in patients with type 2 diabetes mellitus and non-alcoholic fatty liver disease / O. V. Zemlianitsyna [et al.]. - С.48-53
Інші автори: Sinaiko V. M., Savenkov V. I., Kravchun P. P., Kravchun N. O., Goncharova O. A.
Pylypenko, H. S. Surgical management of battle gunshot injuries to the dural venous sinuses, combined with brain injury: an analysis of series of observations / H. S. Pylypenko, A. H. Sirko, V. V. Botikov. - С.54-59
Полковникова, К. Ю. Возрастзависимые особенности параметров специализированных шкал при субарахноидальном кровоизлиянии нетравматического генеза / К. Ю. Полковникова. - С.60-65
Onishchenko, N. V. The role of interleukin-10 and its encoding gene polymorphism influence on the course of infections caused by varicella-zoster virus / N. V. Onishchenko, Yu. Yu. Riabokon, A. V. Abramov. - С.66-71
Мірчук, Б. М. Біометричний аналіз зубних рядів і положення зубів у пацієнтів iз частковими дефектами зубних рядів / Б. М. Мірчук, Я. В. Максимов. - С.72-78
Жабченко, І. А. Гормонально-метаболічні особливості фетоплацентарного комплексу у вагітних-переміщених осіб / І. А. Жабченко, Н. Г. Корнієць, С. В. Тертична-Телюк. - С.79-85
Хоміцький, М. Є. Характеристики соціально-комунікативної поведінки пацієнтів з ендогенними психозами у станах ремісії / інтермісії в контексті постманіфестних патоперсонологічних трансформацій / М. Є. Хоміцький. - С.86-90
Белов, О. О. Гендерні та вікові особливості клініко-психопатологічної феноменології депресивних розладів на сучасному етапі / О. О. Белов, Н. Г. Пшук. - С.91-95
Шевяков, О. В. Особливості соціально-психологічної реабілітації спортсменів-паралімпійців, які спеціалізуються в пауерліфтингу / О. В. Шевяков [та ін.]. - С.96-102
Інші автори: Дорошенко Е. Ю., Михалюк Є. Л., Приходько В. В., Ляхова І. М., Ніканоров О. К., Малахова С. М., Гурєєва А. М.
Chornyi, V. M. Antibacterial properties of a modified magnesium alloy in vitro with clinical strains of non-fermentative gram-negative microorganisms / V. M. Chornyi. - С.103-106
Носівець, Д. С. Вплив диклофенаку натрію на спонтанну поведінкову активність щурів в умовах остеоартрозу при супутньому гіпотиреозі / Д. С. Носівець, В. Й. Мамчур, В. І. Опришко. - С.107-111
Шевчук, О. О. Дослідження мієлопротекторної активності препаратів гранулоцитарного колонієстимулювального фактора та ентеросорбції в щурів із перещепленою карциномою Герена / О. О. Шевчук [та ін.]. - С.112-121
Інші автори: Тодор І. М., Родіонова Н. К., Посохова К. А., Ніколаєв В. Г.
Пупін, Т. І. Сучасні аспекти лікування генералізованого пародонтиту в осіб із соматичною патологією / Т. І. Пупін [та ін.]. - С.122-128
Інші автори: Немеш О. М., Гонта З. М., Шилівський І. В., Мороз К. А., Бумбар О. І.
Чорномидз, А. В. Використання бактерійних препаратів у лікуванні алергічних захворювань: аргументи "за" та "проти" / А. В. Чорномидз [та ін.]. - С.129-137
Інші автори: Боярчук О. Р., Олещук О. М., Чорномидз І. Б.
Raznatovska, O. M. Comorbidity in phthisiatric practice: multidrug-resistant tuberculosis and laryngeal cancer (2 case reports) / O. M. Raznatovska [et al.]. - С.138-144
Інші автори: Noreiko S. B., Fedorets A. V., Potapenko M. S., Hrekova T. A.

Знайти схожі
Перейти до описів статей

 1-20    21-31 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)