Головна Спрощенний режим Опис Шлюз Z39.50
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Куюн, Л. О.$<.>)
Загальна кiлькiсть документiв : 4
Показанi документи с 1 за 4
1.

Назва журналу :Медична та клінічна хімія -2017р. т.19,N 1
Цікаві статті :
Shiyntum H.N. Differences in the content of metallothinein in rodent brain under postnatal development and cadmium intoxication/ H. N. Shiyntum, G. О. Ushakova (стр.5-11)
Нечипорук В.М. Вплив тиреоїдних гормонів на процеси реметилування та транссульфування сірковмісних амінокислот в органах щурів/ В. М. Нечипорук, Н. В. Заічко, М. М. Корда (стр.12-18)
Куюн Л.О. Порівняння локального запалення при загостренні хронічного обструктивного захворювання легень та перитоніті з урахуванням цитокінового профілю/ Л. О. Куюн (стр.19-24)
Зміна деяких показників антиоксидантної системи в щурів з токсичним ураженням ацетамінофеном на тлі цукрового діабету 2 типу (стр.25-30)
Slivinska O.M. A complex influence of chromium and zinc citrates on antioxidant defense system in rars'organism with an experimentally induced diabetes mellitus/ O. M. Slivinska, R. J. Iskra (стр.31-39)
Некрут Д.О. Рівень інсуліноподібного фактора росту-1 та гідроген сульфіду в щурів з неалкогольною жировою хворобою печінки, асоційованою з гіпергомоцитеїнемією/ Д. О. Некрут, Н. В. Заічко, О. Б. Струтинська (стр.40-46)
Діагностика цитолітичного синдрому у хворих на туберкульоз легень (стр.47-52)
Ліснянська Н.В. Роль оксидативного стресу в патогенезі хронічного ентероколіту на фоні експериментального діабету/ Н. В. Ліснянська (стр.53-59)
Logoyda L. S. Robustness evaluation of the chromatographic determination of verapamil hidrochloride/ L. S. Logoyda (стр.60-64)
Федосов А.І. Дослідження інуліну в артишоку суцвіттях, заготовлених в Україні та Франції/ А. І. Федосов, B. C. Кисличенко, О. М. Новосел (стр.65-70)
Заєць Т.А. Особливості впливу крововтрати на динаміку поглинально-видільної та глікогенсинтезувальної функцій печінки внаслідок краніоскелетної травми/ Т. А. Заєць, M. I. Марущак, І. Я. Підгайна (стр.71-75)
Особливості змін показників системи гемостазу та рівня С-реактивного протеїну у хворих на гострий холецистит (стр.76-80)
Лаврін О.Я. Біохімічні зміни пародонта в щурів на тлі дії тютюнового диму/ О. Я. Лаврін, В. В. Щерба, І. Я. Криницька (стр.81-86)
Отруєння фосфорорганічними сполуками: варіанти перебігу, діагностична та лікувальна тактика бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги (стр.87-94)
Мельник А.В. Гендерні особливості впливу гіпергомоцистеїнемії на метаболізм сірковмісних амінокислот та гідроген сульфіду в печінці/ А. В. Мельник, Н. В. Заічко (стр.95-101)
Фурдичко Л.О. Порушення імунного гомеостазу в ранній період розвитку виразкової хвороби шлунка на тлі експериментальної пневмонії/ Л. О. Фурдичко (стр.102-105)
Бондарчук В.І. Морфометрична характеристика слизової оболонки порожнини рота і зміни показників гуморального імунітету при впливі різних типів запальної реакції за умови експериментального гастродуоденіту/ В. І. Бондарчук (стр.106-113)
Окиснювальна модифікація білків у щурів різного віку за умов гострого отруєння токсинами блідої поганки (стр.114-118)
Руцька А. В. Токсичний вплив глутамату натрію на живий організм (огляд літератури)/ А. В. Руцька, Н. В. Гецько, І. Я. Криницька (стр.119-127)
Цікаві статті :
Знайти схожі


2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Куюн Л.О.
Назва : Порівняння локального запалення при загостренні хронічного обструктивного захворювання легень та перитоніті з урахуванням цитокінового профілю
Місце публікування : Медична та клінічна хімія: науково-практичний журнал. - Тернопіль, 2017. - Т. 19, № 1. - С. 19-24. - ISSN 1681-2557 (Шифр МУ92/2017/19/1). - ISSN 1681-2557
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ЛЕГКИХ БОЛЕЗНЬ ХРОНИЧЕСКАЯ ОБСТРУКТИВНАЯ
ПЕРИТОНИТ
Анотація: Патологічною ознакою хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ) є руйнування паренхіми із емфіземою та запаленням малих дихальних шляхів. Перитоніт – одна з найчастіших патологій у хірургії. Він асоціюється з розвитком запалення на системному та локальному рівнях. Визначення рівня прозапальних медіаторів у перитонеальній рідині й сироватці та їх співвідношення має важливе значення для діагностики і прогнозування перебігу захворювання та вибору ефективного методу лікування. Як правило, рівень прозапальних цитокінів у мокротинні й брохоальвеолярній рідині хворих на ХОЗЛ зростає. Навпаки, вміст цитокінів із супресивними властивостями може знижуватись. У літературі відсутні дані про порівняльну характеристику прозапальних/супресивних цитокінів на локальному рівні при загостренні ХОЗЛ і розвитку серозно-фібринозного перитоніту. Мета дослідження – порівняти локальні рівні прозапальних/супресивних цитокінів у хворих при загостренні ХОЗЛ і серозно-фібринозному перитоніті. Методи дослідження. Об’єктом дослідження були зразки мокротиння хворих на ХОЗЛ і осіб контрольної групи та перитонеальна рідина пацієнтів із сирозно-фібринозним перитонітом, отримана під час операції. Вміст цитокінів в індукованому мокротинні й перитонеальній рідині визначали імуноферментним методом з використанням реактивів виробництва “Вектор-Бест”. Результати й обговорення. Встановлено що, концентрація таких прозапальних цитокінів, як інтерлекіни-1?, - 6 (ІЛ-1?, ІЛ-6) та фактор некрозу пухлин-? (ФНП-?), була достовірно вищою, ніж у контрольній групі, що свідчило про однотипність локального запалення як при перитоніті, так і при ХОЗЛ. Однак у пацієнтів з перитонітом вміст ІЛ-6 і ФНП-? збільшувався відносно хворих на ХОЗЛ, що вказувало на вищу активність локального запалення при перитоніті. Щодо супресивних цитокінів, то при перитоніті концентрація ІЛ-10 була достовірно вищою, а трансформуючого фактора росту-? – нижчою, ніж у хворих на ХОЗЛ. У сироватці та індукованому мокротинні пацієнтів з ХОЗЛ спостерігали зростання рівня ІЛ-1та ФНП-?. Висновки. Локальне запалення при загостренні ХОЗЛ і серозно-фібринозному перитоніті характеризувалися синхронним збільшенням прозапальних та супресивних цитокінів. У пацієнтів з перитонітом, порівняно із загостренням ХОЗЛ, спостерігали вищу активність локального запалення, що проявлялося достовірним зростанням рівнів ІЛ-6 та ФНП-?. Під час аналізу цитокінового профілю з визначенням прозапальних і супресивних медіаторів встановлено однотипність локального запалення при загостренні ХОЗЛ та розвитку серозно-фібринозного перитоніту.
Знайти схожі

3.

Назва журналу :Медична та клінічна хімія -2018р. т.20,N 2
Цікаві статті :
Association of neuroretina destruction marcers with retinal level of hydrogen sulfide in traumatic injury of the visual analizer (стр.5-11)
Шульгай А.Г. Особливості порушень цитокінового профілю при пошкодженні клубової кишки за умов пострезекційної портальної гіпертензії/ А. Г. Шульгай, Л. В. Татарчук, М. С. Гнатюк (стр.12-17)
Антагонізм алостеричних модуляторів ГАМК-рецепторного комплексу пропоксазепаму та бемегриду, що мають спорідненість до різних субодиниць макромолекули (стр.18-26)
Летняк Н.Я. Вплив комбінованої дії нанотрубок і тетрахлорметану на стан гуморальної ланки імунної системи/ Н. Я. Летняк, М. М. Корда (стр.27-32)
Кузнецова М.М. Ідентифікація та визначення кількісного вмісту токоферолів у сировині капусти городньої (Brassica oleracea L.) / М. М. Кузнецова, В.В. Гуцол, І. О. Журавель (стр.33-37)
Нестерук С.В. Особливості змін показників синдрому ендогенної інтоксикації у кролів за умови експериментальної механічної непроникної травми рогівки та шляхи корекції/ С. В. Нестерук, І. М. Кліщ (стр.38-44)
Грицик А.Р. Дослідження вуглеводів воловика лікарського (Anchusa officinalis L.)/ А. Р. Грицик, С. П. Свірська (стр.45-50)
Беський В.О. Особливості змін метаболітів нітроген (ІІ) оксиду та ендотеліну-1 при гострому ураженні легень в експерименті/ В. О. Беський, M. I. Марущак, Л. А. Грищук (стр.51-57)
Оптимізація аналітичного контролю у воді залишкових кількостей пестицидів системи захисту картоплі (стр.58-64)
Логойда Л.С. Процедура визначення валідаційного параметра "лінійність/калібрувальна модель" аналітичної методики кількісного визначення деяких антигіпертензивних аналітів у біологічних рідинах для проведення фармакокінетичних досліджень / Л. С. Логойда (стр.65-71)
Гайнюк М.Б. Детоксикуючий ефект яблучного пектину за умов експериментальної гострої алкогольної інтоксикації/ М. Б. Гайнюк, Л. М. Шеремета (стр.72-76)
Дмухальська Є.Б. Вплив цистеїл-гістидил-тирозил-гістидил-ізолейцину на вміст продуктів пероксидного окиснення ліпідів та активних форм оксигену в щурів різного віку за дії важких металів і гліфосату / Є. Б. Дмухальська, Т. Я. Ярошенко, І. П. Кузьмак (стр.77-83)
Куюн Л.О. Порушення системи місцевої імунологічної відповіді у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень у період загострення/ Л. О. Куюн (стр.84-91)
Кулянда О.О. Роль системи монооксиду азоту в патогенезі ураження печінки при експериментальній політравмі/ О. О. Кулянда (стр.92-99)
Лізоцивмісний препарат для сльозозамінної терапії: фармакотерапевтична ефективність (стр.100-104)
Тригубчак О.В. Скринінгові дослідження таблеток "Комбідерм"/ О. В. Тригубчак, А. С. Вольська, Х. І. Курило (стр.105-111)
Дослідження елементного складу підлісника європейського та астранції великої (стр.112-116)
Рашківська І.О. Проблема оцінки нейротоксичності пестицидів для організму, що розвивається / І. О. Рашківська (стр.117-122)
Колянчук Я.В. Проблема оцінки репродуктивної токсичності (гонадотоксичномсті) пестицидів/ Я. В. Колянчук (стр.123-130)
Цікаві статті :
Знайти схожі


4.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Куюн Л.О.
Назва : Порушення системи місцевої імунологічної відповіді у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень у період загострення
Місце публікування : Медична та клінічна хімія: науково-практичний журнал. - Тернопіль, 2018. - Т. 20, № 2. - С. 84-91. - ISSN 1681-2557 (Шифр МУ92/2018/20/2). - ISSN 1681-2557
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна: ЛЕГКИХ БОЛЕЗНЬ ХРОНИЧЕСКАЯ ОБСТРУКТИВНАЯ
ИММУНОТЕРАПИЯ
Анотація: Вступ. Смертність, пов’язана з наслідками порушення локальної імунної реактивності у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ), залишається дуже високою і не має тенденції до зниження. У статті наведено результати досліджень порушення локальної імунної реактивності у хворих на ХОЗЛ у період загострення. Патогенез ХОЗЛ у період загострення характеризується ураженнями системи локального уродженого та набутого імунітету, які супроводжуються патологічними змінами системного імунітету. В цих змінах за умов запалення беруть участь різні клітини імунної відповіді, що пов’язано зі зростанням кількості макрофагів, нейтрофілів, Т- і В-лімфоцитів, дендритних клітин. Кількість нейтрофілів і В-лімфоцитів підвищується саме у хворих із тяжким перебігом захворювання. Найбільш характерними ознаками ХОЗЛ є незворотне звуження дихальних шляхів, руйнування паренхіми легень з емфіземою та посиленням хронічної дихальної недостатності. Мета дослідження – вивчити зміни функціональних властивостей клітин бронхоальвеолярного лаважу (КБАЛ) і клітин периферичної крові (КПК) хворих на ХОЗЛ, з’ясувати значення цих змін для патогенетичних характеристик з метою прогнозування перебігу ХОЗЛ та обґрунтувати необхідність застосування локальної імунотерапії в комплексному лікуванні пацієнтів із ХОЗЛ. Методи дослідження. Об’єктом дослідження були клітини бронхоальвеолярного лаважу та периферичної крові пацієнтів із ХОЗЛ на різних етапах захворювання і сироватки крові. Визначали CD3, CD4, CD8, CD16 і CD19 КБАЛ та КПК із використанням набору специфічних моноклональних антитіл. Вивчали експресію рецепторів до інтерлейкіну-2 (CD25), адгезивні молекули виявлено за допомогою CD54, рівень проліферації оцінювали із застосуванням ІПО-38, а також у реакції бластної трансформації, яка була індукована мітогенами ФГА і Кон А, досліджували експресію АГ II класу ГКГ (HLA-DR). Оцінювали фагоцитарну активність фагоцитуючих клітин нейтрофілів і альвеолярних макрофагів (АМ), а також фагоцитуючих клітин периферичної крові. Рівень вільнорадикальних процесів і антиоксидантного захисту вивчали методом хемілюмінесценції. Результати й обговорення. Спостерігали достовірне зниження кількості АМ у хворих на ХОЗЛ, а також значне збільшення кількості нейтрофілів, зростання концентрації мієлопероксидази й еозинофільного катіонного білка. Дослідження мокротиння і КБАЛ, одержаних від хворих на ХОЗЛ у період загострення, свідчать про те, що у 23 % зразків висівалась грамнегативна мікрофлора (серед збудників переважали Pseudomones aeruginosa, Haemophillus influensae, Enterobacter spp.), у 15 % – кандиди, в 61 % випадків не вдалося встановити вид патогенного збудника. Під час вивчення локальної і системної імунологічної відповіді хворих на ХОЗЛ та змін функціональної активності КБАЛ і КПК було з’ясовано, що в досліджених матеріалах хворих відбувалися значні порушення в системі локального імунітету, що проявлялись достовірним зниженням кількості АМ при паралельному зростанні числа нейтрофілів у лаважі, зменшенням кількості CD3, CD19 та збільшенням експресії рецепторів до АГ HLA-DR. Висновки. Паралельне дослідження локальної і системної імунологічної відповіді сприятиме розширенню уявлень про механізми патогенезу хронічного обструктивного захворювання легень, мінімізує ускладнення і попередить виникнення ХОЗЛ у людей працездатного віку, а також дозволить застосувати найефективнішу локальну імунотерапію. Це, у свою чергу, сприятиме формуванню фундаментальних знань про наявність схожих ознак і відмінностей у порушенні локального імунітету пацієнтів із запальними захворюваннями різної локалізації, а саме в органах дихання при ХОЗЛ, у черевній порожнині при перитоніті, з ураженнями шкіри і порушеннями локального імунітету іншої локалізації.
Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)