Головна Спрощенний режим Опис Шлюз Z39.50
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Періодичні видання - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:К Н И Г И (3)Публікації засновників кафедр БДМУ (2)Нововведення у сфері охорони здоров'я (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Коркушко, О. В.$<.>)
Загальна кiлькiсть документiв : 36
Показанi документи с 1 за 20
 1-20    21-36 
1.


   
    Стан ендотелію та агрегація тромбоцитів при хронічних вірусних гепатитах В та С у дітей [Текст] / О. В. Коркушко [та ін.] // Журнал Національної академії медичних наук України : науковий журнал Президії НАМН України. - 2015. - Т. 21, № 3/4. - С. 334-341. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
ТРОМБОЦИТОВ АГРЕГАЦИЯ
ЭНДОТЕЛИЙ
ГЕПАТИТ B (кровь)
ГЕПАТИТ C (кровь)
Анотація: Отримано та проаналізовано нові дані щодо патогенезу прогредієнтного перебігу хронічних вірусних гепатитів В (ХВГВ) та С (ХВГС) у дітей, уточнені деякі механізми хронізації запального процесу в печінці. Зокрема встановлено, що у дітей з ХВГВ та ХВГС мають місце порушення ендотеліальної функції судин. Ці порушення спостерігаються як у фазу активації вірусів, так і у фазу інтеграції і прогресують відповідно до перебігу хвороби. Доведено, що хронічні вірусні гепатити В та С супроводжуються істотними змінами в системі обміну ейкозаноїдів, глибина яких залежить від тяжкості патологічного процесу в печінці, наявності та вираженості судинних порушень. Виявлений у дітей з хронічними гепатитами високий відсоток дисфункції ендотелію свідчить про системні та значні зміни функціонального стану судин при даній патології. Ендотеліальна дисфункція, яка лежить в основі мікроциркуляторних порушень при ХВГВ та ХВГС у дітей, не залежить від типу вірусу, що викликає гепатит. Вказане визначає перспективність подальших досліджень у цьому напряму та потребує розробки методів фармакологічної корекції ендотеліальної дисфункції.


Дод.точки доступу:
Коркушко, О.В.; Гавалко, Ю.В.; Якименко, Д.М.; Наскалова, С.С.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

2.


   
    Рекомендації Асоціації кардіологів України з діагностики та лікування хронічної серцевої недостатності (2017) [Текст] / Л. Г. Воронков [та ін.] // Український кардіологічний журнал. - 2018. - № 3. - С. 11-59
MeSH-головна:
СЕРДЕЧНАЯ НЕДОСТАТОЧНОСТЬ (диагностика, лекарственная терапия, эпидемиология, этиология)
ТЕРМИНОЛОГИЯ
ПРИЗНАКИ И СИМПТОМЫ
УКРАИНА
Анотація: Рекомендації з діагностики та лікування хронічної серцевої недостатності – оригінальний консенсус-документ провідних експертів України з проблеми хронічної серцевої недостатності. Під час його підготовки було враховано зміст попереднього відповідного на­­ціонального консенсус-документа (2012), а також основні положення нових рекомендацій з діагностики та лікування серцевої недостатності Європейського товариства кардіологів (2016). Порівняно з попереднім відповідним документом, у національних рекомендаціях 2017 р. більш деталізовано аспекти технології ведення пацієнтів із хронічною серцевою недостатністю – від моніторингу ефективності та безпечності конкретних лікувальних підходів до практичних питань, які стосуються модифікації способу життя та самодогляду пацієнтів із хронічною серцевою недостатністю. Порівняно з попередніми рекомендаціями, більше уваги приділено високотехнологічним апаратним методам лікування таких пацієнтів, що нині набувають дедалі більшого поширення у європейських країнах і, як віриться, з часом посядуть належне місце й у вітчизняній практиці. У спеціальному розділі узагальнено поточні знання щодо клінічних підходів, здатних знижувати ризик виникнення серцевої недостатності в пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями. Рекомендації є офіційним документом Асоціації кардіологів України, спрямовані на поліпшення діагностики та лікування хронічної серцевої недостатності у нашій країні й призначені для використання кардіологами, терапевтами, сімейними лікарями, а також викладачами вищих медичних навчальних закладів та установ.


Дод.точки доступу:
Воронков, Л. Г.; Дзяк, Г. В.; Жарінов, О. Й.; Коваленко, В. М.; Коркушко, О. В.; Несукай, О. Г.; Сичов, О. С.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

3.


    Коркушко, О. В.
    Некоторые изменения сердечно-сосудистой системы при старении [Текст] / О. В. Коркушко // Клінічна та експериментальна патологія = Clinical & experimental pathology = Klinichna ta eksperimental'na patologiya : щоквартальний український науково-медичний журнал. - 2018. - Т. XVII, № 3(ч.2). - С. 4-8 . - ISSN 1727-4338
MeSH-головна:
СТАРЕНИЕ
СЕРДЕЧНО-СОСУДИСТАЯ СИСТЕМА (рост и развитие)

Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

4.


   
    Коррекция нарушенной толерантности к углеводам у людей пожилого возраста. Фокус - ингибиторы дипептидилпептидазы-IV (обзор литературы и собственные данные) [Текст] / О. В. Коркушко [и др.] // Проблеми ендокринної патології = Problems of endocrine pathology : медичний науково-практичний журнал. - 2014. - № 3. - С. 105-115. - Библиогр. в конце ст. . - ISSN 2227-4782
MeSH-головна:
ИНСУЛИНОРЕЗИСТЕНТНОСТЬ (физиология)
ДИАБЕТ САХАРНЫЙ, ТИП 2 (профилактика и контроль)
ДИПЕПТИДИЛПЕПТИДАЗА 4 (терапевтическое применение)
ПОЖИЛЫЕ (физиология)
Анотація: З метою визначення впливу саксагліптину на показники функціональної активності острівцевого апарату підшлункової залози і показники клюкозо-інсулінового гомеостазу у людей літнього віку з порушеннями толерантності до вуглеводів обстежено 69 осіб віком 60 років і старше. Проведено стандартний тест толерантності до глюкози, визначено вміст глюкози та інсуліну, розраховано індекс інсулінорезистентності, індекс чутливості до інсуліну, функціональну активність бета-клітин підшлункової залози, визначено площі під кривими вмісту глюкози, інсуліну та С-пептиду. Із загальної групи в результаті скринінгу відібрано 12 осіб з порушенням толерантності до глюкози, які для корекції виявлених порушень протягом чотирьох тижнів отримували саксагліптин в дозі 5 мг на добу. Застосування саксагліптіну сприяло нормалізації толерантності до глюкози у 9 з 12 осіб (75%), що свідчить про нормалізуючий вплив інгібітора ДПП-IV за даного порушення вуглеводного обміну. Також відзначено зниження індексу інсулінорезистентності та підвищення індексу чуливості до інсуліну (Matsuda index). Зроблено висновок, що застосування саксагліптину є перспективним напрямком корекції предіабетичного порушення вуглеводного обміну у людей похилого віку.


Дод.точки доступу:
Коркушко, О.В.; Чижова, В.П.; Шатило, В.Б.; Антонюк-Щеглова, И.А.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

5.


    Булич, Э. Г.
    Феномен торможения смертности при увеличении распространенности ишемической болезни сердца у людей трудоспособного и старше трудоспособного возраста [Текст] / Э. Г. Булич, И. В. Муравов, О. В. Коркушко // Проблемы старения и долголетия. - 2017. - Том 26, N 1/2. - С. 120-136. - Библиогр.: с.133-136
MeSH-головна:
ИШЕМИЧЕСКАЯ БОЛЕЗНЬ СЕРДЦА (смертность, эпидемиология)
СМЕРТНОСТЬ
ВОЗРАСТНЫЕ ФАКТОРЫ
КЛАСТЕРНЫЙ АНАЛИЗ


Дод.точки доступу:
Муравов, И.В.; Коркушко, О.В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

6.


   
    Желудочная секреция и микроциркуляция при старении [Текст] / О. В. Коркушко [и др.] // Журнал Національної академії медичних наук України : науковий журнал Президії НАМН України. - 2015. - Т. 21, № 3/4. - С. 321-333. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
ЖЕЛУДОК
МИКРОЦИРКУЛЯЦИЯ
СТАРЕНИЕ (метаболизм)
Анотація: Зміни шлункової секреції при старінні досі залишаються дискусійним питанням, однак не викликає сумнівів, що її зниження внаслідок атрофічних процесів у слизовій оболонці шлунка є результатом патологічного процесу, який значно частіше зустрічається в старшому віці. Заслуговують на увагу й зміни мікроциркуляції слизової оболонки шлунка, оскільки саме стан трофіки тканин в першу чергу визначає функціональні резерви секреторного апарату, а отже порушення кровотоку сприяє розвитку атрофії і зниженню шлункової секреції. Проведені нами дослідження показали, що стан мікроциркуляції слизової оболонки шлунка залежить від ендотеліальної функції, яка з віком погіршується як в наслідок зниження активності ферментів (синтази оксиду азоту), так і розвитку дефіциту субстрату (аргініну). Вікове зниження кровотоку в слизовій оболонці шлунка, як віддзеркалення загального процесу, що відбувається в організмі при старінні, в значній мірі визначає ступінь втрати її секреторних можливостей. У той же час, усунення дефіциту ендогенного аргініну дозволяє не тільки нормалізувати шлунковий кровотік (за рахунок усунення ендотеліальної дисфункції), а й підвищити секреторні здатності слизової шлунка.


Дод.точки доступу:
Коркушко, О.В.; Гавалко, Ю.В.; Якименко, Д.М.; Наскалова, С.С.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

7.


    Коркушко, О. В.
    Обзор результатов исследований отдела клинической физиологии и патологии внутренних органов [Текст] / О. В. Коркушко, В. Б. Шатило, И. А. Антонюк-Щеглова // Проблемы старения и долголетия : научно-практический журнал. - 2018. - Т. 27, № Прил. к №. - С. 88-115. - Библиогр. в конце ст.
MeSH-головна:
СТАРЕНИЕ (физиология)
СТАРЕНИЕ ПРЕЖДЕВРЕМЕННОЕ (микробиология, патофизиология, профилактика и контроль)
ВНУТРЕННИЕ ОРГАНЫ (патофизиология, цитология)
Анотація: Отдел клинической физиологии и патологии внутренних органов (руководитель - академик НАМН Украины, чл.-корр. НАН Украины и РАН, д.м.н., проф. О. В. Коркушко) был создан в 1969 г. в результате слияния отделения возрастных изменений внутренних органов, который в 1958 г. организовал академик АМН СССР Дмтрий Федорович Чеботарев, и лаборатории функциональной диагностики, которую с 1964 г. возглавлял профессор Олег Васильевич Коркушко. Основными направлениями научных исследований отдела были изучение возрастных закономерностей функционирования физиологических систем организма (сердечно-сосудистой, дыхательной, пищеварительной, эндокринной, выделительной) у пожилых и старых людей, анализ возрастных особеностей патогенеза, диагностики и лечения заболеваний внутренних органов, выяснение факторов и механизмов ускоренного старения человека, разработка методов его профилактики.


Дод.точки доступу:
Шатило, В.Б.; Антонюк-Щеглова, И.А.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

8.


   
    Вплив кверцетину на показники вуглеводного та ліпідного обміну у людей похилого віку з метаболічним синдромом [Текст] / О. В. Коркушко [та ін.] // Пробл. ендокринної патології. - 2020. - N 1. - С. 36-40
MeSH-головна:
ОБМЕНА ВЕЩЕСТВ БОЛЕЗНИ (лекарственная терапия)
УГЛЕВОДНЫЙ ОБМЕН (действие лекарственных препаратов)
ЛИПИДНЫЙ ОБМЕН (действие лекарственных препаратов)
ПРЕСТАРЕЛЫЕ ОСЛАБЛЕННЫЕ


Дод.точки доступу:
Коркушко, О. В.; Шатило, В. Б.; Антонюк-Щеглова, І. А.; Наскалова, С. С.; Бондаренко, О. В.; Гриб, О. М.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

9.


   
    Взаємозв'язок між спектральними показниками варіабельності серцевого ритму та порушеною глікемією натще у практично здорових осіб та осіб з дисциркуляторною атеросклеротичною енцефалопатією похилого віку [Текст] / О. В. Коркушко [та ін.] // Український терапевтичний журнал = Ukrainian Therapeutical Journal. - 2021. - № 1. - С. 5-13. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1605-7295
MeSH-головна:
СЕРДЕЧНЫХ СОКРАЩЕНИЙ ЧАСТОТА
АРТЕРИОСКЛЕРОЗ ГОЛОВНОГО МОЗГА
Анотація: Мета - з’ясувати особливості та взаємозв’язок між спектральними показниками варіабельності серцевого ритму, рівнем глюкози натще і показниками ліпідного профілю у практично здорових осіб та осіб з атеросклеротичною дисциркуляторною енцефалопатією (ДЕ) похилого віку. Матеріали та методи. У дослідження було залучено 77 осіб різного віку, яких розподілили на групи практично здорових осіб (середнього віку - 19 осіб, похилого віку - 27 осіб) та осіб з ознаками ДЕ (15 та 16 осіб відповідно). У групах осіб похилого віку виділили підгрупи залежно від рівня глікемії натще (концентрація глюкози 6,1 та ³ 6,1 ммоль/л). Систолічний і діастолічний артеріальний тиск вимірювали у сидячому положенні щонайменше через 10 хв відпочинку. Рівень глюкози в плазмі крові визначали стандартним глюкозооксидазним методом, показники ліпідограми - за допомогою автоматичного аналізатора. Для оцінки ризику розвитку серцево‑судинних захворювань обчислювали показники серцево‑судинного ризику (індекс Castelli та індекс Boizel). Усім пацієнтам з виявами енцефалопатії проведено 24‑годинне голтерівське моніторування електрокардіограми, здоровим особам - 5‑хвилинний запис електрокардіограми. Результати. Частота виявлення гіперглікемії натще у пацієнтів з ознаками ДЕ 1 - 2 стадії в 3,4 разу (р 0,05) перевищувала показник у практично здорових осіб аналогічного віку. Виявлено наявність статистично значущого зв’язку між віком і холестерином ліпопротеїдів високої густини (r


Дод.точки доступу:
Коркушко, О.В.; Чижова, В.П.; Кузнєцов, В.В.; Апихтін, К.О.; Кошель, Н.М.; Черська, М.С.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

10.


   
    Вплив порушень вуглеводного обміну та ожиріння на функціональний стан ендотелію судин різного діаметра в осіб віком понад 50 років [Текст] / О. В. Коркушко [и др.] // Український кардіологічний журнал. - 2017. - № 1. - С. 76-84
MeSH-головна:
УГЛЕВОДНЫЙ ОБМЕН
ЭНДОТЕЛИЙ СОСУДИСТЫЙ (патология)
ОЖИРЕНИЕ
ТРОМБОЦИТОВ АГРЕГАЦИЯ


Дод.точки доступу:
Коркушко, О. В.; Чижова, В. П.; Антонюк-Щеглова, І. А.; Шатило, В. Б.; Журавльова, Ю. Б.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

11.


   
    Вплив кверцетину на показники функціонального стану ендотелію мікросудин у людей літнього віку з метаболічним синдромом [Текст] / О. В. Коркушко [та ін.] // Ліки України. - 2019. - № 3. - С. 29-34. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: Кверцитин
MeSH-головна:
МЕТАБОЛИЧЕСКИЙ СИНДРОМ X
АРТЕРИАЛЬНОЕ ДАВЛЕНИЕ
ЭНДОТЕЛИЙ СОСУДИСТЫЙ
ПОЖИЛЫЕ
Анотація: Мета – з’ясувати вплив курсового застосування кверцетину на функціональний стан ендотелію мікросудин у людей літнього віку з метаболічним синдромом (МС). Матеріали та методи. Обстежено 50 хворих з метаболічним синдромом віком 50–75 років. Хворі основної групи (25 осіб) впродовж трьох місяців приймали кверцетин (препарат «Квертин», жувальні таблетки виробництва ПАТ НВЦ «Борщагівський ХФЗ», по 80 мг 3 рази на добу). Хворі контрольної групи (25 осіб) отримували таблетки плацебо. Об’ємну швидкість шкірного кровотоку в ділянці середньої третини внутрішньої поверхні передпліччя визначали методом лазерної доплерівської флоуметрії (ЛДФ) на апараті BLF-21D («Transonic Systems Inc», США). Функціональний стан ендотелію мікросудин досліджували за допомогою проби з постоклюзійною гіперемією. Артеріальний тиск вимірювали ртутним сфігмоманометром Erkameter 3000 (Німеччина) на плечовій артерії відповідно до рекомендацій ESH. Результати. В групі хворих, які отримували кверцетин, при проведенні проби з постоклюзійною гіперемією відмічено статистично значиме збільшення максимальної об’ємної швидкості шкірного кровотоку та тривалості періоду відновлення об’ємної швидкості шкірного кровотоку до початкового рівня, що свідчить про покращення вазомоторної функції ендотелію мікросудин. Покращення функціонального стану ендотелію відбулося у 52 % обстежених і супроводжувалось зниженням систолічного артеріального тиску на 7,2±1,2 мм рт. ст. (p0,05) та діастолічного АТ на 3,24±1,6 мм рт. ст. (p0,05). У хворих контрольної групи не відмічено покращення показників вазомоторної функції ендотелію мікросудин. Висновки. Курсове застосування кверцетину покращує функціональний стан ендотелію мікросудин, що сприяє зниженню артеріального тиску у хворих з метаболічним синдромом.


Дод.точки доступу:
Коркушко, О. В.; Бондаренко, О. В.; Дужак, Г. В.; Антонюк-Щеглова, І. А.; Наскалова, С. С.; Гриб, О. М.; Шатило, В. Б.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

12.


   
    Вплив кверцетину на реологічні властивості крові в пацієнтів похилого віку з метаболічним синдромом [Текст] / О. В. Коркушко [та ін.] // Український кардіологічний журнал. - 2019. - № 3. - С. 71-77
Рубрики: Кверцетин
MeSH-головна:
ОБМЕНА ВЕЩЕСТВ БОЛЕЗНИ (лекарственная терапия)
КРОВИ ВЯЗКОСТЬ (действие лекарственных препаратов)
ТРОМБОЦИТОВ АГРЕГАЦИЯ (действие лекарственных препаратов)
ПОЖИЛЫЕ
Анотація: Мета роботи – вивчити вплив кверцетину на функціональний стан тромбоцитів і в’язкість крові у хворих похилого віку з метаболічним синдромом (МС). Матеріали і методи. Обстежено 50 хворих з МС віком 60-75 років, розподілених порівну в основну і контрольну групи. Хворі основної групи протягом 3 міс отримували кверцетин («Квертин», ПАТ НВЦ «Борщагівський ХФЗ», Україна) у дозі 80 мг 3 рази на добу. Обстежувані контрольної групи протягом такого ж часу отримували плацебо. До і після курсу лікування проводили оцінку критеріїв МС, визначали агрегаційну здатність тромбоцитів, в’язкість крові, рівень ліпідів у сироватці крові. Результати та обговорення. Під впливом курсового застосування кверцетину поліпшилися реологічні властивості крові: зменшилися показники її в’язкості, спонтанної та індукованої агрегації тромбоцитів. Зафіксовано статистично значуще зниження рівня загального холестерину і холестерину ліпопротеїнів низької густини в сироватці крові. Кореляційний аналіз показав, що поліпшення в’язкості крові відбулося за рахунок сприятливих змін ліпідного спектра та зниження агрегаційної здатності форменних елементів крові. Висновки. У хворих похилого віку з МС курсове (протягом 3 місяців) застосування кверцетину зменшує вияви дисліпідемії, підвищеної спонтанної та індукованої агрегації тромбоцитів, сприяє зростанню індексу деформованості еритроцитів, що в сукупності приводить до зменшення в’язкості крові як одного із чинників ризику розвитку ускладнень при МС.


Дод.точки доступу:
Коркушко, О. В.; Наскалова, С. С.; Антонюк-Щеглова, І. А.; Дужак, Г. В.; Бондаренко, О. В.; Гриб, О. М.; Шатило, В. Б.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

13.


   
    Ефективність інтервальних нормобаричних гіпоксичних тренувань у хворих літнього віку з предіабетичними порушеннями вуглеводного обміну [Текст] / В. Б. Шатило [и др.] // Проблемы старения и долголетия. - 2015. - Т. 24, № 3/4. - С. 349-362. - Бібліогр. в кінці ст.
MeSH-головна:
УГЛЕВОДНЫЙ ОБМЕН (физиология)
ПРЕДДИАБЕТИЧЕСКОЕ СОСТОЯНИЕ (патофизиология, реабилитация)
ФИЗИЧЕСКАЯ КУЛЬТУРА ЛЕЧЕБНАЯ (использование, методы, оборудование)
АНОКСИЯ (профилактика и контроль)
ГЛЮКОЗЫ ПЕРЕНОСИМОСТИ ТЕСТ (использование)
ПОЖИЛЫЕ


Дод.точки доступу:
Шатило, В. Б.; Коркушко, О. В.; Чижова, В. П.; Наскалова, С. С.; Гавалко, А. В.; Антонюк-Щеглова, І. А.; Грем'яков, А. В.; Осьмак, Д. Д.; Журавльова, Ю. Б.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

14.


   
    Вплив інсулінорезистентності на функціональний стан ендотелію у людей середнього та літнього віку [Текст] / О. В. Коркушко [и др.] // Кровообіг та гемостаз = Кровообращение и гемостаз = Circulation and haemostasis : науково-практичний журнал. - 2013. - № 3/4. - С. 78-86. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1814-6031
MeSH-головна:
ЭНДОТЕЛИЙ
ИНСУЛИНОРЕЗИСТЕНТНОСТЬ
ПОЖИЛЫЕ
Анотація: Вивчено вплив інсулінорезистентності (ІР) на функціональний стан ендотелію у 49 пацієнтів середнього (40-59 років) та у 59 - похилого віку (60-79 років), серед яких було виділено групи людей з підтвердженою ІР: 29 та 38 осіб відповідно. Виявлено, що ІР є чинником, що погіршує функцію ендотелію в середньому віці (особливо в осіб з ІР та порушеною толерантністю до глюкози - ПТГ). За наявності ІР як в середньому, так і в літньому віці підвищені рівні цитокінів та високочутливого С-реактивного білка, особливо у пацієнтів із ПТГ. В осіб середнього віку з ІР ендотелій характеризується кращою антиагрегаційною функцією порівняно з такою в людей літнього віку. Значніші зміни функції ендотелію і, зокрема, підвищення жорсткості судин, зниження судинорухової та протизапальної функцій виявлено у пацієнтів середнього віку з ПТГ порівняно з показником у здорових осіб такого самого віку.


Дод.точки доступу:
Коркушко, О.В.; Шатило, В.Б.; Бондаренко, О.В.; Іщук, В.О.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

15.


    Коркушко, О. В.
    Диффузионная способность легких в разные возрастные периоды [Текст] / О. В. Коркушко, Л. А. Иванов, Т. М. Кобренюк // Проблемы старения и долголетия. - 2013. - Том 22, N 1. - С. 60-76
MeSH-головна:
СТАРЕНИЕ
ДЫХАНИЕ


Дод.точки доступу:
Иванов, Л.А.; Кобренюк, Т.М.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

16.


   
    Влияние курсового применения кардиоаргинина на сосудодвигательную функцию эндотелия и тромбоцитарный гемостаз у пациентов старше 60 лет с гипертонической болезнью [Текст] / О. В. Коркушко [и др.] // Кровообіг та гемостаз = Кровообращение и гемостаз = Circulation and haemostasis : науково-практичний журнал. - 2013. - № 3/4. - С. 122-131. - Библиогр. в конце ст. . - ISSN 1814-6031
MeSH-головна:
ГИПЕРТЕНЗИЯ (кровь, этиология)
ПОЖИЛЫЕ
ГЕМОСТАЗ (действие лекарственных препаратов)
ЭНДОТЕЛИЙ СОСУДИСТЫЙ (действие лекарственных препаратов)
Анотація: В последние годы широко изучается роль эндотелиальной дисфункции в патогенезе сердечно-сосудистых заболеваний, в частности, ишемической болезни сердца, гипертонической болезни, тромбозов и др. Целью настоящего исследования явилось изучение влияния курсового введения кардиоаргинина на сосудодвигательную функцию эндотелия у пациентов пожилого возраста с гипертонической болезнью (ГБ) II стадии. Материалы и методы. Обследованы 20 больных в возрасте 60-80 лет с ГБ IІ стадии. Эндотелиальную дисфункцию оценивали методом лазерной допплеровской флоуметрии по результатам пробы с реактивной постокклюзионной гиперемией на двухканальном флуометре BLF-21D компании "Transonic Systems Inc.", США. Вязкость крови и функциональное состояние эритроцитов определяли с помощью ротационного вискозиметра АКР-2 (Россия). Агрегационную активность тромбоцитов изучали на двухканальном лазерном анализаторе агрегации тромбоцитов 230LA ("Биола", Россия) турбудиметрическим методом. Определяли спонтанную, адреналин- и АДФ-индуцированную агрегацию тромбоцитов. Результаты. Установлено, что препарат кардиоаргинин обладает выраженным эндотелийзависимым сосудорасширяющим действием у больных пожилого возраста с ГБ II стадии, что связано с его стимулирующим влиянием на синтез эндотелиального фактора релаксации - оксида азота. Кроме того, применение кардиоаргинина достоверно улучшало реологические свойства крови у данных пациентов. Выводы. Таким образом, выявленные вазодилатирующие свойства положительно влияют на систему гемостаза и определяют терапевтическую эффективность кардиоаргинина при лечении больных старших возрастных групп с ГБ.


Дод.точки доступу:
Коркушко, О.В.; Дужак, Г.В.; Шатило, В.Б.; Бондаренко, Е.В.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

17.


    Коркушко, О. В.
    К 105-й годовщине со дня рождения академика Дмитрия Федоровича Чеботарева [Текст] / О. В. Коркушко, В. Б. Шатило // Кровообіг та гемостаз = Кровообращение и гемостаз = Circulation and haemostasis : науково-практичний журнал. - 2013. - № 3/4. - С. 5-21 . - ISSN 1814-6031


Дод.точки доступу:
Шатило, В.Б.; Чеботарев, Дмитрий Федорович \о нем\
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

18.


    Коркушко, О. В.
    Возрастные особенности мозгового кровообращения, умственной работоспособности в условиях гипоксии у здоровых людей пожилого возраста с различным типом старения - физиологическим и ускоренным (преждевременным) [Текст] / О.В. Коркушко, Е.Д. Осьмак // Кровообіг та гемостаз. - 2013. - N2. - С. 7-26
MeSH-головна:
(физиология)
(патофизиология)





Дод.точки доступу:
Осьмак, Е.Д.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

19.


   
    Влияние пентоксифиллина на показатели гемоваскулярного гомеостаза, центральной гемодинамики, уровень маркеров воспаления и выраженность апоптоза у пациентов пожилого возраста с ИБС [Текст] / О. В. Коркушко [и др.] // Кровообіг та гемостаз = Кровообращение и гемостаз = Circulation and haemostasis : науково-практичний журнал. - 2013. - № 3/4. - С. 22-27. - Библиогр. в конце ст. . - ISSN 1814-6031
MeSH-головна:
ПЕНТОКСИФИЛЛИН (вредные воздействия)
ИШЕМИЧЕСКАЯ БОЛЕЗНЬ СЕРДЦА (кровь)
ПОЖИЛЫЕ
(действие лекарственных препаратов)
ГЕМОДИНАМИКА (действие лекарственных препаратов)
Анотація: Целью настоящего исследования было изучение влияния препарата пентоксифиллина (Латрен) на состояние перфузии тканей, диастолическую дисфункцию и гемореологические показатели у пациентов пожилого возраста с ИБС. Материал и методы: в исследование включены 43 пациента с ИБС (стабильная стенокардия напряжения III-IV ФК, СНІ с сохраненной систолической функцией левого желудочка). Больные были обследованы в исходном состоянии на фоне стандартной терапии (бета-адреноблокатор, ацетилсалициловая кислота, нитраты при необходимости), а затем после курсового лечения Латреном (10 инфузий по 200 мл). Изучены: вязкость цельной крови и плазмы функциональное состояние эндотелия, уровень ИЛ-1бета, TNF-альфа и VEGF, апоптоз мононуклеаров, показатели диастолической функции левого желудочка до и после терапии препаратом пентоксифиллин (Латрен, "ЮрияФарм") на фоне стандартной терапии ИБС. Результаты проведенного исследования свидетельствуют о том, что применение препарата Латрен при ИБС на фоне стандартной терапии приводит к снижению уровня агрегационной активности тромбоцитов, улучшению жидкостных характеристик крови и функционального состояния эндотелия, снижению уровня провоспалительных цитокинов, что способствует уменьшению выраженности апоптоза клеток. Было выявлено, что при лечении пентоксифиллином (Латреном) улучшаются процессы расслабления в миокарде левого желудочка за счет снижения энергетического дефицита на фоне микроциркуляторной ишемии. Представленные данные позволяют сделать вывод о том, что применение пентоксифиллина (Латрена) имеет важное значение для лечения больных пожилого возраста с ИБС, поскольку способствует не только улучшению перфузии тканей, но и повышению устойчивости клеточных систем к проапоптическим воздействиям.


Дод.точки доступу:
Коркушко, О.В.; Жаринова, В.Ю.; Бодрецкая, Л.А.; Игрунова, К.Н.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

20.


    Коркушко, О. В.
    Предиабетические нарушения углеводного обмена у людей среднего и пожилого возраста с метаболическим синдромом [Текст] / О. В. Коркушко, В. П. Чижова, В. Б. Шатило // Проблемы старения и долголетия. - 2015. - Том 24, N 1. - С. 21-31. - Библиогр.: с.29-30
Рубрики: МЕТАБОЛИЧЕСКИЙ СИНДРОМ X
   ИНСУЛИНОРЕЗИСТЕНТНОСТЬ

   ДИАБЕТ САХАРНЫЙ, ТИП 2

   ГЛЮКОЗА

   ВОЗРАСТНЫЕ ФАКТОРЫ



Дод.точки доступу:
Чижова, В.П.; Шатило, В.Б.
Экземпляры: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Свободны: всего 1 : чит.зал періодичних видань, рук.,кат. (1 экз.)
Знайти схожі

 1-20    21-36 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)